Laatste Berichten DE CENTRALE LEVENSMIDDELENVOORZIENING SCHIEDAM 483e Staatsloterij Rotterdamsche Gemeentepublicaties PAG. 5 Overzicht von hetgeen voor de getroffenen gedaan is en wordt Huisvesting en voeding De nieuwe koers De schoolgaande jeugd HET NIEUWE DAGBLAD VAN MAANDAG 24 JUNI PAG. 5 Tot nader order geen Kamer verkiezingen De V.V.H. burgerlijke stand. De Staatsloterij Nederlanders uit Duitschland terug DE GEMEENTERAAD BIJEEN De agendapunten Voorzichtig met granaten LAAT DE KAMPIOEN-ANNONNES U HELPEN Op den hoek van den Bentincklaan en den Statenweg is vanmorgen de vierde veld keuken in gebruik genomen. Waar tegelu kertijd vandaag de nieuwe regeling oeirei fende de levensmiddelenvoorzienmg in gegaan geschiedde de opening van dit ge bouwt je met eenig officieel v«t°°^ In^ege^ woordigheid van den burgemeester^ mr. F. j. Oud, deg wethouders Donner en De Groot, het nagenoeg voltallige bestuur van de Rot terdamsche burgerwacht, vertegenwoordige van het denartement van siciale zaken, de Kamer van Koophandel, de Vrouwelijke vrij willige hulp en vooraanstaande burgers, die blrSnt^edfmolelijk gemaakt hebben, heeft de wethouder voor de v olksgezondheid, ke heer F. L. D. Nivard, onder het uitspreken van een toepasselijke rede de nieuwe veld keuken aan haar bestemming overgegeven. In aansluiting hierop heeft de heer Nivard in een der zalen van het nabij gelegen ge bouw S Homobomus ten overstaan van de tiers een overzicht gegeven van hetgeen in de weken na de gebeurtenissen in Mei °P het gebied van de voedselverstrekking ge daan is en van hetgeen de overheid zlch voorstelt in de toekomst te doen. Aanvankelijk dan deden zmh twee pro blemen voor, welke --f/^uSg enndie van dé Ceding van degenen, die have ^Beide waïtukken^varen zoo belangrijk, dat burgemeester en wethouders besloten elk dezer ter behandeling aan een afzonderlijke inctantie op te dragen. Het vraagstuk der huisvesting (evacuatie) hebben wij al eerder Sin uiteengezet. Dat van de voedsel- vSening is thans aan een keerpunt ge. kwen en behoeft derhalve nadere uiteen- "Sdêr de moeilijke omstandigheden, welke zich plotseling voordeden, werden moest in de eerste plaats gestreefd worden naar spoe dige hulp, terwijl aan den admimstratie,Ven opzet, als zijnde op dat oogenblbc onderwerp van bijkomstigen aard, ^gedwongen min der aandacht ^hon^en Het groote aantal personen, fathulpbehoefde, en de aaiïuu- yersoiic», administratief v' i was onmogelijk. gedragslijn werden-in de eerste dagen, levens teSS^ond^y1'emstig onder^k naaide slachthuis ondeIi toezicht van den directeur, dr M J J. fï°nthuis, werd bereid. De wenschehihheid van uitbreiding van de beschikbaarS iVan ?',arrn. voedsel, deed zich spoedt gevoelen. Vele dakloozen, die riat in asyls wa'ren of k»nden worden opge nomen n,aar hUL?v'estlng hadden gevonden biifamille °P Partlculieren, waren niet steeds tn de gelegenheid om warm voedsel te be reiden- pit g0,ld in het bijzonder voor de be woners van Kralingen, die aanvankelijk van gaste*^ Wfen afgesloten. Het was daarom een gelukkige gedachte van den heer G- Knoth, plaatsvervangend- tf^Jjnandant van de burgerwacht, om warme geding voor het Oostelijke stadsgedeelte be schikbaar te Stellen. In een ommezien ver hees een veldkeuken in de Lusthofstraat, ter wijl de keuken van het slachtshuis mede zorgde voor de voorziening van voeding, voor zoover het stamppot betrof. Dit geschiedde met goedkeuring van burgemeester en wet houders en onder toezegging van financieelen )v..n Het personeel «bestond grootendeels uit personen, die zich hiervoor vrijwillig en be- HSos beschikbaar irtekha Wat later werden ook veldkeukens opge richt in de Tollensstraat en m de Van der Werffstraat. Voorts besloten B. en W. de ge- Heele levensmiddelenvoorzienmg onder den heer G Knoth te centraliseeren, teneinde »1An« te komen tot een goed georganiseerd geheel en de voorziening te beperken tot de gevallen, waarin deae verantwoord geacht kan worden. Deze concentratie leidde tot een belangrijk bedrijf. Op de terreinen van het openbaar slachthuis kreeg men de beschikking over de keuken, een centraaft-magazijn en een ruimte voor de administratie. De voedingsmiddelen werden sindsdien uit- gereikt aan 25 wijklokalen. Zij, die hiervoor in aanmerking wenschten te komen, moesten zich voldoende kunnen legitimeeren. In de eerste week na de groote gebeurte nissen heeft men op deze wijze 75,000 menschen per dag, in hoofdzaak aan brood, geholpen. Later is dat getal belangrijk ver minderd, doch nog steeds worden dagelijks 30 a 35 duizend menschen van brood en warm eten voorzien. Over het algemeen hebben de getroffen burgers zich zeer dankbaar voor deze hulp getoond. De leiding heeft daarvan treffende blijken ondervonden, hetgeen een prettig tegenwicht beteekende tegenover de enkele gevallen van fraude, die, helaas, ook voorgekomen zijn. Een moeilijkheid was ook de verstrekking van margarine, vet en vleesch m blik tegen verlaagden prijs aan gesteunde werkloozen resp aan degenen, die in de werkverschaf fing'werkzaam waren gesteld. Zij waren voor dat doel in het bezit van een legitimatiekaart, waarop zij bons konden koopen voor eene hoeveelheid per week, zooals op deze kaart was aangegeven. Deze bons konden zij dan inwisselen bij de winkeliers, die zich bereid hadden verklaard, tegen een zekere winst marge, aan deze distributie medewerking te verleenen. Vele legitimatiekaarten gingen echter ver loren en bovendien zagen zeer veel winkeliers hun bedrijf teniet gaan. Daarbij kwam, dat de toezending van deze goederen, ten gevolge van de stagnatie in het vervoerwezen, uit bleef. De Centrale voor de levensmiddelen voorziening nam deze taak daarom over en verstrekte uit haar voorraad vet en margarine (vleesch in blik was niet beschikbaar) aan degenen, die zich hiervoor aanmeldden en ervoor in aanmerking kwamen. Voor degenen, die door de evacutie-com- missiën in asyls zijn ondergebracht, werden de levensmiddelen voorheen door twee instanties geleverd. Het Openbaar Slachthuis zorgde voor de warme maaltijden, terwijl de broodkost vanwege de centrale distributie werd geleverd. Door de centralisatie en de uitbreiding van de keukeninstallatie kwam de geheele voorziening in handen van de nieuwe organisatie, hetgeen een vereenvoudiging en derhalve ean verbetering beteekende. Na enkele weken ervsring te hebben opge daan, kunnen thans, met kennis van zaken, richtlijnen voor de toekomst worden getrok ken. Het spreekt vanzelf, dat kostelooze verstrekking van voeding alleen dan is ver antwoord, indien de noodzakelijkheid hiervan is komen vast te staan Wie een inkopien heeft, in welken vorm dan ook, maar de installatie mist om zelf voeding te bereiden, kan deze bekomen, maar er kan geen redelijk bezwaar tegen bestaan, hiervoor een bedrag te betalen dat den kostprijs ongeveer dekt. Op deze Personen behoeft dan geen controle meer te Worden uitgeoefend. Degenen, die zich aanmelden en mede delen geen middelcvi te hebben, zullen, indien redelijkerwijze kan worden aangenomen, dat hun beweringen juist zijn, worden geholpen voor een termijn van voorloopig acht dagen en onder voorwaarde, dat zij zich onmiddel lijk, om steun, tot den dienst voor maat schappelijk hulpbetoon zullen wenden. Deze dienst zal trachten zulke aanvragen binnen acht dagen af te handelen, waarna de beslis sing als maatstaf geldt. Zoo een spoedige beslissing niet mogelijk is, zal verlenging van den termijn voor kostelooze verstrekking worden verleend. Op deze overwegingen zijn burgemeester en wethouders er toe gekomen van heden af al leen voeding tegen betaling te verstrekken, voor zoover althans geen gegronde reden be staat hiervan tijdelijk en vorwaardelijk af te wijken. De prijzen, die berekend zullen worden, zijn de volgende: voor een portie brood, met boter en belegging, 0.15, voor een middagmaal 0.10 per persoon. De menschen, die brood komen afhalen, moeten daarvoor broodbonnen inleveren. De kostelooze verstrekking van vet en mar garine aan steuntrekkenden, enz. houdt van heden af eveneens op. Voortaan zullen deze levensmiddelen wederom tegen gereduceerden prijs door tusschenkomst van de afdeeling Bevolking aan daarvoor aan te wijzen lokalen worden verstrekt. Vleesch in blik zal niet meer verstrekt kun nen worden. De voeding en kleeding van schoolgaande kinderen had men noodgedwongen eveneens moeten staken. De gebouwen, alsmede ver schillende lokalen waar de distributie plaats had, waren vernietigd. Er bestaat echter hoop, dat de keuken-installatie, kookketels en ga mellen, dezer dagen in redelijken staat uit de puinhoopen te voorschijn zullen komen. Niets staat dan het hervatten van de school voeding meer in den weg. De centrale levensmiddelenvoorziening zal vermoedelijk haar debiet zien verminderen, wanneer betaling wordt verlangd; in dit geval kan, zonder eenig bezwaar, het benoo- digde voor de schoolvoeding worden gele verd. En zoo deze verwachting niet mocht worden verwezenlijkt, dan kan de capaciteit van de keuken op het abattoir worden opge voerd door, voor zooveel noodig, kookketels van de inrichting v\or schoolvoeding bij te plaatsen, terwijl het personeel hieraan ver bonden dan eveneens Ihgeschakeld zal kun nen worden. Volgende week Maandag zal men ook weer kunnen beginnen met het verstrekken van schoeisel aan schoolgaande kinderen. Gerui- m entijd heeft deze tak van maatschappelijke hulp gestagneerd, omdat door den brand in het centrum vrijwel alle leveranciers van klompen verdwenen waren. Met de verstrekking van kleeding is men nog niet zoo ver, hoewel zich ook op dit gebied eenige perspectieven beginnen af te teekenen. Reeds heeft men de beschikking gekregen over een drietal lokalen in een schoolgebouw aan den Linker Maasoever, waar voortaan de uitdeeling van kleeding voor dit stadsgedeelte geconcentreerd zal worden. Wanneer er geen verdere moeilijk heden ontstaan, b.v. met het oog op de distributie, zal daar waarschijnlijk half Juli begonnen kunnen worden. Óp den Rechter Maasoever is men nog niet zoover, omdat daar geen geschikt lokaal beschikbaar is. Desondanks worden maatregelen overwogen, om gezinnen, die alles verloren hebben, reeds in den loop van de volgende week op de een of andere manier voort te helpen. RIJNVAART MELK OVER STRAAT Het vandaag verschenen Verordeningen blad bevat een verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Neder- landsche gebied tot vastlegging van de werkzaamheden van den Raad van State, alsmede van eenige vertegenwoor digende lichamen. Deze verordening luidt als volgt: Slaten-Generaal. Par. 1. De werkzaamheden der beide Kamers der staten-generaal blijven tot nader order rusten. Raad van State. Par. 2. De werkzaamheden van den Raad van State ingevolge de artikelen 19, 38, lid 2, 39, 46, 77 en 136, lid 3, der Grondwet, alsmede ingevolge de art. 21, 22, 24, 25 en 26 van de wet van 21 De cember 1861 (Staatsblad no. 129), hou dende regeling der samenstelling en de bevoegdheid van den Raad van State, blijven tot nader order rusten. Verkiezingen voor openbare lichamen. Par. 3. Verkiezingen voor de Kamers der Staten-Generaal vinden tot nader order niet plaats. De Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied bepaalt in hoeverre verkiezingen voor de Provinciale Staten, de gemeenteraden of andere publiekrech telijke vertegenwoordigende lichamen zul len plaats vinden. De Rijkscommissaris bepaalt in hoeverre verdere benoemingen van leden van Ge deputeerde Staten en wethouders van de gemeenten plaats vinden. Hij beslist, in dien noodig, over de benoemingen van andere publiekrechtelijke functionarissen. Par. 4. Voor zoover verkiezingen, die op zich zelf hadden moeten plaats vinden, in overeenstemming met de bepalingen van par. 3 niet plaats vinden, worden de volmachten van de gekozen leden geacht tot nader order verlengd te zijn. De Rijkscommissaris neemt de noodige maatregelen om te verhinderen, dat een publiekrechtelijk vertegenwoordigend lichaam niet in staat zou zijn om besluiten te nemen. Par. 5. Deze verordening treedt in werking op den dag van haar afkondiging (d. i. vandaag Red.. VOOR HET ROTT. PHILHARMONISCH ORKEST Donderdag27 dezer zal in het Concert gebouw te Amsterdam een aan Baoh en Beet- aoven gewijde avond gegeven worden, waar van de geheele opbrengst ten goede komt aan het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest. Welwillende medewerking verleenen het Concertgebouw-Orkest onder leiding van Eduard van Beinum, het Amsterdamsen Toon- kun-stkooir, Theodora Versteegh (alt), M-armus Flipse tpian-o), Eduard van Beinum (piano) en Piet van Egmond (orgel). Het programma bevat het concert voor twee piano's in c kl. t., de cantate no. 169 „Gott soli a-llein mein Herze haben en de cantate no. 50 „Nun ist das Heil und die Kraft van Joh. Seb. B.aoh en de derde symphonie (Eroica) van Beethoven. ■rf VALLEN W. C. A. v. Loonv. d. Hor z. J. C. Kattestaart—de Maat d. DA Rijks—Klap- wiik z. J. Trouwborstv. Mastrigt d. P. D- Kruithof—Schol z. M. W. Bergen—Metaal z. M Fierev. d. Spaa z. S. VinkeDubbeld d. L.' de Boer-Salij d. - S. M. Bijleveld-Gaertman d M. Molenaar—Krijgsman d. H femme z. J. J. Delwei—Bns z. A. Rijnders— v d. Woestiine d. P. H. BreijsElie z. J. J- dé Geus—Malin z. A. M. J. te Boekho£st^Miï^:j M J. v. d. Klooster—Muller z. J. M. Coiino Zaterdagochtend is op den hoek Noordvest- Groeneweegje de motorcarriër yan den melk- slijter v. d. IV. uit Schiedam in botsing ge komen met een vierwielig motorrijtuig, be stuurd dooï O. eveneens uit deze gemeente. Een flinke hoeveelheid melk en karnemelk ging hierbij verloren. GEVALLEN. Bij het uitstappen uit een bus in de Stad houderslaan kwam Zondagmiddag de 69-jarige J. K. ten val, waarbij zij een schaafwond aan- en een buil op haar hoofd bekwam. EEN HARDHANDIGE GAST. Zondagavond te ca. 6 uur ontstond ten huize van H. S. in de van Ruysdaellaan, alhier, oneenigheid tusschen verschillende bezoekers, waarbij de 27-jarige P. H. v. D. den 50-jangen C. B. van de trap smeet en op straat gooide. C. B., die hevig bloedde is naar zijn woning vervoerd. Dr. v. d. G. verleende geneeskundige hulp. v. D. is gearresteerd en ingesloten. In de taak van de wijklokalen van de Vrouwelijke vrijwillige hulp is thans een belangrijke wijziging gekomen. De werk zaamheden zullen zich hoofdzakelijk richten op het naaien van kleeding voor getroffenen, voorlichting over evacuatie van kinderen en den socialen steun van gezinnen, in samen werking met de Stichting 1939. In enkele wijklokalen, o.a. in het hoofd kantoor aan de Calandstraat, is, in verband hiermede, Zaterdagmiddag afscheid afge nomen van al degenen, die zich bij de voed- seluitreiking verdienstelijk hebben gemaakt. In het wijklokaal, gevestigd in het gebouw van St. Homobomus, waren daartoe ook uit- genoodigd bestuursleden van de Haagsche school kindervoeding, welke stichting van 15 Mei af dagelijks duizende porties warm eten gratis voor de Rotterdamsche dakloozen ter beschikking heeft gesteld. Voorts waren aanwezig namens het Centraal bureau voor voedselvoorziening, alhier, de heeren Wentges en Glansdorp; namens de Coöp. inkoopver. St. Homobomus, welke zoo welwillend een gedeelte van haar gebouw ter beschikking heeft gesteld, de directeur, de heer Th. J. H. Kuyper. Mej. J. A. de Haas, V.V.H.-wijkleidster van Blij dorp, heeft een overzicht gegeven van wat in de afgeloopen zes weken werd gepresteerd. Mevr. C. Kuiper-de Jongh bedankte namens het V.V.H.-bestuur voor al het werk, dat in St. Homobomus is verricht. De heer Th. J. H. de Kuyper, sprak zijn groote bewondering uit voor de energie en het organisatietalent, welke hier waren ge- derponstreerd. De heer J- de Waal, voorzitter van de Haagsche Schoolkindervoeding, wees er op, dat het mogelijk gebleken is, in de afgeloopen zes weken dagelijks 6000 Haag sche schoolkinderen te voeden en daaren boven in totaal 31000 liter warm eten naar Rotterdam te zenden, en dat terwijl de keukens bovendien nog door de militairen werden gebruikt. Mevr. Amoureus bood namens alle rnedt- werksters mej. de Haas een geschenk en bloemen aan. De volgende zal op de gewone wijze woiden gehouden. Naar wij vernemen, zal de volgende staats loterij, de 484ste, op de gewone wijze worden gehouden. De datum van den verkoop is vastgesteld op 18 Juli, terwijl de eerste trekking op 5 Augustus zal plaats hebben. Ook deze loterij zal, evenais de thans loo- pende, worden vernummerd. Het Niederlandische Pressebüro meldt: De in Mei te Berlijn gestrande Nederlan ders die hun vaste verblijfplaats in Neder land hadden, zijn thans allen naar het vader land teruggekeerd. De te Berlijn woonachtige landgenooten die willen repatrieeren, hebben hiertoe de vereischte toestemming gekregen. Velen zijn reeds in het vaderland aange- korfien. De H.L.O. PROEVEN. De proeven voor de vereeniging tot bevor dering van Harmonische Lichaamsontwikkeling (HL.O.) zullen op de vastgestelde data n.L 8, 10 en 13 Juli a.s. worden afgenomen. ZUSTER DE BOER GAAT HEEN. Bij de ingekomen stukken aan de leden van den raad is een voorstel van B. en W. om met ingang van 1 December a.s. eervol ontslag te verleenen aan mej. C. H. S. de Boer als adjunct-directrice van het gemeente-ziekenhuis onder dankbetuiging voor de in die betrekking bewezen diensten. HOOGSPANNINGSHUIS WESTVEST. Waar de transformatorenzuil staande nabij de woning van de familie Jansen aan de Vlaardingerpoort overbelast is, moest naar een plaats in de omgeving worden uitgezien, waar een hoogspanningshuis kan worden gebouwd. In overleg met den dienst van gemeente werken is hiefvoor aangewezen kunnen worden een gedeelte van den tuin behoorende bij de voormalige woning van den directeur van gemeentewerken aan de Westvest. Het gebouw met een afmeting van rond 8X5 meter zal naar raming een bouwkos ten vrag envan 4450, terwijl de grond zou kunnen worden verrekend tegen een prijs van 25 per M2. In verband met het feit, dathet noodig is dat een en ander voor den a.s. winter gereea komt, stellen B. en W. voor spoedig de goed keuring te willen verleenen en den regee- ringscommissaris machtiging te vragen om tot uitvoering te kunnen overgaan. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Jacobus, z. van I van Apeldoorn en J. J. Bijloo, Boerhavelaan 1; Hendrika, d. van M. J. Knoops en H. E. van Vugt, Boerhavelaan 1. OVERLEDEN: J. van der Hoeven, 48 jr.. Rot terdamschedijk 6a; G. Kers, 15 jr., Bilderdijk straat 13; D. Noordijk, 64 jr., wed. van A. Plooij van Swindensingel 8 INBRAAK IN EEN DISTILLEERDERIJ 2500 en sigaren gestolen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. is ingebroken in de distilleerderij van de firma P. M. aan de Lange Haven. De onge- wenschte gasten hebben zich toegang ver schaft door de gang gelegen tusschen de Havenkerk en het kantoor der distilleerderij, waar een glas in loodraam vernield werd. De dieven hebben zich direct naar het prive- kantoor van den heer L. J. M. M. begeven i vvaar de brandkast stond. Op vakkundige verhuring aan den heer A. Geurtsen, alhier, wjjze js hot slot van de zeer stevige brand- van een perceel grond in het Sterrebosch kast uitgebrand. Ook een geldtrommel, die nabij de Boschwachterswoning, ter opper- 1 - 1 vlakte van 300 m2, tegen een huurprijs van 6 per jaar. Voorstel van B. en W. tot onderhandsche verhuring op door hen te stellen voorwaarden aan den heer H. M. Veringa, alhier, van een Baumgarte' z.'A. M. Elshof-v. Zummeren z. - A. M. MeijerHartogsveld d. E. C. v. Gelaere Willems 2 z, 17^1.- Vorts als levenloos aangegeven. A. A. Fetit ver schuuren, dochter. D. MeestersHuisman zoon. OVERLEDEN: W. Boogaarts, z. 11 j Voog'' vr van C. Visser 69 j. J. P. v. Trffel, z18 a. F. Gde Roude, ongeh. man 56 j. C Je"0"' Y.rf^Lw V 'J. Weijmans 65 j. W. Heijms, wed. v. J. Koen- derman 76 j. A. V. d. Veen, wede. v P. Strij 74 j j. Bierhuizen, vrouw v. C. S. Schalke bb j. J. Waltmans, ongeh. man 71 j. De Burgemeester van Schiedam heeft de leden van den Gemeenteraad opgeroepen tot het houden van een openbare vergadering op Vrijdag, 28 Juni 1940, des namiddags te 3X uur, ten Stadhuize. De beëediging en installatie van het nieuw benoemde lid van den gemeenteraad, den heer M. de Haan, zal in deze vergadering plaats hebben. De agenda omvat o.rn.: benoe mingen van een lid van de Commissie voor de gemeentewerken; de gemeentelijke tech nische bedrijven en van de commissie van ad ministratie van het gemeenteziekenhuis ter voorziening in de vacature, ontstaan door de ontslagneming als lid van den raad door den heer P. A. van den Berg. Voorstel van B. en W. tot benoeming van een lid-werkgever en een lid-werknemer van de Commissie van toezicht op de Gemeente lijke arbeidsbeurs, zulks in verband met de uitbreiding van het aantal leden-werkgevers en leden-werknemers met één. Aanbevolen worden: als lid-werkgever (in alfabetische volgorde): de heer H G. van Hoogdalem, chef der administratie en der per soneelsaangelegenheden bij de N. V. Corns. Swarttouw's Constructiewerkplaatsen en Ma chinefabriek, alhier; en de heer J. K. Kalk man, chef der afdeeling sociale zaken bij de N. V. Wilton-Feijenoord, wonende te Was senaar; door de afdeeling Rotterdam van den Metaalbond; als lid-werknemer: de heer M. J, G. Donker, Archknedesstraat 16h, alhier, be stuurslid van den Centralen Bond van werk meesters, opzichthouders en technici; dooi den Bestuurdersbond „Schiedam" van de Nederlandsche Vakcentrale. Voorstel van B. en W. om den heer P. C. Verkerk, te Rotterdam, met ingang van 1 Juli 1940 weder voor een tijdvak van 5 jaren te benoemen als oogspecialist aan het Gemeente- Ziekenhuis. Voorstel van B. en W. tot onderhandsche LOBEPH gepasseerd 32 Juni en bestemd naar- Hetarich, St.: Flora 3. v. Ooijen; De Rijn, Klinge» man; Karlsruhe X, Klingenburg; Teutoma, Scha den- Vatna, st.; Nordri, St.; K. Vaart 15 st.; Raio, Cornelissen; Komba. Meijer; Jenny, Klop; Wul- leau, Wisaej Motri, de Jong; Rijnvaart 2, van Est. Avontuur, de Visser, Meppel; "Wilbelmina, Diepe- veen Boskoop; Bronco, Mus, Vlaardingen* Wajang, Lensen Bergen op Zoom; Wingo, Rietveld, Zwolle; Gadang, Keijzer, Lobith; Oranje Nassau. Snoey. Susses Heuvelman, beiden Den Bosch; Groot Arn- mers h, Boele, Pernis; Pelikaan, v. Maaren Den Bosch- St Petrus, Sep: Majo, st. beide Arnhem, Hondecouler, Booi, Keteldicp; Revisio. Boos, den Bosdh; Woglinde. Verbaas, Amsterdam; S.H.V77, Smaal, Leiden; Gerda Louise Swartjes Nijmegenr, Bunding, van Aaperen, Oud-Beyer land; Proteug» Kolkman, Lobith. MAANDAG 24 JUNI 1940. 1000 nummers 5de Klasse 11e lijst. PRIJZEN VAN: t 50.000.—: 1399 25.000.—: 2831 1000.—: 17939 20560 400.—: 1971 6477 200.—: 1075 5629 8042 10165 22669 100.—: 4941 7460 10745 14891 23249 24596 PRIJZEN VAN 70.—: 1237 1787 2848 3521 3999 4841 5719 6410 7447 8386 8785 9463 1281 1939 2942 3541 4124 4971 5807 6750 7510 8426 8843 9646 1419 1942 2954 3631 4191 4981 5808 6836 7601 8495 8871 9680 1433 2105 2982 3673 4461 5073 5825 6943 7699 8524 8883 9799 1535 2259 3131 3817 4666 5170 5997 7052 7708 8656 9262 1635 2396 3185 3860 4673 5242 6007 7239 7784 •8661 9282 1694 2640 3219 3966 4764 5459 6175 7274 8053 8759 9355 9847 10081 10482 10486 10569 10589 10622 10661 10718 10770 10898 11033 11562 11728 11747 11824 11871 11877 11903 12081 12151 12228 12371 12530 12645 12682 12687 12769 12876 13041 13129 13131 13155 13235 13323 13386 13394 13441 13453 13488 13628 13646 13709 13776 13790 13812 14092 14128 14398 14469 14562 14572 14648 14725 14911 15012 15096 15103 15179 15202 15342 15389 15479 15616 15658 15866 15931 16037 16155 16197 16299 16392 16516 16598 16604 16662 16664 16718 16910 16949 17040 17052 17139 17164 17170 17662 17750 17858 17869 18127 18254 18286 18386 18424 18455 18497 18611 18659 19047 19065 19144 19337 19379 19454 19487 19812 19891 19895 19948 19963 20120 20172 20284 20343 20366 20439 20445 20447 20591 20834 20878 20978 21247 21273 21619 21711 21713 21916 22049 22091 22386 22486 22492 22570 22619 22653 22770 22772 22842 22909 23122 23153 23198 23372 23382 23459 23514 23548 23625 23715 23892 23900 23953 23966 23979 24197 24367 24559 24627 24794 24812 24911 24920 24931 m de brandkast' stond, is opengebroken^ Een bedrag van circa 2500 en twee kistjes sigaren wareQ de buit. Langs denzelfden weg als zij gekomen zijn hebben de heeren het gebouw verlaten. De heer M. had Vnjdag- gVond om io uur het kantoor verlaten. Zater- perceel grond, gelegen aan het bpuikanaal, daBmorEen om 8 uur was hij er weer en vond tol- irar 119 m2. t.f»een een huur- w 6 6 ii17erHer is ter oppervlakte van 112 m2, tegen een huur- to°n de opengebroken brandkast. Verder is prijs van f 560 per jaar. v,00i0 kantoor niets beschadigd of Voorstel van B. en W. tot verkoop aan den TERUGBETALING WAARBORGSOMMEN G.E.B. EN G.G.B. In vervolg op de publicaties van 1 en 15 Juni j.l. omtrent de verrekening van waarborgsom men, welke door afnemers uit het in Rotter dam verwoeste gebied ten kantore van het Electriciteitsbedrijf en van het Gasbedrijf zijn gestort, wordt thans medegedeeld, dat de ver bruikers, gewoond hebbende in onderstaande straten, zich, bij voorkeur Dinsdag 25, Woens dag 26 of Donderdag 27 Juni a.s. voor die ver rekening ten kantore van het G.E.B., Rochus- sentraat 200, kunnen vervoegen. heer L. G. den Houting, alhier, van een per ceeltje grond, gelegen achter het pand Villa straat 5, ter oppervlakte van 23 m2, tegen een prijs van 5 m2, met bestemming voor tuinuitbreiding. Behandeling van het beroepschrift van de NV.. Visser Co's derde maatschappij tot exploitatie van slijterijen tegen den aanslag in het vergunningsrecht voor het vergun- ningsjaar 1940/1941. Voorstel van B. en W. om over het jaar 1940 aan het Plaatselijk Crisiscomité een bij drage te verleenen voor de „steunverleening B" (Kleedi-ngverstrekking aan werkloozen). Voorstel van B. en W. om machtiging te verleenen tot de aanschaffing van een 5-tons hydraulische hefbrug voor automobielen ten behoeve van de Gemeente-Reiniging,, waar van de kosten op 888 zijn geraamd Voorstel van B. en W. om goedkeuring te hechten aan den bouw van een hoogspan ningshuis ten behoeve van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf op een gedeelte van den grond van de voormalige ambtswoning van den directeur van gemeentewerken aan de Westvest. Voorstel van B. en W. om goedkeuring te hechten aan den bouw van een vakwerkge bouw, ten behoeve van de Technische Bedrij- er in het heele kantoor niets beschadigd open gebroken. Door de recherche is een onderzoek ingesteld. R.K. PAROCHIAAL ARMBESTUUR De driemaandelijksche collecte met open sdhaal langs de huizen zal gehouden worden op Donderdag 4 Juli a.s. INWISSELING VAN NOODGELD (Officieel) De Burgemeester van Schiedam vestigt er de aandacht op, dat het de vorige maand m Gemeente uitgegeven noodgeld toi uiterlijk a.s. Donderdag 27 Juni 1940 ten kan tore van den Gemeente-Ontvanger, Nieuw- straat 26, tijdens de gewone kantooruren, ingewisseld kan worden tegen gewoon gang- b'ctcir Na 27 Juni 1940 is het noodgeld der gemeente Schiedam waardeloos. 24 Juni 1940. DRANKWET (Officieel) 1020 1307 1510 1767 1994 2156 2452 2557 2788 3225 3381 3616 3753 4013 4323 4597 4805 5126 5340 5676 5910 6040 6251 6434 6687 6966 7220 7370 7526 7684 7917 8028 8164 8389 8727 9029 9303 9456 9740 1037 1321 1572 1783 2029 2163 2457 2616 2815 3262 3469 3632 3810 4020 4392 4608 4808 5199 5353 5695 5937 6121 6277 6509 6808 7083 7229 7374 7594 7693 7943 8038 8169 8478 8752 9030 9308 9509 9777 NIETEN: 1051 1236 1270 1328 1594 1797 2093 2303 2459 2621 2829 3270 3472 3636 3868 4043 4422 4678 4880 5214 5389 5818 5968 6140 6303 6559 6823 7143 7240 7417 7634 7711 7952 8126 8214 8551 8832 9109 9317 9562 9827 1426 1622 1867 2097 2330 2469 2658 2931 3309 3506 3649 3881 4184 4428 4682 4927 5256 5560 5838 5981 6172 6327 6575 6863 7145 7262 7422 7638 7783 7967 8140 8274 8566 8840 9145 9342 9585 9839 1461 1631 1898 2098 2374 2494 2664 2974 3347 3557 3685 3953 4225 4458 4752 4966 5270 5596 587.1 5989 6208 6394 6632 6915 7164 7309 7432 7657 7808 8004 8147 8308 8679 8887 9218 9373 9656 9870 1278 1463 1718 1940 2116 2425 2535 2750 2986 3348 3565 3696 3995 4255 4511 4769 5036 5299 5606 5875 6242 6406 6672 6926 7207 7321 7440 7663 7852 8019 8149 8319 8720 8893 9225 9390 9691 9897 1280 1490 1754 1951 2139 2443 2548 2785 3095 3374 3578 3727 4004 4284 4517 4792 5053 5337 5637 5907 6244 6433 6675 6963 7215 7329 7469 7667 7856 8023 8154 8362 8724 8948 9254 9391 9734 9909 Een ongeluk ie Rotterdam. Ondanks de vele waarschuwingen, welke zijn gepubliceerd ten aanzien van onontplof- te granaten, zijn er nog steeds menschen. die hun nieuwsgierigheid niet kunnen bedwin gen en daardoor ongelukken,niet zelden van zeer ernstigen aard, veroorzaken. Zaterdagmiddag omstre'eks drie uur was de 21-jarige H. Tunderman in zijn woning in de van Malsenstraat te Rotterdam bezig met het demonteeren van enkele granaten, welke hij een dezer dagen in zijn bezit had ge kregen. Plotseling ontplofte een van de granaten, waardoor den jongeman drie vingers van de linkerhand werden afgerukt. Per auto van den g.g. en g.d. werd hij naar het Zuiderziekenhuis overgebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. In de woning werd eenige schade aange richt. bij het zoeken van een woning, bij het in- en verkoopen van allerlei artikelen. ZIJ WERKEN VLUG EN VOORDEELIG. De prijs bedraagt 50 ets. per 20 woorden. Bij regelmatige plaatsing aanmerkelijke reductie. Agniesestraat Ammanstraat Ammersooischestraat Avenue Concordia Bergpolderstraat Beukelsdijk Blaerdorpstraat Boerenvischmarkt Bogaertstraat Bulgersteynstraat Burg. Hoffmanplein Burg. Meineszplein Concordiastraat Diergaardekade Diergaardelaan le Diergaardestraat 2de Dieraaardestraat Doelstraat Gashouderstraat Ged. Binnenrotte Ged. Glashaven Ged. Slaak Goudschedwarsstraat Goudschestraat Halvemaanstraat Haringvliet Helmersstraat Hoogdorpstraat Hugo de Grootstraat Jaap Quackensteeg Jodensteeg Jufferstraat Kalverstraat Kapitein Imansteeg Ketenstraat Koestraat Korperweg Korte Warande Kruisstraat Lange Warande Leidscheveer Lloydstraat le Lombardstraat 2e Lombardstraat Maasstraat Meent Meeuwenstraat Mosseltrap Nieuwe Haven Nieuwe Havensteeg Noordeinde Noordsingel N oordmolenwerf Oosterstraat Oostmaaslaan Oostmolenstraat Open Rijstuin Oppert Oudedijk Pelikaanstraat Prins Hendrikkade Prins Hendriklaan Prins Hendrikstraat Raadhuisstraat Reedijk Rubensdwarsstraat Sav. Lohmanlaan De Scheveningschestraat Schulpweg Siondwarsstraat Sionstraat Sleepersvest Sleephellingstraat Spaanschekade Speelmandwarsstraat Teilingerstraat Thorbeckestraat Toerijstuin Touwslagerstraat Twee Leeuwensteeg Veemarkt Veemarktstraat Vlaggemansstras Voorschol erlaan Vredehofstraat Vredenoordlaan Vrouwensteeg Warmoezierstraat Werffstraat van der Wer.terstraat Wildezeesteeg Willemsstraat Willemsplein Witte de Withstraat Wollefoppcnstraat Zalmstraat Burgemeester en wethouders van Schiedam i breneen ter openbare kennis, dat bij hen is ven, aan de Hoofdstraat 117/119, aansluitende inBelf0men een verzoek van P. Schoonenberg, w l al«.er^ om een verlQ{ B voor den Verkoop uit sluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in de parterre van het clubgebouw, staande op het terrein van de sportvereeniging van de Schied. Carton- nagefabriek aan den Oudedijk, alhier, en herinneren, dat binnen 2 weken na deze be kendmaking tegen het verleenen van het ver lof bij hun college schriftelijk bezwaren kun nen worden ingebracht. Schiedam, 24 Juni 1940. DE REINIGINGSDIENST. Aanschaffing hydraulische hefbrug. In de raadsvergadering van 30 Januari verleende de Raad toestemming tot de aan schaffing van 2 nieuwe 5-tons vuilnisauto's ten behoeve van de Gemeente-Reiniging, waarvan de aanschaffingskosten op 12,000 werden geraamd. De directeur van de gemeente-reiniging deelt nu mede, dat bedoelde kosten ruim 1800 lager zijn gebleven d-an waarop oorspronkelijk was gerekend. In verband hiermede wordt verzocht een bedrag van ƒ888 te mogen besteden voor de aanschaffing van een 5-tons hydraulische hefbrug voor automobielen, te plaatsen in de garage van de gemeente-reiniging aan den Buitenhavenweg. aan het terrein van de Gasfabriek. Voorstel van B. en W. tot aanschaffing van een zelfregistreerende peilschaal voor den Havendienst. Voorstel van B. en W. in zake het huren van een drijvende brand-bluschinstallatie, Voorstel van B. en W. om een bedrag van 1100 per jaar ter beschikking te stellen van de Commissie van administratie voor het Gemeente-Ziekenhuis ten einde haar in staat te stellen een tegemoetkoming te verleenen aan de groep van specialisten die niet krach tens raadsbesluit aan genoemde instelling zijn verbonden. Voorstel van B. en W. om de bezoldiging van den secretaris-penningmeester van het Gemeente-Ziekenhuis met ingang van 20 Jun: 1940 voorloopig vast te stellen op 400 per jaar en om in verband daarmede te besluiten tot wijziging van de Algemeene Salarisver ordening. Voorstel van B. en W. om, in verband met de invoering van wachtdiensten voor het brandweerpersoneel, te besluiten tot vaststel ling van: a. een nieuwe Verordening op de Brandweer in de Gemeente Schiedam; b. een Verordening" tot wijziging van de Verordening regelende de bezoldiging van ambtenaren in dienst der Gemeente Schiedam. Voorstel van B. en W. tot herziening van de salarieering van den concierge-binder van de Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek en tot wijziging in verband hiermede van de Algemeene Salarisverordening. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een overeenkomst met het College van Kerk meesters der N.H. Gemeente in zake kerk gebouw in het voorm. St. Jacobs Gasthuis. Er wordt op gewezen, dat het terug te be talen bedrag in sommige gevallen slechts zeer gering is. Indien men niet in de geleeenheid is per soonlijk ten kantore van het G.E.B. te Komen, dient de vertegenwoordiger van een behoorlijke machtiging te zijn voorzien. PORTEMONNAIE ONTVREEMD. Zaterdagmorgen is ten nadeele van mej. O. alhier uit een handtasch, welke zij had gehan gen aan het stuur van haar rijwiel, dat zij een moment onbeheerd had laten staan bij het distributiekantoor aan de Broersvert. Ppn por- temonnaie met 6 ontvreemd. ARM GEBROKEN. Zaterdagmiddag is de 10-ja ige L. _.j hert spelen in de Mariastraat gevallen en hrak daar bij zijn rechteronderarm. Door het E.H.B.O.-lid Sjoersma is hij verbonden en vervolgens per politieauto naar de Dr. Noletstichting vervoerd. SCHIEDAMSCHE VOETBAL COMPETITIE De uitslagen van de in de afgeloopen week gespeelde wedstrijden luiden als volgt: HVO 1—DVO 1 2—3: DES 1—Burgol 1 3—1; NFC 1—NIMA 1 7—4; DWS 1—Pro Patria 1 2—3; CWS 1—VSC 1 6—4; DRZ 1—BZS 1 2—0; St. Hooger 1Hercules 1 33; Kethel 1ROMI 10— 1; SCF 1—FSV 1 uitgest.; Zwaluwen 2- NIMA 2 50 regl.; Pro Patria 2DWS 2 14; DVO 2—St. Hooger 2 2—10; HVO 2—Zwaluwen 3 41; VSC 2—HVO 2 2—5. VRACHTENBERICHT ROTTERDAM, 24 Juni. Vaarwerk: 105 ton kolen M. n. Harlingen; 70/80 ton dito M n Franeker; 50 Oton puin n. Amsterdam; 120 ton pek n. Eist: 80 ton kunstmest n. Groningen; 70 ton dito n. Ruiserbrug; 120 ton meel n. Nijmegen, alles volgens tarief. Sleeploon naar Maasbracht 10 ct. per ton voor ledige schepen. 9986 10031 10119 10133 10190 10211 10218 10229 10239 10243 10279 10299 10451 10552 10564 10572 10596 10600 10608 10635 10670 10683 10733 10771 10772 10773 10802 10812 10861 10917 10962 11028 11067 11103 11107 11119 11160 11206 11220 11257 11266 11337 11443 11451 11464 11467 11486 11538 11543 11555 11569 11584 11593 11632 11643 11656 11675 11684 11710 11722 11782 11788 11810 11813 11847 11853 11918 11968 11990 12010 12059 12099 12105 12138 12147 12162 12189 12200 12256 12365 12374 12375 12421 12430 12474 12577 12617 12711 12756 12766 12853 12908 12939 13022 13046 13061 13111 13116 13137 13183 13185 13246 13263 13311 13357 13373 13384 13395 13436 13444 13462 13515 13553 13563 13572 13609 13701 13719 13721 13797 13834 13863 13880 13883 13895 13899 13924 13927 13930 14012 14111 14118 14121 14149 14175 14178 14312 14355 14384 14494 14517 14531 14567 14573 14577 14618 14713 14718 14724 14734 14796 14848 14910 14930 14957 15013 15070 15115 15133 15165 15175 15191 15192 15226 15227 15231 15246 15256 15289 15406 15446 15458 15473 15474 15547 15604 15623 15634 15680 15725 15726 15730 15771 15837 15870 15880 15932 15970 15977 16002 16038 16056 16064 16086 16091 16116 16178 16182 16183 16237 16267 16357 16393 16424 16472 16478 16513 16521 16528 16592 16645 16673 16700 16701 16705 16760 16773 16780 16796 16824 16848 16864 16899 17062 17089 17104 17121 17124 17173 17221 17225 17250 17259 17315 17368 17405 17435 17439 17440 17488 17501 17512 17561 17608 17616 17617 17620 17629 17721 17747 17764 17785 17790 17880 17884 17896 17899 17909 17944 17955 17989 18010 18011 18025 18031 18033 18040 18047 18159 18175 18246 18251 18263 18300 18304 18320 18326 18379 18392 18436 18482 18484 18493 18568 18621 18628 18677 18685 18726 18760 18796 18797 18799 18815 18832 18846 18869 18913 18988 19024 19104 19143 19173 19184 19267 19322 19340 19396 19404 19424 19443 19465 19472 19507 19568 19688 19727 19749 19761 19763 19794 19833 19835 19846 19876 19943 19953 19964 19975 19978 20024 20025 20078 20099 20257 20258 20274 20288 20301 20418 20470 20471 20489 20542 20552 20557 20626 20629 20644 20649 20783 20922 20932 21093 21122 21163 21183 21232 21277 21370 21374 21412 21477 21480 21512 21516 21560 21566 21625 21658 21679 21864 21912 21920 21959 22044 22085 22108 22109 22133 22145 22148 22178 22180 22183 22186 22198 22213 22240 22253 22281 22324 22391 22394 22501 22503 22595 22609 22613 22628 22642 22647 22684 22747 22753 22844 22869 23002 23078 23125 23132 23184 23196 23199 23202 23242 23261 23267 23284 23286 23308 23373 23384 23439 23454 23456 23607 23621 23624 23650 23676 23699 23702 23716 23775 23873 23918 23955 23962 23985 24009 24013 24055 24056 24126 24228 24355 24491 24514 24561 24621 24645 24697 24776 24802 24807 24822 24841 24856 24885 24904 24938 24947 24952 24977 24992 24994 Vorige lijst staat 10002 m. z. met 1 70.—4

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 1