nette meisjes T urn-demonstraties TWEEDE MEISJE r BELASTINGZAKEN PIANO STUDIE-PIANO flIEWE SCHIEPAMSCHE COURANT WOENSDAG 17 JULI 1946 PAGINA 4 YLAARDINGEN INDUSTRIEELE ONDER NEMINGEN Personeelsterkte en omzet. AMERIKAANSCH VLOOTBEZOEK lste DUITSCHE SCHIP IN ROTTERDAM ENGELSCHE KATH. MOEDERS DANKEN MARIA AMERIKAANSCHE RAVITAIL LEERING VIA ANTWERPEN? DAVIS CUP WEERBERICHT 21/2 MAAL ROND DE AARDE SCHEEP VAARTBERICHTEN 5 LAMPS RADIO WONING Pension of Kamer verhuurbedrijf Beleggingspanden PHILIPS RADIO De Erven de wed. J. van Nelle N.V. H. KORVING Lange Kerkstraat 66 - Tel. 68631-69704 R.K. Gymnastiekvereniging Excelsior SPORT STAALT SPIEREN uit Breda Personeel gevraagd Dienstaanbiedingen Goederen aangeboden Huizen en Kamers Goederen gevraagd Handel en Bedrijf In ruil aangeboden Diversen Lessen ZILVEREN COLLECTANTEN' JUBILEA, Zondag vierden twee leden van het collectantencollege „St. Hila- rius", de heeren J. G. Nientied en G. M. Foet, hun 25.jarig lidmaat schap van genoemd college. Be Hoogmis werd tot intentie van de jubilarissen opgedragen, waaronder de Z.Eerw. heer Pastoor J. v. d. Sman in zijn predieatie memoreerde, hoe het verzamelen der offeranden vanaf de eerste tijden van 't Chris tendom geschiedde en zich in den loop der eeuwen ontwikkelde tot het collecteeren door de collectanten. De Pastoor dankte beide heeren voor het vele werk, dat zij ten bate van zooveel instellingen hadden ver richt en smeekte Gods zegen af voor hun verder l^ven. Na de H. Mis recipieerden de ju. bilarissen en het College in het zaal tje Markgraaflaan. Hier werden den jubilarissen de gelukwenschen ge bracht door de E. heeren Geestelij ken, Kerk- en Armbestuur en 't be stuur van het Zangkoor. De secre taris van het collectantencollege, de heer J. A. Vermeulen, prees beide heeren om hun groote plichtsbe. trachting en bood hun namens het college een fraai uitgevoerde oor konde aan. PROCESSIE NAAR DEN BRIEL. De Vlaardingsche Processie naar Den Briel gaat Woensdag 7 Augus. tus a.s. ZILVEREN ZANGERS JUBILEA. Zondag 28 Juli a.s. vieren de hee ren B. den Boogert en S. A. v. d. Burg hun zilveren jubileum als lid van het zangkoor ,,St Cecilia". Het C.B.S. heeft eenige cijfers gepubliceerd betreffende personeel sterkte en omzetten in rond 9000 in- dustrieele ondernemingen over de maand Maart. Hieruit blijkt dat zoowel voor het aantal arbeiders als voor dat der omzetten de cijfers zich sinds Mei van het vorig jaar nog steeds in een stijgende lijn be wegen. De personeelsterkte liep in Maart 1946 op tot 552.399 (Februari: 539.397, Januari 518.701 en Mei 1945: 308.849)De omzet (in 1000) steeg in Maart tot 360.088, tegen 327.0S7 in Februari, 319.264 in Januari en 74.199 in Mei 1945. Op 25 Juli a.s. zal een Ameri- kaansch vlooteskader. bestaande uit 2 kruisers en 4 torpebootjagers uit Antwerpen in Nederland aankomen. De kruiser Houston en de 2 torpedo- bootjagers Cone en Glannon zul len in Rotterdam ligplaats nemen; de torpedobootjagers aan de Park kade en de kruiser op de rivier te genover de Parkkade, terwijl de kruiser Little Rock en de torpedo bootjagers Perry en Warrington Amsterdam zullen aandoen. Het be treft hier een gedeelte van de 12e Amerikaansche vloot, welke onder commando staat van Admiraal H. Kent Hewitt U.S.M. Op 30 Juli a.s. zal het eskader weer uit Nederland vertrekken. Brengt geroofd goed terug Het eerste Duitsche schip, dat na de bevrijding Rotterdam aandoet, is gistermiddag om 1 uur den Nieuwen Waterweg binnengevaren en i3 op- gestoomd naar de Waalhaven, waar het aan pier 6 ligplaats heeft geno men. Het is het ss. Spree", dat de onderdeelen terugbrengt van twee volledige laadbruggen, die door de bezettingstroepen in 1944 werden ge roofd van het opslagterrein van Thomsens Havenbedrijf aan de Maashaven en welke naar Lübeck waren overgebracht. De laadbruggen, die uitgerust zijn met grijpers voor mssagoed, zooals kolen, erts en zout, zullen wederom op de terreinen van Thomsens Ha venbedrijf worden opgesteld. Duizenden Katholieke moeders uit ieder graafschap van Engeland en Wales kwamen Dinsdag O.L. Vrouw van Walsingham de oude bede vaartsplaats van Norfolk dank brengen voor het feit, dat Groot- Brittannië gespaard is gebleven voor een invasie, aldus meldt „A.P.". De pelgrims wandelden over het historische pad van de beroemde Slipper Chapel" van de abdij van Walsingham naar het heiligdom hetzelfde pad, waarover de Engel- sche koningen van de elfde eeuw tot aan de opheffing van de kloos ters barrevoets gingen. De bedevaartstocht was georgani seerd door de Britscho unie van Katholieke moeders. De duizenden kwamen hier uit Londen, waar in de Westminster-kathedraal een H. Mis voor haar opgedragen was door Kardinaal Griffin. „De Gazet" van Antwerpen ver neemt, dat de Amerikaansche be zettingsautoriteiten de ravitaillee ring hunner troepen in Duitschland over Antwerpen zouden leiden in plaats van over Hamburg en Bre men. Een eerste overeenkomst dienaan gaande zou loopen tot in 1947, ter wijl een verlenging van 7 jaar zeer waarschijnlijk zou worden geacht. De eindstrijd der Europeesche zone voor de Davis Cup wordt ge speeld te Stockholm tusschen Zwe den en Joego-Slavië. In de eerste enkelspelen sloeg Pallada den Zweed Bergelin met 6—2, 6—3, 6—3 en won Mitic van Johansson met 4—6, 1—6, 61, 62, 60. In het dubbelspel wonnen Bergelin en Johansson van Pallada en Mitic met 61, 36, 36, 86, 86, 62. Stand 21 voor Joego.Slavië, In voorbereiding is een van rijkswege erkend diploma voetver zorging. Medegedeeld door het K.N.M.I, j te De Bilt. Verwachting tot Don- 5 derdagavond 5 Bewolkt weer met plaatselijk regen; meest zwakke wind, over- j wegend tusschen Zuid-West en Zuid-Oost; weinig verandering J van temperatuur. 18 Juli: Zon op 4.41 uur, onder I 20.51 uur; maan op 23.12 uur, onder 8.53 uur. Per week vervoert de K. L. M. thans ca. 5600 passagiers. Het aantal kilometers, dat wekelijks in het binnenland op de lijndiensten wordt gevlogen bedraagt 42.818, dus ca. 200 K.M. meer dan de omtrek der aarde. De totaalafstand, dien de toestel len dagel(jks op alle lijnen over de wereld afleggen, bedraagt ca. 106.000 K.M., dus 2y2 maal den aardomtrek. KOfiJSKUAM aangek. 16 Juli: Tula, Kopenh., Ruys, Merweh., stg. Spree, Lübeck, Hanno, Waalh., laad bruggen; Kassos, B.-Aires, Furness, Maash., graan; Sheringham, Har wich, Hudig Pieters, Lekh., stg.; Sreea, Antw., Gen. Steam, Waalh., ledig; Ittersum, Havana, H.A.L., Lekh., stg.; 17 Juli: Kirkwood, Blyth, Ned.-Zwits., Waalh., kolen; Jola, Engeland, Holscher, Parkk., ledig; Van Gelder, Immingham, Ver maas, Merweh., ijzer; Goyote Hills, Baytown, v. Ommeren, B.P.M., gas- olie vertrokken 16 Juli: Zeemeeuw, Ldn.Majorl, Antw.; Stork, Ldn. Veronica Tennant, Ldn.Sumatra, Amst.; Sigrid Matthiessen, Gothenb. Pacific Shipper, Ldn.Thyra, Chris- tiansand; Belgian Coast, Newcastle; Windar, Stugsund; Melrose Abbey, Hull; 17 Juli: Marsworth, Ldn. W»iuir»EN aangek: 16 Juli: Zjjpe, Kopenh., stg.; Sumatra, Rott., le dig, beide voor Amst.Kaap Falga, Stugsund, hout, voor Zaandam; Patria, Gothenburg, cellulose vertrokken 16 Juli: Mira, Hamb. Aire, Antw.Berkelstroom, Huil Rijnstroom, Ldn.Eemstroom, Ply mouth Walenburgh, Teignmouth Helder, Chili; Oranjefontein, South-, ampton; 17 Juli: Drake, Ldn.; Frode. Skutskar. 1 NEDERLANDSCHE SCHEPEN Alcinous 15 v. N.-Orleans n. Pe* nang; Algenib 16 v. Basra n. Pt, Said; Algorab B.-Aires n. Rott. 13 v. St. Vincent (K.V.); Amstelkerk 10 v. Amst. te Duala; Bloemfontein 15 v. Melbourne n. Ned.; Boskoop 16 v. Amst. te Trinidad; Cleodora 12 v. Adelaide te Pt. PirieCrescen do Goole n. Livorno p. 12 Gibr.Fort Nassau 14 v. Bremen te N.-York; Gadila 15 v. Curagao te Bowling; Gaieomma 13 v. Curagao n Mara- caibo; Hondsrug 11 v. Goole'te Fal mouth; Iris 15 v. Gibr. n. Oporto; Isobel 12 v. Curagao n. Pto Cabello; Ittersum 16 v. Havana te Rott.Jan LieVens Antw. n. Newport p. 16 Barry eil.Kedoe 16 v. N.-Orlean3 te Kaapstad; Kelbergen Rott. n. Ge nua p. 15 OuessantKota Agoeng 15 v. Bat. n. Ned.Larenberg 15 v. Rio Jan.; Limburg Antw. n. p. 16 Flamboro Hd.Macoma 9 te Aba- dan; Merak 16 v. Sydney te Makas sar; Mr. Linthorst Homan 16 v. Por- timajo n. Lissabon; Nieuw Holland 16 v. Amst. te Bat.Pascholl 12 v. Rouaan te Stockh.Ruys 9 v. Bat. te Bangkok; San Antonio 16 v. Bil bao n. LissabonServus 13 v. Ldn. te Oslo; Sommelsdijk Bat. n. Rott. p. 17 Gibr. 21 te Rott. ve'rw,Stad Maassluis Antw. n. Hampton Roads p. 16 Prawle Pt.Stagen 16 v. Syd ney n. Makassar; Straat Soenda 14 v. Vancr. te BusrehTabinta 24 v. Singap. te Amst. verw.Tegelberg Amst. n. Bat. 16 te Pt. Said; Van Swoll 16 v. Sydney n. Makassar; Viking 16 v. Ostende te Grangem.; Volendam 16 v. Rott. te Bat.Wil lem Barendsz 12 te Marseille; Zuid- land 14 v. Antw. te Dundee; Zuyder- burgh 12 v. Rott. te Palermo; Zijpen berg 15 v. Messina n. Australië. Verwacht te Rotterdam Mc Clellan Creek 12 v. Rosario via Aruba; Matthew Maury 11 v. Hou ston; Samuel Adam 13 v. N.*Orl. Union Victory 13 v. N.-York. Hoogwater te Rotterdam. 18 Juli: le t(j 7.04 u., 2e tij 19.06 u. Waterstanden van 17 Juli. Keulen 3.37 0.17), Ruhrort 1.22 0.15), Lobith 11.41 0.14), Nij megen 9.07 0.16), Arnhem 8.98 0.14), Westervoort 9.65 0.13), Deventer 3.18 0.09), Borgharen 40.49 0.061, Grave 4.55 0.01). NIEUWE Buper, in mooie kast, uiterst selectief. Pracht geluid. KUILEN Rotterdamschedyk 48a Schiedam Jongelui uit gegoeden midd. stand die begin Sept wen- schen te trouwen, zoeken wo ning of ged. woning met ge bruik van keuken in Sehied. of omgeving. Brieven Post bus 312, Rotterdam. of gemeub. huis, daarvoor geschikt ter overname ge- yr •agd. Br. met uitv. inl. en opgo-ve van uiterste prijs on der no 7102 Adv. Bur. Th. J. Geurst Co., Jan Hendrik straat 72, Den Haag. Gevraagd in doktersgezin p, 1 Sept. een net voor hulp van 14.30 tot 19.30 uur Z.g.g onnoodig zich aan te melden. Brieven ouder no. A 1468, bureau van dit blad, Broersvest 8, Schiedam. TER OVERNAME GEVR.: H R. B. ITonnen, Schieweg 160d, Rotterdam. te 's-Gravenhage in prima staat en m. goed rendementin ruil aangeboden voor ZAAK MET TOEKOMST MOGELIJKHEDEN Alleen op aanbiedingen met uitv. inl. jen opgave v. uiterste prijs kan nader worden inge gaan. Br. onder no 7101, Adv. Bur. Th J. Geurst Co., Jan Hendrikstraat 72, Den Haag. Persoon in het bezit van werkpl. en gereedschappen, biedt zleh aan als MONTEUR Ook genegen diverse repara ties te verrichten. Brieven onder letter A 564, bur. van d. bl., Broersvest 8, Schied. te koop voor halve prys en met één jaar garantie en volle fabrieksgarantie op elke lamp v.d. Hoek, Diergaarde singel 69-72, Rotterdam. te koop, 350.H. C G. Mertens, Zwaanshals 342, Rotterdam. vraagt voor Fabriekswerkzaamhcden Aanmelden bij den Hoofdportier. ACCOUNTANT BELASTINGCONSULENT ZONDAG 28 JULI op het terrein van S.V.V. met medewerking van Voorverkoop toegangskaartenSigarenmag. J. de Gooijer, West Fr.straat 74; Sigarenmag. S. H. Penders, Groenelaan 53; Sigarenmag H. Landsbergen, Hoogstraat 78; Bur, Nwe Schie- damsche Courant, Broersvest 8. Jiamfuoam De prijs bedraagt tot 20 woorden of afkortingen van woorden 1.Ieder woord meer 6 ets. Maximum 50 woorden. Plaatsingsdagen Woensdag en - Zaterdag. Gevraagd net meisje van 8.3012.30 uur. Zondags vrij. Olofsplein 18, Delft. Gevraagd le en 2e klas Drukkers en Zetters, Leer lingen voor de Handzetterij en Drukkerij. Aanm. bij één der volgende adressen: Druk kerij de Boer en Co., Grond- heerendijk 11, 't Centrum, H. Costerstraat 28, Groenendijk, Slaghekstraat of Luxor, Strij- enschestraat 17, R'dam. Tegen 4 Aug. gevraagd kleermakersknecht^ voor goed maatwerk 43.20 per week. Kleermakerij Gerard", Paul Krugerstr 95, Telef. 73423, R'dam-Zuid. In klein gezin wordt een nette R.K. Huishoudster ge vraagd. Brieven no Z 4019 bur. v. d. blad B.z.a net R.K. Meisje als leerling Kapster. Brieven on der No. B 8047 bureau van dit blad Te koop groote Ijskast, hoog 170, breed 160, prijs 125 Verwersdijk 9a, Delft, 'tei. 1885. B.z.a. nette Jongedame, ca 21 jaar, als winkel-verkoop ster, liefst lingerie. Brieven met opgaaf van loon onder no. HM03 bur. v. d. blad. Dame, R.K., van goeden huize, midd. leeftijd, zoekt plaatsing v. d. huishouding by heer of dame alleen. Br. onder no. H 104 bur. v. d. bl. B.z.a. aank. teekenaar, 18 jaar, l.b.v. dipl. mach.-bank- werker. Br. H 101 bur. v. d. blad. Stucadoor vraagt plaatsing bij aannemer, woningstichting of dergelijke voor alle soor ten werk, ook vloeibaar be hang en plastiek. Br. no B 8055 bur. blad Energiek Broodbezorger- Colporteur, 34 j. wenscht v. betrekking te veranderen of eenig ander colportagewerk, Br. no B 8048 bur. blad. Net persoon, administratief onderlegd, thans broodbezor ger. wenscht werk in BTl!iDre branche, Incasso e.d. Event, borg kunn. storten. Br. no. H 106 bur. v. d. blad. B.z.a. schipperszoon als matroos of machinist voor binnenvaart Br. no. H 98 bur. v. d. blad. Wie helpt beginnende ver kennerstroep aan patrouille tenten Opgave van prijs en maat aan vaandrig Paul Verspeek, Schiedamscheweg 1, Kethel, tel. 270. Te koop gevraagd een 1. g. st z. Kinderwagen Warmen- dam. Riederstraat 6, R'dam- Zuid. Te koop gevraagd een kin derwagen in goeden staat. Woudscheweg D 49, Den Hoorn. Te koop 3 kanarie-sier- kooitjes, tezamen 10.— Piet Heinstraat 33, Delft. Te koop 3-armig electr. kroontje 4-pits petroleum- toestel, 8 glazen deurplaten, 1 onderstel waterfornuis. Adr. te bevragen: Corresp. Toe komst, A. Wilmer, Den Hoorn. Te koop Radio-Super met U.K.G. Liefst ruilen voor Horlogemakersdraaibankje. Br. no. B 8050 bur. van dit blad. Ter overname aangeboden. Een compleet 3-delig kapok- bed met peluw. Zuiver kapok, prima stof. Carnisselaan 104c R'dam-Zuid Te koop: 3 inmaakpotten, groote maat 4 per stuk. Gr. hui.\kamerspiegel, eiken lijst, v Zuilen, A^chterdonk 10, R'dam-Zuid. Tandem te koop aangebo den Br. o. 1. S 2033 bureau van dit blad. Te koop: 2 fauteuils en 4 stoelen, bekleed, vooroorlogs. Brieven no, Z 4051 bur v. d. blad. Te huur: lege kamer voor dame alléén, b.h.b.h., geen gebr van keuken. Br. no. H 109 bureau van dit blad. Militair, die spoedig naar Indië vertrekt, zoekt drin gend woongelegenheid voor zijn achterblijvende vrouw en 2 kinderen. Adres te bevra gen Jac Loisstraat 7a, Rot terdam. Zeer goede refr. staan ons ten dienste. Te koop 1 eiken twee-per- soons ledikant, 1 eiken thee tafel, 1 wit kinderledikant. Bevr.Hafkenscheid, Bloem- kweekerstraat 61, R'dam Te koop mooie kinderschop jes met steel, f 6.— per 12 stuks. Kloos, Mariastraat 13 Schiedam. Te koop 5 armstoeltjes, 1 gewoon kinderledikant met hemeltje, 1 heel groot kinder ledikant, oude kwaliteit. Wol- lendorf. Parallelweg 14, Delft. Kinderledikantje te koop, z.g.a.n. Mariastr. 48a, Schie dam. Te koop acht meter witte satijn-zijde voor bruidsjapon met sleep. Brieven H 99 bur. v. d. blad. Te koop koffergramofoon m. 20 pl. 40.—. C. Verste gen, Hoyledestr. 33b R'dam-N Te koop: 36 Weckglazen In goeden staat. 1 liters en liters. W. J Leenders, Pie- terstr. 155 Delft. Te koop. Een groote drie ling-schouw. E. v Meurs, Reeuwijk Dorp 32. Wie helpt een kindje dat binnenkort uit 't ziekenhuis komt aan een servlesiej? J. Albers, H, Oostzeedijk 50, R'dam. Aangeboden Oud-Holland- sche en Batikdoeken Beu- kelman. Asterstraat 79b, Rot terdam-Zuid. Te koop aangeboden twee fauteuils, een electrische lamp compleet, vulkachel, massie ve band en één pits gasstel. 's-Avonds na C uur. Heer Ar- noldstraat 41, R'dam (Z). Dame alleen zoekt gemeub. zit-s'aapkamer te R'dam.N. Br. no. 1196 bur. v. d. blad. Nette jongelui die wensen te trouwen, zoeken ongein, zit- en slaapkamer met keu ken. Br. o. 1. S 2032 bur. v. d. blad. R.K. jongelui die in Aug. wenschen te trouwen, zoeken ged. v won. 2 k. met gebr. van keuken of badk. ged. 12 of 15 mnd. Wie helpt ons. Br. no. H 108 bur. v d. blad Nette R.K. werkman zoekt kost en inwoning Omgeving R'dam-Zuid. AdresJArts, Hillelaan 1, R'dam-Zuid Wie wil een kleine woning te Rotterdam ruilen voor dito woning in Schiedam. Br onder no. B 8058 bur. V. d. blad Jonge zwarte hondjes te koop 7.50 Mooi soort. 7 we ken oud. Lijstenhandel G. v. d. Linden, Paul Krugerstr. 134, R'dam-Zuid. Turfstrooisel wordt door ons weer regelmatig afgele verd. Vraagt prijs. Wederver- koopers speciale condities. P. v d. Kooij en Zonen, Geuzenstr. 1. R'dam, tel. 31418 Gediplomeerd coupeuse kan weer werk aannemen. Ook genegen bij U aan huis voor f 5.— per dag. Brieven onder no B 8059 bureau v. d. blad Inkoop oude meubelen, lompen, metalen enz tegen hoge prijzen. Laat zich aan huis ontbieden. P. H. Riet veld, Prins Frederikplein 30, R'dam-Zuid Geen zorgen. Naar J. Roos, Polderlaan 19, R'dam-Zuid. Voor nieuwe en gedragen kleeding. Een goede kapper? C. van Dam, Schied. singel 1<3, Rot terdam. Voor alle gewenschte modellen. Uw adres voor toiletartikelen Kleermakerij. Heeren-, da mes- en kinderUleeding, nieuw werk ook keeren en veran deren. K Klapdoor, Stad houderslaan 2, Schiedam. Wie ruilt mijn trspnaai- machine voor lage i.g.st. z. Damesfiets? Tevens te koop 1 laag en 1 hoog kinderstoel tje. Brieven no. H 100 bur. v. d. blad. Ruilen. Een zoo goed als nieuw heerenrijwiel met goe de banden in ruil voor een radio, liefst een Violetta of fabriekstoestel. Adres: F. Keijzer, Puplllenstraat 107a, R'dam. Ruilen: één paar zwarte damesschoenen m 38 voor m. 37. Eén paar zomerschoentjes zw. leder m. 38 voor jongens- schoentjes ~m. 24 Geuzenstr. 60. Gouda. Ruilen. Kinderschoenen m. 26 laag model, voor m. 19 weneens laag model. Ariëns, Riebeekstraat 23a, 2 x b, Udam-Zuid. Ruilen nieuwe buitenband 28 x 1% voor idem 28 x 1 of 28 x 1%. Heggepad 43 Laat nu Uw vleugel of piano weer regelmatig nazien tegen mot. Wendt U tot den reparateur-stemmer. A. Muus 3t. Liduinastraat 78b, Schie dam Pasfoto's klaar terwijl U wacht. Walgs Fotam Studio, Goudsesingel 551, bij Jonker- fransstraat. Van de oudste portretten maken wij moderne foto's Te koop gladharige foxter- riers, 8 weken, 4 teefjes met stamboom, prima rattenvan gers. Vader pas uit Engeland geïmporteerd. Prijs 100.—. K. Zijlstra, Korte Bajonetstr. 9b, R'dam. Tooneelgezelschap v. R.K. vraagt dames en heeren le den. Studio Woensdagavond. Br no. H 75 bur. v. d. blad Openlijk dank aan God voor verkregen gunst, verkregen op voorspraak van O. L. vr van Fatima Accordeonles aangeboden, ook zonder Instrument. Stu die-accordeon te koop 125.-. v. Putten, Hoogewerffstraat 43a, Rotterdam,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 4