Sla den spijker op z'n kop, JONGELIEDEN rI Koninklijke Marine Moord en brand Amerika's belangstelling voor Griekenland FAMILIE-ANNONCES W. HOEKSTRA PLAATS EEN KAMPIOEN! WOENSDAG 5 MAART 1947 PAGINA 8 OmlerliPindelingen met Athene en Londen ANTI-NAZI PROCESSEN UITGESTELD advertentie-tarief KUNSTGEBITTEN vanaf 77.50 Cl- de Vrieselaan 21b AANGEBODEN ZIT-SLAAPKAMER HOGEFA Gereedschappenfabriek VRAAGT TE KOOP Onafgehaalde nummerbrie- ven op advertentiën. MICA Goederen gevraagd NET MEISJE GEVRAAGD GEEN SPREEKUUR. V R IJ B A N K FLINKE KNECHT De gelegenheid tot inschrijving adspirant vrijwilligers voor den RIJKSZEEDIENST GARNIZOENSCOMM ANDANTEN Het Garnizoensbureau, Afdeeling Marine werving te: Handel en Bedrijl de „Marinewervingsgroep Nederland" te Dienstaanbiedingen Goederen aangeboden Huizen en Kamers Lessen Te Washington is een nota van de G i ksche regeering ontvangen waarin een beroep op de V. S. wordt gedaan tot het verleenen van financkelen steun. De Amei ikaanscbe minister van buitenlan-'scihe zaken. Marshall, heeft medegedeeld, dat op zeer korten termijn „een volledige ver klaring" inzake de hulpverleening aan Griekenland zal worden af. gelegd. Volgens Marshall zijn de toestan den in Griekenland van primair belang voor de V. S. ..De bij deze kwestie betrokken vraagstukken zijn zóó verstrekkend en van een dergelijk allesoverheerschend be. lang dat elke verklaring dienaan gaande eigenlijk alleen van den president zelf zou kunnen komen verklaarde de minister. Hij was van oordeel, dat de laatste berichten bewijzen, dat de economische toestand van Grieken, land verslechterd is en zelfs dreigt ineen to storten. De eindbeslissing berust volgens Marshall echter bij den president en bet congres. Imtusschen zullen verdere onder handelingen over financieele hulp door de V. S. met de Grieksche regeering worden gevoe'rd. De beteekenis hiervan is, aldus f.unc. tionarissen, dat de mogelijkheid wordt uitgeschakeld, dat de v s' een leeniin aan Engeland zullen toestaan, om 'het in staat to stel len, zijn strijdkrachten in Grieken, land te handhaven, of financieele hulp aan Griekenland te verlee- Eriieeland heeft reeds geantwoord op de dezer dagen gepubliceerde Amorikaanscbe mededeeling, waar. in financieele hulp der V. S. aan Griekenland afhankelijk wordt ge- s'eld van het handhaven van Britsche troepen aldaar. De inhoud van het. Britsche antwoord is niet bekend gemaakt. De processen, die oorspronkelijk in Februari of Maart in de Brit sche zóne van Duitschland tegen de 20.000 leden van het bestuur van de partij der nazi's, de SS, de Gestapo en den Sichertieitsdiemst zouden worden gehouden, zijn tot eind Mei of begin Juni uitgesteld. De administratieve voorberei ding van de proeessen tegen deze organisaties, die door het interna tionaal tribunaal te Neurenberg schuldig werden verklaa.ro, neemt zooveel tijd in beslag, dat men tot uitstel moest overgaan. /s. De Australische parlementaire labourpartij heeft haar goedkeu ring gehecht aan de aanbeveling van den ministerraad, dat Australië 25 millioen Australische ponden aan Engeland zal schen ken als bijdrage in de oorlogs kosten van Engeland in en om den Stillen Ooeaan. De advertentie-prijk voor losse advertentiën op gewone kolom breedte bedraagt 15 ets. per mil limeter hoogte. Reclames, d.w.z. advertentiën tusschen den re- daotioneelen tekst, op rcdactio- neele kolombreedte, 30 ets. per millimeter hoogte. Contract tarieven tegen gereduceerden prijs, op aanvrage bij deAdmin! stratie verkrügbdar. Kampioenen (kleine adverten tiën) tot 20 woorden tl.Icd®£ woord meer 5 ets. Maximum ,4) woorden. Kampioenen worden uitsluitend bü vooruitbetaling geplaatst. Herplaatst wegens mis. stelling OOGGGGOOOOOOOOOOOG Op 16 Maart a.s. hopen q onze lieve ouders G O A J DE VETH G A H DE VETiï O Leliveld de dag te herdenken O m waarop zij 12% jaar G X geleden in het hmve- O q lijk zijn verbonden. G O Gezongen H. Mis uit A 0 dankbaarheid 9,30 in de q G bijkerk van Onze Lieve q O Vrouw Visitatie. q 8 Deceptie 16 Maart van O O 12,30—2 uur Filips van O Bourgondiëstraat 35a, O Schiedam u met volledige garantie Pijnlooze behandeling door Tandartsen. Levering eventueel direct na het trekken. Betaling in over leg. Ombouwen v. niet pass. gebitten in 1 dag gereed. TELEF. 37519 R'DAM v. heer mooie gemeubileerde met pension, Br.o. 1. S 1620 Bureau Nieuwe Schied. Cour. Broersvest 8, Schiedam. bij vraag en aanbod van woning, dienstbetrekking, huisraad enz. en KAMPIOENEN 2«n vlug, doeltreffend, maar ook goedkoop: 20 woorden f 1.—, elk woord meer 5 ets. extra, tot een maximum van 50 woorden, bi) voorutt. betaling. KAMPIOENEN zijn de favorieten Zij verschijnen 'a Woensdags en a Zaterdags m dit blad. KAMPIOENEN Kunnen worden opgegeven aan onze kantoren en agentschappen. TE ROTTERDAM HUDSONSTRAAT 351 van 14 tot 17 jaar, Bij voorkeur met am bachtsschooldiploma, teneinde te worden opgeleid tot gereedschapdraaier gereed schapschaver, gereedschapslijper of stempel- maker. De opleiding geschiedt onder toezicht van de Stichting BEMETEL en duurt 2 of 3 jaar. Daarna kan een examen worden afgelegd tot verkrijging van een Rjjksnjjvecrheids- Aanmelden des Zaterdags van 9 tot 12 uur- overige werkdagen van 9 tot 16 uur. Hun dankbare kinderen q THEO, BERRIE. G JANTJE, TOMMIE G en ANNEKE. O JGOOOOOOQOOGQGGGt z.g.a.n. driedelig bed, Ostade- laan 29, Schiedam. Op onze bureaux Kort'enaer- straat 1, Rotterdam, zijn de vol gende onafgehaalde nummer- brieven op advertentiën aan wezig. welke voor belangheb- □enden nog voor gedurende 74 dagen ter beschikking zullen worden gehouden De Maasbode 1243. Het Nieuwe Dagblad: H 766, H 804, H 819, H 820, H 873, H.908. H 916. H 921. schreeuwen de menschen om Stuur een kaartje naar W. BREUK. Korenaardwars straat 20 Rotterdam-West. worden dooi iedereen met aandacht gelezen. Met de plaatsing van Uwe annonce in onze courant bereikt U Uwe vrienden en kennissen. Wilt U bij voor komende gelegenheden hieraan denken? Goed onderhouden verzame ling en betere postzegels, te gen contante betaling. J. van Hoek, Goudschesingel 512, Telefoon 24984, R'dam. hoog loon, werkster aanwezig Aanmelden: Mevr. v. Gent, Burg. Knappertlaan no. 96, Schiedam. MEISJE GEVRAAGD als leerling op atelier voor dames- en heerenkleeding. Goede vakopleiding. Hoog loon. v. Wolde, Boerhavelaan 39a, Schiedam. ZENUWARTS SCHIEDAM tot nader aankondiging Openbaar Slachthuis V luar- dinjr.rdijk 300. Donderdag b Maart vanaf 2 uur vers rund viees f 1,25 en vers paar- denvlees f 0.70 per kg. 200 gram op 100 gram bon Op al'e geldige vieesbonnen. Oude hoofdstam kaart medebrengen SLAGERIJ Gevraagd een bek met worstmakeri.iD. G. v. d. Schalk, Burg. Meinesz- piein 22. R'dam. Van 1 Maart 1947 af (op welke datum de Aanmeldingsbureaux voor Oorlogs vrijwilligers zijn opgeheven) bestaat van (Vloot. Marine Luchtvaartdienst en Korps Mariniers) bij de BEHALVE in' Den Helder, Amsterdam, Hilversum, IJmuiden, Leiden, Voorschoten, 's-Graven- haee Rotterdam. Hoek van Holland. Berger! op Zoom en Tilburg, waar zulks dient te geschieden bij de Commandanten der aldaar gevestigde Marine Inrichtingen Gelegenheid tot het bekomen van nadere inlichtingen bij: Tapijnkazerne Fr Hendrik Kazerne, Blenck Koninkl. Militaire Academie voorloopig Orthenscheweg 12 Mineursl 8. Sijpesteinkazerne Menno van Coehoornkazerne Boreelkazerne Frederik Hendrikkazerne Lutke Nieuwstraat 13 fKanvjviocftcn De prijs bedraagt tot 20 woorden of afkortingen van woorden L— Ieder woord meer S ets. Maximum 50 woorden. Plaatsingsdagen Woensdag en Zaterdag, Gevraagd Mooi geëmaill. ko- lenfornuis liefst modern met valdeuren Haard. Brieven no. D 3037, adv. bur. Zaagmolen straat 47, R'dam. Radio Varoni". Tollensstr. 83, Rotterdam, Tel. 41562. Ra diotoestellen met 5 jaar garantie 130. Niet meer tobben, volop sor teering Sigarenhandelj Rob ben, Zwart Janstr. 66, Rot terdam, naast Kreymborg. Te koop gevraagd. Dames of heerenmaatkleeding of con fectiemagazijn. Brieven met inlichtingen en prijs no. G761 Maasbode, Stationsweg 79, Rotterdam. Naaimachine te koop gevr. oud of defect geen bezwaar. Brieven onder No. T 6626, bu reau van dit blad. Weer gelegenheid tot spreKen met uw verwanten in India inlichtingen telefoon 74236 The Christal Voice. Steven Hoogendijkstraat 33-35 b(J viaduct, Rotterdam-Zuid. Personeel gevraagd Banketbakkerij. Gevraagd-: flinke zelfstandige Winkeljut- frouwmet het vak bekend. Fa. G. B. Kruitwagen Zn, West-Kruiskade 37b. K'dam. Aanmelden vóór 6 uur. Gevraagd net meisje voor halve dagen of werkster voor 1 dag per week. G. Stolk, Sluisweg 6, Dordrecht. Eerste Kapster gevraagd. P. Heebels, Haagweg 11, RiJ£- wijk, telefoon 118305. Te koop radio met ingebouw de luidspreker 100., Hille- chik 206, bov. bel. 2 x, Kotter- dam-Zuid. B 8742 Studiepiano te koop in ma- honiehoutenkast en pianokruk 290.Spoed. Br. no, H54 bureau van dit blad Te koop aangeboden: geh. eiken kabinet, zeer gesch. om dressoir e.d. van te maken. Bevr. Oostvóorstraat 26, Oud Beijerland. Te koop: Piano, geschikt v. studie, 475 met 3 jr. gar. Mertens Zwaanshals 342, R'dam. Net dagmeisje gevraagd, goed loon, goede behandeling Mevr. Roovers, de Graeffstr. 14, Blijdorp, R'dam. Maastricht, Venlo, Breda. 's-Hertogenbosch Utrecht. Arnhem, Deventer, Leeuwarden, Groningen. Den Helder, Amsterdam, Rotterdam, Middelburg, Hengelo, Den Haag, Commandemenlsgebouw Willemsoord Buitenhaven 5 Marine Kazerne Kattenburg Comm Marine Westpl 12-14 Koepoortstraat 8 Grundellaan 18 Bezuidenhouischeweg 123 DE MINISTER VAN MARINE Gevraagd R.K. huishoudster in moederloos, klein gezin. Br. onder no. H 74, bur. blad Te koop plusfour pak en jongensjas leeftijd 12 jaar. Meisjesmantel leeftijd 5 tot 6 jaar, zoo goed als nieuw met capuchon en eemge jurkjes. C W Scholte, Taanderstraat 32b. R'dam-West. Gevraagd net meisje of nette werkster. Wijnans, Boerhave- laan 83 Schiedam. Gevraagd een flinke jongen Of halfwas broodbakker, Gebr. Krogt, Broersveld 119, Schiedam. Gitaar met foudraal te koop in prima conditie. Prijs 50.-—. Slotstraat 20b, ben. R'dam-Oost. 1159 Te koop Garibaldie hoeden Hooge zijden hoed, kolenfor- nuis, 2 strijkijzers Th, Jaco- balaan 52, verschie Kapster gevraagd wegens huwelijk der tegenw., in- of extern, prima kun. werken, hoog loon, veel veirvai. Aanb W Camu Mevr. v. Vollen hovenpark 38, Driebergen. Te koop Radio Nieuw. L. K U K West-Varkenoord- scheweg 33 17, R'dam-Zuid. Net meisje of jongen ge vraagd voor 2 dagen per week om te incasseeren. Br. no. H 58, bur. van dit blad. Verstelnaatsteir heeft nog eenige dagen disponibel, Br H. 63 bur. van dit blad. Gevraagd: Timmerwerk, meu- belreparatiewerk houtdraai- werk. Jansen, Brielschelaan 156, R'dam-Zuid. Leerling tekenaar zag zich gaarne geplaatst op een bin nenhuis-bureau. Br. no. H52 bureau van dit blad. R.K. Gehuwd persoon vraagt bijverdienste. Bind-, Plak- Cartonnagewerk. Kerkboeken en K.l. inbinden. Brieven no H 56 bur. blad. Biedt zich aan een flinke werkster, nog eiken dag vrij Brieven No. T 6628, bur. blad Juffrouw vraagt breiwerk. AdresC. Fockstraat 87, Delft Philips Radio's nog enkele stuks prima sp. gerev. Phi lips Radio's compi. spelend, 145.Hobra West Kruis kade 42b, R'dam, le et. (.bov, huis.) Te koop prima radio goed spelend. Heeiïviietstraait 52 Heer zoekt voor zijn 10-jartg gezond en vroolijk dochtertje zoo spoedig mogelijk een goed tehuis in R'dam-Z, bij nette menschen, eigen bed enz. is aanwezig. Br. onder no. B 8804, bureau van dit blad Wordt wakker! Haat Uw ameublement opnieuw over trekken repareeren. moderni- seeren Old Finish maken door Joh. Bakker, Bergweg 162-164, R'dam, Tel. 49153. Vraagt prijsopgaaf. ptf ons krijgt u voor oude meubelen, naaimachines, ve renbedden, enz. de hoogste prijs. Schrijf even onder no. S 2488 bur. van dit blad Beloning. Een in goede st. zijnde fiets met zoo goed als n. binnen- en buitenbanden voor degene, die R.K. jonge lui helpt aan een geschikt ge deelte van een woning. Br. no. S 2558, bur. van dit blad Te huur voor Echtpaar op leeftijd 2 kamers en keuken, liefst zonder meubelen. Br. H 75 bureau van dit blad. De Houtkoning levert kurk droog aanmaalchout f 3.SO, lo kwal. haardblökken f 4. per mudzak. Zendt P. Willemse. Bingleystraat 90 R'dam, tel. 37179. .Reparatie van vioerkleeden. Ook zakkenrep. Van Wijn gaarden. Lekdijk 265, Am- merstol. Zend een kaart, wy komen. Woningruil. Mooi vrij bo venhuis, voor woning met sl. etage. Br. onder no. H 72, bureau van dit blad. R.K. Beschaafd echtpaar, gepensioneerd, zoekt 2 kamers en keuken of kookgelegenh. Br. no. S 2554, bur. blad. Damesfiets te koop in goe den staat, Albr. Engelman, straat 10. Rotterdam. Woningruil. Te ruil aange boden: 2e etage bev. kamer met mooi „.uitzicht op kruis punt, achterkamer, keuken en voor- balcon, huur 15- per mnd. voor kleine beneden woning, 2 pers. Br. no. S2561 bureau van dit blad. Voor terstond gevraagd 2 ongem. kamers met kookge legenheid voor klein gezin. Br. no. B 8805 bur. v. d, bl Te koop rolveger, klokstel, grooto ijzeren pot, twee fiets wielen een buitenband 28/1y* en een wandelstok, coendf-r- straat 25, Delft.' T 6625 Wie helpt echtpaar, z. k aan 2 ongem. kamers met gebr van keuken of badka mer? Br. aan H. Schaeffer, Liduinastraat 96b, Schiedam Spotkoopje. Groot kamer- biljart queue's, 4 ivoren bal len, geheel compl. z.g.a.n, Schiedamscheweg 485b, R'dam H 62 Te koop, brandhout, kachel klaar 10 ct. per K.G. Groene, weg 2, Kethel. Te koop 3 bontjes (marter- tjes) en primus. G. Stolk, Sluisweg 6, Dordrecht. Te koop. Zinken bad, Rel Beelden, oventje met twee broodblikken, wit marmeren opstand. Jac. Loisstraat Zï, bovenste bel, R'dam. H 71 Lint-, wip-, cirkelzaag, sli.jp- kop, oliepeirsje, draaibankje met motoren, werkbank en bankschroef in 1 koop. Smidt H. Molenaarstr. 24, R'dam-W Te koop 4 fauteuils met ta fel, Gotisch, z.g.a.n. electri- sche waschmachine, Taanderi straat 68a, 2e etage, R'dam. S 2560 Geen Kop en schotels? Geen elaswerk? Geen bezwaar! WU verhuren voor alle gelegen heden. Beatrix. Groote v>s- scherijstraat 37. Rotterdam- West. Tel. 36192. Drukken) „Fortuna" Ras sere Istraat 23, Rdam-W 13 Uw adres voor Visite-, Ver- lovings. Huwelijks- en Ge— boortekaarten. Vlugge leve* ring. Telefoon 36566. Schrijfmachines. Indien U 'n goede schrijfmachine zoekt wend u dan tot Jonkers, Kan- toormachinehandel en ReP-" tnr Haringpak kerstraat 44. tel.' 34981, R'dam. Vrije Bovenwoning Kleiweg- wegkwartier voor huis H'berg of vrije buitenwon. Grindweg omg. of Kleiweg Overschie V. d. Linde, Saffierstraat 38a Rotterdam. Vulpenreparatie. Noorder Vulpenmagazijn R. D. van Kooy, Bergweg 207 t o. Zaagmolenstraat, Tel. 4bb„3. Rotterdam. Wi1 zijn koopers van fies- schen tegen de hoogst» waarde. J Kuyper Raven straat i22. Tel. 43117, R dam. Meubelreparatie 1 Laat nu Uw stoelen opnieuw overtrek ken met prima Leerdoek f 52.50 4 stoelen, 2 fauteuils. F R Roorda Boezemsingel 128b. Tel. 74957, Rotterdam. Woningruil. Ruilen ben. wo ning Taanderstraat, bev. 4 kamers, keuken, tuin, loods, voor woning in R'dam-Zuid. Brieven no. H 51 bur. blad. Maatkleermakerij Johan Mil tenburg Zonen, 1ste Gijsing- Straat 7—0, Rotterdam. Door goede personeels-bezeting is het ons weer mogelijk Dames- en Herenkleding aan te n&- men ook op consumentbon- nen. Nieuwste coupe, Rrima afwerking. Woningruil. 2 ruime kamers ensuite, keuken, veel berg ruimte bel-etage R'dam-W., voor grootere woning. Br. no. H 46 bur. blad. Ter ruiling aangeb. vrij bene- denhuis te R'dam-Z., bev. 2 kamers ensuite, 2 zijk., keuken en grote tuin, voor huis in Brabant, Gelderl. of omgev. Br no H 1111 bur. blad. H OS.A R'dam, Rochussen- straat 48, JP. Krugerstr. 126, Vlietlaan 42, tel. 25807, Hoeden stomen en appr. f 3,—, man- tels verven, d. blauw en zW* 7,25. Gedeeltelijke imboedel ter overname aangeboden. Spoed Adres: Oiranjeboomstr. 206b Rotterdam H75 Ter overname aangeboden 19 platte breede koperen trap roeden met knippen en schroe ven lengt« 61 c.m., breed 2 c.m. Spoed gewenscht. Br. speiena. neenviietswaaii c.,„ beneden R'dam-Zuid. H 167 no H 7o bureau blad Autorijschool ,,Lindo", West Zeedijk 14, Tel. 21586 voor be. trouwbaar autoles per cursus van 10 lessen 50.desge- wenscht van buis gehaald en gebracht. ANWB bonds auto-motorrij school Eversteijn, bez. Ned. Grootv. dipl. school van ver trouwen Violierstr. 32, telef. 73150, Rdam-Z, thans ook ge. vestigd Henegouwerlaan 6. R'dam, bij Beukelsdijk Tun nel, telef. 36666. Te huur compl. bruidstoill., bruidsd.-, bruidsm., en avond jap., sluiers, enz. Voord. pr. Smitsman Beyerlandsel. 105. Rotterdani-Z. Kinderwagenkappen. Een nieuwe overtrek, waterdichte binnenbekleding, in de gew. kleur Vakkundige afwerking. Leen Koyck, Rutselaan 127cf Rotterdam. - Kamer lak wit en in kleuren, witte grondverf voor binnen. Regenboog'.'. behangverf geeft niet af. ,,De Regenboog Eendrachtsstr. 143, tel. 2434^ Rotterdam. Kanaries. Rrima zangers, met schrift, garantie steeds vei krijgbaar bij Jan Kustwat Rottekade 47, tel. 26637, R da

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1947 | | pagina 8