De nieuwe op de stuurlui brug Magnificat! Drie man in een boot Molotof doet concessies DINSDAG 2 JULI 1946 PAGINA 3 Mr. dr. L. J. M. Beel Mr. C. G. W. H. baron van Boetzelaer van Oosterhout Mr. J. H. van Maarseveen Dr. J. J. Gielen Prof. mr. P. Lieftinck 9 Overste A. H. J. L. Fiévez Dr. ir. J. A. Ringers Dr. G. WM. Huijsmans Ir. H. Vos Ir. S. L. Mansholt W. Drees Dr. J. Anne Jonkman Mr. E. N. van Klef fens MET VLAG EN WIMPEL ROND DEN AARDBOL Inzake Ital.-Joegosl. grens DE ATOOMBOMMEN OP JAPAN Britsch deskundigen rapport De nieuwe minister-president, die öok thans weer de portefeuille van Binnenlands che Zaken behoudt, werd in 1902 te Roermond geboren. Hij studeerde aldaar aan het Bis schoppelijk College en vervolgens rechten aan de R.K. Universiteit te Nijmegen. Hij promoveerde in 1935. Hij was werkzaam aan de gemeente secretarie te Eindhoven tot 1942, toen hij om principieele redenen (het optreden van den N.S.B.-burgemees ter) ontslag nam. Hij vestigde zich toen te Eindhoven als advocaat en procureur. Na de bevrijding van het Zuiden werd hij benoemd tot advi seur voor sociale zaken bij den Mil. Commissaris voor Oostbrabant. Op 28 Februari 1945 werd dr. Beel in het dan optredend kabinet-Ger- brandy minister van Binnenland- sche Zaken, een functie, welke hij bleef vervullen in het kabinet- Schermerhorn. De nieuwe functionaris van Bui- tenlandsche Zaken werd 17 Novem ber 1892 in Amersfoort geboren en promoveerde in de rechten aan de Gem. Universiteit van Amsterdam. In W23 kwam hij in diplomatieken die0t als attaché in Kopenhagen. Van 1923-1924 werkte hij vervolgens aan het departement in Den Haag, waarna hij optrad als gezantschaps secretaris in Boekarest, Washington en Mexico-City en als gezantschaps- raad in Brussel en Berlijn. Van Mei tot Augustus 1940 was hij waarnemend chef van de diploma tieke afdeeling aan het ministerie van Buitenlandsche Zaken in Lon den. Van Augustus 1940April 1946 was hij buitengewoon gezant en ge volmachtigd minister aan de ambas sade te Washington. Sinds April 1946 is hij hoofd van de afdeeling Politieke Zaken van het departe ment van Buitenlandsche Zaken te Den Haag. De o-pvolger van mr. Kolfschoten aan Justitie, mr. J. H. van Maafr- se veen werd 3 Aug. 1894 in Utrecht geboren. In zijn geboortestad volgde (hij gymnasium en universiteit. Na zyn promotie in de rechten in 1920 vestigde hy zich als advocaat en procureur in Utrecht. Van 1935 tot 1937 was hij wethouder van finan ciën aldaar, doch legde de functie neer, toen hij gekozen werd tot lid der Tweede Kamer. De heer Van Maarseveèn is juri disch adviseur der Kath Arbeiders- Beweging. Dr. Jos. Gielen, die de portefeuille van prof. Van der Leeuw over neemt, is,altijd een onderwijsman geweest. Hij begon zijn loopbaan als onderwijzer en behaalde vervol-, gens de akte Nederlandsch M. O. Van het lager onderwijs ging hij toen als leeraar in Hulst over naar het Middelbaar, doch middelerwijl studeerde hij verder en promoveerde tenslotte aan de universiteit van Gent. Hierna werd hij directeur van de H. B. S. in Hulst en vervolgens inspecteur van het L .O. te Roosen daal. Ssinds eenigen tijd is hij thans hoofdinspecteur van het L .O. in de provincie Limburg, Noord- Brabant en Gelderland. Gedurende den bezettingstijd had hij elke promotie geweigerd. Hij was nadien lid van de Nat. Advies-commissie, van de commissie voor de spelling en van die voor de onderwijsver nieuwing. Mr. Lieftinck, die opnieuw Finan ciën gaat bezetten, werd in 1902 te Muiderberg geboren, In Utrecht studeerde hij rechten en later eco nomie in Engeland en de Ver. Sta ten. In 1934 werd hij hoogleeraar aan de Econ. Hoogeschool te Rotter dam, doch op 7 October 1940 werd hij door de Duitschers gearresteerd en bij de zgn. Indische gijzelaars op gesloten, die in Buchenwald, Haa- ren en St. Michielsgestel hebben ge vangen gezeten. Onvrijwillig werd hij in den zomer van 1943 in krijgs gevangenschap overgebracht. Als zoodanig verbleef hij in de kampen Schildberg, Lissa en Neubranden- burg, waar hij in April 1945 door de Russen werd bevrijd. Daarna trad hij 25 Juni 1945 in het kabinet- Schermerhorn. Overste Fiévez, die het departe- ment van Oorlog en dat van Ma rine ad interim, gaat besturen, werd in 1902 in Zutphen geboren, waar hij toen de H. B. S. heeft door- loopen en in 1919 eind-examen deed. Vervolgens studeerde hij aan de Kon, Mil. Academie te Breda en werd in 1922 benoemd tot 2e luit. bij 't 7e R. I. te Ven'lo. in 1926 bevor derd tot le luit. In ditzelfde jaar richtte hy mede op de militaire gas- school te Utrecht, waar hij van 19261931 als leeraar optrad. In 1931 ging hij naar de hoogere krijgs school. welke hij in 1934 verliet, waarna hij werd gedebacleerd onder de bevelen van den chef van den General en Staf. In 1935 werd hij vervolgens geplaatst bij het hoofd kwartier van het veldleger. In Maart1 1938 volgde zijn bevoddering tot kapi tein bij de infanterie, terwijl hij in November van dat jaar als kapitein van den Generalen Staf by 't hoofd kwartier van het veldleger werd ge detacheerd. Als hoofd van het bu reau organisatie bij het H. K. V. ging hij den oorlog in. In 1942 werd hij in krijgsgevangenschap gevoerd. In het krijgsgevangenkamp heeft hij den beroemden geheimen radiodienst opgericht, waarvan hij.- de leiding behield. Na z&i terugkeer in het va derland werd hij tewerkgesteld by het departement van oorlog, laatste lijk als hoofd van het militair ka binet van den minister. In Augustus '45 werd hij tot majoor, in Mei 1946 tot luit.-kolonei van den Generalen Staf bevorderd. Van 1 Januari tot April van dit jaar heeft hij in Enge land den eersten Post War Allied Senior Officers Course gevolgd. Van 1935 af is hij ononderbroken hoofd bestuurslid geweest van de Alg. R.K. Officierenvereeniging. Dr. Ringers, die eveneens in het nieuwe ministerie terugkeert, werd in 1885 te Alkmaar geboren en stu deerde te Delft. Uiterst belangrijk werk vervulde hij in de afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee, eerst (1927) als leider van de Mij. tot uitvoering van Zuiderzeewerken, later (1930) als directeur-generaal van den Rijkswaterstaat. In 1935 werd hij lid van den raad van be heer der Ned-Ind, Spoorweg Mij. en na de capitulatie in 1940 algemeen gemachtigde voor den wederopbouw In 1942 werd hij wegens ondergrond- sche activiteit (hij was o.m. lid van het Vaderlandsch Comité) door de Duitschers gearresteerd. Sedertdien vertoefde hij tot het eind van den oorlog in verschillende gevangenis sen hier te lande en tenslotte in een concentratiekamp in Duitschland. In het ministerie-Schermerhorn kon hij zijn werk voor den wederopbouw weer opnemen. De nieuwe minister van Econo mische Zaken, dr. G. Huismans is 'n Brabander. Den 29 April 1902 werd hij in Eindhoven geboren en studeer de aan het Canisiuscollege te Nijme gen en de Econ. Hoogeschool te Rot terdam, waar hij reeds in 1926 pro moveerde op een proefschrift ,,Ter- mijnhandel, in valuta". Van 1925 tot 1932 was hij werkzaam bij de Incas- sobank en 'de Rotterdamsche Bank- vereenigiog. Daarna volgde zijn be noeming tot eersten directeur der Coöp. Centrale Boerenleenbank te Eindhoven, welke functie hij tot zijn intrede 25 Februari 1945 in het mi- nisterie-Gerbrandy heeft vervuld. Te vens was hij ondervoorzitter der afd. grootbedrijf der Kamer van Koop handel te Eindhoven, voorzitter van het MidcLsrstancLsborgs tellingsfonds voor Oostelijk Noordbrabant, lid van het dag. bestuur van het Econ. Technol. instituut voor Noordbra bant. Lid was hij voorts van de staatscommissies voor het Bankwe zen, inzake de financiering van de invaliditeits- en ouderdomsverzeke- ring en inzake, de uitbreiding van de verplichte soc. verzekering tot klei ne zelfstandigen; terwijl hij ook deel uitmaakte van het bestuur der Alg. Kath. Werkgeversvereeniging in het bisdom Den Bosch. Op Kath. staat kundig terrein bewoog hy zich laat stelijk als bestuurslid van het Cen trum voor staatkundige vorming. Verleden jaar werd hij benoemd tot regeeringscomimissaris bij de Mij. ter behartiging van de Nat. scheep- vaartb-elanigen (Ben-as). v Zooals gezegd maakte de heer Huijsmans als minister van Fi nanciën deel u-it van het tweede kabinet-Gerbrandy (25 Februari25 Juni 1945.) Uit het dezer dagen ver schenen Witboek betreffende de zui vering van het geldwezen in Neder land blijkt, dat hij direct na zijn benoeming tot minister de voorbe reiding der geld'zuivering ter hand heeft genomen. Daartoe gaf hij o.a. opdracht tot het aanmaken van de nieuwe munt. en bankbiljejtten. In April 1945 gaf hij opdracht tot het ontwerpen van het op 11 Juni 1945 afgekondigde Kon. besluit betreffen de de verplichte en vrijwillige zeiker- heidsstellintg voor belastingschulden Na zij-n aftreden als minister werd dr. Huijsmans belast met de voorbe reiding der oprichting van de Her- stelbank, waarvan hij president-di recteur werd. Deze bank heeft tot taak de financeering van het wel vaartsherstel van het rijk en heeft in het eerste halfjaar barer werking reeds een belangrijke plaats op de kapitaalmarkt verkregen. Toen in 1941 de Duitschers poogden de kath. landbouworganisaties in hun macht te krijgen, is een onder leiding van dr. Huijsmans staande commissie van vertrouwensmannen er in geslaag de economische in stellingen uit dezen greep los te maken. Hierdoor bleven deze instel lingen onafhankelijk van N. S. B.- invloed voortbestaan en werden haar bezittingen gered. De beheerder van het departe ment van Handel en Nijverheid in het demissionnaire kabinet, ir. H. Vos, aanvaardt in het nieuwe de leiding van het nieuwe ministerie van Verkeer. Hij werd in 1903 in de gemeente Opsterland geboren, studeerde in Delft en werd in 1926 electrotechnisch ingenieur. Van 1928 tot 1934 was hij ingenieur van den Octrooiraad. In 1937 werd hij voor de S.D.A.P. tot Tweede-Kamerlid gekozen. Hij deed van zich spreken als de ontwerper van het bekende Plan van den Arbeid. De pionier van den Wieringermeer, ir. S. L. Mansholt, blijft zijn depar tement van Landbouw, Visscherij en Voedselvoorziening getrouw. Hij werd in 1908 geboren en studeerde aan de Kol. Landbouwschool te De venter, waarna hij gedurende drie jaren in Indië vertoefde. Daarna vestigde hij zich op een boerderij in den Wieringermeer. Hij interesseer de zich zeer voor de wetenschappe lijke zijde van het landbouwvraag stuk en was als zoodanig een des kundige voor de S.D.A.P.ook was hij lid van den Zuiderzeeraad. In den oorlog heeft hij belangrijk ondergrondsch werk gedaan, vooral voor de voedselvoorziening van de Westelijke provincies en van de concentratiekampen in Vught, Amersfoort e.a. Na de capitulatie, tot hij zitting nam in het ministerie- Schermerhorn, fungeerde hij als loco-burgemeester van Wieringer meer. Ook de heer Drees blijft op zijn oude departement zetelen. Hij werd 5 Juli 1S86 te Amsterdam geboren, waar hij de handelsschool doorliep; later behaalde hy de akte M. O. staathuishoudkunde en statistiek. Hij was van 1903 tot 1906 werkzaam bij de Twentsche Bank te Amster dam; van 1907—1919 stenograaf bij de Staten-Generaalvan 19191931 wethouder van soc zaken en van 19311933 wethouder van financiën en openbare werken te 's-Graven- hage. Sinds 1919 was hij lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland; se dert 1913 van den Haagschen ge meenteraad en sinds 1933 van de Tweede Kamer. Tijdens den oorlog was hy o.a. lid van het Vader landsch Comité, van het convent van politieke partijen en van het College van Vertrouwensmannen. Eens jaar lang was hij opgesloten in het kamp van Buchenwald. De nieuwe bewindsman aan Over- zeesche Gebiedsdeelen werd geboren 13 September 1891 te Utrecht, waar hij het gymnasium heeft doorloopen. Zijn universitaire studies maakte hij in Utrecht, Toulouse en Leiden. Aan laatstgenoemde universiteit promo veerde hij in 1918 tot doctor in de rechtswetenschappen op proefschrift over: ,,De Indonesisch-nationale grondslag van het onderwijs ten dienste van de inlandsche bevol king". In 1919 deed hij vervolgens exa men voor de Indische rechterlijke macht en in hetzelfde jaar ging hij naar Indië, waar hij benoemd werd tot buitengewoon landraad-voorzit ter te Tebing Tinggi en Medan, ver volgens tot subst-officier van justitie in Semarang en Batavia en later met behoud van zijn titel gedele geerd als officier van justitie bij het hof van Makassar (1931—1938). Daar na werd hy in dezelfde functie over geplaatst naar het hof van Sema rang Hij was van 19271931 lid van den Volksraad en werd in 1940 tot voorzitter van dezen raad benoemd. Mr. Van Kleffens, die wegens zijn lidmaatschap van den Veiligheids raad geen portefeuille zal beheeren, werd geboren 17 November 1894. Na zijn gymnasiale studies Gronin gen en Amsterdam studeerde hy te Leiden in de rechten en promoveer de in 1918. Van 19191920 was hy verbonden aan het secretariaat van den Volkenbond en van 19211922 aan het secretariaat van de Konin klijke Shellgroep te Londen. In 1922 kwam hij in dienst van het'departe ment van Buitenlandsche Zaken, waar hij de functie vervulde van chef der afd. Diplomatieke Zaken, toen hy als minister van Buiten landsche Zaken zitting kreeg in het tweede kabinet-De Geer. Sedertdien heeft hij onafgebroken het departe ment van Buitenlandsche Zaken be stuurd tot hij kort geleden werd gekozen tot lid van den Veiligheids raad. Toen d'Engej haar geboodschapt had Dat ook Elisabeth ontving, Vermelden ons de Schriften, dat Zij opstond zonder aarzeling. En dragend zelf haarbaren schat Die ze als een tempel hield omvat* Elisabeth bedienen ging. En als ze door de bergen trad De grrfote vreugde onderging Der innigste vereeniging Verhief zij hare ziel en bad Hoe God steeds uitverkoren had Wat arm en klein was en gering En zij 't beloofde heil ontving Tot redding en verheerlijking. En aan het einde van het pad Toen zij de woning binnenging Waar haar Elisabeth ontving En juichend prees om haren Schat. Toen stond Maria stil en bad Het wonderschoon .Magnificat" 2 Juli; Maria Visitatie. ANNIE KOLB. Dat de zee een magische kracht op ons, Nederlanders, kan uitoefe nen, is weer eens bewezen. Een droom van twintig jaren ging in vervulling, toen Maandagmorgen bij het krieken van den dag, de heer A can Nieuwkoop den tros losgooide van het zeiljacht „Alk". Jarenlang had deze stoere 53-ja- rige walkapitein van de Scheep, vaart- en Steenkolen-Mij te Botter dam. zich gespitst op een reis rond de wereld, geheel op eigen gelegen, heid. In 1939 eindelijk was zijn 7- tons scheepje bijna gereed, hy was reeds bezig met het inslaan van voorraden, toen de oorlog voorloopig alle plannen in duigen, sloeg. Maar de bevrijding was nog niet daar, of het ging verder, en gis termorgen om 1 uur vertrok het bootje van de Wilhelminahaven in Schiedam, om half acht was de „Alk" met volle zeilen in open zee Behalve de heer Van Nieuwkoop zijn aan boord de heeren W. Greven. stein, die het schip zeewaardig ge maakt heeft, en Hoogstrate, een neef van den kapitein, die geen zee man is, maar het wel zal leeren, werd ons verzekerd. Dit drietal denkt over 2 3 jaar weer aan den Nederlandschén wal te meren, maar vóór het zoover is, zullen heel wat golfjes tegen den boeg gekabbeld hebben Onze Parijsche correspondent seint d.d. gisteren: Hoewel de vier ministers heden Maandag niet tot een besluip zyn gekomen, is de bijeenkomst van vandaag toch lang niet vruchte loos geweest. Hoofdzakelijk werd ovr Triest en de Italiaansch-Joego slavische grensregeling gesproken. Molotoff toonde eenige toenade ring, die echter door Byrnes en Beevin onvoldoende werd geacht, doch aan Bidault weer gelegenheid bood, als bemiddelaar op te treden. Hy stelde dan een compromis voor, waarmee Bevin instemde. Molotoff had in het begin der zit ting gezegd, dat waf de grenslijn betreft, dus buiten Triest Rus land zijn voorstellen aldus wijzigde, dat zij de grenslijn, door Bidault voorgesteld, zeer dicht naderden. Voor wat Triest zelf betreft: wel internationalisatie, maar geen be stuur van zes en ook niet een voor.. loopige regeling voor 10 jaar, maar een onmiddellijke, Triest zou als onmiddellijk achterland een kleine kuststrook krijgen naar Zuid en Noord. Overigens zou Rusland de „Fransche" grenslijn aanvaarden. Wat dus hierop neerkomt, dat alles, wat oostelijk van de Fransche" grens ligt, aan Joego-Slavië ten deel valt en wat westelijk daarvan ligt aan Italië blijft, uitgenomen een klein kustgebied. Over de regeling van het regime van Triest wei:d nog niet gediscu teerd. Na een pauze van een half uur deelde Byrnes mede, dat een ac" coord over hef eerste deel van het compromis-Bidault (dat was de grenslijn buiten Triest betreft) wel mogelijk zou kunnen zijn, maar dat de rest van de voorstellen nader in overweging moeaf worden genomen. Molotoff van ^ijn kant verklaarde dat het voorstel-Bidault, voor wat Triest betref,f en in zooverre het be trekking heeft °P het regime, voor^ hem wel aanvaardbaar was, als re kening werd gehouden met de Rus sische opmerkingen. Dus als hij zijn zin krijgt. Beslpten werd, morgen (Dinsdag) de zaak opnieuw in behandeling te nemen. Over d© vredesconferentie is niet gesproken. .Het eerste gedetailleerde rap port van deskundigen over de ge volgen van de atoombom-aanval len op de Japansche steden Hiros- jima en Nagasaki is gepubliceerd. Het rapport vermeldt, dat 111 Hirosjima de bom explodeerde boven een vlakke uitgestrektheid van ruim tien vierkanje mijlen grondgebied met houten" huizen en ruim vier vierkante mijlen daar van verwoestte, eerst door lucht druk en daarna door vuur. Naar schatting bevonden zich ongeveer 320-000 menschen in de stad, van wie er ongeveer 80,000 gedood zouden zijn. In Nagasaki explodeerde de bom boven een dal waarin een indus trie- en woongebied van anderhal ve vierkante mijl dat verwoest werd. Naar schatting zijn van de 260.000 menschen, die zich in Na gasaki bevonden, ongeveer 40.000 gedood. De verwoestingen en per soonlijke verliezen werden vol gens het rapport veroorzaakt door luchtdruk, hitte-uitstraling en ra dio-activiteit. De Japansche schuilkelders, of schoon van veel minder kwaliteit dan het Britsche standaardtype, bleven alle intact behalve de meest zwakke binnen een afstand van enkele honderden meters van het centrum der verwoesting. Diepliggende schuilplaatsen, zoo- als bijvoorbeeld de tunnels der Londen sche Ondergrondsche, zou den volledige bescherming gege ven hebben. Volgens ooggetuigen, aldus zegt 'het rapport, was het effect van de ■hitte-uitstraling der ontploffing zoodanig, dat de onbeschermde huid van menschen, die zich in de open lucht direct onder de plaats der ontploffing bevonden, onmid dellijk donkerbruin of zwart werd gebrand. Deze menschen Stierven binnen enkele minuten of hoog stens enkele uren. Zeer ernstige verbrandingen van onbeschermde huid kwamen voor tot op 'n afstand van ongeveer 1500 yards van het centrum der verwoesting, lichte verbrandingen tot op twee-en-een- halve mijl of verder. Eenige be- kleedinig, ook dunne, gaf in het al- Igsmeen volledige bescherming tegen verbranding door de hitte- uitstraling zelf. Als gevolg van de hitte-uitstraling vond men op het asfaltdek van de wegen„schadu wen" van de personen, die op het moment van de ontploffing ter (plaatse liepen. Het schip heeft twee masten, waarvan de grootste 12 meter hoog is De diepgang ig 2 meter. Voor kookdoeleinden zijn zeven cylinders Butagas aan boord en petroleum voor de primustoestellen. Dat de heeren vast van plan zyn alleen zeilend over de oceanen te zwieren, blijkt wel uit het feit, dat ze slechts voor 80 mijl benzine aan boord hebben om in»het uiterste ge val den ingebouwden motor te laten draaien. By hevig stormweer worden do dryfankers uitgegooid en dan kan er met het jacht niets gebeuren. Vóór den oorlog is de kapitein ba. gonnen met het inslaan der voor raden, die noodig zijn voor een der gelijke enorme onderneming. Zelfa tijdens den hongerwinter heeft hy zijn blikjes niet aangesproken, hoe verleidelijk het soms ook was. Allea is goed weggestouwd en in de meu bels zelfs werden voorraden aange troffen. By het afscheid werden nog snel een flinke Hollandsche kaas en twee mud aardappelen aan gedragen. Groóte accu's dienen voor ver lichting en een windcharger zorgt voor aanvulling van den stroom. Philips zorgde voor een speciaal radio-ontvangtoestel, maar vergun ning om een zender mee te nemen, kreeg men niet. In geval van nood zal men zich dus slechts van da seinvlaggen kunnen bedienen Twee groote kompassen op het dek, dia nen voor het houden van den juis- ten koers, terwyi bovendien in da kajuit nog een viiegtuigkompas ia opgesteld. De bemanning heeft onderweg ook op „wild" gerekend en daarom behooren ook geweren tot de uit rusting. De dag-indeeling is nauwkeurig geregeld; ieder krijgt alles op da beurt'„te doen, ook het koken rou leert, Er tusschendoor houdt ieder 4 uur wacht en 8 uur rust. Het eerste traject gaat 'naar Laa Palmas (Canarische eilanden) ;en men schat daar 4 weken over ta doen. Dan zullen ze oversteken naar Buenos-Aires en vandaar naat Kaap St. Vincent. Als de bemanning volkomen fit is voor een reis om de Zuid, wordt de route door Straat Magelhaens genomen. Indien niet door Straat Magelhaens gevaren wordt, zal het gaan via het Pana makanaal, maar dan zal men twee maanden moeten wachten in ver band met cyclonen. De heer Van Nieuwkoop achtte het oversteken van de Amerikaan- sche Westkust naar Indië den zwaarsten tocht, doch hy is vol goeden moed. Of Australië nog wordt aan(ge- daan, zal van omstandigheden af hangen Wanneer men eenmaal in Indië is aangekomen, denkt men de route terug gewoon door het Suez- kanaal te nemen. Voor een leek ïykt deze tocht geen sinecure, doch de verzekerlngs- my'en hebben een flink vertrouwen in het zeemanschap van deze koene Oostindiëvaarders, want voor een eventueel geheel verloren gaan van het schip, behoefde slechts 5 pet. van het verzekerde bedrag te wor den gestort. Wy wenschen de „Alk"behou den vaart en goede wacht! TROLLEYBUSSEN IN PLAATS VAN TRAMS TE ARNHEM. B en W van Arnhem hebben ini Zwitserland en Engeland studiereis zen gemaakt om te bestudeeren, welu ke vervoermiddelen in steden aJ® Arnhem het meest effectief en het goedkoopst zyn. In een bjvig port, dat aan den gemeenteraad is aangeboden, zijn de ervaringen van het dageiykscSi bestuur neergelegd. B. en W. stellen voor tot ophef f mg van het tramvervoer te besluiten, do resteerende overbiyfselen van het trambedrijf te laten verkoop-en. over te gaan tot invoering van in hoofd zaak trolleybus.tractie en een cre- diet te verleenen van 3.362.000 strekkende tot aanleg en exploi tatie. Waarschijnlijk zal men 44 troll'éywagens noodig hebben en 33 kilometer bovenleiding. MaaA. dag zal dit voor Arnhem zoo zeer belangrijke voorstel worden be handeld.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 3