WAAROVER ZIJ SPRAKEN 01ENDISTRIBUÏIE NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 8 MEI jen uit het Grepe afdeelingsverslag. ACTE DE PRESENCE DER OUD-ILLEGALITEIT. VI Bataljon van Schiedam in reünie. MONUMENT VOOR GEVALLENEN. KATH. VOLKSPARTIJ. VERDUIDELIJKTE FLITS. DE TOCHT NAAR ENGELAND. PAGINA 2 BUURTVEREENIGINGEN, Burgerlijke Stand BUREAU VOOR CULTUREELE ZAKEN. HET STEDELIJK MUZIEK CORPS- RUÏNE VAN OUD-MATHENESSE, N.V. ROTTERDARISGHE KOLEN CENTRALE DEs NIEUWE STEDEBOUWKUNDIGE. Scheepvaartberichten. Uit het rapport over de afdee- "firxgsvergaderingen voor het onder zoek der gemeen tebegrootingen putten wij de volgende gegevens Per inwoner heeft Schiedam* een schuld van pl.m. 170. D® zorg voor de jeugd zal spoe dig uitgebreid worden. Het ligt in de bedoeling een jeugdregistratie ite beginnen om een einde te ma ken aan gifhandelende jeugd en deze in te schakelen in het arbeids proces. Voor de vrouwelijke jeugd overweegt men maatregelen om haar in de avonduren passende be zigheden te geven. Particulier ini tiatief in deze kan op de mede werking van de Gemeente rekenen. De baldadigheid van de jeugd heeft de speciale aandacht van den heer Alberts. Het politiecorps zal binnenkort vrij aanzienlijk worden uitgebreid tengevolge van een rijksregeling. De surveillance is zoo doeltreffend mogelijk geregeld, maar de crimi naliteit is tengevolge van den oor- Jog zeer toegenomen. Het aantal rijwielagenten kan nu ook weer be langrijk worden opgevoerd. De Geneeskundige Dienst heeft C-a. tot taak: le Het geneeskundige schooltoe zicht op te voeren van twee tot drie keer in de Lageren School tijd. 10.000 kinderen staan onder toezicht van schoolarts en school- verpleegsters, zoodat het nooddg zal zijn binnenkort een tweede schooi- verpleegster aan te stellen. Gebits- verwaarloozing komt veel voor bij de kindaren en de G.G.D. zal zoo gauw mogelijk de noodzakelijke controle ter hand nemen. 2e Kosteloozfe behandeling. 3e Ongevallendienst] en zieken- vervoer. De ongevallendienst werkt onvol doende en zal nu door den G.G.D spoedig ter hand worden geno men. 4e Bestrijding van besmettelijke ziekten. 5e Geneeskundige keuring en controle. 6e Maatschappelijk werk. Hierbij is groote behoefte aan een ervaren Zuster voor maatschappelijk werk. 7e Distributie van ziekenhuis bedden. Deze is door de Schie damsche ziekenhuisdirecteuren en den directeur van den G.G.D. over wogen en in principe wemschelijk geacht. Plannen zijn in studie. opneming van 8e Zorg voor Geesteszieken. 9e. Bemoeiingen met vereenigin gen op het gebied van geneeskun dige en kraamverzorging. 10e. Adviezen aan het Gemeente bestuur. Medische statistieken en Medische distributie. Het maken van het terrein op het Frans Halsplein tot kinder speelplaats wordt door het college van B. en W. gaarne bevorderd De werkzaamheden tot onder houd van de bestrating worden elk jaar volgens een te voren ge maakt schema uitgevoerd. Dit jaar is er zeer veel noodig, maar ge brek aan materiaal speelt ook hier een rol. Voor de wegen van Kethel geldt dit nog sterker. Er zou e'en crediet van 200.000 noodig zijn om daar alles in orde te brengen. Even na het in werking treden van de B, S. te Schiedam heeft de com mandant de heer P. Mak, de idéé ge opperd na verloop van een jaar we derom bij elkaar te komen. Dank zij de energieke leiding van den com mandant is dat gisterenavond juist na een jaar gelukt. Allereerst was er een korte plech tigheid op de Groote Markt, waar de heer J. v. d. Kraan, wethouder, namens den wnd. burgemeester, die door ziekte was verhinderd, een toe spraak hield, welke hij besloot met ^en spontaan driewerf hoera voor de Koningin. Er volgde een inspectie van het bataljon door den wethou der en den oud-wnd. burgemeester den heer Bosch. Het Politie Mu ziekcorps speelde tot slot het Wil helmus. In colonne trok de groep vervol gens naar het monument voor de ge vallenen om namens het bataljon een krans te leggen. In de recretatiezaal van de werf Wilton was reeds alles in gereedheid gebracht om de manschappen met ge- noodigden te ontvangen. In een geanimeerde stemming werd het verdere programma in deze zaal afgewerkt. Vrienden en kennissen van de illegaliteit ontmoetten elkaar weer en al spoedig zag men diverse groepjes, die onder veel gejuich oude herinneringen en anecdoten ophaal den. Het Politie Muziekgezelschap o. 1. v. den heer B. Verweel zorgde voor opgewekte marsohmuziek. De heer Blaisse vertoonde een film, waarin veel van het VI Bataljon gedocumenteerd was. De oud-wnd. burgemeester Bosch, de burgemeester na de bevrijding, hield een speech .waarin hij met dankbaarheid en weemoed terugzag op de bevrijding. Hij hekelde de trage berechting van de landverra- d<?rs en de laksheid van de oud- officieren en reserve-officieren, die aan een oproep geen gevolg geven. Ter gedachtenis aan hun onder- grnodsche periode werd aan de man- hen en vrouwen van de Schiedamsche illegaliteit een diploma, een afschrift van den brief van Prins Bernhard aan de B. S. en een insigne uit gereikt. Naar wij officieus vernemen heeft de landelijke Commissie voor de oorlogsmonumenten de Plantage aangewezen als plast, voor het Schiedamsche Gedenk- xeeken. DE AVONDWAKE. By het Hooghuis te Eindhoven is het bekende boekje met vigilie- overwegingen en de installatie- ceremonie voor Kath. Voortrekkers „De Avondwake" opnieuw uitgege ven. Het heeft een stevig linnen omslag en ziet er goed verzorgd Vrijdagavond is er om 8 uur een ledenvergadering in één der boven zalen van den R.K. Volksbond. De agenda omvat: 1. Opening, notu len, mededeelingen. 2 Candidaat- stellimg voor den gemeenteraad. 3. Benoeming der leden van de com missie v. politiek advies. 4 Rond vraag en sluiting. Het spreekt vanzelf, dat het bij wonen van deze vergadering zeer gewenscht is. Er moet niet alleen naar worden gestreefd dat de Ka tholieke Volkspartij zoo sterk mo gelijk in den Gemeenteraad ver tegenwoordigd zal zijn, maar ook dat de zetels worden ingenomen door de meest gesehikten. Hierop kunt en moet ook U invloed uit oefenen. De namen der candidaten moeten uiterlijk Vrijdag 10 Mei a.s. voor des avonds 7 uur op de daarbij ge bruikelijke formulieren, geteekend door tenminste 10 leden, bij den secretaris den heer A. J. O. van Oppen, Lange Haven 102, zijn in- In onze flitsen over de bevrijding vam Schiedam, die Vrijdagavond jjt. verschenen, is een onjuistheid .geslopen, waar het Sohotvamigleir betreft. Die aanslag op hem was raJl. ndiet 'beraamd dboir goede agen ten maair door zijn collega-colla borateur Versteeigih. Het betrof hier een duo, dait dubbel spel speeldle, waarbij die een ten koste van den ainidler probeerde de red den, wat te redden viel. Versteegh had verbinding met niet boma-fide toriinigen en uit deze kringen kwam Vermeulen voort, dile een goadie beurt wiidle maken door, ten behoeve van Versteieigh, Scbotvamgier neier te schieten. Waar- schijinMjk met dat plan voor oogen kwam hij brigadier Z. verzoeken Schotvainger 's nachts om 4 uur ora het bureau lie 'laten komen. Brigadier Z. rook onraad, waar schuwde Inspecteur van Kesselen, die' op zijn beurt de apparatuur in beweging zette,, die het in be scherming nemen van Schotvan ger volbracht. Vermetullen is den volgenden morgen gearresteerd door een K.P.-er. R. K. VROUWENBOND ter beevaart naar Schiedam. Het is Dinsdagmiddag twee uur. Op het fel door de witte lentezon beschenen Marconiplein te Rotter dam heerscht een ongewone drukte. Er hebben zich een honderdtal vrouwen op het plein verzameld, vrouwen van alle leeftijden, vrou we' uit alle standen van de maat schappij. Voortdurend voegen zich nieuwkomers bij de snel aangroeien de groep. Sommigen komen te voet, anderen worden door de bedrijvig ''ellende trams aangevoerd. De voorbijgangers en omwonenden werpen verbaasde blikken naar deze dichte menigte en vragen zich nieuwsgierig af, wat die ongewone drukte te beteekenen heeft. De katholieke vrouwen van Rot terdam, die zich daar op net Marconiplein aan het verzamelen zijn, staan op -het punt een oude traditie te hervattende bedevaar ten ter eere van St. Liduina van Schiedam, georganiseerd door den R. K. Vrouwenbond, Om kwart over twee precies ver trekt de stoet, welke intussehen is aangegroeid tot een kleine drie honderd vrouwen. In een lange rij, vier aan vier, zwijgend en inge togen, stil voor zich heen biddende, trekken zij in de richting van Schiedam. De motorpolitie wachtte de bedevaartgangsters bij de grens van de gemeente op en zorgde er voor, dat deze ongewoon groote massa menschen zonder hinder de Frankelandsche kerk bereikte. Tij dens het lof, dat gecelebreerd werd door den Hoogeerw. Deken Niekel zong een dameskoor. In zijn predi katie wees de Hoogeerw Deken erop, dat het lijden van' St. Li- duina ons leerde, dat de mensch God niet naar zijn hand moei willen zetten, maar dat wij ons door God naar Zijn hand moeten laten zetten. Na het lof ging de tocht naar den R.K. Volksbond, waar thee werd geserveerd en de afd. Centrum van den R.K. Vrouwenbond gele genheid kreeg haar leden opnieuw in te schrijven. Deze bedevaar! was n.l. voor haar tegelijk een ap pèl, omdat tijdens het bombarde ment van Rotterdam de geheele ledenadministratie is verbrand. Op 23 Mei a.s. zal de eerste al- gemeene ledenvergadering worc'er gehouden in de gymnastiekzaal van de St. Luciaschool aan de Aert van Nesstraat. Behalve de Rotterdamsche vrouwen, was er ook een groepje van de Maria- congregatie uit Schiebroek, die on der leiding van den Zeer eerw Pastoor Lansbergen de bedevaart meemaakte. De hulp van de politie zoowel als van het St. Liduina Comité droeg belangrijk bij tot het slagen van deze bedevaart. Gisterenavond kwamen de deel nemers aan den tocht naar Wands worth voor het laatst bijeen om enkele mededeelingen te aanhoo- ren. Wegens ziekte was de heer Ailbers verhinderd aanwezig te zijn. Hij had de volgende bood schap gestuurd: Sportvrienden, Graag was ik hier vanavond aan wezig gewees om de belangrijk heid en groote b^teekenis van de ze eerste sport-uitwisseling uiteen te zetten. Voor onze stad is deze daad van groote beteekenis, 't beteekent niet alleen 'n wedstrijd tussohen 2 elf tallen, maar bovenal 'n officieel bezoek van 't Schiedamsche stads bestuur aan dat van Wandsworth, 't is daarom, dat ik U met klem zou willen vragen de eer van cnze stad én sportief maar ook in elk ander opzicht hoog te houden. Slechte ervaringen van andere steden hebihen reeds het bewijs ge leverd, dat -men z'n goeden naam -heel snel kan verspelen. Gij zult laten zien, dat het ook goed kan. Wij rekenen op U! (get.) P. B. M. ALBERTS. De heer van Boohove gaf nog een 'kleine beschouwing over het doel van de organisatie: Het leeren kennen van elkanders levenswijze en gewoonten door het directe contact met de families. Later zou de sport wellicht door andere or ganisaties gevolgd worden. Zelfs was er een vereeniging tot ver edeling van de konijnen- en pluim veeteelt, die met Londen contact zoekt voor een inzending. Donderdag gaat het gezelschap om 8 uur n.m. uit Schiedam naar D.P.. en vandaar met de boottrein naar Hoek van Holland. Vrijdagmorgen vroeg zal men in Londen zijn, waar de gastheeren zullen zorgen voor de komende dagen. Maandagavond vertrekt men weer om 8 uur uit Londen. De redacteur van ons blad zal deze reis meemaken en o.a. den wed strijd tusschen Schiedam en Wandsworth verslaan. ■Broersveia-eomne In de geheel bezette groote zaal van den R. K. Volksbond hield het Broersveld-comité gisteren een be vrijdingsfeestavond. Aan het goed verzorgde program ma werkten mee Pete van Eyk als conferencier, Les Brocardis, de Hilea Hawaiians, Schlemiel en Co. -de twee jongens met een guitaar, het zangduo G. J, van Houten en Mevr. van Leeuwen en de gebr. van Hou ten. De schetsen, die werden opge voerd waren zoowei in aankleeding als voordracht goed verzorgd, fro fatria Deze buurtvereeniging uit de Put- tershoekschestraat had de medewer- ikng van het Schiedamsche Tooneel Gezelschap „Onderling Kunstgenot". De regie van de erg populaire stuk ken was in handen van Joh. Janson Jr. De heer Hakor verzorgde met ziin band de muziek. GEBOREN: Helena J., d. v. P. de Brons en H. J. Gerritse, Lek straat 64 Marynus, z. v. J. Wil- legers en A. I. Zonneveld, Maas- damschestr, 2 Willy M. J., d. v. J. Vroom en M. Meijster, van Smaleveltstr. 33 Martinus, z. v. P. Verhaal en G. v. Poppelen, Dr. Noletstr. 1 Eddy, z. v. H. A. F. J. Wulf en J. C. H. v. d. Wiel, Prof. Kam. Onnesln. 135 Martha Th. J., d. v. J. J. M. Dourens en A. C. Bronsgeest, Boerhavelaan 1 Hyacintha Th. M., d. v. K. Koe koek en P. J. M. Peereboom, Dr. Noletstr. 1 Leonard W., z. v. L. L. Baas en C. Groeneweg, Boer havelaan 1 Pieter E., z. v. P. Roctus en A. M. Oskam, Parallel weg 184 Hen cl ri na, d. v. B. Hoek en N. v. d. Velde, Damlaari 17 Adrianus M., z. v. T. Scholten en N. A. v. Holst, Prof. Kam. Onnes- laan 191 Christiaan J., z. v. J. Mak en A. v. d. Tak, Boerhavelaan 1 Bernardina J., d. .v. J. B. Seleski en H. N. Walgreen, Boer havelaan 1 Johannes, z. v. G. J. Gouweleeuw en J. Feenstra, van Swindenstr. 52 Pieter, z. v. M. de Putter en I. J. Oggel, Rotterd.- dijk 166 Marie J., z. v. J. v. d Berg en E. C. Jung, Parallelweg J60 OVERLEDEN: C. Th. Cino, 10 mnd., Geervlietschestr. 40 H. v. d. Hoeven, 75 j., weduwe van A. Wuisman, L. Kerkstr. 84. Het Bureau voor Cultureele Za ken is ingesteld, omdat B. en W. overtuigd zijn van de .groote waar de van een bloeiend cultuurleven in onze stad. Op. dit gebied is er een groote achterstand te consta- teeren. Een eigen schouwburg en concertzaal ontbreken. Zalen voor ontspanning, volksopvoeding en jeugdontwikkeling zijn schaars te vinden. Volksvoorstellingen op tooneel-, muziek- en choreogra- phisch gebied kunnen èn tenge volge van het gebrek van zaal- ruimten èn doordat, wegens dit ge brek geen Rijkssubsidies kunnen worden aangevraagd en genoten, niet plaats vinden. De geestelijke wederopbouw van ons volk zal óók door een bloeiend cultuurleven worden gesteund. Het Bureau is begonnen met de registratie van alle vereenigingen. welke zich op dit gebied bewegen. Een nauwkeurig overzicht van de aanwezige zaalruimten, openbaarde een schromelijk tekort. Getracht wordt om zoo spoedig mogelijk te komen tot den bouw van een éigen schouwburg, waarvoor U de eerste voorstellen binnen enkele dagen zullen bereiken. Om in de eerste nocden voor de komende jaren te voorzien is met kracht gewerkt aan het bevorderen van plannen voor het bouwen van eer. nood- schouwburg, welke plannen thans bij de gemeente zijn ingediend Uitvoerige besprekingen met het Ministerie van O. K. en W. moch ten ertoe leiden, dat voor de toe komst subsidies zijn toegezegd voor concerten en tooneelvoorstellingen. speciaal ook voor de arbeidende bevolking. Om samenwerking en coördinatie van alle vereenigingen op dit gebied te bevorderen, wordt gewerkt aan de Stichting van een Kunstraad, die on#'College zal ad- viseeren in alle belangrijke vraag stukken, en zelf actief er. leiding gevend zal werken tot bevordering en bloei van het cultuurleven. Naast de zorg voor het cultu reele leven strekt het Bureau zijn een vereeniging voor vreemdelin genverkeer, om Schiedam ook op ander gebied meer bekendheid te geven: Propaganda voor onze stad, zoowel economisch als cultureel, zal een nuttige taak zijn. Het bedrag der subsidie is te ge ring dan dat een verdeeling over de in Schiedam bestaande muziek corpsen voor deze vereenigingen eenig praetisch effect zou sor teer en. Bovendien blijft het College van B. en W. overtuigd van de waarde van het behoud van een eigen Ste delijk Muziekcorps. Dit corps, ge groeid uit jarenlange traditie, zou men niet gaarne misser.. Men kan niet zeggen, dat het Stedelijk Muziekcorps in den be zettingstijd de eenpansmaaltijden van Winterhulp Nederland heeft opgeluisterd. Een bevel, door den toenmaligen Burgemeester aan dit corps gegeven, is èn van de zijde der commissie èn door de leiding zooveel mogelijk gesaboteerd. Dat er desondanks toch enkele leden gespeeld hebben, kunnen B. en W. niet anders dan betreuren. Dezerzijds is alles in hel werk gesteld om vereenigingen op zang-, muziek- en looneelgebied op hun gedragingen tijdens de bezetting door daartoe ingestelde eereraden te laten beoordeelen Dat dit nog slechts op zeer geringe schaal is geschied, is aan de wijze van wer ken dezer eereraden te wijten. Onlangs schreven wij, dat het terrein om de ruïne van oud- Mathenesse op een vuilnisbelt ge lijkt en we suggereerden den plantsoenendienst dezen weinig aestethischen toestand door een eenvoudige opruiming en aanplant te verbeteren. Wij schreven toen, dat hier de lange baan wel weer de „kortste" activiteit ook uit om te komen tot weg naair verbetering zou zijn. Dat de A.S.R.O, Kan dèn alleen slagen en U kunt alleen dan Uw brandstoffen vóór de a.s winter in huis hebben, wanneer U direct Uw geldige nlevert bij de VOORHAVEN 60 Tel. 35555 dit inderdaad het geval is, blijkt uit het antwoord, dat een der commissieleden op een vraae om trent den toestand ter plaatse kreeg. Het termn rondom de ruïne van Oud-Mathenesse is inderdaad in eer. zeer slechten toestand van on derhoud. Reeds meermalen wer den besprekingen gehguden om in dezen toestand verbetering te brengen. Doch een definitief resul taat werd nog niet bereikt. In de nieuwe plannen voor dit stadsdeel is de ruïne opgenomen, en deze zal bij de verwezenlijking daarvan in een waardige omgeving geplaatst wo-rden. In Schiedam is een nieuwe zegs wijze bezig te ontstaan: „Het gaat plan-matig" (met den nadruk oj> matig). De heer G. B. Smid, die gisteren door den Tijdelijken Gemeente raad werd benoemd tot stede- bouwkundige, was Technisch Hoofdambtenaar bij het A.S.R.O. te Rotterdam. Hij is 45 jaar ouden behaalde in 1920 het M.T.S. diplo ma afd. Bouwkunde te 's-Graven- hage. Tot 1930 was hij in dienst bij de afdeeling Stadsontwikkeling van Gemeentewerken te Amster dam. Daarna kwam hij in Rotter dam, waar hij onder Ir. Witteveen bij de afd. Stadsontwikkeling werkte, vandaar ging hij over naar Rotterdam aangek. 7 Mei: Fidu- cia, Norwich, Maurits, Dordrecht, hout; Havprins, Liverpool, v. Om meren, R'damsche Droogd. My, le dig; Spurt, Oslo, Vinke, Waalh., ledig; Fim, Antw., Vinke, Waalh., ledig; 8 Mei: Miguel V Larrinaga, Londen, Vinke, Wat ledig Emely Dickinson, Norfolk, v. Nie- velt Goudriaan, Waalh., kolen; Ge- nerton, Quebec, Ruys, Maash, graan; Sommelsdtjk, Bat., H.A.L., Wilhelminakade, stg. en pass. Consul Bratt, Cardiff, Kuyper, van Dam en Smeer, Waalh., ledig; Si- rius, Gent, Continentale, Waalh., ledig; Sheringham Harwich, Hudig en Pieters, H. v. Holland, stg. Vertrokken 7 Mei: Confid, Bos ton; Normandia, Antw.; Kuwl Amstm.Sparta, EmdenMelrose Abbey, Hull; Cromarthy Firth, Em den; Glen, Newcastle; Mons, Em den; Durward, Grangemouth; Sur- te, Londen; Mr. Harm Smeenge, LondenLapwing, Londen. IJmuiden aangek. 7 Mei: Kuwl, Rottm, stukg. v. AmstmSparta, Rottm, wegens slecht weer; 8 Mei: Ellinor, Ascarhamn, stg. v. Amstm; Ousel, Liverpool, stukg. Vertrokken 7 Mei: City of-Dublin, Antw.; Laurits, Kopenhagen; Star- kenborgh, Huil. NEDERLANDSCHE SCHEPEN. Aalsum, Curacao n. Antw., p. 1 Azoren, Aert v. d. Neer 30 te Tam- pico; Aldebaran 5 v. B. Aires n. Amstm.Aldegonda 4 v. Penang n. Poelau Samboe; Ary Lensen 2 van Liverpool te Gibraltar; Bali, Kur- rachee n. Antw., 2 v. Pt SaidBeng- kalis 7 v. Kurraehee te Melbourne; Boissev&in 4 v. Batavia n. Suez Boskoop 5 v. Cristobal te Curacao; Coen 3 v. Runcorn te Workington; Delftdijk 6 v. Rottm te N. York Deo Duce 7 v. Amstm te Kopen hagen; Democraat 3 v. Plymouth Penzance; Ena, Rottm n. Aba- dan, 3 v. Suez; Frans v. Mieris 1 v. Talcahuano n. Huasco; Fort Am sterdam 2 v.- Hongkong te Bang kok; Fort Wilhelmina 1 te Shang hai; Govert Flinck 3 v. Rottm te B. Aires; Heemskerk 1 v. London derry n. Hamburg (verb.); Johan de Witt 3 v. Bangkok n. Semarang; Katwijk 8 v. Saffi n. Nederl.Kerk plein 5 v. Norfolk te Caibarien; Koningin Emma 4 v. La Guaira n. Trinidad; Kortenaer 2 v. Dublin te Hamburg; Kota Gede 5 v. Rottm te Batavia; Kota Inten 5 v. Batavia n. Singapore, 27 te Pt. Said verw. Kijkduin 2 v. Dublin n. Santander; Leerdam 7 v. Rottm te Philadelphia; Lekhaven 3 v. Sagua te Havana Loppersum 3 v. Freetown n. Lagos Haaskerk 7 v. Paramaribo n. Trini dad Madoera 2 v. S. Francisco n. Portland (Oreg.)Majori 4 v. New- lyn n. Cowes; Mapia 6 v. Trinidad n. Kaapstad; Melchior Treub 1 te Singapore; Mirza 4 v. Curasao te L. Palmas; Noesaniwi 4 v. Napels te Genua; Nijkerk 4 v. Pt Elizabeth n. Kaapstad; Omlandia 6 v. Lissa bon n. RottmOranjefontein 4 v, Rottm te FreetownOosterbeek, In ïingharo n. Casablanca, p. 6 F -isterre; Oranje, Batavia naar Amstm, 6 te Suez, 16 te Amstm verw.; Orpheus 4 v. N. York te Pt Elizabeth; Philip Wouwerman 4 v. L-nden te Baranquilla; Prins Bernhad 5 te CurasaoPrinses Juliana 2 v. Demerara n. Niokerie; Prinses Margriet 3 v. Londen te Southampton; Pygmalion 3 v. Mara- caibo n. N. York; Rembrandt 4 v. Adelaide n. Nederl.Rijnstroom 4 Liverpool te Manchester; Sala- wati 3 te HollandiajSaparoea, Pt Arthur n. Durban 4 v. East Lon don; Slbajak, Southptn n. N. Indië, 7 Gibraltar; Stad Arnhem, Rottm n. Casablanca, p. 5 Dover; Tabian 5 v. S. Francisco te Manilla; Ta- wali 3 v. Trincomali n. Batavia Themisto, I. Blanca n. Nederl., 3 te Pernambuco; Van der Capelle, W, Afrika n. Ned., 8 te Antw.Van der Velde, B. Aires n. Amstm, 6 v. Bahia; Zaanstroom, Antw. n. La Guaira, p. 5. Dover; Tiberius I v. Curacao n. Aruba. HOOGWATER TE ROTTERDAM. 9 Mei: le tij: 11.29, 2e tij: 23.48. WATERSTANDEN VAN 8 MEI. Keulen 1.65 (—0.05), Ruhrort —0.55 0.03), Nijmegen 7.15 0.05), Arn hem 7.37 0.04), Westervoort 8.02 0.04), Deventer 1.74 (—0.04), Borgharen 41.07 (+0.28), Belfeld 10.93 (—0.02), Grave 4.64 0.02), Lobith 9.42 0.04), Vreeswijk 0.22 (—0.02), WATERSTANDEN TE DORDRECHT. Donderdag 9 Mei. le hoogwater 12.292e hoogwater 24.48.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 2