Wandsworth stelt teleur BADER Koninginnedag zonder sfeer Schiedam ontvangt Wandsworth de Onbekende NIEUWE SCHIEPAMSCHE COURANT MAANDAG 2 SEPTEMBER 1946 PAGINA 3 Geslaagde optochten D.W.S. dames in 1ste klasse D.W.S. heeren winnen H.V. tournooi DE ROL DER FINANCIEN HARTELIJKHEID OVER WELDIGT DE BEZOEKERS De reden, waarom Schiedam niet Jcon komen tot een gepaste, maar niettemin bevrijdende vroolukheid, zal wel in den voiksaard gezocht moeten worden, ^et las ^ezen keer aardigapro|rammaf dat culmineerde fn een gesllagde lichtstoet. De inzet was veelbelovend. Iedereen was Vrijdagavond de straat opgegaan, om naar de taptoe te gaan kijken of op de Broesvest de étalages te be- wonderen. O.B.K. trok daar onver moeid den heelen avond rond, om de genoegens van het oog met die van het oor te verrijken. Op de Groote Markt stonden het Stedelijk, Wilton-Fijenoord, Harpe Davids, Gusto, St. Ambrosius, Crescendo, het pijpercorps Harmonie" en de Oranje Garde opgesteld. De heer Pallard, dirigent van Wilton-Fyen- oord dirigeerde den feestmarsch van Van der Glas en het geluid van de 8 muziekcorpsen deed de vreugde tintelen in onze hoofden. Daarna werd de taptoe geblazen en konden de muzikale rondwande lingen van de muziekcorpen begin nen In alle deelen van de stad werd de Koninginnedagvreugde ge bracht door het beste tonicum en de beste opwekker:.de muziek Klokgelui kondigde om half acht Zaterdagmorgen het begin van den grooten feestdag aan. Het was geen wekker voor een slapende stad, want reeds waren in vele huisgezinnen de voorbereidingen gaande voor de ontvangst van de Engelschen, ter- wijl in andere de kinderen onge duldig op het oogenblik wachtten, dat zij naar de speelvelden konden trekken, om elkaac te bekampen en te probeeren de begeerde prijzen machtig te worden. Natuurlijk was de heer Hakkert xnct het O.N.I. en Hakkert-ensem- ble weer present om de zieken en ouden van dagen enkele vroolijke muzikael uurtjes te bezorgen. St. Am brosius onderbrak zijn muzikale rondwandeling, om de aan bed ge- bondenen te doen deelen in de feest vreugde. Voor de bezoekers was het spel van den heer Timmermans een spe- ciale attractie, want een carillon is niet iets, wat zij vaak hooren. Het concert in de Plantage, dat der traditie getrouw door het Ste delijk Muziekcorps werd gegeven, had groote belangstelling. De lichtstoet Het was een groote temptatie voor de jeugdige deelnemers aan den lichtstoet, om met het aansteken van de diverse lichtbronnen te wach ten tot het sein werd gegeven en velen hielden hun hart vast, toen reeds lang voor het vertrek van den stoet de fakkels en kaarsjes beden kelijk ver waren opgebrand. Gezien het feit, dat het vooral jeugdige personen waren, die deelnamen, ter- wiil zïi bovendien reeds den heelen dag iri touw waren geweest, was de uitgelegde route te lanS-„Ver scheidene groepen gingen er dan ook voortijdig tusschen uit. Ben toeken van verantwoordelijkheidsbesef bij d<* leiding en een tip voor het be- stuur van de Oranjevereeniging Niettemin verdient dit nummer van het Koninginnedagprogramma vol gend jaar herhaald te worden, want het was een feeëriek gezicht om de vurige slang door de Schiedamsche strati #i te zien trekken en vooral op de Lange Haven, waar het wa ter een speelsche herhaling gaf van het lichtfeest, kon het oog volop genieten. In alle straten sloegen rijen men- schen de stoet gade en er zullen maar weinig huizen geweest zijn, waar de familie thuisgebleven was, ondanks de dreigende activiteit van het lange vinger-gilde. DANSCURSUS YOOR KATHOLIEKEN Onder bekwame leiding van een Commissie van Toezicht wordt een danscursus georganiseerd voor be ginnelingen en gevorderden. Ouders kunnen ervan verzekerd zijn, dat hun kinderen slechts met nette katholieke jongelui in aanraking komen. In zooverre dat mogelijk is, zal de Commissie van Toezicht in samenwerking met de parochie geestelijkheid daarvoor zorg dra gen. De cursus heeft plaats in de zaal van Tivoliop Maandagavond van 79 uur voor beginnelingen en van 9—11 uur voor gevorderden. Bij groote deelneming eventueel ook nog op Vrijdagavond en Zondag middag. De eerste avond is Maan dag 16 September. Opgave kan geschieden op Zon dag 8 September van 46 uur in den R.K. Volksbond. Grensleeftijd 18 jaar. AFSCHEID HOOFDINSPEC TEUR VAN KESSELEN De hoofdinspecteur van politie, de heer J. van Kesselen heeft Za terdagmiddag tijdens een verkorte afscheidsbijeenkomst het politie corps vaarwel gezegd en den dank van de burgerij en collega's in ontvangst genomen voor het werk, dat door hem tijdens de laatste jaren is gedaan: De heer J. H. van Veen, wnd. commissaris van poitie, wees op de kwaliteiten, die de scheidende tij dens de bezetting en in den tijd daarna aan den dag heeft gelegd. Namens het politiecorps bood hij den heer van Kesselen een aschbak met inscriptie, alsmede een album met namen van de leden Van het corps en foto's aan. De wnd. burgemeester, de heer P. M. B. Alberts, sprak over de goede samenwerking en de goede wijze, waarop de heer van Kesse len de moeilijkheden tijdens den oorlog had opgelost. De brigadier Zuidergeest bood bloemen aan, terwijl de heer de Waal namens het politie-muzlek- corps sprak. De heer van Kesselen vond, dat de woorden van lof wel eenigszlns leken op die van een begrafenis. Hij meende, dat vóór alles dank moest worden gebracht aan den heer van Veen onder wiens leiding al zijn werk was verricht. Spreker ging thans in een betrekking, waarnaar zijn hart altijd was uit gegaan, hij hoopte de vroegere collega's nog vaak te ontmoeten, zij het dan niet voor een bekeuring. De gisteren gespeelde wedstrijden in Delft en Den Haag hebben voor de Schiedamsche handbalvereeniging D.W.S., twee prachtige resultaten opgeleverd. Het eerste dameselftal heeft kans gezien den promotiewed strijd tegen Esdo met 65 te win nen, zij het na verlenging. Door dit succes veroverden de D.W.S.-dames het eerste klasse-schap. De D.W.S. heeren hebben voor de dames niet ondergedaan, en even eens een prachtig succes behaald. De eerste ontmoeting tegen Hellas was wel bijzonder spannend, daar deze wedstrijd met 33 geljk ein digde. Via doelworpen kwam D. W. S. in de volgende ronde tegen Do- nar. D.W.S. won nu met 52 en Wie ons zegt, dat de wedstrijd van Zaterdagmiddag op niet hooger peil stond, dan een 3e klas ontmoeting, moeten wij gelijk geven. Wie ons vraagt, wat het nut van deze ont moeting was, moeten wij er op wij. zen, dat de voetballerij slechts het zeer ondergeschikte middel was voor het zeer groote doel. De sportuitwisse- t is slechts mo gelijk wanneer de imanciën dit toe laten. De financieele basis komt echter alleen tot stand bij voldoende publieke belangstelling, die op haar beurt afhankelijk is van de aantrek kelijkheid van de gespeelde wed strijden. De belangstelling voor de En. gelschNederlandsche Sportuitwis se ling, dit in verband met den wed strijd van gisteren, zal dus niet af hankelijk moeten zijn van de direc te resultaten, zooals een aantrekke. lijken wedstrijd, maar van het beoog, de doel, de blijvende veromding der beide steden. Daaraan steun te ver- leenen, is de mogelijkheid voor groo te categorieën jonge Schiedammers openen, om hun levenshorizon tot over den Engelschen einder te ver wijden. De wedstrijd van Zaterdagmiddag werd bovendien zeer ongunstig be- invloed door de vermoeiende reis, die de Britsche ploeg pas achter aen rug had, de emoties van de konin klijke ontvangst en het afmattende staan tijdens aubade en défilé. Na de afstraffing, die Wands worth op eigen terrein gekregen had, was het te verwachten ge weest, dat de keuze-commissie en de technische commissie voor een elftal hadden gezorgd, dat niet al leen sterker zou zijn, maar ook een team, d.w.z. een samenhangend ge heel zou zijn. De verdediging was aanzienlijk beter dan in Mei. Har- reld was een betrouwbaar keeper, Douglas en Parrot goede backs. Slecht was de middenlinie, terwijl OPENING S. 45 De heer P. A. Begeer opende gis- teren met een korte inleiding tentoonstelling van de Schiedamsche Kunstenaarsvereniging S. '45 Zij voordracht werd met groote aan dacht gevolgd en de aanwezigen bleken het niet in alles niet hem eens te zijn; hij toonde in zijn in leiding een uitgesproken voorkeur voor de moderne richtingen. Plaats ruimte staat ons niet toe dit nieu we teeken van artistiek leven in onze stad vandaag te bespreken. Wij komen deze week nog op de tentoonstelling terug. v. d. KUIJL VERSLAAT DAATSELAAR De S.Z.C.-er Dolf v. d. Kuyi, ver sloeg by de zwemwedstrijden, die Zaterdagmiddag te Rotterdam wer den gehouden, in een nek aan nek race de kampioen Nederland op de 1500 M van Daatselaar met ander halve meter De kamp ging over 2 K.M. Over whelming", overweldigend, was het eenige woord, dat in staat was de veie emoties van onze Engei- sche gasten weer te geven. Dé millioenenstad-bewoners zagen zich plotseling geplaatst in het mid den van de belangstelling van tien. duizenden. Is het dan verwonderlijk, dat deze van nature reeds gereser veerde menschen by het zien van de menigte voor het station, liefst rfdi- rect rechtsomkeert hadden gemaakt? De reis was voorspoedig verloopen, al hadden tientallen hollende en met deuren slaande kinderen van de World Friendship Association, het siapen op de ,,Praque" geredu ceerd tot dommeltjes van vijf of tien minuten. Om tien voor tien reed de electrische uit Hoek van Holland binnen en vanuit de wi- war van koffers en cricketbags wer_ den de eerste welkomst, en weer zienshanden toegestoken. Het hooggelegen perron gaf den gasten direct al een prachtig over zicht van de duizendkoppige me nigte, de fleurige haag van gym nasten en het vroolijk versierde Stationsplein. Buiten den uitgang van het sta tion verwelkomden de wnd. burge meester, P. B. M. Alberts en zijn echtgenoote, den Mayor van Wands worth Aid. F. T. Jordan, de Mayo ress. het A. N. S. A.-comité van de Wandsworth en de rest van het gezelschap Aan de Mayoress werden door een dochtertje van den wnd. burgemeester bloemen aangeboden, O. B. K. speelde het Engelsche en het Nederlandsche volkslied, waar na de officieele personen, onder wie het bestuur van de Oranjever eeniging, in de rytuigen plaats na. men. Tusschen de haag van leden van sport- en jeugd vereenigingen en de tot in drie rijen staande Schiedammers door reden zij ^ia Singel en Lange Kerkstraat naar net stadhuis. Tijdens den rit werden de gasten hartelijk toegejuicht, en wel een bijzonder woord van hulde mag gebracht worden aan de bevolking die zich voorbeeldig gedroeg en stipt de aanwijzingen van de politie volgde. Veel van het slagen van dezen tocht was aan de correcte houding der Schiedammers te lan- ken. Op het Stadhuis Aan den voet van den St. Jans toren was het nog feestelyker dan de i# aditie het wil. St. Ambrosius, Crescendo, Gusto, Harpe Davids, het Harmonie en Pijperkorps en de Oran je Garde stonden hier opgesteld, om de aubade te verzorgi.i. Nadat de volksliederen wederom gespeed waren, nam de heer Alberts het woord, gevolgd door den Mayor van Wandsworth, die diep onder den indruk was van dq hartelyke ontvangst. De ontvangst zal in de annalen van Wandsworth, geen ge. lijkwaardigen tegenhanger kunnen aanwijzen en voor den Mayor was het de grootste gebeurtenis van zijn ambtsperiode. Het défilé werd een machtige ma nifestatie van de Schiedamsche ieuge die toonde welk een kracAtig ver eenigingsleven, maar vooral welk eer. gezond familieleven Schiedam geluk kig nijg kent. Na het gebruik van koffie in dt raadszaal namen de gastheeren hun logé's mee naar huis, waar de reeks sensaties gelegenheid kreeg even te bezinken, voor zoover de gastvrou wen niet voor nieuwe gezorgd had den. kwam in de finale tegen Olympia uit. D.W.S. was onweerstaanbaar in zijn opzetten en won met klin kende cyfers 72. D.W.S. II heeren werd in de kwart finale met 21 verslagen, na eerst een groote 7I overwinning op Turnhout behaald te hebben. DUIVENSPORT Zondag organiseerde 't kringcon cours Schiedam een wedvlucht van uit Gorinchem, 36 K.M. De prijzen werden behaald129 J Flipse, 23541 Gebr. Verheugen, "317 A. Rigters, 443 M. Kouwenberg, 518 J. Freij, 67915 J. v. d. Linden, 8—14 Gebr v, d. Kant, 10—11—23 J. Doejaaren,' 12 G. Breur, 1339 W. v. d. Windt, 16—32 P. van Os, 1£—27— 28 A. Bakker, 20—37—44 J. Simons, 21 Gebr. v. d. Tuijn, 22 H. v. Put, 24. R. v. Dopik, 25—30 P. Weinties, 26. W. v. d Schoot en Co., 31 C. Rigters, 33 R. Muijlwijk. 34 W. van Beuren, 36 C. Verhaeren, 38 J Heijs- ter, 40. A. Broeders, 42 G. Zagwijn. Loslating 9 uur, le duif 9,32,25 uur, laatste duif 9,35,44. BURGERLIJKE STAND GEBOREN; Lea dochter van D. Krommendam en J W A van der Kooij, Boerhavelaan 1; Adrianus, zoon van P F Verhoef en J F Kiele, Boerhavelaan 1; Lidewy, dochter van G J Buitenhuis en C P van der Kaag, Warande 27; Quirinus A zoon van J A Ham en C S Foet, Jan van Avennesrtaat 59; Yvonne, dochter van M G Kars en A Ver meulen, Dr. Noletst&at 1; Karei A. zoon van J Ritsema van Eek en E Roelofsen, L. Achterweg 14; Johannes M. zoon van D W van 'er Leye en A P van Dis, Boer havelaan 1Hendrik, zoon van H Kreft en E B Tempur, Boerhave laan 1. OVERLEDENJ. Alderliesten, 82 jaar, weduwe van J S Hooger- brugge, Polderweg 256; J Kramp, 71 jaar, weduwe van H K Vester, Dr. Noletstraat 1; J W Ris, 67 jaar. Burg. Knappertlaan 195. in de voorhoede Poestwich een goe de party speelde, terv ijl ook Aements goede momenten had. Het Schiedamsche elftal v as geen schaduw van zijn Engelschen vorm. Vooral de voorhoede stumperde. De! Bruijn was volkomen misplaatst als midden_voor, langzaam van reactie, moeizaam in het wegwerken van 'n bal en niet in staat een behooriyk schot op doel te leveren. Schrumpf kwam niet boven zijn clubgenoot uit en leed aan hetzelfde euvel, een, mankement, dat voor S.V.V. den weg naar de le klas gesloten zal houden zoolang het aanwezig is. C« Boon maakte geen ongunstigen in druk, vooral na de rust en na een zware fout van hem, liet hij geen werk zien. Poulus was de beste speler van het veld, ook nu weer door de gasten, zeer bewonderd, om zijn voetballers talenten. Van Schijndel deed het bo ter dan Van Buitenen, de beida backs waren voldoende evenals de keeper. Over den wedstryd kunnen we kort zijn. Schrumpf weet na onge veer 15 minuten spelen in te schie^ ten, nadat de bal reeds vele malen geweigerd had tusschen de palen to verdwijnen, ondanks opgelegde kan sen. Er is een duidelyk Schie- damsch overwicht, maar de gastta, doen alles, om dit te beperken. Prestwich weet na meer dan een half uur spelen den gelykmaker toi scoren. De rust gaat met een goal aan beide kanten in. Na de rust blijft het prutsen en schutteren voop het doel van Wandsworth en wan néér na zoo n amusante vertooning een der backs het doei schoon veegt komt de Wan .vorth aanval op gang en wordt van Noortwyk zelf a gepasseerd. Deze achterstand is te veel voor de Schiedammers, het spelpeil stijgt eenigszins. Een kwar tier na rust maakt Gosens uit een voorzet van Boon gelijk. Deze com binatie zorgt in omgekeerde volg orde voor een derde goal, er komt dan spoedig een vierde bij, maar Wandsworth vertikt het toch, om overspeeld te worden en Clements weet den achterstand tot 43 te verkleinen. In de laatste minuten maakt Boon het vijfde en laatst® doelpunt. Het diner Een intiem diner, dat de gaste)* voor schier onoverkomelyke moei. lijkheden plaatste in verband met de zeer gering'e hoeveelheden, dia zij plegen te verwerken, werd na dea, wedstrijd in Hotel de Kroon gehou den. Tijdens dezen feestelijken maal tijd werden de woorden van vriend schap herhaald in velerlei vorm ea taal. Een bowler s strijd Spanning tot het eind In het kader van de sportuitwis- seling werd gisteren aan de Dam- laan de cricketwedstrijd Schiedam Wandsworth gespeeld. Een talrijk publiek, zoowel in als buiten het veld, was van dezen spannender* wedstrijd getuige. Het is geen wed strijd geworden van het door de toe schouwers zoo gewilde bright cric ket", maar aan spanning heeft het niet ontbroken. Schiedam heeft dei* wedstrijd met 7 runs verloren en met eere. Op de eerste plaats onza. gelukwenschen aan de winnaars, vooral door hun prachtig veldwerk! hebben zy dit resultaat bereikt. Na den wedstrijd waren de speler*, nog even bijeen, waarby aan Geoffry Smith de bal werd aangeboden, als herinnering aan zijn subliem spel. OFFICIEELE KENNISGEVING Aflossing obligatiën B en W. van Schiedam brengen ter kennis van belanghebbenden, dat per 1 December 1946 alle nog niet uitgelote obligatiën van de 3% pet. leening 1902 van de gemeente Schie dam zullen worden afgelost. De over de maanden October en November 1946 verschenen rente zal worden betaalbaar gesteld op cou pon no. 90 met een bedrag van 5.83 De aanbieding ter aflossing kan geschieden bü de Kasvereeniging N.V. te Amsterdam en bij de firma Landry van Till te 's-Gravenhage_ Schiedam 29 Aug. 1946. 54). Laureen's gelaat werd ernstig. Kwamen deze vragen enkel voort uit Zijn belangstelling voor haar, of be stond er een diepe grond voor? Zij trok Ziöh haastig een weinig terug. Er klonk een knappend geluid en een van ae paarlen van haar hals snoer. dat h.. in zyn vngers *iel op 'den grond. Zij ving voorzichtig het gebroken snoer op en borg het in haar tasch- je, tegelijk met de enkele paarlen, welke op de canapé naast haar wa ren gevallen. Lansberg schrok Dat spijt me werkelijk zeer, zeide'hn op meelij- denden toon. Oh, het geeft niets. Er is er maar één gevallen Die Ugt daar on der je bureau. Lansberg knielde, om den verloren parel te zoeken. Terwyi hjj bukte, viel er iéts uit zijn zak, dat, zonder dat hij het merkte, over den grond rolde tot bij Laureens voeten. Om dat dit voorwerp haar bekend voor kwam, bukte zij zich, teneinde het precies te kunnen zien. Dan rolde zij het wat verder van zich vandaan en stond op. Zij was doodsbleek. Doe geen moeite, zei ze. Die parel zal morgen wel gevonden a or- dn Ik moet nu terug naar mij i hotel. Haar lippen vormden de woor den automatisch. Lansberg stond op. beschaamd over zijn onvoorzichtig heid. Ja. mijn bediende zal hem zeker vinden. Je moet mij toestaan, bet snoer opnieuw voor je te laten aan rijgen, Laureen. Ze zijn kostbaar, die parels. De geldbelegging van een ac trice, wist zij luchtig te antwoorden. Terwijl zij door de kamer liepen, raakte zijn voet het kleine voorwerp, dat hy had laten vallen. Vlug raap te hij het op en liet het in zijn zak glijden. Eerst nadat zij vertrokken was schoot het hem te binnen, dat zij zijn vraag niet beantwoord had. Maar Laureen twijfelde er nu niet meer aan, dat hij Delmond gekend had. Want, in die eene seconde, dat zij, zich met wild kloppend hart voor overboog, had zij in het kleine voor werp, dat uit Lansbergs zak was ge vallen, een zegelring herkend, wel ke Leslie Delmond vier jaar' ge:e- den in Nice altijd gedragen had. Het was dienzelfden Dinsdag avond, even elf uur ,toen inspecteur Reynolds' vrouw met haar zwager uit een bioscoop in Highgate kwam. Zij knipperde even met haar oogen bij den overgang van het donker In de zaal naar de straat met de vele lichten Daat gaat onze tram, Bill, maar we zullen op de volgende moeten wachten. Deze is vol. Naar de maan met je trams! riep haar zwager. Wanneer ik een dame mee uit neem, doe ik het goed. Hela, taxi!!! rep hij een voorbijry- denden taxi-chauffeur toe. Flauw protesteerend tegen deze verkwisting Inspecteur Reynolds had een heel zuinige vrouw liet zij zich door Bill in de auto helpen. In het geheim bewonderde zij den luldruclhtigen broer van haar man een kapitein van de groote vaart. Bill was ln geen twee jaar ln En geland geweest en dien ochtend vroeg had hy onverwacht getelegra feerd ,dat hij 's middags voor een kort bezoek zou overkomen. Heb je eenig idee, wanneer Tom terugkomt, Agnes? vroeg kapitein Reynolds. Zij schudde het hoofd. Neen, zuchtte zij. Hji telefo neerde me vanmorgen van de Yard, dat hjj direct naar Frankrijk moest gaan en dat hij verwachtte. Donder dag terug te zijn. Heb je hem gezegd, dat ik kwam? vroeg haar zwager. Ja, ik zei hem ,dat je geseind had, dat je vandaag zoudt komen en Tom zei, dat je zeker tot na Zondag moest blijven. Kapitein Reynolds stak zijn pijp op en blies tevreden een zware rookwolk uit. Hij hield heel veel van zijn broer en schoonzuster en wan neer hii aan land was, deed hij nelts liever dan wat in hun huis en tuin rondscharrelen. Natuurlijk blijf ik, zei hij op gewekt. lit zou niet kunnen weg gaan, zonder den ouwen jongen ge zien te hebben. Zeg, Agnes, waar voor is hü naar Frankrijk gegaan? Mrs. Reynolds keek gewichtig. Hil heeft de leiding ln een groo te zaak. Twee nachten geleden is een filmacteur met chloroform ver moord gevonden in de flat van Lau reen Dat is die beroemde revue- artiste. Het zou ir-e niets verwon deren, indien een spoor in die zaak naar Parijs leidt. De taxi stopte voor het tuinhekje van het vrijstaande huis en kapi tein Reynolds hielp zijn schoonzus ter uitstappen. Een mooie film, mompelde zij, terwijl hij de deur openmaakte, maar erg droevig. Ik dank je wei voor den gezelligen avond. Bill. Geef mij Charley Chaplin maar Dan kun je nog eens lachen voor je goeie geld. Zet jij vast wat water op voor een grocje Dat zal je noed doen na al die. film—emoties. Mrs. Reynolds trad het huis bin nen, draalde het licht aan en ging water opzetten. Dan haastte zij zich, om de sporen van tranen weg te werken, welke nog zichtbaar waren na haar plelzierigen avond. Zij had de tafel gedekt voor het souper en de ketel begon al te zin gen, vóór zij besefte, dat Bill iog niet was binnen gekomen. Hij rookt die vuile pijp zeker buiten leeg, omdat hij weet, dat ik van zijn tabak altijd begin te hoes ten, meerde zij. De voordeur openend, riep zij hem. 't Water kookt en het souper staat klaar, Bill, Er kwam geen ant woord. Mogelijk liep hij otp zijn bé kende. rustelooze manier voor het huis op en neer. Zij begaf zich naar het hekje. Bill riep zij opnieuw. Vlakbij, in den tuin, hoorde zi] een flauw, kreunend geluid. Terwyi zij angstig toeluisterde, hoorde zij het opnieuw en zag zij een vagen donkeren vorm zich moei zaam over den grond naar haar toesleepen. Zij wilde schreeuwen, doch be dwong zich De vrouw van inspec teur Reynolds was geen lafaard. Zij wierp de deur van de hall wyd open, zoodat het licht op dat voorwerp wat het ook was naar buiten scheen en greep een zvvaren stok uit de parapluie-baJc. Maar het wapen ontviel haar hand, toen de kruipende gestalte naderby kwaim en zij, in den licht schijn zag, dat het haar zwager was. Vóór zij hem bereiken kon. rolde hij op zijn rug en bleef dan, na een laatste, bevend gekreun, dood stil liggen. Zij knielde in het grint naast hem, haar arm onder zijn hoofd schuivend om het op te tillen. Kon hij een be roerte gehad hebben, of een hart- fifl.nva.1 Bill, riep zij. Wat is er? Ik beu hier, bij je. Maar dan deinsde zj be vend terug, want haar vingers voel den iets warms en voohtigs. Bn in den linkerschouder van den man stak een mes. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 3