R Een rood-wit-blauwe magneet Fraude met distributiekaarten ADIO ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1946 PAGINA 2 1 ACTIE WINT OP ALLE FRONTEN OUDE VRIENDEN Een lang verbeid weerzien. BIJ DE NED. HEIDE MIJ. De ,,Oosterhoutsche Nachtegalen" te Bern PRIJSP UZZLE C. THEM Kesteren programma DE r Enorme belangstelling voor de najaarsbeurs Binnenkort zal overal in Neder land de nieuwe affiche voor de van 10 tot en met 21 September re houden najaarsbeurs te Utrecht te zien zijn. Een rood-wit-blauwe mag neet trekt de wereld naar Utrecht. De magneet schijnt veel aan te trekken, want de belangstelling voor de beurzen wordt in binnen- en bui tenland steeds grooter. Tijdens de voorjaarsbeurs waren 22.500 vierkante meter expositie ruimte het maximum bezet. Thans zullen, met inbegrip van het nieuwe terrein aan de Croeselaan, ruim 33.000 vierkante meter door de deelnemers worden ingenomen. En toch zijn er nog 300 afgewezen. In verband met de groote be langstelling, welke de Baad van *5eheer tot op zekere hoogte blij kend acht, is een groot uitbreidings- programma ontworpen, aldus meldt A.P Met medewerking van de ge beente Utrecht en het Departe ment van Oorlog is aan de Croese- Ean een terrein ter groote van 12 ha verworven. Hiervan zal tijdens de najaarsbeurs 3 1/2 ha in ge- iiruik worden genomen. Verder is men van plan, indien de Mgeering de noodige medewer king voor de verkrijging van de noodige prioriteit voor de beschik baarstelling van bouwmaterialen verleent, binnen twee jaar een groot vierde gebouw aan het Vree burg te plaatsen, dat 36 m. hoog zal worden en 10.000 vierkante me ter expositieruimte zal bevatten. Een project van f 9 mïllioen De bouwkosten voor het project Croeselaan en het vierde gebouw aan het Vreeburg worden geraamd op ruim 9 millioen gulden, waartoe een speciaal financieringsplan is ontworpen. Aan het terrein aan de Croese laan worden thans noodgebouwen neergezet. Een hiervan met een op pervlakte van 1.000 vierkante me ter, draagt een semi-permanent karakter. Verder is men met man en macht bezig bestrating aan te brengen, waartoe men van het in de buurt van Utrecht voorkomende Driemaal dreurit de fluit van de v,Oranje" en het vlaggeschip vaart Statig de thuishaven binnen. Einde lijk! Zeven jaar is het geleden, dat het fraaie schip den ouden IJ-kant verliet om eerst nu weer thuis te komen. Thuis terug in Neder land, ook voor de honderden repa- trieerenden die na jaren van ellende weer in het vaderland terugkomen. Eindelijk weer hereenigd met hun familie, met hun oude vrienden. Een lang verbeid weerzien Zoo herstelt zich geleidelijk weer het normale leven. Zoo treffen we op elk gebied weer oude bekenden san, waarvan we het bestaan schier niet meer wisten. Koffie, Thee en Cacao, natuurproducten die het leven zoo veraangenamen en die we zoolang ontbeerd hebben. We vinden ze alle weer terug in dezelfde prettige winkels van De Gruyter. Zoowaar ook onze oude vrienden: Rood, Blauw en Oranje merk, de onovertroffen koffie-melanges van De Gruyter. Door ervaren vak- menschen met zorg en toewijding samengesteld en gebrand. Als vroe ger: krachtig en geurig als geen snder. De speciale „aroma-bescher mende" silo's van De Gruyter waarborgen U het volkomen genot van geur en smaak. Een lang ver beid weerzien. Er komt weer De Gruyter's koffie. (Adv puin een gretig gebruik maakt; tweehonderd arbeiders zijn hier aan den gang Verder beschikt de jaarbeurs hier tijdelijk over een groote garage van de gemeentereiniging. Dit terrein, dat voorloopig terrein1946 wordt genoemd, is buitengewoon gunstig gelegen Wanneer men er de per manente hallen bouwt, is men van plan er een aftakking van de spoorlijn door te laten loopen, zoo dat de zware machines en werk tuigen, welke hier geëxposeerd zui len worden, met behulp van vaste kranen meteen opgesteld kunnen worden. Een ander voordeel is, dat het terrein grenst aan het Merwe- dekanaal. Wat de komende najaarsbeurs Self betreft, kan gemeld wordan, dat de belangstelling van de zijde der exposanten weer enorm is. Op het terrein aan de Croese laan zullen de zware machines en werktuigen (technische beurs) en in de gebouwen aan het Vreeburg zullen de kleinere artikelen ten toongesteld worden. Een novum is, dat de textielindustrie voor het eerst als een collectieve groep deel neemt. Hiertoe is opgericht de Nederlandsche Stichting van de Textielindustrie voor Deelneming aan de Jaarbeurzen. Hieraan zal ook de confectieindustrie mee doen. Deze laatste is echter min of meer gehandicapt, doordat zij nog niet de beschikking heeft over nieuwe stoffen. Deze groep expo santen zal te vinden zijn op de tweede verdieping van het derde gebouw. Van buitenlandsche zijde is er een collectieve inschrijving van België binnengekomen. De 10de en de 12de September, de eerste twee dagen, dat de beurs geopend zal zijn zullen speciale exportdagen worden. Dan verwacht men in net bijzonder de door de regeering uit- genoodigde inkoopers uit het bui tenland, o.m. uit Amerika. Deze in koopers zullen hier te lande voor rekening van de uitnoodigster ver' blijven. Het is voor het eerst, dat zulks geschiedt. Om deze dagen be hoorlijk te doen slagen is een ..Commissie Exportdagen der Kon- Nederlandsche Jaarbeurs" in het leven geroepen. Behalve de jaar beurs zelf hebben hierin zitting vertegenwoordigers van de ministe ries van economische zaken, van landbouw, visscherij en voedselvoor ziening en van buitenlandsche za ken, van de hoofdgroepen industrie, handel en ambacht en van de ver- eeniging ,.De Amsterdamsche Ha ven" en de stichting Havenbelan- gen Rotterdam, terwijl ook het Centraal planbureau zeggenschap heeft. Een moeilijk punt voor de bui tenlandsche deelnemers wordt ge vormd door het feit, dat Nederlan ders niet vrijelijk over deviezen kunnen beschikken. Ieder geval zaï op zichzelf door den centralen dienst van in- en uitvoer onder de loupe moeten worden genomen, hetgeen niet bevorderlijk is voor een vlotten gang van zaken. Teneinde het enorme bezoek, dat niet bevorderlijk is voor het za kendoen, eenigermate in te perken, zullen de prijzen verdubbeld en dus van f 1.op f 2.gebracht worden. Op de exportdagen zal men slechts toegang kunnen ver krijgen tegen betaling van f 4.—. Fraude op vrij groote schaal, ge pleegd met distributiekaarten, die bestemd waren als toeslagkaarten voor „zwaren" en „zeer zwaren ar beid" van in dienst der Nederland sche Heidemaatschappij staande arbeiders, is gisterenmiddag gedeel telijk berecht door den economischen politierechter te Amsterdam. Bij groote werkobjecten, die deze maat schappij heeft uitgevoerd, werden bij den distributiedienst voor de ar. beiders levensmiddelenkaarten aan gevraagd. Aanvankelijk was de ad ministratie hiervan gebaseerd op de stamkaarten der werklieden, enkele maanden na de bevrijding zag men hier echter van af en stelden twee 31-jarige administrateurs van de Heide-Maatschappij, P. E. en P. D. K. uit Amsterdam, lijsten samen aan de hand van duplicaatlegitima- tiebewijzen. Een derde, G. W. P., die door de eerste twee als ..auctor intellectua lis" der fraude werd aangewezen, zorgde dan, dat de kaarten bij den distributiedienst werden gehaald. Aan de controle op deze toewijzing van kaarten scheen nog al het een en ander gemankeerd te hebben. De president sprak zelfs over een ..jan boel". De administrateurs verweerden zich door er op te wijzen, dat zij nimmer wisten welke en hoeveel ar beiders op het object te werk waren gesteld. Iedere maand ontbraken er werklieden die door de Arbeidsreser- NIEUWE FRUITBONNEN ve aan de Heide Mij. waren toegewe. zen, doordat ze een eigen werkkring Geldig t.m. 19 Aug. a.s. hadden gevonden. Voor een opgave van het aantal arbeiders waren zij Nu de regeermg en de tru uitsluitend aangewezen op de Ar-[listen tot overeenstemming zijn g - beidsreserve, die het op haar beurt komen, zal de distributie van truit blijkbaar nooit juist kon opgeven.z00 sne) mogelijk worden uitgevoerd. Zoo hadden de administrateurs die|£)aar een Ueel van het publiek de beiden langen tijd in dienst zijn Ke-ree(js eerder bekend gemaakte bon- weest van de Heide Mij en gunstiginen heeft vernietigd, zijn nieuwe stonden aangeschreven, er een ge-1. aangewezen, n.l. 476 algem. woonte van gemaakt, iedere maand dezelfde lijst met namen op te stel-e Men k£^n tot en met Maandag 19 ----- ten- Va. per stuk en die voor „zwaren ar beid" voor 6 per stuk. De opbrengst van de kaarten, die hij van K. ont ving, werd eerlijk gedeeld. In één moeite door werden ook steeds voor het kantoorpersoneel, dat daar geen recht op heeft, toe slagkaarten aangevraagd. Dat was bij de Heide Mij. een publiek geheim. De officier van justitie, die zeide, dat de verdachten een verregaand misbruik hebben gemaakt van hun vertrouwenspositie, eischte tegen E. 1 jaar en tegen K. 1 jaar en vier maanden, beide straffen met aftrek van voorarrest. Van de zijde der verdediging werd er op gewezen, dat beide administra teurs een onverantwoordelijk laag salaris ontvingen resp. 35 en 40 per week, waarvan ze ieder een ge zin van 5 menschen moeten onder houden. K. was reeds 12 jaar in dienst van de Heide Mij. en had nim mer een cent verduisterd van bedra gen, die de ƒ100.000 benaderden, ter wijl hij deze dagelijks door zijn vin gers zag gaan. De raadsman achtte het spreekwoord „spek bij de kat zetten" van toepassing op de situa tie, waarin de administrateurs zich ten gevolge van de slechte controle geplaatst zagen. De president ver oordeelde daarop heide verdachten tot 5 maanden met aftrek. De zaak tegen den voornaamsten verdachte P. moest worden uitge. steld, omdat diens raadsman niet was verschenen. (Van onzen Zwitserschen correspondent.) De „Oosterhoutsche Nachtegalen", die Zondagavond kort na hun aan komst in Zwitserland reeds in het studio van Radio-Bazel een proeve van hun zangkunst gaven, hebben gisteren, Maandagmiddag 5 Augus tus, een groot publiek op het bonds- plein te Bern een oprechte vreugde verschafe door hun voortreffelijk ten gehoore brengen van enkele Ne derlandsche en Zwitsersche liederen in een bewerking voor een jongens koor. Het begon met de beide volks liederen van Zwitserland en Neder land, daarop volgden een paar oud- Hollandsche lenteliederen en ten slotte een Zwitsersche psalm. ,,Der Bund" verklaart, dat dit zin gen der „Nachtegalen" kristalhelder en rein is. De voordrachten toonden alle ,,de uitnemende muzikale op'ei- ding, die dit koor tot een der beste van zijn soort gemaakt heeft". De toehoorders, die zich in groote me nigte dicht om het jongenskoor ge schaard hadden, zouden zeker gaar ne nog veel langer naar de jonge Hollanders geluisterd hebben, doch het reisplan maakte een uitbreiding van het program niet mogelijk. Het blad heeft ook woorden vol waar deering voor het aardige reis- uniform der zangers, dat ertoe bij droeg het beeld van vroolijke jeugd nog te versterken. Den muziekleider rector P. Fick wordt o.a. ook hulde gebracht voor zijn .zeldzaam-schoo- ne" koorbewerking voor het Zwitser sche volkslied. Op Maandagochtend had de Ne derlandsche gezant te Bern de ,,Oos- terhoutsche Nachtegalen" ontvan gen en hadden dezen den president van Zwitserland Kobelt een kleine aubade voor zijn bureau op het bondspaleis gebracht. len, aangevuld met nieuwe arbeiders, A 7 hu Erroefit maar practisch zonder schrapping Aug., deze idi^vuren van werklieden, die afgevoerd had- en/of fruithandelar den moeten worden. Dientengevolge bleven er eenige honderden haarten over. Zoowel K. als E. stelden deze distributiebescheiden dan aan P. ter hand, die ze verkocht. Op deze wijze zou E. f 1200 hebben bijverdiend ge- eantiegangers kunnen deze bonnen event, aan hun leveranciers opzen den. Er zal in geen geval na-inleve ring mogelijk zijn. ARGENTIJINSCH VLEESCH Ook met Nederland zaken? Argentinië bestudeert een Britsch aanbod om hoogere prijzen voor Argentijnseh vleesch te betalen. Engeland heeft aangeboden het ge- heele Argentijnsche exportsurplus van twee jaar en ten minste 400.000 ton per jaar in de volgende twee jaren te koopen en te zorgen voor de benoodigde koolschepen om net vleesch, gedurende de tweede peri ode naar andere koopers te bren gen Argentinië heeft een niet nader aangegeven hoeveelheid spijsolie (prijs onbekend) aan den wereld- voedselraad aangeboden en wacht thans de beslissing van dien raad af. Het Argentijnsche ministerie van buitenlandsche zaken deelde mede, dat men op het punt staat een han delsovereenkomst met Nederland af te sluiten en ook een financieeïe overeenkomst evenals een accoord betreffende het deblokkeeren van fondsen, aldus meldt Ass. Press. In een onder voorzitterschap van gouverneur Kasteel van Cura-, Sao staande bijeenkomst is men tot overeenstemming gekomen over'den aanleg van havenwerken op Aruba, De aanleg zal onder toezicht staan van een uit vertegenwoordigers van het dep. van publ. werken en van de havencommissie bestaand comité. Te Haariem ls het Nationaa* Congres van den R. K. Bond van Kleermakers:patroons „Bint M-arti- nus" gehouden. De voorzitter van de afdeelimg Haarlem, T. Fluitsma, -nrak een welkomstrede. Vnorts sprak de bondsvoorzitter, E. J Uyen. Besloten wera o.m. de vol gende jaarvergadering in Twente te houden De congressisten werden door B. en W. op het stadhuis ont vangen. Van verschillende kanten is ons gevraagd naar den uitslag van den Rijmwedstrijd voor den Nationalen Hulpzegel. Wij begrijpen ten volle, dat men naar dien uitslag nieuws gierig is, maar men vergete niet, dat de datum van sluiting op 9 Aug. gesteld was, dus vandaag. De uitslag zal ongetwijfeld zoo spoedig mogelijk worden bekend gemaakt. Hoe, dat moeten wij aan het landelijk bestuur Nat. Hulpzegel, hetwelk wij voor het goede doel gastvrijheid verleen den, overlaten. Aan het spreekwoord-puzzle was de deelneming zeer groot. De oude raadsels hebben hun aantrekkelijk heid niet verloren. De goede oplossing is: Het is met groote heeren kwaad kersen eten. Een prijs verwierven E. Veringmeier, Huismanstraat 13, Schiedam; P. G. F. van Geene, Gasstraat 16, Schiedam; J. Breu- gelmans, Prof. Kamerl. Onnesiaan 173, Schiedam; Tr. Pelle, Amalia van Solmsstraat 11a, Schiedam. Wij houden ons deze week nog eens aan een raadsel vieux style een visitekaartjes-raadsel. In naam en adres is het beroep van den be trokkene verborgen. Welk is dat beroep? Oplossingen uitsluitend per brief kaart tot Donderdagmiddag aan het bureau van dit blad. durende" de eerste vier maanden van Rakker dit jaar. P. verkocht de kaartenzaal is benoemd de heer A. Bakker, voor ..zeer zwaren arbeid" voor f 25 thans burgemeester van Oldebroek. ZONDAG, II AUGUSTUS.. HILVERSUM (301 M.) 8.00 KRO. 9.45 NCRV., 12.15 KRO., 17.00 NCRV, 19.45 KRO. 8.00 Nieuws. 8.30 Hoog mis. 9.30 Nieuws. 10.00 Prot. kerk dienst. 12.15 Boekbespr. 12.30 Orkest (13 00 Nieuws). 13.40 Apologie. 14.00 Operettes. (15.00 Reportage). 16.00 Gevar progr. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Prot. kerkdienst. 18.30 V, d Strijd krachten. 19.00 Koor. 19.30 Nieuws, actual. 20.00 Kamerorkest. 20.25 Vioo) en piano. 20.45 Hoorspel 21.30 Kur- haus-concert. 22.00 Nieuws. 22.20 Avondgebed. 22.35 Motorsport. 22.50 Orkest. 23.15 Gram. HILVERSUM II (415 M.) 8.00 VARA 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO.. 20.00 AVRO. 8.00 Nieuws en gram. 9.00 Tuinpraatje. 9.20 Gram 9.45 Caus. 10.00 Kamerorkest 10.40 Poëzie. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Gram 12.30 V. d. Ned. padv. 12.40 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Orkest. 13.50 Spoorwegen. 14.05 Boekbespr. 14.30 Kurhaus-concert. 16.15 Repor tages. "17.00 Sextet 17.30 Koor. 18.00 Nieuws en sport. 18.30 V. d. rijpere jeugd. 19.00 Studio-dienst. 20.15 Kur haus-concert. 21.15 Gram. 21.30 Her- aengymn 22.00 The Romancers. 23.00 Nieuws. 23.15 Skymasters. 23.45 Zigeunermuziek. MAANDAG 12 AUGUSTUS. HILVERSUM I (301 M.) NCRV 7.00 Nieuws, gymn. en gram. 11.00 Piano. (11.15 Ltt. caus.) 11.45 uit Indië. 12.00 Gooilanders. Nieuws 13.20 Orkest. 14.00 jonge moeders 14.20 Gram. Zang. 15.00 Gram. 15.30 Trio. Bijbellezing 16.45-Viool. 17.15 Gram 17.30 Orkest (17.45 Indië)). 18.30 v. d. strijkkr. 18.00 Nieuws 19.20 Gram. 19.30 Sportpr 19.45 Fruitteelt. Vacantieprogr. (21.00 Caus.) Nieuws en act. 22.30 Piano Avondwijding. 23.00 Kwartet. Reportage schaaktornooi. Gram. HILVERSUM II 7.00 Nieuws, gyp^° Voordracht Gram. Ber. 13.00 Voor 14.30 16.00 20.05 22.00 22.45 23.15 20.30 (415 M. VARA en gram. 11.00 11.15 Clarinet 12.00 Kwintet. 11.45 12.35 eram. 13.00 Nieuws. 13.15 Or kest. 14.00 Zang en piano. 14.30 v. d. Vrouw 1 45 „Paljas" 16.00 v. d. Kleuters. 16.15 Gram. 16.30 v. d. jeugd 17.30 Eddy Walis 18.80 Nieuws 18.15 Ramblers. IC.45 Trio. 1915 Caus. 19.30 Strijkkwartet. 20.15 Kurhaus- concert '21.00 G. G. cabaret 21.30 Radio symphonie. 22.20 Orest 22.55 Lezing. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 37). de knippen van de deur en trok deze met een ruk open. Vlak voor haar, een centimeter of twintig ach ter de eerste, bevond zich een twee de deur. Zij probeerde ook die te openen, maar vergeefs. Wat maar goed was voor ins pee- Het zien van het lijden van het teur *ey™lds, die deze deur even te meisje hielp mrs. de Groot over den, °P de toiP gedaan had en nu eersten schok van haar eigen ver- VG' spanning aan de andere zijde drie-t heen. I Btond te luisteren. Avice, met geld is een massa te i had de Gare du Nord tien ^i-; bereiken. We kunnen Tony opzoeken riuten voor de aankomst van den en hem meenemen, ver hiervandaan.! boottrein bereikt na een wild half Weet je zyn adres in Parijs? uurtje in een Parijsche taxi eeni Hij schreef me een maand ge-j tocht, welken hij tenslotte veel avon-| leden. dat hij er niet aan kon den- tuurlyker en gevaarlijker gevonden ken, mij te ontmoeten nog niet. had dan de kalme vlucht van Croy- Ik begreep het. Maar nu moet ik don ov^r het Kanaal. hem vinden. Ik denk, dat hij mis-, Aan het station was zijn taak aan. schien in zyn oude kamers zal zijn zienlijk vergemakkelijkt door het in Wat was dat? viel zij zich-, fel, dat Lady Avice Garth hem niet zelf in de rede. Ik hoorde daar een' kende, zoodat het n*et noodig was, krakend getuid. Zij wees op een ge- zióh schuil te houden. Er waren niet sloten deur achter haar vriendin. Mary de Groot draaide zich om, teneinde te zien, wat er was. Niets lieveling, je bent wat over. Spannen. Het zal dè kellner zyn. die onze thee brengt. Waar komt die deur op uit? vroeg Avice. veeJ passagiers. Het reisseizoen was nog maar nauwelijks begonnen en de intense hitte, welke m Parijs heerschte. was oorzaak, dat heel wat reizigers de voorkeur gaven aan de badplaatsen aan de kust. Binnen enkele minuten nad in specteur Reynolds de lange, grati- - Op de slaapkamer van de vol-, euse figuur van het meisje, dat hij gende suite, welke leeg is. Alle ka-| zocht, ontdekt. Haar gelaat was be- mers in dit hotel schijnen in elkaar, trokken en bleek en hij meende een uit te komen. Ik kende de dame, die gespannen blik in haar oogen te aaar gelogeerd heeft. Ze is vanmor- ontdekken. gen vertrokken. j Hij had half verwacht, dat Spen A«üice st°nd °P* z'j was verre, eer, dien hij nooit ontmoet had. haar gerustgesteld. zou komen afhalen en hem zoodoen- rinm-H eens even kijken, ver-'de staat zou hebben gesteld, twee klaarde zij. tv,, vliegen in één klap te slaan. De kamer doorgaande, schoof zij Haar koffertje aan een kruier overhandigend, was zij, zonder op te kijken direct naar een taxi ge- gaan. Reynolds was er m geslaagd. Juist Langs haar heen te loopen toen zij den chauffeur het adres opgaf en in zfjn opzet, om dit zoo te weten te komen, was hij gelukkig geslaagd. By aankomst in het hotel was hij kort achter haar gebleven, waar hij haar naar de suite van mrs. de Groot hoorde informeeren. Nummero 54 madame, eerste verdieping. Daar is de lift. De bureaulist maakte een vaag i gebaar met zijn overdreven gema- j nicuurde hand en wendde zich dan vragend tot Reynolds. Ik zou graag een rustige ka mer hebben, zei de detective, liefst op de eerste verdieping. Misschien hebt u wei een geschikte suite voor me. De klerk- raadpleegde zyn bo-d. We hebben op de eerste ver dieping drie suites vrij, monsieur, Missch'en wilt u ze even zien Hij belde den bediende, die oogenblik. kelijk verscheen en den gast naar de kamers 27. 38 en 53 geleidde, i Binnen enkele minuten had Rey nolds zijn keus bepaald op nummero 53, welke grensde aan de kamers van mrs de Groot. Zorgvuldig sloot hij zijn deur van binnen af en na zijn schoenen te hebben uitgetrokken, sloop hij naar de verbindingsdeur tusschen beide suites, opende die en drukte z\jn oor tegen het paneel van de ■tweede deur. Hij was nog juist op 'tijd om praktisch het begin van de conversatie op te vangen. Hij spande zijn zenuwen tot het uiter. ste in. opdat hém geen woord van bet gesprek tusschen beide vrou wen zou ontgaan. Zoo kwam het, dat hi) van nu af aan met een nieuwe onbeuenae figuur Tony wiens beslaan (hem niet eens bekend was geweest, bad -'eken mg te houden. MogelyK -was het de verloofde of de »Joer van Lady Avice. En Tony was Zon dag in Londen geweest, dol van woede of drank ©n zoowel Lady Avice als Spencer maakten zich bezorgd Ah! dacht de inspecteur, daarom was Spencer dus in Parijs. Hy was hierheen gekomen, om Tony, die blijkbaar een intieme vriend van hem is, te helpen. Geen wonder, dat Spencer en Lady Avice zoo plotseling aangestoken waren door een onweerstaanbaar verlangen naa Parijs. En Reynolds was dank baar, dat hij aan dezelfde kwaal had geleden. Als hij nu Tony's adres maar kon bemachtigen! Hij hield zijn hand voor zijn eene oor en drukte het andere nog wat krachtiger teger. de verbindingsdeur, om dit adres te vernemen. Maar dit werd zijn ongeluk De deur kraakte plotse, ling schrikwekkend en Lady Avice bleef steken midden in den zin, welke van het allergrootste belang was voor Reynolds. Terstond dook hij achteruit en juist was hij er in geslaagd, zijn eigen deur geruischloos te sluiten en te grendelen, toen het meisje de andere deur opende en de zijne I onder banden nam. t Hij hield zijn adem in, terwijl nu met luid klopjfend hart onbewege. Tiik bleef staan. Vol bittere teleur, stelling hoorde hij haar de tweede deur weer sluiten en teruggaan naar naar vriendin. Maar hierna spraken zy nog slechts heel zachtjes en, hoewel hu het waagde, zijn eigen deur opnieuw j te openen en zijn oorspronkelijkem [luisterpost weer in te nemen, was het eenige, dat hij hoorde, mrs. de Groot's aandringen bij haar vriendin, om dien nacht daar te blijven Lady Avice stemde daar Dlijk- baar in toe, want hij hoorde de Amerikaansche dame aan Thérèse opdracht geven, om het bed in de kleedkamer op te maken. Inspecteur Reynolds wreef eens nadenkend over zijn kin. Dat betee- kende voor hem een eindeïooze, vervelende surveillance, gf-dure"" welke hij zijn kamer niet zou dur ven verlaten om wat te 6® Zelfs zou hij niet durven rooken Wat verlangde hij nu naar zijn kantoor op "Scotland Yard, waar hU maar op een belletje behoefte te drukken, om over een keur van ge. routineerde menschen te kunnen beschikken voor werkjes als dit. Gewoonlijk knapte hij het meeste echter liefst zelf op, met Jenkins als assistent. En de door hem be reikte resultaten waren van dien aard geweest, dat zijn chefs h©m gewoonlijk maar zijn gare lieten gaan. (Wordt veivolgd).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 2