DR. HOKUS POKUS ^AD,° dader RONDVAART in INDONESIË o/e QARe Politieke „schok" in Frankrijk Tweede Kamer neemt Raar aanloop wereld Uit de Sportwereld dje Onbekende JHEÜWE SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 20 SEPTEMBER 4946 PAGINA 2 OP BEZOEK BIJ SOEKARNO De hervatting der evacuatie ONDERSCHEIDING VOOR PRINSES JULIANA Katholiek leven in Makassar. j STORM Seyss Inquart's „geestelijke nalatenschap" DE DOSSIERS VAN HET B.N.V. DOOR OPTREDEN VAN DE GAULLE Mgr. Buckx bediend DE SPELLING-KWESTIE DINSDAG AAN DE ORDE WEET RAAD VOOR VELE KWALEN DE VERKOOP VAN „LUXOR'» ENGELSCH ELFTAL programma ïn 18 45 caus' 1® *°°r. V Terzake van d-e reis van de hee ften Koets c.s. naar midden-Java Verneemt het A.N.R, thans van be voegde zijde, dat de mogelijkheid fvan een dergelijk bezoek is opgeko panen tijdens een volkomen inform ee_ 3e gedachten-wisseling tusschen amb tenaren van den Nederlandschen en 'den Indonesischen voorl»ch tings - «dienst^Aanvankelijk werd daarbij ge dacht aan een bezoek van journalis ten aan het binnenland, doch daarna IWerd de mogelijkheid onder de oogen gezien om aan deze missie eenige .uitbreiding te geven met betrekking tot de Nederlandsdhe deelnemers# Na 'Ofverleg bleólt, dat officieele kringen 4n Djokjakarta een dergelijk bezoek niet ongaarne zagen. 1 De missie naar Soekarno is der- halve allerminst officieel en heeft geen enkele regeeringsopdracht. Hoe. Vel een onbevooroordeelde beschou wing van de ontwikkeling inm idden Java door Nederlanders slechts de «feer ten goede kan komen, waarin 'de binnenkort te hervatten bespre kingen zullen worden gehouden, houdt het bezoek met deze hervat ting geen onmiddellijk verband, en toet name is het gerucht volkomen uit de lucht gegrepen, als zou de missie bedoeld zijn om de politieke zyde van een ewentueeleu wapenstil stand te bespreken. De missie is zuiver Informatorisch, en hoewel de Indische regeering en de republikeinsche autoriteiten, ervan op de hoogte werden gesteld. is hier Slechts sprake van een particulier bezoek. Generaal Mansergh heeft een Schrijven ontvangen, dat namens JBjahrir door Soedarsono Is onder teekend. waarin wordt te kennen gegeven, dat de evacuatie overeen komst, die op 3 Sept. te Tsjeribon tot stand is gekomen, had bewezen een mislukking te zijn, doch dat de republikeinen „desalniettemin - bereid waren om hun houding te herzien", In het schrijven werd vervolgens een kleine wijziging van het eerste voor stel van generaal Mansergh voorge steld Thans beeft generaal Man sergh geantwoord, dat hij met dit voorstel accoord ging De hervatting Van de evacuatie kan dientengevolge Een delegatie van het Belgische Roode Kruis heeft gisteren in een bijeenkomst in het gebouw van het Ned. Roode Kruis te 's Gravenhage aan H. K. H prinses Juliana het eerekruis van het Belgische Roode Kruis overhandigd De gouden medaille is toegekend aan nr. W. baron van Lynden. oud ondervoorzitter van het N R. K., E de Vlam, Eindhoven, Jhr G. Ver- spyck, Den Haag. H. v Ketwicb Verschuur, Wassenaar, Jhr H. Bee- ïaerts van Blokland, Den Haag, dr A. «v Breda Vriesman, Terneuzen, dr. P. Leith en I» Reinards, Maas tricht. mevr Ch v. Beuningen, Vught en mevr L v. Overeem. Den Haag. Aan mej. Vercamer, hoofd van den tntern dienst van het Belgische R K. werd het kruis van verdienste van het N R. K. overhandigd. als een kwestie van dagen worden beschouwd. Uït Batavia wordt medegedeeld, dat men aangaande de evacuatie van geïnterneerden met de republi keinen tot overeenstemming is ge komen. De Indonesiërs hebben het eerste voorstel van generaal Mansergh aanvaard, hetgeen dus beteekent, dat de T. It. I. de geëva- cueerden slechts tot Bekassi zal begeleiden In de overeenkomst is echter vastgelegd, dat drie officieren van de T. R. I den tocht tot het station in Batavia zullen meemaken. In een in Makassar gehouden bij eenkomst van Katholieken werd be sloten tot de oprjchting van een ver. eeniging onder den naam van Veree- nigde Katholieke organisaties, welke vereeniging zich ten doel stelt een hechte eenheid te vormen tusschen Katholieken, ongeacht ras en stand, en voorts een kern te vormen voor verdere Katholieke acties op staat kundig, sociaal en cultureel terrein. Vanwegei het Britsch consulaat- generaal te Batavia wordt meege deeld, dat men lord Killeam op 21 Sept. te Batavia verwacht.. Weerverwachting medegedeeld J door het K.N.M.I. te De Bilt. Geldig tot Zaterdagavond: Storm, aanvankelijk uit het Zuid-Westen, in den nacht met zware windstooten ruimend naar Noord-West en daarna geleidelijk afnemendwisselend bewolkt met S regenbuien, hier en daar verge- zeld van onweer; koeler. 2 21 Sept. zon. op 6.23 uur, onder 18.43 uur; maan op 0.56 uur, onder 2 17.43 uur Een speciale correspondent van bet A.N.P. seint uit Neurenberg: Terwijl de echtgenooten van de meesten der beschuldigden reeds dagenlang in Neurenberg zrjn en da gelijks bezoek aan de gevangenis brengen, wacht Seyss Inquart nog altijd met ongeduld op het bezoek van zijn vrouw en eenigen tijd ge leden in het huwelijk getreden doch ter. Dit is temeer opmerkelijk, daar Frau Seyss op het oogenblik in een dorpje naby Salzburg woont, dus niet ver van Neurenberg. Seyss beeft thans zijn verdediger aan het ge recht laten vragen, stappen te doen om eventueele formaliteiten, die voor haar reis noodig zijn, %te doen bespoedigen Sedert de bewogen Septemberdagen van 1944 heeft Seyss zijn echtgenoote niet gezien. In zijn cel doodt de voormalige rijkscommissaris nog altijd den tyct door koortsachtige activiteit. Hy werkt nog steeds aan diverse ge schriften over het proces en over de toekomst van Europa, geschriften, waarvan hij, naar zijn verdediger mededeelde, de hoop koestert, dat zij strakt als zyn geestelijke nala_ tenschap zullen worden gepubliceerd. Seyss is nog steeds niet bekeerd van het Fuehrerprinzip. De ideale staat, zooals Seyss die zich thans voorstelt, wordt nog altijd gedragen door een corps van groote en kleine Fuehrers. Onlange ia er eenige opschudding gewekt door het feit, dat het voor. malig hoofd van het Bureau Natio nale Veiligheid, de heer Sanders, eën groot aantal dossiers van dit bureau onder zijn berusting had genomen, welke hij intusschen aan de regeeJ ring heeft overgedragen. Thans blijkt dat hij ook in Enschede enkele kof fers met documenten, afkomstig van het B. N. V. in bewaring had ge geven. Ze stonden daar opgeborgen in het pand Langestrtaat 29, waarin o.a. de G.O.I.W. en de Stichting 1940/45 Zijn gevestigd. Naar eerst hans bekend wordt, is in den nacht van 30 op 31 Augustus j.l. in dit pand ingebroken, waarbij bedoelde koffers werden buitgemaakt. Toen de heer S. hiervan vernam, heeft hij onmiddellijk aangifte gedaan bjj de politie, die daarop zekere B. en P. aanhield. Alle documenten zijn te ruggevonden. Naar schijnt, heeft B., wiens kantoor in hetzelfde huis la gevestigd, en die als hoofddader moet worden beschouwd, geheel op eigen initiatief gehandeld. Beide arrestanten zijn inmiddels op vrije voeten gesteld. Van onzen Parijschen correspondent. Generaal de Gaulle heeft niet tot de volgende week willen wach ten om in zijn aangekondigde redevoering zijn standpunt jegens de constitutie vast te stellen. Aan gezien die constitutie a.s Maandag moet gereed zijn en de constituante dus voor de eindbeslissing staat, heeft hij nog tydig willen ingrij pen, eer bij 't referendum aan het Fransche volk andermaal een constitutie wordt voorgelegd, die het onaanvaardbaar acht Hij heeft Donderdagochtend in een verklaring critiek doen hooren, die in parlementaire kringen veei opschudding heeft veroorzaakt. Voor de M. R. P., die het in hoofdzaak met de critiek van de Gaulle eens is, is de zaak toch zeer onaangenaam, aangezien de party zelf besloten had, bepaalde verbeteringen voor te staan en eventueel tegen de grond wet te stemmen, als zij niet bepaalde genoegdoeningen krijgt. Met dat al is de politieke toestand zeer verward en het is in het geheel niet zeker, dat deze tweede con stitutie haar taak kan. volbrengen. Dat het zoover gekomen is, komt hoofdzakelijk uit het feit voort, dat het referendum in Mei de grond wet verwierp, maar dat dezelfde kiezers in Juni een constituante hebben gekozen, die nagenoeg vand dezelfde samenstelling was als de I ae sronctwet eerste. Generaal de Gaulle komt in zyn critiek op tegen de wijze, waarop de Fransche unie door het Fransche imperium wordt opgevat, en hij ziet daarin een vergemakkelijking van de mogelijkheid van afscheuring van sommige overzeesche gebieds- deelen. Nu heeft de regeering zelf een ontwerp voor die Fransche unie ingediend, maar dat ontwerp werd reeds gevaarlijk geamendeerd. Het werd dan ook niet onmogelijk ge acht, dat nog hedenavond, of in de nachtzitting de minister-president Bidault de vertrouwenskwestie zou stellen op het regeerings-ontwerp en tegen de amendementen Het is mogelijk, dat de' commu nisten en socialisten de zaak niet al te zeer op de spits zullen dryven en dat er nog geen compromis met de M. R. P. zal worden gevonden. De communisten willen tot eiken prijs voorkomen, dat zij aan hun kiezers opnieuw negatief stemmen moeten vragen. Met de socialisten is het hetzelfde geval, maar bovendien willen die niet verder van de M. R. P. verwijderd geraken, dan de communisten dit aan hen reeds hebben afgedwongen. De M. R. P. wil echter niet meer in eon nieuw compromis treden Voor het oogenblik zyn het de uiterst rechtsche zijde, verder de republikeinsche vryheidspartij en de radicalen, die hêt standpunt van de Gaulle deelen. Een deel daarvan vormt de nieuwe Gaullistische party die voor het oogenblik alleen druk wil uitoefenen tot het verkrijgen van een grondwet, overeenkomstig het plan van generaal de Gaulle, in diens rede van Bayeux neergelegd. Of die party echter een politieke party zal worden, die aan de stem bus deelneemt, is nog de vraag. Ook de Gaulle heeft verklaard, slechts dan bij de verkiezingen lijster» onder zijn bescherming te zullen nemen, als het gaat om het belang Z.H. Exc. Mgr. dr. J. M. H Buckx, oud-Apostolisch Vicaris van Kin land, is voorzien van d« H.H.. Sa cramenten de, Stervenden. Z. H. Exe. verblijft jn het missiebuis der Congregatie der priesters van Ipet H Hart van Jesus te Sittard. VRAGENHOEKJE VAN DR. RABARBER. De heer H .A Ut te R. schrijft Telkens als myn "vrouw een muis ziet, klimt ze op de tafel en stemt er soms pas uren later in toe, er weer van af te komen. Wat moet ik in zoo'n geval doen? Dr. Rabarber antwoordt: Zet de muis op de tafel, meneer. U zult zien, dat uw vrouw dan in een oog wenk weer op den vloer staat. Evenmin als dr. Beel met de ope ningsrede heeft mr Van Schaik de Kamer lang opgehouden nu hy haar voor zjjrr herbenoeming als presi dent volgens traditie een dank woordje schuldig was. Hij bepaalde zich terwyl hij zich niet van zijn zetel verhief. t°t een beroep op de leden om onder de ..zware en ver antwoordelijke" taak, die hun dit zittingsjaar wacht, eendrachtig de schouders te zetten en met hem daarbij het dienen van land en volk als hoogste doelwit te stellen. Nadat de heer Zimmerman plech tig beloofd had zich als een goed Kamerlid te zullen gedragen en ais nieuw lid (P v. d A.) In den kring van honderd was opgenomen, werden de vaste en andere commissies be noemd, niet minder dan 23, waarvan er dan reeds 13 door den voorzitter zelf waren aangewezen Er ia dezer dagen in de pers weer eens melding van gemaakt, dat de fractieleider der P. v. d. A met een plan in zyn zak loopt voor de reor ganisatie van de werkwijze der Ka nadat hij zyn patiënten in de oogen gekeken had. Als hèt middel voor een open kraambeen schreef hij omzwachte ling met in slootwater gedrenkte doeken voor. Dit advies kostte 42.50. Dit bedrag moest ook betaald worden door een man wiens haar uitviel en die daarvoor tweemaal per dag 10 druppels belladonna moest slikken. Zyn geld fs deze man kwfjt en zijn haar raakt hij ondanks de druppels ook nog steeds kwijt. Eij een ander werd als diagnose gesteld, dat de longen van den onderzochte te droog waren. Als geneesmiddel Ixrval S. het eten -'«n veel spek aan, voor de levering waarvan hij zou zorg dragen, indien men hem daarvoor 200 zou geven De naar beterschap hakende aan gever ging hierop in. doch hij werd nimmer in het bezit van het beloofde spek gesteld. De rechercheurs hebben na veel moeite den kwakzalver weten te £f,L. voornaamste arbeid arresteeren. Bij het verhoor ont- V* commissle13 z°u ge- kende hij echter hardnekkig hetgeen f J°°r. elk depar- by alle sedert 1930 tegen hem worden te "erk *e" e gemaakte processen-verbaal, steeds **et moment is er echter gewoon was. Onlangs vervoegde zich bij de Haagsche rechercche een persoon die mededeelingen deed over een man, die kwakzalverspraktijken zou uitoefenen. Uit het onderzoek bleek, dat de kwakzalver Identiek was met P. v. S., oud 61 jaar, magnetiseur, wonende te den Haag. Deze man, bygenaamd ,,Dr. Hokus Pokus" stelde zyn diagnosen onmiddellyk al 'n zevental, dat speciale aandacht schenken aan byzöndere onderwer pen, (al blijft zijrt taak tot voorbe reiding van de openbare behandeling beperkt Voorloopig bleef de Kamer nog maar by de oude „trekking der ai- deelingen", welker voorzitters en ondervoorzitters vervolgens in de nieuwe vijf afdeelingen van 20 leden Naar wy van bevoegde ayde ver- werden £ekoz®n nemen, is het bericht, volgens het. Na heropemng der ooenbare zit- wetjc de Hij werd in bewaring niettemin gesteld verdacht van oplichting Daar kon de „dokter" niet tegen en hy biechtte al zijn wandaden op. ting had enkel nog een .fueling van werkzaamheden plaats, waarbrj voor Dinsdag 24 dezer om. het ontwerp betreffende de schrijfwijze der Ne- derlandsche taal op de agenda werd geplaatst. Woensdag 25 dezer onderzoekt de Kamer in de afdeelingen o.m de grondwetswijziging in tweedee le zing, terwyl Dinsdag 1 October wordt begonnen met het afdeelings- onderzoek der beide begrootingen (1946 en 1947) die te zamen zullen wo' rx behandeld I,. H bioscoop-theaters Asta in Den Haag en Luxor in Rotterdam respectievelyk zouden zyn toegewe zen aan de Robaver en de gemeen te-Rotterdam, zeker wat betreft de toewijzing van het Lux or-theater, volkomen onjuist. Tusschen het ministerie van O. K. en W. dat van economische zaken en het Ned. Beheersinstituut zyn over deze aangelegenheid momenteel nog besprekingen gaande. Van een beslissing in den gemeïden zin is dus geen sprake. Voor den wedstrijd tegen Ierland op 28 September te Belfast is het volgende Engelsche elftal samen gesteld: doel: Swift (Manch. City); achter: Scott (Arsenal) en Hard wick (Middlesbrough); midden: Wright (Wolverhampton), Franklin (Stoke) en Cockbnrn (Manch. Un.); voor: Matthews (Stoke), Carter (Derby), Lawton (Chelsea), Mannion (Middlesbrough) en Langton (Black burn.) EIJROPEESCHE ZVVEMKECOltDS. De Fransche zwemmer Valiery heeft voor de derde maal deze week het Europeeach record op de 100 m. rugslag verbeterd en bet gebracht op 1 min. 5,2 sec. I>e Amerikaan KJe- fer is wereldrecordhouder met 1 min. 2,8 sec. De Franschrnan Jany verbeterde te Marseille het Eur. record op de 100 m. borstcrawl en bracht du op 56,6 sec. ZATERDAG 21 SEPTEMBER HILVERSUM I (301 M> K.R.O. 7.00 Nieuws, gym en gram 11.00 d. zieken. 11.45 Ber. uit Indië. 12.00 piano, 12 30 lunch-concert,* (13 00 v. d Ned strijdkr.), 13.45 caus14.00 gram., 15.00 v d Jeugd» 16.00 Debussy, 16 30 Schola cantor rum, 17 00 boekbespr., 17.15 piano, 17.45 caus18 00 dansmuziek, 1815 weekoverz., 18.30 v d Ned strijd kr 19.00 nieuws, 19.15 dansmuziek, 19.45 caus. 20.000 lichtbaken. 30 gram 20 40 hoorspel, 21 00 volks zang, 22.00 Nieuws, 22.20 gram., 22.45 tifansorkest. «3 15 gram HILVERSUM II (415 M) V A.R.A. 7 00 Nieuws, gymn en gram., 10.45 v. d. continubedrijven, 12 00 Eddy Waiis, 12 30 orgel, 13.00 Nieuws, 13.15 gram 13 45 Chopin, 14 15 sportpraatie, 14.30 concert. (15.15 boekbespr.), 16 15 caus, 16 30 ?rèm, 17.00 A.J.C. 17 30 fi]m, 18 00 nieuws 19 30 V.PR.O, 20 00 actual., 20 15 15 caus.. 21 30 hoorspel, 32 00 muziek, 22.30 Ramblers. 23.00 Nieuws. 23 15 orkest.. 23 35 gram 90) 'Niet te slecht, zei hy. Aardige, yriendelyke kerel, deze detective, dacht Joe, heelemaal niet dat bul lebak type, waarvan je in roman netjes leest. De eenige moedlyk- beid ia echter, dat ik nooit tijd kan vinden om een werkje af te maken, Sir. Den heelen dag word ik maar weggeroepen, om alle mogelyke an dere dingen op te knappen. Behangen is moeilijk, zei de in specteur. Ik heb eens geprobeerd, zelf myn zolderkamertje te doen en Ik ben er btjna twee dagen mee be zig geweest. Het ia hier een flinke kamer en als je het zoo tusschen andere werkjes hebt moeten door doen, zal je er toch ook wel min stens een dag of drie vier over ge daan hebben. Joe streek eens over zyn kin. Neen, zoo lang niet. Eens ky- ken: ik ben Zaterdag begonnen en toen tot aan den schoorsteen geko men, Maandagmiddag heb ik toen de rest afgemaakt. En de plinten heb ik ook geschilderd, voegde bij er by, maar toen heb ik ongestoord kunnen doorwerken. Reynolds dacht vlug na. Joe was toen dus hier geweest! 7- Dat maakt natuuriyk een ver schil, antwoordde hij. Eens kijken. Miss Laureen heeft Maandagmiddag j?aar kleedkamer gerust. Dat JjJJk zekep het eenige rustige Ja, ik heb haar gezien, Sir. Ze komt maar heel zelden hier, wan neer er geen matinée ia. Ik was in deze kamer aan het werk en wist niet eens, dat ze er was, tot ze me riep, om wat sigaretten voor haar te halen. Nu, dat was toch zeker een onderbreking, waartegen je geen be_ zwaar had? lachte de inspecteur. Zeker niet, Sir, gaf Joe toe en in ieder geval duurde het niet lan ger dan tien minuten. Onze Miss Laureen is een wonder. De zaal is telkens uitverkocht, wanneer zy speelt. Ja, zy is een buitengewone jon ge vrouw. Goeden middag, zei Rey nolds en liet Joe alleen, om met zyn werk voort te gaan. Hy bezocht nog twee kleedkamers, vóór hij aan die van Laureen kwam. Een haastig onderzoek leerde hem, dat hier nergens plaats was, om iets te verbergen. Dan zette hij zich aan iets anders. Het kostte hem geen twee minuten, om een langen, brui nen mantel te vinden, welke in een groote kleerkast hing. Hij nam dien mee naar het raam, onderzbcht zorgvuldig de mouw, rook er zelfs aan. Ja, daar had zonder twyfel een groote vlek op gezeten. Op twee plaatsen kon hy zelfs nog een flauw spoor van roode verf zien, dat aan de amateuristische reinigingspogin gen weerstaan had. Hy hing den mantel juist weer in de kast, toen een ruzieachtige stem hem deed op schrikken. Wat heeft dat hier te beteeke- nen? Hij draaide zich snel om en stond tegenover een vrouw met een scherp gelaat, die juist de kleedkamer was binnengekomen. Zonder een seconde te aarzelen, ging hij meteen tot den aanval over. Ik ben inspecteur van Scotland Yard. Wie heeft die roode verf vlek ken uit die mouw gehaald? De stem van de vrouw verloor onmiddellyk alle scherpte. Dat heb ik gedaan. Sir. Ik ben miss Lauren's kleedster. Als ik ge weten had, dat ik u stoorde, zou ik natuuriyk niet zijn binnengekomen. Ik kwam alleen maar even langs, om te kijken, of er nog wat te naaien of te verstellen viel. Haar oogen zwierven rusteloos door het vertrek, terwyl de inspec teur haar gelaat onderzoekend op nam. Haar verklaring interesseerde hem' in het minst niet; hy was er van overtuigd, dat hij deze vroirw al eens meer gezien had. Plotseling -hief zi} haar hand op, om haar hoed recht te zetten; hij zag, dat haar pink krom en styf stond. In een oogwenk herinnerde hy het zich weer. Een nieuw baantje, hè Lily? We hebben je vriendeiyko gezicht ln lang niet meer gezien. Hoe gedraagt George zich tegenwoordig? Ik heb hem in geen eeuwen gezien, loog zy brutaal. Hy was altijd degene, die in moeilijkheden kwam, mr Reynolds. Er valt op mij nu niets meer aan te merken. Vertel hier dus als 't u blieft niets, want dat zou me myn baantje kos ten. Ik weet eigeniyk niet, of je wel het recht hebt, hier te zyn. Maar ik waarschuw je! Als ik je er ooit weer op betrap, dat je je schuldig maakt aan stelen, of he len, van de eigendommen van ande ren, dan zal ik je een langere straf bezorgen dan je lief is. Zeker, Sir, ik zal er aan den ken, beloofde Lily. Wilde u iets we ten omtrent Miss Laureen Dat wilde Reynolds, inderdaad! Niet bepaald - omtrent Miss Laureen, pareerde hy, maar wei om trent haar bezoekers. Lily sloofde zich direct uit, door hem te onthalen op een stroom van nuttelooze details omtrent de men- schen, die haar meesteres kwamen bezoeken. Is er ooit een jongedame, eene miss Valerie Baird, bij miss Lau reen geweest? vroeg hij, om dien woordenstroom te stoppen. Neen, Sir. Maar zy gluurde eens over haar schouder en kwam een stapje dichterby Zaterdag avond is hier wel een briefje voor haar gekomen van iemand, die zich ,,Val" noemde. Lily liet haar stem tot een ver trouwelijk gefluister dalen en ver volgde Minnis bracht het hier voor de pauze en ik heb het .Miss Laureen direct gegeven, toen zy van het tooneel kwam. Ik vond het gek, dat zij het briefje tusschen haar iurk stak en na de pauze mee naar het tooneel nam Alsof ze bang was, het te laten liggen. Wat heelemaal geen nut had, omdat je dat briefje toch al gele zen had, vóórdat je het haar gaf, verklaarde de detective ernstig. JDe vrouw kleurde. Dan nam naar gelaat een sluwe uitdrukking aan. Nu. en was het soms n»et goed, dat ik dat gedaan heb. Sir, redeneerde zij. Anders zou ik u niet hebben kunnen vertellen, wat e*" in stond Reynolds wreef eens langs zyn kin. Zy probeerde het hier te ver branden, vervolgde de vrouw. We konden echter geen lucifers vinden en toen ging het beiletje al weer en stak zij het tusschen haar jurk. op dat ik het niet zou lezen. Het zal me tijd besparen, in dien je my den inhoud vertelt En denk er om. geen verzinsels. Ik kan de juistheid van je verklaring ge makkelijk bij Miss Laureen zelf controleeren, waarschuwde hij naar met opgestoken vinger. Ik moet Va lerie Baird vinden Lily zocht in naar taschje en haalde er een in elkaar gefrommeld stukje papier uit. Ik heb het overgeschreven, om dat ik het zoo vreemd vond, be kende zij met een listigen blik op het gelaat van den inspecteur. En het was een heel werk ook. Maar ilc ben biy, dat Ik het gedaan heb, indien het voor u van nut tnr- Reynolds. Indien zy op een enthousiaste dankbetuiging had gerekend, werd zy teleurgesteld Want de inspecteur wierp een vluchtigen blik op den inhoud, stak het papier in zijn zak en verliet vroolifk en opgewonden de kleedkamer. jWordt vervolgd).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 2