REÜNIE VAN DE „N. O." Een Schiedamsch soldaat in SINGAPORE nieuwe schiedamsche courant VRIJDAG 24 MEI 1946 PAGINA 3 UITREIKING GEDENK PENNING SCHIEDAMSCH VROUWEN KOOR R. K. W. S. V.—D. K. W. „IK BEN ZEVENTIEN JAAR" WEERBERICHT BURGERLIJKE STAND. NOVEEN O. L. VROUW VAN SCHIEDAM VOORTZETTING VAN HET REISVERHAAL Passagieren PRINSES JULIANA NAAR BRABANT DE HAVENSTAKING HET BELGISCHE ELFTAL DE EERSTE BANANEN KONINGIN ontvangt fractievoorzitters j>e groote zaal van den R. K. Volksbond was gisteren geheel ge vuld met de vroegere werkers voor de Neutrale Organisatie, het ille gale lichaam, dat voor een belangrijk deel in Schiedam en elders het -ver zet tegen den vijand organiseerde. Groote Wout (J. Neeter) opende de vergadering en verwelkomde de aan wezigen. Helaas konden Pastoor Haselaar en Pater Eks niet aanwe zig zijn. De eerste had in een brief nog zijn dank over het werk van de ,,NO." uitgesproken. Spreker wees erop. dat de avond eerst nu plaats vond, omdat men alle schijn wilde vermijden, die zou wijzen op een voortleven van de illegale organisatie, als machtsver- band. De heeren Willemse en Bouvd band. De heeren Willemse en Bouvet verricht, vooral den heer Willemse die na de bevrijding de zorg voor het sociale en organisatorische deel op zich had genomen, tot dit aan de burgerlijke autoriteiten kon worden overgedragen. Groote Wout sprak de boop uit, dat deze avond zoo zou slagen, dat het een mooie her innering zou worden, eventueel een prikkel, zou zijn om het volgend jaar weer bijeen te komen. Ds. Schouw'nk las daarop verzetspoëzie voor Hij vroeg aan het eind daar van enkele oogenblikk-en stilte, waarna de aanwezigen het Wilhel mus zongen. Groote Wout gaf een overzicht van de geschiedenis van de ..N.O.", Haar ontstaan was eigenlijk heelemaal niet aan illegale motieven te danken. Mevr. Benthem de Wilde had een actie in het leven geroepen om hulpbehoevenden aan geld en bonnen te helpen. Zij deed dat met steun van een paar jonge ren. Langzamerhand werden ook menschen geholpen, die om politieke redene®. hulpbehoevend waren en juist op het oogenblk, dat allels illegaal dreigde te worden, werd mevr. Benthem de Wilde gearres teerd. Op haar werk had de geheele organisatie gedraaid en dus dreigde de zaak ineen te storten. De hulp krachten staken daarop de koppen bij elkaar en besloten geheel on- dergrondsch te gaan. Als doel werd gesteid: het organi seerden van het verzet tegen den be zetter, daarnaast het helpen van on derduikers. Het was het verschil met andere organisaties, die v.n.l. de strijd tegen den bezetter voerden. De taken werden bij de eerste vergaderingen verdeeld. Er kwam e-en afdeeling verzorging, die de bon kaarten en middelen in natura dis tribueerde, een afdeeling contacten, die voor de verbindingen met de buitenwereld zorgde, een financieele afdeeling, een afdeeling inlichtjngen en beveiliging: en een afdeeling ille gale lectuur. De naam Neutrale Or- vanisat e werd het eerst door bak ker Vlug gebruikt, toen in intiemen kring overgenomen en later via het eigen blad. algemeen gebruikt. Al gauw bleken de taakverdeelin- gen dooreen te loopen en er moest dus gereorganiseerd worden. Zoo ontstonden, de kleine en groote magazijndienst, kleine en groote winkeliers, waar bonkaarten ge plaatst werden, die elk oogenblik beschikbaar waren, de voedsel- en kieedingdienst voor hulp aan duikers in natura, omdat bonnen voor hen niets beteekenden, de zie- kendienst, die voor zieke onderdui- kers zorgde, het bijzondere fonds, dat alleen aan zeer ingewijden be kend was en diende voor ambtena ren en vooraanstaande politieke personen, die in moeilijkheden wa ren, de pers, die aanvankelijk de Wacht uitgaf, maar later overging tot het publiceeren van een eigen bïad, dat een oplaag van 10.000 exemplaren tweemaal per week be reikte, vervolgens de ambtenaren- dienst, de hulp van de ambtenaren van stadhuis, bevolkingsregister, ar beidsbureau en politie, die werkelijk fantastisch is geweest en zonder welke hulp de N. O. niet had kun nen werken. Later kwam daar nog bij de Inlichtingendienst Weggevoer de Arbeiders, die met auto's langs de kampen trok om weggevoerde ar- beiders op te halen en die zelfs tot in Duitschland ls geweest Groote Wout vertelde hierna van enkele bestuursreorganisaties en prees het werk van den heer v. d. Blom, van Pater van Kessel o.P. en Pastoor Haselaar, die vooral voor den inlichtingendienst onschat bare waarde hadden gehad. De N. O. werkte niet alleen in gerold" en nooit meer tot bloei kwam. Ook Kethel had een afdee ling, vooral voor de pers. Hulp werd gegeven aan Den Haag, Am sterdam en Utrecht, terwijl veel steun uit Vlissingen en Middelburg in den vorm van voedsel werd ont vangen. Het Hoofdkwartier is ge vestigd geweest bij de fam. Noomen, Warande 57, fam. de Waard, Rem- brandtlaan 79b en van Velthuizen, Tollenstraat 10, huizen, die wel ge schaduwd, maar nooit overvallen zijn. De dames van die adressen kregen de verguld zilveren herinne ringsmedaille. De kazerne tenslotte was gevestigd in de Fr. Haverschmidtlaan 31, het Kasteel. Na dit overzicht dankte Groote Wout allen nogmaals voor hun medewerking en het gestelde ver trouwen. Vervolgens vond de uitreiking plaats van de herinneringsmedaille, die in Voorschoten geslagen werd, en kregen alle medewerkenden het boekje van wijlen burg. mr. dr. F. L. J. van Haaren, bevattende de artikelen, die hij destijds als mede werker van de N. O. schreef. Na de pauze, waarin velen elkaar weer voor het eerst sinds de bezet ting zagen en waarin vele herin neringen werden opgehaald be gon het non-stop variété, waarbij namen als Daan Hooykaas, de Spel brekers, de Pico's, Williams, Bartley en Partner, zoowel als Koos Ver meulen en Frans Stephan voor zich zelf spreken van een programma waard om naar te kijken. Op Maandag 27 Mei a.s. om 8 uur geeft het Schiedamsch Vrouwenkoor in het Kerkgebouw van den Ned. Prot. Bomd aan de Westvest een Bevrijd ngsconcert. Zondag j.l. startten de wandelaars en wandelaarsters van R.K.W.S. V.- D.K.W. op de 35 en 50 k.m. marscii in Rotterdam, georganiseerd door R.W.V., welke zij allen goed vol- brachten. Zondag a.s. houden de D.K.. W.ers een trainingstochtje van plm. 25 k.m. Om 10 uur wordt gestart op het Koolasch bij de Kerkstraat. Daar er verschillende voor de vier- daagsche willen starten moet er danig getraind worden. De strijd om den vrijheidsbeker zal dit jaar bijzonder groot zijn, daar verschillende groote, zoowel Schiedamsche als Rotterdamsche vereenigingen reeds zijn ingeschre ven. Zondag 2 Juni a.s. is de groote D.K.W.-sportdag. Opvoering vun Comedia We begrijpen niet, hoe de tooneel- groep Comedia het heeft aange durfd om het stuk ,,Ik ben zeven tien jaar" van Paul Vandenbêrghe op haar repertoire te plaatsen. Aller eerst is het stuk een eenigszins veranderde versie van het prachtige boekje van Stefan Zweig: „Bren- nendes Geheimnis". Staat men daar bij verrast over de teerheid, waar mee hij de psychologische ontwik keling van een twaalfjarigen jon gen t.o.v. de groeiende verhouding tusschen -zijn moeder en een hotel gast, zijn vermeenden vriend, toe kent; in dit stuk heeft men alleen maar diep medelijden met de men schen, die een hopeloos oppervlak kige vrouw, Susanne (Joekie Broe- deiet) ziekelijk hooren spreken over haar zoon Bob (Gus Oster). De schrijver (Maurice Pleurville), die het conflict tusschen moeder en zoon tot stand brengt, nadat hij vriendschap heeft gesloten met den zoon, is al even verwaand en z.g. diepzinnig als vele schrijvers in tooneelstukken en sommigen in werkelijkheid. Als zoodanig was de rol van Cruys Voorbergh. hoewel goed, niet moeilijk. Daarmee hebben we dan de drie hoofdfiguren gehad, wat er omheen zwierf aan een Oom Victor (Dio Huysmans), een vriend Rene Chau. ry (Jack Dixon), een oude dame (Henriette van Kuijk) en Louise (Annee Berretty) was net goed ge noeg om het portret van een mis lukte greep te completeeben. We waren blij van den heer Heij- bour, den voorz. v. d. Kunstkring te hooren, dat de S.T.A.R.T., aange zegd heeft om het volgend seizoen met de beste stukken uit haar re pertoire te zullen komen. Medegedeeld door het K. N. M. i I. te De Bilt. i Verwachting tot Zaterdagavond; Zonnig weer met matigen Noord- I Oostelijken wind. j 25 Mei; Zon op 4.33 uur, onder 20.40 uur. Maan op 2.41 uur, on- j I der 13.18 uur. en A. v. Leeuwen, Nwe Maasstraat 95; Maria M. M., d. v. D. v. Dig gelen en N. M. Jansen, Boerhavelaan 1; Gerardina H. M., d. v. G. L. Alferink en C. M. J. v. Os, NewtoV- plein 16. Getrouwd: F. Verkaaik 28 j. en C. J. de Beer 28 j.D. M. v. d. Bos 23 j. en B. C. Graafland 23 j.G. Wagenaar 33 j. en A. C. v. Pelt 25 j.W J. Winterswijk 23 j. en H. W. Liefhebber 22 j.C. Punt 27 j. en S, H. Noordzij 22 jL. Feijen 25 j. en P. C. Steenhouwer 20 j.H. J. Gödde 24 j. en M. E. Noordam 27 j.; W. J. v. d. Noort 25 j. en H. Meeder 27 j.P. Mak 24 j. en M. Ouwens 27 j.J. Polak 24 j. en J. Damsteeg 24 j.J. v. d. Berg 27 j. en W. M. Swartjes 23 j.J. 't Hart 23 j. en F. Pols 25 j.M. W. v. d. Klink 25 j. en A. J. Rensman 24 j. u verleden: G. A. Lucassen 6 j.Dr Noletstraat 1; A. A. B. C. Kramer 71 j. wede. v. F. Ebberg, Kortland straat 30c; M. J. Kant 72 j. wed. v. J. D Hansier, Abbenbroeksche- straat 13 Geboren: Johanna d. v. F. M. A, v. Leeuwen en J. J. Meerkerk, Klaaswaalschestraat 12Albertus D., z. v. W. J. Th. de Jager en C. Jongbloed, Vlaard.dijk 101; Hendrik M. z. v. J. C. Homburg en G. A. v. Lith. v. Beverenstr. 6: Alfred z. v. H. J. P. Post en N. M. P. Ligt- hart, Galileistraat 75; Johannes P., z. v. G. H. Huiskens en E. E. M. v. Beers, v. Ruysdaellaan 10; Lau- rus z. v. J. Koppejan en E. Hollan der, Prof. Kam. Onneslaan 154; Wilhelmina M. I. d. v. H. P. M. v. d Ven en J. C. W v d Velden, Boer havelaan 1; Antonius J., z. v. L. C. Lammens en J. Brune, Boerhave laan 1; Cornelia M. P., d. v. W. S. v. Kempen en H. Kok Jozef Israëls- straat 6; Mendricus z. v. J. M. v. Dorst en C. J. de Pater, Zijlstraat ;56 Johannes O. ït„ z- v. J. F. v. d Burg en L. Stolk, Rotterd.dijK 76; Cornells P M. z. v. C. F. A. Alberts Heden is de groote noveen ter eere van O.L. Vrouw van Schiedam begonnen. lederen morgen om 7 uur in de St. Janskerk gezongen H. Mis, terwijl de noveengebeden iederen avond onder het Lof van 7 uur worden verricht. Op Vrijdag 31 Mei a.s. Titelfeest van het O.L, vrouwe Gilde. Feestdag van O.L. Vrouw, Middelares aller Genaden, wordt des morgens 7 uur een So lemneel H. Mjs opgedragen. Des avonds 7 uur piechtig Lof en gr ,tfarla Processie. De gezan gen zullen des morgens en des avonds worden uitgevoerd door de Gildezangers onder leiding van Pa ter S. Martin O.P. Schiedam, maar ook in R'dam-W R'dam-Z., Kralingen en R'dam-N' elke afdeeling in '43-'44 werd op- De Schiedamsche soldaat Jac. de Jong, die kok is bij het 41—II R.I., zond ons het vervolg van de weder waardigheden, die reeds in drie voorafgaande publicaties werden weergegeven. Wij waren dan op het Engelsche schip „Aronda" en mochten passa gieren in Singapore, We waren nu in de stad Marine basis" en het was nog een flink eindje tippelen naar Singapore. We zetten den pas er goed in en na korten tijd kwamen we langs een zwembad. Dat was ietsin een week had je je niet fatsoenlijk kun nen wassohen, en nu ineens zoon mooi zwembad! Maar al spoedig waren we teleurgesteld, want het water was niet goed. De Japan- neezen hadden er n.l. vergiftige deelen ingegooid. Dan maar weer door naar Singapore. Aan den hoofdweg gekomen, konden we gaan liften, want het was verder dan wij dachten. We stonden langs den weg (waai de Japanners het dek aan het re- pareeren waren!) met de voor u ook zoo bekende beweging met den duim, maar zzzzt, zzzt, geen eén Engelsche wagen wou stoppen. We stonden zoo al een half uur en nog steeds niets. PlotselingJa, daar stopt er een. „Waar moet dat naar toe, jongens?" hooren we vragen. We keken goed, en ja, warempel, het was een auto "van de Koninklijke Marine. „Naar Singapore?" „Ja". „Nou, dan gauw instappen". Wij er in, en daar ging ie dan, eindelijk. Na'een half uurtje kwamen we op onze plaats van bestemming aan. Wat een stadGroote gebouwen druk verkeer, echt iets als Rotter dam. We stonden eerst zoo'n beetje rond te kijken, toen er een klein Chineesje op ons af kwam met de vraag: „May I clean your boots?" Nou, aangezien onze schoe nen vuil waren geworden, lieten we ze toen poetsen en voor 5 cent glommen ze weer ais een spiegel. We drentelden de stad in en stonden voor een bioscoop te kijken en daar zagen we een kennis van ons, die vrij goed in Singapore be kend is. Hij vertelde ons het een en ander van de stad, o.a. dat het den laatsten tijd veel voorkomt, dat als je alleen op straat loopt en ze weten dat je veel geld bij je hebt, dat je dan beroofd wordt en in de rivier geworpen wordt. Maar om daar te blijven staan praten had ik ook niet veel zin in, en stelde voor, verder te loopen, want veel tijd hadden we ook niet, vooral ais we iets van de stad zouden willen zien. Maar loopen, daar wou onze kennis niets van hooren en hij stelde voor in zijn auto plaats te nemen en ons iets te laten zien. Zoo gingen wij dan eerst naar de N.A.A.F.I. cantine, een zeer groot gebouw, waar boven op den toren onze fiere rood-wit-biauw wappert tusschen de Amerïkaansche, Au stralische en Engelsche vlag. De soldaten kunnen zich daar reuze vermaken. Zalen voor pin-pongen, voor biljarten, kaarten, bioscoop, enz. enz. Na daar vertoefd te hebben gin gen we naar het Beatrixjcamp, waar de gerepatrieerden wonen. Al leen Hollanders mogen dit kamp betreden (althans, dien dag toen wij er waren). Na nog verscheidene gebouwen bezichtigd te hebben, o.a. waar de Japansche commandant de overgave van Singapore geteekend heeft, maar waar ik de namen niet zoo precies van onthouden heb werd het weer tijd om naar de boot terug te keeren. Onze kennis bracht ons tot de plaats van bestemming en na even gewacht te hebben, kwamen ,,onze" sloepen weer aan. Na hem bedankt te heibben stapten we in en daar gleden we weer na een mooien dag naar de ,,Aronda" terug. Daar aangekomen vernamen wij, dat het schip den volgenden dag zou ver trekken. En inderdaad. Den volgen den morgen om 6 uur, daar ver trok ie. En het ging een anderen kant uit. Den volgenden avond zou den wij den evenaar passeeren en natuurlijk zou ,,Neptunus" aan boord komen. Maar daarover een volgenden keer. H. K. H. Prinses Juliana heeft het voornemen, het onlangs uitgestelde bezoek aan Noordbrabant thans te laten doorgaan op 28 Mei a.s. H. K. H. zal een bezoek brengen aan Land van Heusden en Altena, Westbrabant en aan het nieuwe sa- ratorium „De KRjkkenberg" te Til burg. Zij zal hierbij de volgende rou. te nemen: Andel, Veen, Wijk, Genderen, Eethen Meeuwen Dussen Hank, Geer- truidenberg, Made, Moerdijk, Stand- daarbuiten, Tilburg. Bovendien zal de Prinses een ver gadering van Brabant's Volksherstel bijwonen. „Tot het bittere einde" Er zijn nog steeds geen teekenen te bespeuren, dat er spoedig een einde zal komen aan de staking van de havenarbeiders in Rotterdam. Wel hebben gisteren een 80'tal vaste ha venarbeiders het werk hervat en zich gevoegd bij hun circa 600 collega's die reeds aan het werk waren, doch vandaag is dit voorbeeld door slechts enkelen gevolgd, zoodat men nog geenszins van een venloopen der sta king kan spreken. Vandaag heeft men het aantal mi litairen, dat in de haven helpt met het lossen van schepen, met circa 50 man moeten uitbreiden- in verband met een uitbreiding der werkzaam heden. Gemiddeld liggen iederen dag een vijftigtal schepen in de Rotter damsche haven. Er zijn bovendien en kele schepen met voor Nederland be stemde goederen, die in de haven van Antwerpen moeilijkheden ondrfe- vonden met het lossen, naar Rotter dam doorgevaren. Inmiddels is gisterenavond door de E. V. C. in de Rivièrahal te Rotter dam een vergadering gehouden, waar op werd medegedeeld, dat de staking in de haven „tot het bittere einde zaïl worden voortgezet". Het elftal der Belgen, dat pp He melvaartsdag te Antwerpen tegen het Oranjeteam zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: Meert (Anderlecht)achter: Paverick (Antwerp) en Panneye (Tilleur)midden Pattaert (Union St. Gilloise), Vermeulen (Mechelen), Devos (Beerschot)voor: Lembe- rechts (Mechelen)Van Varenbergh (Anderlecht), Decleyn (Mechelen), Van den Audenaerde (Antwerp), Melis (Gent). Reserves: Boogaerts (White Star), Aernaudts (Berchem Sport). Henriet (Charleroi), Govard (Luik). De scheidsrechter is Yvan Eklind (Zweden), terwijl als grensrechters voor België de heer Bauwens en voor Nederland de heer Geenen op treden. Om, 13.00 zal een voorwed strijd worden gespeeld tusschen de ploegen van de Antwerpsche en Am- sterdamsche politie. Het eerste schip met bananen, het Noorsche motorschip „Duala", is vanmorgen inderdaad te Rotterdam gearriveerd. Het heeft ligplaats ge nomen in de Jobshaven bij de lood sen van de firma Mueller Co. Met de lossing van de 27.000 bossen bananen is reeds een aanvang ge maakt Het deel, dat voor Zwitser land is bestemd, wordt per specia- len trein vervoerd. Het voor Neder land bestemde deel van de lading gaat naar verschillende fruitimpor- teurs, waar de vruchten in de rijp- kamer worden opgeslagen, totdat zij voor consumptie geschikt zijn. Naar wij vernamen, wordt binnen afziembaren tijd een grooter schip met bananen te Rotterdam ver wacht. H. M. de Koningin heeft heden, in verhand met de kabinetsvorming, de heeren H. Tilanus, voorzitter cf r C. H. fractie; dr. S. E. B. Bierem;,. voorzitter der fractie van de partij van de Vrijheid en ds. P. Zandt, voorzitter der Staatk. Geref. fractie van de Tweede Kamer ter bespre king ontvangen. De Communisten en do Kabinetsformatie Het partijbestuur van de C.P.N. „De Waarheid" heeft in een verga dering met de nieuw gekozen ka merleden dezer partij met alge- meene stemmen een resolutie aan genomen, waarin zij zich uitspreekt voor de vorming van een regeering op nationalen en democratischen grondslag .steunende op de P.v.d.A., de Comm. Partij en de Kath. Volks partij. Scheep vaartberichieu Rotterdam aang. 23 Mei: Express, Middlesbro, Müller, Merweh., stg. Marsworth, Ldn„ A. Veder, IJsse'h., aardapp.Plover, Ldn„ Ver, Ag, Mij., Merweh., stg.; Corsica, Ldn., v. d. Schuyt, Spoorh., stg.; H. M. Queen Wilhelmina, Ldn., Marine, Parkk.Ida, Kopenh., v. Uden, Ie Kath,, stg.H. M. Banckert, Ldn., Marine, Heijscheh.Abr. Clark, Gal veston, Rott. Oceaan, Waalh., kolen; Alt, Goole, Hudig en Pieters, Lekh., stg.; 24 Mei: Weltevreden, Java. Rot. Lloyd, Wilhelminak., pass.; Ask, Calais, Hanno, Waalh., ledig; Oranje Nassau, Harwich, Müüer, Jobsh., pass,; Duala, Puerto Bar rios Müller, Jobsh., bananen; Kiel- diep, Ldn., Wagenborg, Parkh., cement. vertr. 23 Mei: Tarakau, -s. - Yun; Angularity, Ldn.Serenity, Kings- lynnMons, BostonKika, Antw. Kaap Falga, Antw.Antilope, Era- den; Keilehaven, Immingham; Al cyone, Harlingen; 24 Mei: Jaba, Emden; Mac Alester Victory, N. York. VERWACHT TE BOi J'iJtlJAM. British Promess 25 v. Pt. Arhtur v.w Evagoras 25 v. Z.-Amerika verw. Kyska 19 v. N.-YorkLillian Nor dics 18 v. N.-York; Louis Henne pin 18 v. N.-York; Sven Salen 19 v. Quebec. NEDERRANDSCHE SCHEPEN. Aert van der Meer 20 v. N. Orleans n. Antw.Agiena 20 v. Rott. te Dublin; Aktjo, Tyne n. Water- ford, p. 20 Prawlepoint; Att S. 20 v. Hull n. Denemarken; Bantam 20 v. Bombay te KurracheeBornrif 20 v Goole n. St. MaloBfastagi 20 v. N.-Orleans n. Rott.Deni 21 v. Par tington n. Denemarken; Doggers- bank 18 v. Lamlash te Ardrossan; Deo Gloria 19 v. Ldn. te Grange mouth Edam 23 v. Ldn. te Antw. Ena 17 v. Rott. te AbadanFort Amsterdam 18 v. Hongkong ti. Shanghai; Fort Wilhelmus 18 v. Hongkong n. SingaporeFrem 19 i Antw. te Grangemouth; Jaarstroom 19 v. Hongkong te SydneyJacoba 21 v. Pt. Talbot n. Aabenrsa Jan Lievens 21 v. Takoradi n. Liberia Johan de Witt Bat. n. Arost. 21 v. Singapore; June 18 v. Rott. ce Grangemouth; Kelbergen 23 v. Rott. te Immingham; Kortenaer Tijne n. Waterford p. 19 DungenessLeer- dam 23 v. New-York n. Nederl. Maetsuycker 20 v. Calcutta te Singa pore; Malvina 19 v. Singapore n. Bombay; Melampus Newcastle (N.Z.W.) n. Suez 20 v. Aden; Mirza 20 v. Curasao n. Rott.; Muron 21 v. Manchester n. Rouaan; Mr. Lint horst Homan 23 v. Oporto n. Setu- bal: Nederland 18 v. Ldn. te Grange mouth; Nederland 19 v. Shanghai n. Bahrein; Noesaniwi, Genua n. Antw. p. 21 Gibraltar; Noord Stad 19 v. Teignmouth n. Egersund; Noordwijk 23 v. Rott te Newport (Mon.); Omlandia 23 v. Oporto te Lissabon; Orpheus 23 v. Cardiff n. Genua; Prinses Margriet 19 v. Du blin te Bilbao; Prometheus 18 v. Antofagasta n. Aruba; Randfontein 20 v. Pt. Elisabeth n. Ldn.Regeja p. 21 Lizard om de West; Socrates 19 v. Curasao te Antofagasta; Stad Maassluis 23 v. N. Orleans n. Paste- lillo; Straat Soenda 17 v. Vancouver te Manilla; Streefkerk Busreh n. Rott. 23 te Suez; Stuyvesant 20 v. Curasao n. La Guaira; Tarakan 23 v. Rott. n. N.-York; Terborch 20 v. Vancouver te S. Francisco; Tji- besar Amst. n. Bat. 21 te Pt Said; Tjimanoek 19 te Calcutta; Venus 23 v Jaffa te Alexandrië; Vlie*troom 19 v. Amst. te Newport (Mon. Vulcanus 24 v. Gibraltar n. Leixoes; Weltevreden 24 v. Bat. te Rott.g Westland 19 v, Dublin te Par; Wil helmina 19 v. N.-York te Rio Jan. Zeeland Rouaan n. Par p. 20 Praw lepoint; Zuyderburgh Almeria n. XJ"muiden p. 19 Gibraltar WATERSTANDEN VAN 24 MEI. Keulen 2.15 (-J-0.03), Ruhrort -0.13 (-0.03), Lobith 9.86 (-0.04), Nijmegen 7.57 (-0.04), Arnhem 7.73 (-0.03) Wes tervoort 8.37 (-0.02), Deventer 2.03 (-0.03), Borgharen 40.81 (0.00), Bel- feld 11.02 (-f.0.04), Grave 4.58 (-0.05), Vreeswijk 0.48 (-(-0.12), Lith O.O# (-0.05.) HOOGWATER TE ROTTERDAM. 25 Mei: le tij: 11.27 u.; 2e tij: 23.40 «i WATERSTANDEN DORDRECH-fc Zaterdag 25 Mei: le hoogwatet 12.27, 2e hoogwater 24.40.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 3