J. GAZAN Sla den spijker op z'n kop, Bank Holiday 1946 en 1914 BELASTINGZAKEN SCHOEVERS ZZjbwrTgssr """"ia®-" Gevraagd RECEPTEN N.V. CONFECTIEFABRIEK Machinestiksters Aank. Machinestiksters Handwerksters Leerlingen en Leerling-persers INSCHRIJVING IS GEOPEND PLAATS EEN KAMPIOEN! Adverteert in dit blad ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1946 PAGINA 8 „IT IS A LONG, LONG WAY DISTILLATEURS voor bereiding van OUDE GENEVER JENEVER BRANDEWIJN P. Koot, Hoogstr. 126 Zilveren H. KORVING Lange Kerkstraat 66 - Tel. 68631-69704 Mooie nieuwe Radiotoestellen te koop W. KUILER - Botterdam.dijk 48 a, S'dam. Leerlingsorteerders en Sorteersters Sjouwers en Persers FLINKE NETTE JONGEN Schavers, Freezers, Slijpers, Bankwerkers leerling WALDORPSTRAAT 488 - DEN HAAG vraagt voor spoedige indiensttreding Reiskosten worden vergoed. Personeel gevraagd Dienstaanbiedingen in ruil aangeboden Huizen en Kamers AANVANG SEPTEMBER Goederen aangeboden Goederen gevraagd Lessen Handel en Bedrijf Diversen D© groot© Bank Holiday, op den eersten Maandag van Augustus, had weer iets van de traditioneele vacantie-bedrijvigheid. De treinen hadden het druk, ofschoon op de meeste lynen niet zoo heel veel drukker dan op week-ends in het midden van den zomer. Ook tel den ambtenaren van den Automo- bielbond op sommige hoofdwegen 1000 auto's per uur, ternauwernood het vierde deel van wat vóór den oorlog op de wegen naar Southend en Brighton reed. Maar een en ander bewees, dat van de thans zooveel beperkter middelen op de ruimst-mogelijke schaal gebruik gemaakt werd en dat dus, wat het voornaamste mag heeten de vacantiestemming er was. Sinds generaties is de Augustus Bank Holiday de groote uitgangsdag voor de Engelsche volksmassa's, maar zij heeft een bijzondere en onvergetelijke beteekenis gekregen sinds Maandag 3 Augustus 1914, den dag, waarop voor Engeland de eer ste wereldoorlog begoh. Europa, in doodsnood, wachtte op een beslissend woord van het machtige Engeland. In den boezem van het Britsche kabinet heerschte verdeeldheid, maar de beslissing naderde, ofschoon weinigen het wis ten. Maar het volk van Engeland geloofde niet in de grimmige reali teit van dit alles. De Bank Holiday naderde, en het was een der mooiste zomermaanden, die Engeland ooit gekend had. Londen was een zeer vroolijke stad in die dagen. De season was schitterend geweest en de volks massa's hadden zich voortreffelijk vermaakt. Bioscopen en music-halls waren avond aan avond stampvol. Daar werd ook een dwaas liedje ge zongen van een Ier, die naar het machtige Londen toogeen Ier uit Tipperary. Het refrein begon erin te komen; ,,It is a long way to Tipperary; it is a long way to go Over een paar maanden zou er wel weer een ander dwaas liedje met een ander dwaas refrein zijn.... Maar op 3 Augustus 1914 werd dat malle Tipperary-deuntje gegalmd door honderdduizenden zorgelooze Engelschen in de overvolle zeeplaat sen. Bij millioenen hadden de men- schen de steden verlaten om te ge nieten van kusten en baaien, bos- schen en rivieren, heide en meren. Het was feest aan de kusten; feest op de rivierenfeest in de dalen. Het was onbezorgde blyheid alom, waar de zon straalde, waar de bran ding ruischte, en waar de bal voort gestuwd werd door racket, bat of club. De pret wilde maar geen eind nemen op dien heerlyken Augustus dag, die bekroond werd door een nog schooner zomeravond. De laat ste treinen waren nog te vroeg. En overal hoorde men dat dwaze lied: ,,It is a long, long way to Tippe rary De menschen zongen het nog jn den overvollen trein naar huis. Sommigen brulden het in brood., of andere dronkenschap. Anderen neu rieden het doodmoe en half-slapend. Winston Churchill dezelfde hoorde het in zijn werkkamer aan de Admiraliteit, terwijl hij in bar stende spanning zag, hoe de wijzers der klok voortkropen naar de twaalf het uur van het verstrijken vah het ultimatum langzaam en toch te vlug Maar de honderdduizenden legden zich te slapen, de longen vol zee- en boschlucht, en met ver brande gezichten. Den volgenden morgen kwam de huismoeder, die zelfs na zoo'n dag vroeg jn de weer is, de slaapkamer binnen, waar haar man nog lag te droomen van zon en zee en Tippe rary. Zij had de krant in haar hand, en zag misschien wat bleek. En wat heesch zei ze: „John, of Jack, of Johq ADVERTENTIE-TARIEF De advertentie-prijs voor losse advertentiën op gewone kolom breedte bedraagt 15 ets. per mil limeter hoogte. Reclames, d.w.z. advertentiën tusschen den re- dactioneelen tekst, op rcdactlo- neele kolombreedte, 30 ets. per millimeter hoogte. Contract tarieven tegen gereduceerden prijs, op aanvrage bij deAdmini stratie verkrijgbaar. Kampioenen (kleine adverten tiën) tot 20 woorden f 1.—. Ieder woord meer 5 ets. Maximum 50 woorden. Kampioenen worden uitsluitend bij vooruitbetaling geplaatst. Bezoekt de Schiedamsche "Postzegelstraatbeurs op het KOOS DE KAPPERPLEIN, iedere Zondagmorgen van 12 tot 1 uur. Tel. 68587. Brieven met prijsopgave event, monster onder no. A 598 bur. v. d. blad, Broers- vest 8, Schiedam. GEVRAAGD bij Telefoon 68287, Zuivel- en ENVERZILVERDE LETTERLEPELS THEEZEEFJES GEBAKVORKJES COUVERTS EN NOG HONDERDEN ANDERE CADEAUTJES hoe' hij heeten mocht of Jack, word wakker." En John of Jack werd wakker, traag en weerbarstig; en bromde: ,,Laat me nog vijf minuten om bij te komen." ,,John of Jack, sta op," herhaalde zij zacht maar dringend „Sta op, John of Jack wij zijn in oorlog met Duitschland." En er waren duizenden Johns en Jacks, die dien morgen niet den weg insloegen naar kantoor of werkplaats, maar naar het naastbij, zijnde recruteerjngsbureau. En zij floten vol branie Tipperary. En dan marcheerden zij door de stad naaf de oefenterreinen, zonder unifor men en met stokken in plaats van geweren, en zij floten of zongen Tipperary. En Tipperary zongen zij op het slagveld van Bergen, op de velden van Vlaanderen, in het heuvelland van Artois Het was het Tipperary van dien prachtigen Bank Holiday ,die voor 980.000 En- gèlsche jongemannen de laatste va. cantiedag hier op aarde zijn zou. ACCOUNTANT BELASTINGCONSULENT KAMPIOENEN kunnen worden opgegeven aan onze kantoren en agentschappen. KAMPIOENEN zijn vlug, doeltreffend, maar ook goedkoop: 20 woorden f l.elk woord meer 5 ets extra, tot een maximum van 50 woorden, bij vooruit- L K., U. Uiterst selectief. Verscheidene attesten van reeds verkochte toestellen ter korten tijd'^everbaar ,bf telIin^« ROTIMEX in textiel afvallen vraagt: Hoog loon, aangename werkkring. Aanmelden Havendijk 3133, Schiedam. Levensmiddelen, «en Schiedam hoog loon goed kunnende fietsen. 1618 jaar. Gereedschappenfabriek HOGEFA, Iiudsonstraat 351 ie Botterdam vraagt: Volleerde of aankomende Bovendien een voor de hardery. Ervaring in de fabricage van gereedschappen geeft voor keur. Loonen volgens Rijks regeling. Aanmelding alle werkdagen van 9 tot 14 uur. HOOGSTR.I76 EIGEN REPARATIE - INR Aanmelden vanaf Maandag 12 Aug, 10 uur. ^Kampioenen De prijs bedraagt tot 20 woorden ot afkortingen van woorden f 1.Ieder woord meer ets. Maximum 5u woorden. Plaatsingsdagep Woensdag en Zaterdag. Gevraagd in gezin met kin deren een degelijk R.K. Meisje als hulp in de huishou ding voor dag of dag en n. met huiselijk verkeer. Hulp voor ruw werk aanw. Mevr. v. d. Smagt-Lodders, Rijks weg 66, Overschie. Te koop Philips Radio, L. K. en U.K. golf. Wissel- en gelijk stroom. Z. g. a. n. Phil. Distr. Luidspreker, G. J Mulderstraat 85b. Te koop z.g.a.n. driewielig kinderfietsje groot model, event, te ruilen voor wandel wagentje. A. v. d. Most, Pluimhoefstr. 2, R'dam-W. Flink Meisje gevraagd v. d. en n. Hulp werkster aan wezig. Aanm. liefst 's av. na 7 uur Mevr. v. d. Heuvel, Pr. Julianalaan 81, R'dam-O. D. O. B. O. vraagt actieve agenten. Br. aan Inspecteur F. Poot Jr. Eendrachtss.traat 79, Vlaardingen. Gevraagd flinke hulp in de huishouding voor de dag of dag en nacht. M. Schaeffer- v/d Meer, Fr. Haverschmidt- laan 68, Schiedam. Net Meisje, 23 j., gedipl. cou peuse, z.z.g.g. op le klas atelier. Brieven onder no. H 287 Bureau van dit blad. Incasseerder biedt zich aan, geen verzekering. Brieven onder no. S 2096 bur. blad. xVette werkster biedt zich aan voor drie halve dagen in de week. Brieven T 6078 bur. van dit blad. Te koop aangeboden een fiets carrier op luchtbanden, bak 1 meter br. 2 m. lang. Br. no. H 329 bur. Courant. Te koop goed werkende stof zuiger Electrolux, prijs 35.-. Verstegen, Hoyledestr. 30b. R'dam-N. Te koop rugzak, zo goed als nieuw, 15.Kolk 4, Delft, tussen 6 en 7 uur. Ruilen. Wie ruilt mijn Amer. werkschoenen, m. 43, prima winterschoenen,' voor een schoenenbon. De Graaf, Vlag- gemanstraat 27, R'dam N. Ruilen één paar nieuwe h. schoenen, br. m. 42 en baby box voor opklapbed met om bouw. Br. no. T 6082, Bur. van dit blad. Jonggeh. Politieagent, zon der kinderen, zoekt 2 kamers met gebruik van keuken. Liefst in R'dam-Zuid. Br. no. B 8121 bur. van dit blad. Gevraagd voor 1 Sept. een voudige kamer niet pension, voor R.K. persoon uit Limb. Aanbiedingen Tuinstraat 12, Delft. Pasfoto's klaar terwijl U wacht. Walgs- Fotam Studio, Goudsesingel 551, bij Jonker- fransstraat, R'dam. Van de oudste portretten maken wij moderne foto's. Turfstrooisel wordt door ons weer regelmatig afgeleverd. Vraagt prijs. Wederverkoo- pers speciale condities. P. v. d. Kooij Zonen, Geuzen- straat 1, R'dam, telef. 31418. Schrijfmachines. - Zoekt U een schrijfmachine of is Uw machine defect? Wendt u tot ons. Jonker's Kantoormach.- handel, Haringpakkerstr. 44, R'dam, Tel. 34981. Verlovings-, Huwelijks- en Geboortekaarten weer voor radig 4>ijDrukkerij „For- tuna", Passerelstraat 23, R'dam-West, tel. 36566. Spe ciaal adres voor rouwwerk. Te koop aangeboden een kinderwagen met bedje, na 6 uur Broersveld 86, S'dam. Te koop modern Kussen, handwerk, bijzonder geschikt voor bank of divan. Schiet baanlaan 108 b, R'dam. Te koop aangeboden een kampeerwagen. Molenwei 27, Rotterdam-Zuid. Te koop lange witte bruid jesjurk, voor leeftijd 1012 jaar. Spieringstr. 91, Gouda. R.K. Jongeman, 45 jaar, biedt zich aan voor hulp in het boeren- en landbouwbe drijf. Br. no. H 314, bur. van dit blad. llltlllltllllllllillllllllilllUlllllllllllltlllllllllllluilllllliiliiiiiiiiitiiillllllllimillllitiiiiliuiiimuiimiiHiuiiiiiimii Voor d* opleiding DAG- AVONDCURSUSSEN Spra.kur.n dag. 110-12, 2-4 an 7-9. Z.tardag 10-1 2,2-4 MATHENESSERLAAN 145 RANDWEG 18 TEL. 25542 TEL. 71229 by vraag en aanbod van woning, dienstbetrekking, huisraad, enz. en Een echtpaar zoekt huiswerk onverschillig van welke aard. Brieven onder no. H 318 bur. blad. Vertegenwoordiger, 27 jr., Alg. ontw., zoekt een hem passende betrekking. Goed ingevoerd bij Apoth. en dro gisten. Br. no. H 327, bur. bl. Te koop drie steenen inmaak- potten, goedkoop, ook afzon derlijk. Dirk Langedwarsstr. 19, Delft. Te koop een paar blauwe dames zomerschoenen maat 37 met h. AdresC. Fock- straat 31, Delft. Te koop goéd spelende Radio. Schoolstraat 52, Delft. Na 7 uur. Nieuwe B.M., Oregon Pine, prima zeil, geheel compleet. Kapper, Lange Hilleweg 40, R'dam-Zuid. Te koop donker blauwe man tel z.g.a.n., maat 42, prijs 20.Br. no. B 8124 bur. van dit blad. Citroen-motor, 4 cyl-, geheel in orde, prijs 150.of ruilen voor 2 goede transp. buiten banden. Brouwers, Hilledijk 285. R'dam-Zuid. Te koop splinternieuwe om bouw voor 1 pers. opklapbed Nassaulaan 69, Schiedam. Te koop vóór-oorlogsche meisjesjekker, leeftijd 11 14 jaar. Schietbaan laan 101a na 7 uur. Ter ruiling zwarte dames mantel 42-44 voor japon of stof! Te koop 1 paar dames pantoffels 37 en heerenpan- pantoffels 41 St. Josephstr. 14, Gouda. Te koop Herenrijwiel in goede staat met prima ban den. Te bevr. F. Harteveld, Essenburgstraat 14, R'dam. Kippenhok pl.m. 2 M. hoog Johan de Wittlaan 11 a/de Plas bij R.K. kerk Statenl.. H'berg. Te koop 1 jonge vette geit, 1 uitschuiftafel, 1 eikenhout, tafel, 5 keuken stoelen, 6 stoelen met pluche, 1 blad met glazen en karaf, Bosch weg 25, Gouda. Te koop 5 jonge hennen, 2 koperen bloempotten, 1 orgel met 3 rollen, tafelbiljart loopt op glas, 4 glazen bal len, 4 qeuen met rek, Bosch- weg 25, Gouda. Te koop gevraagd Wandel wagen. Chr. Sitskoorn, Schoonoordstr. 32a, R'dam. Te huur gevraagd in of nabij Rotterdam, werkplaats 50-100 m2. A. de Haan, Abr. Kuijperlaan 69, Rotterdam. Gevraagd ongemeubileerde zit- en slaapkamer met keu ken, middelbare leeftijd. Br. onder no. H 317 bur. van dit blad. Samenwoning met dame h.b. b.h.h. (30-50 jaar) in goed gemeubileerd huis by dame alleen, omgev. station Schie dam. Br. onder no. H 308 bur. blad. Jongelui, die wensen te trou wen, zoeken zo spoedig mo gelijk ongem. kamers met keuken of kookgelegenheid op goede stand, eventueel vrije beletage. Br. no. H 326 bur. van dit blad. Woningruil. Wie helpt my aan een grootere woning. Het geeft niet welk stads gedeelte. Het thans bewoon de pand is groot 3 flinke ka mers ensuite, zijkamer, kei*- ken en voorzolder, Prins Hendrikkade tegenover Bin nenhaven R'dam huur 32 per maand. Br. onder no H 313 bureau van dit blad. Opleiding Pedicure. Aange name clublessen in Rotter dam, Gouda en Dordrecht. Geeft U nu reeds op voor de cursus Sept. 1946. Inst, voor algehele voetverzorging. Bur gemeester Meineszlaan 93 b. R'dam. Dir. H. G. Slootjes. Te koop gevraagd door gedu peerde, Schrijfbureau met la den. Br. onder no. B 8122 bur. van dit blad. Te koop gevr. een kinder wagen. Spoed. Brieven J. Berkhout, Duivenvoordestr. 89b, beneden, Rotterdam. Gevraagd Jongensschoenen maat 26 en 31 en babyschoen tjes maat 20-21. Adres A. Jurcka, Breitnerstraat 34, Dordrecht. Te koop gevraagd wat ge dragen dameskleding. Briev. No. T 6081, bureau van dit blad. Gevraagd 1 pers. bed met ledikant of opklapbed of iets dergelijks event, te ruilen. Br. Bur. van dit blad, S2098 Chauffeursschool Will A. Louwe is weder heropend met modern materia,ai en er kende instructeurs. G. J. Mulderstraat 79, tel. 30321, Rotterdam. Accordeon. Chrom., 3 rijer 80 bassen te koop aangebo den prijs 150.—Accordeon- les aangeboden. v. Putten, Hoogewerffstr. 43 a. R'dam. Dame vraagt privaat-les in nieuwste methode patronen tekenen Dameskleding. Br. no. H 330 bur. van dit blad. Turfmolm uit voorraad lever baar. Wordt ook thuis be zorgd. A. Overgaag, Breestr. 14, Delft, tel. 1114. Heeft U kamers te witten, vloebaën, billijke prijs, vlug ge bediening door bekwaam vakman. J. Sterrenberg, schilder, Agniesestraat 142a, Rotterdam-Noord. Te koop een eiken Huiska mer-Ameublement, old finish, best. u. dressoir, theemeubel, tafel plus 6 fauteuils. Te bevr Essen burgsingel 119b, R'dam Houten tenthamers, touw- spanners en alle dikten touw voorradig. Frans van Tienen, Broersveld 123, Schiedam, te lefoon 69799. Wij schilderen kinderledikant- jes, commodes, tuinmeubelen enz. Ook reparatiën. Adres: F. Hendriks Sr. Voorburgstr. 86b, R'dam-N. Kerkbanknaamplaatjes, Stem pels. Graveerwerken thans binnen 4 dagen gereed. Adr. F. Hendriks Sr. Voorburgstr, 86b, Noordmoienstraat 13, Rotterdam-Noord. Radio Begra, Voorschoterlaan B 6, Rotterdam, Tel. 21820. Thans reparatie aan radio's en electr. apparatenstraks weer levering van nieuwe. Kleermakerij, Heren-, da mes- en kinderkleding, nieuw werk en ook keren en ver anderen. K. Klapdoor, Stad houderslaan 2, Schiedam. Kleren maken den man maar... dan ook glad gescho ren en goed geknipt Bij Uw Herenkapper C. van Dam, Schied.singel 143, R'dam. Wie, wat, waar, hoe is „De Ware Jacob" 15 Aug. af te geven rasechte jonge Bouviées, 6 weken oud, uit prima rasouders, 50. per stuk. Zending zicht vrij. Karei Tant, L 86a, Holten (Overijsel). R.K. Meisje, 19 jaar, zoekt leuke vriendin. Brieven no. Z 24041, bur. v. d. blad. Openlijk dank aan God voor verkregen guhbt op voorspraak van H. Maria, H, Antonius en H. Clemens, door het bidden der novene der drie weesgegroeten. Openlyk dank aan God voor verkregen, gunsten op voorspraak van O.L. Vr., H. Antonius en Pater Karei by kwaadaardige ziekten. Openlijk dank aan God voor verkregen gunst op voorspraak van de H. Maria na het bidden der novene der 3 Weesgegroeten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 8