NïETTWE schiepamsche courant MAANDAG 5 AUGUSTUS 1946 PAGINA 3 kloE Tweehonderd muzikanten halen de vacantie in Geschreven gedachten bij een Rond wicket, bat en stumps Twee Neomisten in Schiedam GRANDIOOS BEGIN VAN [VEELBELOVENDE WEEK DISTRIBUTIENIEUWS belangrijk voor detaillisten. HERWONNEN LEVENS- KRACHT GEDIPLOMEERDEN OP DE AMBACHTSSCHOOL VERLICHTE TIJD EXCELSIOR WINT MET 107 RUNS VAN V.O.C. HERMES-D.V.S. 2—U.V.V. DEMONSTRATIE DE VALBREKERS Eerste H. Mis Pater J. Collignon S.C.J. DUIVENVLUCHTEN KETHEL ROTTERDAM GEDENKRAAM. GEVALLEN OUD R. K. H.B.S.'ERS IN STRANDBAD VERDRONKEN GOEREE EN. OVERFLAKKEE! Schiedam is het oogenblik' dat het „Geef acht" Uit dën moml van dirigent Karsse- boom klonk, is de tooverkracht uit Ue klarinetten, de pistons, de trom bones, de bekkens, de hoempa-hoem pa's en de groote trom gekropen, en zijn er tintelingetjes bezorgd pi de hoofden van de Schiedammers en weet iedereen het groote nieuws' ,,Het is vacantie en we gaan ar iets goeds van maken". Wat een ge zicht ook, die lange rij blazende en slaande mannen, die Death or Glo., ry" bliezen, alsof werkelijk de dood of hun eer op het spel stonden. Ge lukkig hebben ze de eer behouden en is de dood aan hen voorbijge gaan. Daar is zelfs de groentevrouw uit de Hoofdstraat het mee eens hoewel ze net haar straatje een Za. terdagavondsche beurt had gegeven, toen honderden vroolijke vacantie- vierders er met hun vuile zolen overheen mar scheer den. Er was één ding, dat we misten: de bereden Politie. Bij zoo'n optocht moeten de hooge politiegestalten wiegen op den rhg van de dansende paarden, moe ten de muzikanten ongenaakbaa zijn en de menschen alleen voor en achter den stoet loopen: de zijkant :s alleen open voor de toeschouwen. De mannen van het Stedelijk, van Amibrosius. van O. B. K., van Crescendo, van de Politie (hadden ze niet net den anderhalfden prijs in de wacht gesleept?), de bespe lers van de Harpe Davids en de mu zikanten van wie men ten onrechte veronderstelt, dat ze op de Gusto werken, ze speelden met elkaar, als of ze nooit anders gedaan hadden. Langs de route ward het een steeds grooter wordende sliert. Als de Kinderen van Haineln werden de menschen door de muziek meegetoo- verd „Jö, haak in'' was het parool en segment na segment voegde zich zoo bij den muzikalen lintworm, die door de straten van de Gorz»n en het Westen slingerde. Intusschen jongleerde beiaardier Timmermans met de tuimelende en buitelende klanken van het klokken spel. De liedjesdartelden over nel water van de Haven, de tonen van ae kleine klokken speelden krij gertje en sprongen haasje over, tel. wijl daartusschendoor de basklok- ken bromden als kalme oude heer tjes. Vóór de achtvoudige harmonie de Groote Markt opmarscheerde, was er al geen doorkomen meer aan, maar toen de muzikanten voor rjaj Raadhuis hun plaatsje hadden ge vonden. was de Groote Markt nug slechts een massa menschenhoofden. Mevr. Benthem de Wilde nam om even over negen het woord. Ze sprak van de menschen. die naar buiten, naar bosch en hei, naar zee en strand hadden kunnen trek ken; het waren er maar weinigen, meer hadden tevergeefs gepoogd er eens uit te vliegen, maar nog meer hadden die poging niet eens kun nen Wagen. Voor hen was de va cantie niet meer dan een vrij zijn van de dagelijksche sleur, langer op bpd kunnen blijven liggen en nier °v*era] precies °P ^ijd te moeiei* 2ijn- Maar eigenlijk is vacantie iets anders. Het is het opfrisschen naa- lichaam en naar geest, om weei te beter aan den slag te kun- nen gaan. Dat kan niet, als men blijft in de omgeving van den aHc- daagsohen werkdag, zonder dat er iets gebeurt; dan komt er niet de noodzakelijke ontspanning. Neder lands Volksherstel Ijeeft dat begre pen. Eind Juni kwam men bij elkaar, om te zorgen, dat er .ets goeds zou kamen. Dank zij de sa menwerking van allen is het gelukt. Er was samenwerking op cultureel gebied, op het. gebied van tooneel, muziek het resultaat zag men voor zich en zang, op sportgebied op het gebied van reizen en excur sies De ambtenaren, vooral die van Gemeentewerken hebben hard ge werkt en we mogen niet de samen werking met de peil vergeten, die ervoor heeft gezorgd, dat huis aan huis een vacantieblad werd be zorgd. De moeilijkheden ztfn zeer groot geweest, maar men js ge_ slaagd. Allereerst is er veel voor de kinderen gedaan. Daardoor krijgen de ouders gelegenheid, om excursies en andere attracties line doen. De openluchtvoorstei- geb^r beloven een onvergetelijk meewerk,, te worden. Ats allen schapszin n'„. wanneer de gemeen- buiten ia het comlté naar week zal T0^en\ ook 'n week tot een vATi; en' 7 -Ü ge en echte vS^ tmiinr antieweek worden. Voller en overweldig„nrtor klonk de feestmarsch van Van der Glas, nu de huizen het geluid meer vast hielden en er meer evenwicht in de opstelling kon zijn. zoodat de klanken van de verschillende in strumenten beter werden gemengd. Niemand zal niet gewenscht heb ben, dat zoo'n massale uitvoering nog vaker zou gebeuren, het was de juiste toon geweest, die bij het samenstellen van dit programma punt was getroffen. Het Leger des Heils, o 1. v. kapelmeester Pau wels, voerde nog een Avondgebed uit, waarbij het stil werd onder de vijfduizend menschen. Daarna marscheerde de groote stoet af naar het Koolas, onder de tonen van de laatste marschen. De vacantie- week was waardig ingezet, het weer had meegewerkt, we konden meer dan tevreden zijn. Vanavond wordt op het Polyan_ tha-terrein het prachtige stuk van Ed. Vetermans „Oranje Hotel" op gevoerd. Muziek successen voor Schiedam Bij de Zaterdag in Rotterdam ge houden wedstrijden van de Fede ratie voor harmonievereenigingen in Nederland, behaalde het Sohie- damsohe Politie Muziekgezelschap in de ie afdeeling van de fanfares den tweeden prijs. De eerste prijs werd behaald met 50 punten; de Politie boekte er 45, terwijl er 40 voor moesten worden behaald. Men spreekt nu van den „anderhalfden" prijs Goed werk voor het jonge gezelschap. De Schiedamsche harmonie „Oefe ning Baart Kunst" behaalde in de Vaandelafüeeling bij de op Zondag gehouden wedstrijden den eersten prijs in de concertafdeeling met 105 punten en' eveneens den eer sten prijs in de marscbafdeeling. Hierdoor bewees O. B. K. tot de beste harmonieën van Nederland te behooren De Distributiedienst Schiedam maakt bekend, dat in tegenstelling met een door een anderen Ditribu tiekring in de dagbladen gepubli ceerd bericht niet met nieuwe bon_ nen mag worden aangevuld dan ai- leen voor brood en aardappelen. De regeling, zooals die is gegeven op 8 Juli jl„ blijft dus van kracht. Zaterdag en Zondag a.s. houdt Herwonnen Levenskracht, de Ver- eeniging tot bestrijding van de T.B. C., die werkt onder auspiciën van de Katholieke Arbeiders Beweging een collecte. Het werk van deze vereem- ging is voldoende bekend; ervoor te werken is een van die vormen van apostolaat, waarin wij kunnen toonen, wat katholieke gemeen schapszin in de practijk beteekent. Het zal daarom geen vergeefsch be roep zijn, wat gedaan wordt voor coileetanten en collectrices. Geeft U in grooten getale op bij G. van Geene, Ridderkerkschestr. 10b, B. Hengst, Boterstr. 63, W. Koeling, Hoogstraat 83. of M. Rens- man, Anth. Muijsstr. 38. Zaterdagmiddag had in gebouw Irene de promotie plaats van de leerlingen van de Ambachtsschool. In aanwezigheid van het bestuur en de leeraren werd de uitslag be kend gemaakt. Na het uitreiken der diploma's sprak de heer W. A, Hoek, voorz.. van het bestuur, den jongens toe. Hij wees erop, dat zij onmiddellijk in het arbeidsproces zouden wor den opgenomen en zij geen werk loosheid zouden kennen. Dit moest hen er echter niet toe brengen te denken, dat zij er al waren. Wilden zij werkelijk verder komen in het leven, dan moesten zij studeeren en zich verder bekwamen. Dit diploma was pas een bescheiden begin. Hij drong er bij de jongens op aan, zoo veel mogelijk avondlessen te vol gen. Machinebankwerkers. Klasse 4 A: A. D. v. Aalten, M. Bakker, J. v. d. Berg, A. Blok, A. v. Bommel, P. Cornelisse, J. A. Poncke, A. A. Gabreëls, N. J. Glimmerveen, Th. A. Govaart, D. v. d. Hoek, A. H. Pruyt, J. de Ridder, W. v d. Vel den, W. C. v. Vliet, J. Vlugman, J. Warnawa, F. Westerveld, J. Westerman, Th. C. Witberg, C. Zonneveld, C. Zwambom. Diploma 22, geen diploma 2. Klasse 4 B: J. H. v. d. Berg, J. Broeren, H. J. M .v. Dijk, R. H. En gier, F. H. de Groot (aant.), A. den Hartog, A. L. v. 't Hof, G. S. Kleinekoort, Th Kreischer, M. C. v. d. Linden, J. Middelkoop, P. Nesse, J. J. Overzier, W. G. v. Petten, O. M. Pieters, J. M. v. d. Poort, A. C. Prins, M. Vader. Diploma 18, geen diploma 5. Automonteurs. Klasse 4 MR; J. Bezemer, J. H. Bienen, P. M. Hoos, C. H. de Jong, A. L. Kers, J. G. Knotsenburg, F. v. Oudenaarde, L. P G. Vaarting, J. Zuydgeest. Allen diploma 9. Electriciens. Klasse 4 E: G. x±. den Blaauwen, A. Broek, R. Dijks hoorn, B. J. Eijsberg, W. van Haf ten, G Hartman Dzn., G. Hartman Jzn., j. J. den Held, J. v. Herk, W. B. de Jong, E. Koning, J. v. d. Vroon, T. Wapenaar. Langzamerhand krijgt Schiedam ook de gloeiende neonbanden langs de gevels terug. Zaterdagavond brandde de reclame van de HAV- bank, en de gevellijn van het cafe op den hoek van de Lange Haven had een onbegrijpelijke oranje- accentueering. Voor bet eerst brandden er lichtjes in de klok van de HAV-bank. Een wandeling langs de Lange Haven in de rich ting van de stad was een nieuw en tot nu toe niet gekend genoegen, al blijft het jammer, dat Musis de scheiding tusschen donkere rust en ,hel verlicht leven voor altijd heeft verstoord. Maar alleen de romanti cus lijdt er onder; deze tijd is realis tisch, tenminste, zoolang de vierde cocktail of borrel nog niet is ge schonken. Er was een tijd, dat de mensch, om op de hoogte te blijven van den tijd, den zandlooper geregeld moest om draaien. Die bezigheid bracht hem de zekerheid bij, dat met het vloeiende zand het uur spoedende was en hoe vaker hij mijmerde bij het loopende zand, hoe minder zijn leven in onbenulligheden dreigde te verzanden. Sinds den tijd in geld en niet meer in zand wordt ge meten, heeft de electriciteit het peinzen bij het loopende zand tot een tijdverknoeiende bezigheid ge maakt en <?e zwakke zenuwen van sportgezonden Kooy, P. Koeten (aant.), G. v. d. Most, A M. Schlebaum, C. Meer kerk, J. 'G. Teeken, H. E. F. Tret- tin, M. J. Veerkamp, J. Verbrug- gen, N. Voigt, P. Voorburg, P. Vroon, T. Wapenaar. Allen dipl. 24. Timmerleden. Klasse 4 TA. Blom, J. Brökling, A. Goudzwaard A. Herlaar, H. van Holten, C. van Klinken, F, J. Kruythof, L J. v. d. Pol, A P. v. Puffelen, J. v. Ravens, L. M. de Raaf, P. J. Slavenburg, P. J. Thië, A. G. de Vette, W. A. M. Vuik, Th. Wasman. Allen dipl. 16. Meubel-, modelmakers. Klasse M: M. A. F. Brüning, J. J. Don kers, F. C. Kegel, M. C. D. Kuy- pers, J. J. Lemson, H. Lubeek, T, Molendijk, W. van Pelt, G. F. Wans- leeben, G. v. d. Wilt. Allen dipl. 10. Schilders. Klasse 4 SchC. G. Ie Blansch, G. Hammer, A. Rosinga D. Wapenaar. Prijswinnaars A den Hartog, machinebankwerker, eerediploma met boekwerk; C. H. de Jong, automonteur, eerediploma met horlogeA. L. Kers, automon teurs, eerediploma met boekwerkP. V. Oudenaarde, automonteur, eere diploma met boekwerk; A. Herlaar, timmerman, eerediploma met boek werk. den sportgezonden twintigste» eeuwer een liefdedienst bewezen door de voetstappen van Vader, Tijd onhoorbaar te maken; de klok thus tiikt niet meer, de maat wordt tegenwoordig aangegeven door da rhythmejacht van den drummer en; het tikken van de metronoom bij proeven voor de reis van de we» reld naar de maan. De gelukkigen, die in de gevangenis hebben ge zeten, hebben de oorspronkeiijka: waarde van den tijd weer gekend. Zij maten den tijd niet in geld, maar in de vorderingen, die z(j maakten, om bjj de laatste schuld vereffening met geen al te groote credietpost geboekt te staan, „Oranje Hotel" laat er ons iets van zien. De Middeleeuwer zag door de „pekzwarte duisternis van zijn Roomschen tijd" beter het stralende licht van den hemel, die voor hem. zoo'n werkelijkheid was, dat hij hem naar de aarde durfde halen- en Mariken van Nimweghen is er slechts een enkel voorbeeld van. Jozef in de put zag het gewelf des blaeuwen hemels blincken door eenen bril van damp en dicko lucht"zag de stralende toekomst door de groote moeilijkheden van het oogenblik, omftat die toekomst was, waar hij het blauw zag blin ken, n.l. in den hemel. Het zal voor ons, „floodlight"- menschen van de twintigste eeuw, leerzaam zijn eens te zien, hoe verlichting en tijd werden gezien door mensehen, die bij kaarsen en zonnewijzers leefden. VVij zijn ge neigd te zeggen: „Hoe meer deca- lümen, hoe minder licht", maar dat is wellicht ons heimwee naar de duisternis van de Middeleeuwen, dat brandender is dan het verlan gen naar de lichteloosheid van den 20-eeuwschen bioscoop. Voor de derde maal in successie wist Excelsior een groote overwin ning te boeken, ditmaal door het Rotterdamsche VOC met 107 runs te verslaan. VOC wint de toss en verkiest fiel den, zoodat Excelsior A. Beukers en A. Hoenderop naar de wickets trek- ken. Op een totaal van 11 is Captain Hoenderop reeds verdwenen, maar met J Oosterholt op de mat wordt er een behoorlijken stand opgezet Laatstgenoemde staat zeer soliede te batten, en straft de bowlerij goed af Op 107 wordt hij in het Verre veld door Stroo op het bowlen van v. d Eb gevangen, na 63 runs te hebben gescoord w.o. 4 formidabele zessen Verder zag hij nog kans om in een' over niet minder dan 28 runs te scoren. Vlak voor het wicket van J. Oos terholt viel ook dat van A. Beukers, die na een goede en rustige 35 runs gescoord te hebben door Aveson ge- cleand werd. Bakker, W. Oosterholt en J. Westerholt waren na resp. 14. 10 en 10 runs gescoord te hebben, spoedig van de mat verdwenen Met de lunch was de stand 6 voor 132. Na de pauze scoorde J van Har- melen nog 19 runs bijeen. J. Dries en L Janse lieten hierna nog aar dig cricket zien en wisten het totaal t.ot 216 op te voeren, waarvan J. Dries met goede 33 not out bleef Voor VOC openen P. Aveson en wachting van VOC 2. Excelsior scoorde 119 runs .waarvan N. van Huet 31, P. Middendorp 14 en H. ter Braak 14 n o. VOC stelde hier 70 runs tegenover. Bowl.-cijfers Excelsior: A Ooste$> holt 6—23. P. Middendorp 1—11, V Borsboom 110. Excelsior 3 zette haar ongeslagen record voort en won van Xerxes 2 met 11 runs Excelsior 4 won van VOC 3 met 81 runs. Onbevredigende draw Voor de tweede klasse B. van den N. C. B. werd gisteren de voor deze afdeeling belangrijke wedstrijd Her mes 2U.V.V. aan de Damlaan ge speeki. Beiden elftallen waren nog ongeslagen en gingien met gelijk ge middelde van 2 aan de kop. Het eind resultaat was een draw, dus een gelijk sipel, waarmede de Utrechte naren veel meer kregen dan hun toe kwam. Nadat U.V.V. de toss gewonnen heeft en verkiest te batten, wordt even elf uur begonnen. Voor 9 runs zijn reeds 2 wickets down, maar Woercoms (41) en Bertrams (20) stellen de bowlery van Hermes voor moeilijke problemen en het volgende wicket valt eerst wanneer het sco- ringbord 72 runs aangeeft. Op het. bowlen van A. Keuzenkamp vallen de wickets nu sneller en van wickets Voor 72 runs wordt het 8 wickets voor 87 runs. De staart kwispelt echter rustig en het totaal wordt ten slotte 135 runs, waarvoor 3 uur werd gespeeld. Nadat overeengekomen blijkt te zijn tot half vijf te spelen, blijft Her mes 2J/4 uur om op het goede bowlen van den U.V.V.-aanval de benoo digde runs te makten. Wel een heel kort toegemeten tijd als men op ver zoek van de tegenpartij den wed strijd bekort, waarvan dan den ver zoeker den langsten tijd aan de wickets verbruikt. Hoewel Hermes een 4_tal invallers heeft behoeft het geen bezwaar te zijn de runs te maken. De haar door U. V. V. gelaten tijd is echter te kort en als het half vijf is heeft Her mes 113 runs voor 5 wickets. Hiervan scoorden R. Bezemer 27 run» en A. van Wieringen 52 runs (not out) Hermes probeerde nog er een wed. strijd van te maken door het batten te forceeren. Het gelukte echter niet kostte de wickets van P. Janse en C. v. d. Tuin, terwijl U.V.V. geen sportieven uitslag wenschte te ac cepteenen. Zeker heeft Hermes de over ^in ning verdiend en in elk geval ge toond de sterkste van haar afdee ling te zijn. Voor een jeugdig, rumoerig en talrijk publiek gaf de Jiujitsu ver- eeniging de Valbrekers, waarvan do heer H. A. Kramer Freher, de in structeur en voorzitter is, Zaterdag avond in de goote zaal van den R. K. Volksbond een demonstratie- avond, gepaard aan enkele variété nummers. Warneer mettertijd een verordening het mogelijk zal maKen, om artisten, die niet binnen de per ken van het algemeen beschaafde kunnen blijven, van het Schiedam sche tooneel te weren, komt de con ferencier H. v. d Polder zeker voor een dergelijke uitsluiting jn aan merking. De sport, om inlichtin gen te geven over vermiste perso nen, meenen we met instemming zin- en smakeloos te kunnen noe men. Öf er inderdaad inlichtingen werden gegeven, zijn wij zoo vrij to betwijfelen. Het opnoemen van pun ten, die bewust, of onbewust bij <ien vragensteller aanwezig zijn, kunnen wij niet met het geven van inlich tingen gelijk stellen. Zondag vlogen voor het Krine con cours Schiedam 200 duiven een Wed vlucht van uit Roermond (109 K.M.) 1 J. Voogd; 2, 12, 29 A. Brökling; 3, 13 J. Zagwijn; 4, 8, 19, 24, 28 A. Bak ker 5, 9 J. Flippe6, 20 J. Verboom 7 30 C Verhaeren10, 15 Hoordijk en CoU J- Doojaaren14 F. Wein- ties; 16 Muylwijk; 17, 23, 31 L. Bor- rani18, 39 A. Rigters21 J. Bats, '22 W. v d. Windt; 25, 34 C. Rigters «n Co.; 26, 35 J. v. d. Waard; 27, 33. 5® J- Simons; 32 G. Breur; 36 J. £°ogje; 37 M. Kouwenberg; 40 Wijnsteker; 1ste duif 10-21-00; laat «e duif 10-38-00. Gistermorgen droeg pater J. Col-' j, Nieuwenburg Op een totaal iignon S.C.J in de parochiekerk van qq TOnrdt laatstgenoemde door J. e 33 wor(il_.,.la/] Vort rtssrna ver st- Jan de Dooper aan de Lange Haven zijn eerste plechtige H. Mis op. Hij werd daarbij geassisteerd door pater Ph. Collignon, een oom van den neomist en pater A. Collig non S.S.C.C. Pastoor A. Oorsprong fungeerde als presbyter assistens. Ceremoniarius was Fr. K. Sonder- meijer. Onder de H. Mis hield pater C. van Wunnik de feestpredikatie, waarin hij wees op de bemiddelende taak Dries gebowled Kort daarna ver overt Bakker 'het wicket van A. Nieuwenburg. Konen en Aveson la ten behoorlijk batten zien en weten den stand op te voeren tot «op welk totaal Konert door Bakker werd gecleand. Aveson wordt sPde7 dig hierna door Hoenderop op he. bowlen van Dries gevangen, na een goede 48 runs te hebben gescoord Geen der verdere VOC-ers weet nog de dubbele cijfers te bereiken en op 109 hebben allen een beurt gehad Bowl.-cy'fers VOC; v, d. Eb 360. JNieuwenburg 462, J Stroo 0 46, P. Aveson 339 Bowl.-cijfers Excelsior: J Dries 442, J. Oosterholt 114, F Bak ker 221, J. van Harmeien 2*- -4, A Ruiterman 117, W, Oosterholt verving den afwe zigen wicketkeeper A. Hoenderkamp op verdienstelijke wijze Excelsior 2 won volgens de ver een jaar studie, alvorens beslist zal 'worden over zijn toekomstige stand plaats. Eerste H. Mis fr. P. Gilden Zaterdagavond was er feest in de Frankeland. De nieuwe priester werd op plechtige wijze ingehaald in de parochiekerk. De eerste plechtige H. Mis werd door fr. P. Gilden, Regu lier van de Orde van het H. Kruis, gisterenmorgen opgedragen met as sistentie van pater v. d. Burgh S.C.J. als diaken en Men. W. Draper, Kruisheer, als subdiaken. De hoog- eerw. deken Reijnen fungeerde voor presbyter-assistens en hield de feest- ORANJEFEEST. Hoewel oorspronkelijk als datura voor het Oranjefeest vastgesteld was 27 en 28 Aug. heeft het bestuur deze datums moeten veranderen in 20 en 21 Aug. Deze verandering waa noodzakelijk, omdat op eerstgenoem- den datum vele feesten in den om trek worden gehouden en het daar. om ondoenlijk was, voor Kethel vermakelijkheden te krijgen. Voor 20 en 21 Aug. zijn nu diverse ver makelijkheden aangenomen en het programma, dat later zal worden ge publiceerd belooft heel wat. Deel nemers voor de diverse spelen kun nen zich nog tot 10 Aug. opgeven bij het bestuur. Het bestuur van den R. K. Reunis- tenbond heeft een monumentcom- missie benoemd, welke tot taak heeft het verwezenlijken van een blijvend aandenken ter gedachtenis van de oud-H.B.S.ers, die door den oorlog om het leven kwamen. Men heeft het voornemen, in het trappenhuis van het St. Franciscus-college een gedenkraam te doen aanbrengen. Voorzitter van deze commissie is dq heer Th. de Cloet; seer. II. v d. Werff, Oudedijk 63a, R'dam; pen- pingm. C. v. Dongen, W. de Zwij* gerlaan 19, Schiedam, op wiens post rekening 340127 giften kunnen wor den gestort. van den pjriester tusschen God en I predikatie. Het koor Cantemus Do mino zong o. 1. v. W. de Rooy de Mis van J. B. Goris, terwijl na de H Mis het Haec Dies van P. Kunst gezongen werd. De dirigent orga nist speelde tijdens het offertorium Prière van Lemmens en na de H. mis Suite Gothique van L. Boei de menschen. Het parochiekoor zong o. L v. den heer Boer de Missa in Honorem S. Eduardi van Refice, terwijl op het eind van de H. Mis tezamen met de Gidsenzangers o. 1. v. pater Martin O.P. de Cantate: Klapt in de handen Ps. 46 in een be werking van pater Clemens S.M.M. werd gezongen. 's Middags hield pater Collignon in het gebouw van de S.F.L. een druk bezochte receptie. Hem wacht nog j ten met een plechtig Lof, mann. Ten huize van den neomist vond middags een zeer druk bezochte De driejarige A. P. Sturrus uit da Bovenstraat In voormalig IJssel-, monde is op 1 Aug. j.l. in het strand bad aldaar verdronken, pe rivierpo litie heeft gisteren het lijkje van net knaapje opgehaald. DIAMANTEN BRUILOFT. Op Dinsdag 6 Aug. a.s. zal het o o echtpaar Wielaard-Volwerk te Melis- reeëptTë'plaats. De dag werd beslo-sant zijn 60-jarige echtvereeniging 1 herdenken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 3