VOOR HET TRIBUNAAL POLITIEKE SPEURDERIJ Belgische lading te Rotterdam JAN HAKKERT gaat rusten Standpunt E. VC PRIJSP UZZLE z ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1946 PAGINA 3 P.R.A.-PRAATJE Een paar staaltjes van recherchewerk CONCERT IN DE PLANTAGE DRIEMAAL IS SCHEEPSRECHT SCHOENENDIEFSTAL VOETGANGSTER VERSUS WIELRIJDER ZONDAGSDIENST BIOSCOPEN SCHIED. POL. SPORTVEREEN. DE ZAAK HIJNA NAAR GOUDA s.v.v NA WELGEDANEN ARBEID HET FEEST VAN ORPHEUS OEFENWEDSTRIJD H.-D.V.S. Een magisch vierkant z 3 5 3 V 3 De Politieke Recherche Afdeeling, de tot P.R.A. omgedoopte P.O.D., werkt als sinds de bevrijding aan de opsporing \Cm politieke misdrij ven. Het resultaat van dit werk wordt gedeeltelijk duidelijk uit de dossiers, met welker hulp de zaken tegen de politieke delinquenten aan hangig worden gemaakt, maar be halve deze openbaarheid blijft zeer veel voor het groote publiek ver_ borgen, terwijl toch vele vragen op vele tongen branden. Het hoofd van de P.R.A., district Vlaardingen, de hoofdinspecteur van politie W. H. Kloeseman, was zoo Vriendelijk ons in staat te stellen enkele van deze gevallen te publi- ceeren. Van de weinige regels, die "wij schrijven, zouden Havank, Char_ teris, Christie en al de grooten van de cream of crime" stationskios. ken vol detectives produceeren maar wij moeten de nuchterheid aan de kortheid paren vanwege allerlei schaars chten. De arrestatie op het hoofdbureau Op het Hoofdbureau van politie werd regelmatig naar „de Engel- sche zender" geluisterd. Verschil lende afdeelingen hadden radio en ook op do afdeeling Recherche, die gevestigd was in het gebouw naast het Hoofdbureau was dit het ge val. De toenmalige hoofdinspecteur van politie luisterde hier ook mee. Wraakzucht werd de voornaamste drijfveer tot het verschrikkelijke misdrijf, dat zich naar aanleiding van dit luisteren voltrok. Een poli tieman, die een wrok tegen den hoofdinspecteur koesterde, gaf aan J. S., den veelbesproken agent bij den politieken dienst, de tip. Deze stelde er Machielsen, den beruch- ten verrader, van op de hoogte, waarbij hij bovendien een situatie- teekening gaf van de plaats, waar Werd geluisterd. De S.D. deed hier op in April 1944 een inval11 per sonen werden bij de radio aange troffen. De hoofdinspecteur ont sprong den dans, omdat hij toeval lig met vacantie was. Een man, die niet had meegeluisterd, maar wilde waarschuwen, liep eveneens in de armen van den Sicherheits Dienst. Majoor Versteeg, toen het hoofd der politie, wist van het heele ge val af; S. had hem van te yoren ingelicht. Niets is er door hem ge daan, om de bedreigden nog te red den; hij wordt dan ook tot de schul digen gerekend Op Dollen Dins dag gingen de' ongelukkigen van Vugt naar Duitschland. Nooit wer den ze teruggezien. De moord op de Geb Eykenbroek De 10e November 1944 is één van de zwartste dagen geweest voor de bevolking van W. Nederland. Ironie bij een tragedie was de letterlijkheid van deze duisternis, want velen do ken onder vloeren, tusschen muren en plafonds, achter kasten. Zoo ook de gebroeders Eijkenbroek, helaas niet voor lang. Ze werden verraden, opgehaald en neergeknald. Hoofd schuldigen waren, behalve den ver_ rader, Siebers en Engelshoven van den S.D. De capitulatie gaf spoedig gelegenheid om Siebers te grijpen maar Engelshoven ontkwam aan de hand van Vrouwe Ju3titia. Ten minste dat dacht hij. De geblind doekte heeft haar speurders en al Was het na 15 maanden, de Rotter- damsche P.R.A. kreeg hem te pak ken in Bonn aan de Rijn, ver van de plaats des misdrijfs, maar voor de P.R.A. niet ver genoeg. Ze be kenden beiden. De beruchte terreinbeambte van Wilton, van Houwelingen, werkte nauw samen met den S.D voor het opsporen van illegale werkers. Niet zonder droevig succes: van de door zijn toedoen gearresteerden, bezweek er één in het concentratiekamp. De beruchte luit. Rest De Landwacht van Rotterdam arresteerde in September 1944, stij gend naar de gierenrotstoppen van haar korte, maar bloedrijke loop baan de gebroeders Smit en den heer Treurniet. Zij hadden illegale bladen verspreid, waren door J. M., den N.S.B.er, verraden, via de Land wacht bij den S.D. beland en op de schietbaan te Rotterdam door het fusilleerings-commando van de Grüpo, onder commando van luit. Rest geëxecuteerd. Van de zich noel mende Nederlanders, die deel uit maakten van het Kommando-Rest hoorden eenigen zich rechtvaardig toebedeeld, wat ze zoo onrechtvaar dig aan anderen hadden aangedaan. Verraad, steeeds weer verraad In het Oosten van Schiedam had de illegale groep Peter v. d. Smit met medewerking van den drukker Schmidt een stencil-inrichting Het verraad, die kanker van den "bezet tingstijd, vond hier weer een voe dingsbodem in den nijd van de vrouw G. v. G. De S.D. was spoe dig ter plaatse, maar kon slechts één werker arresteeren, omdat de rest naar Brabant was. om een zen ding uit de lucht neergelaten wape nen in ontvangst te nemen. De fam van P. v. d. Smit moest het hierop ontgelden. Veilig waren intusschen de anderen niet Ook in hun gele deren loerde het verraad op de kans. Nog probeerden de betrapten het met de vuurwapens, maar de overmacht van S.S.ers bleek te groot en alle 30 werden de soldaten zonder uniform gearresteerd. Geen van hen ontkwam aan den moord, ook de ouders van den leider niet. Slechts één van de illegale werkers en een zuster van v d. Smit konden terug- keeren in een land, dat de geliefden en vrienden van hun hart niet meer herbergde. De P.R.A. van N.-Bra bant en die van Schiedam hielden den S.D.-beambte N. uit Den Haag in verband met dezen massamoord aan. Het Stedelyk Muziekkorps te Schiedam, geeft op Zondag 8 Sep tember, des namiddags om 8 uur, in de Plantage een uitvoering. Het programma luidt: 1. Per Aspera ad Astra, marsch, Urbach; 2. Ouver ture „Freija", Mann; 3. Uren-Bal let. Ponehiellt; 4 De vogelkoopman, Operette, Zeiler; 5. Largo van Han- del, bewerking Van Vleuten6 teloostertuln, Ketelbey; 7.' W lmtna marsch, van Leest. BURGERLIJKE STAND OVERLEDEN: C J van Dongen 70 jaar, Dr. Noletstraat 1; j Hem, mer.swaal 71 jaar, Dr. Noletstr. GEBOREN: Petrus J B zoon van P B Frlederich en A Th Boon, Anth. Muysstraat; Johanna R W. dochter van M W Scholte en J W Uljee, Boerhavelaan 1; Catharina B, doohter van B van Loopik en C M D Lourens, Boerhavelaan 41; Caspert H, zoon van J H van den Berg en H J M van As, Boylestr. 10; Martijntje, dochter van M A van Opvjnen en M Kers, Prins Fr. Hendrikstraat 2; Johanna, doch ter van J van Leeuwen en L Sterk, Heerenatraat 41; Dorothea, doen. ter van W Baksteen en J B Semé, Oostsingel 40; Jacques P, zoon van J van Oosten en C Schaafsma, Warande 97; Antonius J F. jom Van F w Bijtel en J van Haams- donk, Dr Noletstraat 1. Hedenmorgen hebben twee re chercheurs van de politieke recher. chepost te Schiedam P. N. aan. gehouden, die voor de derde maal uit het interneeringskamp was ontvlucht. N. was in een auto op weg naar Den Haag, Hij is ver. dacht van collaboratie en had reeds kans gezien om eenige malen de Belgische grens te passeeren. Door v. d. M., wonende te Schie dam, is aangifte gedaan van het feit, dat onbevoegden zich door mid del van een valschen sleutel toegang hebben verschaft tot zijn reparatie werkplaats van schoenen aan de Jan Vermeerstraat te Schiedam. Vermist worden een paar schoenen. Gisteravond had op de Gedempte Broersvest een aanrijding plaats tus schen een wielrijder genaamd D. J. S wonende te Schiedam, en een vóetgangster genaamd C. v. W., wo nende te v.m. Kethel. De wielrijder kwam te vallen en bleef versuft liggen. Nadat door een dokter hulp was verleend, is hij door de politie per auto naar zijn woning vervoerd De vóetgangster kreeg een lichte schaafwond aan het rechterbeen en kon haar weg vervolgen. P. J. W. Beukers, B. K laan 76, tel. 68004, J. J. G de Maeijer, B. K. laan 30, tel. '68163, A. L. J. Kunze, Singel 70, tel. 67760. Apotheek F. H Backer, St. Li- dwinastraat 58. Gravin Alexandra (Passage) Men neme een goed roode, liefst ibloe-d-roode Russische revolutie, voegt er ter verhooging van den smaak enkele Kozakkenkoren aan toe en laat het geheel goed ultko. ken op het vuur van mirailleurs en fusillade-pelotons. Wanneer dft ge heel gaar is, maakt men het op met flink wat Marlène Dietrich, indien mogelijk in nachtgewaad of avondtoi let (wit enNzilver loover verhoogen het effect), daarbij zorge men er voor, dat het gelaat en de rug van van Marlène onder alle omstandig, iheden de zijig ffnat-zachte va- nishing-cold weam.kleur behouden, terwijl aandacht voor de onberispe lijk getrokken wenkbrauwbogen eer ste vereischte is vooral als dit ge. heel tezamen mét een wolkje Ro bert Donat nogmaals in hetzelfde vuur gaat. Zelfs als u het oud-bak ken opdient, is het een succes, om. dat de onder alle omstandigheden delicieuse Marlène boven alles uit- smaakt. Voor volwassenen. Er is een goed muzikaal variété.nummer, waarvan de dame tapdanst. Soldaten zonder uniform Kunnen we van onze Belgische broeders wel anders verwachten, dan een verzetsfilm, waarvan het thema anders is dan van een or- dinairen stuiversroman, maar die in de uitwerking van het unieke gegeven tot een alledaagschen detec tive wordt. Oppervlakkigheid is mi. mers een' trek in hun volksaard Als kriminal.film is zij niet slecht. De geheime deur is er, de fatale vrouw, het dreigen met revolvers, en bovendien nog enkele goed spe lende Gestapo.beambten, die voor den lach zorgen De geest van het verzet, wie 'zoekt hem nu nog, na de eerste films over de bezetting? Er was geen geest van verzet er waren tientallen geesten van verzet. De Noord Nederlanders, die uit principieele, maar zeer verscheiden redenen vochten, en nu vragen om de uitbeelding van ,,den" geest van het verzet zullen die tvoit te zien kriyf n, omdat zij vragen om de verbeelding" van hun geest van verzet en die appelleert maar aan zoo weinigen. De Belgen voor wie zoo zegt 't<P/ film Atheïst of geloovige. denz l'den strijd voerden kon den niets beters brengen, dan een sensatiefilm. Oh ja, zoo als op de film is het in feite geweest, maar feiten bedriegen zoo (vraag het maar aan Copernicus en CalilÊÏ) en daar. om zijn wij zoo vrij te verlangen dat men ons laat zien wat er achter de feiten zat. Wie die vraag afdoend, de oplost in film taal, mag zijn pro duct een verzetsfilm noemen Wij gelooven dat zij nooit gemaakt zal worden. Op Dinsdag 18 September a.s. zal de Amsterdamsche Politie Sportver- eeniging de gast zqn vein de Schie- damsche Pol. Sportvereen. Beide vereenigingen hebben reed3 ver schillende malen elkaar op sport gebied bekampt, en zoo zal dien dag om 1 uur op het terrein Bosch- hoek een voetbalwedstrijd tusschen beide vereenigingen worden ge speeld Het elftal der Amsterdam mers, waartegen S.F.S V. zal uit komen, speelt in <je res. 3e klasse K.N.V.'b. Den Schiedammers wacht een zware strijd, doch zij zullen hun huid zoo duur mogelijk ver- koopen Gisteren werd de zitting van het Tribunaal gepresideerd door mr. Cos. secretaris was mr. O. Sipkes, terwijl als leden de heeren H. K# de Groot en N. Koren aanwezig waren. Mej Maliepaard werd wegens om gang met een Duiitschen militair 'veroordeeld tot interneering voor an derhalf jaar met dien verstande, dat zy top 15 Febr. uit het kamp kan worden ontslagen. Zij werd ontzet uit de beide kiesrechten. Vervolgens diende de zaak van C. Hijna, den man, die tijdens de bezetting ruilhandel 'had bedreven met Duitscihers, daardoor voordeel had getrokken van den door de aan wezigheid van den bezetter ontsta, nen toestand en door zijn vriend schappelijk en omgamg met zijn „clierttele" afbreuk had gedaan aan het verzet van het Nederland, scfhe volk. De ruilhandel bestond uit het ver. sjacheren van groote partijen aard. appelen tegen jenever en koffieboo- nen. Buren van Hij na hadden gezien, hoe groote partijen, één van 30 zak ken, bij Hijna waren binnengebracht en zelfs een keer twee halve var kens en twee fietsen. Dit laatste feit werd door verdachte ontkend. Bij verdachte izouden bov.er.dien no,g al eens feestjes gegeven zijn, die de vorm van orgieën aannamen. Op deze - partijen zouden de Duitschers vrouwen hebben meegebracht. Een der buren verklaarde dat een Duit. eoher en een vrouw eens bij hem beid hadden om kamers te huren, zeggend dat zij door Hijna ge3tuurd iwaren Getuige ontkende het van de feestjes. Hij gaf echter toe, dat hij wel eens dronken was geweest. Mr. Cos zei, dat alles natuurlijk af hing van de vraag, wat verdachte feest noemde. De dronkenschap van de Duitschers meende Hijna heel verklaarbaar, want ze konden ner. gens tegen. Van den ruilhandel had verdachte nooit in geld voordeel ge trokken. Hij had de aardappelen voor zijn eigen gebruik noodig en gaf ervan zonder geld te vragen aan anderen weg. Hoe de voorzit ter het ook formuleerde, verdachte bleef ontkennen, ooit geld voor ziin transacties te hebben ontvangen. De vrouiw van verdachte vertelde, dat na de bevrijding alles wat zij hadden door de B. S. in beslag was genomen en dat zij nooit iets had teruggezien, ook al had zij op papier het recht alles terug te krijgen# Op de vraag, wat verdachte van zijn houding vond, zei hij, dat die ©enigszins verkeerd was geweest. Voordeel had hij er uiteindelijk niet van gehad, want hij was nu zoo arm als Jolb. Mr. van Velzen., de raadsman noemde het twee invloeden, die ver dachte tot deze daden gebracht had, den. Ten eerste die van de gemakke lijke rverruillbaarheid van levensmid,, delen, die hem in het begin van do bezetting verwikkelden in een bon. nenaffaire, waarvoor hij 8 maanden gevangenisstraf kreeg en vervolgens de aantrekkingskracht van dien drank. In dit laatste geval betrof het wel een typisch Schiedamsdh misdrijf, aldus de raadsman Ver dachte was na zijn veroordeeling door de Duitschers practisch wel ge* dwongen geweest aan dit soort han del te gaan do-en, om in zijn onder houd te blijven voorzien en om do voedingsmiddelen te bemachtigen^ die hij voor zijn zeer vermagerd lichaam noodig had. Spreker meende enkele getuigenissen met een- korrel zout te moeten nemen Hij legde ver klaringen voor van enkele menschen dat Hijna voor zijn levensmiddelen geen geld had gevraagd, o.a. ge tuigde dit Zr. Bremer van het St. Jozef kindertehuis en broeder_over„ ste van het klooster aan de Waran de. De raadsman meende, dat de in terneering lang genoeg had geduurd en dat verdachte door het verlies van alles, wat hij had, reeds zwaar ge noeg gedupeerd was. Hij vroeg di rect uitspraak. Na de raadskamer wees het tribunaal vonnis en veroor. deelde Hijina tot interneering voor den tijd van anderhalf jaar met af trek van den tijd reeds in internee ring doorgebracht, zoodat hij op 30 Nov. vrijkomt. Hjj werd uit de bei de kiesrechten ontzet speelt SW 1 Zondag a.s. speelt SW 1 fn Gouda een wedstrtfd tegen de club ^an dien naam, ter gelegenheid van het veertig-jarig bestaan. SW 2 speelt om 2 uur op het terrein aan den WestfrankelancL schedijk een wedstrijd tegen The Rising Hope 1 uit Rotterdam. Aan. vahg 2 uur. Om half elf speelt 'SW 3 tegen CW 2 en SW 4 tegen CW 3. Tijdens de gisteren te Rotterdam gehouden vergadering van de E. V, C. betreffende het in te nemen standpunt t.a.v de voor Antwerpen bestemde schepen, heeft de E. V. (J besloten dat de schepen welke Bel. gische of voor Antwerpen bestemde en andere lading aan boord hebben, in de Rotterdarwsche haven wèl zul len Worden gelost echter met dien Van de eerste fox-trot naar de Boogey-Woogey is de weg van Jan Hakkert geweest in de dertig jaren, dat hij Schiedamsch eigendom is geworden. Als organisator van een goede stemming even onmisbaar als datgene, waarom onze stad devie- zen.producent is. En meer dan dat, een man, die liefde had voor zijn vak en daarom altijd klaar stond, om te spelen Als er wel iemand recht had op een bloem stuk en een openbaren blijk van dankbaarheid, was hij het. Dertig jaar, van zijn 16e jaar af speelt hij al ln Schiedam en nu Vü de drie kruisjes achter zich heeft gelaten, gaat hij de goede maar vaker dog slechte piano's van de Schiedamsche BüJhne vaarwel zeggen. Zijn les sen, zijn voorzitterschap van de B A. M zijn organistschap nemen hem te veel in be flag, om er de amusementsmuziek bij te blijven be oefenen. In den R. K. Volksbond waren de H.H. bestuurders van vereenigingen. waarmee de heer Hakkert in al die jaren had samengewerkt, bijeen ge komen, om hem geluk te Wenschen en vaarwel zeggen. Zijn collega's hadden voor m goed verzorgden avond gezorgd. Leen de Bruin was er The Wailana Ha- waiians, Quillètto, de vingervlugge goochelaar André Gilbert, de zeer goede muzikale clown The Jolly Players en de Wika's. het dansor- kest, dat de taak van de Hakkert over zal nemen. De voorzitter van het huldigings comité de heer L. van Putten, open de den avond met een woord van felicitatie, een geilukwensch ver, mengd met weemoed om het schel den. Vlak vóór de pauze sprak de wnd. burgemeester, de heer P. B. M, Alberts namens het gemeentebe stuur zijn gelukwenschen uit „On ze Jan" had den dank van de ge. meente verdiend voor zijn werk in de rusthuizen, ziekenhuizen, voor de Schied. gebrekkigen. en voor de Oranjevereeniging. Spreker wenschte ook den vader van den heer Hak kert in deze hulde te betrekken. Hij hoopte dat de scheidende jubi laris te zamen met zijn vrouw nog lang van de welverdiende rust zou mogen genieten. Vervolgens werd er nog gespro ken namens de Oranjevereeniging, de Wika's, den Centralen Bond van Werkmeesters, de E. H B* O., den Eers|n Ned Bond van' Oud.onder- officieren, Het Ned. Hetrv. Wees huis, waarbij de heer Hes een be rijmden wensch uitsprak, de Schied mandolineclub O. N. I. waarvan de heer Hakkert sedert de oprichting lid., later voorzitter en nu directeur is R. D. O.. Het Schied. Tooneel- gézelschap, De Delfshavensche man. dolineclub Mignon, de Oranjebuurt- ver Gusto, De buurtver. Vlaardin- gerdijk en Wattstraat, de Hengelaars, club ,,de Amateur" en tot slot door Leen de Bruin, die al 30 jaren «net Hakkert samenwerkt Een twintigtal bloemstukken her. sch'.ep het tooneel al gauw in een feest van kleuren, terwijl de smaak getergd werd door énkele »ooie fruitmanden en een taart. De jubilaris dankte allen met een kort woord. verstande dat de E. V. C. de ga rantie krijgt dat de Belgische lading in loodsen zal worden opgeslagen tot de staking ln Antwerpen zal zijp opgeheven. Op deze wijze wil de E V. C. voorkomen dat de betrokken schepen werkeloos blijven liggen. De E. V. C. kon echter toen zij met de S V. Z 'een bespreking omtrent deze 'garantie aanvroeg, niet worden ontvangenook met den districtsha veneommissaris was geen contact mogelijk. Heden wordt in Antwerpen een re. ferendum gehouden over het al dan niet doorgaan van de staking. Zet ten de Belgische havenarbeiders de staking door, dan zal de E. V C. te Rotterdam a.s. Maandag haar maatregelen tegen de Belgische la ding vervoerende schepen nemen Het groote feest van Orpheus ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan zal alleen toegankelijk zijn voor de werkende leden met hun dames en niet, zooals door ons ten onrechte werd gemeld* voor donateurs. Zondag zal Hermes D.V.S. op haar terrein aan de Damlaan een oefen wedstrijd spelen tegen het Haagsche Quick .De Schiedamsche ploeg zal bij wijze van proef als volgt zijn sa mengesteld Pil, doelv. d Vlies, A. v. d. Tuyn, achter; v. d. 1 Poulusi, Van Buitenen, midden; Lengkeek, C. v d. Tuyn, Mole naar, Stolk, Borrani, voor. Tette- laar vertoeft in het buitenland en kan niet worden opgesteld. Sondag 15 September zal Hermes D.V.S. niet in Breda tegen N. A C spelen maar in Amsterdam teger Blauw Wit. Hetzelfde elftal zal dar worden opgesteld, met alleen di verschil, dat Seton in plaats var Lengkeek rechtsbuiten wordt ge plaatst. Zondag zullen als voorwedstryden op het Hermes D V.S.-terrein wor den gespeeld: 10 uur Hermes D.V.S. 3O.V., 12 uur Hermes D.V.S. 2 Quick 2. Van het landelijk bestuur van ..Nationale Hulpzegel" ontvingen wij bericht, dat onder de deelnemers aan den rijmwedstrijd, welken wij eind Juli publiceerden, er 78 waren, die een goede oplossing instuurden. Onder hen werden 27 prijzen ver deeld. welke aan de betrokken ge lukkigen binnenkort zullen worden toegezonden. Hieronder volgt een opgave van de namen en adressen der winnaars met vermelding van de toegekende prijzen Mei. B. den Dekker, Hoofdweg 442 II. Amsterdam-W., 1 pr dames kousen; A. J Everts, Mient 447, 's-Gravenhage, siertegel; G. F. M. baron van Voorst tot Voorst, Hoo- ger Einde 54, Ouderkerk a/d Am- stel, glazen pot met vleeschmej. Tr. Verbruggen, v. Bommelenstraat 2, "Leiden, toiletzeep; T. Hamakers, Boerhaavelaan 54, Schiedam, limo nade-siroop; zr, Tr. Putters, Frans Halsplein 31a, Schiedam, kinder dekentje Th Janse, Hoogstraat 129b. Schiedam, 1 koek; mevr. B. M. M. C. Hesselbach, v. Vreden- burchweg 50a, Rijswijk Z.H., kin derdekentje; F. Zwarts, Hoofdstraat 87, Apeldoorn, siertegel; E. C van Hielevan Dijl, Schoolstraat 16, Venray, chocolade; mej. D. Auping^ Graaf v. Burenstraat 28, Deventer, kookboek; mevr. G. M. LeonéSmit, Nwe Langendijk 102, Delft, gries* meel; mej. Is. Gerrit, St Hippolytu* Ziekenhuis, Delft, kookboekmej. C. Th. van Luyk, Poortvlietstraat 41, Rotterdam, advocaat; Ellie Wea sels, Dirck Hoffstraat 9a, Rotter dam-W., bonbons; M. Eshuys, Nwe. Binnenweg 422b, Rotterdam, Toni cum Noury; W. P. H van Haeren, Burg. Martensstraat 10, Gouda, gla zen pot met vleesch; mevr. M. A. SchrooderBrouwer, van Itterson- Ziekenhuis, zaal H, Gouda, crème: D Bergsma, Waldeck Pyrmontlaan 9, Leiden, havermout; A. v. Keep, Burg. Serrarislaan 30, Breda, post Ginneken, chocoladeA. W. La- sance, A 22, Vessem N.Br., sigaren; J. Cerfontaine, Ziekenhuis M. Z. 4, Calvariënberg 11, Maastricht, ver zilverde lucifershouder; G. M Woes- tenburg, Beetzlaan 92, Soestdnk, zakdoeken; mej. M. Sonneveldt, H. Tollensstraat 33, Dordrecht, zakdoe ken; M. Bentvelzen, „Maasoord'N Poortugaal, Berkenhaarwater; Koos Jacobs, Hoeve Weltevreden, Acht huizen (Flakkee), verzilverde luci fershouder; L. Auping, Singel 113, Deventer, pakdoeken Voor het ruit-raadsel van den vo- rigen keer bestond veel belangstel ling. De goede oplossing is2 Are, 3 Bevel, 4 Antenne, 5 Kandelaar, 7 Amerika, 8 Belet, 9 Ede15 Ta bak, 1-6 Teler, 5—10 Kabel, 610 Ratel. Een prijs verwiervenJ, D. MEIJER, Eendrachtstraat 22af SchiedamG. C. A. VAN GEENE, Ridderkerkstraat 10b, Schiedam; M. J. L MOUWENS, Lange Nieuw- straat 115, SchiedamP. LINNEN- BRINK, Schie 4, Schiedam. Deze week geven wtf een magisch vierkant. De gevraagde woorden zijn horizontaal, zoowel als verti caal: 1 verhaal, 2 zangspel, 3 heilig* stad, 4 dorp in Zuidholland, 5 hor» duurgerei.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 3