GOEDE POSITIE Sollicitanten KAMPIOENEN VERMIST STENO-TYPISTE Kantoorbediende Kantoorbediende Aankomend Kantoorbediende M. of Yr. Jongste Bediende PAGINA 8 WOENSDAG 27 NOVEMBER 1945 VEESMOKKELAARS STAAN TERECHT Leider van complot vrijgesproken PATER V. MEGENS O.F.M. f MR. DRS. VIGEVENO OVERLEDEN WONINGRUIL VRiJ BOVENHUIS Wilton-Fijenoord BEKWAME METAALDRAAIERS een aankomend Wilton-Fijenoord NAGELHEETERS De schoen, die in —..=arste v/erk stand houdt .-^V0l *vo BONTWERKERIJ VELLENËEREÏDING B. SPRIJ Hout- en Meubelindustrie N.V. Vraagt GEROUTINEERDE In ruil aangeboden Personeel gevraagd Dienstaanbiedingen Goederen aangeboden Goederen gevraagd Huizen en Kamers Lessen Handel en Bedrijf Diversen Voor den economischen politie rechter stonden gisterenmiddag terecht een aantal leden van een complot, dat den laatsten tijd op groote schaal vee over de Belgi sche grens smokkelde. Tweemaal had dit complot kans gezien aan den gre^p der politie te ontglippen, waarbij een twintigtal koeien hun Nederlandsche nationaliteit verlo ren. De leiding van. het complot berustte bij de gebr. L. en F. Meeuen, een tweetal inwoners van Esschen in België. Deze heeren lieten verschillende vrachtrijders de koeien in étappes naar de grens vervoeren, waar een grensbewoner, die goed op de hoogte was van pos ten der bewaking, zorgde, dat de beesten in België arriveerden. Op 11 September slaagden de politie en douane erin enkele leden, die weer een poging waagden, aan te houden. Spoedig daarop was het geheele complot ontmaskerd. De eerste die zich moesten ver antwoorden voor de economischen politierechter te Rotterdam, waren de gebr. Meeusen. De zaak van L. G. Meeusen werd teruggewezen naar den rechter-commissaris, ter wijl zijn broer F. J. Meeusen werd vrijgesproken en onmiddellijk vrij gelaten om de volgende redenen. Verdachte's raadsman, mr. Goe man, was van oordeel, dat de rech ter niet bevoegd was deze zaak te behandelen, omdat het tenlaste- gelegde zich in Brabant had afge speeld en de arrestatie plaats vond in Nootdorp. Nootdorp behoort echter wat de rechtspraak betreft tot het ressort Den Haag. Mede, omdat uit het getuigenverhoor het tenlastegelegde niet bewezen kon worden geacht, sprak de rechter verdachte .vrij. -Vervolgens stonden terecht een aantal vrachtrijders en andere hel pers, die hadden deelgenomen aan het vervoer van vee, dat bestemd was voor frauduleuzen uitvoer. De Rotterdammer J, J, S. werd veroordeeld tot een maand gevan genisstraf. M. G. 't H. uit Rijswijk hoorde zich veroordeelen tot een maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en ver beurdverklaring van zijn in beslag genomen auto. Een maand voor waardelijk plus verbeurdverklaring van zes in beslag genomen koeien kreeg J. C. B. te Leidschendam. P. v. d. K. uit Nootdorp werd veroordeeld tot een maand voor waardelijk, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen auto en f 2000.boete subs, twee maan den hechtenis. H. de V. eveneens uit Nootdorp kreeg ook een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. De Rotterdamsche veehandelaar K. van der M. werd tenslotte ver oordeeld tot f 400.te vervangen door één maand hechtenis. In het klooster Alverna bij Nij megen is Dinsdag overleden de Zeereerw. Pater Victor Megens O.F.M. in den leeftijd van 80 jaar, in het 60ste jaar van zijn religieus leven en in het 54e jaar van zijn priesterschap. De algemeen procuratiehouder van de N.V. Bataafsche Petroleum- Mij., mr. drs. H. G. Vigeveno, die onlangs hij een aanrijding ern stig werd gewond, is Maandag op 35..jarigen leeftijd aan de gevolgen overleden ADVERTENTIE-TARIEF De advertentie-prijs voor losse advertentiën op gewone kolom* brsedte bedraagt 15 ets. per mil limeter hoogte. Reclames, d.w.z. advertentiën tusschen den re- dactioneelen tekst, op redactio- neele kolombreedte, 30 ets. per millimeter hoogte. Contract- tarieven tegen gereduceerden prös.op aanvrage bij deAdmini ütratie verkrijgbaar. Kampioenen (kleine adverten tiën) tot 20 woorden f 1.Ieder woord meer 5 ets. Maximum.50 woorden. Kampioenen worden uitsluitend bij vooruitbetaling geplaatst. eon Fox-terrier, luisterend naar den naam ,,TRIX", T.b. t. b. G. Gul mans, Lange Nieuw 11a, Schiedam. aangeboden 5 kamers in ruil voor huis friet 6 a 7 kamers. Omtrek RUBENSPLEIN, Schiedam. ,Br. o. 1. A 765, Bur, Blad, Broersvest 8, Schiedam. vraagt voor de werf aan den Westkousdyk te Rotterdam Aanmelden Afd. Sociale Zaken, Werf Schiedam. Fa. MEIJER STEGMANN VRAAGT Sollicitaties schriftelijk West molenstraat 33. Bij Schiedam, kunnen worden geplaatst in den leeftijd van 18-24 jaar Aanmelden Afd. Sociale Zaken, Werf Schiedam. I t zwa - dat is RUTEüW.ffiH'ANDfi SPA\(,KNSCHEKADE 43 TEL. 34703 ROTTERDAM in Schiedam aangeboden als vertegenwoor diger door een groote Maatschappij die verder zien dan detzen tijd op incasso- en provisiebasis met sociale voorzieningen. Direct bestaan verzekerd. Vergrooting van de regelmatig terugkeerende verdiensten om zoo te zeggen in eigen hand, naar betoonde activiteit. Gegadigden moeten zich ook on der den middenstand thuis gevoelen, zich als doel gesteild hebben een meer zelfstan dige positie en initiatief bezitten. Leeftijd tot 35 jaar. Borgstelling van 500.ver- eischt. Brieven rnet uitvoerige inlichtingen onder no. 2535S bureau van dit blad. WESTHAVENKADE 71—72, VLAARDINGEN Sollicitaties uitsluitend schriftelijk. OP DISTILLATEURSKANTOOR GEVRAAGD Bg voorkeur bekend met Engels. Frans Duits Brieven met opgave van referenties, genoten opleiding en ver langd salaris onder no. A 1542 aan het bureau dezer Courant, Broersvest 8, Schiedam. zfln de favorieten der kleine advertenties. Zij verschijnen voorloopig 2 x per week tn Uw courant op Woensdag en op Zaterdag. De pry» bedraagt bij vooruitbetaling tot .20 woorden of afkortingen van woorden f 1.Ieder woord meer 5 ets. Maximum 50 woorden. Kampioenen kunnen worden opgegeven aan onze Kan toren en Agenten. 3£omjuocnen De prijs bedraagt tot 20 woorden of afkortingen van woorden 1.Ieder woord meer 5 ets. Maximum 50 woorden. Plaatsingsdagen Woensdag en Zaterdag. Schrijfmachine te koop gevr. Aanbiedingen: Versluys, Pe renstraat 97, Den Haag, tele foon 393631. Mevr. J. v. d. Sluis, Vrede- hofweg 52, Rotterdam, vraagt een flinke hulp in de huis houding. Meerdere hulp aan wezig, van goede get. voorz. Gevfaagd net flink meisje v, 94 uur. Gezin met schoolg. kinderen. Mevr. Th. Bresser- Nijman, Avenue Concordia 112b, R'dam-Oost. Gevraagd een flifnke heldere werkster voor Maandag en Vrijdag. Melden mevr. A. Peulen, Pelmolenstraat 69, IJsselmonde. Gevraagd net meisje. Mevr. Hazelzet, Molenlaan 206, Hil- legersberg, tel. 41858. Aanm. avonds na 7 uur of per tel. Naaister op maatatelier ge vraagd te Gouda, goed loon, prettige werkkring. Brieven no. Z 4174 bur. blad. Gevraagd: Nette flinke jon gen, niet ouder dan 18 jaar, voor magazijnwerk en lichte administratie. Event, gepens. persoon of m. klein lichaams gebrek. Aanmelden 78 uur: Proveniersplein 3a, R'dam. Gevraagd wederverkoopers, verkoop van kalenders. Zeer goede verdiensten. Aatimelden van 9 tot 17 uur, uitgeverij Hondiusstraai 44b. Rotterdam R.K. jongeman zag zich g. gepl. als boekhouder, van g, g,v, Brieven no Z 4181 bur. blad. B.z.a. een nette R.K, brood- bakkersbediende, leeftijd 20 jaar, voor in- of extern, van goede get, voorz. Brieven no Z 4183 bur. blad. B.z.a. flinke RK Jongeman, v.g.g.v. als leerling-vertegen- woordiger, agent of incas seerder. Onverschillig wat C. J. M. Mol, Bingleijstr. 21a. R'dam-West Net R.K. meisje, 26 Jjaatr, zoekt een betrekking als dienstbode voor dag en nacht of alleen dag. Brieven onder no. B 8499 bur. blad. Trouwjapon te koop, Wit zijden trouwjapon, chique met lange sleep. Essenburgsingel 150, Rotterdam. Iets voor St. Nicolaas te koop. Pracht vooroorl. meisjesspeel goed. Te bevragenL. de Ruiter, Oranjeboomstraat 75, Rotterdam-Zuid. Dames wintermantel, maat 42 z.g.a.n. wollen stof; 2 dames japonnen, wol en zijde met lange mouw1 paar schoe nen maat 39, 1 meisjesmantel leeftijd 8-jaar. J. P. Marteijn, West er beekstraat ^2b, Rotter- dam-Z. Philips Radio. Voor de feest dagen een Philips radio vanaf 95, prima spelend. Haast u, nog enkele stuks. Moderne Super Type 1946 in beperkte mate leverbaar. Hobra, West Kruiskade 42b, Rotterdam. Te koop: prima accordeon, 120 bassen met koffer, P. M. van Schijndel, Kerkweg 62, Pijnacker. Moderne radio aangeboden, pracht stsuk. Krekelstraat 25a R'dam-O. zijstr. N. Plantage, met lijn 1, 16 en 22 te be reiken. Te koop aangeboden Eng. heerenfiets met goede ban den. Te bevragen: Molenlaan 102, Rotterdam. Te koop klein model stoom machine met t.oebehooren, een binnenband 28 x 1%, kap stok, klokstel, enz. enz, Coen- derstraat 25. Delft. Te koop een poppenwagen m. toebeh. en een baby waskom. Donkerstraat 54, Delft. Te koop aangeboden 2-pers. bedsprei (handwerk), tevens zwarte dames-mantel m. 42 44. Te bevragenBoerhave- laan 58b, 2e etage. Schiedam. Te koop een goede kroonlamp, tevens een palm, zeer ge schikt voor café of zaal. Br. no. B 8505 bur. blad. Moderne radio aangeboden. Te zien Spangenschekade 4b R'dam, bij spoorbrug. Te koop een gouden zak horloge 80.en vulkachel 60,Veghel, Schieweg 106b Rptterdam. Te koop een tourfiets en een jongensfiets. Beverstraat 55a R'dam-Zuid. Te koop motorrijw. Triumph" 200 cc. C. in 't Veld, Oranje- boomstr. 236, tel. 71543, Rot terdam-Zuid. Te koop een he er en winter jas en damesmantel en eenig speelgoed. A. de Wit, Immo- bilialaan 9, R'dam-Z. Te koop donker blauwe trui, 12-13 jaar z.g.a.n. zonder pun ten of ruilen voor 3 knotten rose of event, bl. wol. Wa- lenburgerweg 89a, Rotterdam 2e etage. Te koop mooie autoped met massieve banden. Walonbur- gerweg 89a, R'dam, 2e etage. Te koop nieuwe zeil jumper, meisjesregenmantel en een gramofoon. v. Stolbergstr. 34, Delft. Te koop een prima dames fiets. Boschweg 25, Gouda. Te koop mooie Kerstgroep, prijs 35,Na 5 uur. Markt 47, Gouda. Te koop een winterjas v.o. Leeftijd 14 jaar, na 6 uur, Nassauplein 39, Delft. Pracht bijou-gramofoon, dub- belveerig m. circa 70 mooie platen. Ook afzonderlijk. En- gelsche oliejas, ondoordring baar; leeren actetasch, per sonenweegschaal. Breede Hil- ledijk 13b, 1 x b. R'dam-Z. Te koop goed spelende radio 100,Hilledijk 206, bov. bel 2 x, Rdtterdam-Zuid. Te koop mooi Fox-hondje, half Jaar oud, kleur licht geel Prima rattenvanger. Wegens verhuizing. Jansen, Wol- phaertsbocht 286a, R'dam.Z. Te koop een piano. Ooster- wijk, Maashaven 11a, R'dam. Te ruil aangeboden een Jon genspakje, leeftijd 10-11 jaar, in g. staat voor colbertjasje jongen 12-13 jaar. Soerland, Paul Krugers-traat 9, Rotter- dam-Z. 500.beloning, wie mij kan helpen aan een pakhuis (liefst met woning), geschikt om paard en auto's in te stallen.Event, te ruilen tegen huis met grote kelder. Brie ven onder no. H 280 bur. bl. Gevraagd door dame, m. 1.,, ongem. kamer met stook- en kookgelegenheid. Spoed ge- wenscht. Mevr. Tempelman, Sourystraat 29b, R'dam. Gevraagd, niet voor direct, door oud. Heer, R.K., een net rustig voll. pensionop aang. m. stand. Voorkeur aan Rot- terdam»-N. of Noord-Weust. Aanb. met prijs p. maand. Bij een gunstig thuis zal aan het eind extra voldoening ge geven worden. Br. o. no. H 275 bur. blad. Inwoning. Jongelui vragen kamers en vrije keuken of vrije etage te huur. Liefst in het Westen v. Schiedam. Br. no S 2382 bur. blad. Spoed. Gevraagd door R.K. echtpaar 2 of 1 kamer met gebruik van keuken of een vertrek in te richten als keu ken. Br. S 2379 bur. blad. Heer met zoontje van 14 Jaar zoekt net R.K. kosthuis. Br. no. T 6413 bur. blad. Autorijschool Will. A. Louwe gediplom. KNAC-instrueteur. Enige bezitter Ned. Groot- vaardigheidsdiploma. G. J. Mulderstraat 79, Rotterdam. Telefoon 30321. Autory school Eversteyn, bez. Nederl. Grootv. dipl., school van vertrouwen. Violierstraat 32, tel. 73150, R'dam-Zuid. Voor auto- en motorrijles naar Wessels, Schermlaan 21, Rot terdam, tel. 32029. A,N,W,B, Bondsautorijschool Correct", Engelsche straat 47, Rotterdam, verzorgt uw rijbewijs, J. Wuijts, tel. 38497 Buffet, stoelen en wat meube len gevraagd. Brieven no D 2617 adv. bur. Zaagmolenstr. 47, Rotterdam. Wie kan ons tegen billijken prijs aan overgordijnen hel pen? v.Hecke, v. Heusdestr. 70c, Rotterdam. Te koop gevraagd Meubelen of gedeelte v. inboedel. Bos- polcterplein 6, R'dam, Telef. 37847. Zonnebril te koop gevraagd, bruin glas, ter bescherming mijner oogen. Wie helpt mij? Fr. van Thienen, Broersveld 123, Schiedam, tel. 69799. Te koop gevraagd eenvoudige tafel, vierkant of ovaal, voor huiskamer, geen salontafel. Brieven met prijsopg. onder no T 6418, bur. blad. SigarenbandjesTe koop ge vraagd partij mooie sigaren bandjes in elke hoeveelheid. Van Zuuren, Zwart Janstraat 90, Rotterdam, tel. 48359. Te koop gevraagd 2-pers. ka pok of veren bedstel, 3-delig en spiraal, ook lits-jumeaux. Br. onder no. 2611 Zaagmolen straat 47, Rotterdam. Eiken of mahonie linnenkast gevraagd. Brieven onder no. D 2606 adv. bur. Zaagmolen straat 47, Rotterdam. Met spoed ter overname ge vraagd een in goede staat zijnde Actetas. Br. met prijs opgaaf onder no. H 5032 bur. van dit blad. Te koop gevraagd a contant flink Orgel en Prima Piano. Brieven omschrijving merk, registers en prijs. KI. 't Hart Damstraat 50, Maassluis. Ik koop allesInboedels, meubilair, kachels, kinder wagens, winkelopruiming, tel. 23910. M. de Leeuw, Boom gaardstraat 3135, R'dam-C. Oud goud en zilver te koop gevraagd tegen de hoogste waarde. Horlogerie Bakkers, Strevelsweg 89, R'dam-Z. Complete bruidstoiletten en zwarte herenkleding in huur. Maison F. Gordijn, Essenburg singel 142, Telefoon 37901, Rot terdam. Meubelen Trouwlustigen voor U besluit tot koopen, eerst even bij Gebr. Lindhout aanloopen. Wij hebben prach tige zware old-finish huis kamers 765.gelegenheids aanbieding. Tevens diverse haardfauteuils, een nuttig St. Nfcolaascadeau. Moderne slaapkamers, enz. Komt eens kijken. dit verplicht U tot niets. Dus even kijken bij Gebr. Lindhout. Zaagmolen straat 17 (hoek Vletstraat) Rotterdam. Een nieuwe mantel? Maar dan verven of chemisch reinigen bij ,,De Valk", Adamshofstraat 140, R'dam. Na 5 dagen gereed en 6 taan den garantie. Bel op 74360. H. A. de Vos, Erkend Rijwiel, handelaar. Gediplomeerd her-* steller, voor uw ry wielbonnen, bandenbonnen, reparaties, verhuren van tandems en rij wielen. Gouvernestraat 154, tel. 32458, Rotterdam Meubelen. Laat Uw meube. len opnieuw stoffeeren en repareeren bij het vanouds bekende adres L. J. Vriends, Slotstraat 20b, bij Hoflaan, R'dam-Oost. Gevestigd sinds 1922. Radio Begra, Voorschoter laan B 6, Rotterdam, heeft nog eenige distributie-appa raten merk Tungsram, geheel gereviseerd. Laat uw meubelen door ons overtrekken, 2 fauteuils, 4 stoelen voor 47,50. Ook andere meubelreparaties, Wo ninginrichting D. Rook, Goud, scherijweg 34-37, Rotterdam, telefoon 24576 Woningruil? W. Smits zorgt voor uw compl. verhuizing tegen zeer billijke prijs. Alleen Zwaanshals 286, Rotterdam, Tel. 43484. J. van Oijen en D. Urban ds Stucadoorsbedrijf. Nieuwb. Reparatie, Wit- en lcleurwerk Nolensstraat lib. Tel. 40835, Rotterdam. Nieuw droog aanmaakhout 3,50, le klas eiken haard- blokken 4.— per mud. Zendt briefkaart J. N. van Rerkel, Boomgaardstr. 106, R'dam. Heeft U wol en geen tijd? Ik brei voor U alle moderne patronen (condities billijk). Br. no. B 8503 bur. blad „Aanmaakhout, kurkdroog, hieuw hout, beslist geen af braak, 3,50 per mudzak, thuisbezorgd. Kom even langs of zend briefkaart. Janssen, Zijdewündestraat 118b. 3 teakhouten lca.ntooi*<lenren met stijlen, glas, enz. Ook lo ketraampjes. K. Bijkerk, Klei weg 317, R'dam-N. Geld verdienen door nu Uw oude meubelen, kleeding, ve. renbedden, naaimachines enz. te verkoopen. Schrijf even on der No. S 2367 bur. Blad. Rolgordijnen in alle maten vanaf 90 cm. breed met stok 4.16 compleet, zonder stok 1,20, J. v. d. Hulst, Behang selmagazijn, Broersvest 117, Schiedam, tel. 69702. Ook m Uw huis Jan v. d. Hulst Behangsels, Broers vest 117, Schiedam. Tel. 69702 Beperkt leverbaar glaspa pier, deurplaten. En rolgordij nen in alle maten. H.H. Dames- en herenkap per. Expert op gebied van kappersmachines. 2 a. droog- kappen, p.w.-toestellen enz. kunnen binnen één week uw reparaties onder garantie uit voeren. Electr. Techn, Bur. ..Rivea". Keizerstraat 45, Scheveningen. Heeft U meubelen nodig? Grote meubelindustrie hier te lande levert prima meubelen rechtstreeks aan verbruiker tegen lage prijzen. Betaling in overleg met koper. Brieven aan onzen vertegenwoordiger J, Vliegenthart, Rosestraat 164b. Rotterdam-Zuid. St Nicolaas en knecht-cost. nog op enkele dagen te huur In prima staat. Diergaardesin- gel 93e, bovenste bel, R'dam. Cartonplaten, 133 x 100 cm, 3 mm. 98 ct. 4 mm. 130 ct, per plaat, 3 mm. 150 x 133 cm. 147 ct. Groen Korenaar straat 61, tel. 30803. Drukkerij ..Fortuna", Pas- serelstraat 23, R'dam-W. is Uw adres voor Visite-, Ver- lovings-. Huwelijks- en Ge- boortekaarten. Vlugge leve ring, telefoon 36566. Voor meubeltransporten Jac. den Hollander, Maashaven 28, R'dam-Zuid, tel. 73245. Te huur Bruidsjaponnen, sluiers en bruldsdamesjapon- nen ook wit, donzen capes, Van ouds. Van Hofwegen, Oudedljk 224, Rotterdam. Stalen speelgoederen kunnen w(j U direct leveren. Kinder fietsjes (3-wielig), baby vlie- fende Hollanders, 't nieuwste, leeën, autopeds. Direct en geregeld leverbaar. Steeds 't nieuwste. Vraagt offerte. Dr. van Noortstraat 94, Stomp- wijk, Leidschendam. Naaimachines. Enkele hand en trapnaaimachlnes te koop. Ook met motor, vanaf 50. Tevens zoo g. a. n. stofzui ger. Obrechtstraajt 190, Den Haag. Turfstrooisel wordt door ona weer regelmatig afgeleverd. Vraagt prijs, Wederverkoo pers speciale condities, Pv, d. Kooij Zonen, Geuzen- straat 1, R'dam, tel. 31418 Aanmaakhout nieuw en droog Wij leveren U in zeer groote mudzakken 3.75 gratis thuis Houtzagerij Pretoria., G. van Vliet, Pretorlalaan 64. Rotter dam-Zuid. Dames voor Mantels, Japon nen en Kinderkleeding, H. Dekker. Texelschesfraat 71c, R'dam-Z. (zijstr. Pleinweg). Wij nemen ook nog keerwerk aan. Nette R.K. juffrouw te Rot- terdam zoekt, vriendin. Leef tijd 35 tot 45 jaar. Woont in het West. Br. onder no. H 268 bur. van dit blad. R.K. Meisje, 17 jaar, zoekt dito vriendin, omg. R'dam-Z. Brieven onder no. B 8507 bur. van dit blad. Openlijk dank aan God voor verkregen gunst op voor. spraak van ide K. Maagd Maria na het houden van de noveen der 3 Weesgegroeten

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1946 | | pagina 8