IN DE WINTER H00GTEZ0N VOORWINDE LAATSTE BERICHTEN Vfersfopping DANSSCHOOL - Westhuis ROTTERDAM Gemeentepublicaties SCHIEDAM Geen schaarschte aan zout De Amerikaansche hulp aan Engeland PAG. 5 HET NIEUWE DAGBLAD VAN ZATERDAG 23 NOVEMBER PAG. 5 FLATGEBOUW-UNGERPLEIN 2 (BIJ SCHIEKADE) - TELEF. 44610 Burgerlijke Stand L Winkelstad-Blijdorp Het nieuwe pand van de firma Esders Magazijn „Rio" Noodgebouw Jan van der Hart ALLES OP HET GEBIED VAN GLAS N.V. Katwijk's Glashandel, Tel. 68357 PRIJZEN IN RESTAURANTS, CAFi'S ENZ. Verhoogingen zijn zonder meer niet toegestaan Nederlandsche arbeiders naar Duitschland De verstrekking van levertraan Op haar hoogtepunt Afkondiging van den sfaat van beleg in Europeesch Turkije Verschillende maten TRIPLEX Frans van Thienen, Broersveld 123 KETHEL PAROCHIE VAN DEN H. JACOBUS DE MEERDERE Rantsoenen vfeesch thans voor tien dagen In verband met gering aanbod van slachtvee Treinbotsing nabij Amsterdam Ernstige stagnatie in den treinenloop Aambeien? Huiduitslag? Overtollig vet? Pr. Schieffer'e Stofwissellngszout (RecL m COLOSSEUM. Op het programma van deze week staat de avontuurlijke Ufa-film „Congo Expresse". Het is een verhaal, dat zich afspeelt onder de kolonisten in midden Afrika. Een ruw volk maar kerels met karakter. Om deze karak ters volledig uit te beelden zijn de hoofd rollen toevertrouwd aan de sterren der Ufa: Mely Birgel, René Deltgen en Marianije Hoppa. Vooral de laatste weet van haar moél. lijke rol veel te maken en haar spel boeit dan ook van begin tot het einde. Renate, een rijke erfgename, reist haar verloofde, die zijn leven ten gronde richt, naar Afrika na. In dit land ontmoet zij een cavalier, die haar het hof maakt, zonder te weten, dat de verloofde van dit meisje zijn besten vriend is. Ook zij wordt verliefd op hem en zoo ontstaat de moeilijke situatie, wanneer de drie personen tezamen komen, waaruit dan ook onvermijdelijke catastrophe volgt. De ontknooping van dit avontuurlijke ver haal kunnen volwassenen zien in het ge noemde theater dn Rotterdam-Zuid. HARMONIE Deze week een verfilming van het bekende tooneelstuk „Op Hoop van Zegen". In deze film vervult mevrouw Esther de Boer-van Rijk-de hoofdrol. Zooals wel bekend azl zijn, maakt men in deze film het wel en wee van onze stoere Hollandsche visschers mede en aangrijpend is de moeder-vertoling door deze zoo groote actrice. Een film met inhoud, welke wij voor volwassenen kunnen aanbevelen. HET PROGRAMMA VAN CINEAC Het programma van Cineac brengt deze week o.m. een tweetal interessante cultu- reele films, welke niet anders dan stimulee- rend op het bezoek kunnen werken. „Het streven naar lichtis één van dat soort cultureele films, zooals we ook vroeger zo° vaak in Cineac konden aanschouwen. Op onderhoudende en leerzame wijze worden de toeschouwers in dit geval ingewijd in de ge heimen van de glas-fabricage. „Melodieën aan de Donau" is van een ge heel ander genre. Deze film, die ons brengt naar de oude keizerstad Weenen, is niet al leen een genoegen om te zien, maar bovenal om te hoorenSymphonieën van Beetho ven en Haydn, melodieën van Schubert en Mozart en populaire walsen van Strauss be geleiden de celluloidstrook. Behalve een aar dige teekenfilm van Walt Disney passeeren diverse actualiteiten de revue o.a.: Molotow's bezoek aan de Duilsche rijksregeering, Aller zielen in Hongarije, de Italiaansch-Grieksche oorlog, Italiaansche vliegers in België en opening van de spoorlijn ArnhemNijmegen. VERDRONKEN In de Middenkous alhier heeft de rivier politie het lijk drijvende gevonden van den 43-jarigen man C. Bijl, gewoond hebbende aan de Schans. De man is drie weken geleden vermoedelijk door de duisternis misleid, te water geraakt. Het stoffelijk overschot is naar de algemeene begraafplaats Crooswljk gebracht. en infra roode bestralingen, onontbeerlijk voor de gezondheid. Bestrijdt haaruitval. Bij abonnement zeer verlaagd tarief. INRICHTING VOOR TOTALE SCHOONHEIDS- EN HAARVERZORGING ONTEIGENING Burgemeester en Wethouders van Rotter- hfiiten openbare kennis, dat blijkens aanzegging van den Algemeen SXeld gde i-7°0r den Wederopbouw als fWoin lnuaruU 5 van het besluit van den van Land" en Zeemacht 1940 betreffende den weder opbouw (II) (Staatsblad no. 0 552), ten name an cle gemeente Rotterdam zijn ont- e i g e n d perceelen noodig voor den aanleg van weg no. 54 en gelegen tusschen de Hoog straat, de Nieuwehaven en het Oostplein (onteigening Rotterdam F) en dat deze aan zegging met bijbehoorende lijst en grondplan van 25 November 1940 af gedurende 3 weken ter Secretarie der Gemeente in het Stadhuis (Kamer 101) voor een ieder ter inzage zal liggen. Rotterdam, 23 November 1940. Burgemeester en Wethouders van Rotterdam, De Secretaris, De Burgemeester, M. SMEDING. OUD. Aangiften van J2 November. BEVAL/LEN: D. E. de Vries-Roos, d M Cv Vugt-Noltee, z.; J. A. Huijgen-Warnars, d j' J Kock-ten Brink d.; W. J. v. Gilst-v. d. Windt,' d J. B. Sprinjt-Marges, d.; T. Meijer-Kars, d.; R. P. v Eijk-Breukhoven, z.; A. v. d. Vliet-de Ruiter, d.; A. M. E. Steens-Meeusen, z.: J. N. Oskam-de Winter, d.; H. C. Bos-Kusters, z.; W. M. v. d. Toorn-Muntz, z.; E. v. Bruggen-Vermeu- len, z.; P. H, Geelen-v. Ewijk, z., M. T. Polle- m&n-Schutter, d.; G. v. d. Donk-Trijselaar, d.; E. S. J. Bartels-du Pont d.; A. de Boer-Tax, z.; M. E. Heinsmann-de Langen, z.; W. Roos-Verha gen, d.; M. Ouwens-v. d. Waal, z.; B. F. Groene- Hazenhoek, z.; J. P. Sterkman-Swinkels 7..; W. PI. Meijer-v. Gorkum, d.; E. H. Jonker-Bazuine, z.; K. v. d. Sterre-in 't Veld, d.; J, v. Blitters- wijk-Marechal d.: G. T. v. Iersel-Eeland, z., H. Schellen-v. d. Stoep, d.; M. Vink-Kamp d.; M. J. Overgaau w-Groenendijk, d.; J. Klerk-v. Wens- veen. z.; H. P. v. d. Lee-Goos, d.; N. A. Baksteen- Savert, z.; C. S. O. v. Leeuwen-Vermooten, levenl. zoon. OVERLEDEN: L. M. v. Schooneveld, ongeh. man, 1'' r-r ^s' vr' van Schellenberg, 55 j.; T. den Haan, man v. A. B. m d Meer 42 j.; J. Markestein, man v. A. Mucha.' 44 j.;' A. 'v. Eijk man v. M. A. Buitendijk, 65 j.; A. Brouwer, vr. van A. Kramer, 37 j.; A M. C. Roodbol, vr. van PI. J. Gerdes, 66 W. G. Verhart, vr. van G. v. Oeveren, 63 j.; C. v. Ballegoyen. wedr. van T. v. Loon, 78 jL. Poot vr. van K. Goeden- dorp, 76 j.; G. M. W. Schalk, gesch. vr. van A,; G. Gerlings, 45 j.; L. Huizinga, man v. A. C. v. Zeist, 73 J.; D. N. Lutteken wedr. van T. v. d. Burg, 67 J. Gistermiddag heeft de firma Esders haar nieuwe en modern ingerichte magazijnen in gebruik genomen- Dit gebouw, dat in geen enkel opzicht den indruk maakt van een nood-magazijn, is ontworpen door het archi tectenbureau Bruynzeel en Ketel en gebouwd door de aannemersfirma Leendert. De bouw heeft ongeveer drie maanden geduurd. De verkoopruimte beslaat een oppervlakte van ca. 2000 vierkanten meter. Aan de zijde van den Statenweg bevinden zich veertien groote etalages, waarin een keur van artikelen op het gebied van dames-, heeren- en kinder- kleeding is uitgestald. In de parterreruimte heeft men de afdeelmgen heerenkleeding en mode-artikelen ingericht. Boven vindt men de afdeeling dameskleeding en de maat-af- deeling voor heeren. Op doelmatige wijze zijn hier voorts enkele kantoren en het atelier in gericht. Omstreeks één uur heeft de directeur van het bedrijf, de heer J. Laufersweiler in tegen woordigheid van het personeel de officieele opening van het gebouw verricht. In een korte toespraak herinnerde hij aan het gebeurde in de Meidagen, tengevolge waarvan de maga zijnen aan de Hoofdsteeg verloren gingen. Na enkele dagen werd evenwel tot den weder opbouw besloten. Spr. bracht dank aan allen, die hadden medegewerkt aan den bouw van het nieuwe bedrijf, waarbij hij in het bij zonder memoreerde den steun, verkregen van de zijde van den Gem. Technischen dienst en de Stichting 1940. De adjunct-directeur, de heer J- Baytns heeft vervolgens hulde gebracht aan den heer Laufersweiler. die met groote energie den wederopbouw van het bedrijf ter hand heeft genomen en daarbij steeds de belangen van het personeel in het oog heeft gehouden. Namens het winkelpersoneel sprak de heer C. de B r u y n, die de directie hartelijk ge- lukwenschte met de opening van het nieuwe magazijn- De coupeur-bedrijfsleider, de heer J. van Oosterhout heeft tenslotte namens het overige persoiteel de gelukwenschen overge bracht. Hij herinnerde er aan, dat reeds eenige dagen na de ramp de heer Lauferweiler er in slaagde eenige noodateliers in te richten en Beslag te leggen op een fabriek, waar 100 menschen aan het werk konden worden ge zet. Als blijk van waardeering en herinne ring bood spr. een ets aan, voorstellend de vroegere magazijnen aan de Hoofdsteeg, be nevens een fraai bloemstuk. Na de toespraken werd van twee tot vier uur een druk bezochte receptie gehouden Tevens w«#lk,er gelegenheid het nieuwe win kelpand te bezichtigen. Tal van fraaie bloem stukken gaven aan 4e opening een feestelijk cachet. Het groote noodgebouw, dal de firma Esders aan den Statenweg in gebruik heeft genomen. (Foto: Kierdorff.) De n,v. Glas. en Porseleinhandel magazijn „Rio", die ruim 43 jaar is gehuisvest geweest op de Hoogstraat, hoek Wijde Marktsteeg, heeft gistermiddag een nieuw winkelpand be trokken aan den Statenweg 206, in het be kende complex noodwinkels, waarvan de architect is de heer A. J. M. Buijs en waaraan de laatste hand wordt gelegd door de aan nemersfirma van de gebr. Smits. Magazijn „Rio" heeft de beschikking over een ruim, licht winkelpand, met een practische ver koopruimte van ongeveer 180 M2. Achter den winkel bevinden zich een kantoorruimte en een pakhuis, met aparten ingang voor de expeditie. De magazijnen zijn boven den winkel gelegen. Door de prettige opstelling van de duizend en één artikelen op het gebied van glas en porselein, maakt het geheel een zeer verzorgden indruk. Voor de opening, welke zonder eenig cere monieel geschiedde, bestond groote belang stelling. Er waren vele bloemen. De manufacturen, bedden- en tapijthandel van JanvanderHart heeft gistermiddag aan de Vlietlaan 9 een ruim nieuw winkelpand in gebruik genomen. Het gebou^ is ontwor pen door den architect H. de Vries en is ge bouwd door de aannemersfirma H,. J. Touw en Zonen. De firma, die ruim 40 jaar aan de Ged. Slaak gevestigd is geweest, beschikt thans weer over 280 M2 verkoopruimte en een 15-tal etalages. Bijna het geheele perso neel is weer in dienst genomen. De officieele opening van het gebouw heeft gistermiddag plaatsgevonden in tegenwoordig heid van hel personeel. Daarbij werd het woord gevoerd door den directeur, den heer J. v. d. Hart, die dank bracht aan allen voor de prestaties in de afgeloopen maanden ver richt. Vooral in de periode, toen aan den Goud scheweg een tijdelijk onderdak moest worden ingericht, waren er vele moeilijkheden te overwinnen. Dat alles behoort nu tot het ver leden. Spr. besloot met den wensch, dat in dit nieuwe magazijn het bedrijf een periode van nieuwen bloei tegemoet moge gaan. De bedrijfschef de heer J. v. Woerkens heeft hierna den heer v .d .Hart op waar- deerende wijze toegesproken en hem dank gebracht voor de energie, waarmee hij de wederopbouw van het bedrijf ter hand heef: genomen. Van 11 tot 1 uur was er vervolgens vou relaties, vrienden en bekenden gelegenhe: gelukwenschen aan te bieden. Om twee uui ving de verkoop aan. Er waren tal van bloem stukken gezonden. DE SPORT VAN ZONDAG Het ziet er voor Zondag a.s. voor de voet ballers niet rooskleurig uit. Door de vele regens van de laatste dageiV zullen de meeste velden wel in een dusdanige toestand ver- keeren dat er van voetballen niet veeii zal komen. Toch gelooven wij wel dat Koning Voetbal in de hoogere regionen zijn scepter wel zal zwaaien. R.K. S. V. Excelsior Zondag a.s. ontvangt Excelsior Leonidas uit Rotterdam, een oude tegenstandef uit de voormalige I. V. C. B. Voor Excelsior is dit een uitwedstrijd die op verzoek van Leorridas in Schiedam wondt gespeeld daar de blauw- witten niet over hun terrein kunnen beschik ken. Wil Excelsior haar goede positie op de ranglijst handhaven dan zal men er op be dacht moeten zij;n dat de Rotterdammers altijd lastige tegenstanders zijn geweest en dat ze thans de puntjes broodnoodig hebben, hetgeen een waarschuwing moet zijn oim het niet tot de laatste minuten te laten aankomen om vurig aan te pakken. Het tweede elftaj dat ongenaakbaar de lei ding heeft in haar afdeeling speelt eveneens thuis om 12 uur tegen Florisant 2. Het programma is verder als volgt samen gesteld: Hollandiaan 3Excelsior 3 12 uur; Excelsior 5Singeikwartier 1? uur; St. Ignatius 3Excelsior 6 12 uur; H.D.V.S. 10Excelsior 7 12 uur; D.R.L. 4Excelsior 9 12 uur. Het junior-programma voor Zondag luidt als volgt: Aeolus A 1Excelsior A' 1 half 3; Excelsior A 2Spartaan A 2 2 uur. Excelsior A 3Ignatius A 3, kwart over 3. Hermes D. V. S. De blauw-witte Schiedammers gaan Zon dag een zware beurt tegemoet. Zij gaan DWS in eigen huis bezoeken. De Amsterdammers zijn dit jaar niet mis. Zij gaan aan de kóp van de ranglijst met II punten uit 7 wed strijden. HDVS heeft 9 punten gehaald uit 7 wedstrijden. Weten de blauw-witten een overwinning in de wacht te sleepen dan scharen zij zich weer bij de leiders van de afdeeling. De resultaten van de laatste we ken van HDVS zijn zeer gunstig. Willen zij Zondag op de volle buit beslag leggen dan dienen zij zich tot het uiterste in te spannen. Daar de beide clubs groote belangen hebben bij een overwinning zal het er Zondag in> Amsterdam spar.nen. x S. V. V. De rood-groenen ontvangen Zondag het Maassluissche V.D.L. Verleden week Zondag moest SVV tegen Excelsior met een gelijk spel tevreden zijn. Zondag daarvoor werd van Overmaas verloren. SVV is daardoor uit de running geraakt en ieder puntje is noodig om daar weer in te komen. Wij ver trouwen dat de SVV-ers weer spoedig het goede pad zullen bewandelen en Zondag voor een klinkende overwinning zullen zorgen. Martinif. Martinit gaat Zondag op bezoek bij Unitas in Gorinchem. Tot nu toe zweefden de Schie dammers zoo ongeveer in het midden van de ranglijst. Tegen de sterkste clubs werden de beste resultaten geboekt terwijl van de zwakkere clubs verloren werd. Zondag ont moet Martinit een club van eigen sterkte. Een gelijk spel is het mpest voor de hand liggende resultaat. Aanvang nog van een R.K. club en wel op Zondagmiddag WARANDE 207, TEL. 68211, SCHIEDAM. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Abraham T. A., z. v. A. L. D. C. v. d. Pool en M. v. Wassenaar, B. K. laan 255; Aletta E, d. v. G. Jonkers en E. v. d. Lubben, Halleystr. 18; Rozina C. P., d. v. W. van Bellen en M. Blok, Marconistraat 75. OVERLEDEN; J, M. Öostlander, 72 j., N. Haven 163. PASSAGE-THEATER „Sergeant Berry" draait deze week in Pas sage-theater. Het is een vlotte film waar men zich een uurtje mee kan amuseeren. Hans Albers vervult de hoofdrol van den politie man Berry op een wijze waarop wij dat van hem gewend zijn, dus met veel zwier en gek op zijn uniform. Door het arresteeren van twee beruchte typen uit de onderwereld verdient hij de uitgeloofde belooning en maakt gelijk promo tie tot inspecteur der recherche. Met geheime opdracht vertrekt hij naar Mexico. Hij moet daar een gevaarlijke bende cocaine-smokke- laars onschadelijk maken. Door een toeval maakt hij met de lieele bende kennis. Na veel moeilijkheden zit de heele bende achter slot en grendel. Berry wordt beloond met zijn Van bevoegde zijde wordt er de aandacht op gevestigd, dat het voorschrift 'van de prijzen-beschikking 1940 no. 1, volgens het welk prijsverhooging boven het peil van 9 Mei 1940 verboden is, ook van toepassing is voor de dranken, maaltijden en eetwaren, welke in restaurants en café's worden ver strekt. Gebleken is namelijk, dat verschillende restaurant- en caféhouders de tarieven heb ben verhoogd zonder dat daarvoor vergunning door den secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheepvaart is verleend. Zoodanige vergunning is tot dus verre behoudens in enkele afzonderlijke ge vallen slechts verleend ten aanzien van bier en gedistilleerd, voorzoover de prijs lager was dan 20 cent. De toegestane verhooging be draagt 1 cent. Alle prijsverhoogingen, die sinds 10 Mei in restaurants en café's hebben plaats gevonden, zijn, tenzij daarvoor toestemming van den secretaris-generaal van handel, nijverheid en scheepvaart is verkregen, als overtreding van de prijsvoorschriften te beschouwen. Hun, die zich daaraan schuldig maken, wordt aangera den bgdoelde prijsverhoogingen zoo spoedig mogelijk ongedaan te maken. Aanvragen tot prijsverhooging met betrek king tot de tarieven in het hotel-, café-, res taurant- en pensionbedrijf, dienen te worden gericht tot het rijksbureau voor het hotel café- en restaurant- en pensionbedrijf, Raam weg 14 te 's-Gravenhage. Dezer dagen stond in het Nationale Dag blad een verhaaltje, waaruit men moest aflei den, dat Neaerlandsche arbeiders, die lid van de Nederlandsche Unie waren, niet in Duitschland werden toegelaten om daar te gaan werken. .Naar ons van bevoegde zijde wordt meege deeld, is dit onjuist. Bij de toelating van Ne derlandsche arbeiders in Duitschland wordt niet gedifferentieerd. Van bevoegde zijde verzoekt men ons mede te deelen, dat de van tijd tot tijd opduikende geruchten over schaarschte aan zout in strijd zijn met de feiten en iederen grond missen. De zoutrijkdom van eigen bodem en de ongestoorde aanvoer van buitenlandsch ruw zout als grondstof voor de zoutziederijen, zoo mede de productie-capaciteit der Nederland sche zoutfabrieken, waarborgen de voorzie ning van elke Nederlandsche behoefte aan zout. Van dit artikel kunnen bovendien nog zelfs aanzienlijke hoeveelheden uit ons land naar andere landen worden uitgevoerd, zooals reeds sedert jaren het geval is. DE FIETSVLAGGETJES VAN DE NEDERLANDSCHE UNIE. De te Delft opgemaakte processen-verbaal zijn ingetrokken. Een dezer dagen heeft de politie te Delft tegen twee personen proces-verbaal opgemaakt wegens het voeren van een fietsvlag van De Nederlandsche Unie. Het gold hier een proef- verba-al, ten eiode op korten termijn een uit spraak te verkrijgen over de vraag, of het voeren van genoemde vlag een inbreuk vorm de op het uniformverbod. Van de zijde van De Nederlandsche Unie deelt men ons thans mede, dat bedoelde proces-verbalen zijn ingetrokken en dat niet tot vervolging zal worden overgegaan. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Volgens mededeeling in de Ned. Staatscou rant heeft de secretaris-generaal van handel, nijverheid en scheepvaart richtsnoeren vast gesteld voor het afgeven van bons voor en het voorschrijven op recept van levertraan, Hierbij wordt bepaald, dat voor prophylac- tische doeleinden levertraan uitsluitend mag worden voorgeschreven ten behoeve van kin deren van tot en met 3 jaar. Voor kinde ren van A tot en met 2 jaar kan tot een hoeveelheid van 300 cm3 per 4 weken wor den voorgeschreven en voor kinderen van 3 jaar tot 300 cm' per 8 weken. Van lever •traan-emulsie en samengestelde levertraan- emulsie kan 2 A maal deze hoeveelheid wor den voorgeschreven. Voor therapeutische doeleinden mag lever traan voor oudere kinderen en volwassenen slechts worden voorgeschreven indien daartoe goede medische gronden aanwezig zijn. De medische hoofdinspectie der volksgezondheid zal hiervoor nadere regelen geven. Deze zul len in de medische vakpers worden gepu bliceerd. De geneeskundigen, die levertraan voor schrijven, zijn verplicht op recepten of bons ten behoeve van kinderen den leeftijd van het kind te vermelden en op recepten een nauwkeurige gebruiksaanwijzing. Verkoopers moeten nagaan of de leeftijd is vermeld en of aan de toegelaten hoeveelheden de hand is gehouden In geen geval mag een grootere hoeveel heid levertraan ineens worden voorgeschre ven dan toereikend is voor acht weken. President Roosevelt heeft gisteren op de persconferentie verklaard, dat de hulp der Vereenigde Staten aan Engeland onder de tegenwoordige omstandigheden haar hoogte punt bijna heeft bereikt. „Alles wat maar eenigszins mogelijk is" wordt op het oogen- blik gedaan. Men mag, aldus Roosevelt, niet verwachten, dat uitbreiding der Amerikaan sche hulp aan Engeland overwogen wordt. Roosevelt verklaarde voorts, dat de regeering intrekking van de Johnson act (verbod tot het verstrekken van leeningen aan oorlogsdebi teuren der Vereenigde Staten) en de mogelijk heid van Noordamerikaansche escortes voor Noordamerikaansche koopvaardijschepen op den Atlantischen Oceaan niet in behandeling heeft. (D.N.B.) Stefani meldt uit Ankara: De ministerraad heeft den staat van beleg uitgevaardigd voor den duur van een maand in de districten Stamboel, Cirklareli, Edirne, Tekirdag, Canakkalé en Kokaeli. Nader wordt gemeld, dat de commandant der gendarmerie te Stamboel benoemd is tot plaatselijk commandant gedurende den staat van beleg. Voorts wijst men erop, dat deze maatregel, evenals die der verduistering, een onderdeel vormt van de voorzorgsmaatrege len, welke genomen worden in verband met den internationalen toestand. Vandaag zullen nieuwe beperkingen van kracht worden. Het zal b.v. niet meer mogelijk zijn benzine te verkrijgen, uitgezonderd voor de ambassades en de consulaten. De taxi's zullen tot de helft beperkt worden, 700 KG KAAS IN BESLAG GENOMEN Crisisambtenaren hebben te Venlo bij de firma J. S. een onderzoek ingesteld, aangezien de firma van overtreding der landbouwcrisis- wet werd verdacht. Een partij van 700 kg kaas werd gevonden en in beslag genomen o-mdat de firma in verzuim was gebleven opgave van dezen voorraad te doen. MONOPOLE THEATER Zijn beste vriend Harry Piel is deze week weer bijzonder op dreef in de film „Zijn beste vriend", welke film vertoond wordt in het Monopole Thea ter. Zijn beste vriend is een politiehond. Deze hond behoorde vroeger aan een paar misdadi gers. Als Harry Piel nu wordt uitgezonden om een misdaad op te lossen vindt de hond zijn oude baas terug en de achtervolging mis lukt. De daders worden echter toch gevonden, waarbij de hond om het leven komt. Bijzonder sterke staaltjes van honden- dressuur kunnen in deze film bewonderd worden, vooral voor hen die daarin liefheb berij hebben. Ook het scénario is onderhou dend, hoewel het spel vlugger behoorde te zijn. Het bijprogramma wordt zoowel vóór als na de hoofdfilm vertoond, hetgeen steeds meer door het publiek op prijs wordt gesteld, omdat men dan niet bij den aanvang der voorstelling aanwezig behoeft -te zijn. ronde stokken en latten irj alle maten Tel. 69799. Opslagpl. Baan 40-42, Schiedam EEN DIAMANTEN BRUIDSPAAR. Stavenga, A. M. Sunderman, A. van den Berg en A. J. Breve. Het aantal collectanten dat zich heeft aan gemeld is bevredigend, doch nog niet vol doende voor de uitgebreide actie die uiter aard de geheele gemeente moet omvatten. Zij, die zich nog willen opgeven kunnen dit doen aan het plaatselijk bureau, afd. Algemeene Zaken, Stadhuis, Tel. 69051. Besloten is dat op Vrijdag a.s. de huis-aan- huis-collecte zal zijn en Zatërdag d.a.v. de straatcollecte. Het afhalen van de speldjes, kussens enz. door de collectanten dient te geschieden aan de Toonzaal van het G.T.B., Broersvest 95, waar ook weer moet worden afgerekend. De tijdstippen waarop dit moet gebeuren, worden nader bekend gemaakt. Zondag hoopt het echtpaar Maan-Helm. tonende aan het Klein Groenendaal, hun estigjarige bruiloft te herdenken. Beide promotie tot luitenant. De grootste belooning >udjes, die 82 jaar zijn, genieten nog een uit- is echter dat hij in Mexico zijn bruid vindt, j stekende gezondheid. Op de veemarkt te Rotterdam is de diamanten bruid een heel oekend personage. Ruim 70 jaar melkt zij r daar nu de koeien Reeds op 9-jarigen leef- Doen notans J. F. W. Meyer is gisteren in tijd was zij werkzaam in het boerenbedrijl de R.K. Volksbond in veiling genomen het n haar geboortedorp Kethel. Vrouw Maan pand Gioenelaan 11 hoek den Bommelsche- neeft negentien kinderen het leven geschon straat, groot 82 c.a. in veiling voor 3600.— ken. Zes zijn er nog in leven, waarvan de Een pand met open grond en erve aan den oudste 59 jaar is. Ondanks hun 82-jarige Bommelschestraat 8 groot 49 c.a. in veiling leeftijd zorgt het paar nog geheel voor zich voor 2500. Vier elke aizonderlijk te veilen zelf zonder eenige hulp van de kinderen panden met open giond en erve aan de Put- Beide hébben nog een opgeruimd karaktei Lershoekschestraat nos. 32, 34, 36 en 38 elk en weten nog gem. -delijk grapjes te maken groot 86 c.a. in veiling resp. voor f 2500—, Uit vele plaatsen in ons land heeft het echt I 2600, f 2700 en f 2750. Door notaris H. B. E. Blaisse is in de R.K. Volksbond in het openbaar verkocht de bouw manswoning met aanhoorigheden (stalling met 38 stuks vee) aan de Schiedamscheweg 70, in veiling op f 4700. Een perceel weiland en kade te Kethel, root HA 3.73.83 staande op f 10280,32. Een erceel weiland te Kethel groot HA 1.43.10, n vieling op f 4078,35. Een woonhuis met uin en boomgaard aan de Schiedamscheweg >2 te Keihei, in veiling op f 3600. Een percee .veiland in den Westabtspolder te Kethel groot HA 1.73.20 in veiling op f 9352,80. paar gelukwenschen ontvangen. Ook in hun woonplaats Schiedam zal Zondag 24 Novem ler wel niet ongemerkt voorbijgaan. WINTERHULP-NEDERLAND De voorbereidingen voor de actie in Schie- m verloopen naar wensch. De Burgemeester heeft .een ulocpige kern ikozen voor de z.g, werkt nschap, be- taande uit een 6-tal heeren, op dit gebied reeds op veel ervaring kunnen oogen, n.l. de heeren K. J. Heijboer, J. C. v. d. Sluijs, M. Week-agenda: Heden de 28-ste Zondag na Pinksteren, laatste van het kerkelijk jaar en Wereld-Biddag. De Vroegmis is te half 9 en de Hoogmis is te half 11, daarna Uitstelling van het Allerheiligste tot het Lof. Te 3 uur Boete-Lof met Litanie van alle Heiligen en Paree Domine. Dinsdagavond half 8 K.J.M.V, Donderdag komen de kinderen te biechten te half 1 en de algemeene H. Comm. der kin deren is Vrijdag onder de H. Mis van half 9. Zaterdag, feest van de H. Andreas, eersten Apostel. Gelegenheid om te biechten van 45 en 67 uur. Zondag a.s. eerste Zondag van het kerkelijk jaar en begin van de Advent. Intentie's der H. H. Missen: Zondag 24 Nov. half 9 Antonius Maat en Cath. de Vreede, half 11 Geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie. Maandag half 8 md. Joannes Heydra, half 9 overleden zuster. Dinsdag half 8 Maria Ham, half 9 Renier Kerkhof. Woensdag half 8 Nicolaas Jac. Ammerlaan, half 9 uit dankbaarheid en tot lafenis der ge- loovige zielen. Donderdag hplf 8 md. Cornelia Lansbergen, half 9 Alida de Vett.e-van Eyk. Vrijdag half 8 overl. fam. Gabriël Olst- hoorn-v. d. Ende, half 9 Jrgt. Joannes Olst- hoorn en Mathilda Arkesteyn. Zaterdag half 8 md. Joannes van Noordt, half 9 Johannes van Noordt, lid van S. Lidw. Zondag a.s. half 9 Jrgt. Adrianus Joannes van Winden, half 11 Geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie. De secretaris-generaal van landbouw en visscherij maakt bekend, dat in de distributie van vleesch en vleeschwaren een wijziging is gebracht. Door verschil lende omstandigheden is het aanbod van slachtvee dezer dagen gering. In verband hiermede is de duur van de eerstvolgende distributieperiode gesteld op tien dagen terwijl het rantsoen onge wijzigd is gebleven. Men dient derhalve het gebruikelijke rantsoen over tien dagen in plaats van zooals tot dus verre het geval was over een week te verdeelen. Gedurende het tijdvak van Maandag 25 No vember t/m Wpensdag 4 December a.s. geeft elk der vier met „tien vleesch" gemerkte bonnen recht op het koopen van 100 gram vleesch, been inbegrepen, óf een rantsoen vleeschwaren. De met „tien worst, vleesch waren" gemerkte bon geeft gedurende dat tijd vak uitsluitend recht op het koopen van een rantsoen vleeschwaren. De bonnen, welke op 4 December a.s. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig t/m Zondag 8 December a.s., met dien verstande, dat zij gedurende het tijdvak van 5 December t/m 8 December a.s. niet gebruikt zullen mo gen word envoor het koopen van vleesch of vleeschwaren in hotels, restaurants e.d. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden gekocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalfs- vleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongeworst en nierbrood en 150 gram bloed worst. Gisteravond even voor half twaalf is op de spoorlijn AmsterdamHaarlem een ernstige botsing ontstaan, waardoor het treinverkeer vertraging heeft ondervon den. Gelukkig heeft het ongeluk geen slachtoffers geëischt. Omstreeks kwart over elf, aldus het A.N. P., was uit Haarlem een uit vier rijtuigen be staande personentrein vertrokken, waarin be halve het personeel vermoedelijk slechts drie passagiers zaten. Voor dezen trein reed een lange goederentrein. Ter hoogte van de gas fabriek in Amsterdam West is de personen trein, door een gemaakte fout, met een har den klap op den goederentrein ingereden. De gevolgen waren zeer ernstig. De laatste wagen van den goederentrein werd opzij geworpen en kwam op het linker- spoor terecht. De motorwagen van den perso nentrein ontspoorde, echter niet alvorens ge deeltelijk op den tweeden wagon van den goederentrein geschoven te zijn. Deze wagen was geladen met balen stroo. Een brandende kachel, welke in den bagagewagen van den goederentrein stond, werd door den kopwand geslagen en door vonken uit deze kachel vatte het stroo vlam. Binnen enkele oogen- blikken laaiden de vlammen hoog op, waar door de omgeving hel verlicht werd. Wij spraken, zoo vervolgt het A.N.P., den bewaker van het terrein van de gasfabriek, die juist zijn ronde deed. „Het was een harde klap", aldus onze zegsman, „en toen de vlam men zoo hoog oplaaiden, dacht ik aanvankelijk dat de gashouder vlam had gevat". De man waarschuwde onmiddellijk brand weer, politie en geneeskundigen dienst te Am sterdam. Ook van de zijde van het Centraal station waren deze reeds spoedig gealar meerd. De brandweer was weldra op het ter rein van het ongeluk aanwezig. Zij was uit gerukt met twee motorspuiten van de kazernes Rozengracht en Prinsengracht, een gereed- chapswagen van de Achtergracht en twee spuiten van de luchtbeschermingsbrandweer van de kazerne Brouwersgracht. Ondanks de moeilijke terreinomstandigheden wisten de brandwachts, welke onder commando stonden van den commandant, den heer Gordijn jr., en hoofdbrandmeester W. de Boer, snel water tc geven en den brand energiek aan te pakken. Zij waren het vuur dan ook spoedig meester, al kostte het nablusschen van het brandende stroo nog geruimen tijd. De G.G. en G.D., die eveneens gealarmeerd was, kon reeds spoedig gewaarschuwd wor den, dat zijn assistentie niet noodig was, aan gezien gebleken was dat persoonlijke onge lukken uitgebleven waren. Ten overvloede echter was personeel van de Nederlandsche Spoorwegen met verbandmateriaal van het station naar West vertrokken. Op het terrein van het ongeluk Waren tevens aanwezig de hoofdinspecteur van politie J. v. d. Berg, chef van het bureau Spaarndammerstraat en de heer Jongstra, chef van het Centraal Station. Beide heeren leidden het onderzoek. De juiste toedracht en oorzaak van het ongeluk is nog niet vast gesteld. Een nader onderzoek wordt inge steld. Uiteraard is groote materieele schade aan gericht. De brokstukken van de spoorwagons liggen verspreid over de spoorbaan, evenals het stroo, dat door de brandweer uitgehaald was ter voorkoming van verdere ongelukk en. De drie passagiers begaven zich te voet naar Slotërdijk, vanwaar zij de thuisreis op eigen gelegenheid voortzetten. Het treinverkeer ondervond ernstige stag natie. Het verkeer was vanochtend om 11 uur weer normaal. Tot dat tijdstip moest het per sonenverkeer naar den Haag en Rotterdam over Breukelen en Harmeien, dat naar Haar lem en IJmuiden over Uitgeest verlegd worden. DISTRIBUTIE BRANDSTOFFEN Zij die meenen het enquette-formulier voor brandstoffen verkeerd ingevuld te hebben waardoor hun toewijzing voor vaste brand stoffen te klein is, kunnen zich tot het distri butiekantoor wenden en een verbeterd formu. lier invullen. DAN Men voelt zich vrijer en gezonder. Flacon f 1.06- Dubbele flacon fl.75 WJ apothekers en vakdrogisten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 1