SCHIEDAM. GEMEENTERAAD VAN ROTTERDAM. DE MIDDENSTAND EN DE WEDEROPBOUW. 5 ROTTERDAM. HET NIEUWE DAGBLAD VAN DONDERDAG 19 DECEMBER 1940 AFVAL VAN LEVENS- MIDDELEN. Op een goede naliveng zal streng worden toegezien. VAN DER ENDE'S AUTOBUS MIJ. VERDWIJNT. AANRIJDING. ONZE TELEFOONDIENST. BURGERLIJKE STAND. DE R. E. T. PRIJSOPDRIJVING. Twee noodbureaux. KATH. KRING EN KATHOLIEKE VOLKSUNIVERSITEIT. KERSTTENTOONSTELLING STEDELIJK MUSEUM. kinderfeest r. k. vrouwenbond kinderzegels- en briefkaarten SCHOORSTEENBRANDJE. VERMOEDELIJK NOG DIT JAAR ZAL DE BEGROOTING DEN RAAD BEREIKEN. Een commissie tot behartiging van de belangen. a. aan den Dorpsweg aan J. C. van aer OPENING NOODWINKEL DE GIER. OVERTREDING VERORDENINGEN. GEVOLG VAN DE DUISTERNIS. Doodelijk ongeluk in de Henegouwerlaan. WINTERHULP-COLLECTE. BIJKANTOOR POSTERIJEN BERGWEG-NOORD. BURGERLIJKE STAND. PUBLIEKE VERKOOPINGEN. HANDELSBERICHTEN. VRACHTENBERICHT. VISSCHERIJ. Elders in dit blad is een gemeentelijke kennisgeving opgenomen omtrent de afkon diging van de op 11 December door den ge meenteraad vastgestelde verordening be treffende het bewaren en ter beschikking stellen van afvallen van levensmiddelen en het ter beschikking stellen van dierlijke af vallen en van cadavers van honden en kat ten. Deze verordening wordt geacht te zijn in werking getreden op 22 November 1940. Blijkens de destijds gepubliceerde bekend making van het gemeentebestuur mogen geen aardappelschillen, groentenafvallen en etens resten worden weggeworpen. Deze moeten worden bewaard en ter beschikking gesteld van een door Burgemeester en Wethouders voor ieder deel van de stad aangewezen schillenophaler. Deze schillenophaler heeft een bewijs bij zich waarop de straten staan vermeld, waar hij de afvallen van levens middelen mag en moet inzamelen. Het is gebleken, dat er nog huisvrouwen zijn, die voortgaan met bedoelde afvallen af te geven aan den vroegeren schillen- of groentenboer, ook wanneer deze niet in het bezit is van een vergunning. Er wordt op gewezen, dat zoowel de huisvrouw als haar vroegere schillen- of groentenboer zich daar mede aan strafvervolging bloot stellen. De afvallen van levensmiddelen mogen, voor zoover zij niet voor de eigen huishouding of het eigen bedrijf worden gebruikt, uitslui tend worden afgegeven aan den daartoe aan gewezen schillenophaler. i„_„ Hat Het is voorts van het grootste belang, dat geen soep-beenderen of scherpe voorwerpen door de schillen en groentenafvallen worden gedaan, omdat daardoor de waarde als ve - voeder nadeelig beïnvloed wordt Men be denke dat het vee door het inslikken van beenderen en dergelijke onverteerbare voor werpen ernstig ziek kan worden! Beenderen, welke in de huishouding overblijven moeten overigens ook aan den schillenophaler wor den afgegeven, die deze apart zal bewaren voor de verwerking tot beendermeel. Beenderen,welke in slagerijen e.d. over blijven, mogen daarentegenmet aan n schil- schillenophaler worden meegegeven. Deze beenderen zijn uitsluitend bestemd vnnr de N.V. Lijm- en Gelatinefabriek „Dell t te Delft, die de beenderen bij de slagers komt halen hetzij rechtstreeks hetzij door tusschenkomst van de firma's Jac. van Gel deren en G. W. J. van der Sloot aan den Langen Achterweg, alhier. De overige- afvallen van slachterijen, sla gerijen, visch- en poelierswinkels moeten alle naar het keuringslokaal van den Keu ringsdienst van vee en vleesch aan de Anna Zustestraat 47 worden gebracht. Deze afvallen mogen onder geen enkele voor waarden weggeworpen of aan derden g geven worden. Op de naleving van deze voorschriften zal strenge controle worden uitgeoefend! oslïler medewerking wordt ingeroepen om te komen tot een zoo goed mogelijke rege ling van de inzameling van de bovenbe doelde afvallen in het belang van de vee voedervoorziening van ons land. Mochten zich nog bezwaren of moeilijk heden voordoen, dan gelieve men zich te wenden tot den directeur van den gemeen telijken Reinigings- en Ontsmettmgsdienst of den diecteur vin den Keuringsdienst van vee en vleesch. De N.V. van der Ende's Autobus Maat schappij schrijft ons het navolgende: Op 3 December 1940 is door de Commissie Vergunningen Personenvervoer een besluit genomen, waarvan de voorloopige inhoud reeds is vermeld in Uw avondblad van Dins dag 1.1. Dit besluit komt hierop neer, dat de ge melde Commissie met ingang van 1 Januari 1941 de gemeente Rotterdam uitsluitend heeft aangewezen tot exploitatie van de nog door onze Vennootschap geëxploiteerde lijn RemibrandtlaanKoemarkt binnen de ge meente Schiedam. Onze Vennootschap heeft al haar krachten ingespannen om te blijven exploiteeren. Haar is echter eerst de exploitatie ontnomen SchiedamRotterdam, daarna 3/3 van het traject RembrandtlaanKoemarkt, zoodat zij tot de exploitatie van 1/3 van dit traject was terug gedrongen. Thans wordt ook dit 1/3 traject, zooals gezegd, haar ontnomen. Het» behoeft geen betoog, hoe zwaar dit alles ons valt. Sinds 1923 werd toch de dienst geëxploiteerd op een wijze, waarmede wij voornamelijk de ingezetenen van Schie dam meenden te dienen. Wij hebben gezorgd voor goed materiaal en stipte bediening en, had het aan ons gelegen, dan hadden wij de frequentie van de diensten nog willen op voeren. Wij achten ons verplicht zoowel aan het gemeentebestuur van Schiedam als uit de commissie uit de burgerij onder voorzitter schap van den heer Koopmans, die ons met raad en daad bijstond, als aan alle inge zetenen onzen welgemeenden dank te be tuigen voor den steun en belangstelling, die door alle lagen van de bevolking ons ge geven werd en die wij gestreefd hebben en zullen streven steeds waardig te zijn. Het touringcar-bedrijf blijtft ongewijzigd. Gisternforgen heeft er 'n aanrijding plaats gehad tusschen een autobus van de R.E.T., bestuurd door J. W. S. uit Rotterdam en een personenauto bestuurd door P. C. N. uit Vlaardingen op de Stadhouderslaan alhier. Beide motorrijtuigen werden beschadigd. De personenauto moest later worden weg. gesleept. De bestuurder van de personenauto, P. C. N. en een mede-inzittende, J. H. E. uit Vlaardingen, kregen beide verwondingen en ontvellingen. Zij zijn per politie-auto naar hun woonplaats vervoerd. GEBOREN: Emma M-, d .v. J. G. P. Mul der en S. Snoey, Nassaulaan 75 Hendri- kus, z. v. J. J. van Dorp en H. Heijmans, Archimedesstraat 10. OVERLEDEN: M .de Pater, 77 j. wed. v. J. Koorengevel, Nasasulaan 75 J. Storm, 22 j., A .v. Solmsstraat 14. GEHUWD: H. C. Lissenberg 25 j. en N. Meeder 24 j. Busverbinding tusschen Delft en Overschie weer hervat. De directie van de R.E.T. maakt bekend, dat met ingang van Vrijdag 20 December 1940 de autobusdienst tusschen Overschie en Delft zal worden hervat. Deze dienst, die ge reden wordt onder lijnnummer C, zal uit sluitend geëxploiteerd worden tusschen Overschie (Schielaan, beginpunt lijn D) en Delft (station); de doorgaande verbinding RotterdamDelft zal, volgens de aanwijzin gen der Rijksverkeersinspectie, koenen te vervallen. De route van lijn C is geheel ge lijk aan die van de voormalige lijn D tus schen Overschie en Delft; in Overschie is het beginpunt in de Schielaan. In de Schielaan bij den Delftweg zal een halte voor beide richtingen worden geplaatst. De overige halten zijn niet gewijzigd, alleen is een nieuwe halte ingesteld bij den Rotterdam- scheweg bij de Wassenaarstraat. Het tarief is in zooverre gewijzig, dat het traject De ZwethDelft thans verdeeld is in twee secties, n.l.: De ZwethWassenaarstr. en WassenaarstraatStation Delft. De dienstregeling is als volgt: Van Over schie (Schielaan) 7.50, 8.50 enz. ieder uur tot 18.50; bovendien alleen op werkdagen 6.20. Van Delft (station) 8.25, 9.25, enz. ieder uur tot 19.25; bovendien alleen op werkdagen 6.55. Burgemeester en Wethouders van Schie dam; doen te weten, dat heden op de secretarie der gemeente, ter lezing voor een ieder ge- verldaarden, dat de auto De 39-jarige handelaar D. -had zich heden wegens prijsopdrijving voor de Rotterdam- sche rechtbank te verantwoorden. Verd. had in een tijd, dat er groote vraag was naar auto's, oude wagens gekocht en deze tegen hoogen prijs verkocht. Hem was ten laste gelegd een vrachtauto, die 450 waard was en dien hij voor 700 had gekocht, op 30 Augustus j.l. aan een steuntrekker, die hiervoor voorschot aan Maatschappelijk Hulpbetoon had gevraagd, voor 1475 te hebben verkocht. Verd. ontkende de prijsopdrijving, maar Het telefoongebouw en zijn installatie aan de Botersloot zijn in de oorlogsdagen ernstig beschadigd. Na den 15den Mei is de herbouw van het kantoor onmiddellijk ter hand ge nomen en naar de N R. C. verneemt, is men zoover, dat in één der gereconstrueerde zal. n tegelijkertijd wordt gewerkt aan de instal latie van twee noodbureaux, het eene een handbureau, het andere een automaatbureau. Naar de directie van den telefoondienst hoopt, zal het handbureau binnen enkele maanden gereed zijn; voor de inrichting van het nood-automaat-bureau raamt zij een bouwtijd van ongeveer een half jaar. Als dit. nood-automaatbureau gereed is, verdwijnt het handbureau weer Dit zal dus niet langer dan ongeveer een maand of zes dienst be hoeven te doen. De bouw van de definitieve centrale, op een terrein onmiddelijk grenzen de aan het tegenwoordige gebouw, waar voor mettertijd het materiaal, gebruikt aan het nood-automaten-bureau, dienst zal kun nen doen, zal naar schatting twee en een hall a drie jaren duren, verondersteld al thans, dat er geen hapering komt in den a voer van het benoodigde materiaal. Bij de ramp zijn 14.800 verbindingen ver loren gegaan. Daarvan zijn er 640 weer her steld op de randcentrales, 3300 zijn overge bracht naar Zuid aan de Wevershoekstraat, de overige naar West in de Korenaarstraat en naar Noord in de Vlaggemanstraat. In dit laatste bureau is ook tijdelijk de administra tie van den dienst gevestigd geweest. Deze is thans weer naar de Botersloot overgebracht Met de verdwijning van de centrale aan de Botersloot zijn de nummers in de 10.000, 20 0C9 en 50.000 uitgevallen. De uit deze tienduizendtallen herstelde nummers zijn ten deele overgebracht naar de 70.000, deze num mers staan op de centrale Zuid. De overige herstelde nummers in de 30.000 en 40.000 staan op de beide andere reeds genoemde csntrslGS. De handcentrale in het gebouw Botersloot, omvat niet meer dan 2000 nummers. Ze is een noodoplossing, die, zooals gezegd, te niet wordt gedaan als de nood-automatische centrale gereed is. Ze is een moderne hand- installatie, afkomstig uit Amersfoort, dc~ het rijk verplaatst naar Rotterdam. Uit dit alles kan geconcludeerd worden, dat in totaal binnen enkele maanden 6400 en 2000 abonné's van de 14.800 verdwenen num mers weer geholpen zijn. Cursus in Middeleeuwsche kunst geschiedenis. durende drie maanden is nedergelegd, de door den Raad dier gemeente in zijn open bare vergadering van den llden December 1940 vastgestelde Verordening betreffende het bewaren en ter beschikking stellen van afvallen van levensmiddelen en het ter be schikking stellen van dierlijke afvallen en van cadavers van honden en katten. Schiedam, 19 December 1940. De Kersttentoonstelling in het Stedelijk Museum zal Zaterdagmiddag officieel wor den geopend met een inleiding van den con servator den heer C .H. Schwagerman. Deze tentoonstelling wordt gehouden van 21 December tot en met 5 Januari a.s. Het Museum is Nieuwjaarsdag gesloten. Een catalogus van de Kersttentoonstelling met reproducties is 'verkrijgbaar.' Zaterdagmiddag zal tevens uitvoerig me- dedeeling worden gedaan omtrent de uit schrijven Schiedamsche Museumprijsvraag. De kaartjes voor het kinderfeest van Zon dag a.s. zijn te verkrijgen morgenmiddag van 24 uur in het Patronaatsgebouw, Lange Haven 70. Trouwboekje en lidmaatschaps kaart moeten meegebracht worden. Er be staat gelegenheid tevens de achterstallige contributie te voldoen. Zij, die achterstallig zijn, komen niet in aanmerking. Nieuwe le den worden aangenomen, mits de contribu tie voor drie maanden ineens wordt voldaan, Sinds Maandag j.l. is de stand in de hal van jhet postkantoor voor de verkoop van kinder zegels en -briefkaarten weer betrokken. Niet iedereen is echter in de gelegenheid naar het postkantoor te gaan, zelfs niet voor dit zoo bekende en sympathieke doel. Ver schillende boek- en sigarenhandelaren in alle deelen van de stad zijn zoo welwillend hunne medewerking weer te verleenen, zoo dat iedereen met weinig moèite zijn steun kan geven door het koopen van zege s en briefkaarten. Hieronder volgen de namen van de t>oex. en sigarenhandelaren, die hunne medewer king verleenen: S. K. van den Berg, Gerrit Verboonstr. o, S. K. van den Berg, Liduinastraat, Boender Liduinastraat 25, Degenkamp, Oostsingel hoek Singel, Guis, Brouwerstraat 3, Knete- man, Lange Haven, hoek Appelmarkt, J. S, van Leeuwen, Broersvest 44. Wed. van der Most, Vlaardinger Dijk, bij de Nieuwe Ha ven, Wed. Niemansverdriet, Lange Kerkstr. 52b, Rebers, Hoogstraat 146, Roodbol Ru bensplein 16a, Voorhoeve Dietrich, Gerrit Verboonstraat 12, Wiersinga, Liduinastraat, Gisteravond is er een schoorsteenbrandje geweest in de Pr. K. Onneslaan bij S. De brandweer heeft de brand gebluscht. Het bleek, dat er een balk die door de schoor steen liep, aan het branden was geraakt. ca. 100 pet. boven de waarde was verkocht. De officier van justitie, mr. de Lint, noem de het feit onder de tegenwoordige omstan digheden zeer ernstig. Verd. had er zijn werk van gemaakt dergelijke transacties ten uitvoer te brengen. Spr. eischte 700 boete subs. 50 dagen hechtenis. Uitspraak 2 Januari a.s. Als gevolg van een eendrachtig samen werken is in het leven geroepen een Commissie tot behartiging van mid- denstandsbelangen bij den weder opbouw van R'dam, kortweg „Mid- bouw" De drie Middenstandsorgani saties, t.w. „Handel en Nijverheid'', de R- K. Middenstandsvereeniging en de Christelijke Handeldrijvende en Industrieele Middenstand hebben de koppen bij elkaar gestoken en na ampele bespreking is deze commissie tot stand gekomen, welke onmiddel lijk, na goedkeuring van den procu reur-generaal, zal worden omgezet in een stichting. Georganiseerd of niet-georganiseerd er zijn 2500 gedupeerde Midden standers in onze stad men kan bij deze stichting terecht, welke zich tot taak heeft gesteld de belangen te be hartigen bij de overheid, zoowel voor de grondeigenaren als de huurders, wanneer het gaat in het belang van den wederopbouw. Wanneer straks de gemeente grond gaat uitgeven in de binnenstad, dan komen hoofd zakelijk drie groepen gegadigden aan bod t.w. het grootbedrijf, de groote beleggers als Levensverzekeringmaatschappijen en Hypo theekbanken en de Middenstanders. Het is v.- or deze laatste categorie dat de ge noemde stichting is gevormd. Het doel laat zich kort omschrijven; lo. het bevorderen van een zooveel mogelijk beschikbaar stellen van middenstandsgronden; 2o. het streven naar een regeling ter verwerving van die gronden; 3o. de overh-id dier aangaande van voorlichting te dienen en 4o. het geven van adviezen zoowel op technisch, juridisch, fi nancieel, oeconomisch en sociaal gebied. Zoowel met de belangen van de grond eigenaren als met de wenschen en verlan gens van de huurders zal rekening worden gehouden. De burgemeester van Rotterdam is zeer ingenomen met de doelstelling van de stich ting; de Kamer van Koophandel juicht de plannen toe; dr. ir. Ringers noemt het de beste oplossing in het wel begrepen belang van de middenstander.- en de gemeentelijke ZWIJNTJE. technische dienst heeft onmiddellijk zijn volledige medewerking toegezegd. Deze Door H. O. E. is bij de politie aangifte commissie, later dan om te zetten in een gedaan van diefstal van zijn rijwiel. stichting, is te beschouwen als een tusschen- schakel tusschen de gemeente, die de gron den uitgeeft en den middenstand,die de gronden begeert. De commissie is geheel op eigen middelen aangewezen. Zij zal daar voor een contributie heffen van 5 gulden tot 10 gulden per jaar, terwijl de eigenaren in eens een kwart per mille betalen van hun opstal- en grondwaarde. Niet voldoende kan worden onderstreept, dat de commissie een zuiver socialen opzet nastreeft en de belangen wenscht te beharti gen van alle georganiseerde middenstanders, maar ook van hen, die niet zijn georgani seerd. De commissie heeft zich reeds per circu laire tot vele georganiseerde middenstanders gericht en naar ons werd medegedeeld, zijn de adhaesiebetuigingen overweldigend. Een enquête is gehouden, tenainde de beschikking te krijgen over uiteraard nog voorloopige gegevens omtrent hetgeen is verloren gegaan in middenstandskringen en omtrent de belangen, die voor deze categorie van de bevolking, bij den wederopbouw op het spel staan. Honderd een en vijftig eigenaren, met in totaal 250 panden, een grondopper- vlakte van 26.000 M2., die een opstal- en grondwaarde vertegenwoordigen van ne gen millioen gulden; Honderd vier en der tig huurders met 157 panden, die in totaal een jaarhuur betaalden van 215.000, heb ben reeds acte de presence gegeven. Ieder winstbejag, 't behoeft nauwelijks be toog, wordt uitgeschakeld, want de commis sie heeft alleen dit eene op het oog, de bevordering van de middenstandsbelangen, gezien in den geheelen opzet van den we deropbouw. Naar men ons verzekerde, zal minstens 95 pet. van dj middenstanders, die hun zaken in de binnenstad hebben gehad, daarin weer kunnen terugkeeren. Er gaan vele geruchten, doch ons werd met nadruk gezegd, dat nog geen enkele toewijzing in de stadskern heeft plaats gehad. Wel is reeds overleg gepleegd, ook met midden- standsbedrijven, maar iets definitiefs is nog niet tot stana gekomen. De leden van de commissie zijn uit de drie bestaande middenstandsorganisaties gekozen. Voorzitter is de heer L. C. Kok, voorzitter van de R. K. Middenstandsvereeniging; secretaris de heer N. D. De Oude, secretaris van „Handel en Nijverheid" en penning meester de heer J. van Es, voorzitter van den Christelijken Handeldrijvende en In- dustrieelen Middenstand. Verder zitten in deze commissie nog zes leden van iedere organisatie twee, t.w. de heeren H. E. v. d. Brule, A. Steeman, H. A. Both, C. v. d. Lin- n, J. van Bekkum en J. de Jong. Het bureau van de commissie is gevestigd ten huize van mr. R. H. M. Hoogeweegen, 's-Gravendijkwal 28a, waarheen men alle adhaesie-betuigingen kan sturen en waar alle gewenschte inlichtingen zullen worden verstrekt. Ten overvloede werd ons nog eens mede gedeeld, dat het alleen gaat orr. het midden- standsbelang bij den wederopbouw, derhalve niet om de verkrijging, maar om de be steding van de schadeloosstelling. Wij maken onze lezers nogmaals opmerk zaam op den bovengenoemden cursus, te geven door den zeereerw. pater R. Rats O.F.M., waarvan de tweede les a.s. Zaterdagmiddag 2.30 uur in het gebouw Eendrachtsweg 49 zal plaats vinden. Kwam op de eerste les de Middeleeuwsche architectuur ter sprake, dan zal de Middeleeuwsche beeldhouwkunst een onderwerp van bespreking uitmaken, en wel in haar verbondenheid mét de architectuur. Van de eerste plastieken, die nog een Byzan- tijhsche lijnvoering vertoonen, zullen fraaie lichtbeelden u voeren naar de kathedraal van Chartres met de heerlijke gestalten, waar natuur en bovennatuur tot een won derlijke eenheid zijn vereenigd. De ridder figuur van Bamberg en de doorleefde stich terfiguren van Naumberg geven een ander aspect van den Middeleeuwschen mensch. Ongetwijfeld zal voor deze les, door dezen kunstzinnigen priester gegeven, een groote belangstelling bestaan. De cursus is toegan kelijk tegen betaling van 0.25 per les. Een groot aantal voorstellen z.h.s. aangenomen. De gemeenteraad heeft in een half uur tijds zijn agenda afgehandeld. Slechts één lid van den raad, de heer van Burink (Onevo), heeft een vraag gesteld naar aanleiding van het tijdstip van de behandeling van de be grooting. De voorzitter zeide dat vermoede lijk nog dit jaar de ontwerp-begrooting den raad zou bereiken. Benoemingen. Benoemd werden tot lid 'n de commissie voor den Gemeen telijken technischen dienst en in de commis sie van advies voor het havenbedrijf, ter voorziening in de vacature-Backx, de heer U. G. Schilthuis; tot leden in de commissie van toezicht op •et Museum voor Land- en Volkenkunde, enz. mr. A. Blussé van Oud-Alblas; tot lid in de commissie voor het Museum Bovmans en het Museum van Oudheden, de heer J. Rypperda Wierdsma; tot lid in de commissie voor de Psychiatri sche Inrichting „Maasoord", de heer G. Ch. van Sillevoldt; tot lid in de commissie van administratie over de gemeente-Ziekenhuizen, de heer mr. J. J. Kamp; tot inspecteur bij het geneeskundig school toezicht, de heer dr. K. Penon, tot onderwijzeressen aan de school voor g.l.o. A no. 44 mej. L. J. Bos; aan de school voor g.l.o. no. 87 mej. M. A. v. d. Kooy; aan de school voor g.l.o. A no. 133 mej. P. C. van Erk; aan de school voor g.l.o. A no. 217 mej. A. Sibbes; aan de school voor g.l.o. B no. mej. B. Thöenes. Zonder hoofdelijke stemming werden a a n- g e -n o m e n. Het ontwerp-besluit tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Coolhaven z. aan de N.V. Van Wijk en Boerma. Het ontwerp-besluit tot ruiling van per ceelen aan den Katendrechtschen Lagedijk. Bouwgrond. De voorstellen tot verkoop van perceelen bouwgrond: Vorm; b. aan de Coolhaven Z.z. aan ae Handel Mij. v.h. J. C. Tims, c. aan de Wolphaertsbocht aan D. en H. P. van der Vorm en aan de N.V. Aannemings maatschappij Gebrs. v. d. Luitgaarden, d. aan den 's-Gravenweg aan L. J. Gillet. e. aan de Galvanistraat aan de N. V. Schop's Vleeschwarenfabriek en aan de N.V. M. de Heer's Banket-, Beschuit-, Chocolade- en Suikerwerkfabrieken. De voorstellen tot verhuring van percee len: Verhuringen. Het voorstel tot voortzetting van de tijde lijke verhooging van het waterleidingtarief. Het voorstel tot contiuatie van de tijde lijke maatregelen ten aanzien van de haven tarieven. Het voorstel tot wijziging van de Veror dening op de straatpolitie ten aanzien van het kloppen van kleeden en het kalken en plakken. Het voorstel tot het aangaan van een nieu we overeenkomst met Bergschenboek ter zake van de levering van electrischen stroom. Uitbreiding bij de Droogdok. Het voorstel in zake verkoop van een ter rein aan de Heyschehaven enz. aan de N.V. Rotterdamsche Droogdok Maatschappij. Het voorstel tot het toestaan op de begroo ting 1940 van crediet voor het treffen van voorzieningen aan schuilloopgraven. Het voorstel tot verhuring van noodwin- kels aan diverse gegadigden. Na de behandeling van enkele aan de agenda toegevoegde stukken, werd de verga dering om half drie gesloten. N. V. Aan de lange rij van zaken die, getroffen door de ramp van Mei j.l., zich thans weder gaan vestigen, is ook de firma de Gier, het bekende Kra'lingsche Meubelhuis, toege voegd. Hedenmiddag werd de noodwinkel geopend aan den Goudschesingel H 14 en 15, bij de Goudschewagenstraat. Uiteraard beschikt men over minder ver koopruimte dan in het oude pand aan den Plantageweg, hoek Plantagestraat, doch de ze gedwongen beperking is zoodanig benut, dat men er op behoorlijke wijze zijn keus kan doen. De heer de Gier gaat dan ook de toekomst met vertrouwen tegemoet. Ter terechtzitting van het kantongerecht te Rotterdam van 5 November zijn 41 per sonen veroordeeld wegens overtreding van de verordening betreffende de identifi catieplicht. De boeten varieerden van 1.50 subs. 1 dag hechtenis tot 5. subs. 2 dagen hechtenis. In drie gevallen werd een boete opgelegd van 2.50 subs. 1 week tuchtschool en in één geval 5. subs 2 dagen hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van 1 jaar. Gisteravond is tijdens de duisternis de 52-jarige verpleegde P. J. Nieuwenhuizen uit het Gemeentelijk Tehuis voor Ouden van Dagen in de Oostervantstraat, in de Hene gouwerlaan tegen een rijdende tramwagen geloopen. Hij liep een schedelbasisfractuur op en werd naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd, waar de man spoedig is overleden. Op Vrijdag 27 en Zaterdag 28 December aanstaande zal ook te Rotterdam een tweede Winterhulp Collecte worden gehouden. Een ieder, die dit sociale doel daadwerkelijk wil dienen, geve zich ten spoedigste als collec- tant(-trice) op door middel van de aanmel dingsformulieren, die doorloopend verkrijg baar zijn aan alle Politie-Bureaux en boven dien aan het Bureau Regeling Collecten, Mathenesserlaan 408, dagelijks tusschen 9 en 5 uur. De directeur van het Postkantoor maakt bekend, dat het bijkantoor der P. T. T., ge vestigd Bergweg 106 op Zaterdag 21 Decem ber na afloop van den dienst wordt geslo ten. Op Maandag 23 December wordt de dienst heropend in 't bijkantoor Rotterdam-Noord, Soetendaalscheweg 99, Tel. 41914. Aangiften van 17 December 1940. BEVALLEN: E. Mulkens geib. Herfst d. A. v. Tilburg geb. den Breker d. A. Vervoorn geb. Versteeg d. M. C. Schaeffer geb. v. Gie sen d. J. M. Dettingmeijer getb. Bennik d. d. C. W. J. M. Spruit geb. de Jager z. K. Poppeliers geb. Hoofdman d. J. A. Wiegers geb. Boeije z. J. la Riviere geb. Brussaard z. A. v. d. Meijde geb. Huijsman d. J. Luch- tenburg geb. Heijkoop z. B. Rijsdijk geb. de Zeeuw z. J. M. v. Delft geb. Wouters z. W. Henrichs geb. de G o e ij z. A. Harreman geb. Retzlik d. P. H. Heijnemans geb. v. d. Bigge- laar z. B. v. Leersum geb. de Jonge z. A. B. Sies geb. Bossers d. E. T. Lakeman geb. Hoek z. K C. Hoogenboom geb. Lesage d. M. J. Tre(jtel geb. Steijlen z. C. Visser geb. v. Schagen z. J. M. v. d. Velde geb. de Vos d. A. Wolffers geb. Robers d. B. C. Rogge veen geb. Mulder z. C. Smouter geb. Versteeg d. J. C. Schmits geb. Snikkers z. A. M. H. de Graaf geb. Hazelhoff z. P. Netten geb. Ruitenberg z. H. A. J. v. Gorp geb. v. Etten z. J. Bastinck geb. den Hengst d. H. v. d. Wilt geb. Verboom z. H. Helder geb. Hille z. C. J. Dubach geb. Keukelaar d. OVERLEDEN: L. T. Panjee, wedr. van B. M. Gvjsbers 59 j. H. Groenewoud, wedr. van M. Goedendorp 68 j. T. Leijten, man van J. Flink 75 j.B. Wolfsbergen, wede. van J. OIree 59 j. F. J. F. Donders, vrouw van J. A. Braams 78 j. K. Koomen, gesch. vrouw van J. W. Kleij 40 j. M. C. A. Holzenthal, wede. van A. J. H. Koezljnse 72 j. M. Euser, wedr. van W. Rijsdijk 83 j. J. Vermeij, dochter 13 j. H. Kok, wedr. van P. Dekker 82 j. A. G. Nijland ongeh. man 59 j. C. Nederveen, wedr. van A. M de Boer 69 j. M. Harkman, vrouw van J. F.' N. v. d. Linde 54 j. A. J. de Rover, ongeh. man 73 j. J- G. Meijer, wede. van H. Tigelaar 72 j. W. Korteweg, man van T. Peters 86 j. D. R. Cuijlenburgh, ongeh. man 63 j. P. P- Dekker, gesch. man van M. J. de Fluiter 76 j. A. Nieuwland, man van M. J. C. Veth 31 j. Voorts als levenloos aangegeven: IJ. Langerak geb. v. d. Berg d. J. J. Dartee geb. Embregts dochter. a. aan het Rijk een aantal panden aan de Charlotte de Bourbonlaan en aan den Commandant van het District Rotterdam I der Marechaussee het pand Maria Stuartlaan No. 23; b. aan J. Rasser het huis c.a. Heijschedijk No. 293. De voorstellen tot verhuring van perceelen grond: a. aan den Heijplaatweg aan de Roeiers- vereeniging „Eendracht"; b. aan de Barendrechtschehaven aan de N.V. Stoomsleepdienst v.h. P. Smit Jr.; c. aan de Vierhavenstraat aan R. Kam- stra; d. aan de St. Jobshaven aan de N. V, Blaauwhoedenveem-Vriesseveem; e. aan de le Katendreehtschehaven aan de firma Simons' Metaalhandel; f. aande Keilehaven aan L. van Hessen enz.; g. aan den Noordzij dschedijk aan L. Hor dijk. Het voorstel tot verpachting bij continu atie van bouw- en weiland, enz. op verschil lende plaatsen in en om de Gemeente. Het voorstel met betrekking tot de inge- bruikgeving van localiteit in het Centraal Gebouw voor de Volksgezondheid aan diver se instellingen. Het voorstel tot wederinhuring van het bij de Gemeentelijke Leen- en Voorschotbank in gebruik zijnde pand Stieltjesstraat no. 7 Het voorstel tot het aangaan van een aan tal overeenkomsten voor grootverbruik van water. Het voorstel tot het voeren van verweer tegen een vordering ter zake van een tus schen een particuliere auto en een motorwa gen der R.E.T. plaats gehad hebbende aan> rijding. Het voorstel tot aanvaarding van een aan vullend voorschot ten behoeve van de over brugging van het spoorwegemplacement- IJsselmonde. Het voorstel tot aanvaarding van een aan vullend voorschot ten behoeve van de stich ting van een Centraal Gebouw voor de Volksgezondheid. Het voorstel tot regeling op de begrooting 1940 van de bijzondere bijdragen en een voorschot uit 's Rijks kas voor dat jaar. Het voorstel tot het toestaan op de be grooting 1940 van crediet voor den aanleg van sportvelden in den polder Varkenoord. Het voorstel tot het toestaan op de begroo ting 1940 van crediet voor overplaatsing van de onderafdeeling „Zuid" der afdeeling „On derhoud Gebouwen" van den Gemeentelijken Technischen Dienst. Het voorstel tot het toestaan op de be grooting 1940 van crediet voor het aanleggen van een perskade, enz. voor het in gereed heid brengen van industrieterrein in den Spaanschepolder. Overneming van autobusdiensten. Het voorstel tot overneming van autobus diensten op Schiebroek en Schiedam. Het voorstel tot regeling op de begrooting 1940 van een aanvullend crediet ter zake van de tewerkstelling van werkloozen bij ver-* schillende werkverruimingsobj ecten. Het voorstel tot het toestaan op de be grooting 1940 van crediet voor den aankoop van stapel- en vatgroenten en voor den op slag van aardappelen. Het voorstel tot deelneming aan het aan deelenkapitaal der N.V. tot exploitatie van kabelwagens. Het voorstel in zake uitbreiding van de leerplannen van dag-ambaehtssoholen met het vak lichamelijke oefening. Namens den R. K. Reunistenbond zal Zondag a.s. 22 December in de kapel van de Eendrachtsstraat te tien uur een plech tige H. Mis worden opgedragen voor de zielerust van wijlen den heer A. H. C. van Eekelen, in leven lid van den bond en re dacteur van De Maasbode. Deze H. Mis zal worden opgedragen door den geestelijken adviseur, den Zeer Eerw. Pater Rats. TE ROTTERDAM, op Woensdag 18 December dee namiddags 2 uue. EINDAFSLAG. Woonhuis genaamd „Casa Oara" on arf, Krom me Zandweg 95. In bod op 14.000. Voor 14.600 verkocht. Pand en erf, Katendrechtschelaan 44 hoek Roeierstraat 2. In bod op 7600. Daarop ver kocht. Pand en erf Sehiedaimecihesingel 227 hoek Ben- drachtsstraat 176. In bod op 12.400. Niet ge gund. Pand en erf Eendrachtsstraat 174. In bod op 11.400.. Niet gegund. Pand en erf Eendrachtsstraat 172. In bod op 10.400. Niet gegund. Pand en erf Goudscherijweg 17. Sn bod op 8100. Pand en erf Goudscherijweg 19. lil bod op 8000. Beiden voor 17-350 verkocht. Pand en erf Josephlaan 35. In bod op 9800. Daarop verkocht. Pand en erf Josqphlaan 37. In bod op f 9600. Daarop verkocht. Pand en erf Josephlaan 39. In bod op 9800. Daarop verkocht. Pand en erf, Bergschelaan 86a, b. In bod op 14.000. Voor 14.080 verkocht. Pand en erf, Rhynvis Feithstraat 3a, b. O. In bod op ƒ11.200. Idem, idem 5a, b. c. In bod op ƒ11.200. Idem, idem 7a, b. o. In bod op 12.000. Idem, idem 9a, b, c. In bod op 12.000 Idem, idem 11a, b. c. In bod op 12.000 Alle voor 60.400 verkocht. Pand en erf, Cath. Beersmansstraat 16a. b. c. In bod op 9600. Idem, idem 18a, b. In bod op 8400. Tezamen voor 18.080 verkocht. Pand en erf, Dunantstraat 35a, b. In bod op 12.200. Daarop verkocht. Pand en erf, Beukelsweg 83a, b. In bod op 16.600. Idem, idem 85a, b. In bod op 16.600. Tezamen voor 35.600. Pand en erf, v. Leeuwenhoekstraat 41a, b. se Schiedam, In bod op 7200. Idem, idem 43a, b. idem. In bod op 7500. Tezamen voor 15.010 verkocht Pand en erf, Paulus Potterstraat 36a, b. te Schiedam, In bod op 8000. Voor 8010 verkocht. ROTTERDAM, 19 Dec. 1940. VAARWERK: 100 t. kunstmest naar Veghel, 200 t. dito naar Weert, 147 t. dito naar Middel- harnis, 120 t. veevoeder naar Tilburg, 170 t diverse naar' Lochem, alles volgens tarief. IJSTOESLAG: Kring 1 25 pet., kring 2 15 pet. SLEEPLOON: anar Maasbracht 20 ct. per ton voor ledige schepen. SCHIEDAM, 19 December 194 MOUTWIJN. De officieele noteering van d commissie uit de Kamer van Koophandel be draagt per H.L. van 46 pet. zonder fust en be lasting 22.50. SPOELING: (niet officieel) 1.50 per ketel. ROTTERDAM, 19 Dec. Vischmarkt. Heden werden an den vischafslag alhier van Scheve- ningen, Moerdijk, Spakenburg en elders aange voerd: 3200 pd. versche schar en wijting, 540 pd. riviervisch, 24 pd. levende bot. 1700 pd. spiering, 31 kistjes gestoomde posjes, 6 kistjes gerookte zee bliekjes en 5 pd. levende paling. De prijzen waren voor: kleine schar 1215 ct., zeer kleine scharö—10 ct., kleine wijting 24^-28 ct., middel lev. bot 5055 ct.. brasem 2530 ct., vora 16—26 ct., spiering 3035 ct., zeer kleine spiering 910 ct. en levende paling 1.30 per pond. gestoomde posjes ƒ1.05—1.30 per kistje, gerookte zeebliekjes ƒ45 per kist van 35 bos, alle prijzen plus omzetbelasting.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 1