STADSNIEUWS ,'EEKEXToGETNDHEiDlMr-v- Leyenhorst voor Tribunaal Tehuis voor R.K. MILITAIREN WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1946 PAGINA 7 KATHOLIEKE KRING W interprogramma Broersvest-winkelweek DE LICHTSTOET R. K. S. V. EXCELSIOR BURGERLIJKE STAND De Hermes-jeugd in Leeuwarden VREEMDE MOGENDHEID Delft zou aan vier hoeken in brand worden gestoken OFFICIEELE KENNISGEVING DE MAASRUITERS KOMEN AANRIJDINGEN DE MOORD IN DE BLOEM- KWEEKERSTRAAT. tfï. "-enwter4?e tfSSS&JT l WEERBERICHT FRAAI EN GEZELLIG HOME Zondag de kerkelijke inzegening Gelegenheid tot een dansje VAN DE ZWARTE MARKT Handel levendig, straf vlug SLUITING PARKSLUIZEN. JEEPS VOOR DE POLITIE Het winterprogramma is in £T°°Vl trekken gereed. Enkele September openingsavond. Het Auid- Nederlandsch Tooneel, odner dl- rectie van Pierre Balledux brengt aig première voor Schiedam, het reeds elders met zooveel succes opgevoer de nieuwe tijdstuk ,,De Wereld van Morgen" (To-morrow the world) van James Goss en Arnaud d'Usseau Op 25 October een in samenwerking met de vereeniging „Onze Vloot" georganiseerde lezingavond met ge luidsfilm. Op 29 November een groot- sche kunstavond en op 27 Decem ber wederom het Zuid-Nederlandsch Tooneel met de première „Herberg ne en Marcel Dubois, een spel van geloof en vertrouwen in de mensch- heid ondanks de ontreddering. Deze de vier Winden" van Pierre Dumai- hoogtepunten in de eerste helft van het komende seizoen zullen worden afgewisseld met enkele zeer interes- isante lezingen. Op 7 December het St. Nicolaasfeest voor de kleinen, een speciale avond voor de rijpere jeugd en thé dansant voor de jon gelui. Dan komt op 14 Februari 1947 als vastenavondfeest een schit terende revue door medewerkenden van naam: Toon Hermans, Wiesje Bouwmeester, Jan van Ees, Tot j\toens en vele anderen. Ziedaar enkele flitsen uit ons ryk gevarieerd programma. De Katholieke Kriijg heeft in het afgeloopen jaar het moeilijke pionierswerk met succes volbracht thans reEent hii on den blijvenden steun van reeds bestaand* en toekomstige leden om het moo.e ideaal onder Gods zegen verder te verwezenlijken De vereeniging Broersvest Bewo ners heeft ter eere van den ver jaardag van H. M. de Koningin en als begin van het nieuwe winkel seizoen voor de winkeliers van de Broersvest een winkelweek georga niseerd, waaraan een etalage-wed strijd is verbonden. Deze winkel week wordt morgen geopend. De vele fraaie etalages moesten van daag gereed zijn opdat de jury die zou kunnen beoordeelen. Voor het publiek is er als bijzondere attractie een raadselwedstrijd, waarvoor fraaie prijzen beschikbaar zijn ge steld. Het publiek moet n.l. in de etalage van eiken deelnemenden win kelier trachten te ontdekken, welk artikel de winkelier het meest naar voren heeft willen brengen. Bij de deelnemende winkeliers zijn formu lieren verkrijgbaar, die moeten worden ingevuld en kunnen worden afgegeven op de bureaux van de Nieuwe Schiedamsche Courant, Broersvest 8. De inzending moet ge schieden voor 3 September. Voor den lichtstoet, die het be stuur van de Oranjevereeniging tot besluit van de viering van Konin ginnedag 1946 organiseert op Zater dagavond voor jeugd- en sportor ganisaties, versierde en/of verlichte reclamewagens enz. hebben zich reeds vele vereenigingen en firma's aangemeld. Het is echter aan het bestuur bekend, dat verscheidene organisaties van plan zijn deel te nemen, maar zich nog niet voor deelname hebben aangemeld. Daar het bestuur tijdig den stoet moet ki- deelen, verzoekt het met nadruk aan die organisaies en firma's. die wenschen deel te nemen en zich nog niet hebben opgegeven, dit alsnog zoo spoedig mogelijk te doen, daar anders de organisatie van den stoet niet behoorlijk kan worden voorbe reid. Zondag 8 Sept. gaat Excelsior op bezoek met 4 senior- en 2 junior elftallen bij de tweede klasser „Slie_ drecht". Een prachtige salonboot plaats biedend aan ruim 200 perso nen is speciaal gereserveerd. Plaats- kaarten zijn verkijgbaar Maandag a.s. en uiterlijk Dinsdag 3 Sept. op het Excelsiorterrein voor alle leden en voorzoover voorradig ook voor donateurs en supporters. GEBOREN: Carla d. v. A. Aar- doom en A. v. Halem, P. Potterstraat 51 Margaretha A, v d v. J. L. Jaspers en G. de Jong. Singel 132; inm Th. z. v D W. J. Neijenesch 27- tm, W- Nooder, L. Nieuwstraat A ■Rook8 Piz- J A Blom en G. Johanna p^^hevoetschestraat 15i Koffiiberc Ttno-ü Th. Sassen en J. Kotlljoerg, Boerhavelaan 1; Anto- niUS C. M. d. V. J. t Vollehrep-t en M. J. Musters, v. Beverenstr 12 GEBOREN: Nancy j v. d. Lee en A Wietsm», kortland straat 14; Bastiaantje d. v. j Bus- scher en A. Mulder, Boerhavelaan 108; Alida M. L. d. v. J H. m. Schaeffer en M. A. H. v. d. Meer, Dr Noletstraat; Maria A. d H. J. Beerman en A. C. v. Erk, Vlaard.- dijk 285; Frits z. v. J. v. Duijven bode en A Loekhorst, Lorentzlaan 27; Jozina d. v. M. Keuvelaar en J. C. Beije, Daltonstraat 45; Corne lia F. z v. P. v Ommen en c. v. Leeuwen, BuitenhavenMaria E. d. v. J Vink en E. M. van 't Hof, Voltastraat 20; Reinierus P. L. z v. J. R. v. Mosselaar en M. J. Hof stede, van Marumstraat 8. OVERLEDEN: C. J. Heij, 1 j., Prof. Kam. Onnesl. 177; J. Vroon, 58 j.] Nassaulaan 75. OVERLEDEN: N. Jongeneel 52 j., vr. van H. v. Schaik, Spoorbaan straat 7. OVERLEDEN H. Rademaker, 8 j. Kerklaan 99 Zondag 1.1_ hebben een A en een C-elftal deelgenomen aan het Na tionaal Jeugd Tournooi, uitgeschre ven door de vereeniging ^Leeuwar den". Alle spelers en leiders werden bij leden van deze vereeniging voor drie dagen ondergebracht mej een gastvrijheid, welke moeilijk haar weerga in ons land zal vinden. Het A-elftal behaalde den 3en prijs in de hoogste afdeeling door van D.W.S., den uiteindelijken winnaar van het tournooi met 10 te ver liezen en van Achilles met 10 en van Leeuwarden met 2—1 te win nen Het C-elftal werd winnaar van het C-tournooi door van D.W.S. met 10, van Heerenveen met 10 eri van Frisia met 8-0 te winnen, waarna in de finale van Leeuwarden met 42 gewonnen werd. Een wisselbeker plus draag- medailles werden door de jongens mee naar huis genomen. Hermes- D.V.S. was op dit zware tournooi de eenige vereeniging, welke met 2 prijzen huiswaarts ging. Na afloop van de wedstrijden was er een feest dat klonk als een klok. Uitspraken bijzonder gerechtshof Het bijzonder gerechtshof te 's- Gravenhage deed uitspraak in de volgende zaken, alie betrekking hebbende op het bij een vreemde krijgsdienst treden. Men meldt ons uit Delft; Voor het tribunaal diende de zaak van den N S. B._burgemeester mr. mogendheid in knjgsdienst ^eden.a. v. Leyenhorst, tegen wien een J. G. Stikkelman, banketbakkei i h t beschuldigingen was T iheele lijst van beschuldigingen was te Delft en H_ J van den Akker, ar- ingebracht. Hij was in 1933 lid ge- beider te Lodsduinen, werden c°m~ worden van de beweging tot form don eisch veroordeeld tot 1 iain ,,,oa v*■»-» Hinderwet Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 13 Augustus 1946 het verzoek van H. J. Goudzwaard alhier, om ver gunning ingevolge de Hinderwet tot oprichting van een fabriek voor machinale houtbewerking en een wagenmakerij in het pand Ridder- kerkschestraat 27, alhier, buiten verdere behandeling gesteld. Nu de drie km. zwemwedstrijd op Koninginnedag niet kan door gaan, heeft het bestuur van de Oranjevereeniging Schiedam voor den middag van 31 Augustus een ruiterfeest georganiseerd op de Zandvlakte in het Sterrebosch. De landelijke ruitersportvereeniging de Maasruiters uit Maasland was zoo bereidwillig, medewerking te ver. leenen, de leden van deze vereeni ging zullen op Koninginnedag van 's middags half 4 tot 6 de monstraties geven op de Zandvlak te. Ongetwijfeld wordt dit een mooi nummer, dat zeker veel belangstel ling zal trekken. form den eisch veroordeeld tot jaar met aftrek J. A. van Slot, losarbeider te Loosduinen, eveneens conform den eisch tot 1 jaar en 3 maanden, met aftrek. Tegen den matroos J. Schilperoort te 's-Gravenhage was 4 jaar met af trek geëischt. Hij werd veroordeeld tot 1 iaar, waarvan 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De uitspraken tegen Marinus Bos, instrumentenmaker te Delft en L. D. Martens, electromonteur te Woerden waren conform den eisch, resp 1 jaar met aftrek preventief en ontzetting uit de kiesrechten voor 10 jaar en 1 jaar voorwaarde lijk met een proeftijd van 3 jaar. J. G. Groenenboom, tuinders knecht te Barendrecht werd ver oordeeld tot 3 jaar rijkswerkinrich ting met aftrek preventief en ont zetting uit de kiesrechten voor den duur van het leven. Er was tegen hem 4 jaar geëischt. L. Schutter, loswerkman te Oud- Beijerland werd veroordeeld tot 3 jaar met aftrek preventief. De eisch luidde 5 jaar. Eveneens 5 jaar was geëischt te gen L. Postma, auto-monteur te Dordrecht. Hij werd veroordeeld tot 5 jaar met aftrek preventief. Tegen L. van der Wel, lorrenkoop- man te 's-Gravenhage was 1 jaar geëischt. Het vonnis luidde thans 1 jaar voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaar en ontzetting uit de kiesrechten voor het leven. H van Breugel, fabrieksarbeider te Zwijndrecht werd veroordeeld tot 1 jaar en 3 maanden met aftrek pre ventief, terwijl hem voorts de kies rechten voor het leven werden ont zegd. De eisch luidde 1 jaar en 3 maanden. Gisterenmorgen had op de Nieuwe Haven een aanrijding plaats tus- De P. R. A. te Rotterdam ver zoekt een ieder, die inlichtingen of aanwijzingen kan geven omtrent een vrouw met zwart haar, die op 7 September 1944 bij den Sicher. heitsdienst op den Heemraadssingel te Rotterdam verraad pleegde, waardoor dien zelfden dag in de Bloemkweekerstraat te Rotterdam zes menschen door den Sicherheits. dienst werden doodgeschoten, zich zoo spoedig mogelijk te wenden tot de Afdeeling Recherche van de door M. J. De bestuurder van de vrachtauto reed achteruit en bot ste daarbij tegen de uit tegenover gestelde richting komende luxe wa gen op. Laatst bedoelde auto werd aan de voorzijde nogal beschadigd. Op den hoek van de Boterstraat en de Kreupel&traat had een aan rijding plaats tusschen twee vrachtauto's. J. R. reed met een vrachtauto van de N.V. N., in de Boterstraat en juist toen hij de Kreupelstraait voorbij reed kwam daar de vrachtauto van de fa. B., bestuurd door K. L. O, uitrijden, waarbij een botsing ontstond. Bei de auto's liepen schade op. Van W. v. U., is van zijn schip, liggende in de Schie alhier, een achttal kippen ontvreemd. I i ONAANGENAAM WEER Medegedeeld door het K.N.M.I. 1 ;e De Bilt, geldig tot Donder- lagavond: X Koel weer met wisselende be- volking en regenbuien, hier en X laar gepaard gaande met on- I weerkrachtige, aan de kust nu m dan stormachtige Zuid-Wes- :elijke wind. j £9 Aug.zon op 5.45, onder 19.36 naan op 08.31, onder 20.59. 1939. In September 1940 was hij weder lid geworden en dit tot de capitula tie gebleven. Voorts zou hij lijsten met namen hebben verstrekt, gij zelaars hebben aangewezen, om gang hebben gehad met Duitsche officieren, voordeel hebben getrok ken van zijn lidmaatschap enz. Beklaagde gaf verschillende be schuldigingen toe. Het zou echter nooit in zijn voornemen hebben gelegen burgemeester te worden, maar toen de cursus daarvoor werd opengesteld had hij daar wel eens mee kennis willen maken, eens deels om te zien, hoe of deze zou worden gegeven, anderdeels om zich verder te bekwamen in het admi nistratief recht. Aanvankelijk had hij ook geweigerd een burgeiAeesters- plaats te aanvaarden, maar op aan dringen van den Beauftragte voor Z..Holland, had hij tenslotte toege stemd. Nooit had hij van iemand geëischt, dat hij N. S. B.-er zou worden. Onder ambtelijke stukken had hij nimmer den N. S. B.-groet geplaatst, de enkele malen, dat on der een stuk van het stadhuis deze groet of aan Duitschers het ,,Heil Hitler" stond, was in stukken, die uit zijn cabinet werden verstuurd en niet met gemeentezaken van doen hadden. Toen er menschen gevorderd werden om spit-werk te verrichten, werden er altijd 4 tot 10 maal zooveel personen gevorderd, dan noodig waren, omdat de meesten toch niet kwamen. Een opgave van hen, die weigerden, had hij nimmer aan de Duitsche instanties doorgege ven. Wel aan den Beauftragte, maar deze wilde hen, die weigerachtig bleven, op zijn bureau ontbieden om hun handelwijze onder het oog te brengen. Nimmer had hij bevel gegeven gijzelaars op te halen. Wel had hji op bevel van den Beauftragte de namen van de heeren ir. van Leeu. wen en mr. Bevers opgegeven, en ook hen aangeschreven, dat zij aan sprakelijk zouden worden gesteld voor controle-ploegen, die bij even. tueele sabotage-daden zouden worden ingesteld Er was een aanklacht bin nengekomen. dat verdachte op de hoogte was, toen jn 1943 een razia werd gehouden op radiotoestellen. Voorts zou hij de gezamenlijke po. litie- en brandweermannen hebben toegesproken bij de uitgebroken staking in 1943 en hen op het standrecht hebben gewezen, waar. door deze geprest werden de stakers te arresteeren. Als getuigen a décharge waren door den verdediger opgeroepen de heer Boot, commies ter secretarie, H. W. Zuur, C Kruse en H. v. d. Sluis, de laatste drje indertijd behoorend tot hetcabinet van den burgemeester en sinds September 1944 bij hem in wonend. De heer Boot legde ontlastende verklaringen voor v. Leyenhorst af Steeds ging hij van het standpunt uit, dat wij ons lad wel zelf kon den regeeren. Vooral de houding na den spoorwegaanslag werd door hem belicht, evenals door de andere getuigen Ook werd ten berde ge bracht, dat toen een Duitsch mi li tair vermist werd en op de plaats waar deze behoorde te zijn alleen een knuppel werd gevonden, de toenmalige OrtsKommandr.nt Lang verdachte had opgebeld, dat de stad aan vier zijden in brand zou worden gestoken. Dit had verdachte kunnen voorkomen, doordat hij terstond naar Lang was gegaan en had be toogd, dat een dergelijke aanslag nooit of te nimmer door een Delfte naar zou zijn ondernomen, in ver band met de daarvoor kort te vo„ ren ondervonden spanning bij den spoorwegaanslag. Verdachte was er van overtuigd, dat deze aanslag ge pleegd moest zijn door een bij de raz zia's in Den Haag of Rotterdam ge grepen personen, die hadden willen vluchten, toen de transporten door Delft werden gevoerd. Na het getuigen-verhocr verdedig de verdachte zich zelf. In de dagvaarding, aldus begcn hij, wordt voornamelijk mijn beleid als burgemeester genoemd, waar. voor jk verantwoording moet afleg gen. Delft was mij vreemd, maar de taak, welke mij werd opgelegd, was om voor allen te werken, ongeacht welke richting zij waren toegedaan. Van te voren was er door N. S B.„ functionarissen gezegd, dat Delft een lastige bevolking had en dat er om Delft heen prikkeldraad moest worden gespannen, omdat er toch niets te bereiken was. Mijn taak was dan ook lang niet eenvoudig en de moeilijkheden stapelden zien op. Ik stond er oP een eenzame post, vaak zonder den geringsten steun van naaste medewerkers, omdat men in mij zag den Nationaal-Socialist. Ik was geen Duitscher en wilde geen Duitscher worden. Ik voelde mij Nederlander en wilde mij voor Nederland inzetten. Dat was mijn taak. Om Delftsche ingezetenen te sparen, heb ik vaak de eene Duit sche instantie tegen de andere uit gespeeld Delft is voor mij een stad, waar ik eerlijk gestreden heb en tenslotte ook gefaald. Ik heb dezen oorlogstijd vaak voor Nederland zoo gezien als de vogel Phoenix, maar dat Nederland eens vernieuwd en verjongd uit den brand te voorschijn zou komen Ik wist niet» dat ik zelf nog eens zou worden gelouterd. Verdachte hoopte nog eens de kans te krijgen Om opnieuw te beginnen. Hij hoopte ook, dat de twee jaren, door hem iu Delft doorgebracht niet vergeefse!» waren geweest, al was het dan ook onder verkeerde omstandigheden. De- verdediger van verdachte mr. de Gjdts ging hierna nog eens de ten laste legging op alle punten na, waarbij hij verschillende brie. ven overlegde van ingezetenen, die o.m verklaarden, dat verdachte op de hoogte was met vervalschingtn van persoonsbewijzen op het stad huis. van valsche doktersattes ten om zoodoende uit Duitschlaai te blijven, over zijn optreden tegen den S. D., over de medewerking, welke velen van hem gehad hadden, de getuigenis van verschillende gij zelaars, die gepakt waren bij den spoorwegaanslag en overtuigd zijn, hun leven uitsluitend aan verdachte te danken te hebben, zijn strikte eerlijkheid ook als het ging tegen eigen partijgenooten etc. Ten slotte werd de uitspraak t>*- oaald op 9 September. In een der fraaie patriciërs huizen aan het Koningin Emma- i plein te Rotterdam zijn rappe handen bezig, het vervuilde en verwaarloosde pand een nieuw aanzien te geven. Daar wordt namelijk voor onze katholieko militairen een nieuw Tehuis ge vestigd, dat Zondagmorgen om tien uur zal worden geopend met een plechtige Hoogmis, waarna do inzegening zal worden verricht door de heer J, H. Niekel. Er wordt hard gewerkt, want het pand Koningin Emmaplein 14, dat door den in Londen vertoevenden eigenaar, den heer Douglas van de Fumess' Zeevaartmij., aan het be stuur van het R. K. Militaire Tehuia is verhuurd, is tijdens den oorlog bezet" geweest door onze Duitsche beschermers, die volgens de door hen gepatenteerde methode het huis in volkomen vervuilden toestand achterlieten. Het was zoo erg, dat er een bedrag van niet minder dan 450 gulden noodig was, om alles weer netjes schoon te maken en op te knappen. En nu we het toch over opknap pen hebben, kunnen we niet nalaten op te merken, dat het kleine plant soen in het midden van het deftige Komngm Emmaplein eveneens een zorgzame hand behoeft. Het vroeger zoo keurige gazon is herschapen in een woestenij, terwijl een deel van het hek er omheen is gesneuveld. Alle militairen weihom Het nieuwe thuis voor onze katho lieke militairen, dat bestemd is voor de leden van zee-, land- en lucht macht, officieren, onderofficieren en manschappen ook niet-katholie- ken zijn welkom belooft in- tusschen een echt prettig en ge zellig home te worden. Op 1e bel étage komt een fraaie en ruime cantine, terwijl in de voorkamer een modern buffet wordt ingericht, waar tegen geringen prijs koffie, thee, bier en limonade zullen wor den geschonken. Bovendien is er een beroepskok in dienst genomen, die voor het klaar maken van slaatjes, croquetten en andere lek kernijen zal zorg dragen. Intieme sfee~ De cantine, waarin kleine tafeltjes en gemakkelijke rieten armstoelen staan opgesteld, biedt al een bijzon der gezelligen aanblik en de huise lijke indruk wordt nog verhoogd door de mooie, moderne verlichting, den intiemen open haard, waarin op kille herfstdagen 'n knappend hout vuur zal branden en de prachtige eikenhouten lambrizeering. Lees- en studiezaal Op de eerste verdieping wordt een lees-, schrijf- en studiezaal inge richt, terwijl er bovendien een ka mer met enkele bedden beschikbaar is, om in geval van nood een mili tair, die op doorreis in Rotterdam is gestrand", een slaapplaats te verstrekken. Met de leiding van het tehuis wordt belast pater B. Veldhoven S.C.J., terwijl aalmoezenier Wub- bels voor de landmacht en aalmoeze nier Cools voor de marine de ziel- zórg zulleft waarnemen. beschikking over een radio-instal latie met pick-up en luidsprekers door het heele huis, terwijl het bovendien in de bedoeling ligt uit de militairen zelf een band te vor men, alsmede een cabaret-gezel schap, dat voor de noodige ontspan ning zal zorgen. In het sousterrain zal tenslotte nog een biljartzaal worden ingericht. Tevens hoopt men nog de beschik king te krijgen over een aantal schaak-, dam- en kaartspelen, met de aanschaffing waarvan men tot nog toe moeilijkheden heeft onder vonden. Voor de ontwikkeling der mili tairen zal worden gezorgd door mid del van cursussen in de moderne talen en in teekenen. Jongedames als gastvrouwen In vele opzichten zal het R. K. Militair Tehuis op dezelfde leest worden geschoeid als het Apostolaat ter Zee in Rotterdam. Er heeft zich namelijk een aantal jongedames be schikbaar gesteld om als gastvrouw te fungeeren. Zondagmorgen om 10 uur zal het tehuis worden geopend met een plechtige Hoogmis, opgedragen door den directeur, pater Veldhoven S.C.J., die daarbij zal worden ge assisteerd door de beide aalmoeze niers. Onder de H. Mis zal de hoog- eerw. deken een toespraak houden en na afloop van de plechtigheid de inzegening van het huis verrichten. Het ligt in de bedoeling, zooals tot nog toe, iederen Zondag om 10 uur een Hoogmis voor de militairen te celebreren in de kapel aan de Breitnerstraat, na afloop waarvan een gemeenschappelijk ontbijt in het militaire tehuis zal plaats vinden. Het tehuis zal dagelijks van 's mogens half elf tot 's avonds half elf zijn geopend. Bovendien mogen de militairen des Woensdags avonds en des Zaterdags en Zondags den geheelen dag hun vrouwen of Maandagavond militaire opening Maandagavond vindt de militaire opening van het nieuwe huis plaats, welke door verschillende militaire verloofden meebrengen, mits zij In en burgerlijke autoriteiten, onder het bezit zijn van een toegangs-1 wie de hoofdaalmoezeniers van land kaart, uitgereikt door een der aal-en zeemacht en de marine-comman- moezeniers. j dant van Rotterdam, zal worden Des Woensdags- en Zondagsavonds bijgewoond. Voor deze plechtigheid zal er gelegenheid worden gegevenzullen speciale invitaties worden tot dansen. Daartoe heeft men de1 verzonden. Eenige inwoners van Rotterdam en Schiedam zagen wel iets in den verkoop vah coupons heerenstol. De prijzen waren uiteraard niet ge schikt voor iemand met een smalte beurs, want ze varieerden van 90 tot 145 per couponZoowel 4e koopers als de verkoopers werden door de prijzencontrole geverbali seerd. De timmerman P. te Vlaardmgen is door de prijzencontrole geverba liseerd, omdat hij voor het maken van een glijbaan ongeveer 750 te veel had gerekend. Hij had het noo dige hout tegen te hooge prijzen ge kocht van den houthandelaar V. te Schiedam. Laatstgenoemde is even eens geverbaliseerd en daar het ver moeden bestaat, dat hij wel meer zwarte leveranties heeft gedaan, is V. in verzekerde bewaring gesteia. De grossier in stoffeerdersartike len v. d. V. te Rotterdam kocht op gefingeerde facturen damast en gobelinstof in tegen prijzen, die 100 tot 300 pet. te hoog waren. Er /I bij hem 447 meter bedde- tijk en 40 meter gobelinstof in be- beslag genomen, terwijl v. d. V. door de prijzencontrole wera ge verbaliseerd. Eenige hoefsmeden te Rotterdam hadden besloten om de prijzen voor het beslaan van paarden eigen machtig te verhoogen. Dit kan men niet ongestraft doen, zoodat zij zich voor den tucht rechter van de prijzen te verani- woorden hadden. Elf hoefsmeden werden veroor deeld tot boeten van 25 tot f 100, al naar gelang van den ernst der overtreding, waarbij de tuchtrech ter rekening hield met de moeilijk heden, die deze ambachtslieden op het oogenblik hebben. De Havenmeester van Rotterdam maakt bekend, dat, in verband met reparatiewerkzaamheden, de groote sluis van de Parksluizen te Rotter dam voor de scheepvaart gesloten zal zijn op Vrijdag 30 Augustus a.s. van 07.00 uur tot 18 uur. B. en W. van Rotterdam stellen der raad voor een crediet van 13.000 toe te staan op de be- grooting 1946 voor de aanschftifing van jeeps ten behoeve van do politie.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 7