If Volewijckers-Ajox onbeslist Go Ahead en B.V.V. superieur Be Quick beste Monsterzege van Hermes-D.V.S. Verrassende uitslagen behoudt de derde plaats D.H.C. den kop Sparta no. 3 BelgiëFrankrijk 21 jen van Amsterdamsche titanenkamp onbeslist Grootsche wedstrijd Fortuna—S.V.V. 0—0 RotterdamD.W.S. 29 debutant H.S.C. wordt bedreigd B.V.V. klopt N.A.C. Excelsior '20 wint, Martinit deelt Goede overwinning van Schiedam ExcelsiorB.E.C. 53 P.S.V. en Limburgia raken achter FEIJENOORD—ROYAL UCCLE SPORT 36 j; Een Zondag met veel verrassin gen, die de papieren van ettelijke tot nog toe als ernstige titelcandi- daten beschouwde clubs een heel eind deden duikelen, maar ander- zij as met uitslagen, die de ware adspirant-kampioenen naar voren brachten. De opmerkelijkste resul taten zijn wel de monsterzege van Hermes D.V.S. op V.S.V. en de ne derlaag van D.W.S. tegen V.U.C 'v. het Westen, de dubbele cijfers die de debutant Be Quick in het Oos ten tegen P.E.C. maakte, het ge hjke spel van P.S.V. tegen Mau- rits, de nederlaag van Limburgia tegen De Spechten en de groote overwinning van M.V.V. op V.V.V in het Zuiden. DISTRICT I. 5 3 2 0 8 13—7 4 3 1 0 7 14—4 5 3 0 2 6 10—8 4 2 1 1 5 19—10 4 2 0 2 4 9—9 4 2 0 2 4 10—16 5 1 2 2 4 9—9 5 1 2 2 4 9—10 4 1 1 2 3 12—19 4 1 0 3 2 11—16 4 0 1 3 1 3—11 De stand in deze afdeeling is: D H C Feijenoord Sparta Haarlem V U C Stormvogels' Blauw Wit D W S 'D F C HBS Neptunus TWEEDE KLASSE A. S.v.v. heeft zich op de derde plaats kunnen handhaven. De strijd, aien de roodgroenen om het behoud daarvan tegen Fortuna moesten leveren, eindigde in een 0—0 gelijk spel, het Rotterdam- sche Coal, dat er stellig ook een goeden gooi naar zou hebben ge daan, had vrijaf, er. V.F.C., nog éen gegadigde, sneuvelde tegen Over maas. Heit leidende Excelsior had geen genade voor B.M.T. en maak te de Hagenaars onbarmhartig met 131 af. C.V.V. speelde een zeer onfortuinlijken wedstrijd tegen V.D.L. en verloor met 2—6. De stand is nu: Het matadoren-duel tusschen de Amsterdamsche clubs om de lei ding in Distriet I bleef onbeslist De Volewijckers en Ajax gaven eUcaar niets toe en deelden na een uitstekenden en emotioneelen 'wed strijd met 55 de punten. Hermes Excelsior D.V.S. is klaar wakker; met niet Overmaas minder dan 8—0 werd V.S.V.", dat S.V.V. in de jeneverstad op bezoek kwam Fortuna ingemaakt; zouden de Schiedam- V.D.L. mers met deze overwinning ein- Coal delijk hun opmarsch naar de kop IV.F.C. groep hebben ingezet? Xerxes stel-H.V. V. de andermaal teleur; de Zebra's C.V.V. moesten met 43 beide punten aan B.M.T A.D.O laten, en zijn nu in deze af- O.D.S. deeling de eenige club die nog geen winstpunt veroverde. Ook Emma stelde hevig teleur: D.O.S. ij nam met 14 beide punten mee riCriTlGS naar de Domstad en deed daar door de Dordtenaren van de 4e naar de 8e plaats vallen, 't Goo? behaalde een nuttige 0—3 over winning op E.D.O. De stand is nu: Volewijckers 5 4 1 0 9 23—13 Ajax 4 3 1 0 7 18—9 RFC 4 3 0 1 6 8—7 ADO 5 3 0 2 6 15—16 H D V S 4 2 0 2 4 15—10 t Gooi 4 2 0 2 4 12—10 DOS 4 2 0 2 4 11—11 Emma 5 2 0 3 4 14—13 EDO 5 1 0 4 2 9—16 V S V 5 1 0 4 2 7—22 Xerxes 3 0 0 3 0 8—13 C O O DISTRICT II. Feijenoord had vrijaf, en daarvan heeft D.H.C. gebruik gemaakt o-m zich althans voorloopig aan den kop te plaatsen. De Delftenaren maakte geen fout en klopten H.B.S. met 3r-l; Sparta won volgens de verwachting de derby tegen Nep tunus. eveneens met 31, en nes telde zich daardoor op de 3e plaats. De Amsterdamsche clubs in deze afdeeling, van wie aanvankelijk ge dacht werd dat zij een prominente rol zouden spelen; zakken steeds verder af. D.W.S. leed een even te leurstellende als onverwachte 30 nederlaag tegen V U.C., en Blauw Wit kon het tegen Haarlem niet verder brengen dan tot een 3—3 ge lijk spel. De Zattrdagmiddag j.l. te Brus sel gespeelde internationale voet balwedstrijd tusschen België en Frankrijk werd door de Belgen met 21 gewonnen. 5 5 5 5 5 3 4 4 4 9 3 0 10 22—4 8 18—6 6 6—4 2 5 9—7 2 5 14—14 0 4 6—5 2 4 7—8 3 2 12—11 3 2 7—14 4 2 7—31 3 0 4—9 Het zat in de lucht. Reeds toen S JJspelers het V«W opkwamen hadden we het gevoel, dat er iets zou gan gebeuren, waardoor Her mes zou laten zien ook nog wel iets m de melk te brokkelen te hebben. (Doeipuntenregens zijn gisteren overigens alom in den lande waargenomen). Hermes D.V.S. speelde een enthousiaste partij, zat goed op den bal en bouwde aardige aan vallen op. Het had heelemaal geen verwondering behoeven te wekken, als de score over de dubbele cijfers was geweest, want Jacques Heijs- ter, die de minste uit de voorhoede was, heef enkele opgelegde kansen ?n paar doelpunten had V.b.V wel verdiend, vooral in de tweede helft, toen bet Hermes- doel tot drie maal oe door het oog van den geluksnaald kroop. Er waren enkele wijzigingen in de normale opstelling. Poulus was spil en goed, lifcs half stond v d. Moer, die zijn opstelling recht vaardigde door een vlotte partij voetbal. Lengkeek was weer od de rechtsbuitenplaats opgesteld en speelde behoorlijk. Stolk gaf enkele van zijn fameuze runs weg. Mole naar was de goal-getter, hij was geen groot spelverdeeler en tegen een sterke egenparij moe ander werk e zien gegeven worden, maar d kansen, die hij geserveerd kreeg benutte hij en dat is ook een ver dienste. Vijf doelpunten op een middag is niet onaardig. Heijster was niet bijzonder op dreef, zijn plaatsen liet te wenschen over en hij schept meer dan hij schiet, zoodat de bal vrijwel altijd over gaat, als hij een schot op de goal geeft.- Borrani was buitengemeen actief, iets wat den laatsten tijd een zeldzaamheid was. Daudy was betrouwbaar als immer, Jansen als van ouds en Pil vond in het mid denveld blijkbaar erg gezellig, vandaar, dat hij geregeld ver uit- li i\ Y.SiV. kwam er practisch niet aan te pas. De stoere de Vries was wel de beste. Het deed de ploeg ook geen goed, dat v. d. Lugt, De strijd om de leiding in District I. het gigantische duel tusschen De Volewijckers en Ajax, is onbeslist gebleven. Het was inderdaad een strijd, twee kampioenen waardig Beide ploegen paarden aan een uit stekende techniek een hoog tempo en een laaiend enthousiasme, en de talrijke toeschouwers hebben geno ten van zoowel priima spel als enorme spanning. De Volewijckers waren wellicht technisch iets beter, daartegenover stonden het groot er uithoudingsvermogen en de fijnere tactiek van de Ajaxieden. Aanvankelijk waren De Vole wijckers in de meerderheid en Bakker opende na een kwartier de ecore. De uitvallen van Ajax waren zeer verrassend, en de snelle en handige buitenspeler? Drager en Fischer brachten het doel van Bruist telkens in gevaar. Het was Drager, die na een half uur doel man Bruist met bal en al in het doel werkte; maar in de volgende milnuut heroverde De Busser voor zijn club de leiding. Ca. tien minu ten voor de rust besloot Korndorf- fer uitstekend werk van Drager met een magnifieken kopbal, en kort daarop schoot Drager een voorzet van Fischer onhoudbaar in Met de rust was de stand dus 32 voor Ajax. Was de eerste helft vooral geken merkt door technisch op zeer hoog peiil staand spel. na de rust kwam de spanning er nog meer in. Beide doelen verkeerden voortdurend in het grootste gevaar, maar in deze periode bleek de Volewijckers- voorhoede productiever. Door doel punten van De Busser (uit een door v Gelder onberispelijk genomen vrijen schop), De Jong en Bakker zetten De Volewijckers den achter stand in een 53 voorsprong om. Het laatste kwartier was echler ge heel voor Ajax. De Volewijckers. ploeg raakte uitgespeeld en daar van maakten de Ajaxieden gebruik om onweerstaanbaar te komen op zetten. Zij volgden dezelfde tactiek als twee weken geleden in bun wedstrijd tegen R.F C. en hadden wederom succes. Het moderne aanvalsspel met de snel naar bin nen zwenkende buitenspelers rukte de Volewijckers-verdediging uit haar verband. Toen Korndorffer ca tien minuten voor het einde den stand op 54 had gebracht, steeg de spanning ten top; en toen DrS- ger vijf minuten later deh gelijk maker scoorde, kende de vreugde van de Ajax-supporters geen gren zen. Met den stand 55, die de ver houding uitstekend weergaf, kwam het einde van dit gigantische duel Onbeslist. de mid-voor even voor rust bij het koppen ongelukkig tegen een Hermes-speler terecht kwam, zijn rug kneusde en met de brancard van het veld gedragen moest worden. Gezien het feit, dat V.S V er voor dien tijd ook al niet aan te pas kwam, heef di incident geen enkele invloed op de uitslag gehad Het verloop is gauw verteld; Na 2 minuten Molenaar: 10; na 7 Stolk; 20; na 10 Borrani: 3O- na 12 Molenaar: 40; na 30 Mole naar: 50; Rust. Na 20 minuten Molenaar 60; na 28 Molenaar 70 en toen besloot Lengkeek de voorstelling met de achtste. Fortuna en S.V.V., die 't elkaar destijds 'in den eindstrijd om het S.V.V.-schild zoo moeilijk hebben gemaakt, zoodat de Schiedammers eerst na verlenging de overwinning boekten, zijn nu ook gisteren tot een yinnigen stri.d gekomen. Er was voor dezen wedstrijd een groote belang se'Iing en de toe schouwers -■ebben van een goeden wedstrijd kunnen genieten. In het veld was S.V.V. ongetwijfeld tech nisch heter, doch het .afwerken van de aanvallen liet te wenschen en bracht de Schiedamscihe voor hoede het al voor het Vlaanding- sche doel, dan vond zij daar im- mer een hechte verdediging en een uitstekend doelman, die van geen wijken wisten. Trouwens, Fortu ne's voorhoede had het ook lang niet gemakkelijk en hoe beide ploegen ook zwoegden, de rust ging met blanken stand in. bill ^eede helft was het van werkeSta aken een pak; een hard werkende voorhoede aan beide zijden en een stevig verdedigend blok aan weerskanten. Ook niu was S.V.V. een tikje sterker, tot doelpunten kwam het echter niet. zoodat het met 00 een verdeelen van de punten werd. Handbal. Het slechte weer en den toestand van het veld waren oorzaak dat er aan beide zijden slecht snel te zien werd gegeven. De D.W.S.- vooxihoede, die met den wind in den rug begon, bracht vele goede kansen om zeep, zoodat het groote windvoordeél maar weinig doel punten opleverde. Rotterdam, dat niet volledig was, wist toch tegen den storm in nog enkele gevaar lijke aanvallen op te zetten. Slecht schieten van de Rotterdammers was oorzaak dat zij het voor de rust niet tot doelpunten konden brengen. D.W.S., dat na een kwar tder eindelijk meer van de gebo den kansen gebruik wist te ma ken, had bij het draaien een 6O voorsprong verkregen. Direct in de tweede helft wist Muhring met een ver schot het eerste doelpunt voor Rotterdam te scoren. D.W.S.. spelend met wind tegen, bleef toch sterker en gevaarlijker, zoodat de eindstand nog 92 voor D.W.S. werd. Go Ahead en B.V.V. zijn de twee eenige eerste klasse-clubs in den lande, die nog geen enkel verlies- punt behoefden te incasseeren; bei de rekenden gisteren met gevaar lijke concurrenten af en versterk en hun leidende positie daardoor "ftonhjk. Van de overige titel- 7n rfrl?enten 'n Oost. Noord en bittere taf te er echter eenige een kansen aio sllkken. waardoor hun kansen aanmerkelijk daalden. DISTRICT III. De belangrijke.wedstrijd om de leiding in het Oosten is een ze^ voor Go Ahead geworden De De ventenarem handhaafden hun fraaie record, al wijst de uitslag lo er op, dat zij ditmaal maar net met de hakken over de sloot kwamen en dat Tubantia het hun heel moei- lijk heeft gemaakt. Twee der an dere titelgegadigden vochten zich, zooals het dit seizoen in deze af deeling gebruikelijk schijnt, tegen elkaar dood; A.G.O.V.V en Hera cles veroverden n.l. ieder één punt, een uitslag waarmee Go Ahead als lachende derde uiteraard het meest gebaat is. De vierde club. die men voor den kampioenstitel een se rieus candidaat had gedacht, N.E.C., vermocht het tegen Enschedesche Boys slechts tot een 22 gelijk spel te brengen. Be Quick schijnt zich wel bijzonder goed in het eerste klasse-milieu thuis te voelen, en de Zutpbensche debutanten legden zelfs middels een daverende 111 zege over P.E.C. beslag op de 2e plaats. Met het befaamde Enschede daarentegen is het dit seizoen hee lemaal mis; nu verloren de zwart- hemden weer met 20 van Quick. De stand is nu: N.A.C. aan den overwinningsgor- del .geregen. De Bosschenaren handhaafden zich daardoor met Punten uit 4 wedstrijden aan den torn 2ar 5°k L?n?a maakte geen °UJ, stuurde Vlissingen met een n^tf.,TD er,aa" naa£ buis terug en wiKS Zlch met 7 Punten uit 4 lem TT op de 2e plaats Wil- tricolo ®Ci?ter struikelde wel; de zoek aan £r?chten van hun be- pen 2 2 wf-?101113 niet meer dan ton ma ^en J%eJ mee en heb" nfntcn ?chterstand van 2 punten. Noad legde De Baronie in eigen huis met i—6 he, ,wi; gen op, en R KT.V.v" Eteeg ten koste van R.B.C. twee plaatsen op de ranglijst, die er nu als volgt uitziet: B V V Longa Willem II N A C Noad Eindhoven Helmond R K T V V Baronie Vlissingen R B C 12—2 16—2 10—6 7—4 11—7 6—5 5—6 5—11 6—15 5—16 7—16 Go Ahead 4 4 0 0 8 144 Be Quick 4 2 2 0 6 15—4 Quick 4 2 1 1 5 53 Tubantia 5 2 1 2 5 8—7 NEC 5 2 1 2 5 8—8 A G O V V 3 1 1 1 3 5—3 Ensch. Boys 3 1 1 1 3 4—4 Heracles 4 0 3 1 3 8—9 Wageningen 4 1 1 2 3 4—5 P E C 4 I 0 3 2 4—21 Enschedé 4 0 1 3 1 4—11 DISTRICT V Nog staat H.S.C. in de le klas se A aan den kop. maar de Gro- ningsche stad-clubs hebben hun achterstand ingeloopen, en het ziet er naar uit, dat zij ui'einde- lijk toch zullen uitmaken wie de kampioen wordt. Veloeitas kwam door H.S.C.. nog wel op eigen terrein, met 23 te kloppen 'n punten met de Hoogezander*- ge luk, en Be Quick. dat de derby tegen G V.A.V ditmaal me" 3—0 volgt nu met slechts 1 ™r. hespunt meer. Maar ook Achilles zal een hartig woordje meespre ken: de Asser club bestond hm in Veendam een 12 ovc-win-ring te bevechten, en zij deelt n" met H.SC en Veloeitas de leiding DISTRICT IV Ook in het eerste Zuidelijke district is de belangrijkste wed strijd een overwinning voor de leiders geworden. Na een harden strijd, die telkens wegens ruw spel onderbroken moest worden, heeft B.V.V. ook den scalp van Excelsior '20 is op den goeden weg. De zwartwitten behaalden weer een overwinning en legden daarmee tevens beslag op de eer volle 5e plaats van de ranglijst. De Musschen zetten met 30 ten koste van Spartaan '20 hun zege tocht voort, maar De Hollandiaan bleef bij de Postduiven steken en keerde met de eerste nederlaag (2—1) naar huis terug. Terlaak krijgt zoo langzamerhand een doel- gemiddelde als een prijskaartje uit een galan'erieënwinkel; nu wer den de Hagenaars weer door Concordia met 0—13 geslacht offerd, hetgeen voor de Delfte naren de eerste overwinning was. De stand in de 3e klasse C is nu: Musschen Hollandiaan Postduiven V C S Excelsior '20 Spartaan '20 Concordia B E C H v. Holland 3 Terlaak 5 0 10 28—6 27—10 17—5 19—15 17—25 11—8 20—17 8—14 2—8 0—38 Martinit heeft het leelijk laten liggen. Wellicht vatiten onze stad- genooten den wedstrijd tegen het nog bezitslooze E.D.S. te gemak kelijk op, en dat heeft hun een zekere overwinning gekost. Door het nu bereikte gelijke spel zakte Martinit ten gunste van D.C.L. een plaats op de ranglijst. De wed strijd van D.H.S. tegen Pechvogels ging niet door. Het rivalenduel tusschen V.O.C. en Poortugaal werd met 20 gewonnen door de roemruchte roodzwarte Rotter dammers die daardoor de leiding overnamen, R.D.M. en Slikkerveer deelden de punten, en Leonidas kwam op de onderste plaats door een 21 nederlaag tegen D.C.L. De stand is nu: V. O. C. Poortugal R. D. M. D. C. L. Martinit Slikkerveer D. H. S. Pechvogels E. D. S. Leonidas 5 4 1 0 5 4 0 1 5 3 1 1 5 3 0 2 5 2 1 2 5 2 I 2 4 2 0 2 4 1 0 3 5 0 1 4 5 0 1 4 9 15—8 8 11—6 7 14—9 10—12 13—10 12—13 8—8 8—14 6—10 8—14 In de 4e klasse speelde alleen Schiedam, dat Wit Rood Wit met een 51 nederlaag naar Brielle terugstuurde. Voor de overige wedstrijden verwijzen wij naar de uitslagen. Excelsior heeft aan de verwach ting beantwoord en het Delftscfae B.E.C. in een speciaal op het laatst enthousiast gespeelden wedstrijd met 5—3 geklopt. Excelsior begint veelbelovend met eenige snelle open aanvallen uit een waarvan J. v. Harmeien met een mooien kopbal opent. B.E.C. komt al zeer goeakoop aan den gelijkmaker wanneer Troost den bal veikeerd beoordeelt en in eigen doel werkt. Over het geheel genomen houdt Excelsior het spel nu veel te kort. De vleugelspelers worden practisch niet in het spel betrokken betgeen tot gevolg heeft dat de verdedi ging van B.E.C. steeds gemakkelijk kan ingrijpen en iedere aanval on schadelijk maakt. Wel noteeren wij in deze periode eenige formidable schoten van J'. Dries waarvan er een de deklat beukt. Even voor de rust weet B.E.C. de leiding te ne men wanneer de rechtsbinnen van een fout in de verdediging dank baar gebruik maakt. De thee heeft den zwart -witten blijkbaar goed gedaan want nu wordt er veel enthousiaster ge speeld. Het duurt dan ook niet lang of A. Dries weet den gelijkmaker te scoren, terwijl even later A. Sui ker uit een mooien voorzet van Soesbergen onhoudbaar weet te doelpunten. B.E.C. wordt nu totaal ingesloten. Het te ver opdringen van de Excelsior verdediging wordt noodlottig daar een snelle door braak met een doelpunt wordt be kroond. 33. Excelsior is hierdoor geenszins ontmoedigd en is niet meer van het doel der tegenpartij weg te slaan. Zij ziet haar harde werken dan ook beloond met nog twee mooie doelpunten van A. Sui ker, waarmede het einde kwam van dezen in de beste verstandhouding gespeelden wedstrijd. De voorzitter van de Ned. Zwembond. de heer J. de Vries, is benoemd tot secr.-penningmeester van de F.I.N.A. H S C Achilles Veloeitas Be Quick G V A V Veendam 9—5 10—7 1213 6—7 11—9 6—13 In de Friesche afdeeling is H>e- renveen weer oppermachtig: dit maal werd Lecwacden mta "og "rooter verschil het s)acl,t"*fe-. Sneek zette zich door cc" 30 overwinning op Frisia vari c de ie plaats. Bcei-enveen Sneek Fri sia T -eeuwarden L S C 16—6 93 7—9 9—14 3—12 DISTRICT VI. Zoowel PSV als Limburgia heb ben een leelijken steek laten val len De Eindbovenaren brachten' het tegen de staartclub Mauritg niet verder dan tot een poover 11 gelijk spel. De Brunsummer ploeg stelde nog meer teleur; zij moest bij haar bezoek aan De Spechten, die t0t dan toe nog geen enkel winstpunt hadden weten te beha len. met 1o het hoofd buigen. MW voer bij dit alles echter zeer wel en daar de Maastrichtenaren zelf zich met de cm-dubbel zinnige cijfers 8—3 van de taak tegen VW kweten, staan zij nu weer aan den kop. Zij zullen echter moeien op passen voo-r Sportclub ïn-a andermaal bewees niet ai1?"" «en uitsteikend cup-fighter. ma- ook een gevaarlijk competitie tegen stander te zijn Brabantia zakte een plaats, doordal zij met 4—3 in Bl-eijerheide verloor De stand is hier: 5 4 0 M V V PSV S C Emma Limburgia Brabantia Bleijerheide Juliana Roermond VVV Mauri ts Spechten 24—8 11—7 9—3 8—5 11—9 18—20 9—8 7—13 10—18 4—10 5—15 In een prettige ontmoeting heeft r eyenoord gistermiddag alle eer moeten laten aan de Royal Uccle Sport, een ploeg, die in de Belgi sche eerste klas een leidende posi tie inneemt. Vooral in de eerste helft hebben de Belgen een snel en in vele opzichten aantrekkelijk spel gedemonstreerd. Feyenoord kon te gen de vaak geraffineerd spelende Belgen niet steeds het juiste tegen spel vinden, maar ondanks de Bel gische meerderheid bleef de schaal met 22 tot aan de rust keurig in evenwicht. Na de pauze had Feyenoord het heft goeddeels in handen, maar haar aanvalskracht werd sterk ver zwakt door het te ver achterblijven van Linssen en Vrauwdeunt Te genover de vier doelpunten, die uit snelle Belgische attaques ontston den, konden de Rotterdammers maar één treffer plaatsen en z>J verloren tenslotte met 36.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1945 | | pagina 2