DE LOONBELASTING. 6 HET NIEUTO DAGBLAD VAN WOENSDAG 18 DECEM,.U «°'"0 VOETBALSPORT. VADER DOODDE ZIJN KIND. EEN NAÏEF HEER. WAARDEVERMEERDERINGS BELASTING. GLADHEID VEROORZAAKT STAGNATIE IN HET VERKEER. het Verplichting tot aangifte. ONTSLAGEN. i GEVECHT OM EEN FRAUDULEUS GESLACHT VARKEN. (foto Holland») MAN DOOR DE TRAM GEGREPEN. PROV. STATEN VAN ZUIDHOLLAND. Tot gemeenschappelijke productie van electriciteit besloten. DE JACHT IN JANUARI. ONGELUKKEN DOOR GLADDE WEGEN. Berekening van loon, anders dan in geld genoten. fT* DE SPANNENDt. AVONTUREN VAN DEN BEROEMDEN FILMHOND Overeenkomstig art 5 lid 2 van het besluit op de Loonbelasting heeft de secretaris-ge neraal van het departement van financiën thans bindende regelen opgesteld betref fende de geldswaarde, welke aan inkomsten die anders dan in geld worden genoten, moet worden toegekend. Voor een werknemer die in geld een loon geniet van 100 per maand 24 per week, 4 per dag) of minder, bedraagt de gelds waarde; van kost en inwoning: 25 per maand 6 per week, 0.85 per dag); van 'n warmen maaltijd); 12 per maand (ƒ2.80 per week, 0.40 per dag); van een koffie maaltijd; 6 per maand 1.40 per week, 0.20 per dag) van een ontbijt: nihil. Voor een werknemer die in geld een loon geniet van meer dan 100 per maand 24 per week, 4 per dag) bedraagt de gelds waarde van kost en inwoning: 50 per maand 12 per week, 1.70 per dag); van een warmen maaltijd: 24 per maand 5.60 per week, 0.80 per dag); van een koffiemaaltijd; 12 per maand 2.80 per week, 0.40 per dag); van een ontbijt: nihil. Wordt de kost en inwoning of de maaltijd behalve aan den werknemer ook aan diens gezinsleden verstrekt, dan worden de ge noemde bedragen verhoogd; voor de echt- genoote met 80 pet.; voor ieder kind dat niet ouder is dan 14 jaar met 30 pet. en voor ieder kind dat ouder is dan 14 jaar met 50 pet. Voor een werknemer die uit zijn dienst betrekking het genot heeft van een woning, wordt de geldswaarde van dit genot gesteld op de huurwaarde van.het te zijner beschik king gestelde, bepaald overeenkomstig arti kel 10 der Wet op de Personeele Belasting 1896. De inspecteur deelt den werkgever op diens verzoek de bedoelde huurwaarde mede Indien op een loon ter zake van het ge not van kost, van kost en inwoning of van een woning een korting- wordt toegepast, wordt de loonbelasting berekend over het loon, verminderd met de korting en ver meerderd met de overeenkomstig de vorige leden bekende geldswaarde van het genot. De inspecteur is bevoegd om, indien de werknemer aantoont, dat de overeenkomstig de vorige leden berekende geldswaarde voor zijn geva! aanmerkelijk te hoog is, den werkgever op te dragen,, een geringer be drag als geldswaarde in aanmerking te ne men. Huispersoneel. Werknemers die uitsluitend huiselijke diensten verrichten en een loon (in geld en in geldswaarde) genieten van minder dan 43 per maand 10 per week, 1.50 per dag) behoeven geen formulier, als bedoeld is in artikel 11 van het besluit (werkne mers-verklaring), in te leveren. Geen loonbelastingkaart behoeft te wor den aangelegd en geen loonstaat behoeft te worden bijgehouden voor een werknemer onverschillig voor welke diensten hij wordt gebezigd die een loon (in geld en in natura) geniet van minder dan 43 per maand 10 per week, 1.50 per dag). Ter zake van loonen, uitbetaald aan zoodanige werknemers behoeft niet de in het derde lid van artikel 19 van het besluit bedoelde aangifte te worden gedaan. Indien een werknemer, vallende onder het eerste en (of) het tweede lid in den loop van het kalenderjaar een loon van 43 per maand 10 per week, 1.50 per dag) of meer gaat genieten, behoort, voorzoover zulks nog niet te voren heeft plaats gevon den, een werknemers-verklaring te worden ingeleverd, een loonbelastingkaart te wor den aangelegd en een loonstaat te worden bijgehouden DE NOORD-OOSTPOLDER GESLOTEN. De laatste opening in den 54 K.M. langen dijk rondom den Noord-Oost polder tusschen TJrk en Schokland wordt gedicht. Binnenkort zal nu met het droogmolen van den Noord-Oostpolder worden begonnen. (Foto „Pax-Holland?') AMSTERDAMSCH ELFTAL- ZWALUWEN. Op den tweeden Kerstdag wordt in het Ajax- stadion te Amsterdam de wedstrijd Amster- damsch elftal—de Zwaluwen gespeeld. De samenstelling van het Ainsterdamsch elf- tal luidt als volgt: Doel: Ferwerda (Blauw Wit); achter: Wil- ders (Blauw Wit) en Van Stokken (D.W.S.); midden: Stijger (BL Wit), Melchere (D.W.S.) en Fanger (D.W.S.)voor: Draeger (D.W.S. Fischer (Ajax), De Ruiter (De Volewijckers), Hazeweyer (A.F.C.) en Bergman (BL Wit). Gisteren is voor de Amsterdamsche recht bank een tragische zaak behandejd. Een vader stond terecht, omdat hij zijn kind van vier maanden door verstikking opzettelijk zou hebben gedood. Het kind was in den nacht van 6 op 7 April jl. overleden en het was aan de buren opgevallen, dat zij de kleine niet meer hoorden huilen. Herhaalde lijk hadden zij zich aan het gedrag der ouders geërgerd, daar voor het kind zeer slecht werd gezorgd en het op een ergerlijke manier werd verwaarloosd en vervuilde. Ook de voeding liet, volgens de buren, die als getuigen wer den gehoord, te wenschen over. Den kinder wagen had het ouderpaar reeds verkocht. De man had verklaard, dat hij onschuldig was Hij had het kind, dat lastig was en huilde, in de kussens gedrukt. Tot zijn schrik bleek het tengevolge hiervan overleden te zijn. De man was bij de behandeling van de zaak niet aanwezig. Een arts, die als deskundige werd gehoord, verklaarde, dat de dood door verstikking was ingetreden. t De officier van justitie, mr. Kleene, eischte wegens moord zes jaar gevangenisstraf. De rechtbank zal over veertien dagen uit spraak in deze zaak doen. Een heer, ergens woonachtig in Den Haag, was Maandagmiddag alleen thuis. Het kou de weer trok hem niet erg aan om een wandeling te maken, doch in een fauteuil bij de warme kachel gezeten, verveelde hij zich toch ook. Maar zie, er zou afwisseling komen in deze eenzaamheid. Er werd n.l. gebeld. De heer des huizes deed open en daar stonden twee lieftallige dames op de stoep. Oogenschijnlijk leken het moeder en dochter te zijn, die koopwaar aan den man trachtten te brengen. De eenzame thuisblij ver zeide echter niets noodig te hebben, waarop een van de dames vroeg of de koffie misschien klaar was. De heer die blijkbaar zin voor vrouwelijk schoon be zat en zooals gezegd zich verveelde, noodigde de beide vrouwen in de warme huisk: ,,er en inderdaad deed men zich even later te goed aan dampende koffie. De con versatie vlotte uitstekend en daarbij zeide de oudste van het tweetal, zoo goed de toe komst te kunnen voorspellen uit de lijnen van de hand. De gastheer onderwierp zich aan een voorspelling, waarbij de vrouw zeide, dat hij zijn portemonnaie moest ne men en een cent in het voorste zakje moest deponeeren. Aldus geschiedde. Hierop wik kelde de dame de portemonnaie in eén stuk papier, waarna zij, na met het voor werp eenige manipulaties te hebben uitge voerd, -a weer aan den eigenaar teruggaf, met de mededeeling: „Nu moet u er de eer ste n^gen dagen niet meer in kijken". De heer, die door het geheimzinnige gedoe kennelijk onder den indruk was gekomen, beloofde zulks, waarop de conversatie werd voortgezet. Na een half uurtje besloten de gasten weer op te stappen, waarna de heer des huizes, weer in de eenzaamheid alleen gelaten, toch besloot zijn portemonnaie eens aan een nadere beschouwing te onderwer pen. Hoe groot was echter de desillusie, toen bij het openen bleek, dat een briefje van t 10 spoorloos was verdwenen. Alleen de cent in het voorste vakje w;as nog in de portemonnaie achtergebleven De secretaris-generaal van financiën heeft ter aanvulling op het besluit op de waarde vermeerderingsbelasting bepaald, dat de gene, die een winst heeft gemaakt ais be doeld in het besluit v -plicht is daarvan binnen twee weken na de overschrijving van het stuk of na de vervreemding der aandeelen aangifte te doen bij den inspec teur, die belast is met de aanslagregeling in de belastingen naar inkomen en vermogen voor de gemeente, waar de onroerende zaak is gelegen, of de vennootschap, bedoeld in gemeld artikel 2, is gevestigd Indien de on roerende zaak in verschillende gemeenten ligt, is beslissend de gemeente, waar de grootste oppervlakte, naar de opmeting bij het kadaster gelegen is. Voorts wordt bepaald, dat de secretaris generaal van financiën omtrent de wijze van aangifte voor de in dit besluit geregel de belasting nadere voorschriften kan ge ven, aangiften, welke aan deze voorschrif ten niet voldoen, worden geacht niet te zijn geschied. Bezwaren tegen den aanslag kunnen bin nen twee maanden na de dagteekening van het aanslagbiljet worden ingebracht bij den raad van beroep voor de directe belastingen, in wiens rechtsgebied de aanslag is opge legd. Tot zekerheid voor de voldoening der belasting moet bij de aanbieding ter regis tratie van een stuk, dat bij overschrijving zai vallen ondei" het eerste lid van artikel i van het Besluit op de Waardevermeer deringsbelasting 1940, boven het voor re gistratierecht verschuldigd geachte bedrag, worden gedeponeerd een bedrag van 10 pet. van de verkoopwaarde van de onroerende zaak, welke is overgegaan of zal overgaan, ten tijde van de aanbieding ter registratie. Indien een tegenprestatie is bedongen wordt deze verkoopwaarde geacht gelijk te zijn aan de tegenprestatie. Zoodra de 'aanslag is opgelegd, wordt het ingevolge het tweede of het derde lid gede poneerde bedrag aangewend tot geheele of gedeeltelijke aanzuivering Van den aanslag; voorzoover het gedeponeerde bedrag het bedrag van den aanslag te boven gaat, wordt 't teruggegeven tegen kwitantie van hem die het bedrag deponeerde. Deze bepalingen blijven buiten toepas sing, indien de aanbieder bij de aanbieding ter registratie of ter overschrijving aan toont, dat overeenkomstig de door den se cretaris-generaal van financiën te stellen regelen naar aanleiding van een voorloopige aangifte opgelegd en het bedrag daar van een voorloopige aanslag is vol daan, of ten genoegen van den met de invordering belasten ambtenaar zekerheid is gesteld voor de voldoening. Hij, die 'n aangifte, als bedoeld is in ar tikel 1, in artikel 3 of in artikel 5 opzette lijk onjuist of onvolledig doet, wordt, in dien daaruit nadeel voor het rijk kan ont staan, gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vier jaren of geldboete van ten hoogste tienduizend gulden. Verschillende autobusdiensten in Oosten stopgezet. Tengevolge van den plotseling ingevallen dooi waren Dinsdagmorgen de wegen om Nijmegen totaal onberijdbaar, zoodat de dien sten van de G.T.M. van Lent op Arnhem moesten worden gestaakt. De Maasbuurtspoorweg heeft al haar bus diensten naar GroesbeekGennep moeten stopzetten. Ook de firma Van der Rijdt, Nij megen—Den Bosch, heeft de diensten naar Grave en verder naar Eindhoven stopgezet. In Nijmegen zelf ondervond het verkeer groote vertraging en gleden tal van zware autobussen tegen de trottoirs. Het tramver keer ondervond op drie plaatsen belemme ring, doordat auto"s op de rails gegleden waren. In de Groote Straat te Nijmegen is een meisje zoo ernstig gevallen, dat zij een hersenschudding kreeg. Ook in den Achterhoek waren de diensten van de Geldersche Tramweg Mij. door de gladheid tot volkomen werkeloosheid ge doemd. De gladde wegen in Arnhem hebben ver schillende ongelukken veroorzaakt met het gevolg, dat enkele personen in het gemeente- ziekenhuis moésten worden opgenomen. De busdiensten stagneerden in den loop van den morgen. De eerste bus van de Nederlandsche Buurtspoor kwam om half twaalf binnen na een tocht van twee uur, terwijl anders het traject in de helft van dezen tijd wordt af gelegd. De Geldersche tramwegen hadden zich bepaald tot een drietal bussen naar Die ren. De spoorwegen groote vertraging. De melkaanvoer was nagenoeg met moge lijk, omdat.de meeste melkaanvoerders uit de Betuwe Arnhem niet konden bereiken. Men meldt ons uit Twenthe De wegen in het Oosten des lands zijn doordat het op den bevroren grond begon te regenen, Dinsdagmorgen in spiegelgladde banen veranderd, waardoor het verkeer in ernstige mate werd ontwricht. In tal van be drijven was slechts een klein gedeelte der arbeiders op tijd aanwezig. Fabrieken, waar vele arbeiders van buiten werkzaam zijn, konden slechts ten deele het werk aanvangen. In Twenthe bleven verschillende bussen met arbeiders onderweg steken. De vaste busdien sten konden niet worden gereden en het groote bedrijf van de Geldersche Tramweg Maatschappij werd geheel ontwricht. Slechts de nog in gebruik zijnde tramlijnen konden worden bereden. De busdiensten, o.a. die naar Twenthe, moesten buiten werking worden gesteld. De verschillende vervoersmaatschappijen zijn in den loop van den morgen begonnen met het strooien van zand, teneinde de wegen weer berijdbaar te maken. Ook in de steden v erd door de gemeentelijke instanties ai spoedig zand gestrooid. ondervonden eveneens Het lijkt wel, of het van de spoor- baan komtzei hij zichzelf. En ver- I draaid, -t gaat er aardig snel van langs! Hij keek wat nauwkeuriger toe. Het leek nu toe, of hij een donker voorwerp I op de baan de helling zag afrijden. I a— Het is een spoorwagon, heelemaal m I z'n er-Ne! dacht hij. 1 Ongetwijfeld was er iets niet in orde! 1 Het was zeker geen gewoonte, dat er langs zulke hellingen wagons zoo maar alleen I naar beneden reden! De jonge Jim verspilde geen tijd Hij wist, dat de spoorlijn hier ter 1 plaatse een groote bocht maakte. Door den 1 weg terug te fietsen kon hij een veel kor- I teren weg nemen en aldus zou hij nog net I gelegenheid hebben, den losgeslagen wa- gon v'ór te zijn. Op zijn fiets vloog hij den langzaam af- loopenden weg af. Het was een gevaarlijke rit door het donker. Maar ten laatste naderde hij den spoor- 1 weg weer en bleek het, dat den wagon, I die de lange bocht had moeten maken, in- derdaad ren klein eindje voor was. Met 1 een lamp zwaaiend, verliet daar juist een I spoorwegbeambte de lijn. 1 Een losgeslagen wagongilde Jim hem toe. De man bleef verbaasd staan, keek in de I richting, waarin Jim wees en hield ver- schrikt zijn adem in. Dan keerde hu zich snel om en rende zoo hard hij kon terug naar de spoorlijn. Als hij de wissels tijdig kon bereiken, 1 kon hij den wagon op een veilig spoor brengen. Kwam hij te laat, dan zou de 1 wagen onherroepelijk op een trein botser, die ongeveer een kilometer verder stil- I stond. Mr. Quigg's leven en dat van Rinty 1 hingen aan een zijden draadje De wagon bevond zich nog plechts op I (NADRUK VERBODEN.) mui een t'~ -+al meters van den wissel, toen de spoorwegbeambte hem omzette. Net op tijd! hijgde hij, toen hij den wagon de zijlijn zag oprijden, die zacht omhoog liep. Rinty pakte den lantaarn tusschen g zijn tanden. (A. D. A.) Hier kwam de wagon geleidelijk tot stilstand. Met zijn lamp zwaaiend rende de spoor- man er op toe, gevolgd door Jim. En men kan gemakkelijk raden, hoe verrast Jim was, toen hij in den wagon j.ec'.: en er al de wassen beeld :n zag, ter- wijl Mr. Quigg verdoofd op den vloer zat en Rinty met den zilveren zaklantaarn in zijn bek om hem heenliep. Jimriep Mr. Quigg, ->ï even ver- baasd als hij, uit. Ik had ongelijk, mijn jongen ik had ongelijk De la-' irn zat in den zak van koningin Mary ik had .;em er zelf ingedaan en het spijt me ver- schrikkelijk, dat ik je een dief heb ge- noemd. (WORDT VERVOLGD.) iiiiiKimiiiKiiiiitmifiiitiiii In den nacht van Maandag op Dinsdag omstreeks kwart voor twaalf zijn twee ambtenaren van den vleeschkeuringsdienst, die te Loosdrecht het vleesch van een frau duleus geslacht varken in beslag hadden eenomen en dit naar Hilversum vervoer den, op den weg tusschen Hilversum en Loosdrecht door eenige mannen aangeval len. En ontstond een vechtpartij welke ein digde, toen de gealarmeerde Hilversumsche politie ter plaatse verscheen en de aanran ders wegvluchtten. De Hilversumsche keurmeesters K. en de G. hadden Maandagavond in Loosdrecht een frauduleus geslacht varken opgespoord. Na dat proces verbaal was opgemaakt, keerden zij omstreeks half twaalf terug naar Hil versum, het inbeslag genomen vleesch mee voerend in een aanhangwagentje achter een motorfiets. Op den Loosdrechtsche weg nabij de Hilversumsche rioolwaterzuive ringsinstallatie, werden zij door een vijf tal met knuppels gewapende mannen over vallen. De ambtenaren verdedigden zich en een hevige vechtpartij ontstond.. De bewo ner van een der nabijgelegen huizen hoor de het lawaai van de vechtpartij en alar meerde de politie, die snel per motor ter plaatse verscheen. Bij nadering der politie namen de aanvallers ijlings de vlucht in de richting Loosdrecht. Zij wisten allen in het nachtelijk duister te ontkomen, zonder evenwel iets van het vleesch bemachtigd te hebben. De twee ambtenaren hadden verschil lende verwondingen in den strijd opgeloo- pen; R. had o.m. een schop tegen dijbeen en onderlijf gekregen, zoodat hij op den grond lag en niet meer kon löopen. Hij werd per politiemotor naar zijn woning ver voerd. Het vleesch werd onder politietoezicht naar het abattoir te Hilversum overgebracht De recherche heeft bij haar onderzoek verschillende kleedingstukken, welke de daders bij hun vlucht achterlieten, gevon den. In samenwerking met de Loosdrecht sche politie wordt het onderzoek naar de dieven voortgezet. 7jamamimTYinr op (en Duitschs onderzeeboot. IN HET ARTIS-AQUAJUUM TE AMSTERDAM is etn fraaie vleesch-etende zee-ancnioon te zien. De plant krijgt haar dagelllksche voedsel Van den oppasser. J (Foto Pax-Holland.) Gisteravond is te Groningen een 38-jarige r an, die den rijweg wilde oversteken, op de Groote Markt door een tram gegrepen. In zorgwekkenden toestand heeft men hem naar het Academisch ziekenhuis vervoerd, waar hij eenigen tijd later is overleden. De Prov. Staten van Zuidholland kwamen Dins,f -ij in de Ridderzaal te 's-Gravenhage in vergadering bijeen onder voorzitterschap van jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, com missaris dezer provincie. Bij het voorstel, medewerking te verlee- nen aan het rijk inzake verhooging van dijken op de Zuidhollandsche eilanden en het water vrij maken van den Biesbosch deelde de heer* Verschuur (Ged. St.) mede, dat de plannen inzake de dijkverhooging nog niet in bijzonderheden yaststaan, al is een begin van uitvoering met het oog op de werkverruiming reeds ondernomen, n.l. de drooglegging van den Biesbosch, welke echter vrijwel geheel buiten bemoeiing van de provincie omgaat. Het werkverschaffings element zal ten hoogste hierin liggen, dat de uitvoering wordt versneld, doch de hoofd zaak geschiedt in werkverruiming. Het voorstel werd z.h.s. goedgekeurd. Collectieve stroomopwekking. Bij het voorstel inzake collectieve stroom opwekking en koppeling van electriciteits fabrieken in de gemeenten Delft, Dordrecht, Gouda, 's-Gravenhage, Leiden en Rotter dam, in samenwerking met de provincie Zuid-Holland, en de oprichting van een naamlooze vennootschap met een maat schappelijk kapitaal van 430.000 waarin de provincie voor een vierde zal deelnemen, bracht de heer W. Sanders (S. D.) eenige bezwaren naar voren, welke in Gouda tegen deze deelneming bestaan, al ziet deze ge meente toch ook wei de lichtzijde van het voorstel. De heer Vonkenberg (A. R-) vreesde, dat de productie-gemeenten een te grooten in vloed zouden krijgen in het gemeenschap pelijke verzorgingsgebied. Naar zijn opvat ting staat het voorstel een saneering in den weg. Is het mogelijk dat de stichting de koppeling, waarvan spr. de urgentie erkent, in orde maakt en dat de positie van de pro ductiebedrijven intusschen nader onder oogen wordt gezien? De heer Van der Leeuw (lib.) meende, dat door collectieve stroomopwekking het doel, een werkelijk goede electriciteitsvoor- ziening, niet wordt bereikt, al beteekent zij een stap in die richting. Spr. vroeg hoe het staat met de mogelijkheid van naasting van bedrijven. De heer Eisen (R. K.) wees op het ten, dat, waar de gemeentehuishouding in be langrijke mate wordt gefinancierd met be dragen, verkregen uit de winst der elec- triciteitsbedrijven, bij deze methode van belastingheffing vrijwel ieder element van draagkracht ontbreekt. Hij zou zich overi gens niet verzetten tegen den zwanenzang van de provincie als producente van elec triciteit, die in het voorstel is te vinden. De heer De BruinGed. Staten) ant woordde, dat de in 1935 ingestelde commis sie geen andere opdracht had dan na te gaan hoe men op de meest economische wijze tot collectieve stroomopwekking kon geraken. Bij de uitwerking moest zooveel mogelijk rekening worden gehouden met het feit, dat er in deze provincie reeds zes electriciteitsfabrieken waren. Het is vol strekt geen axioma, dat 'een centrale fa briek voor de geheele provincie de voor keur zou verdienen, zeker niet indien daar toe een vier- of vijftal van de bestaande electriciteitsfabrieken zou. moeten worden afgebroken. Ook is 't gevaar, dat een cen traal punt kan bedreigen, niet denkbeeldig. Men moet dit voorstel zien als een ge weldigen stap vooruit, nl. doordat de pro ductie wordt geconcentreerd. Het was ge- wenscht, deze zaak spoedig te behandelen, zulks met hel oog op de komende en reeds zeer nabij schijnende electriciteitswet Wat hèt Goudsche bezwaar betreft men moet een zekere reserve in de productie capaciteit behouden. Voorstander van de koppeling is vrijwel iedereen. Dit voorstel laat slechts keuze tussche nemen en niet- nemen. Wat thans wordt bereikt, laat echter alle mogelijkheden voor de toekomst. De positie van de provincie wordt zoo sterk als rede lijkerwijze mag worden verlangd. Bij een conflict tusschen de zes gemeenten kan de provincie den doorslag geven. Het voorstel wérd hierop z.Ils. aange nomen. Provinciale begrooting. Aan de orde was hierna de provinciale begrooting. De heer Van Voorst tot Voorst (R. K.) bracht aan Ged. Staten lof voor het ge voerde financieele beleid en vroeg of reeds eönig uitzicht bestond op de gevo n voor de proyincle van de nieuwe belast agveror- dening. Verder vroeg spr. of Ged. Staten op, eenigerlei wijze zullen tegemoetkomen in de verhooging van de kosten van het leveitsonderhoud voor de ambtenaren der provincie. De heer Jansen Manenschijn (A. R.) maande tot voorzichtigheid aan en wees erop, dat eigenlijk nog een tekort van 339.000 op de begrooting voorkomt. De heer Bolsius (Ged. St.) bracht den lof over op dengene, die tot nu toe de finan ciën beheört. Het is nog niet te zeggen, welke gevolgen de nieuwe belastingveror dening zal hebben voor de financiën der provincie. Gelukkig is in de provinciale begrooting evenwicht verkregen zonder eenige belastüngverhooging. Ten aanzien van de verhooging van de kosten van levensonderhoud staan Ged. St. in beginsel niet afwijzend tegenover eenige salarisverhooging. Zij zullen de lijn van he1 rijk volgen. De begrooting werd hierop z.h.s. aange nomen. Tegen vier uur werd de Statenzit- ting gesloten. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij heeft bepaald, dat in het geheele land gedurende het tijdvak van 1 Januari 1941 tot en niet 31 Januari 1941 de jacht op fazantenhazen, ganzen, alle soor ten eenden (behalve bergeenden en eider- eenden), watersnippen, meerkoeten en goud pluvieren zal zijn geopend. Het vangen van ganzen, alle soorten eenden (behalve bergeenden en eidereenden), water snippen, meerkoeten en goudpluvieren door middel van netten, waarvan het gebruik is geoorloofd, zal zijn toegestaan. Eveneens wordt toegestaan het vangen van alle soorten eenden (behalve bergeenden en eklereenden) door middel van eendenkooien. Het gladde wegdek was oorzaak, dut vee arts De Vries uit Lemmer gistermorgen te Follega met zijn auto tegen een boom reed. De auto werd ernstig beschadigd. De heer De Vries kwam er gelukkig goed af. Minder goed verging het den heer De Höop uit Echten, die ook ter hoogte van Follega met een vee-auto, met aanhangwagen, van den weg gleed. De aanhangwagen, waarin ass koeien stonden, kantelde, met het gevolg dat een koe werd gedood. De wagen werd be» schadigd evenals de auto. Persoonlijke onge lukken kwamen ook hierbij gelukkig niet voor. Door de gladheid is gisteren op den weg tusschen Loosdrecht en Hilversum een motor met zijspan geslipt, waardoor twee personen een hersenschudding opliepen. Zij zijn naar het ziekenhuis ve-"oerd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2