NEDERLANDERS ■s Uitzending Nederlondsche kinderen CHRISTUS aan de wereld De wereld terug naar Christus.... in een uithoek, waar zware klappen vielen De Jaarbeurs te Utrecht WEERBERICHT DE MOERDIJK- BRUGGEN Eerst voorloopig herstel van verkeersbrug Reeds meer dan twintig duizend Canada in frek I program van Dat de K.A NATIONALE SCHULD Opsporingsdienst slaat goeden slag De passiespelen te Tegelen De scheepvaart op den Rijn Uit het radioprogramma De deelen van Zeeland zijn alle met water omspoeld maar hel eenige stukje vasteland is nu eerst goed eiland gewor den. Vanuil het Noorden zijn de verbindingen nog gebrekkig en in het Zuiden vormt de staalkundige grens een onover komelijke hindernis. Dit isolement doet zich aller pijnlijkst voelen, nu het gewest op hulp van buiten volkomen aarage wezen is. Wie langs het kanaal Gent-Terneuzen Zeeuwsch-Vlaan deren binnenkomt, bemerkt dat zoo niet. De eerste ontmoeting is er een met eèn ouwen kennis: de suikerbiet. Het rooien is volop aan den gang en het transport schept een bedrijvigheid, die een indruk geeft van arbeid en welvaart. Maar westelijk van de Braakman heeft de strijd om den Schelde- mond een bloeiende streek verplet terd. Daar gaat het aantal onbe schadigde huizen de 5 pet. maar zelden te boven. Breskens is voor meer dan 60. Oostburg voor bijna 50 pet geheel vernield. Deze uit hoek is met Walcheren het zwaarst getroffen van heel West-Europa. Het herstel hier is een trage wor steling, een eindeloos optornen tepen overmacht. Allereerst was het zaak de bevolking weer onder dak te verschaffen, hoe primitief ook. In Januari was het heele ge bied droog. Thans is ook het puin grootendeels geruimd waarbij de geallieerden krachtig hebben ge holpen. Voor het noodherstel van de beschadigde woningen was men het geheele jaar grootendeels aan gewezen op hetgeen door het puin ruimen ter plaatse beschikbaar kwam. Het heeft tot September moeten duren eer de materiaal voorziening eenigszins bevredigend begon te loopen. Dat deze gang van zaken een en ander van de zenuwen gevorderd heeft, behoeft geen betoog. Daarnaast bestonden uiteraard nog tal van problemen. Er was een groot gebrek aan arbeidskrachten in deze 'andbouwstreek, waar de bouwnijverheid maar een beschei den ontwikkeling had. Arbeider^ van elders konden weer moeilijk gehuisvest worden. Door ordenend ingrijpen moest worden voorkomen dat bij het noodherstel eenzijdige bevoorrechting plaats had. Aan de leiding van het Streek- bureau. waarvan thans Ir. van Amerom het hoofd is, werden zeer hooge eischen gesteld. In weerwil van de vele moeilijkheden hoopt men nog dit jaar met het nood herstel gereed te komen. Er zullen verder noodwoningen worden ge bouwd en barakken gezet, alles m afwachting van den eigenlijken wederopbouw Dan zullen ook de stedebouwkundige problemen on der de oogen worden gezien, al zal de uitwerking van het streek plan den woningbouw niet mogen ophouden De ruïne, die eenmaal Sluis was Tijdens een persexcursie van het Ministerie van Openbare Werken moest voor het bezoek aan de ge troffen plaatsen een keus worden gemaakt en wij op onze beurt moeten een keus maken uit het geen wij gezien hebben. Dan valt wel allereerst de aandacht op het als touristenoord vermaarde Sluis, dat daar nu tusschen zijn wallen ligt als een vertreden parel. Het is voor veertig procent totaal veJ" nield en slechts een tiende van de huizen bleef onbeschadigd. Het puin-ruimen is nier en daar nog m vollen gang, ook met hulp van om politieke redenen gedetineerden Veel werd n.l. met de hand ge sloopt om de oude steen voor res tauratiedoeleinden te sparen. Van het fraaie gothische stad huis, wellicht het oudste in Neder land, staan nog slechts de zwaar- gehavende buitenmuren. De toren is geheel weg. „Jantje", het houten mannetje bij het carrillon. dat de heele en halve uren sloeg, heeft bi; den burgemeester onderdak ge vonden en wacht daar op den wederopbouw, waartoe Monumen tenzorg schijnt te zullen besluiten. In den Franscnen tijd zijn kerken als paardenstallen gebruikt, maar in Sluis is een paardenstal kerk geworden Het stadje is voor twee derden katholiek (in Zeeuwsch- Vlaanderen neemt de katholieke bevolking toe, omdat vestiging vrij wel uitsluitend van uit het Zuiden plaats vindt). Twintig jaar geleden is in Sluis een nieuwe groote kerk gebouwd na zeer zwaar bescha digd Achter die kerk lag een hou ten loods, thans als noodkerk in gericht Aan de wanden zijn namen te lezen, echter niet van heiligen uit den kalender, maar van de paarden, die er tot voor kort heb ^Tochte Sluis nog bev0OI^£omen Schvxmdiike dient een onderkomen maar de menschen weten zich te behelpen in de restanten van hun vernielde huizen. Zij zijn wijs en klagen niet, blij weer terug te zijn in hun woonplaats, die onweer staanbaar aantrekt. Van alles wat er groeit op aarde schijnt de mensch het moeilijkst over te planten. Er is wel eens sprake van, dat de bevolking in Zeeuwsch-Vlaanderen van Nederland het hare denkt. We zullen ons daarin niet verdiepen, maar'wat denkt Nederland eigen lijk wel van Zeeuwsch-Vlaa raderen? Zestig procent van het grondbezit en negentig procent van de kapi- taalinvesteering is in buitenland- sche handen. Wat met een onwijs woord de ..vermaaksindustrie" heet van de Vlaamsche badplaatsen, vertoont de neiging zich naar het Noorden te verplaatsen. Komen deze bedrijven ook in vreemde handen? vraagt men zich af. Voor het heden hoort men hoop volle klanken en de verbindingen worden beter. Het is wel hoog tijd dat de bloedstroom van het natio nale leven sociaal, economisch en cultureel, ook dit verre gewest be reikt. De Directeur van de Kon. Ned. Jaarbeurs te Utrecht, de heer Mr. J. Milius, zal Zondag 21 October a.s. des avonds 8 uur voor radïo- Hilversum spreiken over de ko mende Jaarbeurs en de taak, die deze zal hebben te vervullen. van de Duitsche troepen als een soort simultaankerk De katholi. ken, hervormden en gereformeer den houden er hun godsdienstoefe ningen Het eenige voorwerp voor den dienst des Heeren dat wij er aantroffen was overigens een collecte-zak. Het interieur van het stadhuis i„ met snreuken gesierd geweest Hij is wijs, die veel verdraagt, Hii is dwaas, die altijd klaagt, stond er te lezen. Onbes-chrnfeli.iK zijn nu die woningtoestanden, Medegedeeld door het K.N M.I te De Bilt. Verwachting tot Zondagavond: Matige later aan de kust tfjde- J U't kracljtige Zuidelijke wind; licht tot half bewolkt, be houdens plaatselijk ochtendmist in het Zuid-Oosten des lands; droog weer; in den namiddae vrij warm voor den tijd van het jaar. Waarnemingen te Rotterdam van hedenmorgen 11.30 uur; Barometerstand: 764.8 m.m. Windrichting: Z-Oost, kracht 2. Temperatuur: 15.6 Celsius. Weersgesteldheid: onbewolkt. Maximum-temperatuur (voorge komen tusschen 8 uur gisteren- en hedenmorgen: 13.8 Celsius, mini mum: 7.0. Gisteren is een overspanning uit de spoorbrug van den Moerdijk tijdelijk aangebracht in de ver keersbrug aldaar. Het ligt n.l. in de bedoeling eerst de verkeersbrug voorloopig te herstellen, omdat zij minder zwaar is beschadigd. Men hoopt nog in den loop van dezen winter zoover te komen, dat de verkeersbrug, zij het voorloopig met éénrichting-verkeer, weer kan worden bereden. Reeds spoedig na de bevrijding van ons land is men begonnen met het herstel van de beide Moerdijk- bruggen. Nadat de schade, door de Duit- ;chers aan de bruggen toegebracht, was vastgesteld, heeft men beslo ten. eerst tot voorloopig herstel van de verkeersbrug over te gaan- Van deze brug waren namelijk alle pijlers nog bruikbaar, terwijl er slechts één licht was bescha digd. Met de spoorbrug was het veel ernstiger gesteld, omdat daar van één pijler volkomen is ver meld. Ten einde zoo spoedig mogelijk de verkeersbrug voor het gebruik gereed te maken, hebben de Ne- derlandsche Spoorwegen een over spanning van de spoorbrug in bruikleen afgestaan aan den Rijks waterstaat. Deze overspanning nu is gisteren van .laar pijlers gelicht en over den afstand van 600 meter welke beide bruggen scheidt, naar haar nieuwe ligplaats gevaren en in de verkeersbrug aangebracht. Om even vier u-ur gistermiddag was men met dit werk -gereed. Hoe men de brug. waaruit vier overspanningen verdwenen waren, in haar geheel zal herstellen, staat nog niet vast. maar in ieder geval zal daarbij gebruik worden ge maakt van een viertal brugstuk- ken welke inmiddels uit Engeland in ons land zijn aangekomen. Als alles en vooral het weer meewerkt, hoopt men nog in den loop van dezen winter de brug voorloopig zoover te hebben her steld, dat er éénrichtingverkeer over kan plaats hebben. In totaal zijn tihans 24.337 Neder- landsche kinderen naar het buiten land uitgezonden, zoo deelde de heer Snel van het nationaal comité voor kinderuitzendin-g op een des betreffende vraag mede. De uitzen ding van kinderen is reeds begon nen, toen het Zuiden bevrijd was. Het comité is op verzoek van de toenmalige Londensche regeering door het M.G. in het leven geroe pen, eerst in het Zuiden, daarna ook in het Noorden. Zooals men weet, worden de kinderen hiervoor geselecteerd door school-ai tsen, huis-artsen. G.G.D. en consultatie- bureaux. Het zijn meest kinderen, die aan de gevolgen van licha melijke en geestelijke ondervoeding lijden en gepraed-isponeerd zijn voor asthmatische en bronchiale aandoeningen en tuberculose. Uit het Zuiden zijn in totaal 4.465 kinderen uitgezonden. da*> komt Amsterdam met 3.332, Den Haag 3.231, Rotterdam 2.832, Am- hem 1.232, Haarlem 1.219, Leiden 901 en Utrecht 894. Den eersten tijd recruteerde men de kinderen voornamelijk uit de Westelijke „hongergebieden". Thans, nu de meesten de gevol gen daarvan te boven zijn geko men, wordt voornamelijk het oog gevestigd op de geteisterde gebie den rond Arnhem en de Betuwe, vooral ook omdat straks in den winter het huisvestingsprobleem in verband met de gezondheid een woordje mee gaat spreken. Engeland heeft ruim 5000 kinde ren voor zijn rekening genomen, waarvan 2400 uit het Zuiden. In Engeland worden de kinderen in z-g. „hostils" ondergebracht. H-et vervoer geschiedt voornamelijk per boot, in den laatster. tijd ook wel met het vliegtuig, dat geregeld Zondags van Schiphol vertrekt. Naar '-■witserland gaan elke maand 480 kinderen. Hier worden de kinderen in gezinsverband op genomen, sommigen ook in pro ve rutoria, speciaal met het oog op preventie van longaandoeningen In totaal zijn reeds 4.500 kinderen naar Zwitserland geweest Dan komt Denemarken, da-t vier transporten van 500 kinderen m Deensche vrachtwagens zelf heeft laten halen. Eerstdaags zullen weer 1000 kinderen naar Denemarken vertrekken. Ook Zweden heeft vier transpor ten van 500 kinderen gehad. Er was voorts ook nog uitzending naar België en Frankrijk, doch de uit zending naar deze landen, dóe zelf zoo geteisterd ziin, was uiter aard belangrijk minder (resp. 900 en 350 kinderen). De kinderen, die naar Zweden, Engeland en Zwitserland gaan, komen niet alleen goed doorvoed, maar ook opnieuw gekleed terug. Denemarken, dat zelf leeggeroofd is, kan zich dat niet permitteeren, maar de kinderen, die daar naar toe gaan, worden ruimschoots hiervoor schadeloos gesteld door de bijzonder goede voeding en verzorging, welke zij daar ge nieten. Bü het Canadeesehe hoofdkwar tier in ons land komen dagelijks ruim 4o aanvragen binnen voor huwelijken tusschen Ned meisjes en Canadee- „sche militairen. Den genialen Paus Pius XI lee- ren wij kennen uit Zijn encyclie ken, die meesterwerken zijn en ons een program van wereldorde ning brengen, als nooit te voren, gedurende de geheele Kerkge schiedenis, van uit Rome is ver schenen. Die encyclieken leeren ons ook „Zijn" Katholieke Actie, waarin Hij aan het apostolaat der leeken een nieuwen, hoogeren vorm gaf. omdat zij daarin zouden deelnemen aan hei apostolaat der hiërarchie en de zending van Christus zelf. Grijp naar en bestudeer de eerste encycliek van Pius XI, „Ubi arcano", en gij zult zien, hoe deze Katholieke Act-e geboren is uit de bezorgdheid voor het verloren gaan van de christelijke mentaliteit en levens wijze- Dit was de groote zorg en ge dachte van dezen Paus: Wij staan voor een vloedgolf van nieuw- heidendom, en daardoor „voor een strijd voor godsdienst en vader land als een worsteling op vele fronten". Die zorg moet leiden tof Katholieke Actie, want die strijd woedt op de fronten der leeken- milieus: gezins-, ontspannings-, werkmilieus, en de heerschende kwalen zijn niet te genezen dan door de leeken zelf, die daar le ven en werken, terwijl de priester er buiten staat. In de Katholieke Actie moeten dus worden samen gebundeld onze beste leeken. die zich verantwoordelijk voelen 'voor verdediging en beleving van Christus' leer en leven en voor het uitdragen van onze katholieke op vattingen en beginselen over alle linigs. Deze verantwoordelijkheid rust op alle ledematen van de groote Christusgemeenschap krachtens hun Doopsel en Vormsel, maar hiermede is de Paus niet tevreden- Hij wil, dat de Kerk beschikt over een leeken-leger uit de viei natuurstanden. dat in den letter lijken zin van het woord in dienst is van de Kerk en zich dus ver plicht in opdracht te werken, krachtens zending van de hiërar chie, om op hun leeken-terrein. overal waar zij komen, in hun milieus van werk en ontspanning. het werk van de Kerk het brengen van Christus door te trekken. De Katholieke Actie Is een kern-beweging, maar met massa- eroeneering als resultaat en mas sa-beïnvloeding als doel. De leeken der Katholieke Actie, in de parochie, als de kleinste cel van Christus' Kerk, gekozen en gevormd, vinden een onbe grensd werkterrein in en buiten de parochie: m de parochie, spe ciaal gericht tot en in de gezin nen, buiten de parochie zich uit strekkend over alle fronten van het openbare leven, om overal Christus met Zijn leer en verlos sing te doen heerschen! Christus brengen aan de wereld en die wereld terugbrengen naar Hem het ravijn overbruggen tusschen hen beiden ontstaan, dat is nü meer dan ooit de dringen de taak van de Kerk. haar door haar Goddeliiken Stichter opge dragen een taak die de Kerk met alle haar ten dienste staande middelen volbrengen wil. waar aan dus hebben mee te werken al haar vereenigingen en organisa ties. al haar leden, maar bovenal de Katholieke Actie, als de eetiige beweging van leeken, door de Kerk zelf. juist voor dit doel in het leven geroepen. Dat is ook de beteekenis van het machtige woord van onze Bisschoppen in Hun herderlijk schrijven en de gedach te, die ten grondslag ligt aan het program van „geestelijken op bouw" van de Katholieke Actie in Nederland. Dit program wordt in zijn geheel samengevat in den Brief van de Bisschoppen. Dat program is een opdracht van onze Bisschoppen, die wij samen moe ten uitvoeren. Wij. d.w.z. alle Katholieken, ledematen van Chris tus' Kerk, moeten onder leiding en stuwing der Katholieke Actie met haar bond.genooten. onze ka tholieke vereenigingen en organi saties, werken aan een algeheele geestelijke vernieuwing en opstan ding. waartoe de Bisschoppen ons oproepen. Zoo mogen allen begrijpen het woord van onzen H. Vader Paus Pius XII: „In dit zoo ernstig uur richten wij onzen blik op de Ka tholieke Actie" in dit zoo ernstige uur, waarin volgens het woord van Zijn Grooten Voor ganger een grondslag gelegd moet worden voor een nieuw bloeitijd perk van het Christendom „en op den grondslag van het Christen dom een nieuw vaderland moet verrijzen". Wij weifelen niet langer, wij pakken aan, doen mee, ieder op zijn plaats wij geven onze beste krachten voor het mooie aposto laat der Kerk: CHRISTUS TERUG IN HF.T LEVEN EN WERK VAN AL ZIJN LEDEMATEN. Blijkens een Intern rapport, opge- maaikt door de afd. Economisch Onderzoek van het Ministerie van Handeï en Nijverheid beliep het to taal van de nationale schuld per uit Augustus j.l. f 23.3 milliard, waar van vlottende schuld f 9.5 milliard, geconsolideerde schuld f 5.8 milliard, vordering op Duitschland f 4.4 mil liard, Grootboek Wederopbouw 1 3 rmTliard, buitenlandsche credieten f 0.6 milliard. Het bedrag van het Grootboek van den Wederopbouw wordt gevormd door de ingeschreven schadegevallen ten bedrage van f 1.5 milliard, ver meerderd met een gelijk becfi\g als schatting van de nog te bo%ken schadegevallen. Van het nationale vermogen, dat op 1 Mei 1945 naar een schatting van het C.B.S. f 45 milliard bedroeg, blijkt derhalve ongeveer 50 pet. met schuld belast te zijn. De Opsporingsdienst van het Directoriaat-generaal der prijzen heeft in Delft een goeden slag ge slagen. In een klein pakhuis wer den 100 slaapkamer-ameublemen ten en een groote partij oafésioelen ontdek.. Deze voorraad vierd voor geldbelegging opgeslagen in 1941 en de bezitter trachtte thans bui ten de distributie en de piijsbe- heersching om deze meubelen aan den man te brengen voor goed en contant geld. In Den Haag is een voorraad meubelen ontdekt, be staande uit ongeveer 350 stoelen en ongeveer 100 tafels van denzeliden eigenaar. Het ligt in de bedoeling deze meubelen door middel van oe H.A.R.K. en het N.V.H. over te dragen aan de geteisterde gebie- den. Voor de passie-vertolking, waar mee Tegelen in den zomer van 1946 de traditie zal voortzetten, is men thans reeds bezig. Pater Jac. Schreurs heeft zijn vroegeren passie-tekst herzien en er een machtig slot aan toege voegd. Hij heeft het herziene spel over handigd en met het bestuur der stichting passie-spelen eenige der voornaamste regiepunten bespro ken, vooral in verband me. de verrijzenis-hymne. die daaraan is toegevoegd- Een delegatie der Zwitsersche Rijnscheepvaart autoriteiten heeft gisteren verklaard, dat de Rijn weer bevaarbaar is van Karlsruhe tot de zee. De opgeblazen bruggen belemmeren echter het verkeer en slechts enkele schepen kunnen dagelijks passeeren. Het geiheette tusschen Straatsburg en Karlsruhe wordt, nog steeds versperd door een vernielde brug bij Boppen heim. *Er varen tot dusverre nog slechts schepen die goederen ver voeren voor de bezettingslegers en de bevrijde landen. Het zal nog wel eenigen tijd duren verklaarde de delegatie, voordat Zwitsersche schepen naar Duitschland en ver der naar Nederland kunnen varen. De regeling, volgens welke het af halen van 100.aan contanten op de geldkaart na Zaterdag 20 October niet meer mogelijk z»al zijn. ge1d*..a'~ leen voor de kantoren der post^u©j Zij die bij een andere ins1f j"fivpr_ papiergeld op de &eldk,aar* nok den, zullen daar tot nflde,r ,r,d 10r na 20 Oc'ober nog de bedoelde kunnen afhialen. ZONDAG 21 OCTOBER Hilversum 1 301 m. 9.019.20 Nieuwsber. 9.209.30 Ro bert Caodesus piano 9.3310.30 Zon- dagm.-concert. 10.3012.00 Kerkdienst uit de Ned. Herv. kerk te Naarden. 12.1513.00 Teddy Brooks rhythm, kwartet m. m. v Mizzy Smeek ens. 13 0013.20 Nieuwsber. 13.2014.00 Drie kwartier lichtstad 14.0014.10 De Spoorwegen spreken. 14.1014.30 Tino Rossi Ninon Vallin. 14.3016.30 Het Concertgebouw-orkest o 1 v Eduard van Beinum solist Frederic Lamond piano. 16.31—17.30 Kerkdienst uit de Ger. kerk te Laren 17.3018.00 Cantabile sextet. 18.04—18.30 Cor- duwener non stop. 18.3019.00 Gram. muziek. 19.0019.15 Nieuwsber. 19 30 20.00 Recital door Maurits v cL Berg viool en Isja Rossican. piano. 20.0120.15 ..Nederland herrijst". 20.1520.30 Brieven van onzen Lon- (Jenschen correspondent J. H. Hui- zinga. 20.3021 15 Omroeporkest o.l.v. Willem Lohoff. 21 1521.30 Humor in letterkunde. Liesbehi Sanders over humor in poëzie. 21.3022.15 Europa danst; een muzikale tocht door de oude wereld. 22.1522 30 Mensch en maatschappij. 22.3023 00 Opera-pro gramma. 23 00-23.1-5 Nieuwsber. 23.15 23.50 Avondwijdins: pastoor S. van Nuenen. O.E.S.A. Hilversum 2, 4.15 m. 8.01—8.20 Nieuwsber. 8.20^—9 00 Kleine soli van groote solisten. 9.00— 10.30 Hoogmis uit de St. Joseph- kerk te Helmond; predicatie: pater 't Sas, O.F.C.M. 10.30—12.00 Zondag morgenconcert. 12.01—12.20 Nieuws ber. 12.2013.00 Joop Walvis, orgel. 13.0013.45 Orkest Jack Louis. 13.45 14.00 Weekbladen-overzicht. 14.CC 14.45 Operaconcert. 14.4515.00 Voor dracht door Wouter Loeb. 15.00 15.30 Dansorkest Lex van Spall. 15 30 —16.00 Bij den Zweedschen zeeman. 16 0016.30 Thé complet geserveerd door Benny Vreede. 16.3017.00 Am- sterdamsch a Capella-«koor „Bel Conto" o.l.v. Alphons Vrancken. 17.00—17.30 Thé dansant. 18.01—18.15 Nieuwsber. 18.1518.45 Debroy So- mers en zijn orkest. 19.0019.30 Eddy Walis. 19.3020.00 Programma der Ned. Strijdkrachten. 20.0121 45 Ra dio Philharmonfsch orkest o.l.v. Al- bert van Raalte. soliste Kosa Spier, harp. 21.46'22.00 Avondwijding. 22.01—22.15 Nieuwsber. 22.15—22.58 Op den drempel van den nacht. MAANDAG 22 OCTOBER Hilversum 1, 301 m. 7.017.20 Nieuwsb.; 7.207.50 Licht ochtendprogramma; 7.50-8.00 Ochtend wijding kap. B. Rohling; 8 018 20 Nieuwsber.; 8.20—9.00 Ochtendcon cert; 9.3310.00 Kamermuzfek; 10.00 10.45 Muziek bij den arbeid; 10.45 11.45 Radioziekenbezoek: 11.15 11.45 Pianorecital door Be Gerris; 11.4512.00 Krijgsgevangenen in In- dië. 12.1512.30 Gram.muziek; 12.35 —13.00 Benedict Silbermann and His Novelty Serenaders; 13.00— Nieuwsber.; 13.30-13„Orkest Lex van Snall- 14 3015.15 Concert. 15.15 15.30 Voor de vrouw; 15.3016.30 Middagconcert Korjus en Richard Tauber. 16.3117.00 Voor de kinderen, voordracht en muziek: 17.0018.00 Orkest Carlo Cacassola en Ted. Powder; 18.04—18.20 Ster van den dag; 18.20—18.45 Voor de rijpere ïeugd; 18.45—19.00 Luc."enne 19.15 Nieuwsber.; 19.30 20.00 Jan Schipper, tenor, en Cor van Boven, piano; 20.01—20.15 „Ne derland herrijst"; 20.15—21.00 Eddv Wale?; 21.00—21.15 De stem «J* bondgenooten; 21.15—2130 muziek; 21.30—22.00 Corduwe"en Stop; 22.00—22.15 H,.de«rde en Jean Sablon. 2f2 30—2.TOO Engel, en maatsehappu. i5 NieuWsb6 sche muziek: 23 1523 30 Avondwname us. ,j Zuur deeg Hilversum II, 415 nieter. 18.0l—18^0 en Persover zicht; 18 ^2r~%SS» ?ernard Di ukker, orgel; 1^-0^ -19.30 Cs«nta>bile sex'et 103020.00 Programma der Ned- strijdkrachten: 20.01—20 30 Het kror van het Russische Roode leger: 20 30— 20.46 Landbouwpraatie 20 45—21.45 Omroeporkest o.l.v. Koos van der Griend: 21.4522 00 Avondwijding Ds. H V. d. Elskamp- 22 01—22.15 nieuws- 22 is —22.58 Op 'den drempel van den nacht.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1945 | | pagina 2