L&ATSTE BERICHTEN ROTTERDAM - iW De telefoonnetten der 3 groote gemeenten SCHIEDAM Ambulance uit Finland terug Rotterdamsche Gemeentepublicaties Kerknieuws PAG. 5 HET NIEUWE DAGBLAD VAN MAANDAG 9 SEPTEMBER PAG. 5 Het uitgaansverbod Autobuslijnen A. E. P. M. Driebeek t Het sluitingsuur Wijziging veerdiensten Arbeiderswoningbouw Vandaag is de eerste paal geslagen in Oud-Mathenesse 4 J. W. A. de Wild t Gaan 15 dezer aan het rijk over Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officieele af- en aankon digingen van het gemeentebestuur Hartelijke ontvangst te Den Haag Circus Strassburger vertrekt Schuilkelders voor politiebureaux De beperkende bepalingen voor de kuststreek Benoemingen in het bisdom Haarlem Tabak en tabaksproducten aan gewezen als distributiegoed 2000 stukken zeep in beslag genomen Nos. Burgerlijke Stand De vertrektijden van de laatste trams en autobussen vastgesteld In verbana met de bepalingen, dat tus- schen 22 en 4 uur niemand zich op straat mag bevinden, heeft de Directie der Rot- terdamsche Electrische Tram met ingang van 9 September 1940 de vertrektijden der laatste trams en autobussen als volgt vast gesteld: LIJN 1, Laatste dienst van Honingerdijk naar Aelbrechtsplein 20.10 van HoningerdijR naar Remise Delfshaven over Middelland- |tnront"YieJnambachtsstraat-Van Heusdenstraa! 20.30. Laatste diensten van Aelbrechtsplein naar omn20 30rdijk 2°-00: vervolgens nog één Laatste dienst van Station D.P. naar Vlaskade 20.19, van Station D.P. naar Remise Charlois 20.29 „anr station Laatste dienst van Vlaskade naar Station D.P. 20.10. LIJN 3. Laatste dienst van Station D.P naar Groene Zoom 20.14, van Groene Zoom naar Staten D.P 1 ^rvo gens nog 3 diensten van Groene Zoom om 20.03, 20.13 en 20.23. over Coolsingel-Hofplein, naar Remise Hillegersberg. LIJN 4. Laatste dienst van Station Maas naar Schiedam 20.16, van Station Maas Daar Remise Delfshaven, over Marconiplein 20.21 en 20.26. Laatste dienst van Schiedam naar Station Maas 19.58', vervolgens nog één dienst van Schiedam over Oostplein naar Remise Kralin gen om 20.25. mo?0 dienst van Parklaan naar Schie eg 20.20, van Parklaan naar Remise Hillegersberg 20.26, 20.35. 20 C^ens* van Schieweg naar Parklaan LIJN 8. Laatste dienst van Beursplein naar ocniedam, 20.25, van Beursplein naar Remise Delfshaven 20.35, 20.45. Laatste dienst van Schiedam naar Beursplein 20.20, van Schiedam naar Remise Delfshaven 20.50. 9' Laatste dienst van Vierambachts srraat naar Lange Hilleweg 20.02%, vervolgens twee diensten tot Hillesluis en verder angs Brielschelaan naar Remise Charlois om ^u-!0 en 20.20. Laatste dienst van Lange Hilleweg naar j 'erambachtsstraat 19.50, vervolgens nog drie diensten van de Lange Hilleweg om 20.00, 20.10 en 20.20. over Coolsingel-Hofplein naar Remise Hillegersberg. LIJN 10. Laatste dienst van Spangen naar Molenlaan 20.00, van Spangen tot Remise Hil legersberg 20.05, 20.10. 20.15. 20.20. Laatste dienst van Molenlaan naar Spangen 19.30; vervolgens nog vier diensten van Molen laan om 19.37%, 19.45, 19.52% en 20.00 naar Station D.P. Van Station P.P. naar Molenlaan 20.05, 20.12% en 20.20. Naar Remise Hillegers berg nog één dienst om 20.30. LIJN 11. Laatste dienst van Mathenesserplein naar Lischplein 20.10, van Mathenesserplein Baar Remise Hillegersberg 20.15. 20.20 en 20.30 Laatste dienst van Lischplein naar Mathe Besserplein 20.00. I.IJN 14. Laatste dienst van Willemsplein naar Molenlaan 20.15, van Willemsplein tot Remise Hillegersberg 20.22% en 20.30. Laatste dienst van Molenlaan naar Willems ^plein 19.56. Lijn is. Laatste dienst van Crooswijk naar Ruigeplaatbrug 20.10, van Crooswijk naar Re mise Delfshaven 20.20 en 20.30. Laatste dienst van Ruigeplaatbrug naar Crooswijk 20.00. LIJN 16. Laatste dienst van Oudedijk naar Schiedamscheweg 20.18, van Oudedijk tot Re mise Delfshaven 20.24 en 20.30. Laatste dienst van Schiedamscheweg naar Oudedijk 19.53; vervolgens nog twee diensten tot het Oostplein en verder naar de Remise Kralingen om 20.10 en 20.25. LIJN 22. Laatste dienst van Oudedijk naar Spoorsingel 20.20, van Oudedijk naar Remis<- Hillegersberg 20.25 en 20.35. Laatste dienst van Spoorsingel naar dijk 20.10; vervolgens nog een dienst tot Boe zembrug en verder over Oostplein n Kralingen om 20.30. LIJN A. Laatste dienst van Stieltjesplein naar Katendrecht 20.15. van Katendrecht naar Stieltjesplein 20.30. Laatste dienst van Stieltjesplein naar Garage Lusthofstraat 20.40. LIJN B. Laatste dienst van Spoorsingel naar Statenweg 20.30. van Statenweg naar Spoor singel 20.34. h!iJN „D' Laatste dienst van Station D.R. Noord) naai De tt 19.30. van Delft naar Sta tion D.P. (Noord) 20.15. Laatste dienst van Station D.P. (Noord) naar r,VnrSY^le °-10' van Overschie naar Station D.P(Noord) 20.30 LIJN F. Laatste dienst van Heijplaat naar ferms 19.05, van Pernis naar Heijplaat 19.35. LIJN H. Laatste dienst van Boschpolder plein naar Bergweg 20.10, van Boschpolder plein naar Garage Lusthofstraat over Berg weg-Zaagmolenstraat 20.20 en 20.30. Laatste dienst van Bergweg naar Boschpoï- derplein 20.10. LIJN K. Laatste dienst van Station Schie dam naar Rembrandtlaan 20.10, van Koemarkt naar Rembrandtlaan 20.15, van Rembrandt laan naar Station 20.17 en van Rembrandtlaan tot Koemarkt 20.27. LIJN M. Laatste dienst van Koemarkt naar Rozenburgplein 20.05, van Rozenburgplein naar Koemarkt 20.10. LIJN L. Laatste dienst van Hillegersberg naar Kethel 18.08. van Overschie naar Kethel 18.25, van Schiedam naar Kethel 18.40, van Kethel naar Hillegersberg 19.10, van Schiedam naar Hillegersberg 19.25 en van Overschie naar Hillegersberg 19.40. LIJN T. Laatste dienst van Hillegersberg naar Terbregge 20.00. van Terbregge naar Hil iegersberg 20.15. Wat de vroegbussen betreft het volgende: LIJN 2. Vervallen 5.00 van Charlois naar Station D.P. en om 4.30 van Garage Lusthof straat naar Charlois. De eerste vroegbus rijdt om 5 u. 30. LIJN 4. 5.00 van Schiedam naar Station Maas en 4.30 van Garage Lusthofstraat naar Schiedam vervallen. De eerste vroegbus rijdt om 5.30 uur. LIJNEN 8 EN 10 GECOMBINEERD. De eer ste vroegbus rijdt 5 u. 45. Bovendien rijdt 4 u. 45 van Garage Lusthofstraat naar Schie dam. Zaterdagavond is hier ter stede plotseling overleden, 77 jaar oud, de heer Arthur Eduardus Paulus Maria Driebeek, oudste fir mant van de cargadoorsfirma Kuyper, van Dam en Smeer. De heer Driebeek, bekende, geziene figuur op de beurs, is vele jaren voorzitter geweest van de Commissie van orde voor de groote beurs van koophandel; in de bouwcommissie voor de nieuwe beurs heeft hij eveneens zit ting gehad. Hij is consul van Rusland ge weest, bestuurslid van het Zeemanshuis, van de Handelshoogeschool, van de Nederlandsche organisatie van de Kamer van Koophandel en commissaris van het Ondersteuningsfonds voor kantoorbedienden. Zijn groote bekend heid heeft de heer Driebeek verworven te RoUeruum uour zijn jarenlange werkzaam heid in en voor de Vrijwillige brandweer. Dit instituut heeft hij 42 jaren met groote toe wijding gediend, tot hij in 1930 om gezond heidsredenen, als president-hoofdman zijn ontslag heeft genomen. In 1887 was de heer Driebeek in dienst gekomen bij de brand weer, als brandmeester van de toenmaals in de Wijnstr. gestationneerde spuit 5. In Maart 1901 werd hij benoemd tot hoofdman en op 24 Januari 1922 werd hij tot president van het college van hoofdlieden gekozen. Joviale Rotterdammer als hij was, was hij bij de brandweer populair als er wellicht weinig hoofden geweest zijn. Toen hij in December 1930 afscheid nam is hem uit brandweer kringen, zoowel als daarbuiten op ondubbel zinnige wijze waardeering getoond, voor alles wat hij voor deze specifiek Rotterdamsche in stelling is geweest. De heer Driebeek was Officier in de Orde van Oranje Nassau en drager van een aantal buitenlandsche onderscheidingen. De uitvaartdiensten zullen plaats hebben morgen, Dinsdag 10 September, te half tien in de parochiekerk van O.L.V. Onb. Ontv. aan den V/estzeedijk. Daarna zal de begrafe nis te kwart over 11 geschieden op de R.K. begraafplaats Crooswijk. De burgemeester heeft bepaald, dat met ingang van vandaag het algemeen sluitingsuur is vastgesteld op 9.30 uur 's avonds. Dit geldt voor inrichtingen voor het gebruik van eet- en drinkwaren en ook voor schouwburgen, dancings, bioscopen, patat-fritezaken, visch- zaken, e.d. Met ingang van heden zullen de laatste afvaarten van de gemeentelijke personen- veerdiensten voorshands om 20.45 plaats vin den. Het wagenveer ParkCharlois zal ech ter tot 22 uur blijven varen. Op verschillende terreinen in de stad, gelijk bereids door ons is medegedeeld, zullen in totaal in de naaste toekomst duizend arbei derswoningen worden gebouwd, door een honderdtal bouwers, onder centrale leiding Van de Commissie „Woningbouw 1940", ge vormd uit de drie patroonsbonden. De vorige week Maandag werd met het graaf kerk voor het eerste blok, dat in Oud Mathe use zal verrijzen en dat zal worden gebouwd °r de bouwersfirma Van Ommen en de l«Oot, begonnen en reeds vandai? eerste paal worden geslagen Aan heeft men een officieel tintje gegeten On het bouwterrein aan de Finschestrimt morgen om circa 9 uur verschUtn™elIng~ Stellenden aanwezig. Vooreerst de leden tan de commissie „Woningbouw 1940", bestaande uit de heeren C. Gestel, A. de Groot en Th. c Jansen, verder de heeren J. p- van Eesteren, v°orzitter van den N.A-P-B., D. Buitendijk, Voorzitter van Algemeen Belang en J A Des- ^ng, voorzitter, van den kaUioheken bond van houwpatroons. Voorts gaven acte deprese ce de heeren ir. J. A. Zwolsman ^h. H. Hiemstra van de Bouwpo A- van der Linden, procuratiehouder architectenbureau Brinkman en van oen en de heeren van Omme en de Groot. Nadat de eerste paal in der grond was ge slagen heeft de heer C. Gestel namens «e kon de dit feit Op 71-jarigen leeftijd is hier ter stede over- leden de heer J. W. A. de Wild, oud-directeur, president-commissaris en oprichter van de n.v. Ijzerhandel v/h. J. W. A. de Wild. Hij was lid van het kerkbestuur van de parochie van den H. Dominicus en eerelid van de St. Vin- centius-vereeniging conferentie H. Dominicus. Woensdag 11 September vindt de begrafe nis plaats op het R.K. Kerkhof te Crooswijk, na de plechtige H. Mis van Requiem, welke om 10.30 uur wordt opgedragen in de kerk van den H. Albertus de Groote aan den Stad- houdersweg. Commissie Woningbouw 1940" en de drie patroonsvereenigingen, een kort woord ge sproken. Hij feliciteerde de firma van Omme en de Groot met het oogenblik, dat de eerste paal is geslagen voor de eerste duizend per manente woningen, na het gebeuren van den 14den Mei. Hij wenschte ook alle overige deel nemers aan de combinatie geluk, die nog deze week op de verschillende door ons reeds eer der genoemde bouwterreinen van de stad met het heiwerk een begin zullen maken. Er is waarlijk reden tot groote vreugde, zoo ver volgde spreker. Wij hebben immers niet dur ven hopen, dat reeds drie maanden na de eerste bespreking met wethouder Brautigam, mat het werk kan worden begonnen. Vele moeilijkheden hebben wij moeten overwinnen. Wij zijn dankbaar voor de groote bereidwillig heid van den regeerings-commissaris voor den wederopbouw. Onze dank gaat ook uit naar de verschillende gemeentelijke autoriteiten en de heeren van den Gemeentelijken tech- nischen dienst voor de snelle afwikkeling van de bouwplannen. Ook van de Duitsche over heid hebben wij veel medewerking onder vonden- Wij verwachten, dat in den kortst mogelij- ken tijd de 1000 woningen gereed zullen zijn v°or de huurders van wie er nog velen een °ja<~,erctek hebben moeten zoeken buiten onze 7,, die zich moeten behelpen in een dik- eroni beperkte ruimte. Het zal ons een «nnpdif doen' al die menschen weer terug te zien"1 hoorliike woning in onze stad Met een driewerf hoera op de goede stad Rotterdam, eindigde spr. zijn^pelchje. Het vandaag verschenen Verordenin genblad bevat een verordening van den rijkscommissaris voor het bezette Neder landsche gebied betreffende de openbare gemeentelijke telefoonnetten te Amster dam, Rotterdam en 's-Gravenhage. Hierin wordt bepaald, dat de verzor ging van het locale telefoonverkeer te Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage met ingang van 15 September 1940 door het rijk geschiedt. De voor de uitvoering hiervan noodige voorschriften worden door de secretaris sen-generaal van de departementen van binnenlandsche zaken en van financiën vastgesteld. In aansluiting hierop bevat het verordenin genblad een beschikking van de secretarissen- generaal van de departementen van binnen landsche zaken en van financiën over de ge meentelijke telefoonnetten te Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage. Hierin wordt bepaald, dat de openbare ge meentelijke telefoonnetten te Amsterdam, Rot terdam en s-Gravenhage op 15 September 1940, op den voet van artikel 15 van de aan deze gemeenten verleende concessie, in eigen dom aan het rijk overgaan en met ingang van den genoemden datum in beheer bij het staats bedrijf der posterijen, telegrafie en telefonie komen. De vereffening van de vorderingen, die de gemeenten door deze vermogensoverdracht verkrijgen, zal geschieden door overneming door het rijk van een overeenkomstig ge deelte van den dienst der leeningen van de gemeenten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Het personeel der gemeente, dat op den 15den September 1940 werkzaam is bij de genoemde gemeentelijke telefoonbedrijven, treedt met ingang van dien dag in dienst van het rijk. Op dit personeel zijn, met inachtneming van een ter verkrijging van de noodige soepelheid te treffen overgangsregeling, van toepassing de arbeidsvoorwaarden van het rijkstelefoon- personeel. De directeur-generaal der posterijen, tele grafie en telefonie treft de noodige regelingen ter uitvoering van het in deze artikelen be paalde. Hij gaat eveneens met de gemeenten de overeenkomsten aan, die de vermogens rechten regelen, voortvloeiende uit de over dracht van de plaatselijke telefoonnetten. De overeenkomsten behoeven de goedkeuring van den secretaris-generaal van het departe ment van financiën. DRANKWET Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van D. van Asperen, alhier, om een verlof B voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor ge bruik ter plaatse van verkoop in de beneden- voorlocaliteit van het perceel Hoogstraat 159, alhier; en herinneren, dat binnen 2 weken na deze bekendmaking tegen het verleenen van het verlof bij hun College schriftelijk bezwa ren kunnen worden ingebracht. Schiedam, 9 September 1940. Gisteren is de Nederlandsche ambulance, na een verblijf van vele maanden in Fin land, via Duitschland per trein te Den Haag teruggekeerd. De reis is gegaan over Stock holm en Hamburg. Niet het geheele perso neel der ambulance is teruggekomen. Van de geneesheeren arriveerden slechts de heer Meihuizen, vergezeld van den tolk en diens echtgenoote, den heer en mevrouw Granen, zeventien verpleegsters en de chauffeur-mon teur. In de wachtkamer 3e klasse heeft een twaalftal verpleegsters na de aankomst, bege leid door een guitaar, het Finsche volkslied gezongen. Er werden eenige toespraken ge wisseld. Generaal-majoor N. A. A. v. d. Roemei, voorzitter van de Ambulance-com missie, begroette hen, die opnieuw de naam van het Nederlandsche Roode Kruis hoog hebben gehouden in hartelijke bewoordingen. De heer J. Th. v. d. Vlugt, voorzitter van de Nederlandsch-Finsche Vereeniging, voegde daar dankwoorden aan toe namens deze ver eeniging en ook, als vertegenwoordiger der Finsche republiek te Den Haag, namens Fin land. De leider der ambulance, de heer Mei huizen,. vertelde in een korte toespraak, dat maarschalk Mannerheim hem persoonlijk ont vangen en gedankt had en ook het Neder landsche volk dank had gebracht. Behalve de leden der ambulancecommissie genera?>majoor v. d. Roemer, dr. W. K. Offerhaus, dr. H. M. Maas, Ch. W. F. Winckel en jhr. G. M. Verspeyck, waren namens het Nederlandsche Roode Kruis nog ter begroe ting aanwezig mr. W. J. baron van Lijnden, eerste ondervoorzitter, de beide secretarissen en namens de Nederlandsch-Finsche vereeni ging ook nog mr. J. J. R. Smale, secretaris en de bestuursleden W. de Ruyter en A. Frank. De nieuwe verordeningen laten geen verdere voorstellingen in de Maasstad toe Gisteravond heeft het circus Mikkenie- Strassburger zijn laatste voorstelling hier ter stede gegeven. De directie van het circus heeft er tot haar spijt toe moeten besluiten haar verblijf te Rotterdam, dat aanvankelijk tot 11 September a.s. zou duren, te verkorten, in verband met de bijzondere maatregelen, die van vandaag af getroffen zijn. Men heeft nog de mogelijkheid onder oogen willen zien de voorstellingen te bekorten, zoodat iedereen vóór 10 uur 's avonds thuis zou kunnen zijn, maar de moeilijkheden waren te groot. Thans zal dus de tournee in een andere stad in Nederland, worden voortgezet. Men hoopt, dat het Rotterdam sche publiek een en ander zal kunnen begrij pen en heeft het plan later terug te komen. Vanmorgen is begonnen met het afbreken van het circus. LEGITIMATIEBEWIJZEN. Men verzoekt ons de ingezetenen er op merkzaam op te maken, dat bij het gemeente bestuur nog geen nadere voorschriften zijn ontvangen omtrent de afgifte van legitimatie bewijzen. Ten einde de gemeentelijke bureaux niet onnoodig lastig te vallen wordt het publiek verzocht zich hierover niet persoonlijk of schriftelijk tot. die bureaux te wenden, maar nadere berichten in de couranten of aanplak borden af te wachten. Dezer dagen heeft de aannemingsmaat schappij J. van Eesteren een begin gemaakt met de vervaardiging van eenige scherfvrije kelders, bestemd voor he-t personeel van de politie-bureaux in de Hoflaan, aan de Ooster- vantstraat en aan de AelbrecbtskoLk. De kelder van het bureau aan de Hoflaan is reeds een flink stuk gevorderd. De afmetin gen zijn: breedte 3 A meter, lengte 6lA meter en hoogte bijna vijf meter. Deze kelders krijgen telefoonverbindingen, electrisch licht, waterleiding, toiletten en eenige nooduit gangen. Ook aan de Nassaukade alhier wordt een scherfvrije kelder gebouwd ten behoeve van het personeel van het politie-bureau aan de Nassaukade. Het werk is opgedragen aan den aannemer Joh. Derksen. De Directeur van den Gemeentelijken Telefoondienst deelt mee dat in verband met het verbod zich na 22 uur op straat te bevin den, het informaiebureau (9-3) van den ge meentelijken telefoondienst met ingang van uur 30 gesloten wordt. PASSAGE-THEATER. Vanaf 2 uur doorloopende voorsteling. In verband met de nieuwe regeling draait het Passage-Theater vanaf vandaag van 2 uur af doorloopende voorstellingen- De laatste voorstelling begint om 7 uur en is om 9 uur afgeloopen, zoodat een ieder dan nog gemakkelijk voor 10 uur thuis kan zijn. TE WATER GERAAKT. Ten gevolge van de duisternis zijn in den afgeloopen nacht twee vreemdelingen, die thuis behooren op een bij Wilton liggend schip, in de Lange Haven geaakt. Door de wakers van den Nachtveiligheidsdienst, F, Koning en N. Wassenaar, zijn zij door hand reiking op het dro-ge gebracht. CLANDESTIEN GESLACHTE VARKENS In een der nachten van de afgeloopen week zijn door de gemeente-politie in samenwerking met controleurs van het openbaar Slachthuis te Rotterdam, op het erf van A. v. d. M. alhier, drie varkens in beslaggenomen die clandestien waren geslacht door J. V. te Schiedam. De varkens zijn overgebracht naar Rotterdam en proces-verbaal is opgemaakt. burgerlijke stand. GEBOREN; Antonie, z. v. A. ten Hoope en M. Visser, Boerhavelaan 1. OVERLEDEN: H. J. Roosenschoon, 65 j B. K.laan 59. De straffen voor overtreding van de bepalingen der desbetreffende verordening, Het verordeningenblad van vandaag bevat de reeds gepubliceerde verordening van den rijkscommissaris voor het bezette Nederland sche gebied betreffende verkeersbeperkingen waarbij het tot nader order aan hen, die niet de Rijksduitsche nationaliteit bezitten, ver boden is zich tusschen 22 uur en 4 uur in het openbaar op te houden op de wadden eilanden en in de reeds bekend gemaakte kuststrook van het bezette Nederlandsche ge bied. Uit deze verordening blijkt, dat aanvragen tot afgifte van een speciaal bewijs met bij voeging van twee (pas) foto's schriftelijk moeten worden ingediend bij den bevoegden districtscommandant der rijksveldwacht in het Z.H. Exc- de Bisschop van Haarlem heeft benoemd: tot Kapelaan te Haarlem (H.H. Elisabeth en Barbara) den Weleerw. Heer C. M. Broers; tot Kapelaan te Alphen a. d. Rijn den Wel eerw. Heer P- W. van Leeuwen; tot Kapelaan te Achthuizen den Weleerw. Heer H. Beek (Neom.); tot Assistent te Wielingen den Weleerw. Heer H. L Nederstigt (Neom.) district, waarin de woonplaats van den aan vrager is gelegen, in de gemeenten Rotter dam en 's-Gravenhage bij de hoofdcommis sarissen van politie. Tegen de beslissing op de aanvraag staat geen hooger beroep of eenig ander rechts middel open. Het toezicht op de naleving van dit besluit kan direct door de organen der Duitsche Ordnungspolizei geschieden. Hij, die in strijd handelt met de bepalingen van deze verordening, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes maanden en met geldboete van ten hoogste duizend gulden of met een van deze straffen, voor zoover bij andere bepalingen geen zwaardere straffen bedreigd zijn. Hetzelfde geldt ten aanzien van hem, die het hem afgegeven speciale bewijs misbruikt, of onware opgaven doet ter verkrijging van een dusdanig bewijs. De hier bedoelde handelingen zijn overtre dingen (übertretungen). In de reeds gepubliceerde verordening van den rijkscommissaris voor het bezette Neder landsche gebied betreffende beperking van het al reizende uitoefenen van een bedrijf, worden dezelfde straffen genoemd. Bij beschikking van den secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart ingevolge de Distributiewet 1939 (distributie van tabak en tabaksproduc ten), in het vandaag verschenen verordenin genblad gepubliceerd, zijn onbewerkte tabak en tabaksproducten aangewezen als Distri butiegoederen in den zin van artikel 4 van de Distributiewet 1939. De voor de uitvoering hiervan noodige be palingen worden door den secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart vastgesteld en in de Neder landsche Staatscourant bekendgemaakt. De gemeentepolitie te Venlo heeft wegen* overtreding van de distributiewet proces-ver baal opgemaakt tegen de kooplieden G. en W. Een partij zeep, bestaande uit 2000 stukken toilet- en huihoudzeep, zijn in beslag genomen. Inspecteur Wieriks en rechercheur Coppus hadden er lucht van gekregen, dat een niet on belangrijke frauduleuze handel in diverse distributie-artikelen als koffie, thee en zeep werd gedreven. Bij een onderzoek bij een expediteur troffen de politiemannen een partij zeep aan, welke in het begin dezer week te Amsterdam bleek te zijn ingekocht en bestemd was voor een zekere G. en W. te Venlo. Nadat beide personen waren opgespoord zijn zij naar het politiebureau ge bracht en aan een verhoor onderworpen. Te gen hen is een tweetal processen-verbaal opge maakt, aangezien zij ook reeds een partij zeep zonder bon hadden verkocht. De zeep is in beslag genomen en naar het politiebureau overgebracht. Er zijn nog enkele huiszoekingen verricht, doch deze hebben geen resultaat opgeleverd. 42e HACO-TREKKING N.V. HACO REGENTESSEPLEIN 19 DEN HAAG 3de KLASSE, 1ste LIJST TREKKING VAN MAANDAG 9 SEPTEMBER 1940 ƒ25.000.—: No. 1000.—: NOS 400.NOS 18673 12031, 19752 8280, 8661 HOOGE PREMIËN f 200.—: 100.—: Nos. 4882, 6886, 13608, 15681, 18400 971, 4792, 5811, 6059, 11803, 18829 PREMIËN VAN 45.—: Op het bouwterrein aan de Finschestraat alhier, werd vanmorgen de eerste paal geslagen voor het eerste blok arbeidersv*(«-iingen, dat in Oud-Mathenesse zal verrijzen. (Foto N. R. <2.) Aangiften van 7 September. BEVALLEN M. Nijkerk—Swaab, d.; J J. A. M. Schaaf—Mastboom, z.; J. v. d. Berg—v. d[ Zant, z.; I C BrandsSchippers, z.; W. OostveenZwane- veld, z.; H. Vlasblom—Daaln,an, 6.; N. C. d Outer— v Helmondt, z.; E A Siepman—v. d. Koog, d.; H. E. v d. VliesKok, a.; J. v. DorpMetselaar, d.; J Scheltingav. Walta, d.; D. Bennis—Schadee, d.; j' Hollebrandse—de Kok, d-.; E. v. d. Herik—Pons, d'.; M. H. v. d. Barselaar—v. d. Aa, d.; B. Mole- wijkBlaauw, d.; A. C. DuvalooisHoomoedt, z- U W KienKolen, d.; M. A C. v. HattemJans sen. d.; L. J. Wesdorp—v. d. Heuvel, levenl. z.; N VerhoevenTimmerman, levenl, z OVERLEDEN L. J. Koster, dochter 3 j.; T. Ver- meegen, wedr. van J. v. Woensel, 72 j.; M. J v. d. Swaan, ongeh. man. 84 j.; C, de Gast, wedr. van C Deurloo, 79 j.; J J. Pex, man van E. G. Broek man, 63 j.; G. Sterkenburg, wede. van M. J. Bak ker, 69 j; J. Emmerig, ongeh. vrouw, 30 j.; J. C. Werre, wede. van N Kurpor, 64 j.; P. J. de Wit, man van G. Lucas, 53 j. SCHIED. VOETBAL COMPETITIE De uitslagen der gespeelde wedstrijden luiden: D.V.O. 1Pro Patria 1 30; H.V.O. 1 D.W.S. 1 1—6; BurgolNIMA 1 3—6; N.F.C, 1D.E.S. 1 50 regl.; Pro Patria 1D.V.O, 1 5—0; NIMA 1—H.V.O. 1 1—1; D.V.O. 1 H.V.O. 1 3—6; D.E.S. 1—NIMA 1 1—3; door deze uitslag is NIMA 1 kampioen in de afd. Ie klas A. Burgo 1—N.F.C. 3—1; Pro Patria 1—H.V.O. 1 1—2; D.W.S. 1—D.E.S. 5—0; reglm.; NIMA 1—N.F.C. 1 3—0; Pro Patria 1D.W.S. 1 uitslag niet bekend. D.V.O. 1 D.E.S. 1 1—2; N.F.C. 1—H.V.O. 1 0—1; Pro Patria 1Borgo 1 1—1; V.S.C. 1—Zwaluwen 1 2—3; Hercules 1—B.Z.S. 1 1—3; St. Hooger 1D.R.Z. 1 50 reglm.; B.Z.S. 1Hercules 1 20; C.W.S. 1Zwaluwen 1 1—7; V.S.C. 1C.W.S. 1 31; Zwaluwen1 St. Hooger 1 16; door deze uitslag is St. Hooger 1 kampioen in de afd. Ie klas B; V.S.C. 1 Hercules 1 50 reglm. D.R.Z. 1C.W.S. 1 12; Zwaluwen 1D.R.Z. 1 50 regiem.; B.Z.S. 1—St. Hooger 1 3—1; F.S.V. 1—Romi 1 14; F.S.V. 1—Hurijfa 1 0—10; S.C.F. 1— Hurijfa 1 3—3; St. Hooger 2—D.W.S. 2 4—2, door deze uitslag is St. Hooger 2 kampioen der res. Ie klas. Pro Patria 2Zwaluwen 2 6—3; C.W.S. 2—Burgo 2 3—10; Burgo 2— Zwaluwen 3 71; B.Z.S. 2C.W.S. 2 00; H.V.O. 2—Burgo 2 6—1; Burgo 2—C.W.S. 2 5—0; B.Z.S. 2—Burgo 2 1—2; V.S.C. 2— C.W.S. 2 2—2; H.V.O. 2—C.W.S. 2 5—0; reglm. Door deze uitslag is H.V.O. 2 kampi oen in de res. 2e klas. Nagekomen uitslagen D.V.O. 1D.W.S. 1 44; Zwaluwen 1 B.Z.S. 1 1—1. 42 51 52 78 133 302 304 308 335 336 386 392 398 402 405 424 466 470 497 512 516 522 550 585 618 623 668 699 806 896 919 936 940 1168 1171 1196 1210 1291 1312 1341 1350 1433 1452 1525 1540 1606 1615 1624 1637 1657 1660 1679 1764 1788 1813 1887 1899 1913 1915 2038 2057 2152 2155 2175 2199 2265 2333 2366 2419 2431 2448 2457 2467 2470 2473 2531 2544 2578 2631 2644 2648 2698 2758 2765 2811 2815 2819 2865 2898 2953 3003 3007 3034 3087 3123 3172 3184 3194 3221 3243 3303 3307 3335 3336 3401 3423 3468 3471 3488 3512 3517 3523 3558 3559 3574 3599 3678 3709 3769 3801 3828 3868 3894 3896 3983 4095 4112 4145 4161 4179 4207 4266 4232 4382 4386 4419 4459 4465 1478 4482 4508 4515 4527 4541 4551 4554 4580 4581 4595 4601 4607 4645 4702 4705 4746 4758 4759 4796 4805 4817 4832 4886 4892 4896 4919 4926 4941 4980 4988 4995 4997 5042 5062 5063 5115 5157 5222 5223 5250 5253 5258 5291 5331 5333 5342 5364 5366 5406 5429 5450 5466 5479 5662 5692 5726 5772 5797 5847 5893 5904 5961 5970 5973 6015 6079 6137 6149 6179 6221 6229 6237 6238 6280 6288 6350 6351 6375 6401 6409 6456 6461 6488 6502 6506 6515 6609 6754 6768 6769 6802 6823 6838 6918 6919 6996 7005 7026 7035 7041 7065 7071 7106 7116 7156 7159 7185 7201 7205 7226 7239 7262 7263 7264 7371 7373 7472 7506 7530 7544 7613 7620 7621 7649 7662 7697 7760 7769 7805 7810 7832 7838 7840 7877 7904 7933 7963 8041 8048 8052 8059 8069 8127 8136 8153 8230 8244 8245 8268 8292 8322 8324 8408 8424 8493 85P5 8526 8584 8611 8637 8658 8741 8758 8764 8768 8780 8785 8804 8812 8847 8865 8883 8951 8991 8994 8996 9013 9029 9039 9046 9047 9058 9078 9093 9106 9134 9187 9202 9231 9296 9310 9348 9352 9401 9420 9430 9431 9446 9509 9515 9527 9533 9548 9569 9598 9644 9653 9671 9673 9686 9727 9735 9740 9762 9795 9821 9864' 9966 9995 10003 100)3 10027 10042 10090 10107 10134 10268 10285 10317 10366 10388 10392 10393 10400 10439 10442 10488 10560 10578 10581 10612 10699 10750 10753 10773 10776 10798 10821 10852 10877 10881 10883 10884 10904 10920 10986 11005 11009 11024 11079 11091 11125 11126 11144 11147 11152 11188 11233 11266 11268 11349 11370 11401 11414 11421 11423 11467 11506 11516 11724 11754 11795 11926 11937 11946 12016 12026 12063 12095 12096 12097 12123 12141 12223 12276 12302 12332 12334 12369 12462 12468 12534 12545 12647 12651 12679 12690 12774 12789 12812 12833 12885 12927 12976 13008 13063 13068 13156 13174 13183 13201 13318 13341 13377 13393 13411 13416 13428 13455 13471 13481 13502 13549 13592 13633 13652 13653 13755 13818 13820 13929 13934 13969 14033 14053 14104 14137 14158 14173 14248 14280 14287 14307 14335 14411 14458 14464 14503 14518 14532 14562 14566 14658 14661 14667 14717 14735 14756 14823 14824 14855 14885 14918 14919 14921 14956 14962 14998 15004 15018 15038 15051 15091 15122 15150 15183 15204 15223 15230 15300 15319 15363 15443 15477 15479 15491 15525 15618 15683 15688 15694 15704 15719 15774 15785 15788 15826 15832 15834 15845 15853 15867 15880 15881 15913 15960 15991 16007 16076 16121 16134 16158 16178 16192 16229 16248 16301 16359 16409 16422 16576 16584 16598 16601 16666 16680 16690 16694 16713 16792 16814 16912 16935 16941 16996 17002 17005 17010 17025 17194 17203 17204 17210 17263 17269 17320 17326 17334 17344 17434 17440 17450 17539 17547 17572 17576 17583 17593 17618 17667 17686 17715 17730 17811 17845 17854 17883 17894 17897 17923 17952 17957 17977 17993 18007 18010 18016 18045 18053 18059 18076 18088 18373 18382 18402 18406 18451 18455 18553 18579 18586 18593 18731 18774 18782 18783 18793 18813 18840 18856 18892 18948 18950 18954 18966 18978 19009 19011 19020 19030 19062 19080 19084 19112 19143 19159 .9167 19171 19192 19225 19286 19319 19326 19367 19381 19384 19498 19529 19547 19549 19576 19618 19623 19644 19681 19692 19702 19730 19778 19792 19809 19832 19834 19836 19901 19905 19926 19947 19976 20003 20005 20006 20043 20065 20071 20105 20199 20200 20208 20218 20223 20263 20302 20358 20359 20378 20383 20493 20494 20542 20566 20584 20590 20596 20639 20673 20698 20739 20758 20787 20859 20864 20866 20911 20938

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 1