TM TYLER EN SPUD. Mg Hf Wit goud en zwart DINSDAG 7 MEI 1940 ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. ROTTERDAMSCHE BOND VOOR LICHAMELIJKE OPVOEDING. EEN MAL GEVAL. KAMER VAN KOOPHANDEL Vergadering van 7 Mei, Voorzitter: mr. K. P. van der Mandele. JUBILEUM A. C. VAN HORIK. DORUS RIJKERSFONDS. BURGERLIJKE STAND. MUZIKALE ONTWIKKELING DER SCHOOLJEUGD. GLAZENWASSCHER GEVALLEN. VOOR DE ARMEN. VOORKOMING EN BESTRIJDING VAN WOEKER. BLOEMPJESDAG R.D.G. CORRESPONDENTIE. WESTELIJKE BUURT EN ORANJE- VEREENIGING PRINSES JULIANA. STAATSLOTERIJ. DIEFSTAL. JUBILEUM M. KONING. VLAARDTNGEN. JUBILÉ JOHAN BOSKAMP. SCHOONHOVEN. HILLEGERSBERG. HERBENOEMINGEN BIJ DE BRANDWEER. VEILIGHEIDSMAATREGELEN IN HET RAADHUIS. SCHIEBROEK. BERKEL EN RODENRIJS. het zwembad. burgerlijke stand. HOEK VAN HOLLAND. IJSSELMONDE. Zitting van 6 Mei. Diefstal van lood. In den namiddag van 7 Februari liepen üe 43-jarige loswerkman G. Sch. en de 26- jarige varensgezel J. S. te wandelen over den Parallelweg te Schiedam, toen Sch. be merkte, dat van een der op het spoorwegem placement staande goederenwagons de deur niet geheel gesloten was. De beide mannen hadden de deur wat verder opengeduwd en geconstateerd, dat de wagon geladen was met rollen lood. Er was niet veel tijd en overleg voor noodig voordat beiden overeen gekomen waren, dat getracht zou moeten worden zich iets van dit metaal toe te eige nen. Voor het vervoer meenden zij een car rier noodig te hebben en daarom stapten ZÜ naar den 29-jarigen bakker S. C. N. wien ze beduidden, dat hij met zulk een vervoer middel naar den Parallelweg moest komen en dat hij tevens iets mee moest brengen, om hetgeen vervoerd moest worden te be dekken. Het was intusschen al tusschen zeven en acht uur geworden en dus heelemaal don ker, toen N. met de carrier aan den Paral lelweg was gekomen, waar hij aan het be gin van het spoorwegemplacement post vat te. De varensgezel stapte naar den wagon toe en haalde daar successievelijk 12 rollen lood, tot een gezamenlijk gewicht van 500 kg. uit, die hy aan den loswerkman over reikte, die op zijn beurt de rollen naar de carrier bracht. Nadat de twaalf rollen gela den waren was de varensgezel met zijn eigen fiets en die van dei loswerkman vertrokken, terwijl laatstgenoemde behulpzaam was met het duwen van de carrier over de besneeuw de straten. Het gestolen lood werd naar de woning van den loswerkman vervoerd, waar men dagenlang bezig is geweest met het stukhakken van de rollen en met het smel ten van het lood, dat heel primitief in een geëmailleerde pan op een petroleumtoestel ging. De drie mannen, die gedetineerd zijn, heb ben zich terzake van diefstal in vereeniging te verantwoorden gehad, terwijl aan N. sub sidiair heling was ten laste gelegd, omdat hij het gestolen lood had vervoerd. De verdachten legden een volledige beken tenis af, waarna de vertegenwoordiger van het O.M., mr. H. A. J. Reumer requisitoir heeft genomen. Spr. wees er op, dat in den laatsten tijd vele diefstallen op dit spoor wegemplacement zijn voorgekomen en dat binnenkort niet minder dan twintig ver dachten, die zich daaraan zouden hebben schuldig gemaakt, zullen moeten terecht staan. Wat deze verdachten betreft, merkt spr. op, dat S. en Sch. al eerder met de justi tie in aanraking zijn geweest, hetgeen van N. niet kan worden gezegd. Over laatstge noemde is een reclasseeringsrapport uitge bracht, dat tot een gunstige conclusie komt. De rapporten over de beide andere verdach ten zijn niet zoo gunstig. Spr. eischte tegen ieder der verdachten 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorloopige hech tenis doorgebracht, doch met de bepaling, dat ten aanzien van N. 8 maanden van de straf en voor de beide anderen 4 maanden van de straf voorwaardelijk worden opge legd met een proeftijd van 3 jaar. De verdedigers, mr. A. Boekwinkel optre dend voor N., mr. J. van Zwet, sprekend voor S. en mr. J. de Visser voor Sch. kon den zich vereenigen met een gecombineerde straf, doch pleitten voor een korter onvoor waardelijk deel. Huurkoop-moeilijkheden. De 41-jarige chauffeur A. J. A. M., gede tineerd, heeft wegens verduistering terecht gestaan. De man had in den loop van 1939 een radio-toestel, een vloerkleed, een re genjas en een fiets, die hij in huurkoop had genomen, verkocht. Verdachte gaf de feiten toe, waarna de vertegenwoordiger van het O. M. er op wees, dat verdachte zich ook aan andere delicten, o.a. steunfraude, heeft schuldig gemaakt, hetgeen hem echter niet ten laste is gelegd. Verd. is al tien maal veroordeeld en het eenige gunstige, dat omtrent hem ge zegd kan worden is, dat hij de feiten ten minste ruiterlijk heeft bekend. Spr. eischte 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorge bracht. De verdediger, mr. W. Goldschmidt, heett fer in zijn pleidooi de aandacht op geves tigd, dat het huurkoopcontract, volgens het welk het radiotoestel is geleverd, niet aan de door de wet gestelde eischen voldoet, zoodat men hier niet met een huurkoop overeenkomst te doen heeft en de leveran cier zich dus niet uitdrukkelijk het eigen domsrecht heeft voorbehouden. Wat de huurkoop-overeenkomsten van het vloer kleed en de regenjas betreft, hierop ont breekt de handteekening van de vrouw van verdachte, zoodat ook deze overeenkomsten niet voldoen aan de door de wet gestelde eischen. Pleiter meent dan ook, dat ver dachte ten aanzien van de verduistering van de radio, het vloerkleed en de regenjas zal moeten worden vrijgesproken. Ten aan zien van de fiets staat de zaak anders, daar verdachte deze slechts in huur had. Dit feit is dus wel bewezen en pleiter vraagt hier voor oplegging van een clemente straf. Uitspraken 20 Mei. De Rotterdamsche Bond voor Lichamelijke Opvoeding heeft gisteravond in Hotel Cen traal te Rotterdam zijn 36ste jaarvergadering gehouden. Deze vergadering, die niet druk werd bezocht, werd gepresideerd door den vice-voorzitter, den heer mr. W. Nolst Tre- nité, aangezien de voorzitter, de heer R. L. Verhey, hoewel herstellende, wegens onge steldheid de vergadering niet kon bijwonen. In zijn openingswoord memoreerde de heer Nolst Trenité, dat de heer Verhey zeker vijf en twintig achtereenvolgende jaren geen vergadering van den Bond heeft gemist. Spreker stelde de vergadering voor, het vol gende stadstelegram aan den heer Verhey te. doen toekomen: „De algemeene vergadering van de R. B. v. L. O. verheugt zich over het herstel van gezondheid van zijn voorzitter en hoopt hem weer spoedig terug te zien". Dit voorstel werd met teekenen van bijval goed gekeurd. De notulen, het algemeen jaarverslag en de diverse onderdeden van het jaarverslag: kinderspelen, zwemmen, zandspeeltuinen, gymnastiek, vacantiekampen, jeugdroeien en harmonische lichaamsontwikkeling, werden ongewijzigd goedgekeurd, evenals de jaar stukken van den penningmeester. De bestuursleden, die aan de beurt van af treding waren, mej. H. J. G. v. d. Berg en de heeren R. L. Verhey, J. van Loo, J. D. van Bennekum en drs. W. G. v. d. Burg, wer den bij acclamatie herkozen. Tenslotte werd in de vacatures, ontstaan door het overlijden van den heer F. C. W. Noorduyn jr. en het bedanken van mevr. de wed. W. G. Branden burgde Haan en den heer mr. W. J. Jonge- neel, voorzien door verkiezing van de be- stuurscandidaten de heeren dr. J. Siegenbeek van Heukelom, Ph. J. van Veen en C. J. Ver steeg. De voorzitter heeft gedurende de vergade ring woorden ter nagedachtenis gesproken van den heer F. C. W. Noorduyn Jr., den verdienstelijken penningmeester, die den Bond door overlijden is ontvallen. Ook heeft de heer Nolst Trenité het vele voortreffelijke werk in herinnering gebracht, dat het aftredende bestuurslid, mevr. de wed. W. G. Brandenburgde Haan in het belang van den Bond heeft verricht. De wereld is toch zoo slecht nog niet. Dat ondervond J. A. D., wonende in de Bever straat. Toen hij zich naar buiten begaf om weer op zijn rijwiel te springen, dat hij voor zijn woning had neergezet, zag hij tot zijn verbazing, dat iemand er een huls aan be vestigd had, waarin eeh rijwielbelastingmerk was geklemd. D. heeft er lang over nagedacht, of hy het geschenk zonder meer moest accepteeren. Maar, omdat hij de kans niet wilde loo- pen, gebeten te worden door een addertje onder het gras, is hij naar de politie gegaan en heeft daar het zonderlinge voorval ver teld. Naar verluidt worden nu alle strafwet ten en -verordeningen nagepluisd om na te gaan, op grond van welk artikel een vervol ging tegen den nog onbekenden dader kan worden ingesteld. Alvorens over te gaan tot behandeling van de op de agenda vermelde punten deelt de voorzitter het volgende mede: Werkzaamheid van de A.N.I.C. Spreker vestigt de aandacht op de nieuwe regeling voor den in- en uitvoer van goede ren, die onlangs in werking is getreden. Krachtens deze regeling kan de Algemeene Nederlandsche invoer centrale, de A.N.I.C. haar activiteit nu ontplooien. De arbeid op dit terrein wordt voor een groot gedeelte ge decentraliseerd tot stand gebracht. Dat wil zeggen, dat een belangrijk gedeelte van deze werkzaamheden wordt verricht door de Ka mers van koophandel en fabrieken, op 36 ver schillende plaatsen in ons land gevestigd. Vooral voor den invoer over land verrichten de kamers veel werk. Daardoor wordt voor den handel veel tijd en moeite uitgespaard. Het spreekt vanzelf, dat deze regeling, waar door de overlast voor de betrokkenen zooveel mogelijk is beperkt, het bureau' zeer ver heugt. Het heeft dezen arbeid dan ook gaar ne ter hand genomen, in het vertrouwen, dat hier voor de Kamer een nuttige taak is gele gen. Dat de minister van economische zaken door deze werkwijze te bevorderen, gevolg heeft gegeven aan den aandrang tot decen tralisatie in de uitvoering van crisisregelin gen, stemt zeker tot erkentelijkheid. Monopolieheffing op Malta- aardappelen. Gelijk in de vorige vergadering der Kamer bekend is gemaakt, heeft de minister van oeconomische zaken voor het invoerseizoen 1940 een regeling getroffen voor de heffing van het invoerprijsverschil op buitenlandsche aardappelen. De Kamer heeft thans bij schrij ven van 19 April jl. nog aan den Minister verzocht in de getroffen regeling een techni sche wijziging aan te brengen, waardoor bij zondere moeilijkheden, welke een gevolg zijn van de tegenwoordige omstandigheden, kun nen worden ondervangen, zonder dat daar door meer buitenlandsche aardappelen tegen het lage tarief kunnen "worden ingevoerd dan zonder de bedoelde bezwaren het geval zou zijn geweest. Heffing van brug- en sluis gelden. Op 22 December 1939 heeft de Kamer de aandacht van Ged. Staten gevraagd voor be zwaren, welke bij haar bestaan tegen de toen maals door den gemeenteraad van Rotterdam vastgestelde verordeningen voor het bruggeld en sluisgeld. Deze bezwaren betroffen de heffing van brug- en sluisgeld aan de Berg- sluis van beurtvaarders, die een vaste lig plaats hebben in de Delftschevaart, alsmede Heden herdacht de heer A. C. van Horik den dag, waarop hij voor 40 jaren bij de Rotterdamsche Diergaarde in dienst trad. In de vergaderzaal van het bestuur werd de jubilaris in tegenwoordigheid van het geheele personeel door den directeur, dr. K. Kuiper, toegesproken onder overhandiging van een geschenk in enveloppe, terwijl hem namens het personeel een blijvend aandenken werd aangeboden. De Zaterdag j.l. gehouden collecte ten bate van het Dorus Rijkersfonds heeft opge bracht 2676.30. Aangiften van 4 Mei 1940. BEVALLEN: E. de Vries—Frankfort d. J. D VielvoyeIzelaar z. M. Brandwijk—Ringe ling z. C. G. Boogaerdt—Dekkers z. - J. j. M StuySmeehuyzen d. P. Hoes van Schou wen d. C. P. j. van Iperen—Mijs z. C. V>' Ouwens-Put z. - M. R. Cohen—Haas z en d W. S. Luvendijk—Schippers d. M. M. van LangenKloüwens z. - G. W. de Ke.zer-van TJunen z. J. J. Advokaat—Gons d. B.V. Harmsen—Timmermans z. G- Hoornweg Rook z. G. Tarmond—van Gils z. fer—Boogaarts z. G. rouwhorst—v. d. Hoek d. A. E. v d. Berg—v. Oosterom z. J. Jvi. v. d. Berg—Troost z. P. Lieshout—Offerman z. K. ViergeverPepers d. P. C. de Meijs d. A. Lefering—Bijl d. J.v. Lieburg —Vogelaar z. M. W. de Jonge—Hoogenbergn z. G. C. ScheuldermanBlom d. M. M. üs Man—Loué z. H. Luyendijk—Kleingeld z. L. Wilschut—Blok d. OVERLEDEN: J. Verhoef ong. man 31 j. F. Harreman z. 1 m. E. Duvekot ong. vrouw 33 j. G. Jonkman man v. G. Wittenberg 60 j. a. P. Boer man v. C. de Haan 63 j. F. H. Heijnes man v. E. F. Schoor 63 j. P. F. Ver kamman vrouw v. J. Lips 57 j. H. de Haard wedr. v. A. Seegers 76 j. W. Landman vrouw v. J. Buitelaar 76 j. J. A. N. Kwestroor man v M J H. v. d. Heide 71 j. J. F. Lucouw man v. A. Baas 74 j. A. Nijkerk man v. M. H. Breda 38 j. J- Weenink man v. T. Faber 57 j Voorts als levenloos aangegeven: J. 'o- gelaar—Saarloos z. D. P. Thomassen—Maat d. Aangiften van 6 Mei 1940. BEVALLEN A. A. van WalsumWestdijk z. j. c. Friesvan Eeenbergen z. M. E. Sui kerReiff d. H. de Peinder—van Adrichem z. M. J. Timmersvan Geel z. W. C. van PoppelKorner d. J. A. H. van der Steen— Mollenkamp z. J. A. van der Rijst—Spelt z. E. Buitenhuis—van Noort z. N. H. van Foppelvan Kampen z. M. VisserKoestering d. N. JansenBlom d. L. S. H. Kemper manvan Dongen z. X. C. van de StolpeVI- Hjn z. H. F. E. den Ouden—Quartel d. P J. van der Hoevenden Egelsman d. F. C Weemering—Verburg z. J. C. Labrijn—Matveld z j. M. BoudewijnsVerschoor d. C. M. van der Linden—Gunneweg d. M. F. Baars— van der Pluijm z. A. L. de Winter—Stok d. G. Hoogenstrvjd—Wismefjer d. M. de Kievit— Stuij van den Herik z. J. Monteban van der Waal z. W. M. J. van der MeerLorijnen z. I. JonkergouwBekink d. M. S. Zwanziger —Fens z. M. Snel—Bareman z. K. J. van KlaverenBeuzenberg z. K. Cornelissede tframer z. J. <«n der Kamp—Pols z. A. Mannide Graaf z. K. de KuijkBreeman z. E. J. H. de Vries—Dijkstra z. W. Hogerdijk— Prins z. C. M. Madlenervan der Valk d. M. van MeursBarneveld z. J. A. Kalkman— Schater d. A. C. Krispijn—Scharloo d. C. Bos—Schildkamp d. M. de Winter—Verhagen d. A. M. E. Sengers—Saris. OVERLEDEN: W. F. Neelman, man van T. J. Kraal 55 j. D. Willebrandts, wedr. van S. B. M. Bongers 69 j. N. Rademaker, vrouw van J. Hoogerwerf 73 j. M. J. I. Theonville, vr. van P. D. Bolle 47 j. J- W. T. Ellerkamp, man van J. M. S. v. Winds 73 j. J. de Bruin man van H. Kuiper 73 j. C. M. R. van Ha- gens, ongeh. vrouw 84 j. C. J. Groenendaal, dochter 6 m. S. A. Dalmulder, dochter 14 j. H. Verheul, man van N. J. Pols 50 j. L. van Bregen, ongeh. man 21 j. F. A. van Leeuwaarden, man van H. Ouwens 52 j. A. M. W. Goudzwaard, man van L. C. W. van Grunsven 46 J. M. 't Hart, wede van P. Jan sen 85 j. C. Eijke, wede. v. W. L. Bejjelveld 75 j. C. J. Haasbroek, man van B. Straat- meijer 84 j. J. Didderbos, man van A. Min- kema 67 j. M. M. Tresfon, vrouw v. C. Dub- beld 76 j. W. H. van Leeuwen, wede v. J. R- van Savootjen 81 j. A. B. de Goede, wedr. v. J. Kister 76 j. Voorts als levenloos aangege ven M. P. Terpstra—v. Es zoon H. H. van Leeuwende Groot zoon B. W. L. Jansen— Verbeek, dochter. Vrijdagmiddag is er in de aula van de H.B.S. met 5-jarigen cursus a.d. Hofstede straat een muziekmiddag gehouden, welke onder leiding stond van den heer H. Stigter, muziekleeraar aan deze schoei verbonden vanwege de ver. M.O.S. Als medewerkers had de heer Stigter, die zelf de piano en een clavecimbel bespeelde, mej. mr. A, R. Werner, viool, Joh. Versloot, fluit en L. van Vliet, cello. Voor een zaal vol aandachtig luisterende jongelui bracht dit zeer goed klinkende en semble werken van componisten uit de 17e en 18e eeuw: Ch. P. E. Bach, W. F. Bach, D. Scarlatti, G. Th. Telemann, J. S. Bach, P. Nardini. De wethouder van Onderwijs en Volks ontwikkeling, de heer L. de Groot, heeft van zijn belangstelling blyk gegeven door aanwezig te zijn. Vanmorgen om kwart voor acht was de 61-jarige glazenwasscher J. F. Kersseboom, wonende op den Crooswijkscheweg, op den Binnenweg bezig met glazenwasschen op een eerste étage, toen plotseling zijn ladder uitgleed. De man probeerde zich nog vast te houden en bleef aan zijn rechterpink hangen, welke afscheurde. Vervolgens kwam hij met een smak op straat terecht, waar door hij een bekkenfractuur opliep. Een auto van den Geneeskundigen Dienst moest worden gerequireerd en deze heeft den man naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. Wij herinneren hier nogmaals aan de opvoering van „Mijnheer de senator" door Roomsch Tooneel op morgenavond in Palace ten bate van de door het parochieel arm bestuur van de Boschjeskerk ondersteund wordende armen. Aan de zaal zullen, naar men ons meldt, nog toegangskaarten ver krijgbaar zijn. de heffing van sluisgeld aan de Parksluizen, waardoor naar het oordeel der Kamer de westelijke vaarweg door Zuid-Holland, in verband met heffingen door andere publiek rechtelijke lichamen, te zwaar wordt belast. Sindsdien zijn bij Koninklijke besluiten van 17 Februari jl. de bedoelde verordeningen slechts goedgekeurd tot 1 Juli a.s. Thans is onder dagteekening van 12 April 1940 van Ged. Staten bericht ontvangen, dat zij, overeenkomstig artikel 270 van de Ge meentewet, hun gevoelen omtrent deze ver ordeningen hebben kenbaar gemaakt aan den minister van binnenlandsche zaken en daar bij melding hebben gemaakt van de bezwaren der Kamer. De beslissing van de Kroon moet thans worden afgewacht. Inrichting van het Beursstation. Naar aanleiding van klachten, welke de Kamer uit het bedrijfsleven hebben bereikt, wordt in overleg met de commissie voor het land- en luchtverkeer voorgesteld dan de directie der Nederlandsche spoorwegen het volgende schrijven te richten: Onze Kamer bereikten klachten over de inrichting van het Beursstation hier ter stede, voor reizigers, bestemd voor de richting Dordrecht. Deze reizigers moeten op het tweede per ron wachten, zonder dat zij daar bij ongunsti ge weersomstandigheden eenige beschutting vinden. In den afgeloopen winter is weder duidelijk gebleken, dat het verblijf op dit perron bijzonder tochtig is en dit heeft den wepsch naar voren doen komen daartegen voorzieningen te treffen. Onze Kamer maakt zich gaarne tot tolk van dezen wensch. Het wil haar voorkomen, dat met eenvoudige middelen wel een zooda nige afschutting is te verkrijgen, dat de ergste bezwaren werden ondervangen. Het is onze Kamer bekend, dat vele reizi gers door een dergelijke voorziening zeer zou den zijn gebaat en zij hoopt dan ook, dat het mogelijk zal zijn ook in dit opzicht aan de verlangens van het reizende publiek tege moet te komen. Beëediging als makelaar. Van de Rechtbank te Rotterdam is bericht van beëediging ontvangen van den heer A. B. Jungerius Fzn. te Rotterdam, als makelaar in onroerend goed. Beëediging als weger, meter, enz. Van het kantongerecht te Rotterdam is be richt van beëediging ontvangen van de hee ren, wier namen en functies we reeds hebben vermeld. Vergunningen wet afbetalings- bedrijf. Voorgesteld wordt een vergunning te ver- leenen aan 3 personen tot het uitoefenen van het beroep of bedrijf van kleinverkooper op afbetaling en aan 4 personen tot het werk zaam zijn als afbetalingscolporteur. Op de openbare vergadering volgde nog een vergadering met gesloten deuren. Uit het verslag van de Rotterdamsche Com missie ter voorkoming en bestrijding van woeker blijkt, dat het werk der commissie, in verband met de ontwrichting van het be drijfsleven door de mobilisatie in vele. geval led een afdoende verbetering heeft gebracht. Het aantal aanvragen om bemiddeling be droeg in het afgeloopen jaar 58, terwijl nog 2 in het vorig jaar onafgedane gevallen zijn behandeld. In vele gevallen, welke niet recht streeks met woeker verband hielden, zijn toch vaak zoodanige inlichtingen gegeven en be middeling verleend, dat de aanvragers niet tevergeefs een beroep op de commissie heb ben gedaan. Allen, die met gevallen van ver meenden of werkelijken woeker of met fi- nancieele gezinsmoeilijkheden, welke met woeker samenhangen, in aanraking komen, wordt ernstig in overweging gegeven betrok kenen naar bovengenoemde commissie (adres Oostzeedijk no. 203, telef. 25300) te verwijzen, welke hare bemiddeling steeds kosteloos ver leent. Zaterdag a.s. zal hier ter stede een bloem pjesdag gehouden worden door de gezamen lijke drankbestrijders van alle richtingen, ten bate van de algemeene drankbestrijding. J. S. te R. Dat hangt niet af van den tijd, dat U Uw oude parochie verlaten heeft, doch van den tijd, dat U in de nieuwe parochie ge vestigd is. De Westelijke Buurt- en Oranjevereeniging prinses Juliana hield met een 200-tal kinde ren een feestmiddag ter herdenking van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana in gebouw Mathenesserweg 2C9. Voor den aanvang werd door de kinderen, ouders en donateurs verschillende vaderland- sche liederen gezongen met pianó-begelei- ding. Dan liet de voorzitter den feestmiddag openen met het zingen van het Wilhelmus, dat door alle aanwezigen staande en uit volle borst werd gezongen. Hierna gaf de voorzitter het woord aan den penningmeester die den kinderen ver zocht om over dezen feestmiddag een opstel in te dienen, waarvoor de mooiste prijzen beschikbaar zullen zijn. Hierna werd het programma afgewerkt door Flip en Flap met liedjes en voordrachten, waar hartelijk om gelachen werd. In de pauze kregen de kinderen chocolade. De voorzitter sloot op gebruikelijke wijze om 5 uur den geslaagden middag. Later werd het jaarfeest gevierd met de ouders en donateurs. Om half negen werd de feestavond eveneens met het zingen van het Wilhelmus geopend. Daarna werd het pro gramma door Flip en Flap, een zanger, piano- en accordeonmuziek verzorgd. Na afwerking van het programma bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen. Bij beschikking van den minister van Staat, minister van Financien is met ingang van de 485ste Staatsloterij op haar verzoek eervol ontslag verleend aan mevrouw G. G. Hoeve wed. dr. G. A. S. Lijnkamp te Rot terdam uit hare betrekking van collectrice der Staatsloterij aldaar. J. K. uit de v. d. Meydestraat heeft bij de politie aangifte gedaan, dat uit zijn auto, welke op den Goudschen Singel stond, een doos is ontvreemd, inhoudende sport- en an dere kousen, sokken en sjaals. Op Woensdag 8 Mei hoopt de heer M. Ko ning, baas van de eieren- en margarine-af- deeling van de N.V. De Rotterdamsche Melk Inrichting, den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar bij genoemde Melk-Inrichting in dienst trad. POSTDUIVENVER. DE ADELAAR. Met 183 duiven in concours werd een wed vlucht gehouden van Eindhoven (afstand 90 K.M.) De uitslag luidt als volgt: 1 8 W. van Loon, 2 3 10 2" 28 A. Stam, 4 9 46 A. de Ruiter, 5 7 24 38 P. v. d. Knaap; 6 18 36 J. Rijnaard. 11 20 C. Stolk, 12 14 17 19 22 H. Priem, 13 33 M. Boer, 15 16 Gebr. van Toor, 21 25 35 44 H. Janse, 23 32 J. Kauffeld, 26 J. Hoogendam, 29 Joz. I ucieer, 30 A. Smit, 31 43 C. Pille, 34 P. van G!.jn, 37 39 A. v. d. Berg, 40 41 42 L. Priem, 45 J. Bodegom. Ge lost te 10 uur. Aankomst le duif 11.41.21 uur; aankomst 46ste duif 12.11.54 uur. DAMMEN De Vlaard. Damvereeniging speelde in het Handelsgebouw tegen de Rotterdamsche Damvereeniging Z.D.C. Na een spannenden strijd behaalden de Vlaardingers een 12 8 overwinning, waardoor ze zich handhaven op de bovenste plaats in haar afdeeling. Voor de 3e klasse van den Rotterdamschen Dambond speelde Sunlight tegen V.F.C. Uit slag 155 voor Sunlight. Voor de 3e klasse competitie van den Rotter damschen Dambond werd gespeeld de wed strijd Vlaardingen 2Charlois 3. De uitslag luidt 155 voor Vlaardingen. AANBESTEDING. Bij de gehouden aanbesteding voor het ma ken van een keienbeton kademuur aan de Westhavenplaats, lang 128 meter, kwamen 21 biljetten binnen. Hoogste inschrijver was G. F Mulder, te Rotterdam voor 79.300; laagste inschrijver P. Both Pz., te Vlaardingen, voor 65.621. Aan den heer Both is het werk ter uitvoering gegund. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Jacob M„ zoon van J. M. Krijn- berg en S. K. Haddeman, P.cntgenstraat 41 Johan C. Hzoon van J. v. d. Windt en C. Janson, Vetteoordskade 70 Jakob, zoon van J. Schenk en A. C. Verkiel. Marisstraat 108 Elisabeth L., dochter van E. v. d. Boogert en H. T. Verkade, P. K. D.straat 119 Arie. zoon van H. Wapenaar en M. AI. van Brandwijk, Gr. van Prinstererstraat 9 -Petrus W. J., zoon van M. Hoozemans en L. M. van Berkel, Markgraaflaan 28/5. Reintje J., dochter van H. Bouman en II C. Bras, P. K. D.straat 116 Anthonie, zoon van A. van Wijk en C. Gosens, van der Driftstraat 58 Marianne, dochter van Th. E. van Reemst en G. de Vries, Schiedamscheweg 110a. OVERLEDEN: Cornelis Noorlander 56 j., echtg. van T. Olieman, Maassl.dijk 20. GEVEILDE EN VERKOCHTE GOEDEREN. Ten overstaan van notaris P. Schaberg te Schiedam, werden verkocht eenige perceelen weiland en watering aan den Woudweg te Vlaard. Ambacht, in den Holiërhoekschen en Zouteveenschenpolder, tezamen groot 8 H.A. 21 A. en 30 c.A., in 3 perceelen. Geveild perc. I voor 5929.25: perceel II voor 4994.45; perc. III voor 5974.12. Perc. I II gecombi neerd afgemijnd op 11,263.70; perc. III ge mijnd op 6114.12. GEVONDEN VOORWERPEN Te bevragen bij: van Minnen, Spoorsingel 102, portemonnaie met inhoud; van Leeuwen, Borneostr. 37, polshorloge; Holtkamp, Steijn- straat 15, vulpotlood; Visser, le Maasbosch- straat 44, jasje; Sas, Corn. Hcrtitmanstraat 12, rijwielplaatje; van der Valk, 2e van Leyden Gaelstraat 174, trapleertje; Bijl, Mesdagstraat 25, R. K. kerkboekje; Breederveld, Pr. drikstraat 43, vergrootglas in étui; van Em - den, Steijnstraat 32, rijwielplaatje T der Heul, Hoogstraat 113, dameshandschoen van der Merwe, 2e van Leyd|" \H' gordijnkoord; Goedknegt. P g 5, Lipssleutel; Rosman, Leliestraat 22, glacé handschoen. Den 5en Juni a.s. hoopt de populaire too neel- en operettespeler Johan Boskamp zijn zilveren jubileum te vieren met een opvoe ring in Rotterdams Grooten Schouwburg van de „Koningin van Montmartre", waarin hij van ouds de hoofdrol vervult. GESLAAGD. Te Rotterdam slaagde de heer K. J. van Eijk bij het door het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart gehouden examen voor de Rijn en Binnenvaart voor het diploma machinist aan boord van motorvaartuigen. BENOEMING. Onze stadgenoot, de heer P. J. van Harme ien, arbeider bij de Ned. Spoorwegen, is met ingang van 12 Mei benoemd tot seinwachter te Bijsteren bij Barneveld. DUIVENVLUCHT. Ee postduivenvereeniging hield een wed vlucht vanuit Amersfoort. De Pri-i7'®" vie e" als volgt; A. J. Wedage i 2 3 4 5 6 8 9 en 12, J. Donkersloot 7 en 14; J. Heerens 10 en 11, R. van Witzier 13 15 16 17 1 Ik had noch den tijd noch de middelen om U te waarschuwen, ik kwam juist op tijd om Brent te bevrijden uit de handen der wilden Kapitein ik heb Brent gevonden! Parks en Brent! waar komen jullie vandaan? Brent jij wordt beschuldigd van het in omloop brengen van valsch geld ~7 Hij is onschuldig kapitein. Voordat Mo- J loko bezweek aan de opgeloopen ver- wondingen heett hij bekend dat hij 't valsche geld in omloop bracht. Door B. en W. zijn voor den tijd van drie jaar herbenoemd als brandmeesters C. Hol van spuit 2 A. c. Schenk en J. Boekhout van spuit 3 P. Luyt Pzn. van spuit 5 en H. Schoof van spuit 6. Herbenoemd tot brandspuitmeesters J. M. Gouweleeuw en J. H. Pool van spuit 1 en J. van den Berg van spuit 2. Er moe1* nog in een vacature worden voorzien, doordat aan den heer J. Lagendijk wegens vertrek uit de gemeente eervol ontslag is verleend. Na de instorting van het plafond in de burgemeesterskamer zijn er in het raadhuis in verschillende lokaliteiten ondersteuningen van de daar aanwezige plafonds aangebracht. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: w. H Coppers 25 j. en M. A. Rogers 23 j. Tot badmeester van het zwembad aan den Rodenrijsche weg alhier, is voor het a.s. sei zoen wederom benoemd de heer A. J. Wessels te Rotterdam. GEBOREN: Janus, zoon van A. Aantjes en G. Vroon Johanna C., dochter van E. Bra bander en J. Huist Petrus J., zoon van A. Vermeer en J. Verhoef Cornelia, dochter van B. Buchner en A. Overvoorde ONDERTROUWD: Johannes L. Heijdra, 25 jaar, te Kethel en Spaland, en Maria w. Smit, 21 jaar. GEHUWD: Hendrik M. van Rekum, 23 jaar en Hendrik je M. van den Berg, 19 jaar. OP HET NIPPERTJE GERED. Zondagmiddag werd in de Eerste Scheep vaartstraat een aldaar onbeheerd staand sport- karretje door eenige kinderen medegenomen. Met dit karretje werd naar de Berghaven ge reden. In het wagentje waren gezeten de 3-jarige A. P. Horians en zijn 4-jarig zusje, wonende 1ste Scheepvaartstraat. Bij de Berg haven, waar een weg eenigszins afloopt, kon den de kinderen de wagen niet meer houden met het'noodlottig gevolg, dat dit de haven inreed. De rijksloods C. van Eijk alhier, die toevallig voorbij kwam, bedacht zich geen oogenblik, sprong gekleed te water en mocht het genoegen smaken het jongetje te redden, terwijl de heer C. Timmers hetzelfde voor beeld volgend het meisje op het droge bracht. VERBOUWING SECRETARIE. Achter de secretarie heeft men een aanvang gemaakt met een belangrijke uitbreiding. Reeds lang had men te kampen met een tekort aan ruimte. Men heeft toen besloten twee vleugels 'aan het bestaande gebouw toe te voe gen, waarin de administratiedienst en de technische dienst zouden kunnen worden ondergebracht, terwijl in een afzonderlijk ge bouw zullen worden ondergebracht een ge neeskundige hulppost en een technische hulp post voornamelijk voor den Luchtbescher mingsdienst. Nog dezen zomer hoopt men met deze uit breiding gereed te komen. O. EN O.-WERK. Onder de alhier ingekwartierde militairen bevinden zich verschillende spelers van be kende elftallen. Dezen hebben besloten een elftal samen te stellen, dat dan uit zal ko- men. Verder is alleen bij één particulier reeds een 70-tal boeken afgehaald. Nog meer lec tuur en vooral couranten worden gevraagd. ONGEVAL. De werkman P. Booy, werkzaam bij Boele's scheepswerven en Machinefabriek te Bolnes werd gewond door een vallenden amarilsteen. Hij werd aan beide handen gewond en moest zich onder geneeskundige behandeling stel len. EXTRA HULP WERKLOOZEN* Aan 202 werkloozen in deze gemeente zal in den vorm van extra hulp, kleeding, dek king en schoeisel, een bedrag van 7,90 worden verstrekt. Morgen begint: Tim zorgt voor een verrassing. Copyright opera mündi De Poolsche gezant met zijn echtgenoote bij aankomst aan de St. Jacobuskerk te 's-Gravenhage, ter bijwoning van de H. Mis ven Requiem voor wijlen graaf Rostivorowski, Poolsch. rechter bij het Permanente Hof in Den Haagdie in Polen is overleden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2