BIOSCOOPNIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. vereeniging het OOSTEN". ZATERDAG 27 APRIL 1940 SPORTRAAD VAN DE VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING. R. K. SCHAAKVERBAND. IJSSELMONDE. ZEETIJDINGEN. SCHOONHOVEN. ZUIDER HYPOTHEEKBANK De jaarvergadering. S.V. „HET CENTRUM". gemeenteraadszitting. VLAARDINGEN. Lagere bedrijfswinst. WISSELKOERSEN. ARBEIDERSWONINGBOUW TE ROOSENDAAL. PRIJZEN VAN EDELE METALEN. DEUTSCHE MARKEN. STOOMVAARTLIJNEN. SCHEEPSBERICHTEN. Scheepsboot aangebracht. WET BEHOUD SCHEEPSRUIMTE 1939. BERICHTEN AAN ZEEVARENDEN.. WATERHOOGTEN HANDELSBERICHTEN. KOFFIE. OLIËN, OLIEZADEN. MARKTBERICHTEN. WATERSTAND OP DEN RIJN. HOOGWATER NED. HAVENS. SCHIPPERSBEURS. Aata. Het Fox-journaal gaat vooraf aan de eer ste hoofdfilm Prairiebandieten". Een ster ks Western-thriller, met Bob Steele in de hoofdrol Een film, waarin spanning, actie en hu- Rlor elkaar' afwisselen. Er vallen meel wat knokpartijtj es te - werken en revolvergaknal te hoeren, a - forens de geheele situatie in he gebracht. Tenslotte na een vol. gevecht, zegeviert de partij, ste recht staat en worden de 51 Aiesn2e hoofdfilm wordt na de pauze ver toond* De boot der verschrikking met m de hoofdrollen, Noah Beery, Astnd Allyn en Ralph Leurs. Een film, waarin de zenuwen van de toe schouwers 'sterk op de proef worden ge steld. Onverwachte sensaties blijven tot het einde bestaan. Uit den inhoud: Prof. Grimson heeft een methode uitgevonden, om schepen draad loos te besturen. Het schip van kapitein Holling zal voor dit experiment benut wor den. Op het laatste oogenblik wordt het meest essentieele onderdeel, de tube S/505 aan gebracht. Kapt. Holling is door een ge heimzinnige ziekte aangetast, waardoor overbrenging naar een sanatorium noodig is. Stuurman Downey neemt het commando over. Even voor het vertrek wordt een aan slag gepleegd, waardoor Por. Grimson t slachtoffer wordt. De voorname tube wordt echter niet gevonden. Een detective zal de reis nu meemaken. Kapt. Holling is uit het sanatorium ontsnapt en heeft zich aan boord verborgen. Verschillende aanslagen hebben tijdens de reis plaats. Stuurman Downey valt als slachtoffer. Als alles verloren dreigt te gaan, komt Holling te voorschijn en weet met behulp van den detective, een bende van buitenlandsche agenten te ontmaskeren Juist op tijd wordt schip en bemanning van den ondergang gered. Personen met sterke zenuwen kunnen dit programma gaan zien, Colosseum Na het gebruikelijke, interessante voor programma komt als eerste hoofdfilm: ,,'n Avantuurlijk meisje". Amusant is deze come- die zeer zeker. Gene Raymond en Ann Sostern geven hierbij goed spel te zien. Een mannequin zoekt een rijk huwelijk denkend aan de vele „voordeelen", die zoo'n huwelijk opleveren. De liefde komt er min der op aan, is maar bijzaak. En toch wordt zij verliefd tegen wil en dank en trouwt zij den man, terwijl zij tot de conclusie komt, dat hij een mik ionair is. Dus happier eind had zij niet kunnen droomen. Na de pauze volgt: „Good Bye Mr. Chips" de film, waarin Robert Donat een fijn spel vertoont, dat tot in de puntjes is verzorgd. Zijn voorstelling van den man, die verliefd is en door deze liefde talrijke jonge men- schen helpt vormen tot mannen met ka rakters en vasten wil, zal den bezoeker in een levendige bewondering brengen. Goodbye Mr. Chips werd reeds eerder uit voerig op onze filmpagina besproken, waar om wij ons van verdere bijzonderheden zul len onthouden. Wij herinneren er evenwel dat de film toegestaan is voor iedereen, doen dat wij dit programma in verband met de eerste film alleen kunnen aanraden aan personen boven 18 jaar. Harmonie. Deze week brengt het Harmonie Theater de Hollandsche film „Boefje", welke bij het publiek er wel grif zal ingaan. Velen hebben dit overbekende tooneelstuk reeds gezien, anderen zullen het boek hebben ge lezen, maar wij kunnen allen nog wel aan raden naar deze film te gaan kijken. Deze film naar het boek van den Nederlandschen schrijver Brusse verplaatst ons in de achter buurtjes van onze havenstad. Ook het zeer natuurlijk hoekje oud-Rotterdam in de stu dio mag er zijn. De muzikale illustratie is passend en fotografisch is „Boefje" prach tig uitgevallen. De hoofdrol wordt vervuld door Annie van Ees, die haar succes van de planken naar het witte doek overbracht. Guus Brox (Pietje Puk, Boefjes kwade genius), "Piet Bron en Enhy Heymans— Snijders als Boefje's vader en moeder, Al- bert van Dalsum als Pastoor, Nel Oosthout, Jan C. de Vos, Mien Duymaer van Twist enz. De film „Ondeugend maar aardig brengt ons voor de pauze het noodige amusement. Een aantal goede krachten treden hierin op o.a. Dick Powell, Ann Sheridan en Gale Page. Dick Powell, een jonge muziekpro- fessor heeft een symphonie gecomponeerd. De muziekuitgevers houden meer van „hot" muziek en songs, zoodat de symphonie niet veel kans maakt. Toóh wordt het klassieke werk aangeiTomen, maar bij de uitvoering voor de radio ontdekt hij, dat groote veran deringen aangebracht zijn. Hij snelt naar New York om deze zaak te onderzoeken. Hij komt daar echter in aanraking met jongedames en een zekere soort limonade. In de verdere ontwikkeling zorgen zijn 3 tante's voor 'n vroolijke noot en Dick voor de noodige verwikkelingen, maar ten slotte komt toch het happy end. Het gebruikelijke wereldnieuws blijft ook niet achterwege en het gtheel kunnen wij volwassenen aanbe velen. Centraal. Het Centraal Theater aan de Binnen- weg, persenteert deze week hare bezoekers wederom een goed verzorgd filmmenue. De eerste film is een première voor Rotterdam, n.l. „Brandstichterscomplot". In deze rolprent spelen Bob Livingstone en Jack Larue de hoofdrollen. Deze film is vol actie, tempo en sensatie. De eene sensationeele gebeurtenis na de andere ontrolt zich aan het oog van de toe schouwers. Sterke opwindende gebeurtenis sen, boeien het publiek tot den laatsten me ter celluloid. Als 2e hoofdfilm presenteert de Directie de spannende, dolkomische detectivëklucht „Ik heb den graaf vermoord" met den be kenden Engelschen komiek als wanhopigen detective, Syd Walker. Uit den inhoud: In een luxueuse Londen- sche flat wordt graaf Mattoni vermoord ge vonden. Inspecteur Davidson en zijn jeug dige helper Raines gaan op onderzoek uit, ondervragen de andere flatbewoners en zon der nu het gebouw te verlaten kunnen zij drie verdachten arresteeren, die alle drie bekennen den moord gepleegd te hebben en ook kunnen vertellen hoe het gebeurd is. Tenslotte meldt zich nog een vierde se.iuldi- ge en dan lost zich eindelijk de ingewikkel de moordzaak op als een niet alledaagsche poging een misdaad zonder fouten in elkaar te zetten. Zij, die zich kostelijk willen amuseeren, zullen zeer zeker door dezen film tevreden gesteld worden. Speciaal de genoeglijke creatie van inspec teur Davidson, door Syd Walker, zal nog lang in de herinnering blijven. Het programma bevelen wij gaarne aan, aan 18-jarigen en ouderen. Diocesane gymnastiekwedstrijden voor aspiranten. Op Zondag 28 April a.s. zullen de Dio cesane Centrumwedstrijden voor aspirant turnsters gehouden worden te Amsterdam en te Rotterdam. Te Rotterdam zullen de wedstrijden gehouden worden in de gym nastiekzalen gelegen in de Jagerstraat. De deelneemsters zullen, behalve uit Rotterdam, komen uit Schiedam, Delft, Den Haag en Leiden. Tegelijkertijd zullen zich te Amsterdam in het gebouw van de St. Jozefgezellenvereeni- ging aan de Stadhouderskade 55 de aspirant- turnsters uit Haarlem en Amsterdam ver zamelen om hun wedstrijden te houden. De Lente-tocht. De Lente, die nu definitief haar intrede heeft gedaan, inspireert tot wandelen. Op Zondag 28 April worden de eerste Lente- tochten gehouden en wel te Amsterdam, waai de start plaats heeft vanuit het Piushuis van Ostadestraat 393, 395; Rotterdam start Waterloostraat 188, Kra lingen; Den Haag en Delft vanuit de gymnastiek zaal aan de Noordpolderkade te Den Haag: in de Streek vanuit de Zusterschool te Westwoud. De starttijden der verschillende groepen vinden overal plaats tusschen 12 en 12.30. Verder zullen er nog Lentetochten worden georganiseerd te Haarlem op 5 Mei;. Dor drecht op Hemelvaartsdag. Leiden op 19 Mei. Donderdag j.l. werden in het clublokaal van de R. K. Schaakver. „Ivoren Toren" de wedstrijden om het persoonlijk kam pioenschap van District Rotterdam voort- g6Z6t. Het was jammer dat eenige spelers ver stek moesten laten gaan en daardoor hun partijen reglementair verloren. Niettemin werd er aan de overige borden weer he vige stiljd geleverd, vooral in de partij H. v. d. Heuvel—K. Smulders ging het heet toe. De uitslagen luiden: J. KeijzerH. M. v. Gastel 01; J. Spruit J. Dries 0—1; H. v. d. Heuvel—K. Smul ders 1—0; Th. Wierks—Denissen 0—1; J. MensC. Greeve 01. pen, Hoogstraat 189 Mattheus Fr. z. van F. M. Sturm en M. S. Broerse, Borneostraat 15 Neeltje E. d. van A. A. Maat en J. Vietsch, Mahlerstraat 61. Elizabeth, d. van A. Oosterlee en J. C. van Grinsven, P. Hein- straat 32. Jacoba d. van A. Oosterlee en J. C. van Grinsven, P. Heinstraat 32. Hu- bertus H„ z. van H. Poldervaart en E. Kok Orelioplantsoen 11. ONDERTROUWD: P. Wapenaar 20 j., VI. Krugerstraat 5 en E. C. Slotboom 22 j., VI. Schoutstraat 34 L. Korpershoek 23 j-, VI. Trompstraat 24 en H. F. Klos, 21 j., VI. Markgraaflaan 159; P. van den Berg 21 j., VI. Patrimoniumstraat 12 en L. J. Spaans 19 j., Dordrecht, Brouwersdijk 152; L. den Hoedt 23 j., VI. Nw. Kerkstraat 11 en H. van Erven, 22 j., VI. 2e van L. Gaelstraat 32; L. van Dorp 23 j. VI. P. K. D.straat 90 en P. Boerdam 23 j., VI. Oosterstraat 104; C. J. Nooteboom 28 j. Rotterdam, Zegenstraat lib en C. M. van. Eijk 23 j. VI. Parallelweg 15/7; C. Voogt 22 j., VI., Catsstraat 19 en N. Poot 19 j. VI. Van Schravendijkplein 55; J. Stad 23 j. VI. Ged. Biersloot 69 en T. van Luijk 24 j., VI. 2e Spoorstraat 19; W. van der Windt 32 j., Tilburg, Kardinaal van Enckevoirtstraat 48 en J. de Keijzer 28 j. VI. Calenburgstraat 125; A. van IJperen 46 j., VI. Binnensingel 152 en S. W. Rie- dijk 37 j. VI. Maasstraat 64; A. van der Kroon 27 j., VI. Hoogstraat 75 en J. Poot 22 j. VI. Wilhelminastraat 61; I. Bouman 25 j Maassluis, Paul Krugerstraat 6 en M. van der Graaf 23 j. VI. Rich. Holstraat 84. GEHUWD: B. G. van der Linden 25 j. en K. E. Remmerswaal 23 j.; A. van Ooster hout 26 j. en M. van Buuren 22 j.; H. de Jóng 17 j. en R. Muller 18 j.; IJ. Wapenaar 24 j. en C. C. Kuit, 22 j.; W. Assenberg 24 j. en S. M. Korpershoek 19 j.; G. van Ar- kelen 24 j. en J. M. de Groot 20 j.; Ir. Ro- laff 29 j. en K. Akkerman 25 j.; J. Bos 26 j. en J. J. van Eekelen 13 j.; A. C. Berk hout 27 j. en J. van der Bie 21 j.; C. A. A. Boer, 24 j. en A. P. van Prooij 25 j. OVERLEDEN: Cornelis J. den Boogert 73 j. echtg. van E. M. Huisman, Maasstraat 38 Arendje van Deventer 81 j., weduwe van H. van Oudenaarden, Struijkstraat 7; He lena van het Wout 76 j., ^weduwe van S. van Witzenburg, Heemraadstraat 18. Ja- comina Struijs 72 j. echtgenoote van P. van Rijn, Maassl.dijk 66. ZIEKENHUISFONDS „ST. JOAN DE DEO" Maandagavond zal in het R. K. Vereeni- gingsgebouw, Markgraaflaan, een belangrij ke ledenvergadering worden gehouden van het Ziekenhuisfonds „St. Joan, de Deo", al hier. Waar in deze vergadering over eenige belangrijke punten gesproken zal worden, wordt een groote opkomst verwacht. Aan vang 8 uur. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor de leden van het Maatschappij-Zie kenfonds en het Roterdamsche Ziekenfonds zullen vanaf hedenavond 7 uur tot Zondag avond 11 uur dienst doen: Dr. R. Stoop, Verploegh Chasséplein 1, tel. 138; Mej. D. Annie H. Westenbfink, Binnensingel 62, tel. 528. Geopend is de „Westerapotheek", Voor straat 53, VI. Ambacht, tel. 633. boonen 85—90, komkommestelc grof 17—19. fnn 5—8.20, prei 3—4.60, tomaten A 84. B 92, C 80, bonken 82 per 100 kg., postelein 7686 ct. per 6 kg., spinazie 20—50 ct. per 4 kg., salade le soort 5—8, 2e soort 2.10—4.90 per 100 krop, peen le soort 1718, radijs 2— 3.80, raapstelen 0.8O—1.30, rabarber 1.40— 2.80, selderij 3.10—2.70, peterselie 3.50—6.10 per 100 bos, andijvie 33—62 ct. per 4 kg., atoof- sla 38—56 ct. per 6 kg. POELDIJK, 26 April. (Fruit- en groentenvci- lingver.) Blauwe druiven 33.80. aardbeien 1.50—4.60 per kg., perziken le soort 2052 ct., per stuk, groote aardappelen 54—76 per 100 kg., bloemkool le soort 18—28, 2e soort 4—16, eieren f 3 70—4.10 per 100 stuks, princesseboonen 1.60 per kg., selderij 2.30—3.20, peterselie 3.80—3.20, kelen 0.65—1.30, rabarber 3—3.50 per 100 bos, postelein 9—11 ct., witlof 5—0 ct. per kg. Export: bloemkool le soort 1835, 2e soo.t r 5—16 per 100 stuks, sla le soort 4.206.30, 2e soort 2—2.50 per 100 stuks, selderij 1.50 - 2 00, peterselie f 2.40, keien 0.65—1, peen le soort 14—21, 2e «oort 7—10, radijs 2.10- 3.80, rabarber 25 per 100 bos; prei 4 7.50, per 100 kg., postelein 7—12 ct., spinazie 4—10 ct.., witlof G%—7 ct., per kg., andijvie 10—62 ct. per bak. GEMEENTERAADSZITTING. Maandag 29 April a.s. zal de raad der ge meente Schoonhoven in openbare zitting bij eenkomen. Punten van behandeling zijn o.a.: Voorstel wijziging reglement rechtstoe stand van enkele ambtenaren. Adres Na tionale Commissie tegen Alcoholisme, be treffende toepassing van art. 6 der drank wet. Vaststelling eener verordening voor commissies van bijstand en benoeming, even tueel van leden. Goedkeuring ontwerp overeenkomst tusschen Ned. Herv. Gemeente en burgerlijke gemeente inzake kerk eii toren. BURGERLIJKE STAND. GEHUWD: L. de Lange 27 j. en P. A. Goudriaan 23 j. ONDERTROUWD: P. de Groot 35 j. en M. A. Dekkers 32 j. en P. Lagerwey 31 j. en A. Goudriaan 23 j. In de Sociëteit „Eendragt Maakt Magt" aan de Water loostraat heeft de vereemgmg „Het Oosten" gisteravond onder vooizi ei- schap van mr. G. Nauta haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering gehouden. Aan het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris, den heer g. Ch. van Sillevoldt, °ntleenen wij het volgende: Het ledental verminderde met 32 en be haagt thans 422. Met groot leedwezen v^-dt het overlijden herdacht van den heer H. v. d. Loo, in leven Penningmeester, die op jeugdigen leeftijd en onder tragische omstandigheden aan de wd 8oÏÏn,W. m zich. als een uitnemend bestuurder, dle met «ver en nauwgezetheid zijn taak waar nam. De heer mr A C de Kanter werd oe- reidgevonhdenr tijdeiijk het penningmeester schap Waar te nemen. Bijzondere opmerkzaamheid vorderde vraagstuk van de doortrekking van het bc staande wegprofiel van den 's-Gravenweg tot den Van Somerenweg en van de tramlij" nen 5 en 16. Doortrekking dier tramlijnen zou ongetwijfeld velen bewoners van 's-Gra- venhof gerieven. Nochtans is gebleken, dat teaenover de voorstanders zeker een even Bl'°°t aantal tegenstanders staan, die het «nen van het landelijke stukje van den f-Gravenweg uitermate zouden betreu- p deze gronden meenden het Bestuur zich aan OQk Van initiatief voorshands te moeten onthouden. jjet es uur heeft gemeend in het ver slag voor s een aanbeveling te moeten op nemen, om waar mogeijjki Ook op de tuin hekken huisnummers etl namen te doen aanbrengen en en bewoners van huizen met voortuinen aan te bevelen om over te gaan tot het aanbrengen van seveibeplanting Bij den Technischen Dienst der gemeen- te Werden verbeteringen van het wegdek van verschillende straten bepleit. Verbete ring van de bestrating van het gedeelte 's-r„- .u.- Oudorpweg en Cein tuur) venwe® "£SC te moeten wachten tuurbaan schijnt echter te h„h..,,„ino het gereed komen van de bebouwing a*daar. i, Gevraagd werd op het gevaarlij ke ru Oudedijk—Hoflaan de bekende hekken kaatsen, doch een voorziening, noew ÜV?,fw<Jgen, is nog niet getroffen. «e dank zij de bemoeiingen van de ereeniging werd in het Park Rozenburg een Parkwachter aangesteld, terwijl het euvel van de „kaartspelers" op de parkban- - ken werd beteugeld. Met het oog op voor komend vandalisme in het Kralingsche Bosch werd nog aangedrongen op verscherpt po litietoezicht. Vervolgens werd het financieel jaarverslag Uitgebracht, nadat de voorzitter in enkele Gevoelvolle woorden den overleden penning meester, den heer v. d. Loo had herdacht. Uit dit financieel verslag bleek, dat de jaarrekening sluit met een batig overschot van 226.91, terwijl het totale saldo bedraagt 372.07. Het bezit op de spaarbank wijst een tegoed aan van 3285.44. Vervolgens werd de begrooting op een totaal van 575 vastgesteld. De aftredende bestuursleden, de heereh mr. G. Nauta, C. H. Schegmann en G. Ch. van Sillevoldt werden bij acclamatie her kozen verklaard. In twee open vacatures werd voorzien door de verkiezing van de heeren J. A. Rijks en R. D. van Zwieten. Bij de rondvraag werd o.m. gewezen op den „berg van afbraak" aan den Kralir.g- scheweg en op de aanwezigheid van ratten in de Ramlehstraat. Een ander lid drong aan op een stevig wegdek in de Voorscho terlaan en de Speelmanstraat, waar het zware verkeer het scheuren van huizen zou kunnen veroorzaken. De voorzitter antwoordde hier op, dat in de toekomst het groote verkeer om de stad heen wordt geleid. Nog een ander lid wees op den deplora- belen toestand van den wandelweg vlak langs den Plas tusschen de IJsclub en 't Park Rozenburg. in de beschoeiing wordt telken? op primitieve wijze voorzien. Voorts werd nog gewezen op de ravage ter plaatse, waar vroeger het Raadhuis van Kralingen stond. Ten slotte bleken de groote, grijsgeverfde palen van de Drinkwaterleiding, o.m. ook in het Kralinger Hout geplaatst, den voor zitter een doorn in het oog te zijn. Het bestuur zal aan verschillende geuite wenschen zijn aandacht schenken. Voor de Huishoudelijke Winter-competi- tie werd als volgt gespeeld: Groep 2: J. Limpens F. H. Hulsker 01; A. v. d. .Starre—G. W. L. Beyé i_^o; p. KarlssonW. de Neef Vs c- J- van Kuyk W. de Neef y2—A. v. d. Starre—W. de Neef M. Godschalk—G. J. Koops 0—1. Promotie Comp. Groep 2: L. SaarloosF. van Dijk 01. Promotie Comp. Groep 4: A. de Jong G. van Katwijk 10. Aan de orde is eerst het toestaan van een extra-crediet van 1000 voor herstel dei- wegen, die dezen winter vee) geleden heb ben. Het crediet. wordt toegestaan. Opgemerkt wordt, dat de Groenendijk, de scheiding met Rotterdam, dringend hersteld dient te wor den. De voorzitter deelt mede, dat deze opzette lijk van zoo weinig mogelijk materiaal is voorzien, daar de gemeente Rotterdam inder tijd plannen tot vergraven had waarvan ech ter niets is gekomen. Men overweegt thans ook dezen weg in orde te maken. Het voorstel tot heffing van 75 oocenten (als vorig jaar) op de hoofdsom der ge- meentefondsbclasting wordt geaccepteerd. Burgemeester en Wethouders worden ge machtigd tot een uitgave van 17500 tot het doen uitvoeren van verschillende werkver schaffingsobjecten als betegelen Koninginne weg en Dorpstraat met trottoiraanleg, herstel Lindelaan, slootdempen Koninginneweg e.a. een en ander uit te voeren door de Ned. Heide Maatschappij en in overleg met Werk verruiming. Besloten wordt verder de woningen om „het Zomerland" aan te koopen en om te be ginnen die woningen waarover met de eige naren overeenstemming is verkregen. De heer van Dam (S.D.A.P.) vraagt dan waarom op „het Zomerland" bordjes geplaatst zijn „verboden toegang". De voorzitter merkt op, dat deze terreinen moeten begroeien daar er'altijd zooveel zandverstuivingen zijn. De heèr Kooijman (Lib.) dringt aan op het beschoeien van de boompjes aan de Be nedenstraat, anders worden ze vernield. De heer Hagendoorn (A.R.) merkt op, dat het vuilsorteeren slecht geregeld is. Ophalers van oude papieren en couranten zoeken deze op de wegen uit en laten een gedeelte ervan op de wegen achter. Daarna sluiting. Zomer-competities. F. JacobsJ. Theeboom af- 0; Groep A; gebroken; Groep B: t. OverdijkJ. Hulsker 1- A' v" d- Bmzen—M. Wagemans 0—1. Groep C. W, Rotteveel—P. Righini af gebroken, W. van LeeuwardenA. Everts 0—1. Groep D: C. J. Alewijn—A. Maliepaard 01; D. ZuurK. Haverkamp oi; h Verstappen—H. Koster 1—0; Th. J. Hulsker R. Cremer 1—0. Voor de Promotie-competitie der R. s. b. werden de volgende wedstrijden gespeeld: Cenrum 3—Excelsior 3 10—0 w. n. o.; De Zwarte Dame 2-Centrum 4 5-5. Door deze uitslagen promoveert Centrum 3 naar de Tweede Klasse en Centrum 4 naar de Derde Klasse. OP 30 APRIL DE VLAGGEN UIT. Het bestuur van de afd. Vlaardingen van „De Princevlag" verzoekt de ingezetenen van Vlaardingen en Vlaardinger-Ambacht, om op 30 April a.s. algemeen oranje te dra gen en de nationale driekleur te ontplooien. Herhaald zij wat het Hoofdbestuur in zijn landelijk gedane opwekking opmerkte: Waar uiterlijk vreugdebetoon in deze tijden niet op zijn plaats zou zijn te achten, daar moge het dragen en ontplooien van (te nationale kleuren meer nog dan tevoren gelden als een eensgezinde manifestatie van aanhan kelijkheid en medeleven jegens onze Kroonprinses en ons Huis van Oranje. Hieraan kan nog toegevoegd, dat deze op wekking blijkens Informatie te bevoegder plaatse niet in strijd is met de opvattingen van H. K. H. terzake van de herdenking van Haren geboortedag. VAN EEN AUTO GEVALLEN. De 62-jarige K. Struys uit de Eendracht- straat, viel gistermorgen aan de Koningin Wilhelminahaven van een vrachtauto, waar bij hij een dijbeen brak. Per ziekenauto van den eersten hulpdienst is S. naar het zieken, huis overgebracht. NA VOLGELINGEN VAN DE RUYTER. Donderdagmiddag omstreeks 5 uur waren 3 jongens van 9 tot 11 jaar op het dak van de Groote Kerk aan de Markt geklommen, om vervolgens langs een ladder naar boven en door een luik in den toren te komen. Hierna gingen zij langs de trap naar het hoogste punt van den toren even boven de wijzerplaten, waarna een van hen trachtte de wijzers van'het uurwerk te verzetten. Ten slotte werden de jongens opgemerkt, waar na de politie hen binnendoor naar beneden haalde. AANBESTEDING. Op Dinsdag 6 Mei a.s. zal door het be stuur der Bouwvereeniging „De Werkmans woning" worden aanbesteed het buitenverf- werk van 62 woningen aan den Binnensin gel, de Groen van Prinstererstraat en de van der Driftstraat alhier. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Adriana W., d. van J. Slot- Aan het verslag der Zuider Hypotheek bank over 1939, opgenomen in het jaarver slag der Westlandsche Hypotheekbank, ont- leenen wij het volgende Afgesloten in 1939 11 hypothecaire leenin gen voor 290.600. Saldo der hypothecaire leeningen op 31 December 1939 24.196.652 (v.j. 25.289.400). Het gemiddelde rente-percentage der op J-i December 1939 uitstaande hypotheken, be draagt 4,4112 pet. (v.j. 4,5023 pet.) Aan het einde van het boekjaar stond het totaal bezit aan ingekochte onderpanden, be staande uit 84 perceelen, te boek voor ƒ606.740 (717.000). Wij stellen u voor hier van af te schrijven 9.740, waardoor de des betreffende balanspost wordt teruggebracht tot 597.000, welke bedrag, naar blijkt uit de door deskundigen uitgebracht taxaties, door de werkelijke waarde der onroerende goede ren aanmerkelijk wordt overtroffen. De exploitatie-rekening toont een netto overschot van 36.831, zijnde ruim 6 pet. der boekwaarde, welk resultaat gunstig is te noe men. Op 31 December was dus aan pandbrieven in omloop 23.221.900 (25.021.700). Door de algemeene koersdaling van effecten werd een verlies geleden van 132.049, waar tegenover werd afgeschreven de rekening „reserve voor koersverschillen ad 22.000, terwijl het resteerende bedrag ad 110.049 ten laste van het extra-reservefonds werd ge bracht. De effecten zijn gewaardeerd naar de koersen van den laatsten beursdag van het jaar 1939 doch. met het oog op de kans van uitloting, nimmer hooger dan 100 pet. Bij de winstverdeeling zal, om het totaal der reserves weer tot de vroegere hoogte op te voeren, worden voorgesteld een bedrag ad 132.286 uit de winst te bestemmen voor toevoeging aan het extra-reservefonds. De rekening „reserve voor koersverschillen" is hiermede uit onze boeken verdwenen. De bruto-winst bedraagt 239.836 (313.101). Wij stellen u voor hiervan af te schrijven op hypothecaire debiteuren 25.410 (15.730), de gedane voorschotten voor verbetering van onderpanden tezamen 12.650, op onroerende goederen een gedeelte ten bedrage van 9.740, op diverse debiteuren 8.584, op kan toorinventaris 5.867; over te brengen naai de reserve voor diverse belangen en afschrij vingen een bedrag van 11.929 (99.308), naar 't extra-reservefonds een bedrag van 132.286 over te brengen naar nieuwe rekening een bedrag van 21.367, en het restant ad 12.000 (onv.) te bestemmen voor uitkeerlng van een dividend van 4 pet. (onv.) op het op de aandeelen gestort kapitaal. reinen in het verlengde van de St. Theresia straat te verkoopen aan de N.V. Bredero's Bouwbedrijf te Utrecht voor den bouw van 32 woningen. LEGER EN VLOOT. Bij K.B. van 23 April is in zijn rang en ouderdom van rang overgeplaatst bij het wapen der artillerie de kapitein mr. J. D Schepers van den generaien staf; is met ingang van 30 April 1940 verleend de titulaire rang van generaal-majoor, aan den gep. reserve-kolonel der infanterie G Nypels. Bij Kon. besl. is, met ingang van 30 April 1940, aan den gepensionneerd kolonel der infanterie van het Koninklijk Nederlandsch- Indische leger P. D. A. Frankamp de titulaire rang van generaal-majoor verleend Ook voor groote gezinnen. In de gisteren gehouden gemeenteraadsver gadering van Roosendaal en Nispen is op voorstel van B. en W. besloten tot den bouw van een 50-tal arbeiderswoningen, welke in beheer en exploitatie zullen worden gege ven aan de R. K. Woningbouwstichting „St. Joseph". De voorstellen houden in: 8 woningen voor z.g.n „onvolkomen" gezinnen (huurprijs 2.10 per week), 15 woningen voor normale gezinnen (huurprijs 3.30), 19 woningen voor groote gezinnen (huurprijs 3 45) en bovendien 8 woningen voor heel groote ge zinnen (huurprijs 4 per week). De stichtingskosten voor deze woningen, welke over verschillende wijken der stad zullen worden verdeeld, worden geraamd op 27.099 voor den grond en op 103.460 voor den bouw. Voorts werd een voorstel aangenomen waarbij B. en W. worden gemachtigd: le na mens den raad voorschotten, onder verband van tweede hypotheek voor den bouw van arbeiderswoningen met voorschot van het Rijk, toe te zeggen en het noodige voorschot uit de Rijkskas aan te vragen; en 2e namens den raad premies voor de verbetering van arbeiderswoningen met premie van het Rijk toe te kennen en de premies uit Rijkskas aan te vragen: een en ander zoolang de desbe treffende begrootingsposten daartoe toerei kend zullen zijn. Overigens werd nog ten behoeve van ver deren arbeiderswoningbouw besloten het AMSTERDAM 27 April 26 April 25 April Pariteit jonden per 6.62% 6.60% 6.63 12.146 Beri. p. 100 Mk.* 75.60 75.60 75.6J 69.238 Parijs p. 100 trs. 3.7514 3.7414 3,75 9.731 3rusa p.100 belg. 31.83 31.74 31.8L 24.961 Zwlts. p. 100 frs 4-2.24 42.24 42.24 48.001 Kop.h. p. 100 kr 66.677 Stock. p. 100 kr 44.60 44.60 44.65 66.667 )sio per 100 kr 66.667 New-York p. 1.8854 1.88A 1-8854 1-403) Voor papier- en andere soorten marken zie de rubriek „Duitscbe Marken". 27 Apru 26 April GOUD bieden laten bieden laten Baren A'dam 2061 00 2063 00 2063.00 2065 00 ld. A'dam lev. Ldn. gouden tientjes 13-46 3.40 15-97 13.48 13-47 3-41 3-38% 15.99 15 96 13.49 3-3954 15 98 dollars ponden Londensche noteeringen (fixe in NederL eert.) Goud baren Zilver baren* 19.90 Patina (ongev.) Londensche noteering (in sterling).) Goud 168 0 Zilver spot 20}j| Zilver termijn 2054 20 07 168'0 20 H 201» Op basis van de koersen van den vortgen dag JAVA—NEW YORK LIJN. POELAU TELLO 26 van Batavia te New Yoi ROTTERDAMSCHE LLOYD. SIBAJAK Genua naar Batavia 27 te Sabang. KOTA NOPAN (uitreis)" 26 te Antwerpen. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. SEMBILAN 27 van Batavia te Amsterdam. AMSTERDAM, 26 April. Het heden van Lon den hier aangekomen Nederl. m.s. Brandaris heeft op de afgeloopen reis ter hoogte van Scbe- veningen een scheepsboot opgepikt, welke voor zoover leesbaar, de merken Tina Ricardo-Genua droeg. De scheepsboot werd aan boord genomen en hier aangebracht voor nader onderzoek naar de herkomst hiervan. (Vermoedelijk afkomstig van het Ital. s. Tma Primo, in Maart ,op de Noordzee gezonken. Red.) Geziena (stoomtrawler). IJMUIDEN, 26 April. De sedert eenige jaren alhier opgelegde plaatselijke stoomtrawler Ge ziena zal wederom in de vaart worden gebracht. Alvorens weer geheel bedrijfsklaar te kunnen zijn, moet het schip in het visscherüdok alhier een belangrijke herstelling ondergaan, waarbij o.m. eenige huidplaten moeten worden vernieuwd. Ned. s. Midsland in aanvaring. LONDEN, 26 April. Alhier is bericht ontvangen, dat het 1089 bruto reg. ton metend-. Ned. s. Midsland van de Scheepv.- on S<"eenk. Mij. te Rotterdam nabij Dungeness in aanva-ing is ge weest met een voor anker liggende Panameeoch schip. Hoewel het Nederl. sohfp vnj' ernstig werd beschadigd, kon het de 28 opvarenden van het Panameesche schip aan boord nemen. Ver moedelijk is dit het Belgische s. Booty, varen de onder Panameesche vlag. 'sGRAVENHAGE, 26 April. De minister van defensie heeft op grond van art. 2, lid 1 en 3, van de wet behoud scheepsnhmte 19.19 bepaald, dat het verboden is op eenigerlei wijze te be werken of er toe mede te werken, dat de Neder- landsche zeeschepen Aletta, Paula, Petroneda, Benakat, Anastasia, Augusina en Pendopo zon der door of namens hem verleende vergunning hun hoedanigheid van Nederlandsch zeeschip verliezen, in eigendom, in gebruik of ter be schikking worden overdragen, een vaart, een reis of een reeks van reizen aanvangen, welke niet geheel binnen het Rijk in Europa valt, of een vaart, een reis of een reeks van reizen vervol gen, welke niet geheel binnen h -t tijk in Europa valt, indien deze vaart, reis of reeks vhn reizen was aangevangen voor het in werking treden van het verbod. De commandant der zeemacht in Nederl.-Indte ls gemachtigd een vergunning als hoven pedoeld te verleenen. Deze beschikking treedt hedefi in werking. NEDERLAND. Zeegat aan den Hoek van Holland. Schietoefeningen met geschut. Op 1 en zoo noodig op 3 Mei a.s. zal, van 2100h tot 2300h of later, worden geschoten met geschut vanuit Hoek van Holland. Van één uur voor den aanvang tot het einde der schietoefening zal beN den Nieuwen Water weg overdag een roode vlag en bij duisternis een rood licht worden getoond. Er wordt geschoten in een sector, begrensd door de richtingen W en NNW, getrokken uit de semaphore tot een afstand ran 6000 en uit dB kust en een hoogte van 300 m. Bij één der grenzen van den sector zal z.cn, nabü de territoriale grens, een vaartuig van de Kon. Ned. Marine bevinden. Dit vaartuig zal overdag het con tra sein, waar onder de internationale seinvlag B en hij duis- tenis, behalve de normale ver'ichting, een rood rondom schijnend licht toonen, van één uur voor den aanvang tot het einde der schletoefemn- B Zeevarenden zullen, gedurende de schietoefenin gen, dezen sector mijden, terwijl uitloopenda schépen, welke voor om den N bosfemd zijn, hun route moeten nemen be3 de lic.btbrulboei vóór den Nieuwen Waterweg. IJsselmeer. Toegang Noordoostpo'der. Wrak gelicht. OP 52 gr. 35,8 min. Nb en 0 gr. 4®,3 min. El (A'dam) is het wrak van het Hchtscheepje van de W zijde van den toegang naar den Noord oostpolder gelicht. De wraklic-htboeï wordt zoo spoedig mogelijk, zonder nadere aankondiging, opgenomen. Waarnem.punten waterhoogten 27 Apr 26 Apr 27 April 26 April Registerm. vrija 1516 15—16 Dito (onderst.) 25% 25% Reism. (blnn.) ilYt 31% Dito (buitenl.) 29 29 Handelssperr-gut 3%4 3%4 Zilvermarken 20—21 2021 Bankpapier 17%-18% 17%-18% 25 April 15—16 25% 31% 29 3%—4 20—21 18—19 ROTTERDAM. 27 April 1940. KOFFIE (Gem contr.) Noteering op termijn •)6 April ochtend middag HH 14% 14% 14% 14% 14% boom en M. v. d. Kruijt, de Ruijterstraat 30 I voor bouwgrond bestemde gedeelte van een Hendrika, d. van l. Boer en C. van Krim. 1 tweetal door de gemeente aangekochte ter- 27 April ochtend middag Mei 14% September 14% December14% Maart 1941 Stemmingkalm kalm kalm Loco superior Santos 18 cent. Loco Robusta r.aq. 17% ct. per half kg. in entrepo:t. Omzet bn. Weekomzet on AMSTERDAM, 26 April 1940. LIJNOLIE. (Weekbericht). Op den regeeringg- prijs (25%) vonden enkele afdoeningen plaats. ANTWERPEN, 27 April 1940. (R. B, O.) LIJNZAAD. Stemming kalm. La Plata üisp, frs. 257, stoom. frs. 257. LIJNOLIE. Stemming kalm. Disp. Antwerpen in tamb. frs. 507%—610, binnenl. disp. frs. 505 507%, April frs. 505507%. AMSTERDAM, 27 April. (Aardappelmarkt). Zeeuwsche bonte en blauwe 3.303.50, overige prijzen onveranderd. Aanvoer 169.000 kg. LOOSDUINEN, 26 April. (Coöp, Groentenvei- lingn Bloemkool le soort 26'33, 2e soort f 19 26, kaskomkommers le soort 14.3018.50, 2e soort f 11.70—16.30, rijenkomkommers le soort f 10.-10—14.10, eieren 3.90—4.10. per 100 stuks, meloenen I 4.10, II 1.70—2.95 per stuk, sn\j- Hijn Keulen 38.96 bhbith 11-88 Waal Nijmegen St. Andries 4.30 Neder-Rijn en Lek Arnhem9-61 m Vreesw L.W IJssol Westervoort 10-14 m Deventer 3-97 Kampen 0.33 Maas Maastricht (hoofdsluis) (Borgharen) 42-57 Belfeld (beneden de sluis) 12-64 m Venlo 12-18 Grave (stad) Grave (beneden de sluis) 5.52 Litb (beneden de iiuis) 1.65 39 08 1218 9.81 4.85 9.78 1-47 10-32 4-14 40 42 63 12 35 11-80 5 32 1.37 27 Apr26 Apr 27 Apr26 Apr Rheinfelden 2.68 Caub 2.56 2.63 Breisacb 2-48 Coblenz 2-90 2.95 Strsutsburg Trier 1 57 1-57 ICehl Keulen 3 02 3-14 Maxau 4-60 4 52 Uusseidorf 2.37 2.52 ivirchheim Ruhroit 1-82 1 82 Mannheim 3-63 3-55 Wettor )-96 Schweinfurt 1.34 1 35 Wesei 1-72 IK Wurzburg 1 22 1 23 Emmerik 3 3-20 Mainz 3 38 3 38 Du sburg 1.39 157 B.ngeo 2-34 2-36 Ruhr-siui* 28 April 1940. le get. 2e get. le get 2e get v.m. n.m. 3.34 15-41 Hellevoetst 0-42 1253 Willemstad 1.30 13-40 Brouwersh. 11 20 Zierikzee 7-22 1957 Wemeldinge 6 34 19.06 Vliasingen 8-40 21-03 Terneuzen 9.06 21-34 Kansweert Delfzijl Terschelling tiarlingen Den Helder IJ muiden Hoek v H. Rotterdam Dordrecht v.m. a.m. 7-18 19.46 8.11 20-42 6-28 18 58 6.56 19-20 7.22 19-49 5.37 18-01 •6-11 18-18 6-48 19.12 ROTTERDAM, 27 April 1940. Vlet- en Iichterwerk: Er gaat niets om. Vaarwerk200 ton kolen Goes, div. partijen kolen Delfzijl, 150 ton hooi motor Leiden, 90 ton kunstmest Sluis, 120 ton dito van Stein naar Doetinehem, 206 ton kolen van Born naar De venter, 200-250 ton superfosfaat n. Hoogkerk, alles volgens tarief. Sleeploonen geen notccring.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 3