DE VROUW ei de POLITIEK _WERELD_ STADSNIEUWS DIE RARE NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 12 JULI 1946 PAGTNA 3 NUMMER 1 VAN LIJST 2 kinderspel CRICKET-WEEKEND SCHIEDAMMER UIEN ZIJN VROUW GEWURGp Van „Kriegsgericht" naar rechtbank HAAR KIESRECHT IN ZWITSERLAND WEER VERWORPEN ROTTERDAM DE AARDAPPELPRIJS Vandaag moeten we weer eens aandacht besteden aan de propagan da van anderen. Het kan wel moei lijk anders, of ook dezen keer is het "weer de Partij van den Arbeid, die vraagt om een enkele kantteekening by haar pamfliet van Woord ttot Daad. Ditmaal komt de propaganda niet uit Amsterdam, maar uit onze eigen stad. Dat wil niet zeggen, dat er veel verschil is. Het is bij de Party van den Arbeid nog steeds hetzelfde dogmatische liedje: De politieke scheidslijnen van ons volk zyn niet wezenlijk en het monopolie van vooruitstrevendheid is in han den van de candidaten van de P. V. d. A. De eenige, die over zuiver Schie- damsche kwesties spreekt is Mevr. Benthem de Wilde, wanneer zij het onderwijs behandelt. In een artikel Geld en Sociale Gerechtigheid meent de schrijver waarschijnlijk propaganda te moeten maken voor een inmiddels gehouden Tweede-Kamerverkizing, want hy moet toch weten, dat sociale voor zieningen niet worden getroffen in een gemeenteraad. Zooiets klinkt goed voor de tribune, maar het is vry naieve propaganda. Financieel is de gemeente volkomen afhankelijk en de veranderingen, die in dit op zicht op til zijn, zullen toch niet van zoodanig revolutionnairen aard zijn. dat wy volkomen over onze eigen geldmiddelen beschikken. Zeer vreemd voor de Party van den Arbeid" klinkt het sportbetoog in dit propagandanummer. Immers, waar het de bedoeling is van deze partij zooveel mogelijk de verant woordelijkheid voor het beheer over particuliere goederen aan de over heid men noemt dat gemeenschap te trekken, moet het wel een ketterij zijn, van sportvereenigingen te verwachten, dat zij aanspraak maken op een eigen sportterrein en niet tevreden zijn met een gemeen telijk Sportpark. Het betoog van mr. P v. Bochove is interessant genoeg, om het niet ongelezen te laten, maar wie de Ka. thoüeke candidaten kent en wie weet, wat de wnd. Burgemeester Alberts op dit terrein altijd heeft voorge staan, weet, dat hij daarom geen Partij van de Arbeid behoeft te stemmen. Natuurlijk, sport is de trekpleister voor tienduizenden kie zers, vandaar, dat de Duitschers bij de Olympiade en ,,De Waarheid" bij thans voorkomende sportgebeurte nissen, alles inspannen, om de gunsten van het sportlievend publiek te verwerven, maar sport is maar een heel klein deel van het men- sehelijk arbeidsterrein. De mensch leeft niet van sport alleen en slechts bij de K. V. P. zijn ai uw belangen als Katholieke Schiedammer veilig. Spant u daarom in, om mét minstens ïo raadsleden Vertegen woordigd te zijn in onzen nieuwen gemeenteraad. Wij zullen dan des te beter kunnen samen werken met an deren voor de schoone toekomst van een groot Schiedam. AMPIOENSFEEST van D. R. Z. In het vereenigingslokaal vierde de kampioen van de le Klasse R. V. B D. R. Z. feest. De voorzit ter, de heer W. v. Os, opende de bijeenkomst. Een groot aantal af gevaardigden van andere vereeni- gingën kwam gelukwfnschen en ve. len boden bloemei; aan. Na het of- ficieele gedeelte verzorgden Betty Morelli, Leen de Bruyn en de Tre- molando's het gezellig samenzijn. BRAND OP DE „NA0PR1NS" Hedennacht werd de Schiedamsche brandweer gealarmeerd door de scheepswerf ,,De Nieuwe Waterweg". In het voorruim van den tanker ..Naoprins" was brand uitgebroken Bij het klinken was waarschijnlijk een brandje ontstaan, dat zich snel had uitgebreid. Met één autospuit, 2 motorspuiten en 1 draagbare mo torspuit rukte de vrijwillige brand weer, o. 1. v. den commandant Ir. Moesker uit Na 2 uur met 4 stra len het vuur bestreden te hebben, was de brand gebluscht. gf,vaarItik het is, dat kinderen toen het 5-f, spelen' bleek gisteren, •i Jnngetje van de fa- m11® v-, d' P" alhier, in een loods achter de ouderlyke woni een Panty papier in brand stak. Tenee volge daarvan brak brand uit en brandde de loods geheel uit. Met een slang op de waterleiding heeft de brandweer den brand gebluscht. Boonen is vet De geitjes van Bikini aten atoom- bomargeloos haar hooi. Sinds de groote boonen goed zijn, wachten de koeien van Schiedam op deze welko me afwisseling in haar eenzijdig dieet. Gooi dus de schillen van de tumiboonen, groote boonen, Rihoon. sc.he boonen, of hoe die reuzen uit de amilie der Papilionaceae ook mo. _Sen heeten niet weg, maar geef ze «an den schilleman. U krijgt er bo ter, melk en vet voor terug. (Te- zijtier tijd). In het komende week-end kunnen de cricket-liefhebbers t.en volle pro- fiteeren aahgezien het eerste team van de RKSV Excelsior" a.s. Za terdag op haar terrein in 't Volks park ter gelegenheid van het 25-ja- rig bestaan een jubileum-wedstrijd speelt tegen een sterk Flamingo team Een unieke gelegenheid voor Schiedam. De Flamingo's staan on der aanvoering van den HDVS-cap- tain A. Nolet en is als volgt samen gesteld: A. Nolet, aanv. (HDVS), D, Ingelse, wicket-keeper (VRA), ver der mr_ G. M. Hovingh, H. Stolk (HDVS), A. v. d. Togt, W. Kramer, Jhr. H. J. van Tets, allen van R. W W. T Bok (R. W.), J. v. d. Duur (HCC), F. J Bok (VRA), A. Terwiel (VOC), F. Wunder (H B S) en mr. J H. Koeleman (HCC>. Br wordt 12 aside gespeeld. De wed strijd vangt om 2 uur aan. Zondag speelt Excelsior 1 tegen haar stadgenoote Hermes DVS voor de competitie van de le klas NCB. Wij zijn nieuwsgierig hoe Excelsior den HDVS-aanval zal weerstaan, vooral nu de HDVS'er Molenaar zoo goed met den bal op dreef is. Wij zijn er van overtuigd, dat deze plaatselyke ontmoeting een zeer groote belangstelling zal trekken^ Donderdag a.s. speelt een Excel, sior-combinatie tegen Still Going Strong. De K.A.J.-kweoue De voorzitter van de Kiaverjas- amateurs Jozefgez ellen deelt ons mede, dat de letters K. A. J. niet bedoeld zijn, als initialen van Katn. Arbeidersjeugd. De K. A. J. bestaat reeds sinds de dagen van de bezet ting. De K. A. J. zal K. A. J. wor den, wanneer eindelijk het gebouw vrijkomt, dat nu reeds meer dan een jaar voor militaire doeleinden wordt gebruikt. DIEF EN DIEFSTAL Verdacht van diefstal van diverse kleedingstukiken werd aangehouden E. M. E. te R. Bij W. v. d. L. aan de Broersvest werd een s-tukje glas uit de étalage gesneden en via het ontstane gat werden met behulp van een haak 2 damesjurken verwijderd. Omdat het derde stuk met spelden vast zat, kon dit niet worden gestolen. Bij de firma M. V. J. aan de Oos terstraat werden na openschuiving van een raam een schrijfmachine en eer.dge busjes melk ontvreemd. Twee palingfuiken van G. de J. werden uit de Voorhaven gestolen. Als voorziening voor den komen den winter namen dieven een hoe veelheid cokes mee van het plaatsje achter B. D.'s woning. „HARPE DAVIDS" De Chr. Harmonie. Ver. t>Hanpe Dav.ds" gaf gisteren ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan een kerk- concert in de Groote Kerk, waaraan ook het Schiedamsch Christelijk Mannenkoor meewerkte. In een uitgebreid programma toonden de beide exeeuteerende ver- eenigingen haar prestaties in het geestelijke zoowel als het wereldlijke i ied. JAARMARSCH D.K.W. Zaterdag 20 en Zondag 21 Juli houdt bovengenoemde wandelsport^ vereeniging haar jaarlijksche af- standsmarschen over 20 en 30 K.M., waar evenals andere jaren, veel animo voor bestaat. Voor groepen, corpsen of vereeni- gingen van 15 personen} zijn eenige extra prijzen voor de best marchee- rende groepen beschikbaar gesteld. Persoonlijk zal iedere wandelaar (ster), die dezen tocht volbrengt., 'n aardige medaille als belooning ont vangen. Zaterdag wordt om 2.30 uur ge start vanaf het gebouw L. Haven 92 en Zondag tusschen 10 en 12.30 uur^ Zaterdag 27 Juli heeft de feeste lijke prijsuitreiking plaats .in de groote zaal van Irene. Alle deelne mers worden verwacht om 7 uur. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Hendrik- J. W., z. van Hendrik Pronk en E J. M. v. d. Berg; Martina H., d. van M. A, Suurland en A. Westbroek; Albert T., z. van P. N. van Her.wynen en C. G van der Schoor; Johanna M., d. van F. van Pelt en M. Roodbol Jacob, z, van J Meijer en A. W. A. van den Brink'; Willem, z. van J. Meyer en A. W. A van den Brink; Johannes J., z. van J. J Schafthui zen en W. van Hagen; Neeltje R., d. van H. C. Meinster en M. H. Terlouw; Elizabeth, d. van C. Blonk en M. Hille; Leendert J. z. van J. Klinge en L. Dijksman. OVERLEDENJohanna de Ko- ningh, oud 68 j echtg. van J. van Kou teren. GEHUWD: B. A. Verbaten en K. E. de Jong; J^ M. Spoor en M. P. van Dijke; L. van Wolfswinkel en M. van Wolfswinkel; H. J. N Schra en A. M. Timmermans; A J.'Hoog stad en A. H. Weber; F G. Affour- tit en J, M. G. GijsenD Boogaard en E. A. Osseweijer; F Droge en J Koens. Schiedam heeft niet de reputatie goochem te worden, als Goochem dood is. Ondanks het ontbreken van een slechten naam op het gebied van het nuchtere verstand, zijn er wei eens van die dagen, waarop het weer de weeke hersenmassa van sommigen onzer de parten speelt. Deze week passeerde ik de Kippen brug. Het' verbod om in beide rich tingen de brug te passeeren had een aanhangsel gekregen: ,,Brug zwak, samenscholingen verboden»'. Ik werd my plotseling bewust van een ont stellende achterlijkheid. Lang had ik gedacht, dat Schiedam geen openbaar leven kende, maar hier was het doorslaand bewijs van het tegendeel. De Kippenbrug, overschaduwd door het lommer van groote boomen, mu zikaal omlijst door het gekrijsch van verschillende gepluimde vogels, ge legen aan het zacht kabbelende wa ter van de Nieuwe Haven was de plaats, waar van heinde en verre de bewoners van Schiedam heen stroom den, om er te gaan samenscholen. Niet alleen Amsterdam kende het edle beroep der kringetjesspuwers, ook de samenscholende massa's van Schiedam hingen over de leuning van de Kippenbrug, om te philosopheeren over de oneindigheid van kringelende kringetjes. Nu is aan dat alles wreed een eind gemaakt, omdat de brug zwak ke beenen heeft gekregen. Ik wil den Nummer-l-van-lijst-2 schrijver een tip geven. Hamer op de noodzakelijkheid van herstel van de zwakke Kippenbrug en heel de sa menscholende massa Schiedammers stemmen op nummer 1 van lijst 2. Zonder Kippenbrug geen schoone toekomst van een groot Schiedam. N. DE LEEUW. Zes maanden voor moord op zyn echtgenoote noemde de officier van justitie in de zaak van den 27-jari_ gen T. S. gisteren geen berechting, maar scherts. Om deze reden dan ook stond S. gisterenmiddag terecht voor de Rotterdamsdhe rechtbank, hoewel hij wegens worging van zijn vrouw, G. de G., in December 1943 reeds door het S.S. Kriegsgericht was veroordeeld tot bovengenoemde straf, waarvan hij slechts 3 maan den had uitgeboet. Den Duitschers kon het. zooals mr. van Oosten in zijn requisitoir opmerkte, niet sche len, dat een Nederlandsche vrouw was gedood; zij wenschten slechts voldoende frontarbeiders in Riga en waren dan ook bereid om S., die by het corps S.S.-frontarbeiders was verzeild geraakt, drie maanden kwijt te scheiden, als hij naar Riga te rugkeerde. De toedracht van dit tragisch ge val is als voligt geweest: Tijdens het verblijf in R'-ga was het S. ter oore gekomen, dat zijn vrouw met andere mannen omging en druk café's be zocht. Tijdens zijn verlof vernam hij van zijn moeder in Rotterdam dat zijn vrouw een verhouding had met een zekeren R. Na een ontmoeting van S. met zyn vrouw in een café, ging hy weer bij haar inwonen. Dit was echter van korten duur. Hevige oneenigheid ontstond op den avond, dat de rouw weer met R. wilde uitgaan. S. sloot de voordeur om dit te ver hinderen, de vrouw treiterde hem en beweerde over de veranda nog weg te kunn.en ze greep S. naar de keel: S. rukte zich los en het droevige slot was, dat S. zijn vrouw wurgde. Den volgenden dag heeft verdachte z'ch aan het politiebuureau gemeld, waarna de zaak in handen van de Duitschers is gekomen. De officier hield met zijn eisch re kening met de afschuwelijke rol die de vrouw in verdachte's leven had gespeeld. Voor het misdrijf achtte hij een gevangenisstraf van (Tjaar de juiste strafmaat. Na een uitvoerig pleidooi van mr. A. A. de Bakker werd de uitspraak bepaald op 25 Juli a.s. Onze Geneefsche correspondent schrijft ons: Hoe moeiltjk het vaak is de Zwit sers van eenmaal bij hen bestaande opvattingen af te brengen, hebben de voorstanders van het vrouwen kiesrecht in de laatste weken weder moeten bespeuren. Zooals bekend, is Zwitserland nog steeds één van de weinige landen van Europa, die den vrouwen het kiesrecht niet hebben verleend. De voorstanders van het vrouwenkies recht hoopten, dat thans, nu de na- oorlogsche tyd het leven in zoo menig opzicht verandert, ook in dit opzicht een politieke hervorming nogelijk zou blijken. Vooral ook hier om, omdat de Zwitsersche vrouwen tydens den wereldoorlog in groote meerderheid blijk van een goede vaderlandsche gezindheid hadden gegeven en zij in tal van commissies nuttig met de mannen hadden samengewerkt. Op initiatief van eenige aanhangers .n het vrouwenkiesrecht nam de Zwitsersche Kamer dan ook eenige WEERBERICHT Medegedeeld door het K.N.M.I. j te De Bilt. Verwachting tot Zaterdag- I avona: vry zonnig, warm zo- j merweer; meest zwakke wind Uit Zuidelijke richting; kans op plaatselijke onweders. j Algem. vooruitzichten; toene- mende onweerskansen. 13 Juli; zon op 4.35 uur, onder 20.56 uur; maar op 20.45 uur, onder 3.19 uur. t Zooals wy hebben gemeld, hadden de drie samenwerkende bonden van Detailhandelaren in aardappelen, groenten en fruit enkele dagen ge leden besloten de aardappelen voor 1 cent per kilo minder aan te koo- pen indien hun niet werd toegestaan den aardappelprijs met 1 cent per kilo te verhoogen. Naar wy thans vernemen, heeft deze actie van de Rotterdamsche winkeliers tot resultaat gehad, dat de overheid heeft toegestaan dat de inkoopsprys van de aardappelen voor den detailhandel met 1 cent is ver laagd. TWEE MONTEURS IN BRAND Gisteren zyn twee monteurs, die in een garage in de Nieuwe Kerk straat te Rotterdam een militaire tankwagen repareerden, in brand gevlogen, toen een vonk uit den mo tor in een busje benzine vloog, dat een hunner in de hand hield. Met behulp van een schuimblusscher hebben ijlings toegeschoten colle ga's de vlammen spoedig kunnen dooven. Toch hadden de beide mon teurs, n 1. de 33-jarige J. B. J. S., uit de Boudewijnstraat en de 33-ja- rige A. C. J. B., uit de Hoogvliet straat, ernstige brandwonden opge- loopen. In het ziekenhuis CoolsingeJ zyn zy ter verpleging opgenomen K.N.V.B., AFD. ROTTERDAM Besl.wedstrijd: om het kampioen schap van de afdeeling: Puttershoek DRZ, terrein Coal, 2 uur. 2e klas C: DirkslandNado V* Res. le klas E: Schiedam 2—CKC 2; Res. 4de klas C: beslissingswedstrijd: Coal 3Het Noorden 2, terrein Lan- gepad. SCHEEPVAARTBERICHTEN ROTTERDAM aangek. 10 Juli: Muron, Rouaan, v. Ommeren, Nwe. Matex, Vlaard., ledig; 11 Juli: Nan- di, Fineidit, E.N.C.K., Vlaard., py riet; Pinguin, Newcastle, Fauchey, Vulcaanh., Vlaard., ijzer; Nautilus, Amst., v. d. Schuyt, Spoorh., stg. Bullfinch, Ldn., Ver. Agent. Mij., Merweh., stg.; Empire Marksman, Ldn., Alg. Vrachtk., Maash., graan; Olwe, Stockh., Vermaas, Koningsh.. tabak; Pittsburgh Seam, Charleston, Gans' Transp., Waalh., kolen; Blyth, Goole, Hudig Pieters, Lekh., stg.; Corsica, Amst., v. d. Schuyt. Spoorh., stg.; Triton, Westervik, Vermaas, Spoorh., hout; Windar, Stugsund, Vinke, Rijnh., hout; Ju lius, Aruba, v. Ommeren, A.P.C., Pernis, gas olie12 Juli: Maria, Ldn., Holscher, Merweh., cement; Prinses Beatrix, Harwich, Müller, Jobsk.. pass.Batavier II, Harwich, Müller, Jobsk., pass. vertrokken 11 Juli: Jose Marie, N.-York; Westplein, Philadelphia; Benjamin Rush, N.-York; Lark, Fre- derikshaven; Bantry Bay, Oporto; Viking, Ostende; Castor, Antw.Van Gelder, ImminghamGlashaven, Ldn.Marcel, Gothenb.Sameland, Gothenb.Travancore, Kopenh. Marshall Elliot, N.-York; Java, Christiansund. IJMUIDEN aangek. 10 Juli: Twee Gebroeders, Rott., ledig; 11 Juli: Empire Garnham, Ldn., stg., voor Amst.Walborg, Kramfors, hout, voor Zaand.12 JuliJames Mac Cosh N.-York, tarwe en pass.In- gerlise, Trinidad, stg., voor Amst. vertrokken 10 Juli: Oosterbeek, maanden geleden eenstemmig een motie aan, die de regeering uit- loodigde de kwestie van de invoering -an het actieve en passieve kiesrecht voor de vrouw in overweging te nemen. Bovendien werd dit onder werp, in afwachting van eventueele voorstellen der regeering tot grond wetswijziging voor het geheele land, in "verschillende kantonale parle menten ter sprake gebracht. Overal, in Bazel-Stad en in Bazel-Land, te Genêve en te Zürich, was een groote parlementaire meerderheid thans voor het vrouwenkiesrecht gewon nen. Het „souvereine" volk heeft echter bij referendum weder eens zijn zelf standigheld van meening, zijn vast houden aan de tradtie bewezen. Op 16 Juni verwierp de bevolking van Bazel-Stad de invoering van het vrouwenkiesrecht met 19.800 tegen 11.700 stemmen; dezer dagen deed de bevolking van Bazel-Land hetzelfde, met de nog veel grootere meerder heid van 10.300 neen tegen 3800 ja. Na dit afwijzende votum van de stads bevolking eenerzijds en de platte landsbevolking anderzijds bestaat weinig kans, dat de Zwitsersche vrouwen spoedig het kiesrecht zullen verklagen MEN MOET HARING WEEKEN Er wordt geklaagd, dat de haring te sterk gezouten wordt aangevoerd en daardoor voor het publiek min der aantrekkelijk is. Bij de vrije prijsvorming en nooge primeurs-prijzen was er den reeders veel aan gelegen om de gevangen haring zoo snel mogelijk aangevoerd te krijgen. De visschende loggers gaven hun vangsten dan ook op zee over aan z.g, „jagers", die de haring naar ons land brachten. Deze haring behoefde niet sterk gezouten te zijn. Nu maximumprijzen voor haring gelden, schuilt er in het „jagen" geen voordeel meer en keert een logger niet''eerder naar huis terug, dan voordat hij „vol" is, of andere oorzaken moeten hem dwingen terug te keeren. Daar tusschen de tijdstippen van vangen en aanvoeren thans een grootere tijdsruimte ligt dan vóór het instellen van den maximum prijs, wordt de haring, teneinde be derf te voorkomen, sterker ge zouten. In de periode van het „jagen" kon volstaan worden met een nacht weeken, thans zal de kleinhandel, om aan dit bezwaar tegemoet te komen, de haring wat langer moe ten weeken. WATERSTANDEN DORDRECHT. Zaterdag 13 Juli: le hoogwater 4.59, 2e hoogwater 17.26; le iaagwa- ter 12.11, 2e laagwater 24.32. Zondag 14 Juli; le hoogwater 5.40, 2e hoogwater 18.05; le laagwater 0.50 Uit een verslag van een bezoek aan een groote, moderne fabriek'. „En dit", fluisterde de gids, ,is de sorteerzaal". De hooggeplaatste bezoekers gaven elkander fluisterend de mededeeling door en volgden den gids naar een andere zaal. „Dit", fluisterde de gids, ,.is de verpakkingszaal' „Dit", fluisterden de bezoekers tot elkaar, „is de verpakkingszaal". „Waarom fluisteren we eigenlijk?" vroeg een ongeduldige oude heer fluisterend. „Ik weet niet, waarom u fluistert", antwoorde de gids, „maar ik heb keelontsteking gehad''. Rott.; Margretha, Antw.; 11 Juli: Jan Lievens, Afrika; Zeemeeuw, Ldn.Deo Duce, Gothenb.Redstart, Ldn.; Julius Olsen, N.-York; Lech, Goole. Nederlandsche schepen Alphard 11 v. Rio Grande do Sul n. B.-Aires; Antilope 7 v. Talara n. Tocopilla; Bacchus 9 v. Curasao n. Maracaibo Berkel 12 v. Gefle te Hu- diksvallBerkelstroom IJ v. Amst. te Huil; Blommersdijk Rott. n. New- Orleans p. 11 Dover; Boissevain Amst. n. Suriname 10 v. Madeira; Cistula 4 v. Adelaide te Devonport (Tas)Cottica 4 v. Paramaribo n. Trinidad; Delftdyk Rott. n. N.-York 11 v. Antw.Deo Duce 11 v. Amst. n. Gothenb.; Duiveland 11 v South ampton n. Rott.Eemstroom 10 v. Bristol n. Amst.Erinna 8 v. Ma dras n. Calcutta; Gadila 15 v. Cu- ragao te Rott. verw.Galeomma 11 v. Rott. n. Ldn.Hercules 11 v. Lis sabon n. Gibr.Hondsrug v. Goole n. Gweek p. 10 B. Headindrapoera Rott. n. Bat. p. 12 St. Vine.Ino 9 v. La Guaira te Curasao; Isobel 6 v. Aruba te Maracaibo; Jan Lievens Amst. n. Afrika 12 te Antw.Jan van Goyen 6 v. N.-York te Philadel phia; Jobshaven 7 v. Rosario n. B.-AiresKlipfontein 27 v. Bat. n. Soerabaja; Kortenaer 10 v. Rott. te Ldn.; Mies 10 v. Antw. te Dundee; Mulin 10 v. Limhamn te Karlsborg; Nassauhaven 12 v. Rott. te Helsinki; Nero p. 10 Cristobal; Noesaniwi 10 v. N.-York n. Pacific; Noordwjjk 11 v. Georgestown te ParamariboOleum 11 v. Rouaan te Ldn.Oranje Bat. n. Amst. 11 v. Pt. Said; Rijnstroom 10 v. Amst. te Ldn.Salawati 11 v. Bat. n. Ned. via Bombay; Saidja 2 te Antw.; Streefkerk Rott. n. Br.- 9 te Suez; Stad Maassluis 11 v. Rott. te Antw.Streefkek Rott. n. Br.- Indië 10 v. Immingham; Tabinta Bat. n. Nederl. 10 te SuezTempo 10 v. Rouaan n. Stockh.Theems (slbt.) 10 v. Oslo n. Vliss. met m.s. Austanger; Tosari 27 v. Banka te Bat.Van Goens 28 V. Bandjermasin te Bat.Wesfland 10 v. Amst. n. Z.-Amerika; Westplein 11 v. Rott. n. Baltimore (verb.)Wilhelmina 7 v. Rio Janeiro te B.-Aires; Zeeland 10 v. Cardiff te Londen. Verwacht te Rotterdam David Caldwell v. S. Francisco 8 v. L. PalmasHenry Baldwin 6 v. Philadelphia; Julius Rosenwald 7 v. N.-Orleans (of Amst.); Master Elias Kulukundis 6 v. Bahia Blanca; Tho mas R. Marshall 6 v. Baltimore. Hoogwater te Rotterdam. 13 Juli: le tij 3.50 u„ 2e tij 16.13 u. Waterstanden van 12 -Juli. Lobith 11.32 (-f 0.14), Nijmegen 8.89 0.08), Arnhem 8.83 (-f 0.05), Westervoort 9.49 (-j- 0.06), Deventer 2.92 0.01), Borgharen 40.57 0.13), Grave 4.57 0.06). SCHEVENINGEN, 12 Juli. Binnen van de haringvisscherijSCH. 89 met 39 last pekelharing en 115 kisten versche haring, SCH. 23 met 38 last pekelharing en 100 kisten versche haring.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 3