19-jarig meisje als oplichtster STADSNIEUWS |Laatste berichten De ramp te Muiden ZATERDAG 18 JANUARI 1947 PAGINA 3 HERWONNEN LEVENS KRACHT THEO KUIPERS DANKT ZIJN WELDOENERS hermes d. V, s. UIT HET ROOD GROENE KAMP BIOSCOPEN SCHIEDAMSCH VOLKS BADHUIS HERMANDADJES EN -DITJES AANRIJDINGEN CULTUREEL ROOSTER ROTTERDAM „DE EERENS" TE WATER GELATEN TOONEEL EN MUZIEK PRIJSPUZZLE i BENOEMINGEN PATERS DOMINICANEN Burgerlijke stand RIJKE FANTASIE EN VEEL LEF Tientallen winkeliers vlogen erin De komende bedrijfs organisatie C. J. A. SLEWE f NIEUWE NED. GEZANT TE ROME Wilkes naar Charlton Het comité van Herw. Levens kracht is momenteel dn de St. Li. iduina parochie, met een propa. ©anda-actie bezig om iederen Ka. •tholiek, donateur of donatrice te maken voor de som van 25 cents per maand. Men vuile het formulier in'wat u thuis bezorgd krijgt en wat weer bij u wordt terug gehaald. De overige parochies krijgen echter ook een beurt. Voor ieder kwartje dat u betaalt krijgt u een bon. 12 dezer bons geven recht Cslechits eenmaal voorloopig we. gens papier schaarschte) op een pracht boek getiteld ..Zonneboek", of een mooie kalender. Ieder die in 't bezit is van 12 dezer bons kan deze inleveren bij den Secretaris van 't plaatselijk comité voor de T. B. C. Bestrijding Herwonnen Levenskracht" den heer M. A. Rensman Anthonie Muijsstraat 38. Zooals men in de krant van Vrij dag 10 Januari heeft gelezen, heb ben tte Kajotters van het Franken land een gehoor-apparaat gekocht «voor hun dooven makker Theo Kuipers. Wat het voor iemand, die ruim vier jaar lang geen enkel geluid kon opvangen moet bettekenen, plotseling zijn gehoor weer te kun nen gebruiken het is moeilijk in woorden uit te drukken. Wij allen die goede ooren hebben vinden 't zoo vanzelfsprekend dat wij hooren. Er is geluid van stem men om ons heen er is het lied van den wind rond den schoorsteen het ronken van de kachel, hut pie pen van een tafelpoot en het ge ritsel van 'muizen achter het behang.We zetten de radio aan en muziuk golft door de kamer We lezen een boek en bij het om slaan van de bladzijden knitselt het papier.een auto roeft voor. bij, een claxon toet. de fabriuks- fluit blaast.en, zoo zijn er eiken dag die vele, vertrouwde klanken. We nemten ze in ons op zonder hut te beseffen..-. Voor Theo Kuipers is dit alles nieuw.nieuw als een wonder. En we kunnen ons zoo goed voor stellen, hoe gelukkig deze jongen zich veelt, hoe heerlijk het voor hem moet izijn, weer ,net als ie dereen" te hooren'- HVlj heeft de redactie van ons Wad een brief ■geschreven. Hij heeft er zijn vreug de in uit-geju'beld en hij verzocht ons aan allen, die hebben mee geholpen dit telk ens-weerke-ren de klankenfeest mogelijk te maken, zijn grooten 'dank te brengen. Hij heeft den Hoogeerw. deken verzocht een H Mis op te dragen voor zijn weldoeners en deken Reijnen heeft dit gaarne beloofd. De juiste datum zal nog nader be kend gemaakt worden. Wij onder strepen met enthousiasme den dank van Theo Kuipers. Dit gehoor apparaat is voor ons het symbool van echte» daadwerkelijke naasten liefde. HiD'VS I vriendschappelijke wed. strijd tegen DHC .te Delft. HDVS in ongewijzigde opstelling. Aan de Damlaan. HDVS II tegen Excelsior II om 2 uur HDVS III tegen Voc II om 3 uur en HDVS IV tegen ONA III. A.s. Zondag speelt SVV den reels zoovele malen uitges.elden wedstrijd tegen Vios. Indien het den Rood-Groenen nu werkelijk ernst is zullen zij de zaken eens flink moeten aan pakken. Er mag geen punt meer verloren gaan. De opstelling is eenigsXns gewijzigd. Het elftal zal in de volgende op stelling verschijnen. H. Opschoor; doel F. Steenber gen en A Corvelijn, ach+er; J- Ko_ ning J. v Schijndel en Ph. v Kan, midden; W v ,d' Hors, H K°neman, J Sohrumpf M Gosens, A v Lith, voor. „[Mrs. Miniver" in Passage Een nieuwe Amerikaansche film, die de M.P-E-A. introduceerde en welke in Engeland in den oorlog van 1939 speelt. Niet dé felste momenten van sol datenmoed in het heetst van den strijd worden belicht maar een Engelsch gezin uit de middle- class" dat als rustige burgers leeft en evenals duizenden andere ge zinnen innerlijk lijdt en haar aan deel levert. Hiermede, eert de Amerikaansche filmindustrie het Engelsche volk achter de coulissen in zijn taaie volharding. De film is door den regisseur William Wyler boeiend geënsce neerd, brengt geen drama's rond gespleten karakters, maar geeft het eenvoudige goede leven weer en, dat is een groote kunst. Greo Greer Garson en Walter Pidgeon geven een gave creatie als echt paar in 'hecht gezinsverband Een film die belangrijk is en door iedereen moet worden gezien. Aardig voorprogramma- Manon nr. 326 Dit is een banaal geval- Alleen reeds om de onaannemelijke en dwaze creatie waarin vrouwelijke religieuzen aan het publiek wor den voorgesteld is 't bezoek dezx; week aan Monopole absoluut af te raden- Met ingang van 14 November 1946 is ten gerieve van het publiek een proef genomen om het Bad huis aan de ange Haven behalve op Vrijdag en Zaterdag ook op Donderdag open te stellen. Gedurende den tijd van 7 weken is gebleken, dat het bezoek dtrmate gering is, dat er niet langer toe overgegaan kan worden het Bad. huis op dien exitra- dag open te houden. Het is wel jammer dat de in woners zoo weinig belangstelling iaan den dag hebben gelegd voor de inricht ing, die hun waardeering ten volle waard moet zijn. N J G- uit Vlaardingen. deed aangifte van diefstal van zijn rij wiel, gepleegd op 17 Januari 1947, vanaf de van Swindenstraat alhier H L-, slager, zaakdoende te Schiedam, heeft aangifte gedaan van verbreking van een glasruit en diefstal van plm. 25 kg- vleesch uit zijn winkel. M J- C- L heeft aangifte ge daan van diefstal van een heeren- 5 as, ontvreemd uit de gang van haar woning. J. J. B. uit Den Haag- heeft aan- gitfe gedaan van diefstal van een portefeuille, inhoudende 600.—, ontvreemd te Schiedam uit zijn werkplaats. W v- d- E uit Schiedam, is aan gehouden als verdacht van het frauduleus slachten van een koe. Hij is in het Hoofdbureau van po litie in bewaring gesteld. L. v- B. uit 's Gravenhage is aangehouden door de Recherche van hier, als verdacht van oplich ting te Schiedam gepleegd. A J. V- uit Poeldijk is aange houden door een rechercheur uit Schiedam, terwijl hij 5 liter jene ver ongedekt vervoerde Door de politie uit Rotterdam zijn aangehouden H. R, en J. Z-. beiden uit Rotterdam, terwijl zij 2 hectoliter steenkolen op een car rier vervoerden. Zij zijn naar Schiedam overgebracht, omdat ge bleken! is dat zij deze steenkolen te Schiedam vanaf een sleepboot hadden ontvreemd, Gisteren heeft een aanrijding plaats gehad op den hoek van de Nieuwe MaasstraatIJsselmonde- schestraat, tiisschen een auto waarvan de bestuurder onbekend is gebleven en een luxe auto. be stuurd door G- H. S-, arts uit 's Gravenhaga, Het spatbord van laatstgenoemde auto werd bescha digd Gisteren te 17 uur, heeft een aanrijding plaats gehad op den hoek M'ësdaglaanWestfranke- lamdschestraat alhier, tu schen eer, autobus van de R.E.T., bestuurder N- A. W- uit Rotterdam en een vrachtauto, bestuurd door C- S- uit Schiedam. De autobus bekwam schade aan de achterdeur en da vrachtauto bekwam schade aan spa'bord, spiegel en lantaarn. Geen persoonlijke ongelukken. Voor de week van 2026 Jan- '47 22 Jgn Geref. Jeugdhuis, Lan ge Haven 97: Kon. Ver. Oost en West, voordracht met projectie over Eurppe - rgerende invloeden op de Indonesi-Jhe muziek, te ge ven door, mr- J. Kunst, aanvang 8 uur. 24 Jan.; R. K. Volksbond. Lange Hoven 71: Kath. Kring, tooneeluit- voering door den Zuider Tooneel- kring, aanvang 8 uur Vereenigingslokaal. Njeuwe Ha ven 155: Chr. Gem. Zang ver. ,,E1- theto", tooneeluitvoering, aanvang 8 uur- Hedenmiddag kwart voor twee is aan de rrschinef abri's k en scheepswerf vaa P. Smit Jr. te Rotterdam het enkelachroefmotor- schip ,,De Eerens" te waber gela ten ,,De Eerens" is het eerste zee schip, dat sinds de bevrijding van ons land van de te Rotterdam of omgeving gelegen werven van sta pel liep. Reeds in 1939 was door de N.V. Koninklijke Pakk1: 'vaart maatschappij opdracht tot het bou wen van dit schip gegeven, doch vanwege den Duischen inval is de bouw stilgelegd en eerst na de bevrijding he vat. De doopplechtigheid w:r,d ver richt door mej. W. Vas Dias, doch ter van den president-directeur in Ned.-Indië der K.P.M. Het m.s. „De Eerens" b: hoort tot de reeks van schepen, die op het oogenblik door verschillende Hollandsche werven worden ge bouwd voor Indië. Het schip js uitgerust met de nieuwste moto ren terwijl ook de geheele outilla ge op moderne leest is geschoeid Een aantal tanks met ten totale inhoud van 279 m3 maken h-et schip speciaal geschikt voor het vervoer van palmolie. 19 Januari: (aanvulling) Mus- Boymans, 2.30 uur, Roentgen- kwartet. 20 Januari: Rott. Schouwburg, 8 uur, Comtdia ,,De roep van de tortel" („Maria Stuart" uitgestela). 21 Januari: Rott. Schouwburg, 8 uur, Ned. Opera „Madame Butter fly" (,,'Don Carlos" uitgesteld); Mus. Boymans. 8 uur, Kees Brink man, piano. Dagelijks: Luxor, 8 uur, Bouw meester Revue „De lichte^. zijn weer aan" (volw.) Groot was pok vorigen keer de belangstelling voor het letter, grepenraadsel. Deze week een. aardrijkskundige puzzle. Bij juiste invulling van de gevraagde woorden ontstaat op de verticale rij dub bele cirkeltjes, de naam van een hoofdstad De gevraagde, woorden zijnhorizontaal1 onjuiste bena ming voor een Èuropeesch rijk, 2 hoofdstad, 3 rivier in België, 4 deel van Spanje, 5 rivier in Europa, 6 hoofdstad, 7 Èuropeesch rijk, 8 Indisch eiland. De volledig ingevulde figuur moet bestaan uit de volgende letters:, 4 x a, 2 x b, 4 X d, 8 x e, 1 X h, 3xi- 3x1. 2 X 5 x u. 5 X o, 5 X r- 3 X S« 1 X t 2 x u. Z. Em. Joh. Kard, de Jong heeft op voordracht van den H. E. Pater Provinciaal van de Dominicanen eervol ontslag verleend met ingang van 24 Jan. a.s. resp als kapelaan en assistent te Tiel (H. Dom.) aan de paters F. j. Preller en W. H, P, Marcelis, en in hun plaats al-aar benoemd de paters J. A. A. M, Busch en H. W. Willems. Z H Exc Mgr J P Huibers heeft op voordracht van den H E Pater Provinciaal der Dominicanen, met ingang van 24 Jan. a.s. eervol ont. slag verleend als kapelaan te Am sterdam (H. Dom.) aan pater J Fenneei en in diens plaats benoemd pater AAM van Dieren. Eervol ontslag als kapelaan te Amsterdam (H Thom. v. Aqui'.n) aan pater H J M Kosters en in diens plaats be noemd pater E Teppema. Eervol ontslag als kapelaan te Alkmaar (H. Dom.) aan pater A H J van Groenewioud en in diens plaats be noemd pater W P H Marcelis. Eer. vol ontslag' als kapelaan te Goorn aan pater J M L Roghmans en in diens plaats benoemd pater M A van Groenestijn. Eervol ontslag als kapelaans te Rotterdam (H- Dom. en H. Hart) aan de paiers E Teppema en A J de Groot en in hun plaats benoemd de paters h J M Kosters en Th J M Terwind Eervol ontslag resp. als kapelaan en als assistent te Schi-edam (H- Joan.) aan de paters H J Humme. link en H J J Boerbooms en in hun plaats 'benoemd de paters J M J Roghmans en F M Th van Aubel. Benoemd als assistent te Schiedam (O L. Vr. Rozenkr,) pater J L W 'van Deventer. Z H Exc Mgr W Mutsaerts heeft op voordracht van den H E pater Provinciaal van 'de Dominicanen, met ingang van 24 Jan. a-s. eervol ontslag verleend resp. als kapelaan en assistent te Nijmegen (H. Har aan de paters J J v d Broek en Th J M Ter windt en in hun plaa .s benoemd de paters F J Preller en J A Heurkens. Eervol ontslag als assistent te Neerbosch (H. Ant.) aan pater AAM van Dieren en in diens plaats benoemd pater H J Meussen. Eervol ontslag als ka pelaan te Langenboom (H. Fam.) aan pater J L W van Deventer en in diens plaats benoemd pater H W J Boerbooms. GEBOREN: Cornelia M.. dochter van C. van Vliet en C. M. Dul- laart, Galileistraat 17 Pieter- mella J-, doch.ter van J, Haas en I- P. Verhagen, P- Potterstraat 28 Antonie L„ zoon van H. L. den Outer en H. F. Hettich, Boerhave- liaan 1 Dirk, zoon_van K de Jong en C. Sirach. Nw- Haven 69 Johannes G-, zoon van M. v. Noordennen en D. van Baarle, Rotterd-dijk 82 Pieternel, doch ter van J. Pannekoek en P. G. v, Ham, Mariastfaat 65 Mer- frigje, dochter van G. M, Kuijl en A. J. M. van Be'esten, Dr- Noletstr. 1 Ina, dochter van G. P. van Dorp en A. C. Elderhorst, Boer- wavelaan 59 OVERLEDEN: A v- d- Linden, 44 jaar, Middelhamisschestr. 22 M. van Vliet, 79 jaar, wed. van C. v. d. Berg. B. Ballotsingel 43- Eenigen tü'd geleden waarschuw, den wij tegen de praktijken van een 19-jarig meisj'e. dat in Noor. delijk Rotterdam verscheicene win. keiiers haid opgelicht. Eenigen van hen deden onmiddellijk aanga e, doch daar vermoed werd dat er nog meer gedupeerden waren, deed de politie een oproep, waarop drommen benadeelden naar het bureau Bergsingel kwamen. De jongedame heet W'J E Z en is 19 jaar oud. Haar loopbaan als op- Echtster 'begon in den zomer van 1945 toen zij van een fruithande. laar aan den Bergweg voor een bedrag van 32 aan fruit in ont vangst nam. na een ontroerend verhaal dat de vruchten voor haar zieken verloofde waren, die z o or veel fruit behoefde. Betalen deed zij nimmer. Aangemoedigd door dit eerste succes trad ze als dienstbode in dienst bij een arts teneinde hem sVchtoffer van haar praktijken te maken. Ze wist dekens te koop waaruit snoezige wintermantels te maken waren. Heel graag zou ze ze voor de huisgenooten koopen. Ze streek f 140 op. imaar de dekens kwamen nooit. Een andere mevrouw, bij wie ze vervolgens in dienst trad spiegel, de zij voor zeemen te kunnen koo pen 25 per stuk. Ook deze levering vond nooit plaats. W inkelmeisje Zoo kwam zij in een ander beroep, nu als winkelmeisje bij een slager. Eerst zorgde zij voor haar uitzet en kocht een paar degelijke witte jassen, alles met een „link smoesje" en zonder dat - er geld aan te pas kwam. Bij den slager zag zij nog kans om flink wat vleeschbonnen en geld te gappen, hetgeen zij weer omzette in gebak jes waarvan zij haar collega's rij kelijk tracteerde. Voor mijn verloofde Ook elders zette zij haar prak, tijken voort. Zij bracht bezoeken aan diverse boekhandelaars in de stad, waar zij een verhaal deed over haar verloofd», die als mili tair in Indië zou zijn en dien zij wilde verrassen miet een pakketje boeken De lectuur moest echter vooral van opbouwenden aard zijn! Op deze manier heeft zij 6 boekverkoopers opgelicht want van 'betalen was weer geen spra ke. Zij was geïnspireerd door de mooie reclameplaat in de etalages, die zeiden; „Stuur boeken naar de jongens in Indië'' De verkregen boeken verkocht zij voor een gul den per stuk. Zij hield van honden Ook voor honden had zij lief hebberij- Bij een handelaar in deze dieren wilde zij een lief hondje koopen- Toen het op betalen aan kwam. had ze echter geen geld. De winkelier weigerde crediet te ge- ven. Ze ging daarop naar een ju welier in de buur.t en zette dezen eenige armbanden en een zilveren eierstel af. Hiermee kocht .ze het begeerde hon-dje. Gehakt voor het trouw- diner Bij een slager bestelde zie zes blikken gehakt, die zij noodig had voor haar trouwdiner. Bonnen en geld had zij niet, miaar dat kwam wei in orde Natuurlijk deed de slager alles om zijn geld en ae bonnen te krijgen- Ook hierv wist toet meisje raad. Zy ging naa een anderen slager van wien zej blikken gehakt wist los te krijgen- Deze blikken bracht zij naar den eersten slager. Hetzelfde grapje haalde ze uit 'bij een derden slager, teneinde den tweeden het hem toe komende te kunnen geven. Weer winkelmeisje Voor de afwisseling werd zij weer een winkelmeisje bij een b3kker in Hillegersberg. Na eenige dagen vroeg zij een vrijen dag omdat haar verloofde ziek was. Dit werd geweigerd. Zij vroeg een voor schot op haar tractement om ver sterkende middelen te kunnen koo pen, Ook dit vliegertje ging niet op Vervolgens bleef zij weg en gaf een telefoontje dat haar ver loofde in het ziekenhuis was op genomen- Voor alle zekerheid on derzocht haar patroon de zaak en ontdekte dat het verhaial van a tot z gelogen was. Den volgenden dag kreeg de man een telegram dat „zij" niet kon komen, aangezien haar a s. mail het tijdelijke met het eeuwige had verwisseld. De oplossing van de vorige puzzla luidt: derdemonstervenster— 1 tenderna. Een prijs verwierven: G. v. d. Vis, Hoofdstraat 207/3, Schiedam; M J. "Wïtberg, Rembrandtlaan 12, Schiedam; C. Ruts. Rijnstraat 18b, SchiedamH. v Söhaick, Stations» plein 9a, Schiedam. Nieuwe inzendingen bij voorkeur per briefkaart tot Woensdagmiddag, Hedenmorgen kon worden vast» gesteld, dat tot dusver zestien doo- den vallen te betreuren, terwijl nog een man, de burger-arbeider W. Wolfetang, wordt vermist. Hieronder volgen de namen der militairen, die om het leven zijn gekomen. Zij maakten allen deel uit van den O.B.D, en waren ge detacheerd op het fort „EilaAd Mui den". Het zijn; sergeant-majoor Valkenburg uit 's-Gravenhage. ser geant Van Mook, Haastrecht; kor poraal Pols, Loosduinen; soldaat le klas Cuus, Zeist en de soldaten: van Heusden, Brakel; Klarenbeek. Amsterdam; R. de Kruyff, Utrecht; H. F. van Meurs, Utrecht; C. J- Muniaerts, Utrecht; J. Renes, Lo- pik; F. H. van Rijn. War meihui zen; H. de Wilde, Delft, E. v. d. Blom, Westzaan en K. de Korver, Rotterdam. Zwaar, doch niet levensgevaar lijk gewond is soldaat J. Ramselaar uit Soest. De gedoode burgers zijn M. Pauw en H. Huissteden, beiden te Mui den. Het gerucht, dat mej. Ooms ook zou zijn omgekomen is gelukkig onjuist gebleken. Minister Beel zou hedenmiddag een bezoek brengen aan het ge troffen stadje. H M- de Koningin heeft den bur gemeester van Muiden hedenmor gen telegrafisch haar deelneming betuigd en verzocht haar blijk van medeleven aan de familie der slachtoffers over te brengen. Een verstandige winkelier Men begrijpt, dat haar schuld- eischars op den duur en file voor haar woning stonden. Een winke lier, bij wien ze twee vulpennen gekocht had- begon het echter na twee vergeefsche bezoeken te ver velen. Hij stapte naar het bureau Bergsingel en was de eerste, die in het dossier thans een boek deel van ongeveer 200 bladzijden werd opgenomen. Naar den Noordsingel Het verhaal eindigt natuurlijk met de overbrenging van het meisje naar het huis van bewa ring. Dezer dagen is de officieele be» noeming te verwachten van een commissie, welke een voor-ont werp moet vaststellen voor een wet op de bedrijfsorganisatie. Voorzitter dezer commissie wordt prof. dr. F v- d. Ven, van de Kath- Econ- Hoogeschool te Til burg. In de R. K. Ziekenverpleging te Hilversum is vanmorgen na een. ziekte van slechts enkele dagen- overleden de heer C. J- A Slewe» directeur van de Volkskrant. Dezer dagen is de benoeming te verwachten van mr. F. L- graaf van Bylandt tot H. M- s buitenge woon gezant en gevolmachtigd nu- nisber te Rome» De heer Van Bylandt was poli tiek adviseur van den luitenant- gouverneur-generaa! van Ned. in dië. dr- Van Mook; vóór den oor log was hij gezant in Ohina. Naar A-N-P verneemt, heeft Wilkes een contract als amateur geteekend voor de Engelsche League-club Charlton. Het is nog niet bekend, wanneer Wilkes voor het eerst voor Charlton zal uit komen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1947 | | pagina 3