A LAATSTE BERICHTEN UISHOUD-P UZZLE'S A. DAALMEYER CORSETTEN GEZ. WILLEMS „De Landbouw" Een wandeling onder de de Maas rivier RADIOTECHNICUS RADIOTELEGRAEIST RADIOMONTEUR PAG. 5 Burgerlijke Stand i.7Pvi" SS £"St E' Gemeentepublicaties SCHIEDAM De Noorsche Koninklijke familie zou naar Amerika gaan 484ste Staatsloterii Stookt zuinig HET NIEUWE DAGBLAD VAN WOENSDAG 21 AUGUSTUS PAG. 5 Drie tunnelelementen zijn thans met de landtunnel aan den rechter oever ver bonden mm De schooltijden In de rivier De ventilatiegebouwen Radio-Instituut Steehouwer, N.V., Caféhouder contra kellners Blauwe zaklantarens zullen verdwijnen Met de American Legion Knaapje doodgereden OPGELOST DOOR: Begrafenis Gerard Altmann HILLEGERSBERG Veile vest 16-18, Schied., Tel. 68239 met brandstqffen van Nieuwe Haven 229 Tel: 68296 Er verandert veel doch de reclame blijft. Adverteert -n alles sal reg kom - De gezochte Engelsche vliegers aangehouden en krijgsgevangen gemaakt <*mm jWMK De bijzondere omstandigheden waarin het onderwijs verkeert door de bezetting van vele scholen door Duitsche militairen, hebben het noodzakelijk gemaakt een regeling te ontwer pen, die een eenigszins behoorlijke voortzet ting van het onderwijs waarborgt. De regeling, die in overeenstemming met den heer rijksinspecteur van het onderwijs te Rotterdam is vastgesteld, is als volgt: De schooltijden zijn: van 8.15 tot 10.15 uur lste groep; van 10.30 tot 12.30 uur 2de groep. De lste .klassen van de scholen die tot de lste groep behooren gaan om 9.35 naar huis. Het handwerkonderwijs zal dan op dat uur kunnen beginnen. De namiddag-schooltijden zijn: van 1 tot 3 uur lste groep; van 3.15 tot 5.15 uur 2de Def le klasse van de scholen die tot de 2e groep behooren gaan om 4.35 naar buis. Het handwerkonderwijs zal dan zoo mogenjK op dat uur dienen te worden gegeven. Tot de le groep behooren de scholen die m hun eigen gebouw blijven. De scholen die na andere gebouwen gastvrijheid genieten, be hooren dus tot de 2e groep. De openbare school L, hoofd de heer Huks- horn gaat naar de openbare school in de Zwartewaalschestraat. schooltijden voor school B aan de BOVEN: De wanden van de landtunnel aan den rechter oever zijn reeds betegeld, de zolder wordt nu geverfd. (Foto fc.R.C.) LINKS: Onder de rivier. De afscheiding tusschen de landtunnel en de riviertunnel wordt weggehakt. Reeds zijn er gaten, die de gelegenheid bieden tot een wandeling onder water van eenige honderden meters. (Foto N.R.C.) het overigens nog niet en ook al kan men de technische deskundigen h-ooren zeggen, dat de plaatsing van die drie laatste stukken tot de spannende perioden in het bouwwerk zal be hooren, toch zal er wel geen vrees behoeven te bestaan, dat het dan minder vlot en pre cies zal gaan dan tot dusverre. Frappant is het immers hoe het werk in een ononderbro ken regelmaat opschiet, hoe steeds weei iblijkt, dat de theoretische voorbereidingen tot in de kleinste finesses kloppen met de er- Vanmorgen hebben de leiders van het bouwwerk de Maastunnel ons bij het maandelijksche bezoek aan het groote werk vergast op een klauter- partij naar beneden en naar boven. Wij wandelden door de landtunnel aan den Rechter Maasoever tot onder het ventilatiegebouw en gingen daarna verder de tunnel in, onder de Maas dus, want de verbinding tusschen landtunnel en het riviergedeelte is reeds tot stand gebracht. Eenige honderden meters hebben wij, na langs steigers geklommen te zijn, onder water geloopen, door het eerste, het tweede en derde lunnelstuk, welke ook reeds aan elkaar verbon den zijn. Het was in de reeks van be zoeken, waarin wij de vorderingen yan den arbeid in oogenschouw kun nen nemen, een bijzondere belevenis, een sensatie; immers: de eerste tocht onder water, terwijl boven ons de veerpont voer tusschen Linker- en Rechter Maasoever. Door gaten en kokers klauterden wij van de tunnels voor voertuigen naar die voor de wielrijders, waaronder de gang voor de voetgangers loopt. Overal zijn thans arbei ders bezig het inwendige af te werken. In het beein ziin de wanden al betegeld en is men bezig den zolder te verven, verderop wordt aan de rijvloeren, aan de ventilatie kanalen en de verlichtingsinstallatie gewerkt. Met pneumatische sloopbeitels worden brok stukken gewapend beton, overblijfsels van de wanden tusschen de tunneldoozen, die voor een deel reeds verwijderd zijn, weg gehakt. Drie tunnelelementen zijn thans met de landtunnel tot één geheel gemaakt en het varingen, die men met het practische werken vierde zal weldra volgen, omdat de tusschen- bouw van het derde naar het vierde stuk reeds voltooid is, zoodat met het weghakken van de betonnen afscheidingen dezer dagen reeds begonnen kan worden. Geconstateerd kan op een wandeling wor den hoe goed de eerste 3 stukken bij elkaar aansluiten. Nergens is eenig verschil in hoogte of dwarsligging te bespeuren en men moet zoeken naar de plaats, waar de kopschotten hebben gezeten en dus afgehakt ruw beton aan den dag treedt om te weten, waar de scheidingslijn tusschen twee stukken was. De niel-deskundige, ook al heeft hij in den loop van de bezoeken aan het bouwwerk al aardig wat van d® boeiende techniek, die hier wordt toegepast opgestoken, komt nu toch wel zeer onder den indruk van heï interessante en machtige bouwwerk. De vorderingen beginnen zich heel duidelijk af te teekenen, een juist beeld kan men zich nu vormen van de verbinding tusschen de beide stads- deelen onder het water van de breede stroom door. Het vijfde tunnelstuk ligt al in de gebag gerde sleuf in de rivier. In de Waal-haven, waar wij ook weer een. kijkje namen, is het zesde stuk al bijna voor transport naar de ri vier gereed. Dit zal worden geplaatst tegen het ventilatiegebouw aan den Linker Maas oever, waarna de laatste drie betonnen d-oo zen, die thans in de Waalhaven liggen, naar de sleuf zullen worden gesleept, om de tunnel te voltooien. Het op zijn plaats brengen van deze drie stukken zal uiteraard weer tot de hoogtepunten van het bouwwerk behooren, want dan moet alles precies passen. Zdover is opdoet. Wij hebben bij ons bezoek ook de groote hooggelegen hal in het ventilatiegebouw aan den Rechter Maasoever bezichtigd, waar de technische installatie haar voltooiing begint te naderen. Alle 16 ventilatoren staan daar reeds op gesteld en het bordes, dat gelegenheid geeft de muren boven op de ventilatoren te in- specteeren, is grootendeels klaar. pP den linker oever is men nog niet zoover gevor derd. Daar is eerst onlangs een aanvang ge maakt met het stellen van de onderdeelen der ventilatoren.' Voorts wórdt aan het elec- trisch gedeelte thans gewerkt. Het is thans ook reeds mogelijk aan den Rechter Maasoever van de landtunnel door het ventilatiegebouw de roltrappenschacht te bereiken, omdat deze laatste in tusschen drooggemalen en de tijdelijke wanden zijn afgebroken. Nabij de Velgersdijkstraat aan den Linker Maasoever wordt thans het verkeer van de Boergoenschestraat via de onderdoorgangen, die daar zijn gemaakt, geleid en voorts is men hier nu doende met het aanleggen van het opstelplein en het bouwen van de garage voor den L.M.O. Tenslotte nog iets over het werk in de Waalhaven, dat zijn einde, als gezegd, nadert. Stuk no. 9 ligt thans geheel opgetuigd te wachten tot het zal worden gezonken, terwijl het resteerende drietal bijna gereed is, zoodat over enkele weken dit werkterrein kan wor den verlaten. De afgeloopen maand was dus voor den Maastunnelbouw weer heel succesrijk. Dit maal werd de arbeid afgewisseld met een week onderbreking voor de vacantie der bouwvakarbeiders, die dit jaar mooi weer voor hun jaarlijksche rustperiode hebben getroffen. De hoofd de heer 10.15 v.m. en van De NIEUWE mondelinge cursussen voor beginnen op MAANDAG 2 SEPT. a.s. GEÏLLUSTREERD PROSPECTUS GRATIS OP AANVRAAG. Inschrijving dagelijks aan de school. GRAAF FLORISSTRAAT 74, ROTTERDAM. Tel. 34520. (Met internaat) Gevestigd 1918. GEHUWD: 21 Augustus. A M. J- v. Arkel jm. 26 en M. J. Lussentouirg jd. 18. A Bijkerk jm. 25 en C. J. Riutten jd. 18. M Burg jm. 28 en E. Vermaas jd. 20. Cbr Bal-khoven jm. 20 en I. Mustert jd. 19 P. v. d. Brugge jm. 27 en A. Mostert jd. 27. M Beute Jm. 22 en N. C. de Bruin jd. 18. A~.' Blazer jm. 28 en A. v. Munster jd. 22. H J Boekhout jm, 30 en M. C. v. As jd. 26. X, M Barkmeijer. jm., 25 en C. van Driel, jd. 23. V F C-hr. Hagedoorn im, 23 en A. P, Slager jd. 23 6 Cranedonk, :m. 0 en E w. Erntges, ges. 38. G. V. Dalen jm. 35 en L. de Radder wed. 32. G. Fens wed. 52 en J. Leenes jd. 49. J W. Fiolet jm. 21 en w Leeuwenburg ld 22 A. G-uis jm. 24 en W. v. d. Giessen jd 24 r Gottmers jm. 19 en G. v. Katwijk jd' 2fl' B de Groot jm 26'en P. H. Blokland jd 36 A' Gunst, 1m. 21 en M Vermaat, jd. 23.' A.' de Haan jm^23_enpM^G^v,_a.JPluijtn jd. 20 27. 23 en M. G. v. d 33 en C. Schermer jd. v. jm 22 en M. Berg jd. 18. 5' im 28 en B. J. Duijnstee, jd. 26. P. G. Herold lm. c Veerka,mp jd. 25, L. Jansen ]na j v d. Velde ges Helder jd. 22. C E. Gijsbers,_ jd J. de Jong jm. 29 en 3 J. Jager jm. 24 en T. J. de Jong, jm. 23 en Koeken, z. M. de Jong-Brunner, z. T. J. Baris-van Ommeren, d. A. C. J. Werkhoven- Groeneveld, d. M. G. van Baarle-Schoots, d. A. Stutvoet-Bulthuis d. C. Mannee-van Leeuwen, z. M. Goossens-Langeveld, z. J. H M. van Gerven-Verhoeven, z. A. A. van des Sluijs-Groenenboom, d. W. G. van Dijk-Boogaart z. C. Hartog-Caneel, z. A, Hooimeijer- Kuikstra z. A. Guis-Bouman, J. H Kerpel-de Gast d. E. G. M. van der Lelij- Thomas, z D C. Elsdijk-Dammers, z. A. W. P. Verhaar-de Leeuw, levenl d. A. H. A. Warman-Callenberg, levenl. d. OVERLEDEN: C. Scherpenisse, wed. v. C. J. Overbeeke, 8n J D Parie wedn. v. C. J. R Milikan, 71 1. - J. J. Schipperus, m. v. P. A. de Reus, 56 j. G. Altmann, m. v. A. Borsje, 63 j. C. Flinck, wean. v. G de Ilf1- F. A. Mol ongeh. m„ 46 j. - G G Wetsema, wed. v. W. C. Aalhuizen, 75 J. C. W Ludewigs, m. v. G. A. M. Wemmer 64 j. - B. den Hoedt m. v. A. P. v d. Berg 31 j - A. B. Reet, wed. v. J. W. Claveaux, 87 L P. Vos, vr. v. G. H J. Elshove, 78 j. C. C. Broekveldt, wed. v. E. J. M. Vriethoff, 77 j. L. v d. Burg z., 1 mnd. - M. Sttickrath vr. v. A. v. d Lelij, 47 3. 34. W. ïferakël'jml so" en J. H Hatnelin-k^d. 29; G. A. de Koning ]m 22 en N. v. d jd 24. K. J. Kooman jm. 36 en A. vv. C. de Korte wed. 62 en vooren'jd. 21. J. Kramer Freher jm 27 en M. v. d. Voor 23. J W. Klein]an jm. 26 en C. H. Hartman j A. Keijzer jm. 27 en T. M. ld-2». 27 P. Ph. Koen-denman jm. 27 en W. Poppeliers C. de Kok. jm. 25 en C. J. de Vrijer, jd. 22- M. J. Kats, jm 24 en C. Smit, jd. 22. J. v. d. Laar jm. 24 en M. Kraan jd. 19. W. v. Leest jm. 27 en W. H. de Gra-af jd. 24. W. B. J. Lutters, jm. 21 en A. E. van Bodegraven, jd. 20 J. O. Lindbeig, jm. 23 en W. M. M. Spijkermans, f/n. van Leeuwe, jm. 27 en L. van 't Zelfde jd. 24 J. A. Meijninger jm. 28 j. en A. Steekelemburg jd. 29. P. v. Mo-urik jm. 25 en J. de Bruijn jd. 24. L. Th. Meijs jm. 26 j. en F. J. v. Lieshout jd. 27. A. M. v. Nederpelt jm. 22 en C. v. Tienderen jd. 20. p, J. Nieuwen-hout jm. 28 en C. C. Verhagen jd. 23. j. Nesselaar jm. 26 en A. v. Ginhoven jd. 21. j. C. Pape jm. 26 en E, de Rijke jd. 24. j Penning ]m. 24 en-H. Snoek jd. 22 j. A P. F. Peeters, jm. 23 en C A. ter Haar, jd. 24. p de Ruiter jm. 25 en, J. v. Golen jd. 21. H. Riesmeijer ]m. 29 en D. c. v. d. Berge ges. 22. G. Sprado jm. 22 en C H. c. Alberta jd. 25. J Schuil ges. 34 en A. Gom ges. 26. J Spaan-s jm, 26 en r. C. Lansen jd. 32. E F. Spanjersberg jtn. 25 en G. de Geer jd. 20. r* Siniikers wed 24 en C. M. L. Brockhus jd. 31. P Smdtojim 25 en N. de Groot jd, 25. w. Stigter jm. 33 en J. H. Kuurstra jd. 34. C S Tro-min im 28 en I. Smit ]d. 26. j Triep jm! K en C. C. 3 Rnneveld-shoek jd. 20 r' p. Tuinman jm. 29 en C. P. Zandbergen jd. 24. C. A. Taselaar, jm. 30 en E. Lammerse, jd. 32. c' 'MV* B,and|nblrg W. K genaamd Lagema-nn jd 26. 21 j, Verha-ge jm. 24 en G. M. de Wüde Jd. 2b B. H. Vissers jm. 22 en C. B. Breedvel-d jd. 19. Th. M. A. v. d. Veer jm. 28 en J. Dehtz jd. 20. C. P. C. Veltmeijer, jm. 21 en F. Hage, jd. 18. J. C. in 't Veld, gesch. 27 en C. van Dalen, jd. ii- 3. 3. de Wilde jm. 18 en T. v. Buren jd. 19- S H, Woi,ters jm. 28 en J. Rijnha-rt jd. 17. J. M dr Wild, jn 25 en A. P. Verkaik, jd. 23. H. J. Zuiderheek jm. 29 en A. Heerdt jd. 30. H. D. vna Zon, wedr. 39 en C. Maat, j'd. 3. Aangiften van 26 Augustus. BEVALLEN; A. Bartels-van der Reest, d. M. F. Frigge-Schöbinger z. H. Mahn-Vriens, z, A. J. Kieboom-Schippers, z. H. C. de Lijster- Schaap, d. J. den Ouden-Berrevoets, z. J. P. Koolen-Kouten, d. H. M. Dorpi.ians-van Dalen, d. W. Oudenaarden-Dukel. z. J. Langenberg- van Pinxteren, d. J. M. Michielse:i-van der Linrtan, z. J. van Gerven-Profittlich, i. J. C van der Biezen-Gaillard, d. J. van Vugt- uitreiken textiel-toeslagkaarten danf van den Distributiekring Rotter- aainW! Vekend' dat °P Zaterdag 24 Aug. fmr Nesserdijk 406 van 13 tot 16 afbnlen worden geboden tot het Weien Jan hnnrtS''i^stagkaarten en het in- leveren vsn ^^^^^stof-formulieren ENQUÊTE VERBRUIK Van VASTE BRANDSTOFFEN VA5TE In herinnering wordt gebracht de gem. publicatie, opgenomen m de avondbladen van 14 Augustus J.l. betreffende de enquete naar het gebruik van vaste brandstoffen. Zif die geen formulier A (voor woningen van 'particuliere personen) thuis hebben ont- kunnen dit aan de diverse uitreikloka- B t/m. E zijn vangen, len verkrijgen. De formulieren voorj-gt w+ielnkalen' te verkrijgen aan de distributielokalen. Gashouderstraat 56 Van kennepstraat 13 Jacob Catsstraat 137 PolslandstraatlJ Mauritsstraat 68 Oranjeboomstraat óiv Essenburgsingel 271 DE DIRECTEUR VAN DEN DISTRIBUTIEKRING ROTTERDAM Gisteren heeft de kantonrechter mr. P. B. Cos uitspraak gedaan in de civiele procedure die 4 kellners van den caféhouder W., hun gewezen patroon, hadden aangedaan omdat deze, door het aanbrengen van vervalschin- gen op de afrekenstaatjes, de kellners meer liet afrekenen dan zij aan consumpties had den ontvangen. De kellners Schrey, Heere, Ruggenberg en Ruts hadden respectievelijk geëischt 1104, 705, 200 en 67 schade vergoeding. In het vonnis dat gewezen werd is de café houder veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding van 430, waarvan de eischers respectievelijk kregen toegewezen 150, 150, 120 en 10. Bovendien moet de caféhouder viermaal 30 onkosten be talen. Daar dit vonnis vrijwel overeenkomt met het aanbod van gedaagde wordt van hooger beroep afgezien. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Teunis. z. v. D, M. Middelkoop en W. Lingen. - Adrianus, z v. A. P. van Katwijk en E. A. Schaper. Chritina, d. v. A. M. van Tricht en W. v. c. Eist. Nicolaus, z. v. J Eibers en M. J. Louis. OVERLEDENK. Kouwenoord, Zwartewaalsche straat, Schenk, zijn dus van 8.15 13 uur n.m.; voor school L van den heer Hukshorn zijn deze dus van 10.30—12.30 v.m. en van 3.15 5.15 n.m. De G.L.O. school E aan -de Dwarsstraat (waarn. hoofd de heer de Vries) en de Chr. G.L.O. school, (hoofd de heer Heukels), krij gen onderwijs gedeeltelijk in de school Zalm straat en gedeeltelijk in school B aan de Zwartewaalschestraat; 2 lokalen dier scholen zullen worden ondergebracht in de Zwarte waalschestraat. De schooltijden voor de Chr. G.L.O. school ziin van 8.15—10.15 v.m. en van 1—3 uur n.m. en voor de openbare G.L.O. school E van 10.3012.30 v.m. en van 3.155.15 n.m. School G 2 (hoofd de heer JRozendal) en school K (hoofdde heer C. Scherpenisse), krij gen in één en hetzelfde gebouw onderwijs en wel in schoolgebouw Anth. Muijsstraat. De schooltijden voor school K zijn van 8.1510.15 en van 13 uur n.m. De schooltijden voor school G 2 zijn van 10.30—12.30 en van 3.15—5.45 n.m. De Christelijke school Oostsingel (hoofd de heer van Daalen) zal worden ondergebracht in de bewaarschool aan de van Beverenstraat, in de school aan den Buys Ballotsingel en in de school aan de Galileistraat. Het le Centrale 7e Leerjaar (hoofd de heer A A J. Mets) en het 2e Centr. 7e Leerjaar (hoofd de heer W. de Stigter) krijgen in één en hetzelfde gebouw onderwijs en wel in het gebouw Singel 5. De schooltijden voor het 2e Centrale 7e leerjaar zijn dan van 8.15—10.15 en van 1—3 uur n.m., en voor het le Centrale 7e Leer jaar van 10.30—12.30 en van 3.15—5.15 n.m. De le klasse van de Dr. A. Kuyperschool zal ondergebracht worden in de Huishoud- en Industrieschool, terwijl de overige 6e klassen onderdak ontvangen in de Oranje Nassau- school van de Fr. Haverschmidtlaan. De Oranje Nassauschool begint dus 's-mor- g'ens om 8.15 tot 10.15 en van 1—3 uur n.m. Voor de Dr. A. Kuyperschool zijn de school tijden van 10.30 v.m.—12.30 n.m. en van 3.15 '°np "u L.O.-scholen blijven gevestigd waar zii thans zijn. De schooltijden van de U.L.O. school van den heer Lemsom zullen geen wij- zieingen ondergaan, terwijl de klassen van de U.L.O. school van den heer Vis zullen begin nen op nader bekend te maken tijdstippen. De school van den heer L. Groeneweg aan de Lange Nieuwstraat zal worden onderge bracht in het gebouw aan de Sti Anna Zuster straat. De schooltijden van school D en van de Christelijke G.L.O. school blijven ongewijzigd. De school van den heer v. d. Blom zal worden ondergebracht in het nieuwe gebouw aan de Tuinlaan, waar de U.L.O. school van den heer N. Heiner dan eveneensens ondergebracht. De schooltijden van de U.L.O. school zijn 8.15—10.15 en van 1—3 uur n.m. De schooltijden van de G.L.O. school zijn 10.30—12.30 en van 3.15—5.15 n.m. School J1 (hoofd de heer A. C. M. Steijms) en school A2 (hoofd de heer D. Hoek) krij gen in één en hetzelfde gebouw onderwijs en wel in het gebouw Oude Kerkhof De schooltijden voor A2 zijn. 8.15—10.15 v.m. en van 1—3 uur n.m. De schooltijden voor J1 zijn: 10.30 v.m.l2-30 n-m« en van 3.155.15 n.m. School J2 (hoofd de heer Th. van Woer- kom) en school F (hoofd de heer C. K. Minderhoud) krijgen in een en hetzelfde •schoolgebouw onderwijs en wel m school (Oude Kerkhof 13). De schooltijden van school F zijn van 8.15—10.15 en van 1—3 uur De schooltijden van school J2 zijn van 10.30—12.30 en van 3.155.15 n.m. De scholen H, Ml en M2 alsmede de Buitengewone School ondergaan voorloopig geen verandering. De schooltijden van deze scholen blijven dus zooals zij steeds ge weest zijn. De hoofden van scholen die een nood- rooster opmaken en opzenden aan den Rijks inspecteur van het L.O. worden beleefd ver zocht een afschrift daarvan te zenden aan den Gemeentelijk Inspecteur van het Onder wijs, dr. W. J. Smit, alhier. Tevens maakt de wethouder van onder- wijs u er op opmerkzaam, dat geduiende deze 2 schooltijden geen pauze <vordt ge houden. Woensdagmiddag wordt doorgewei kt. 's Zaterdagsmiddags zijn de leerlingen vrij. Zoodra de nieuwe bepalingen voor voetgangerslantaarns in werking komen. Naar het Vad. van de zijde der Rijks inspectie verneemt, zal men geen gebruik meer mogen maken van lantaarns, die met blauw glas of blauw papier zijn afgeschermd, zoo- dra de bepalingen betreffende de voetgan gers-lantaarns met beperkte lichtuitstraling in werking zijn getreden. Ook het gebruik van blauwe lampjes in de lantaarns komt te vervallen, zoodat men dan uitsluitend gebruik zal mogen maken van lantaarns met wit licht, doch met een be perkte lichtuitstraling, waarvoor een groote reeks van voorschriften is vastgesteld- Op he, oogenblik mag men de lantaarns, die met blauw glas of blauw papder zijn afgeschermd nog gebruiken, doch in de toekomst zal dat niet meer mogen. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) 76 j. LUCHTBESCHERMINGSDIENST Het adviesbureau voor verd-uisteringsmaat regelen van de af-d. Schiedam der Ned. Ver, v. Lb. gevestigd in de Passage heeft tot op heden 1500 belangstellenden ontvangen. Vanmorgen omstreeks tien uur heeft op den Stadiónweg alhier, ter hoogte van de fabr.ek van Burgerhout, een doodelijk ongeval plaats gehad. De 7-jarige Johannes Muyen ge woond hebbende aan den Feyenoorddijk, stak daar spelenderwijs den yijweg over zonder zich ervan te vergewissen of geen snelverkeer naderde. Het ventje werd Êe" grepen door een vrachtwagen, die bestuurd werd door den 18-jarigen chauffeur J. A. B., uit Zwolle. Het kind smakte tegen den grond en kreeg de auto over het lichaam. De knaap kreeg ernstige inwendige kneuzingen en overleed enkele oogenblikken na het ongeval. Het lijkje is naar het Zuider Ziekenhuis overge bracht. BEEN AFGEKNELD Een ernstig ongeluk is vanochtend om half zes aan de Laakhaven in Den Haag gebeurd. Een 30-jarige schippersknecht, wonende m Zaandam, raakte met het rechterbeen m een staaldraad verward, toen hij een motorschip aan den wal wilde vastleggen. Het been werd onder de knie afgekneld. De G.G. en G.D. heeft het slachtoffer naar het zieken huis aan den Zuidwal vervoerd. Het D. N. B. meldt uit Stockholm: Dagens Nyheter en Stockholms Tidningen melden uit Oslo, dat aldaar wordt beweerd, dat kroonprins Olaf het plan heeft zich aan boord van de American Legion te begeven, zoodra het schip in de buurt van de Engel- sche kust komt, teneinde met kroonprinses Martha naar de Vereenigde Staten te ver trekken. Ook koning Haakon en verscheidene leden der vroegere Noorsche regeering zouden dergelijke plannen koesteren. De vroegere voorzitter van het Storting, Hambro, is reeds eenige maanden geleden naar Amerika vertrokken om voorbereidin gen te treffen voor de komst van de konink lijke familie. EEN DUUR VARKEN. Twee slagers, broers, hebben dezer dagen een stout plannetje bedacht. Zij voerden het uit ook, maar nu zullen ze er spijt van hebben Op de markt te Rotterdam werd een varken gekocht. In den nacht van Maandag op Dins dag werd het beest in een schuur op een weiland bij Schiedam geslacht. De stukken vleesch werden in manden gestopt en met z'n tweeën gingen ze op de fiets het Westland in om te trachten het spek en vleesch met een zoet winstje te verkoopen. Zoo kwam het tweetal tenslotte in Den Haag terecht. Een half varken zat nog in de manden. Ze liepen tegen de lamp, toen ze twee keurmeesters ontmoetten, die een goeden neus hadden en het tweetal aanhield Drie processen-verbaal volgden; wegens frauduleus slachten, fraudu leus vervoeren en wegens het ontduiken van de vleeschkeuringsweti In verband met het onderzoek brachten de broers den afgeloopen nacht op het hoofdbureau van politie te 's-Gravenhage door. Vanochtend zijn ze op vrije voeten gesteld. Het vleesch en spek zijn in beslag genomen. LIJK HERKEND. Het Zondag jl. te Schiedam uit de Schie opgehaalde lijk is aan de hand van hierop aangetroffen voorwerpen thans herkend als te zijn van een inwoner van IJmuiden. WAT OP STRAAT GEBEURDE. Gisteren had op den Singel een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto, bestuurd door Th. B. en den wielrijder M. De aanrijding ontstond, doordat de wielrijder een carrier passeerde, juist op het oogenblik, dat de auto naderde, waardoor hij met deze auto in aan raking kwam. De wielrijder kreeg eenige ontvellingen aan de hand, terwijl het rijwiel werd beschadigd. Dinsdagmiddag reed de wielrijdster F. v. V. op de Singel, toen zij werd ingehaald door een vrachtauto, waarvan de bestuurder zoo dicht langs haar heen reed, dat zij door de laadbak werd geraakt. Haar rijwiel werd licht beschadigd, terwijl zij zelf geen letsel opliep- Gistermiddag is de 25-jarige wielrijder M. J. H. op de Vlaardingerdijk ter hoogte van Wilton aangereden door een hem passeerende vrachtauto. De auto reed hem achterop, doch direct nadat hij hem was voorbij gereden, trok de bestuurder het stuur naar rechts, waardoor de wielrijder werd geraakt en kwam te vallen. Hij liep hierbij een wonde aan de hand op, die aan de politiepost Fr. Haver schmidtlaan werd verbonden. Op de algemeene begraafplaats Crooswijk is vanmiddag onder groote belangstelling het stoffelijk overschot van den schilder Gerard Altmann ter aarde besteld. Tot hen, die den doode de laatste eer kwa men bewijzen, behoorden de heeren J. Haver Droeze en W. de Haas, resp. voorzitter en secretaris van den Nederlandschen Kunst kring; E. Warffemius en C. J. Alban, resp. voorzitter en bestuurslid van de Rotterdam- sche Kunstenaars Sociëteit; A. L. van Zwa nen-burg, voorzitter van de Amateur Foto- grafenvereeniging Rotterdam; de schilders H. P. Groen, J. H. Weijns, van Overbeek, Ge rard Sirks, Kees de Voo-gt en A. J. Pelsma. Voorts werden opgemerkt notaris G. H. Schwegmann, mr. L. S. ten Have, mr. H. J. Woltjer, ir. S. van der Wijk, lid van de firma H. J. Roelofs-Sohütz Stronck, dr. M. J. van Erp Taalman Kip, de heeren P. C. Cleyndert Jr., arts te Delft, J. Vermaas, hoofdinspecteur A. H. W. Weekens-troo, L. W. Immink, namens het bestuur van de Philatelistenclub, C. Ulrich J.Szn., G. Ligtermoet, B. M. van Keulen uit Hillegersberg, D. Jongbloed uit Schiedam en A. Heybroek uit Wassenaar. Terwijl de kist grafwaarts werd gedragen, flankeerden eenige collega's van den overledene de baar. Aan het graf heeft de heer Warffemius uit naam van de Rotterdamsche Kunstenaars sociëteit gezegd, dat Altmann een buitenge woon goed collega was, met een ruimen blik. Spr. was dankbaar voor hetgeen de over ledene voor de collega's te Rotterdam gedaan heeft. De heer Van Zwanenburg zeide, als voorzit ter van de amateur fotografenvereeniging Rotterdam, dat de overledene vele jaren een sieraad der vereeniging geweest is, wiens ge moedelijkheid en vriendelijkheid in hooge mate gewaardeerd werden. Altmann was een man met een fijne innerlijke beschaving. Hoewel hij ontegenzeglijk zorgen gekend heeft, wist hij desondanks het mooie in het leven te onderscheiden. Veel heeft hij voor de vereeniging gedaan; vandaar dan ook, dat hij slechts noode gemist zal worden. Spr. eindigde met eenige woorden van troost tot de nabestaanden. De heer Haver Droeze heeft gesproken uit naam van den Nederlandschen Kunst kring, waarvan de overledene vele jaren lid en een geziene figuur geweest is. Altmann was een begaafd kunstenaar en tevens een oprecht en waarheidlievend man. Veelzijdig als zijn kunst was, bleef toch het Hollandsche landschap zijn sterkste zijde. Ten slotte heeft ds. Gorter gezegd, dat Altmann een zachtmoedig en vriendelijk mensch was, als. kunstenaar ontvankelijk voor het schoone in de natuur. Er zit iets symbolisch in, dat een man als Altmann in dezen tijd moest heengaan. Zachtmoedige menschen hebben het moeilijk in deze harde wereld. Spr. was dankbaar voor wat in de ziel van dezen mensch als eeuwige waarde tot ons gekomen is. Ook deze spr. richtte een kort woord van troost tot de nabestaanden. De oudste zoon van den overledene heeft voor de belangstelling bedankt HUISHUREN EN BESTEMMING VAN WONINGEN Van de zijde van het Gemeentebestuur wordt er op gewezen, dat verhooging van huishuren verboden is, zulks op grond van het bepaalde sub VIII van de openbare bekend making van den Bevelhebber der Legergroep in het bezette gebied van 18 Mei 1940. Aange houden moet worden d-e huurprijs, die op den dag van de bezetting -gold. Bovendien wordt er nogmaals de aandacht op gevestigd, dat het volgens de beschikking van den Secretaris-Generaal van het Departe ment van Binn-enlandsche Za-ken van 13 Juli 1940 in alle gemeenten verboden is, zonder toe stemming van B. en W. een woning geheel of ten d-eele te onttrekken of onttrokken te houden aan de bestemming die zij had op den dag van inwerkingtreding der beschikking of daarna, of zonder diezelfde toestemming een woning af te breken of te gebruiken voor een ander doel. N.V. Melkhandelaren-Vereeniging Vraagt Uw leverancier onze gepasteuriseerde KARNEMELK in flesschen GEZ. WILLEMS hebben nog eenige pracht monsters van U weet wat dat zegt. HAAST U! HOOGSTR. 156, SCHIEDAM LIJK GEÏDENTIFICEERD. Het op Zondag j.l. alhier uit de Schje op gehaalde lijk is, aan de hand van hierop aan getroffen voorwerpen, thans herkend als te zijn van een inwoner van IJmuiden. 2e KLAS. 3e LIJST. 100 NUMMERS Trekking van Woensdag 21 Augustuss 1940 HOGE PRIJZEN: 1000.—: No. 24283. 100.—: Nos. 20715, 20974. PRIJZEN VAN 30.—: Il/ü4 1190 1242 1708 2061 2159 2302 2367 2650 2870 3065 3236 3463 4097 4146 4398 5239 5445 5597 5733 6347 6447 6720 6975 7191 7595 7959 8284 8802 9013 9033 9578 9668 10014 10436 10520 11195 11540 11693 11767 11817 11884 12182 12917 13139 13374 13383 13487 13537 13653 14094 14161 14269 14559 14577 14834 14857 14989 15454 15526 16419 16536 16701 17044 17081 17277 17498 17597 18243 18409 18801 19319 19326 1S331 19535 19539 19616 19776 19804 20156 20477 20872 20885 20964 21425 21932 22839 22881 22985 2304C 23214 23290 23511 23715 24033 24882 24894 De ..iiing van het Engelsche vliegtuig, dat te Rijsbergen was gedaald en op wier aanhouding een premie was gezet, is, naar wij van bevoegde zijde vernemen, achterhaald en krijgsgevangen gemaakt. Men hoeft zich dus verder geen moeite meer te geven om de premie te verdienen. De bemanning bestond uit elf personen. LIJK AANGESPOELD. Op het strand te Scheveningen ter hoogte van den vuurtoren is vanochtend het lijk aangespoeld van een 17-jarigen jongeman, die op 6 Augustus ongeveer op dezelfde plaats door den stroom werd meegesleurd en ver dronk. WOLHANDKRABBEN AANGETROFFEN. In de Vecht bij Utrecht heeft men de laatste dagen opnieuw eenige wolhandkrabben aan getroffen. Visschers vingen bij Maarssen drie, bij Vreeland twee en bij Breukelen één exem plaar van deze gevaarlijke vernielers van dijken en visschersnetten. WEER ACHTER SLOT EN GRENDEL De Haagsche politie heeft gisteren een 36- jarige vrouw gearresteerd. Zij zat gedurende de oorlogshandelingen in Mei in de straf gevangenis te Rotterdam en werd toen evenals alle andere gevangenen vrij gelaten. Aangezien de vrouw nog een gevangenis straf van 1% jaar te goed heeft, is zij naar de Rotterdamsche strafgevangenis over gebracht.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 1