LANGS DE I LIJN PENSIOENEN „Menoembing" loopt van stapel koopvaardij-officieren Wat Rotterdam groot maakte WOENSDAG 23 OCTOBER 1946 PAGINA 3 MANIFESTATIE VAN NEDERLAND' S KUNNEN AMBTSWONING BURGE MEESTER PEEK CENTRALE NEEMT EEN MOTIE AAN TACHTIG JAAR klaverjascompetitie NIEUWE WATERWEG VERRE REIZEN LAATSTE BERICHTEN DE STAKING BIJ DE MIJNEN MILITAIRE AUTO VERONGELUKT Twee dooden en één zwaargewonde ROTTERDAM „Ik doop a: Menoembing", De klink was weggehaald, en terwyl de eerste zeetlnbaggermolen, be. stemd voor het ministerie van Overzeesche gebiedsdeelen, van de werf Gusto, voorh. firma A, F. Smulders te Schiedam, weg gleed over de afloopgoten naar zijn element, barstte een flesch champagne tegen de romp uiteen. Het was klokslag drie uur, toen mej. Inckel, dochter van den di recteur van het technisch bureau van het ministerie van Overzee- sche Gebiedsdeelen, deze doop plechtigheid, met a^e ceremonieel daaraan verbonden, verrichtte. De „Menoembing", zoo genoemd Haar een bergtop op' Ban ka, maakt deel uit van een serie van acht van deze drijvende fabrieken, welke door de regeering zijn besteld. In derdaad „drijvende fabrieken", wan.f op deze molens geschiedt al. les, van de opbaggering der specie af tot en met de levering van het schoone erts. De doopplechtigheid Tegen half drie verzamelden zich in de ontvangkamer van het hoofd gebouw van de Werf Gusto de ge- noodigden onder wie dr. J. P. Ba nier, gecommitteerde voor Indische Zaken aan het departement van directie met het opgeleverde werk. De tinmolen is bestemd voor Banka en dit feit stelde de te water lating volgens spreker in een bijzonder licht. De economische reconstructie en rehabilitatie van Indië stond in nauw verband met en had grooten ivloed op de politieke vormgeving, zooals die in Bangkalpinang op Banka ook besproken was. Spreker noemde deze tewatelating het be- reiken van een mijlpaal voor indië in het vaderland. Tft slot sprak Dr. Banier den wensch uit, dat de verhouding tus- schen de vier samenwerkende scheepsbouw bedrijven en het mi nisterie langdurig even goed zou blijven en d>at de oplevering van de andere molens met dezelfde snelheid zou geschieden. De Directeur van de Billiton Mij., de heer F. J. Houwert, noemde ini. tiatief nemen niet moeiliijk, moeilijk was de uitwerking ervan. Banka- Billiton en Singkep waren in zijn oogen de schatkist van Ned. Indië, maar men moest er uit putten. Daar voor zouden de emmertjes van de „Menoembing" zorgen. Hij wenschte de directie geluk met de voorspoe dige tewaterlating. Zich wendend tot den directeur van L. Smits In ternationalen Sleepdienst, sprak hij de hoop uit, dat hij <>p de medewer king van die firma weer kon reke nen, als de molen over een paar maanden klaar was om weg ge bracht te worden. „Uw glorie. Hol- z.aiten aan net QepdHcmcm p-inrie" Overzeesche Gebiedsdeelen, de heer Mej. Inckel hoopte, dat het een gelukkige doop mocht zijn; het mooiste cadeau voor haar zou zijn F. J. Houwert, dir van de Billiton Mij., oud-min. Ir. O. C. A. van Lidtta de Jeude, commissaris van die Mij., vele hoofdingenieurs en technische ambtenaren van het departement van Overzeesche Gebiedsdeelen en van de Billiton Mij., de burgemees ter van Schiedam mr. W J. Peek en de directie, ingenieurs en toezicht, houdend personeel van de Werf Gusto. Op de werf was by de helling een groot platform gebouwd, versierd met de Nederlandsche kleuren en het geelzwart van Schiedam. Boven de hoofden der aanwezigen zaten de lasschers en klinkers tot in de hoogste spanten van hijschkranen en in aanbouw zijnde schepen. Op den tinmolen zelf stonden de man nen, die hem aan banden moesten leggen, zoodra hij in zijn element was. De doopplechtigheid zou verricht worden door mej. F. J. Inckel, dochter van den directeur van het Technisch Bureau van het minis terie van Overzeesche Gebiedsdee len. Klokslag 3 uur haalde zij de handle over. Probeerde dit althans, want de klink zat zoo stevig vast, dat mannenhand den zwaarsten tegen stand moest overwinnen. Van de toeschouwers op de hooge zitplaat sen klonken adviezen als harder blazen" of wegduwen", maar de Menoembing" bleef onwrikbaar op zyn plaats. Mej. Inckel duwde har der tegen de glimmende handle; er klonk een hol geluid als van een rollenden steen in het ponton; het leek alsof de molen even wachtte om de ketenen af te gooien, toen begon hy te glijden, de flesch volgde hem met een zwaai, en vergruizelde tegen den plaatijzeren wand. Schui mend droop de champagne in drie witte vlekken over den zwarten romp, },Ik doop U Menoembing" ging verloren in het gejuich van de toeschouwers en het gillen van de sirene; de vaart van het glijdende monster nam toe, de achterkant gleed in het water met een doffen plons; kort daarop lag het geheele geval licht dansend op den Nieuwen Waterweg, door de vaart afdrijvend naar de rivier. Drie sleepbootjes na men onmiddellijk den lastigen knaap onder toezicht, de trossen werden vast gemaakt en vijf minuten later lag de nieuwe aanwinst van onze tinbedrijven getemd voor den wal. In de hijschkraan hing de eerste piaat van de T. M. 3, den volgenden tin molen, waarvan de kiel gelegd werd. terwijl de afloopgooten nog gloeiend waren. De speeches Intusscfren had de heer Conijn een der directeuren van de werf Gusto in de ontvangkamer het woord [genomen, om de aanwezigen te danken voor hun komst. Speciaal de heeren van dien technschen dienst, de ingenieurs en het toezicht hou dend p'ersoneel wilde hij in die dank baarheid betrekken. Hij hoopte, dat <3e molen de achting zou afdwingen van de bewoners van Indië. Aan Mej. Inckel overhandigde hij een souvenir. •Dr- J. P. Banier, bracht de gelqk- wenschen over van den Minister van Overzeesche Gebiedsdeelen, die door drukke werkzaamheden verhinderd „te tornen. Ook namens de Indische regeering feliciteerde hq de dat de molen zou meehelpen tot de herleving van de welvaart, zoodat er van hem in Oost en West gezegd kon worden: „Er werd wat grootsch verricht" Enkele cijfers Grootsch ook in den letterlijken zin, getuige de volgende cijfers: De hoofdafmetingen van het pon ton ziijn: lengte 66 M., breedt. 20 M.. dus een dekoppervlak van 1.320 M2. Het gewicht van het gevaarte zoo- als het te water gaat, is circa 1.500.000 kg., wanneer de molen ge heel gereed is, circa 3.500.000 kg. De geweldige emmer ladder, d.i. het geconstrueerde gedeelte waarin de emmers rondloopen en dat nè. de tewaterlating wordt gemonteerd, heeft een lengte van 57 M. en weegt niet minder dan circa 275.000 kg. Deze ladder veroorlooft te bagge ren tot een diepte van 30 M. Wan neer staks de bovenbouw geheel ge monteerd is, bedraagt de totaalleng. te 130 M. bij een hoogte van circa 24 M. boven water. Naar wij vernemen, zal burge meester J. W. Peek over eenigen tijd het huis op den hoek van de Willem de Zwygerlaan en de Nassaulaan betrekken. Dit pand Nassaulaan 53 is achtereenvolgens door Duitsche, Engelsche en Neder landsche militairen bezet geweest en al hebben onze Nederlandsche af- en aanvoertroepen er netjes in gewoond, toch konden ze de schade, door de voorgaande gasten aange bracht, nieit goed maken. Er wordt op het oogenblik aan het herstel gewerkt, maar enkele maanden zullen er wel passeeren aleer de burgemeester 100 pet. Schiedammer kan zijn, iets waar hij zelf hard naar verlangt. INGEZONDEN STUK Naar aanleiding van de radiorede van den Minister-president werd half September op een Schiedamsch kantoor het initiatief genomen om gezamenlijk de Niwin-actie te steu nen. Er werd een bus op kantoor geplaatst, waarin ieder een vrij willige bijdrage kon deponeeren, en waarvan de opbrengst begin October werd overgemaakt op giro no. 511000 NIWIN, Den Haag. Gezien het resultaat dat hier werd bereikt, ben ik ervan overtuigd, dat, indien alle Schiedamsche kantoren dergelijke kernen vormen, hier prachtig gemeenschappelijk werk kan worden verricht voor onze familieleden, vrienden en collega's in Indië. Wanneer het straks Kerstmis is, moeten niet alleen onze gedachten uitgaan naar onze mannen en jon gens, doch de handdruk van ver standhouding moet hun toonen dat we werkelijk met hen medeleven. Schiedam vooraan Met dank aan de geachte Redactie voor de verleende plaatsruimte, EEN KANTOORBEDIENDE. MARIONETTENTHEA TER VAN JAN WEILAND De R. K. Volksbondzaal Is gedu rende drie dagen het domein van de schooljeugd. Jan Weiland brengt er met zijn marionetten twee sprook jes op de planken tot leering en vermaak. Vergeleken bij de hoeveel heid geluid, die Openbare en Bijzon dere kindéren in meerstemmiige sa menwerking kunnen produceeren is Van Drollem doet me, wat om vang en intelligentie betreft, altijd aan een heiblok denken Hij is een van die'menschen. die ,.een breedö kijk" op het leven hebben en het nooit met iemand eens zijn. „Ik ben een scheepswerf in vol bedrijf maar j Reng gaan kijken, waarom ze die een onbezette leeszaal. Het stilleg gen van dit laweit is Weiland toe film eigenlijk ontraden" zei hij.., „Gewoon een driehoeksverhouding. vertrouwd. Zoodra hij verschynt anders niks zwelt het tumult van orkaan- tot i ik ben niet overdreven slim, lieve typhoonkrachthij wacht, hij wacht lezer, maar zoo dom om met het nog, hij wacht nog steeds. Na drie j soort van Drollem in discussie te minuten zijn er enkele sisklanken treden, ben ik toch ook weer te enderscheiden, die spoedig in een ^oodat ik tactisch over het weer algemeen ge-sssst overgaan. Dit is Maar "tusschen V en mijhoe de praelude tot de verstaanbaar-1 vindt U* zoo'n kerel heidsperiode. Hij spreekt vervolgens' „Gewoon een driehoekg-verhoti- over de prachtige manier, waarop de dingen dan niet snappen* kinderen stil kunnen zijn en gaat wat er op af te raden is een gentlemans agreement aan over „Gewoon een driehoeksverhou- een geordende wanorde. Zelfs dingMaar dg-t IS het hem brengt hij het zoover, dat men een1^..-.. _een_ dnehoeksverhaudli® echte speid echt hoor, vallen en danj kan het theater beginnen. Als de i Se- driehoeks verhouding is het meest rotte pro kinderen hooren, dat er een sprookje j duct van <je tegenwoordige maat- gespeeld wordt zucht de verrassing schappijHet is iets, wat wa door de zaal. Hoe vreemd, dat de vroeger afschuwelijk vonden en ta- atoombomtijdperkkinderen nog op gaan in sprookjes. De ,.spes patriae" is nog niet vernieuwzakelijkter is nog hoop. Gisterenavond hebben ook de vol_ wassenen kunnen meeleven met de sprookjes. De artistieke kant zal door hen meer geapprecieerd zijn, maar of ze zoo hebben meegeleefd is een ander chapiter. We zullen wel niet meer worden als de kinderen. Tenminste wat dit betreft. Voor een entreebewijs to+ het Rijk der Hemelen moet het toch nog steeds. Bij Kon. Besl. is benoemd tot hoogheemraad van het hoogheem raadschap te Delfland, jhr. ir. J. A. Quarles van Ufford, te 's.Graven- hage. recht. Den eersten keer. dat wa erover hooren, staan we er direct afwijzend tegenover Heel onze na tuur protesteert en we kunnen o*ia niet indenken, dat ^r lieden zijn» die daar geen kwaad in zien Den tweeden en den derden keet zeggen we 0ok nog „Bah"maa* langzamerhand groeit onbewust het idee, dat het weliswaar „niet goed maar toch erg „begrijpelijk" is..* We vinden onszelf reusachtig braaf, als wij-zelf op dit punt g«en schuld hebben Als echter telkens opnieuw films worden vertoond, boeken uitgege ven en tooneelstukken opgevoerd, waarbij een .driehoeksverhouding aan ons wordt uitgebeeld... acn... wees eerlijkdan vinden wy het op den' "duur, net als van Drollem „gewoon dood-gewoon „U kunt het met me eens zijn or niet. maar ik vind het alesbehalvo „gewoon" en ik ben er dankbaar voor, dat zij my tydig waarschuwt. _T SEBASTIAAN. DIEVEN AAN DEN SLAG Gisternacht is ingebroken in de timmermanswerkplaats van S. aan de Jan Steenstraat alhier; 3 rij wielen werden ontvreemd. M. N. F. alhier deed aangifte van diefstal van een portefeuille met distributie-bonnen, vermoedelijk ont vreemd in de R. K. Kerk aan de Singel alhier. F. M. H. alhier deed aangifte van diefstal van distributiebeschei den uit haar kinderwagen, die ze had laten staan voor de Dr. Nolet- stichting. Van J. N. de V. werd op de Hoog straat een rywiel ontvreemd. Leden van de Centrale van Koop- vaard ij-Officieren, in vergadering bijeen op Woensdag 16 October te Amsterdam en op Dinsdag 22 Oct. te Rotterdam kennis genomen hebbende van de instelling en werkzaamheden der commissie tot het ontwerpen van een pensioenregeling voor zee varenden overwegende, dat het nog ge- ruimen tijd zal duren voordat een wettelijke regeling in dezen tot stand zal zijn gekomen, tengevolge waarvan vele zeevarenden, die den pensioengerechtigden leeftijd reeds hebben bereikt of zullen bereiken vóór de regeling tot stand is ge komen en die hun vaarplieht ge durende den oorlog naa1* behooren hebben vervuld, in groote finan- cieele moeilijkheden zijn geraakt of zullen geraken overwegende voorts, dat de toe zegging der Nederlandsche regee ring met betrekking tot het treffen van een wettelijke pensioenregeling ten aanzien van deze zeevarenden daardoor niet tijdig zal effectueeren; dringen er bij de regeering met BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Ida J., a. v_ G A Bons en M. J. v. Heukelom, Aleida- straat WO; Wilhelmina C. M., a v T gorteland en W. C. Pil, Vlaard diik 267; Arie, z. v. N. v. Leeuwen J t zwamborn, Swammerdamsin- gel 17' Richard P. A., z. v. T. G. v. d. Hof en H. E. Coché, v. Ostade- laan 17; levenl. kind van M. de Wit en T. den Outer, Nassaulaan 75. OVERLEDENA. v. Puffelen 73 j., Villastr. 50; A. M. de Jager 55 j. Voltastraat 2. De uitslagen der op 17 October ge speelde wedstrijden voor de Sehied. Klaverjascompetitie luiden als volgt Ons Thuis 23482 p.; ,,Ons Huis" ^235 p.; ,,De Kajuit" 23139 p.; „De Hack" 22211 p.; „De Spil" 22173 p.; •Jimó 22019 P-„De Bruinvisch" 213J2 p.„Sport" 21427 p.; „Kees 2ns73nnenr. %t03 P- en „Eureka" 20673 p. „De Dam'" was vrij. Op 31 October zal het tach tig jaar geleden zijn, dat op feestlijke wijze de eerste spade in den grond werd ge stoken voor de doorgraving van den Hoek van Holland. Daarmee werd een begin ge maakt met den aanleg van den Nieuwen Waterweg, waaraan het te danken is, dat men thans van Rotterdam kan spreken als van Groot- Rotterdam, de eerste haven stad van Nederland en zelfs van het Europeesche conti nent. De gedachte, om Rotterdam een directe verbinding te geven met de zee, had overigens reeds lang be staan. Reeds in 1729 stelde Nicolaas Cruquius, een jong ingenieur, die opdracht kreeg om den loop van de rivier de Merwede te inspecteeren een plan op, waarin hij voor het eerst de gedachte opperde, om den Hoek van Holland door te snijden. ■ln plan werd met zeer gemengde gevoelens ontvangen. De een juich te het toe, de ander verwierp het on"ltv°erbaar Intusschen bleef Rotterdam verstoken van een be- hoorhjke verbinding "met 3e zee. .,„„n °22 Y"?1"0 een plan uitgevoerd van schout-hij-nacht J. sf May, directeur en commandant van het hoofddepartement van de Maere volgens hetwelk een kanaal werd gegraven dwars door het eiland Voorne. Naarmate echter de sche pen grooter werden en meer diep gang kregen, bleek ook deze vaart ondeugdelijk. Nieuwe plannen werden ontwor pen: in 1836 voor een kanaal door Goeree, in 1850 voor het bouwen van een dam in het Goereesehe gat en later zelfs voor een kanaal van Rotterdam naar Scheveningen. Maar eindelijk kreeg ir. P Caland, wiens naam onafscheidelijk zal zijn verbonden aan den Nieuwen Water weg. gelegenheid tot uitvoering van zijn grootsche plan: de door graving van den Hoek van Holland, de afdamming van het Scheur en den aanleg van geleidehoofden in zee. Op 31 October 1866 was het strand by paal 119 aan den Hoek van Holland in een feestterrein herschapen. De kapel van de Gre nadiers en Jagers zorgde voor de muzikale opluistering Vele voor aanstaande personen waren by de plechtigheid tegenwoordig. De eerste spade werd in den grond gestoken door den Prins van Oranje en daarmee was een begin gemaakt met Rotterdams grooten bloei. Geheel volgens de verwachtingen van Caland verliepen de werkzaam heden echter niet Hy had gemeend dat de werking van het gety door uitspoeling voor de noodige. ver breeding en verdieping, zou zorgen. Het tegendeel bleek het geval en er ontstond zelfs een groote zandbank voor den mond van den Waterweg, zoodat er voortdurend moest wor den gebaggerd. Een speciale commissie werd in gesteld, de commissie-Rose. Deze kwam tot de conclusie, dat de eb- uitschuring aanmerkelyk kon wor den verbeterd door de versmalling van het uitstroomingsbed. Dit werk werd uitgevoerd onder leiding van ir. W F. Leemans. Caland trok zich terug en was een by na vergeten man, toen het werk waartoe hij het initiatief had genomen, Jn 1872 was voltooid. In 1902 stierf liy. Geen woord we»rd aan zyn groeve gesproken. Miskend en vergeten was hy ge storven. Toch heeft Rotterdam veel aan dezen man te danken. Een monu ment werd te zijner eer opgericht aan den Coolsingel. Sinds de be zetting heeft het een plaats gekre gen bij de Veerhaven, gericht naar den Waterweg, naar het werk van zijn leven groote klem op aan, dat onverwijld maatregelen zullen worden getrof fen om in den hierdoor ontstanen (noodtoestand van betrokkenen te voorzien besluiten deze motie ter kennis van de rbgeering en de pers te brengen en gaan over tot de orde van den dag. met Wim Sonneveld .jCabaret"zoek naar e©n de. f ini tie en het blykt onvatbaar. Zoek in een woordenboek en er staat: ,,een soort van artistiek café-chan. tant". Vraag het aan een te goeder naam en faam bekend staand bur. ger en hry kijkt U onderzoekend aan, licht rimpelend me^ den neus. Maar vraag het aan de leden van hej. Katholiek Cultureel Genoot schap en ze noemen enthousiast de aaneenschakeling van diepgaande vroolijkheid, lichte spot en aangrij. pende ernst, die zij beleefden op de Verre Reizen met Wim Sonneveld. Vol was Musis Sacrum, gelukkig vol. De grauwe engte van ,,de pro- vincie.geest" werd 'n avond door broken en men keek uit over het zonnige terrein van ,,den geest" Cos- mopoütisch, universal, zelfs als U dat iets zegt, alles door de kunst van 9 menschen. Parys was er maar ook Amsterdam, Mexico maar Londen evenzeer, Moskou lag slechts een doek van China. Voorop genoemd in de rij van edelingen de „directeur" Wim Sonneveld, die de trip leidde. Een liedje zong hij met die van zelfsprekendheid en eerlijk, heid die de grondslag is van alle ware kunst, maar hoeveel studie moet het gekost hebben om het te doen zooals hij. Sophie Stein. De naam zegt aan wie haar zagen meer dan genoeg; voor anderen is het ondoenlijk te beschrijven, Péronne Hosang leverde o.a. de kostelijke persiflage op de tegenspeelsters van Erich von Stroheim. Hent van der Horst bleef niet onder de maat van de hooge presta ties der anderen. Truuk Doyer en Albert Mol bewezen den dans van 't Cabaret te beheerschen. Voor Conny Stuart, die ziek was, viel Wim Bijmoer in. Een slip van de tong worde hem vergeven. Op de vleugel manoeuvreerde Wim de Vries daarmee de typische cabaret sfeer meer aan benaderend. Het schijnt namelijk een technische eisch te zijn. dat de piano alles overstemt. Waarschijnlijk is dit een ovPr' uit de dagen van het zuigende café." Wanneer men uit deze regelen meent te moeten opmaken, dat we ons geamuseerd hebben, antwoorden we slechts: Inderdaad, kostelijk. Jammer, alleen, dat Schiedam geen Amsterdam is; niet vanwege de menschen, maar vanwege het caba ret. De productie van de Limburg* sche mijnen heeft den noodlotti- gen invloed van de staking van gisteren, welke in hoofdzaak on der de ondergronders aanhang vond, in sterke mate onder von. den. De hoeveelheid gewonnen kolen op de gezamenlyke mynen bedroeg gisteren in totaal 14.336 ton tegen 31.186 ton den dag tevoren. By de nachtschicht gisterenavond was de opkomst der mijnwerkers ongeveer gelyk aan die van den middagdienst. Vanmorgen is op alle mynen het werk door de arbeiders normaal hervat. In den nacht van Maandag op Dinsdag is op den Monsterschen weg te Loosduinen een Engelscha militaire vrachtauto tegen een boom gebotst, doordat de bestuur der door een tegenligger verblind werd. De bestuurder bleef onge deerd, maar twee Engelsche mili tairen, die in den laadbak zaten, kwamen om het leven, ter*wyi eea derde inzittende zwaar werd ge wond. Even na het ongeval passeerde een Engelsche kapitein, die 1 doode en den zwaargewonde naar het hos pitaal in Hoek v. Holland vervoer de. De tweede doode is pas Dinsdag morgen op den berm van den weg langs den slootkant gevonden. Ver moedelijk is deze militair door den schok uit de auto over de sloot ge slingerd en is het hem ondanks zijn zware verwondingen gelukt over deze sloot te kruipen. De man is vermoedelijk tengevolge van bloed verlies overleden. GROEP X-MAN KRIJGT 8 JAAR Door den bij zonderen raad van cassatie werd heden uitspraak ge daan in de zaak van G. Boonstop pel, schipper te Rotterdam. Boon stoppel was door het bijz. gerechts hof aldaar veroordeeld tot 12 jaar gevangenisstraf. Hij was eenigen tijd werkzaam geweest bij de be ruchte groep 10 van de Rotterdam, sche politie, welke groep nauw con" tact had met den S. D. De conclusie van prof. Langemeyer had geluid: 5 jaar gevangenisstraf. De raad veroordeelde hem thans tot 6 jaar. ZILVEREN JUBILEUM TH. DE CLOET Het zangkoor „In Honorem Del et Mariae". gevestigd in de Prove- nierskerk te Rotterdam, hoopt Zon dag 27 October a.s. het 25-jarig directeurschap van den heer Th. A, de Cloet feestelijk te vieren. Te 10,30 uur zal de plechtige Hoogmis worden opgedragen tot in. tentie van den jubilaris en zijn ge zin. Door het zangkoor zal, ditmaal onder leiding van den zoon van den jubilaris, den heer T. de Cloet Jr.. df. Mis in Honorem Sacratissiml Cordis van Hendrik Andrieasen met de wisselende Gregoriaansche g®' zangen worden uitgevoerd. Daarna vindt in de katechismus- kamer aan de Versijdenstraat no. 20 de officieele huldiging plaats. Zij, die den jubilaris met dit heuglijke feit wenschen te complimenteeren, worden daartoe in de gelegenheid gesteld tusschen 12,30 en 13,30 uur in genoemde Katheehismuskamer. TOONEKL EN MUZIEK. 23 Oct.: Koninginnelcerk 8 uur. Trio Pasquier (Rott. Kunstkring). Rivièrahal 8 uur, Bonte Dinsdag', avondtoumée (volw. 24 Oct.: Luxor, 8 uur, Zuld-Ned. Tooneel: „De wereld van morgen".

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 3