(i orzen iöric atVac Radio Hoe Tsjecho-Slowakije koos Hoeveel nieuwe kampioenen? MONARCHIE of REPUBLIEK? programma NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 1 JUNI 1946 PAGINA 2 Verschuiving tiaar links; doch geen verbroken evenwicht. Van Mook naar Makassar BISSCHOPSWIJDING VAN MGR. S. KUYPERS WAJANG POERWO de kunst van den dalang. EN HOEVEEL DEGRADANTEN? PRINSES JULIANA WEDEROM NAAR BRABANT A.D.O.—AJAX en R.F.C.—XERXES WEER D.FC.—STORM LOOP OP KRAAK's VESTE IN TE LEVEREN BONNEN BURGEMEESTER VAN LEIDEN BENOEMD CONSUL-GENERAAL Bij K. B. is Eugenio Palacios er kend en toegelaten, op den voet van vreemdeling, als consul-gene raal van de Chileensche republiek voor Nederland te Rotterdam. m ITALIË MORGEN VOLKSSTEMMING DE HAVENSTAKING TE ANTWERPEN Groote invloed van ■de stem der vrouwen Het is zeer druk met verkiezin gen, in ons land en in geheel •Europa. En elke stembusuitslag geeft weer een eigen kijk op de ontwikkeling van den politieken toestand. Dit is ongetwijfeld sterk het ge val me<t de Zondag j l in Tsjecho- Slowakije gehouden verkiezingen. De eerste indruk was die van een overweldigend succes der commu nisten; en inderdaad is hun succes zeer grooï. Maar een nauwkeurige ontleding van alle cijfers en een vergelijking met de cijfers van 1935 toonen toch aan, dat zelfs nu het land zijn positie als even wichts factor in heit nieuwe Europa vol komen handhaaft en dat geen aan merkelijke verschuiving naar de sfeer van den Russischen invloed te verwachten valt. De nieuwe kamer zal er waar schijnlijk als volgt uitzien (er is hier een speling van drie zetels gelaten): 115 communisten, 89 ka tholieken (n.l. 47 van de Tsjechi sche volkspartij en 42 Slowaaksche democraten), 55 nationale socialis ten (partij van Benes) en 38 marxistische socialisten (36 Tsjechi sche sociaal-democraten en 2 van de Slowaaksche partij van den ar beid) Er zijn dus, met de reeds vermelde speling, 153 marxisten tegen 144 anti-marxisten, wat vrij wel overeenstemt met het stemmen- tal dezer twee groepen: 3-400.000 tegen 3.250.000 stemmen. Op de eerste plaats: zijn de ver kiezingen in Tsjecho-Slowakije werkelijk vrij geweest? Men moet hierop ja antwoorden. Wel zijn er slechts vier partijen toegelaten, maar deze vertegenwoordigen prac- tisch alle stroomingen, welke reeds in 1935' bestonden. Bovendien was er de ongecontroleerde mogelijk heid gelaten blanco te stemmen, doch hiervan hebben in het ge- heele land op ongeveer 7.500-000 kiezers slechts 32.159 gebruik ge maakt. Wat nu de winst- en verliesreke ning betreft, valt te consitateeren, dat de winst verreweg het grootst is bij de communisten; zij stegen van 570.000 stemmen in 1935 tot 2.560 000 nu, ruim een derde der halve van de stemgerechtigden- Daarbij heeft ongetwijfeld het Sla vische bloed een woordje meege sproken, terwijl het feit, dat zij de twee belangrijkste ministeries van volksvoorlichting en binnenlandsche zaken in handen hadden, evenmin vreemd aan hun succes zal zijn. Ook de katholieken hebben het er niet slecht afgebracht; zij gingen van ruim een millioen in 1935 om hoog tot 2-120.000; een winst, welke te grooter is, nu zoovele katholieke Düitschers uit het Sudetengebied naar Duitschland zijn verdreven. De nationale socialisten van Benes maken met 1 300.000 stem men tegen 692-000 in 1935 eveneens een zeer goed figuur Alleen de marxistische socialisten in Bohemen en Moravië blijken alle werfkracht te hebben verloren; in elf jaar tijds stijgen van 818-000 tot 862.000 is eer verlies dan winst, zelfs als men hun nog de 49.000 stemmen van de partij van den arbeid in Slowakije geeft. Gezien het feit, dat er bijna een evenwicht tusschen de twee groe pen bestaat, is het uiterst onwaar schijnlijk, dat er veel verandering in de huidige regeering, welke op de samenwerking der vier partijen berust, zal komen; ook de alge- meene oriënteering van binnen- en buitenlandsche politiek zal weinig of geen wijziging ondergaan. Daar omtrent was trouwens vóór de ver kiezingen reeds een accoord ge sloten. Voorgesteld is voorts door alle partijen president Benes weder om te herkiezen, waarschijnlijk voor het leven, zoodat Tsjecho- Slowakije wel zal blijven een rust punt in de felle bewogenheid van Centraal-Europaen naar men hopen mag ook een centrum van stabilisatie, een brug tusschen West en Oost NEDERLANDSCHE VOOR- j STELLEN ONAANVAARD BAAR Verklaring van Soekarno De nieuwe Nederlandsche veor- stellen zijn onaanvaardbaar voor de Indonesiërs, zoo verklaarde Soekar no aan een correspondent van „United Press", Wij wenschen een vreedzame regeling, zoo vervolgde hij, maar de Nederlanders schijnen niet in staat te zijn de beteekenis van het Indonesische verlangen naar onafhankelijkheid, waarvoor „wij bereid zijn tot den dood te vechten" te begrijpen. De volgende stap moet door de Nederlanders gedaan worden, zoo meende Soekarno. „De Indonesiërs zuilen niet aanvallen, maar zijn vastbesloten te houden wat zij heb ben". Volgens Soekarno is het voornaamste bezwaar tegen de jongste Ned. voorstellen de weige ring van Nederland om de facto de controle der Indonesiërs over Suma tra te erkennen. Dit eiland is vol gens den „president" onder controle der republikeinen. Soekarno ontkende dat er verschil van meening bestaat tusschen hem zelf en premier Sjahrir. Verwacht wordt, dat de lt.-G.G. van Ned.-Indië, Van Mook, begin Juni naar Makassar zal gaan om daar de toekomstige status der bui tengewesten met haar vertegenwoor digers te bespreken in het bergoord Malino. Op Maandag 10- Juni, tweeden Pinksterdag, zal in de Sint Jan te s-Hertogenbosch, de plechtige bis- sohopsconsecratie plaats hebben van Mgr. Stephanus J. M. Kuypers C.ss.R., Apostolisch Vicaris van Suriname, titulair-bisschop van Prymnessa. Bisschop-consecrator is Mgr. W. Mutsaerts, ass 1st ent- bi ss ch opp e n zijn Mgr. dr. G. Lemmens en J, Baeten. Mgr. Kuypers zal na afloop der bisschopswijding recipieeren in het klooster der Paters Redemptoris ten, St. Jozefstraat, 's-Hertogen- bosch. DURE LAP STOF. De tuchtrechter voor de prijzen te S-HertogentooscTi heelt een flrma ai- daar een boete opgelegd van 50.000, terwijl de zaak voor drie maanden gesloten moet worden. Men had aan een dame een lap stof verkocht van 30 per meter. Het betoog van den verdediger, dat het hier een nou- veaut betrof uit Parijs, waarvoor de normale prijs was bedongen, ver wierp de tuchtrechter, temeer daar de stof „vooroorlogsch" was. Volgens deskundigen mocht de prils niet hooger zijn dan 4.50 per m. voor de stof van 1940 en 7 per m. voor dezelfde stof van 1946. Op Java is het wajang-spel wel zeer populair. Iedere Javaan, groot of klein, arm of rijk, kent de figuren die uitgebeeld worden. Van heinde en verre komt men om te genieten van de kunst van den dalang of wajang-vertooner. Er bestaan tal van soorten wajang, het oude scha duwspel op zeil geprojecteerd, maar ook het spel met levende acteurs. Doch alle wajang-spelen hebben een diepe strekking en geven het leven weer in al zijn rijke schakeeringen. Het volle, werkelijke leven ken nen wij nu ook weer in ons vader land. Het leven met al zijn vreugden en zorgen. Zorgen ook voor de huisvrouw. Wat prettig, dat die zorgen zoo verlicht worden door De Gruyter. Niet alleen betere waar, maar weer net als vroeger tien pro cent korting. Ja, dat zijn dingen waar men wat aan heeft in het leven. Dat is de kunst van De Gruyter. (Adv.) ▼loer en tcrfelkleeden loopertfes, kussens eni NW BINNENWEG 202 R'DAM Naar wij* vernemen, zal H. K. H. Prinses Juliana, zeer binnenkort^ waarschijnlijk Donderdag 6 Juni, wederom een bezoek aan Noord Brabant brengen. Dit keer zal zy de getroffen gebieden in het Oos ten der provincie bezoeken. DISTRICT I. Het programma van de Westelijke eerste.klassers vermeldt eenige wed strijden VI n groot belang. Aller eerst de ontmoecii g in het Haagje, waar Ajax möet trachten tegen A D.O. den kampioenstitel te be machtigen. Zoo een-twee-drie zullen de rood-groenen zich niet gewonnen geven, en alleen bij een overwinning kunnen de Ajacieden hoera roepen ander? blijven we nog een week in onzekerheid. Het zal er warm toe gaan in het Zuidervrark. Maar zeker niet minder in Rotterdam en Hilver sum. In de Maasstad vecht. R.F.C. in de derby tegen Xerxes om haar lijfsbehoudde groenwitten zijn mo reel gesterkt door hun overwinning val j.I. Donderdag en zij móeten van de' onderste plaats af; gezien deze factoren zouden wij R F. C. een vlotte kans geven, temeer daar Xerxes nets meer te verliezen heeftechter, hier speelt de plaat selijke revaliteit waarschijnlijk een nog grootere rol, en daarom hangt de u»t?Iog volkomen ia de lucht. Wedstrijd no. 3 belooft ook sensa tioneel genoeg te worden: E.D.O. is prachtisch veilig, maar 't Gooi nog lang niet, en de Hilversummers zul len er alles op zetten om de zoo bitter noodzakelijke winstpunten in de wacht te sleepen. DISTRICT II. Maar ook in District II wordt duchtig op de groote trom geslagen, het meest op beide eindpunten ven Neerlands eersten spoorweg; en wie weet goochelt Koning Voetbal wel een kampioensvlag uit zijn vest- Door detaillisten in te leveren bonnen voor de week van 2 t.m, 8 Juni 1945. Jam 285, 785 rest. 224, 724 rts.) Af loss. week 5 Mei11 Mei. Koffie 284 rest. 168 (1 rts.) Af- loss. week 21 April-27 Aprli. Brood B 58 (16 rts.) 286 t.m. 290, C 58, D 58, 786, 787 (8 rts.) 291 (4 rts) Eieren rts. bonnen. C 59, 797 -f- rest. 167, 671 (1 rts.) Melk A 46 rest. A 44 (1 rts.) B 46, C 46, rest. B 44, C 44 (1% TtB.), 13 46, H'. 46 -V- t 43 44, ra 44 (5 rts.) Afloss. week 19 Mei-25 Mei. Aardapp. B 59, 235 -j- rest, B 56, 228 (2 rts.) 735 rest. 728 (1 rts) 236, 736 1 rts.) Huishoudzeep 283, 784 (1 rts.) rest. 075, 568 (Va rts.) rest. 166, 669, (1 rts.) Afloss. week 21 April- 27 April. Tabak (grossiers) Coup. 886, 887 -f rest. 853, 854, 855. Afloss. week 5 Mei-11 Mei. 1 Petroleum 191, 691, 281, 782, 124, 125, (1 rts.) 33 t.m. 40, 69, 70 (2 rts.) Leder. De bekende bonnen. Brandstoffen, industrie- kolen, cokes. Coupures B, C, D, E verbrui kers. Brandstoffen BV 60, 61. Keukengerei. Oude en nieuwe pun ten 1 en 10 oude pnt. Textiel toew. text. goed. toew. Distex MD 85 punten 1 en 10 1 t.m. 25 van VA 510, 101 t.m. 120 VA, VB, VC, VD, VE 605, 101 t.m. 200, VF 605 Boter. Wordt een extra voorschot verstrekt op basis van ingeleverde rantsoenen van de week 26 Mei— 1 Juni. Tot burgemeester van Leiden benoemd jhr. mr. F. H. van Kin schot, thans burgemeester van Alk maar. is De Tasman vertrokken. uit Australië Niettegenstaande bedreigingen van vakvereenigingsvertegenwoordl- gers is het Ned. schip de „Tasman" Donderdag uit Sydney naar Batavia vertrokken. De „Tasman" heeft 150 Ned. geëvaeueerden aan boord, als mede een groote hoeveelheid voed sel ten behoeve van diegenen die onlangs uit de Japansche kampen zijn verlost. De secretaris vam hiet Algemeen Belgisch Vakverbond deelt mede, dat de Amtwerpsche dokwerkers alleen goederen uit Nederlaindsche schepen lossen, die besterad zijm voor België. Goederen welke iin Holland ge lost hadiden moeten worden blij '3Wn dus onaangeroerd. (Van onzen Romeinschen correspondent). Italië staat in het teeken van de a-s. verkiezingen. De pleinen en muren van stad en dorp verkondi gen het onder een vloed van aan plakbiljetten; in reusachtige letters zijn er de leuzen neergekalkt van de partijen. En deze verkiezings strijd, die op 2 Juni zal worden beslist, zal niet enkel de verhou ding der politieke partijen opnieuw uitbalanceeren, maar gaat veel ver der; hij zal beslissen over den re- geeringsvorm in Italië. Alle plei nen en alle vergaderzalen weer galmen van de vraag; Republiek of monarchie? Het zuidelijke tempera ment in aanmerking genomen ver liep alles tot heden betrekkelijk rustig. Hier en daar een aanslag op een hoofdpersoon of op een hoofdkwartier van een of andere partij moet men niet zoo hoog aan slaan. Zoolang het daarbij blijft, ekt niemand zich er veel van aan. Het aftreden van den koning bi acht in deze betrekkelijke stilte (voor den storm eenige be roering. Aan den toestand of de verhoudingen in het land ver andert dit heengaan niets. De ko ning heeft nimmer in nauw conact met zijn volk geleefd. Maar voor de Italianen was het een kwestie van gevoel. Ze voelden de tragiek van den koning, die na 46-jarige regeerimg, afstand van den troon teekent en vrijwillig in balling schap gaat, c*m zijn vaderland waar schijnlijk nooit meer terug te zien. De meeste bladen ook al waren ze niet monarchistisch getint eerbiedigden dit heengaan. Het blad II Populo van de democratia Christiana gaf een sober relaas van den troonsafstand en onthield zich van verder commentaar, waar. schijnlijk om de tegenstelling in eigen boezem van de partij te ont zien- II Tempo. II Minuto, Italia Nuova en vele anderen kwamen met artikelen van sympathie voor het koningshuis. L'Unitk evenwei, iet blad der communisten bracht een hoofdartikel van den leider To- gliatti zelf, dat een felle en onwaar dige scheldpartij op den koning en het koningshuis bevatte. Is dergelijk geschrijf wellicht in overeenstemming met wat er leeft in het gemoed der felle communis ten, anderen stemt dergelijke taal tot nadenken. Ditzelfde effect werd bij velen ook bereikt door de roode demonstratie, die een paar dagen later volgde- Op Vrijdagavond daags na de troonsafstand, had er een betooging plaats van konings- gezinden voor het Quirinaal in Rome, wear de nieuwe koning Um- berto verblijf houdt- Deze demon stratie was spontaan en grootsch en tot driemaal toe kwam Umberto op 't balcon en werd geestdriftig oe- gejuïcht. Als een antwoord hierop werd door de linksche partijen den volgenden, dag een roode demon stratie georganiseerd op de Piazza del Populo waar met een massa roode vlaggen en strijdleuzen het communisme werd gepredikt en de monarchie werd vervloekt. De ma nier, waarop veel arbeiders gedwon gen werden aan deze demonstratie deel te nemen en de wijze, waarop veel anderen eraan deelnamen (ze paradeerden b-v- enkel gekleed met een broek en toonden hun proleta- rischen inslag luidkeels) viel niet uit ten gunste van den rooden kant en velen hebben we hooren ver zuchten; „Moeten we op hen onze stem uitbrengen om ons door hen te laten regeeren?" Op dienzelfden dag had er tegen den avond een groote bijeenkomst plaats in de basiliek van Maxen- tius vanwege de Democrazia Christiana, waarop de Gaspari het zakje. Wanneer Haarlem wjnt van Sparta waarmee het sinds den eersten competitie-wedstrijd nog een appeltje te schillen heeft, omdat de Spartanen toen de roodbroeken hun seizoen met een 20 nederlaag de den inzetten wanneer dus Haar lem de revanche op s.->arta behaalt (hetgeen ons eerder "wei dan niet waarschijnlijk dunkt) en Blauw Wit in eigen O. S. een punt moet afstaan aan Neptunus (zooals ook een week geleden in Rotterdam), dan klinken Kick Smit en Willem Roezen hun champagne-glazen. En als dan bo venaan de strijd beslecht is, blijft alleen nog de vraag: wie zal het hek sluiten? D.F.C. kon het thuis tegen Kraak niet tot een goal en een overwinning brengen; wellicht hou. den de Stormvogels ook thans een punt aan hun kant. En dan is het met V.U.C. gebeurd, want verder dan een eervolle nederlaag brengen o.l. de Hagenaars het tegen D.W.S niet. DISTRICT III. Waar N.E.C. een riskante uit. beurt gaat maken tegen Heracles en de mogelijkheid niet gering is dat de Nijmegenaren dezen wedstrijd ver liezen, kan men zeggen dat aan Go Ahead's kampioens-aspiraties wei nig meer te tornen valt, ofschoon de De ven ten aren zeif een vrijen dag hebben. A.G.O.V.V., dat j.I. Donder dag van Enschedé met 43 klop kreeg en nu definitief van alle kans verstoken is, maakt waarschijnlijk tegen Be Quick ook niet veel klaar. QuickEnsch. Boys gaat gelijk op, TubantiaP.E.C. en Enschedé Wagemngen zijn voor de gastheeren. DISTRICT IV. Weliswaar heeft B.V.V. het tegen Noad moeilijker dan N.A.C. tegen Helmond, maar toch zullen wel beide nek-aan.nek-racers hun laat ste wedstrijden winnen. En dan moet er een beslissingswedstrijd ko men Nu Longa definitief uitgescha keld is, gaat zij na haar 2—2 draw tegen Noad tegen Eind hoven (dat R.K.T.V.V. met 51 klopte) ten onder. Nu R.B.C. vorige week met 3—2 van De Baronie worn, hebben de Roosendaalers nog een klein kansje, dat echter tegen Wil lem II wel klein zal blijven. DISTRICT V. Achilles, dat j.I. Zondag verras, send met 2—3 van Leeuwarden won, behoeft t»gen G.V.A.V. maar één puntje te veroveren om definitief veilig te zijn. Dan is L.S.C.'s lot be. slist, ongeacht welk resultaat de Sneekers op hun beurt tegen Leeu. warden behalen. Frisia en H.S.C. DISTRICT VI. J.I Donderdag moest Brabantia door haar 31 nederlaag tegen Maurits de derde plaats prijs geven ten gunste van Juliana. Wanneer Maurits ook van De Spechten wint, daalt Brabantia weer een plaats, dan ten gunste van de mannen uit Lutterade. woord voerde. De minister-presi dent was juist teruggekeerd van Parijs, waar hij de Italiaansche belangen had verdedigd. Zijn be toog op de bijeenkomst der demo crazia Christiana was zeer voor zichtig; ieder woord was a.h.w. tweemaal overdacht, maar drukte niettemin een duidelijke vrees uit voor een republiek in Italië; een vrees, dat een republiek evenmin als in Frankrijk ware vrijheid zou brengen maar veeleer een domi- neeren van de partij, die met de meeste bravour en de minste scrupels de vrijheid geweld zou aandoen „Wanneer wij zeiden: kiest voor de republiek omdat het een christelijke republiek zal zijn, dan zouden we misbruik maken van uw verwachtingen als chris ten'. zoo luidde een der zinnen. Een goed versta ander vond in speech van de Gasperi de yraag zijt ge rijp voor de republiek, o - kennend beantwoord. Weer een dag later was er. op Zondagmiddag 12 Mei een massale bijeenkomst van de Kath. Actie voor de Vrouwelijke Jeugd in den St Pieter, waar de H. Vader zei; de duizenden meisjes toesprak. Na hen te hebben onderhouden over hun verplichingen te midden van de gevaren van dezen tijd, herin nerde de Paus hun met nadfuk aan hum verplichting-in-geweten om te stemmen en om hen te stem- men, die en waarborg geven, dat de Christelijke beginselen worden geërbiedigd. Het kan aan geen twijfel onder hevig zijn, of bij de a.s. verkiezin gen in Italië zal de stem der vou wen van een groote beteekenis zyn en misschien onvermoeden invloed uitoefenen op den politieken koers vam het land. Meer nog dan de mannen zullen ze er voor terug schrikken zich op dien gevaarlijken weg dier republiek te begven Dit wil niet zeggen, dat daarmee de toekomst der monarchie in Ita lië verzekerd is, neen. geenszins. Alleen dit, dat de kansen den laat- sten tijd steedis beter worden, en aax het onidertusschen nog moeilijker wordt, om iets met zekerheid te voorspellen, hoe de verkiezingen hier zullen uitvallen. De 2e Juni blijft vooreerst nog een groot vraagteeken. ZONDAG, 2 JUNI. HILVERSUM I (301 M.) 8.00 VARA, 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 19 00 VPRO. 20.00 AVRO. 8.00 Nieuws en gram. O'OO Caus. 9.15 Orgel. 10.00 Bachcantate 10.30 Voordr. 10.50 Arnh. Orkestver. 12.00 Romancers. 12.30 V. d. vrouw. 12.40 Mannenkoor. 13.00 Nieuws. 13.15 Concert. 13.50 Ned. Spoorw. 14.05 Boekbespr. 14.30 Philh. ork 16.30 Gram. en sport. 17.00 Cabaret. 17.30 „Oome Keesje". 18.00 Nieuws en sport. 18.30 V. d. Ned strijdkrachten. 19.00 Prot. kerk dienst, 20.05 Politiemuziekkorps. 20.40 Gram. 21.00 Hersengymnastiek. 21.30 Ork. 22.15 Actualiteiten. 22.30 Piano. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Dansork. en gram. HILVERSUM II (415 M.) s.oo KRO 9.45 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 NCRV. 19.30 KRO. Van man tot man 8.30 Hoogmis. 9 30 Nieuws. 9.45 Gram. en Prot. kerkd. 11.15 Gram. 12.15 Boekbespr. 12.30 Vaudeville ork. (13.00 nieuws). 13.40 Bredasch Gem. Koor. 14.00 Solisten en gram. 15.00 Apologie. 15.20 Muzik. hoorspel. 15.55 verv Gem koor. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Prot. kerkd 18.15 Gram. 19.15 Bijbelpr. 19.30 Nieuws. 19.45 Mgr. Bekkers over de Indische Missie 20.05 Kwartet. 20.35 Puzzle. 20.50 „Czardas Fürstm 22.00 Nieuws. 22.15 Avongebed. zz.su Or. (22.45 Caus.) 23.15—24.00 Gram. MAANDAG, 8 JUNI HILVERSUM I (301 M.) VARA. 7 00 Nieuws, gymn. en gram. 11.00 Voordr. U15 Strijkkwartet. 11.45 Ber. uit Indië. 12.00 Lichte muziek. (13 00 nieuws.) 14.00 Piano. 14.30 V. d. vrouw. 15.30 V. d. kleintjes. 1545 Kwartet en zang 16.30 V. d. jeugd. 17.00 Accordeon en zang. 17.35 Gram. 17 45 Over Indië. 18.00 Nieuws en gram. 18.30 Voor de Ned. strijdkr. 19.00 Harp. 19.30 Caus. 20.00 Nieuws en caus. 20.20 Operafrag 21.10 Hoorspel. 21.50 Ramblers. Orgel. 22.45 Caus. 23.00 Nieuws. 23.15 -HILVERSUM H £>mNC™ Lut vimdr.' IU35 Zang. 12.05 Postil lons 13 00 Nieuws. 13.20 Viool. 13.45 Gram. 14.00 V. jonge moeders. 14.20 Gram. en solisten. 15.40 Koor. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Gram. 17.00 Ork. 17.45 Gram. 18.00 „Celesta". 18.45 Sportpr. 19.00 Nieuws en gram. lB-fj» Caus. 20.05 Koor. 20.50 Caus. zi.iy Orgel. 22.00 Nieuws. 22.30 sybejpr. 22.50 Serenade 25, Beethoven. 23.15— 23.50 Gram.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 2