Van twee zijden belicht Bij een 25-jarig professiefeest Het Schiedamsche Tribunaal ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1946 PAGINA 3 HAVENPAROCHIE WEER IN FEESTTOOI OFFICIEELE KENNIS GEVING BIOSCOPEN Zeebonken (P as&age Jan Ongeluk (Monopole) CONCERT IN DE PLANTAGE HERMANDAD JEC DITJES ROTTERDAM DANKT KAMPEN WAAR GAAT HET HEEN Wat Byrnes en Wallace wilden WEERLEDEN VAN GROEP X VOOR DEN RECHTER Tweemaal doodstraf geëiecht in één zitting BURGERLIJKE STAND „DE FABRIEK BRANDT' Geslaagde opvoering ROTTERDAM DE STORM VAN STEIGER GEVALLEN FRUITCONFLICT GEËINDIGD HOPELOOZE GEVALLEN VLAARDINGEN De Havenparochie viert weer feest. Het is zeker niet de eerste inaal dat daar jubilea worden ge vierd Het behoort zelfs een ti je bij den blijden toon der om altijd een glansje van feestdos bewaren. Zondag praait echter weer het „groot zilver" en komen de beste gewaden weer voor den dag. We zien koster Koeling da» weer zijn „voor-ooriogsch zwart'. Het koor zet veer eens een zware feestmis in en daaJ" tusschendoor klinkt de lichte, zangerige stem van den Jubilaris. Deze feestdag moet de kroon zijn verschillende jubilea, die pater Hummelink in de Haven, parochie heeft gevierd, want nu zal dit toch eindelijk wel eens de laatste zijn In Maart, toen we uit de herinneringen hadden opgedui keld, dat voor pater Hummelink de eerste reeks jaren in Schiedam zoover waren verstreken, dat we van een koperen feest mochten spreken, kon hij zich moeilijk in denken, dat een verandering nog mogelijk was. Vandaar de stout, moedige uitlating: ,,Ze durven mij toch niet aanDie vermetele toon, in roekeloozen overmoed geuit, was toen wel te plaatsen. Of hij het nu nog zal durven zeggen? Een vraag met vraagteekens? De mond zegt weieens meer, wat de gedachten niet durven beamen. Tn jii'i l.l., dit mag nu wel wor den verklapt, werden de harten der huisgenooten zeer in beroering ge bracht. Er werd gesproken over een zeer spoedig op handen zijnde verplaatsing, die kon eindigen met een afvaart naar Curacao en ruimte liet van Willemstad tot Venlo. Er is echter nog niets ge- Wie pater Hummelink kent, bent ook zijn grooten eenvoud en be 8chf.idcnheict. Op 23 September 1921 deed hij van alles afstand. Het aanvaarden van een kloosternaam, Sebastianus, beteekende vooral voor hem, het afstand doen van zich zelf. Naar het wijze woord van Thomas Kempis: ,,amo nesciri et pro nihilo reputari", was het zijn innigste wensch, „vergeten te le ven en voor niets gerekend te worden". Deze gedachte teekent ook nu nog zijn levenshouding Geen man van bravour, geen sterk optreden naar buiten, geen uit spreiden van talenten. Het opgaan in vereenigingsleven of andere socialen arbeid ligt hem slecht omdat het een aanranding is van zijn bescheidenheid. Zijn zielzorg heeft niet gelegen in het groote woord, niet in expansie, maar meer in het intieme godvruchtige leven. Van deze vijf en twintig jaren religieus leven heeft pater Sebas tianus Hummelink er nu dertien in Schiedam doorgebracht. Mis. schien is dit nu zijn laatste jubilë binnen de oude grachten van Schiedam. In ieder geval is er den te over om 't Hoogaltaar weer eens in feesttooi te zetten en voor de parochianen en vele vrienden daarbuiten zijn er redenen genoeg om uiting te geven aan hun groote dankbaarheid en liefde tegenover een religieus-priester, die zooveel jaren door zijn arbeid en ge,Dea hen heeft geholpen in geestelijken nood, door zijn troostwoord heelt opgebeurd, door zijn voorbeeldig religieus-priesterlijk leven voor al len een model is geweest van een. V erkeer sstremming Koemarktbrug In verband met het uitvoeren van onderhoudswerkzaamheden, zal de Koemarktbrug voor alle verkeer (ook voor voetgangers) in de nach ten van Dinsdag tot Donderdag, of zoo\. langer of korter als noodig zal blijken, van 22 tot 6 uur afge Sloten zijn. Schiedam, 21 September 1946. Vrijstelling van den dienstplicht De Burgemeester van Schiedam, brengt ingevolge art, SO, 2e lid, van bet Dienstplichtbesluit ter alge ■beene kennis dat de aanvraag om TijsteUing van den dienstplicht, we- ?eI\8 kostwinnerschap van Knijpers. Andries Rudolf, dienstplichtige van de lichting 3945 dezer gemeente, bij n^„trsCh&?lnS Zijne Excel u cLi6" Mtaiater van Oorlog, d.d. 11 September 1946 Afd A III no. 661 is afgewezen De uitspraak hieromtrent ligt tot en met den tienden dag na heden ter Gemeente-Secretarie, afdeeling Militaire Zaken, ^i^uwstra&t 26 (voor een ieder ter inzage. Schiedam, 20 Sept. 1946. voud en vrome levensopvatting. Van harte wenschen wij pater Hummelink nog vele jaren in ons midden. Ieder van ons koestert de hoop, dat het: „Wie doet je wat!" als een dreiging zal klinken, die ontzag wekt en hem voor Schiedam behouden lqat. De verwachting is groot, de zekerheid zeer klein Maar waar ook zijn verdere jaren zullen zijn en welke jubilea ook nog zullen volgen, de trouwe Schie dammers vergeten hem niet, voor al niet a.s. Zondag bij H. Mis en receptie en des avonds in het Lof van dankbaarheid, We vragen voor hem nog vele jaren van arbeid en eenmaal in grijzen ouderdom tot rust geko men, verwachten we nog van zijn hand een lijvig boek over ide Restrictio Mentalis", d.w.z. het lanceeren van meeningen en denk beelden „onder voorbehoud", waar op we allen nu reeds inschrijven. Van harte aan pater Seb. Hum melink een „nog zeer vele jaren in vita religiosa" eindigend in een mors pretiosa", dat een nooit eindigend verblijden geeft. B. Met een zeiljacht en op een zeil jacht kunnen vreemde dingen ge beuren. Loosdrecht, de Kaag, de Friesche meren kunnen ervan ver tellen. Wat er gebeurt als Stan Laurel en Olivier Hardy een zeil jacht als woonschuit betrekken om een zeeluchtkuur te ondergaan, kunnen zij zelf alleen vertellen. Het is een oud recept, dat toch altijd nieuw blijft. Lou Bandy heeft er schijnbaar schik in dat hij weer in Schiedam is, want hy schijnt aan het podium vastgekleefd. Tot groo te voldoening van de zaal overi gens. Jan Ongeluk is zoo ongelukkig niet. Hij bouwt ondanks alle te genslagen toch zijn nestje, zingt zijn liedjes en speelt op zijn banjo. Voor dit George Formby-product geldt hetzelfde, als voor „Zee bonken". Wi^ er van houdt, ge niete er van. Hij ziet niets nieuws, maar misschien is het wel een kwaal van dezen tijd, steeds iets anders te willen. Het voorprogram ma bevat een nogal belegen mu sical. De laatste uitvoering door het Stedelijk Muziekkorps vindt plaats op Zondag 22 Sept. 1946, des namid dags om 8 uur in de Plantage. Het programma luidt: 1. Ankers los, marscfh Zimmerman*, 2. Ouver ture Les deux Hussards, Doppler; Esbudiantina, Valse Esfpagnole, Wal-dteufel4. Motieven uit de Opéra Aide, G. Verdi-van Vleuten; 5. Menuet Paderewsky; 6. Op Schie dams welvaren, marsch, van Vleu ten. Verdacht van verduistering door de politie aangehouden, A. wonende te Rotterdam. Door J. W. de N. wonende te Den Haa^ is aangifte gedaan van dief stal van 30 meter cocoslooiper, van af het s.s. Arnhem, liggende aan de werf Nieuwe Waterweg alhier. Door mej. A Th. v. B., wonende alhier, is aangifte gedaan van dief stal van haar kolenkaart uit een ■dressoir in haar woning. G. Als dank voor de hulp, welke de bevolking van Kampen heeft geboden aan de slachtoffers van de Novem ber-razzia's in 1944 heeft een Rot terdam comité de gemeente van Kampen een schilderstuk aangebo, den, voorstellende een Rotterdamse!) havengezicht. Van de vier zaken, welke giste ren voor de Rotterdamsche kamer van het Haagsche bijzonder ge rechtshof dienden, eindigden er twee met den zwaarsten eisch: de doodstraf. De twee verdachten, die dezen eisch vraamen, waren de 31- jarige Jacobus G Pot, kleermaker te Rotterdam en 'de 24-jarige elec- trotechnicus Jan v. Kassen, die tij dens de bezetting als collega's in groep X, de beruchte rechterhand van den S D., op de Mathenesser- laan een vluchtenden arrestant, Nesselaar genaamd, hadden dood geschoten. Behalve deze tragische misdaad had v. Kassen zich schul dig gemaakt aan opsporing van on derduikers en aan arrestatie van een Jood, een zekeren Aron Cijfer, welk punt verdachte echter ten stel ligste ontkende. Beiden beweerden niet de bedoe ling te hebben gehad den arrestant te dooden Mr. Donker eischte na een fel re quisitoir tegen verdachten de doodstraf Mr. Verheul bracht ln zijn verde diging de ellendige lichamelijke om standigheden van Pot naar voren, welke volgens den verdediger ver dachte tot zijn misstappen hebben gebracht. In een krachtig pleidooi schetste Mr. Ivens de goede zijden van van Kassen's figuur. Uitspraak over 14 dagen. Geboren: Mijndert, zoon van P. e. van Doorn en M. van StrijenPetrus L. C., zoon van J. P. M. |-, Elswijk en M. J. v. Zuilekom; Otto, zoon van G. van Lent en M. de Ruijter; Gerda J.. dochter van L. v. Wijnen en J de Lege; Maarten, zoon van P. J.' Reuijl en S. C. de Boer; Hen drik C. C., zoon van G. J. W. Brand en W. H. C. Wakkee; Johanna C„ dochter van J. Th. C. v. d. Heijden en C. J. Schonk; Johanna, dochter van J. Gille en W, Brouwer; Hen- drika W. A., dochter van W. Hoog stad en J. K. Offerman; Maria M., dochter van H. J. Stokvis en C. Bol- dingh. Een compliment aan de Alberdingk Thijmers voor hun mooie spel van gisterenavond. Na anderhalf jaar activiteit begint zich weer een kern van prima krachten te vormen, die hun tijd goed besteden. Want een avond als deze kan alleen maar ge slaagd genoemd worden, als er voor uitgang te zien is by de spelers. Vooruitgang in stemtechniek, ge baar, houding, kortom in acteur schap. Wat jammer, dat de keuze van goede tooneelstukken voor amateur gezelschappen zoo klein is. Het stuk van gisterenavond was zeer zwak. Vooral het laatste bedrijf zakte als een mislukte cake in elkaar. Het ge heel hinkte op te veel ideeep. Het was een stuk met socialen inslag en toch ook weer geen socialen inslag, het was een detective en toch geen detective, een drama, en het slot was toch weer een blijspel, van alles wat, en daarom niets. Toch zaten er in de eerste twee bedrijven mogelijk heden en die zijn uitgebuit. Het is voor de spelers altijd dankbaarder, om een serieus en nogal dramatisch stuk te spelen, dan een blijspel. Dat bleek gisterenavond. De regie was af. Het décor, gezien de tijdsomstan digheden bevredigend, de grime zwak. Van de spelers gaat Bob. de zieke zoon, voorop. Een doorleefde vertolking, die bij iets meer beheer- sching en verzorging van het kleine gebaar nog kan winnen aan sugges tieve kracht. Eva Migol, als de ver loofde van Bob, willen wij vervol gens noemen. Ook bij haar is het détail nog iets, dat bestudeerd moet worden, maar er was subliem en spontaan spel. Arnold van Mlerfeld deed het op ae vertrouwde manier van den man, die op de planken thuis is, een mooie fabrikantstypeering. In de kleine rol van Esser bleek, hoeveel te bereiken zou zijn, als men den imenschen eens een stuk aan het lijf schreef, d.w.z., dat zij meer zichzelf kunnen zijn. Onder de hieropvolgende categorie zouden we willen plaatsen Jaques, die hoewel sterk spelend in het laat ste bedrijf, vóór de\pauze meer spel had kunnen laten zien, en Charlotte van Mierfeld, de vrouw van den fa brikant, een vertolking die per be- drijf aan kracht won, maar waarin toch de onervarenheid sterk naar voren kwam. Kurt Bomans was te veel typeering evenals Fred. Karak- teriseeren moet het doel zijn en dan komt het op fijne trekjes aan. Migol en de doker hadden door niemand anders beter gespeeld kunnen wor den. De rechercheur en vrouw Esser deden het goed, maar zelden toch te veel een lesje op. (In het stuk viel vooral de goede keuze van de spe lers naar het uiterlijk op). Volgende week Donderdag is er weer een avond, waarop dit tooneelstuk ge speeld wordt. Wij hebben genoten van de dramatische capaciteiten van de spelers van Alberdingk Thijm en kunnen den avond aanbevelen. Het moet ons van het hart, dat er nog veel, zeer veel te doen valt, eer het Schiedamsche publiek weet, hoe het moet reageeren. Giechel- en lachpartijen, zooals die gisteren avond voorkwamen, toonen niet al leen een gebrek aan innerlijke be schaving, maar ook onbekendheid met de eischen, die aan bezoekers mogen worden gesteld. De voorz. van de Ned. Katholieke Arbeiders Beweging, afd. Schiedam opende den avond en wees er op, dat het bestuur alles zol probeeren om het Schiedamsche kwartiertje er uit te krijgen. De bezoekers voor den laatsten avond dienen te bedenken, dat het stuk meer dan drie uur duurt en dat op tijd. komen, op tijd gaan beteekent. De groote internationale debat ten der laatste maanden, feitelijk reeds van den dag af, waarop Duitschland capituleerde, wentelen alle om de vraag, of een vredelie vende samenwerking tusschen West- en Oost-Europa mogelijk is. De conferentie der Groote Drié te Potsdam gaf daarvoor de eerste richtlijnen, welke helaas bijna uit sluitend eenzijdig werden geschon den; de conferenties van Moskou, Londen en Parijs poogden te ver geefs de breuk te genezen. Zoowel in den Veiligheidsraad ais op de Parijsche conferentie bespeurt men niet veel anders dan zidh steeds accentueerende tegenstellingen, waarbij de twee fronten in voort durend helderder licht zich scherp tegen een duistere toekomst aftee- kenen- Waar gaat het heen? Een vraag, welke de geheele wereld met be nauwenis vervult En of nu Byrnes zijn politiek van vastberadenheid tegenover sovjet-Rusland verkon digt dan wel Wallace een politiek van toenadering tot, en verzoe ning met Moskou aanbeveelt: de achtergrond van beide standpunten is volkomen dezelfde. Rusland en het voorkomen van 'een nieuwen wereldoorlog. Er gaan den laatsten tijd ge ruchten. dat bepaalde Amerikaan- sche kringen liefst zoo spoedig mogelijk een preventieven oorlog tegen Rusland zouden ontketenen, nu dit land nog pas aan het aller eerste begin van een bitter nood zakelijk, maar uiterst moeilijk economisch herstel staat; nu zijn oorlogspotentieel nog minimaal is, en het hoogst waarschijnlijk nog geen atoombommen heeft- Een dergelijk spelen met vuur is niet minder dan onverantwoordelijk. De oorlog van 1914 heeft geen prol blernen opgelost, slechts nieuwe geschapen; de oorlog van 1939 heeft de problemen hoogstens, en dan in veel verscherpter vorm, verplaatst; een derde wereldoor log zou, in de veronderstelling, dat de aardbol hem materieel zou overleven, alle problemen eenvou dig onoplosbaar maken. Daarom staan in laatste instan tie Byrnes en Wallace veel dich ter bij elkaar, dan bij een opper vlakkige beoordeeling van hun redevoeringen wel kan schijnen. Alleen: Byrnes, die midden in de actieve en meest actueele inter nationale politiek leeft, die voort durend een persoonlijk contact met de Oostelijke diplomaten onder, houdt, is reeds tot een conclusie gekomen, welke de meer wazige, verder van de hardste realiteit staande Wallace nog als uitermate voorbarig en verre van noodzake lijk beschouwt nationale spanningen gelijk düe, welke thans de wereld in voort durende beroering houden, naar een hoogtepunt streven. Byrnes stelt in dit complex de eischen, welke Amerika voor den vrede noodzakelijk acht; Wallace poogt, vooral aan het adres van Rusland, duidelijk te maken, dat die Ame- rikaansche eischen allerminst om vereenigbaar zijn met de Russi sche leyensbelangen, In dien zin kan men ook begrijpen, dat pre sident Truman aanvankelijk zjjn volle instemming met Wallace's rede betuigde. Waarschijnlijk heeft de reactie in pers en openbare meerling hem later duidelijk ge maakt, dat. ofschoon de Russen de gedachten van den minister van handel sympathieker begroetten dan die van den minister van buii- tenlandsche zaken, het momenteel weer opportuun is een program afgebakend te stellen dan te be ginnen met het aangeven van de verst-strekkende concessies, welke mén ten slotte zou willen doen. Daarom moest Wallace ten slotte als minister aftreden. Internationaal staat men op het doode punt Wallace's rede leidde tot nog meer verstarring Rusland heeft een oplossing der groote problemen nooit makkelijk ge maakt. Wallace zal het, niettegen staande al zijn toegevendheid niet soepeler maken; en dan zou hij onverbiddelijk tot de conclusie van. Byrnes moeten komen: rustige vastberadenheid. De storm, welke gisteravond en hedennacht alhier woedde, heeft heel wat materieele schade veroor zaakt. In de Waalhaven en op de rivier sloegen verscheidene schepen los, van welke 't Poolsche s.s. „Kntina" aan boei 5 en het Noorsche s.s. Lucullen" aan boei 8 met een sleep boot op hun plaats moesten worden gebracht. Het s.s. „Oosterbeek" liep by pier 6 aan de Waalhaven aan den grond; het s.s. „Damsterdijk" zit aan pier 2 „omhoog". Vele winkelruiten moesten het ontgelden en diverse boomen werden door de rukwinden tegen den grond geworpen. De 21-jarige Wilh. J. J. uit de Oranjeboomstraat is gisterenavond bij het aan boord gaan van de sleep, boot „Marjin" aan de Nassauhaven. uitgegleden en van den steiger geval len. Met diepe vleeschwonde in rech terbeen is de man overgebracht naar het Zuiderziekenhuis De actie der straatventers han delende in fruit gericht tegen de fruitdistributie, kan thans ais ge. eindigd worden beschouwd. Het la den en vervoeren geschieden thans op normale wijze We gelooven, dat als Byrnes de kans zag met de Russen tot een redelijk vergelijk te komen, hij daar heel wat offers voor zou wil len brengen. Elke Amerikaan weet, uit een langdurige ervaring, dat geen duurzame economische welvaart mogelijk is, zoolang inter- Het verhaal wordt eentonig en de zittingen erbij. Het eene geval is ai hopeloozer dan het andere, met dien verstande, dat er gisteren twee soorten hopelooze gevallen waren. Van het eerste soort vlks dat van M. R. BosmanSchaeffer er een. Deze uit Dantzig geboortige weduwe had hulp verleend aan den vijand, o.a. door bij razzia's de huizen en plaatsen aan te wijzen, waar man. nen en fietsen waren verborgen, had voordeel getrokken uit de bezet ting en had vriendschappelijken om gang met moffen gehad. ,Es 1st nicht wahr", was het voornaamste thema. Terecht merkte de voorzitter mr. Cos, op, dat de interneering niet veel inkeering had gebracht. Hoe kan dat ook bij der gelijke Pruisische individuen, proto typen van huichelarij, sm\jchelarij, leugenarij, aanstellerij en komedie- makerij. Een stroom van humoris. tische uitspraken kwam uit ver dachte's mond, waarop ze hoorbaar nog nooit gevallen was. Het begon met: „Gelooft u mij" (Groote hila riteit). Om vervolgens over te gaan in lachsuccessen als ,,Ik heb niets anders gedaan, dan menschen ge. holpen", ,,Ik laat me niets in mijn schoenen schuiven, ik sta recht voor uw balie" en .Tusschen vriendschap en vriendschap is groot verschil (Daar konden de buren van mee spreken). ,,Ik ben geen allemans vriendje" ,was het laatste citaat, dat we van deze Pruisische dienst, bode kunnen geven. Als we er een woord Fransch bij mogen zetten, zouden we van ,,geen" ;,een" en van „allemans" Allemands maken. Voor een Pruis maken twee letters geen verschil. Uitspraak over 14 dagen. Na dit hopelooze geval, kwam een nog hopeloozer, maar dezen keer lag de hopeloosheid bij het Tribu naal en niet bij verdachte. Een lokettiste van de poorwegen had zich verloofd met een Duitscher en was, om de ouders van haar aan staanden man te leeeren kennen, naar Aken gegaan in het kader van de vrijwillige dienstneming bij de Deutsche Reichsbahn, waarvoor des tijds bij de Spoorwegen acties op touw waren gezet. Zij was 6 weken in Duitschland geweest en toen te ruggekomen. Verdachte was geluk kig nooit in arrest geweest. Maar mr. v. Velzen raakte ,,des Pudels Kern" (excusez, dit om in stijl te blijven), toen hy deze heele zaak zag, als een affaire met een typisch Franschen inslag: l'amour. Hfl legde verklaringen voor, waar uit duidelijk de antl-Duitsche ge zondheid van verdachte bleek. Al lergunstigste verklaringen van chefs en collega's, waaruit bleek, dat er vaak moeilijkheden met Duitschers waren aan het loket in Schiedam door haar optreden. „Een vrouw kennende", zei mr. van Velzen op timistisch '„voor zoover dat natuur, iyk manneiykerwijs gesproken mo gelijk is" voegde er wijselijk haastig aan toe, ,,is zij gegrepen door de magische kracht van den Duit scher". De raadsman gaf vervolgens een boekenlijstje voor de in dit vraagstuk belangstellenden. De ver loving was intusschen uit en het hu welijk met een pronten Holland- schen jongen aanstaande. Uitspraak over 14 dagen. Raadsel: Wie bracht dit meisje voor de ba lie? Wie diende de aanklacht in? Waarom werd in dit geval niet on middellijk uitspraak gedaan? Het antwoord staat niet onder aan de bladzijde op zijn kop gedrukt, zooals vroeger in de Roomsche Jeugd. Niet temin staat er iets op zijn kop. KOOS TIGGES Wanneer men het optreden van Koos Tigges als gitarist wil zien als een pleidooi voor de gitaar, als een demonstratie voor een instru ment, dat in de laatste 100 jaar gedregadeerd werd tot begeleider van amusementsmuziek, dan mag men dezen avond volkomen geslaagd noemen. Koos Tigges is een gita. rist, die de techniek volkomen be- heerscht en den eigenaard van deze Spaansche „Vihuella" met kwis tige hand weet op te dienen. B(j de inleiding sprak de Produ cer C. Slier van een „heroveren van het concertpodium door den gitarist". De gitaar heeft echter nooit een plaats op het podium gehad. Evenals de luit, heeft zjj zich als huisinstrument kunnen handhaven en zal als afwisseling in grootere programma's gediend heb ben. Een avond als deze, by alle waardeering voor het technisch meesterschap van Koos Tigges, toonde duideiyk het gevaar van een kleurigheid. B. G. GOUDEN ORDEFEEST PATER HERIBERTUS MULDER O.F.M. Op 2 October a s. gedenkt Pater Heribertus Mulder' O.F.M., pastoor te Vragender (gem. Lichtenvoorde), dat hij voor 50 jaar in het klooster trad. Het feest wordt echter door de pa rochie eerst op Zondag 6 October a.s gevierd. De jubilaris is alom bekend als predikant, vooral door de vele mis sies. die hy overal in het land .sinds 1904 gehouden heeft In het geheel heeft hy in tallooze kerken en kloos ters omstreeks 11000 keer gepreekt en 150 Missies gehouden. INSPECTIEBEZOEK MINISTER VAN MARINE. De minister van Marine, de leer J. J. A. Schagen van Leeuwen, neeft hedenmorgen een inspectiebezoek gebracht aan de beide marine-sleep, booten H. M. „Beatrix" en H. M. „Margriet", die binnenkort, zooals men weet, naar Curasao en naar Indië gaan. Met het vertrek wordt gewacht op beter weer.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 3