Morgen begint de Vacantieweek Afscheid van directeur J. Doets EERSTE H. COMMUNIE in particuliere woning te Poeldijk NIEUWE SCHTFDAMSCHE COURANT VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1946 PAGINA 3 ZELDZAAM PROGRAMMA DE EXPLOSIE OP DE SCHEEPSSLOOPERIJ DISTRÏBUTIËNIEUWS BURGERLIJKE STAND PIJNLIJKE SURPRISE IN ENGELAND Amerika's oppositie tegen het Palestina-plan BIJ DE GEM. TECHN. BEDRIJVEN WEERBERICHT Beiaardbespeling DE ZEEPDISTRIBUTIE AMERIKAANSCH HOSPITAAL Nederland krijgt jeeps HERMANDADJES EN DITJES .WERKCOMITÉ VACANTIE 1946 dat Morgen begint de vacantieweek. Met muziek zullen de zeven vrije dagen worden ingehaald en natuur lijk zullen de vlaggen uitgaan ten teeken van onze vreugde over zeven dagen ..doen wat we willen". Doen wat we willen", het is al tijd het hoogste genot van een va- cantie, tenminste, wanneer de eerste dag ervan nog niet is aangebroken, want niet zoodra hebben we de eer ste minuut werkelijke vacantie te pakken, of we vragen ons af, „wat willen we nu eigenlijk doen?" Vroe ger was dat, ondanks den overvloed aan vervoersmogelijkheden en recre atieoorden vaak een puzzle maar in Nederland 1946 is het een probleem geworden Nederlands Volks Herstel heeft dit zien aankomen en de actie inge zet, die onder leiding van een Werkcomité Vacantie 1946 ervoor moest zorgen, dat de menschen toch een vacantie-idee zouden hebben, ook al konden zy geen verre reizen ma ken. Schiedam, wij zeiden het reeds va- ]^0r, jg tot veel in staat, wanneer er gezamenlijk wordt gewerkt en er flink de schouders onder een werk worden gezet U heeft dat deze week zelf kunnen ervaren uit de Vacantie- krant. Weinig steden in ons land zullen kunnen roemen op zoo'n ver scheidenheid van attracties, op zoo'n hoogstaanden vorm van ont spanning en op zoo'n ernstige po ging, om iedereen te doen deelen in de gemeenschappelijke rijkdom men. Voor de kinderen is zeer veel ge daan en wat zij te zien en te doen krijgen behoort tot het beste van het beste. Heel leerzaam en interes sant is hét stadsspel, dat op Woens dagmiddag wordt gehouden. De kin- .„.0 deren gaan dan in groepjes van 15 schemaMaandag 5 Aug. A t.m. He en kunnen me- i Dinsdag 6 Aug Bi t.m. Broe Woens kleinen groot maken. Tooneelspe- lers, gij vooral moet komen. Morgen gaat de vacantieweek be ginnen, wij wenschen U een prettige vacantie. en hopen dat U tenvolle gebruik zult, maken van de moge lijkheden, die het werkcomité voor U geschapen heeft Als U dan te vreden is, zal het vele werk rijkelijk vrucht afwerpen. Enkele aanvullingen op Y acantieprogramma De poppenkast van den heer en mevr KesslerBouman uit Amster dam 'zal 's morgens niet op de Groote Markt en het Edisonplein, maar op de Koolasch en 't Edison plein vertoond worden, 's Middags trekt hij van de Westvest naar het Rozenburgplein en van daar naar 't Fabriplein en het Frans Halsplein op dezelfde uren, als in het pro grammablad stonden aangegeven. Het marionettenspel in den R, K. Volksbond zal voor kinderen bestaan uit Tafeltje dek-je, De drie wen schen en dansende marionetten. Op 9 Aug wordt door dit mooie amuse ment 'een uitvoering verzorgd voor volwassenen. Dan zullen vertoond wordenDe nieuwe kleeren van den keizer, De drie wenschen en dan sende marionetten Morgenavond speelt het carillon, zooals elders in dit blad nader wordt vermeld. Het muziekkorps van het Leger des Heils speelt daarom van 78 uur op de Groote Markt, eventueel ook nog na het beëindigen van de carillonbespeling. Bij informatie vernamen wy, de twee gewonden bij de explosie op Simons' scheepsslooperij te Fernis gistermorgen zijn de 27-jarige W. T. wonende op den Uiterdijk te Pernis en de 21-jarige C. P. v. H., wonen de te Rotterdam in de Carnisse- laan. T. liep bij dit ongeluk een wonde aan zijn borst op, terwijl v. H. zijn linkerbeen brak en een won de bekwam aan zijn rechterbeen. Hij is in het Zuiderziekenhuis opge nomen. Uitreiking schoenenbonnen De Distributied. Schiedam maakt bekend, dat de uitreiking van sch0e nenbonnen voor hen wier stam kaartnummer op het cijfer 8 eindigt, plaats vindt volgens onderstaand GEBOREN: Cornelis J. z, v. G. Kuijvenhoven en J. H. Tilman, Boerhavelaan 1; Werners J. d. v J. W. Lolling en W. J. Hoogtéijling Boerhavelaan 1; Huibrecht C. z. v. C. M. Meeder en J. Hendriks, Pa rallelweg 170: Jan z. v. J. H. Esbach en A Lemmen, Kreupelstraat 16; Ronald C. L. z. v. G. L. v. d. Hul en E W. J. Gouweleeuw, Teyler- straat 5; Tcuntje d. v A. de Wildt en C. J. van Ark, Broersveld 125; Rudolf A. z. v. A .L. Rietveld en C C. Kosten, Oude Kerkhof 10; Martina H d. v. M. H Bruijn en J. F. Vielvoije, Boerhavelaan 1; Anna M. d. v, A. Th. Kreuger en F. E M. Rademakers, Stephensonstr. 34 GEHUWD: J L. v. d. Waal 40"j en J. A. M. vl d. Water 32 j.J, Vink 39 j. en B. Dekker 31 j.C. B M .Slieker 25 j. en L. M. J. van Loenen 23 j.G. J. S. de Kievith 21 j. en G. C Harreman 22 j.; F. den Held 24 j.' en G. Post 22 j.G. Bernard 24 j. en P. M. van der Voorde 23 j.J. Berkhout 26 j. en A. J. Rissema 23 j.; B. A. van der Horden 23 j. en F, v. Eijk 24 j.J. J. v. Hees 18 j .en B. Blom 22 j.A. Lanser 21 j. en A A. van der Knaap 19 j.J.é Roelse 29 j. en A. Groen 28 j.J. Terwiel 24 j. en B. L. Hin ten 22 pjW. Blok 55 j. en J. Fons 53 j.; A Koelewijn 32 j. en M. F. Saly 24 j. OVERLEDENC. v. d. Tempel 50 j., vr van P. Hofman, Dr. Nole straat 1; L. J. Brinkman 68 j., wede. v. H. J. Cordfunke, Nassau- laan 75 E. de Ronde 21 j. Attlee heeft Parijs gisteren per vliegtuig verlaten, om met het Britsche kabinet beraad te hou den, vooral over de Palestijnsehe kwestie, die in een acuut stadium schijnt beland, nu Amerika, tot groote verbazing van Londen, over het door eigen deskundigen, samen met de Engelsche, ontwor pen plan tot vorming van een federaal Palestina met Joodsche en Arabische provincies, een zoo ontstuimige ontevredenheid aan den dag legt. Engeland was zóó overtuigd, dat de V. S. het voorstel zouden aan vaarden, dat reeds de eerste stap was gezet tot de tenuitvoerlegging van het plan. Het zond vertegen woordigers aan de Arabische sta ten, om de volgende maand te Lon den een Palestina.conferentie bij te wonen, zooals door de deskundigen was aanbevolen. Felle critiek kreeg de Britsche regeering gisteren in het Lagerhuis van Churchill te hooren. „Indien de EngelschAmerikaan- sche samenwerking onverhoopt fa len mocht", aldus de oppositielei der, „zal de staat van dienst van deze regeering wat de Palestijn sehe kwestie betreft, blijven voort bestaan als een monument van on bekwaamheid". Churchill, die ook Amerika in zijn critiek niet spaarde, verklaarde, dat Engelahd zijn' mandaat over Palestina aan de voeten van de V. N. moest deponeeren, als het niet in staat is, Palestina tot orde en vrede te brengen. de stad verkennen dedingen naar prijzen, wanneer zy van dezen tocht 'n beschrijving ge ven Elders werd reeds op de be- teekenis van de openluchtspelen ge wezen. Wanneer deze de belangstel ling krijgen die zij verdienen, is het niet uitgesloten, dat er een jaarlijk- sche traditie op dit gebied gaat groeien, een traditie, die mede kan werken, om Schiedam eindelijk het cultureele leven te geven, dat het zoo buitengewoon hard noodig heeft. Hier kan op den duur ook voor leekenspelen een mogelijkheid lig gen Als het nog noodig mocht zijn, willen we hier een speciaal woord van opwekking richten tot onze amateur-tooneelgezelschappen. Er zijn er in Schiedam heel wat, maar slechts zelden kunnen we bemerken dag 7 Aug. Brof t.m. Er; Donder dag 8 Aug. Es t.m Gra; Vrijdag 9 Aug. Gre t.m Hep; Zaterdag 10 Aug. Ki t.m. Kor Maandag' 12 Aug Her t.m. Hui; Dinsdag 13 Aug. Huj t.m Kez; Woensdag 14 t.m. Lem; Donderdag 15 Aug. Len t.m. Mex; Vrijdag 16 Aug. Meij t.m. NuZaterdag 17 Aug. Nij t.m. Po Woensdagmiddag nam de heer J. Doets, dir. van de G.T.B. afscheid, -p daar hem met ingang van 1 Aug. Maandag 19 AuS-. r t. eervol ontslag is verleend. Het kan- 21* Aug Swe t.m. 'verrDonderdag 'oor van de G.T.B. was_ feestelijk 22 Au|'Vers t.m. W; Vrijdag 23 Aug versierd en m aanwezigheid van A" z wnd. burgemeester, den heer Men' diént mede te brengen; de P. B. M. Alberts, huldigde het per- tweede distributiestamkaart met in- soneel den scheidenden directeur. De legvel. Het Bureau Broersvest 95 is wnd. burgemeester sprak waardee- geopend van 912.30 en van 2 tot 5 rende woorden over datgene, wat huldigd en een wandbord was hem daarbij overhandigd. Tijdens de receptie kwamen vele vertegenwoordigers van groote be drijven en hoofden van takken van dienst, zoowel als andere particu lieren, persoonlijk afscheid nemen van den heer Doets. uur. Zaterdags van 912.30 uur. dat de spelers hun leerschool von- j t Medegedeeld door het K.N.M.I. den in den schouwburg Slechts 'het te jDe Bilt voorbeeld van de grooten kan de Verwachting de heer Doets tot stand had ge bracht. De opvolger van den ver trekkende, de heer Adriani, gaf een overzicht van wat tot stand kwam tijdens het 26-jarig directeur schap. In versvorm las de admini strateur, de heer Joh. van Zijder- t.f 7,a .„rdfl fv_ t-eux, «At: uccr o vjxi. van xjijvxga- - avon(ji veldt, den levensloop van den direc- i Hier en daar nog eenige regen, later brekende bewolking; ma- tige, aan de kust tijdelijk vrij krachtige wind tusschen West en Zuid-Westin het binnenland iets hoogere temperatuur. 3 Aug.zon op 5.03 uur, onder 20.28; maan op 12.03 uur, onder 23.09 uur. teurhij bood hem namens het per soneel een radiotoestel aan. Namens het personeel, de personeelsvereeni- ging en de ontwikkelings. en ont spanningsvereniging van de G.T.B. voerden nog het woord de heeren Bosboom, Voorbaels en v. Warmoes- kerken. In 'n commissievergadering waarbij ook B. en W. aanwezig waren, was de heer Doets reeds ge- Het programma voor de beiaard bespeling op den St. Janstoren op Zaterdag 3 Aug. a.s., des avonds om 8 uur, door den stads beiaardier Ferd. Timmermans, luidt als volgt: 1. Koekoek-praeludium, M. v. d. Cheyn; 2. a. De muzikale smid, G. F. Handel; b. Jan de mulder, oude volkswijs; c. Des winters als het regent, oude volkswijs; 3. Menuet, J. K. Baustetter; 4. a. Gertji; b. Mamma, 'kwil een man hè; c. Sari Marais, Zuid-Afrikaansche liedjes 5. Sonate no. 4 (allegro-Siciliano- thema con variatione), Ignac Pleyel; 6. a. Hij die geen liedje zingen kan; è-iSWV. Een uit het Oranjehotel gevluchte «n— S 3 Naar wy vernemen is voor de zeepdistributie het volgend voorloo- pig schema opgesteld: Per 15 Aug wordt een bon aangewezen voor zachte zeep; 29 Aug. een voor waschpoeder; 12 September een voor huishoud- of toiletzeep en 26 Sept, wederom een voor zachte zeep. Voor de uitvoering van dit pro gram is het echter noodig, dat vol doende grondstoffen binnenkomen De invoer van caustic soda en lijn olie vlot n 1. niet al te best als ge volg van onze deviezenpositie. Nader wordt bekend, dat onge veer dertig personen zijn omge komen tengevolge van den brand, die Woensdagochtend op het Bra- ziliaansehe s.s. Du que de Caxlas is uitgebroken. Voor het NederlantLche Roode Kruis Het Amerikaansche Roode Kruis heeft de Nlederiandsche zuster instelling een volledig taal geschonken voor patl'Ant n, die kunstledematen behoeven. Het aantal personen, dat niervoor in aanmerking komt, bedraagt al leen in Zeeland, N.-Brabant en JLim- burg een duizendtal. Uit dit vorste lijk geschenk blijkt wel de enorme goodwill, die het Ned. Roode Kruis zich in het buitenland heeft ver worven. Aanvankelijk lag de aangegeven taak uitsluitend op de slagvelden. In den loop der tijden breidde zij zich uit en thans ressorteert ook de zorg voor de gewonde burgers en medische volksgezondheid onder het Roode Kruis. Hulp verleenen, waar nood is", luidt het doel, aldus verklaarde ona de dir.-generaal, H. P. J. van Ket- wich Verschuur, die tevens enkele werkzaamheden van de organisatie belichtte. Onze bloedtransfusiedienst la als voorbeeld gesteld voor de overige landen; een bijzonderheid hierbij s, dat bij het gebruik van speciale Deerdamkolven geen koorts op treedt. Een werkzaam aandeel heeft het Roode Kruis in de t.b.c.-bestrijding. Een rijdende röntgen-installatie ver richt 250.300 doorlichtingen per dag. Twee hospitaaJschepen, Amerika" en Canada" nemen in Brabant en Zeeland kraamvrouwen ter verple ging op. Ook in bet buitenland zijn teams werkzaam en wekelijks stuurt men tijdschriften naar Nederlanders in Indië tot een gewicht van 1000 kg^ Op 10 Aug. a.s. zal te Brummen een Roode-Kruisdag worden gehou den, waarbij pringes Juliana tegen woordig zal zijn. Deze landdag vormt de ouverturs van de Ned. Roode-Kruisweek, welks van 1017 Aug. zal plaats hebben. Tevens zal actie gevoerd worden om het aantal van 1.000.000 leden te bereiken. Uit Reims zijn gisteravond 75 jeeps, bestemd voor de JNeüer- landsche politie, te Den Haag aan gekomen. Voorloopig stg,an ze on der beheer van de Centraal-garage, aldaar. Zeventien stuks zijn be stemd voor de Haagsche politie. Uit de dump te Suipes bj Reims zijn in het geheel 4200 jeeps voor Nederland aangekocht, waarvan 2400 bestemd zijn voor Ned.-Indië. De overheidsbedrijven krijgen de beschikking over 455 jeeps, 200 zullen dienst doen als lichte trac toren bij den landbouw, het minis terie van marine krijgt er 300, terwijl het restant aan industrieele én particuliere bedrijven is toegewezen. Naar schatting zullen 25 per week worden gereviseerd en in de politie- kleur (blauw) worden geschilderd. De jeeps, in de dump zijn ingedeeld in drie klassen: goed, redelijk ea slecht. Uit alle drie de klassen zijn er aangekocht. Wat laatstgenoemd* klasse betreft o.m. om redenen van deviezenschaarsche. Het ligt in de bedoeling, om bijv. van 600 jeeps urt de slechte klasse er 300 „redelijk" te maken. De jeeps die bestemd zijn voor de rijkspolitie, behooren echter alle tot de goede klasse. Timmermans Hierna vind.t om 9 u. de feestelijke opening der vacantieweek vanaf het bordes van het stadhuis plaats. Door C. R. alhier, werd aangifte I gedaan van inbraak in het clubge-| bouw der N. J V. in het Volkspark alhier. Van vermissing is niets ge- j bleken. Uit de Wilhelminahaven alhier is een mijn opgevischt. De Kon. Marine j heeft zich over het monster ont- fermd. De 63-jarige mej. T.N. alhier, had het ongeluk in haar woning uit te glijden Zij kwam zoo ongelukkig te vallen dat haar linkerbeen brak. vT®. vrouw is per ziekenauto naar net Gem. Ziekenhuis vervoerd. «i?oor de Politie te Amsterdam is aldaar aangehouden en naar hier overgebracht de minderjarige W. S. die met een auto naar Amsterdam was gereden. Als verdacht van heling is aan. gehouden A. M. D van hier. Het Werkcomit. Vacantie 1946, dat voor de week van 3 tot en met 10 Augustus zulk een uitgebreid en afwisselend programma van festi viteiten heeft samengesteld, had oorspronkelijk het plan. de zitplaat sen voor hen, die het openluchtspel bezoeken, gratis beschikbaar te ®tel- leh. Door den materiaalnood is het comité echter genoodzaakt gewor den, de stoelen voor de drie open lucht voorstellingen te huren, waar om het heeft moeten besluiten, voor zitplaatsen een kleine vergoeding te vragen, die moet worden betaald bij het koopen van de toegangskaarten. He aandacht wordt er op geves tigd, dat de ingang van het terrein, waarop de openluchtspelen worden gegeven, zal zijn de hoofdingang van de vroegere Polyantha, hoek Stad houderslaan en Penninglaan. onderduiker omhelsde het I kath. geloof Tijdens de bezetting hebben ta. van merkwaardige gebeurtenissen plaats gegrepen. Men heeft reeds van verscheidene ongewone ge schiedenissen kennis kunnen ne men. In Poeldijk heeft in 't jaar ÏSW in de woning van den heer A J. P Korremans, Wateringsche weg «2, een plechtigheid plaats gehadwelke vooral in het licht der omstandighedenuniek mag worden bw-":J. In Juni 1912 kwam een Pater Je zuïet, uit Den Haag naar Poeldijk, om een schuilplaats te zoeken voor een onderduiker. Hij slaagde bij den heer Korremans aan den Watering- schen weg Het betrof hier een of ficier, diemet nog twaalf andere officieren van het Ned. leger in Mei 1942 naar Engeland wilde overste ken, maar op het laatste moment te IJmuiden door een Duitsche pa trouille werd ontdekt en gevan gen genomen. De officieren waren voor het meerendeel voorzien van wapens. Ze werden overgebracht naar het Oranjehotel" in Scheve- ningen en daar ingesloten. Ze wer den allen afzonderlijk in een cel on dergebracht. Dat was op 14 Mei 1942. De vlucht wordt voorbereid De betrokken officier, die ervan overtuigd was, een zekeren dood te gemoet te gaan, nam onmiddellijk het besluit, alles in het werk te stellen, om uit te breken. Goede raad was duur. Hij nam zijn cel eens goed op en bekeek aandachtig den dorpel van het lichtkozijn, bo ven zijn celdeur op een hoogte van ongeveer 3 meter. In zijn opklap- tafel ontdekte hij een scharnier, dat evenwel stevig vast. Met een gesp van zijn broek wist hij het schar nier los te draaien. Doch wat te beginnen met zoo'n plomp stuk ijzer? Hy zou er alleen iets mee kunnen uitvoeren, als het gescherpt was. Hij begon het scharnier te slij pen op de betonnen tegels van zijn cel. Dit werk nam 14 dagen in be slag. Toen beschikte hij over een beitel, voldoende scherp om met de operatie te beginnen. Hij was 30 jaar oud, lenig en vlug en begon den dorpel te bewerken. Natuurlijk moest deze arbeid verricht worden met de grootste voorzichtigheid. Ook aan den dorpel arbeidde hij twee weken. Na twee weken werk en telkens de gemaakte stukken voor het oog der bewakers goed te heb' ben opgeruimd, had hy een gat ge maakt, waar zijn hoofd flink door heen kon. Waar het hoofd royaal doorheen kan, zoo redeneerde onze officier, gaat °°k het heelé lichaam door. De vlucht Op een Zondagmiddag, het veilig ste oogenblik in de gevangenis, ging hij het waagstuk probeeren. Het ge lukte hem, doch toen hy op het plat stond, kwam hy tot de ontdek king, dat hy zijn deken, die hy noodig had om zich naar beneden te laten zakken en daartoe in ge reedheid had gebracht, vergeten had. Er zat niets anders op, dan weer terug door het gat in de cel te kruipen en daar ijn touw-deken te halen. Hy aarzelde geen oogen blik, kroop weer in zijn cel, haalde zyn deken en kroop er weer uit. Eindelijk stond hy op het plat boven den gang. Hy liep naar het eind van het P'&t cn moest, door een flinken sprong te maken naar een muur, die even hooger gelegen was en had succes. Van den muur af moest hy zich met zyn deken laten zakken. Ook dit verliep vlot. Nu bevond hy zich nog voor een hoogen muur, waar hy overheen moest klimmen. Gelukkig lagen er enkele stellingplanken en met behulp bier van gelukte het h0mook deze laat ste hindernis te nemen. Hy was nu buiten de gevangenis en nam de vlucht naar Voorburg. Hier was het voor hem te gevaarlijk en zoo kwam hy via de ondergrondsche in „de veilige handen" van genoemden Pa ter, die hem een onderdak bezorgde in Poeldyk. Hoe de onderduiker katholiek werd De gevluchte officier was geboren in Indië uit een gemengd huwelyk, waarvan de moeder katholiek was. De kinderen uit dit huwelyk waren allen ongedoopt. Zoo ook deze offi cier. Toen zijn moeder in kennis werd gesteld van zyn voornemen, om naar Engeland over te steken, bad ze haar zoon dringend, zich 'eerst te laten doopen alvorens dit gevaar lijke experiment te ondernemen. De officier liet zich doopen door een Pastoor in Den Haag, met de uit drukkelyke belofte zynerzyds, dat, zoodra hy Engeland zou hebben be reikt, hy zich daar onmiddellijk met een katholiek priester in verbinding zou stellen. Hij kwam evenwel niet in Engeland, maar na zyn vlucht in Poeldyk. In het Oranjehotel hy was toen, zooals gezegd, op drin gend verzoek van zijn moeder, ge doopt heeft hy diep nagedacht over God en godsdienst en naar ver mogen gebeden om licht. Toen hy in Poeldyk kwam, bleek hy bezield met een sterk Godsvertrouwen. Hy sprak uiteraard in Poeldyk over zyn ervaringen en verlangde naar de vacantie van den zoon van Kor remans, die priester-student was en inmiddels het subdiaconaat had ontvangen. Korremans vond het zaak den kapelaan der parochie in kennis te stellen met de gevoelens en verlangens van zyn onderduiker en de kapelaan kwam met den offi- dan het plat. Hij waagde den sprong cier praten en begon hem te onder richten in de katholieke leer. Do priester-student, met vacantie over gekomen, praatte eveneens veel met den onderduiker over den gods dienst. Een „Catacomben- plechtigheid Na voldoende onderricht te zyn, werd de dag van de eerste H. Com munie bepaald op het feest van O. L. Vrouw ten Hemelopneming, IS Augustus 1942 Wegens gevaar voor verraad kor. deze plechtigheid na- tuuriyk niet in de kerk plaats heb- ben. Daarom werd besloten, dat d® plechtigheid zou worden gehouden in de woning van den heer Karre- mans, In de voorkamer werd een altaartje opgeslagen, keurig met bloemen versierd. De geheele ka mer werd extra verduisterd, zoodat er volop licht en kaarsen konoden branden, zonder dat er van buiten af iets gemerkt kon worden. Ty- dens de Hoogmis in de parochiekerk droeg de kapelaan Ons Heer naeï deze woning, zonder dat iemand kon zien, dat de priester de H. Teer- spyze bi) zich had. Iedereen, dio den priester groette, werd terugge groet. Zoo ontving onze officier, in te genwoordigheid van twee priesters,] den subdiaken en den heer Korre mans, geheel ln het geheim, zooals eertijds de eerste Christenen in do Catacomben, voor het eerst de H. Communie. In April 1943 naaü Engeland De bekeerling, een ingenieus, moest in Januari 1943 plotseling uü Poeldyk vluchten, wegens bedrei ging van een veehandelaar. Hij is naar Zeeland gegaan en is vandaag in April 1943 overgestoken naar En geland. Vanuit Engeland ging hij naar Indië en heeft daar de invasio der Japanners op Java meegemaakt, Hy bevond zich als officier op een schip in de Javazee, toen de Jap pen hun aanval op Java inzetten. Thans is hy kapitein bij het Neder- landsche leger.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 3