LAATSTE BERICHTEN A. DAALMEYER DANSSCHOOL - Westhuis ROTTERDAM Opruiming van niet ontplofte bommen Rotterdamsche Gemeentepublicaties SCHIEDAM 484ste Staatsloterij PAG. 5 HET NIEUWE DAGBLAD VAN WOENSDAG 9 OCTOBER PAG. 5 Een gevaarlijk karwei in Spangen gedeeltelijk volbracht Het bombordement op Spangen De begrafenis der slachtoffers I Donsver bod te Rotterdam Een noodverlichting in de voor naamste straten Losse berichten distributie van vaste brand STOFFEN. mulle™" Ook voor vergaderingen met een xuiver godsdienstig karakter vergunning noodig stookt zuinig brandstoffen van Nieuwe Haven 229 - Tel. 68296 Aanvang R.K. Clubs Warande 207, Tel. 68211Schiedam Regeling voor bindertouw Kanunnik M. W. A. Wijten burg t Ee re-kanunnik W. J. J. de Jongh Duitschland spreekt niet meer over vrede, dan wanneer hij door de zege is verkregen Fabrieksaardappelen De teelt voor 1941 wordt vrij gelaten De Engelsehen in de Roemeense' i petroleum-industrie Vanochtend is men begonnen met het opruimen van de twee bommen, die tijdens den Engelschen luchtaanval van Zaterdag op het stadsdeel Spangen niet tot ontploffing waren gekomen. Men her innert zich, dat een der onontplofte bommen terecht gekomen was in het pand aan den Mathenesserdijk, waarin een apotheek gevestigd is; die andere had een perceel in de Huygensstraat getroffen. Het gevaarlijke karwei werd verricht door pioniers van den opbouwdienst, onder leiding en toezicht van de Duitsche deskundigen 1ste luit. Lucke en Oberfeuerwerker Drescher. Van de politie was aanwezig inspecteur J. G. Wolthuis; commandanten van de pioniers waren de sergeants Van Haarlem en Vil- vooye. Begonnen werd met de bom, die in het perceel aan den Mathenesserdijk was inge slagen, omdat deze, zooals tevoren reeds ge constateerd was, het gemakkelijkst bereik baar was. De bom was in den top van den voorgevel terecht gekomen en nagenoeg rechtstandig door de verschillende verdiepingen en den apothekerswinkel gedrongen, om tenslotte op den betonnen vloer van den kelder te blijven liggen. Bij een onderzoek, dat de Oberfeuerwerker instelde naar het hoe en waarom de bom niet tot ontploffing was ge komen, bleek, dat de slagpin in den schroef- dop, die het slagpijpje tot ontbranding moet brengen, verbogen was, hetgeen vermoede lijk tijdens den val gebeurd is- De bom had daardoor haar gevaarlijke karakter ver- loren. De oberfeuerwerker heeft achtereen- volgens den schroefdop er>- het slagpijpje ver wijderd, waarna de pioniers met touwen het gevaarte het bleek een exemplaar van 550 lb., dus ongeveer 250 kg te zijn uit den kelder en op een vrachtauto gebracht heb ben. Voorzichtigheidshalve had men vóór het pand een ware barrière van pakken geperst stroo opgericht. Minder vlot gaan de werkzaamheden aan het verwijderen van een bom, die onder het perceel in de Huygensstraat is blijven steken. Deze bom is door het dak, de verschillende verdiepingen en den betonnen keldervloer heengedrongen, waarna zij zich diep in den modderigen bodem geboord heeft. Op het oogenblik heeft men er nog geen precies idee van, hoe diep dit helsche werktuig wel zit. Het onderzoek daarnaar is buitengewoon gevaarlijk en dient met de grootste omzich tigheid te geschieden. Met behulp van een Stokje wordt het gat in den kelder, dat de bom geslagen heeft, afgetast, in de hoop, dal men op die manier kan peilen, waar de bom zoo ongeveer zit. Daarbij bestaat natuurlijk het gevaar, dat één der meest gevoelige plek ken van de bom geraakt wordt; vandaar dat alleen met de grootst mogelijke voorzicntig- heid te werk kan worden gegaan. In verband met deze werkzaamheden heeft men voor het desbetreffende pand een wal van zand en aarde opgetrokken. Bovendien zijn de pioniers ook al doende, om het gat in den kelder een bekisting aan te brengen. Zoo dra meri hiermee gereed is, zal men het gat verder gaan uitgraven, aangenomen althans, dat de bom op die manier bereikbaar en demonteerbaar zal zijn. Het opruimen van de bom aan den Mathe nesserdijk beteekende voor inspecteur Wolt huis, dat thans onder zijn politioneel toezicht 75 Engelsche en Duitsche bommen verwijderd zijn. Voorts heeft hij het verwijderen van tachtig granaten bijgewoond, terwijl twintig bommen, die men niet te pakken heeft kunnen krijgen, ingemetseld zijn. Vandaag zijn vijf slachtoffers van het Engelsche bombardement op apangen ter aarde besteld. Twee slachtoffers werden op het R.K. Kerkhof Crooswijk begraven om 10 uur, n.l. mevr. Pullens en mej. J. Winter, te Schiedam werd begraven de hee S. H. Unnik en op de Algemeene begraaf plaats Crooswijk alhier de heer F. van Harten en mej. G. A. Groeneveld. Morgen zal op de algemeene begraafplaats Crooswijk alhier de zesde begrafenis plaats hebben te weten die van den heer J. v. Pelt. De speciale gevolmachtigde van den Rijkscommissaris te Rotterdam, dr. Völ ckers, heeft zich bij de droeve plechtig heden op verzoek van dr. Seyss-Inquart doen vertegenwoordigen d-o°r eenige Kbt- terdamsche politie-inspecteurs, die aan de nagelaten betrekkingen zijn deelneming hebben betuigd. Namens den Rijks com" missaris is op elk der groeven een krans öiglfi'ff'CL Dr. Völckers laat voorts een onderzoek nstelle of wellicht financieele steun in enkele der getroffen gezinnen thans noodig is. Te Schiedam Op de Algemeene begraafplaats te Schie dam, waar het stoffelijk overschot van den 31-jarigen S. H. van Unnik uit Schiedam werd begraven, die in de Bilderdijkstraat werd ge dood, was dr. Völckers vertegenwoordigd door den inspecteur van politie eerste klas J. W. J- Moerman, terwijl in den stoet meekwam de heer G. v. Veen, firmant van de firma van Veen en Vreugdenhil, in wier dienst de over ledene was. Aan de groeve sprak inspecteur Moerman namens dr. Völckers woorder van hartelijke deelneming en troost tot de familie, die op zoo tragische wijze haar man en zoon verloor. De heer van Veen bracht namens de familie dank voor de deelneming, in het bijzondei aan den Rijkscommissaris dr. Seyss-Inquart, en het gemeentebestuur van Rotterdam en verzocht den vertegenwoordiger dezen dank over te brengen. Spr zeide, dat de over ledene goed bij hem heeft gewerkt; hij ver richtte zijn taak met veel energie en hij was iemand, met wien men op prettige wijze kon omgaan. Wij zullen, aldus spr., kracht moeten vinden om dit smartelijk verlies tekunnen dragen en wij kunnen dit alleen bij Hem, die leven geeft en neemt. In Zijn kracht kunnen wij verder gaan in dit leven, aldus besloot spr. Onder de bloemstukken, die de baar dek ten, was een krans van den Rijkscomm iris, rijksminister dr. Seyss-Inquart. Te Rotterdam. Evenals te Schiedam vonden de oegrafe- nissen te Rotterdam in allen eenvoud plaats; d echts de naaste familieleden en vrienden .<a.n de overledenen waren met de officieele ertegenwoordigers op de begraafplaatsen anwezig. Op Crooswijk werd te kwart over tien ter iarde besteld het stoffelijk overschot van den 6-jarigen melkbezorger F. van Harten, ge- voond hebbende in de Busken Huetstraat, die ijdens dan awival door een bqpischerf doode- ujk werd getroffen De begrafenis geschiedde van het ziekenhuis aan de«i Bergweg uit Aan het graf heeft o.a. gesproken de oudste broeder van den overledene, die een woord van deelneming tot de zoo zwaargetroffen familie richtte en dank bracht voor het mede leven, waarvan Rotterdam bij deze droeve gebeurtenis heeft blijk gegeven. Spr. eindigde met het Onze Vader. Hierna betuigde inspecteur Lagendaal na mens den Rijkscommissaris en dr. Völckers hun deelneming aan de familie. Op het R -K kerkhof te Crooswijk werden omstreeks kwart over elf ten grave gedragen de stoffelijke overschotten van mevrouw J. C- Pullens-Vermoolen, gewoond hebbende in de Bilderdijkstraat en van de 23-jarige me juffrouw J. F. de Winter, gewoond hebbende in de Nicolaas Beetsstraat. In de R.-K. kerk aan de van Meursstraat is vanmorgen een plechtige H. Mis van Requiem opgedragen, waarna beide stoeten zich naar de begraafplaats begaven. De beide lijkkisten waren bedolven onder tal van bloemstukken en de Rijkscommissaris betuigde o-ok hier weer inet twee grafkransen, waaraan per soonlijke brieven gehecht waren, van zijn deel neming. Alvorens de absoute verricht wera, betuigde de 'iispe teur van politie W. van Groningen aan de familie '-an beide slacht offers namens den Rijkscommissaris en dr. Völckers hun deelneming met het gebeurde. Om twaalf u-ur werd op de algemeene be graafplaats te Crooswijk nog een slachtoffer van den Engelschen bomaanval va-n Zater dagavond ten grave gedragen, n.l het twin tigjarige meisje G. A. Groeneveld, gewoond hebbende in de Rosenve dtstraat. Verschillende familieleden en buurtbe woners woonden deze droeve plechtigheid bij en vele kransen, waaronder een van den Rijkscommissaris, dekten de kist. Nadat de kist in de groeve was neerge laten heeft de heer C. J. J. Wolters, assistent blokhoofd van blok 18, namens het blokbe- stuur en de bewoners van het blok zijn deel neming met de getroffen familieleden be tuigd. Veel hebben wij kunnen doen in dit blok, helaas hebben wij dit jonge leven niet kunnen redden, aldus spreker. De inspecteur van politie, de heer D. W. L. E. Hendriksen, sprak namens de gevolmach tigden van den Rijkscommissaris woorden van medeleven met het smartelijk verlies. Ten slotte heeft een familielid van de over ledene voor de betoonde belangstelling dank gezegd. ONTEIGENING Burgemeester en Wethouders van Rotterdam brengen ter openbare kennis, dat in verband met de door den Regeeringscommissaris voor den Wederopbouw voorgenomen onteigening van perceelen, gelegen ten Noord-Oosten van de spoorlijn Rotterdam HofpleinSchevenin- gen en wel tusschen het Weenaplein en de Teilingerstraat (onteigening Rotterdam E) ten name van de gemeente Rotterdam en ten behoeve van haat wederopbouw; lo. van 10 tot 21 October 1940 af ter Secre tarie der gemeente Rotterdam in het Stadhuis (Kamer 101) kosteloos voor een ieder ter in zage zullen worden nedergelegd een lijst van de te onteigenen perceelen, een kaart, waarop deze zijn aangeduid, een situatieteekening en een toelichting; 2o. één of meer vertegenwoordigers van het Regeeringscommissariaat voor den Wederop bouw, ten Stadhuize te Rotterdam (Kamer 102) op Maandag 21 October 1940, des voor middags 10 uur zitting zullen houden teneinde eventueele bezwaren tegen deze onteigening aan te hooren; 3o. belanghebbenden uiterlijk twee dagen vóór den sub 2o. genoemden zittingsdag ook schriftelijk bezwaren kunnen indienen bij den Regeeringscommissaris voor den Wederop bouw, Carel van Bylandtlaan 30 te 's-Gravenhage. Rotterdam, 9 October 1940. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester. M. SMEDING. OUD. JlllillHinilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHllllltlllltlllllHllllllllllllllllllUllllllllllllllllllllllltllll'jll S Naar wij vernemen heeft de burge meester van Rotterdam als hoofd der politie, bepaald, dat met ingang van vandaag dansen in he' openbaar tot nader order is verboden. Na de proefnemingen om te komen tot een z.g. luchtbeschermingsverlichting langs de openbare wegen, waarover wij al eerder heb ben geschreven, heeft het G.E.B. thans in het westelijk stadsdeel een dergelijke verlichting aangelegd, welke voor het eerst Maandag avond heeft gebrand. Gisteravond werd deze straatverlichting nog uitgebreid en daarmede zal in de komende dagen worden voortgegaan totdat alle belangrijke straten er van voorzien zijn; óók de hoofdwegen door de binnenstad. Het zijn maar heel kleine lampjes, die nu in de straten branden; op eenigen afstand ma ken zij den indruk gloeiende speldeknoppen te zijn, maar, hoewel zij natuurlijk aan de ver duistering geen afbruik doen, is hun schijn sel op het wegdek toch van dien aard, dat men er zonder veel moeite zijn weg door kan vin den, dat de kans om tegen boomen of lan taarnpalen aan te botsen tot een minimum be perkt is en dat straathoeken gemakkelijk kunnen worden onderscheiden. Deze luchtbeschermingsverlichting mag een groote verbetering voor hen, die in het donker de straat op moeten en met het korter worden van de dagen groeit hun aantal worden toegejuicht. JUBILEUM De heer L. M. Vughts heeft vandaag het feit herdacht, dat hij 40 jaar geleden bij de n.v. Brouwerij d'Oranjeboom in dienst is ge treden. Hiervoor viel hem vanochtend een harte lijke huldiging ten deel. Na complimentatie door de directie waarbij hém een geschenk onder couvert werd aangeboden, werd de ju bilaris te midden van zijn collega's door zijn chef, den procuratiehouder, W. Serrij, toe gesproken, welke opmerkte dat de heer Vughts altijd zijn geheele persoon aan de zaak gegeven heeft en de hem opgedragen taken altijd op voorbeeldige wijze met groote nauw gezetheid heeft verricht. Ook in den persoon lijken omgang deed hij zich als een bescheiden en aangenaam collega kennen. Een modern radiotoestel en bloemen legden voorts getuigenis af van de aparte plaats welke de jubilaris in de harten van het per soneel inneemt. De heer Vughts betuigde hierop zijn dank voor het tot hem gesprokene en de stoffelijke blijken van sympathie. Ongelukken De 39-jarige heer J. de Jong, wonende aan de Zwaanshalskade te Rotterdam, was gisteren bij zijn broer, die te Hillegersberg aan den Straat weg no. 60 woont, op bezoek. Toen hij onge veer half drie' huiswaarts wilde keeren, viel hij van de trap van de tweede verdieping, en bleef, na twee trappen af te zijn getuimeld, in het portaal met bloedende verwondingen lig gen. Dr. D. Heineke, die spoedig ter plaatgfe was, vèfleende de eerste hulp, waarna de heer de J. per ziekenauto naar het ziekenhuis aan den Bergweg is gebracht, en daar in ernsti- gen toestand is opgenomen. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Rotterdam maken bekend, dat zij van den Regeerings commissaris voor den Wederopbouw het vol gende besluit ter publicatie hebben ontvangen. De Regeeringscommissaris voor den Weder opbouw, gelet op artikel 1 van het besluit van den Opperbevelhebber van Land- en Zee macht van 24 Mei 1940 betreffende den Wederopbouw (II). Besluit: het navolgende, plan voor den gedeeltelijken wederopbouw van Rotterdam vast te stellen' Gedempt worden de volgende wateren: de Kolk; de onderdoorgang onder de Groote Markt; en brengt ter algeVneene kennis, dat krach tens artikel 2 van het bovengenoemde besluit een ieder verplicht is de uitvoering van dit plan te gedoogen. 's-Gravenhage, 2 September 1940. De Regeeringscommissaris. (w.g.) J- A. RINGERS. Rotterdam, 9 October 1940. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester. M. SMEDING. OUD. tern6 Dlrecteur van den Distributiekriag Rot- flen H maakt bekend, dat zij, die verzuim- tiirii» voor hen bestemde kolenkaarten 1 p 1 fi k rbo gst te nemen, zich s c h r i f - R-sn 163 nr6,? te wenden tot' het kantoor efn"»a6.? Verder kunnen degenen -j- mochten zijn dat zij eventueel n?et dTjS kaarten hebben ontvangen, schrifteibke bezwaren bij bovengenoemd kantoor indienen In beide gevallen dient op de envelopeTe worden vermeld: Afdeelmg Brandstelten De speciale aandacht wordt er op gevestigd dat teneinde een vlotte afwikkeling van za ken te bespoedigen, van de hiervoren vermel de regeling niet kan worden afgeweken. PETROLEUM VOOR VERLICHTING VOOR SCHIPPERS De Directeur van den Distributiekring Rot- ter^am maakt bekend, dat: A. Schippers, die aan het kantoor Baan lo3 een formulier ter verkrijging van petroleum voor verlichting hebben ingevuld, op Donder dag 10 October en Vrijdag 11 October a.s. de zegels, welke recht geven op het koopen van petroleum, kunnen afhalen aan het lokaal Zwarte Paardenstraat 29. Dit lokaal is geopend van 's-morgens 9 uui tot 6 uur namiddags. De zegels zullen alleen worden uitgereikt °P vertoon van de met „Hoofd" gemerkte Distributiestamkaart. B. Schippers, die aan het kantoor Baan 163 een formulier ter verkrijging van petroleum voor verlichting hebben ingevuld, en zich op 10 en 11 October niet in Rotterdam be vin* den, zich kunnen wenden tot het distributie kantoor van de plaats, waar zij zich bevin den, met verzoek om aan het Distributiekan toor, Baan 163 te Rotterdam, toezending van de zegels te vragen. Het Distributiekantoor te Rotterdam zal voor toezending van de ze gels zorg dragen, zoodat men na enkele da gen de zegels, op vertoon van de met „Hoofd" gemerkte distributiestamkaart, in ontvangst kan nemer, aan net distributiekantoor van aanvrage ONEERLIJKE DAMES Door de politie alhier werd gistermiddag aangehouden, een werkster, die bij haar patroon een aantal radiolampen en andere voorwerpen had ontvreemd. Bij onderzoek in haar woning werd voor een waarde van over de 100 te voorschijn gebracht. Tevens werd nog een electrische speelgoed locomotief ontvreemd, van welk feit ook een dame wordt verdacht. 23 VAN HET KANTONGERECHT Overtreders van het uitgaansverbod veroordeeld Het was vanmorgen weer druk voor het kantongerecht. Slechts enkele personen had den zich voor kleine overtredingen te ver antwoorden. De meeste personen, die voor moesten komen, waren echter overtreders van het uitgaansverbod. Er werden weer zware straffen geëischt voor hen, die hetzij buiten hun schuld, hetzij door eigen schuld na 10 urn 's avonds buiten waren. De eisch van den ambtenaar O. M. was in de meeste gevallen 50 of 25 dagen en 7 da gen voorwaardelijk met een proeftijd van 1 jaar. De uitspraken varieerden van 15 tot 30 boete of 10 dagen. P. de O., uit Schiedam, heeft op een rijwiel gereden dat niet voorzien was van een bel. Dat kost hem 1-50 of 1 dag. D. A. v. d. K. te Schiedam heeft zich, op zijn rijwiel zittend, door een auto voort laten trekken. Dit gevaarlijke speletje kostte hem 4 of 2 dagen. Het uitgaansverbod S. A. uit Schiedam was op den eersten dag dat het uitgaansverbod in werking was, met den trein uit Groningen gekomen. De trein kwam ver na 10 uur aan. Toen ver dachte zich naar huis begaf, werd hij ver- baliseerd. De eisch van den ambtenaar O. M. mr. R. H. F. H. M. Grasso luidde 20 of 10 dagen. Daar verdachte niet bekend was met de aangewezen kuststrook maakte de kanton rechter mr. P. B. Cos, er f 12 of 6 dagen van. D. A. B. uit Vlaardinger-Ambacht heeft tot bij half twaalf in een.café gezeten, daar het er zoo gezellig was. De eisch was ook f 50 of 20 dagen en 7 dagen voorwaardelijk met Het wnd. hoofd van het departement van justitie heeft een aanschrijving gericht tot de procureurs-generaal, fungeerend directeuren van politie, en de hoofdcommissarissen en commissarissen van politie, waarin hij mede deelt, van de zijde van den commissaris-gene raal voor bestuur en justitie bij den rijks- commisaris voor het bezette Nederlandsche gebied nader bericht te hebben ontvangen, dat de ruime interpretatie van het begrip „vergaderingen met een zuiver godsdienstig karakter", voorkomende in paragraaf 2 alinea 4, van verordening nr. 24/1940, niet kan wor den aanvaard. Derhalve zal in den vervolge ook van hel voornemen tot het houden van classicale-, provinciale-, algemeene- en synodale verga deringen van erkende kerkgenootschappen uiteraard zeven dagen, vóórdat de vergade ring gehouden zal worden, kennis moeten worden gegeven aan den bevoegden procu reur-generaal, fungeerend directeur van politie, tenzij aan de vergadering niet meer dan twintig personen deelnemen. een proeftijd van 1 jaar. De kantonrechter maakte er f 25 of 10 dagen van. P. M. O. uit Schiedam was na 10 uur nog een „luchtje gaan scheppen". Dit kostte hem f 20 of 10 dagen. F. v. d. B. uit Schiedam had reuze pech gehad. Hij was na 10 uur buiten geweest, want hij kwam van een verjaardag af. Een agent had hem aangehouden en verdachte had het toen op een loepen gezet. Door de duisternis was hij het water ingeloopen en toen was hij toch geknipt. Het kostte hem f 25 of 10 dagen. B. v. d. E. uit Vlaardingen had in Rotterdam eer vergadering bezocht en daarna de tram gemist. De kantonrechter veroordeelde hem tot f 15 of 10 dagen. H. J. K. uit Schiedam had geschuild voor de regen. Dit kostte hem evenals de volgende verdachte J. B. M. M. uit Schiedam f 15 of 10 dagen. C. v. d. K. uit Schiedam was uit geweest en zoo na 10 uur buiten geweest. De uitspraak was ook hier 15 of 10 dagen. J. R. uit Vlaardingen had op een horloge dat niet liep gekeken of het nog geen 10 uur was. Deze dommigheid zal hij moeten betalen met 15 of 10 dagen. H. D. uit Schiedam was te laat op straat doordat hij een zakelijk on derhoud had gehad. Ook dit werd met 15 of 10 dagen beboet. J. v. 't G. was bij zijn meisje geweest waar het reuze gezellig was. He-t was tenminste over tienen toen hij vertrok. Het kostte hem 20 of 10 dagen. Mej. A. M. S. uit Rotterdam was wezen dansen en had toen de tram gemist. Dit kostte haar 20 of 10 da-gen. Mej. E. v. d. G. uit Rotterdam was ook wezen dansen en ook zij werd met 20 of 10 dagen beboet. De 18 jarige mej. M. L. uit Rotterdam was met 2 jongens u'itgewees-t en toen om tien voor half een nog op srtraat aangetroffen. De kantonrechter vroeg of haar ouders dat zoo maar goed vonden. Mr. Cos noemde dit een zeer ernstig geval en veroordeelde verdachte tot 30 of 15 dagen. C. V. uit Schiedam had eenige menschen thuisgebracht. Daardoor liep hij zelf te laat op straat. Dit kostte hem 20 of 10 dagen. Mevr. P. v. D. uit Vlaardingen had een kennis bezocht. Ook zij werd veroordeeld tot 20 of 10 dagen. A. S. uit Schiedam, was op visite geweest en had zich toen verlaat, 15 of 10 dagen was de uitspraak. Mej. C. A. E. uit Schiedam was na tienen op de Koemarkt aangetroffen. Zij zal nu 15 boete moeten betalen of 10 dagen moeten gaan „brommen". H. M. S. uit Schiedam was, ook gaan dan sen. „Allemaal kletsverhalen" aldus de amb tenaar. Ook hier was de uitspraak 15 of 10 dagen. J. H. W. S. uit Schiedam was opgehouden door het afweergeschut. Daar verdachte ech ter 5 kwartier te laat op straat werd aange troffen had hij dit wel kunnen ontloopen door vroeger weg te gaan. Hij werd beboet met 15 of 10 dagen. G. A. J. V. S. uit Schiedam was te lang in een café geweest. Dit kost hem 20 of 10 dagen. A. K. uit Schiedam had pech gehad even als L. v. N. uit Schiedam. Beide werden ver oordeeld tot 15 of 10 dagen. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt het volgende bekend: Daar de invoer van sisal is komen te ver vallen is het noodzakelijk gebleken speciale voorzieningen te treffen ten aanzien van bin dertwine. Daartoe zullen de betrokken land bouwbedrijven voor den oogst 1941 een toe wijzing voor bindertwine ontvangen. Deze toewijzing zal afhankelijk zijn van de door hen ingeleverde hoeveelheid gebruikt bin dertouw, doch zal een zeker maximum per ha niet te boven kunnen gaan. Belanghebbenden wordt er daarom op ge wezen, dat het van groot belang is zooveel mogelijk gebruikt bindertouw te bewaren. De inlevering dient te geschieden bij een leve rancier voor dit product, waarbij men ee: vergoeding van 25 cent per kilo ontvangt. Bij de inlevering wordt een inleveringsbe- wijs afgegeven, hetwelk men zorgvuldig dient te bewaren, daar dit bij de aanvrage voor de: oogst 1941 bij den provincialen voedselcom missaris moet worden overgelegd. Handelaren, loonmaaiers of coöperaties dienen de bij hen ingeleverde hoeveelheden op hun beurt op te zenden rechtstreeks aan hun fabrikant, waarvoor zij 28 cent per kilo ontvangen. Verdere uitwerking van deze regeling, als mede de datum, waarop de inlevering kar aanvangen, zullen nader worden bekend gemaakt. De hoogeerwaarde heer M. W. A. Wij ten- burg, kanunnik van het Kathedraal-kapittel van het bisdom Haarlem, oud-regent van het seminarie Hageveld, oud-profe^br van het groot-seminarie Warmond, oud-deken van Hoorn en o.m. oud-pastoor van de parochie Onze Lieve Vrouw van Lourdes te Rotter dam, thans rector van het St. Josephgesticht te Bloemendaal is hedennacht plotseling, over leden. Zijne Hoogwaardige Excellentie de Bisschop van Haarlem heeft den Hoogeerwaarden Heer W. J. J. de Jongh, President van het Theolo- gicum te Warmond, benoemd tot eere-kanun nik van het Kathedraal-Kapittel van hét bis dom Haarlem. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Jeannette Wd. v. W. P. Hagoort en C. M. Sjouken, Boerhavelaam 1. Petronella C. d. v. J. de Boer en P. C. Rob- beregt, Boerhavelaan 1. Gerardu: A., z. v. W. S. van Kempen en M. Kok, J. Tsraëlsstr. 6. OVERLEDEN: J. Zag 'te, 73 i. Nas-au- laan 75; A. A. v. d. Pluij-m, 52 j. binnen deze gemeente. United Press meldt uit Berlijn: Gezaghebbende kringen verklaarden over de samenkomst van Hitler en Mussolini op den Brenner: „Duitschland -preekt zoolang niet meer over den vrede tot de vrede door de zege verkregen is. Deze twee woorden zijn voor ons onbreekbaar met elkaar verbon den". Verder werd verklaard dat Hitler en Mus solini alle vraagstukken besproken hebben die de volledige nederlaag van Engeland be treffen. Men liet zich er echter niet over uit in welken vorm het resultaat van de bespre kingen op den Brenner tot uitdrukking zou komen. Over de rede van Matsoeoka, den Japan schen minister van buitenlandsche zeiken verklaarde men in dezelfde kringen: „Wij onderstrepen zijn woorden op elk gebied. Wij vinden zijn taal zoo duidelijk, dat zij ook in de Vereenigde Staten begrepen moet worden". 42ste HACO-TREKKING 5e KLASSE, 3e LIJST TREKKING VAN WOENSDAG 9 OCTOBER 1940 HOOGE PREMIËN Prijs van 1000.— No. 2857 7340 14474 400.— 4151 5088 10282 13754 14982 14931 200.— 5238 Z 100.— 129 9669 11156 11943 12763 16610 16888 20985 Verbetering: 5e klasse, 2e lijst, premie van 200.16848 moet zijn 16806. PREMIËN VAN f 70.- 230 320 341 432 499 575 604 873 1069 1097 1105 1235 1368 1424 1446 1458 1516 1724 1857 1867 1966 2006 167 1128 2456 4755 5897 6965 9056 2499 4830 6099 7146 9144 320 1368 2726 4836 6180 7381 9225 341 1424 2806 4927 6325 7906 432 1446 2893 4934 6480 8094 3029 3105 3191 3490 3522 4232 4246 5181 5188 5583 5774 5800 5805 5817 6602 6744 6777 6841 6893 6931 6937 8146 8300 8335 8340 8556 8719 8941 9402 10125 10216 10349 10379 10448 10451 10551 10639 - 11291 11298 11482 11494 11678 12049 12767 12864 13046 13282 13283 13361 14113 14117 14289 14334 14417 14646 15048 15078 15310 15473 15527 15535 16383 16428 16624 16649 16859 17073 17439 17489 17783 17803 17974 18042 18962 19417 19493 19611 19688 19713 20343 20513 20717 20903 20915 20928 10864 10911 11047 11213 11237 11284 12151 12237 12299 12403 12520 12649 13539 13565 13617 13892 13918 i3955 14722 14825 14845 14851 14872 14938 15912 15941 16003 16071 16127 16268 17083 17161 17164 17297 17353 17367 18261 18439 18519 18649 18679 18727 19724 19726 19902 20131 20241 20336 20946 20989 GEEN PREMIËN 14 18 83 92 103 120 557 571 580 603 612 665 968 980 988 1018 1064 1070 1461 1491 1521 1533 1595 1608 1798 1824 1928 2079 2145 2207 2322 2330 2351 2451 2466 2548 2985 3025 3117 3119 3155 3217 3382 3446 3548 3567 3669 3681 4094 4126 4184 4187 4211 4242 4537 4543 4556 4558 4577 4587 5010 5127 5152 5285 5298 5307 5492 5640 5655 5731 5756 5826 6004 6024 6060 6151 6250 6265 6547 6576 6645 6714 6912 6935 7315 7316 7360 7368 7413 7430 7673 7798 7816 7903 8289 8355 8740 9049 9054 9061 9119 9212 9630 9641 9678 9695 9700 9709 9868 9892 9960 9978 10030 10059 10326 10327 10354 10586 10603 10605 10803 10837 10838 10854 10863 10900 11308 11309 11333 11346 11449 11510 11896 11927 11971 11984 12029 12045 12225 12323 12350 12398 12456 12687 13014 13077 13179 13202 13218 13308 13520 13542 13595 13721 13727 13742 13986 13987 14099 14177 14185 14198 14438 14441 14455 14478 14499 14535 14710 14711 14714 14716 14768 14934 15240 15314 15331 15380 15394 15417 15837 15981 16043 16079 16111 16172 16405 16472 16521 16538 16547 16585 16846 16880 16894 16914 16983 17084 17386 17415 17467 17488 17500 17563 17877 17891 17901 17916 17937 17973 18360 18401 18421 18424 18440 18469 18622 18693 18717 18728 18764 18819 19154 19160 19199 19248 19371 19399 19516 19518 19533 19571 19612 19634 19766 19768 19861 19884 19953 19977 -1074 20315 20372 20391 20417 20429 91 '0121 20646 20752 20851 20916 215 761 1116 1610 2236 2664 3257 3688 4358 4630 5336 5835 6284 6943 7438 8429 9306 9713 291 765 1122 1710 2255 2792 3268 3715 4389 4733 5346 5838 6376 6974 7495 8435 9322 9728 376 793 1142 1728 2256 2856 3289 3876 4434 4753 5255 5882 6382 7080 7520 8511 9323 9758 391 884 1220 1732 2257 2886 3291 3940 4480 4825 5399 5386 6386 7099 7594 8591 9345 9772 476 956 1233 1740 2258 2930 3361 3964 4497 4847 5468 5889 6450 7211 7618 8630 9459 9773 555 962 1361 1790 2275 2934 3381 3996 4532 4906 5473 5891 6489 7276 7667 8632 9493 9827 10078 10105 10152 10169 10187 10220 10669 10710 10746 10763 10795 10797 10965 10988 11038 11192 11224 11285 11533 11628 11747 11758 11776 11885 12069 12094 12105 12149 12189 12213 12821 12863 12924 12947 13006 13010 13372 13374 13396 13414 13459 13465 13800 13815 13943 13966 13974 13184 14209 14226 14233 14277 14286 14347 14595 14607 14635 14637 14662 14665 14993 15013 15055 15135 15176 15182 15461 15623 15733 15778 15780 15814 16212 16219 16273 16362 16367 16382 .6616 16684 16685 16695 16789 16820 17090 17120 17241 17311 17361 17378 17596 17613 17665 17757 17771 17797 18011 18082 18144 18172 18204 18245 18483 18537 18548 18549 18566 18587 18943 18949 18973 18980 19029 19060 19471 19509 19568 19570 19585 19598 19641 19645 19667 19699 19758 19763 19998 20074 20148 20149 20168 20268 20441 20462 20467 20498 20528 20544 20923 20994 Voor den oogst 1940 kon reeds word-er toegestaan de fabrieks-aardappelteelt be langrijk uit te breiden. Thans ligt het in d« bedoeling, indien althans de omsta-ndigheder. niet veranderen, voor den oogst 1941 de teeli van fabrieksaardappelen geheel vrij te laten. Voor den oogst 1941 bestaat dus geen uit- pootbeperking meer, terwijl tevens de uit- poot- en maalvergunningen vervallen. De fabrieksaardappeltelers kunnen dus hiermede rekening houden, zoowel bij het reserveeren van het benoodigde pootgoed a'.s bij het opmaken van hun bouwplan. Volgens een Reuter-bericht heeft de Brit- sche gezant te Boekarest, Hoare, allen Engel schen, die in het Roemeensche petroleum bedrijf werkzaam zijn, aangeraden Roemenië onve.wijld te verlaten. De volgende week Maandag moesten alle desbetreffende Engel schen uit Roemenië vertrokken zijn. 6e KLAS. 8e LIJST. 900 NUMMERS Trekking van Woensag 9 October 1940 HOGE PRIJZEN: 1000.— Nos. 1818, 8057, 16755 18129, 19403, 21231, 21961, 22540. 400.—: Nos. 2237, 5652, 13846. 200.— Nos. 6270, 16665, 16965. 100.— Nos. 7572, 8447, 10663, 16926, 21914, 22766. PRIJZEN VAN 70.—: 1085 1088 1113 14)1 1501 1563 1735 1769 1773 1869 2146 2186 2231 2245 2321 2538 2559 2708 2740 2749 2798 2950 3188 3334 3389 3415 3495 3580 3712 3723 4023 4026 4297 4328 4333 4428 4499 4545 4751 4757 4991 4999 5336 5345 5419 5493 5674 5726 5728 5788 5800 5942 6059 6313 6318 6560 6686 6732 6736 6837 6953 6958 6968 7253 7419 7637 7765 7871 8028 8089 8169 8200 8318 8585 8590 8618 8653 8731 8791 8878 8894 9071 9162 9177 9178 9447 9461 9474 9540 9851 9861 9922 10145 10174 10251 10337 10488 10553 10567 10603 10755 10765 10766 10854 10908 10979 11130 11169 11234 11386 11455 11535 11765 11873 12007 12092 12195 12353 12446 12503 12515 12623 12947 12968 13087 13096 13106 131)9 13136 13187 13215 13306 13335 13384 13403 13418 13612 13654 13662 13805 13891 13897 13940 14090 14143 14146 14280 14313 14330 14366 14392 14495 14545 14570 14866 15016 15137 15287 15374 15378 15434 15455 15667 15705 15835 15814 15870 15880 16010 16026 16055 16069 16075 16154 16180 16337 16375 16399 16609 16916 17023 17078 17155 17208 17257 17358 17403 17462 17500 18139 18166 18187 18255 18259 18277 18325 18660 18714 18834 18898 18925 18967 19175 19231 19245 19366 19379 19384 19511 19523 19564 19866 20034 20080 20118 20179 20226 20426 20748 20884 21114 21132 21156 21259 21308 21490 21491 21544 21699 21810 21852 21927 21976 22023 22029 22041 22128 22132 22140 22330 22472 22688 22747 22849 22891 23025 23045 23069 23077 23093 23113 23230 23337 23417 23523 23599 23653 23672 23682 23724 23853 23999 24035 24101 24258 24530 24607 24740 24772 24861 NIETEN: 1064 1082 1084 1101 1102 1129 1131 1146 1205 1229 1262 1278 1314 1365 1366 1406 1417 1432 1498 1522 1538 1549 1568 1646 1652 1724 1731 1737 1749 1782 1814 1882 1888 1890 1944 1961 1982 2043 2056 2094 2161 2189 2206 2278 2289 2369 2381 2446 2488 2495 2510 2565 2589 2626 2660 2796 2800 2812 2831 2838 2851 2859 3017 3018 3030 3034 3040 3077 3153 3185 3243 3320 3325 3392 3408 3417 3441 3501 3505 3518 3563 3585 3601 3676 3679 3680 3944 4069 4080 4205 4210 4215 4250 4274 4306 4374 4429 4430 4542 4544 4548 4586 4625 4658 4676 4694 4702 4704 4718 4748 4786 4796 4858 5016 5045 5121 5187 5208 5299 5326 5383 5398 5420 5422 5446 5461 5647 5660 5735 5752 5829 5906 5911 5934 5935 5945 5972 6008 6040 6080 6173 6207 6283 6298 6316 6362 6495 6496 6507 6530 6550 6556 6649 6701 6849 6862 6874 6951 6982 7003 7101 7109 7151 7157 7168 7179 7221 7287 7363 7395 7422 7437 7449 7458 7523 7549 "7586 7628 7668 7673 7718 7719 7740 7781 7836 7907 8003 8005 8015 8025 8031 8044 8053 8101 8166 8215 8216 8263 8275 8300 8421 8472 8494 8511 8543 8548 8581 8614 8617 8623 8792 8963 8970 8988 8995 9017 9018 9027 9111 9124 9133 9136 9142 9176 9237 9246 9257 9286 9290 9324 9398 9469 9549 9550 9590 9597 9600 9629 9639 9683 9694 9696 9699 9702 9742 9757 9766 9776 9832 10024 10061 10148 10180 10192 10208 10241 10324 10334 10378 10433 10444 10450 10456 10461 10482 10491 10527 10552 10561 10566 10640 10664 10680 10727 10811 10897 10948 10959 10974 10993 11103 11134 11158 11167 11187 11198 11308 11311 11373 11402 11445 11450 11510 11582 11640 11642 11645 11683 11707 11725 11755 11778 11781 11806 11858 11891 11951 11953 11957 11964 11975 12013 12082 12158 12159 12169 12172 12203 12211 12270 13273 12349 12404 12449 12467 12469 12483 12496 12542 12553 12554 12583 12615 12622 12630 12639 12650 12652 12657 12687 12721 12727 12763 12810 12850 12864 12888 12922 12933 12965 13035 13042 13145 13177 13255 13262 13283 13291 13326 13362 13436 13453 13461 13482 13503 13618 13625 13825 13832 13843 14016 14020 14092 14142 14145 14159 14186 14207 14222 14244 14305 14329 14375 14403 14436 14484 14541 14550 14590 14628 14639 14770 14777 14807 14856 14867 14897 14969 14974 14976 14984 15017 15022 15071 15092 15093 15119 15167 15194 15251 15296 15313 15364 15367 15373 15443 15528 15529 15544 15547 15548 15556 15575 15684 15692 15720 15723 15769 15774 15775 15778 15783 15786 15807 15872 15892 15928 15961 15994 16004 16029 16050 16054 16122 16124 16261 16305 16338 16340 16405 16417 16434 16442 16540 16565 16572 16584 16589 16610 16651 16676 16727 16827 16833 16845 16856 16875 16889 16921 16942 16959 17009 17020 17055 17062 17072 17226 17352 17380 17453 17465 17535 17582 17588 17589 17643 17650 17657 17835 17842 17859 17862 17879 17905 17928 18021 18065 18075 18138 18147 18200 18269 18271 18173 18326 18333 18439 18459 18463 18471 18478 18506 18507 18509 18585 18587 18610 18631 18634 18670 18709 18721 18722 18732 18756 18809 1891® 18942 18949 18950 18957 18962 18974 19009 19059 19085 19167 19177 19179 19217 19223 19247 19313 19357 19381 19425 19510 19530 19581 19603 19619 19622 19627 19635 19696 19799 19807 19815 19817 19867 19917 19975 19988 20030 20039 20053 20092 20095 20141 20149 20169 20243 20244 20247 20298 20300 20307 20343 20347 20383 20415 20481 20512 20526 20538 20563 20567 2Q711 20721 20833 20848 20851 20854 20857 20919 20928 20966 20967 21000 21050 21072 21140 21142 21158 21181 21230 21238 21282 21329 21367 21474 21525 21526 21612 21662 21797 21843 21907 21963 22011 22014 22047 22105 22130 22218 22224 22256 22287 22432 22478 22496 22505 22518 22521 22534 22632 22650 22673 22734 22736 22749 22841 22915 22950 23007 23009 23210 23223 23242 23249 23287 23289 23420 23472 23490 23512 23555 23562 23567 23597 23604 23614 23637 23676 23680 23726 23742 23764 23772 23813 23841 23894 23907 23914 23922 23934 23937 23953 23969 23997 24067 24072 24115 24128 24157 24159 24167 24175 24178 24185 24235 24314 24366 24395 24440 24452 24487 24512 24522 24524 24563 24664 24720 24754 24758 24839 24851 24862 24864 24940

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 1