Slijkhuis verloor ZIJN nummer Zwaarste Pyreneën-étappe bracht geen beslissing Nederlanders superieur 'I WëërBëncht] 1 Teleurstellende 5000 m., maar de 1500 m. werd hoogtepunt Van Rooy won de 3 km Schie KREVER en YOOREN wonnen de eerste baantitels Geen surprises in voorwedstrij den sprint en achtervolging Excelsior handhaaft zich en Emma heeft lot in eigen hand GROTE EINDSTRIJDDAG IN NOORD WIJK m in de internationale roeiwedstrijden om de Holland-beker De revanche van Brough-Osborne voor Wimbledon Mffi MAANDAG 14 JULI 1947 PAGINA 2 ATHLETIEKKAMPIOENEN SENIOREN B T/M E EN JUNIORES FRAAI SUCCES VAN ANNIE VAN KAMPEN Zij arriveerde gelijk met de eerste heer SEFKE JANSEN HAD EEN GOEDE DAG FRANSE ZEGE IN DE OUDE ACHT KILLE DAGEN MET BOEIEND SLOT S.V.V. TE VROEG BEJUBELD Vreugde en smart van de prom.-degr--wedstrijden Hercules en Vios blijven in de tweede klas De wacht is nog op.-..-- DE KAMPIOENS COMPETITIE EMMA-ZEEBURGIA. Spel moment voor het Amsterdamse doel vlak voor dat de Dordte naren hun eerste doelpunt scoorden PROMOTIE EN DEGRADATIE AUTOMOBIELSUCCESSEN S. V. V. DIENT PROTEST IN DAVIS GUP WARMER najaag STAATSLOTERIJ j Welk een verschil! De 5000 meter tussen Slijkhuis en Zato- peck op de Zaterdag en de 1500 meter tussen Slijkhuis en De Ruyter op de Zondag. Twee races die in het middelpunt van de belangstelling der duizenden stonden en die beide de hoogte punten hadden kunnen vormen van de tweedaagse athletiek- landenwedstrijd tussen Nederland en Tsjecho-Slowakije. Doch slechts een van deze races werd inderdaad een glanspunt, die op de Zondagmiddag, ongemeen enerverend en spectaculair. Bijna om te doen vergeten hoe diep de teleurstelling Zaterdag middag was geweest. Overigens won Tsjecho-Slowakije deze tweedaagse landenwedstrijd in het Enschedese Sportpark royaal met 108 tegen 84 punten. Nadat Zaterdagmiddag Jan Zwaan onbedreigd de 110 meter horden had gewonnen, Kleyn op de laatste meters van dè 100 M. sprint door de Tsjech David was geklopt en de 800 M. een duide lijke meerderheid van de Tsjechen te zien had gegeven, spitste men zich op het duel tussen onze crack Wim Slijkhuis en de Tsjech Zatopeck op de 5000 meter. Men wist dat Zatopeck snel was, zeer snel zelfs. Maar aan de an dere kant geniet Slijkhuis een schier onbegrensdvertrouwen. Dat hij echter deze keer be schaamd maakte. Werd hij tijdens de race zelf reeds gewaar, dat deze bovendien in schitterende conditie stekènde Zatopeck hem deze keer absoluut tè snel was In leder geval kwam er van het verwachte spannende duel niets. Slijkhuis liet zich, toen beiden de twee anderen ver vooruit waren, plotseling wel 100 meter terug vallen, zodat Zatopeck onbedreigd, doch niettemin in de prachtige tijd van 14 min. 38,4 sec. kon winnen. De eerste dag bracht nog een aangename verrassing in een Ne derlandse overwinning op de 4 x 100 meter estafette (met uitste kend lopen van de vorig jaar op gekomen jonge Friese ster Lam- mers), alsmede een overwinning van Lourens in de hinkstapsprong en sloot met een Tsjechische pun- tenvoorsprong van 56 tegen 40. In het discuswerpen werd Bras ser (A.A.C.) derde met 43,8 m.; op de hinkstapsprong won Lou rens (Kometen, Arnhem) in 13,86; in het hoogspringen bezetten Bul der (A.V.G. Gron.) en Keizer (Ju liana, Terborg) met 1.70 m. de derde en vierde plaats, terwijl in het kogelslingeren Houtzager (P.S.V.) met 51.59 m. en De Bruyn (V. en L.) met 45,72 resp. tweede en derde werden. Verheugend op de tweede dag was vooral het feit, dat Blok weer eens een overwinning op de 400 metier behaalde. De Ensche- deër Schulenberg won „voor eigen publiek" de 400 meter horden, en Leeuwenhoek werd eerste in het vèrspringen. De andere nummers vielen de Tsjechen ten deel. Be halve de' 1500 meter In een waarljjk prachtige race zorgden Wim Slijkhuis en Frlts de Ruyter voor een volledig Ne derlands succes. Slijkhuis werd eerste ln 3 min. 58,2 sec., De Ruy ter tweede hl 3 min. 58,5 sec., een gering verschil voor deze afstand. Schulenberg won de 400 m. bor den in 56,14 sec.; De Kroon was vierde. Blok zegevierde op de 400 m. in 50,5 sec.; Bakels werd derde. Op de 200 m. bezette Kleijn de derde en Nusse de vierde plaats. Bij het vèrspringen werd Leeuwen hoek met 7.09 m. eerste, V. Dorp werd derde; in het speerwerpen werden Lutkeveld (59.11 m.) en v. Poll (55.68 m.) resp. tweede en vierde. De Bruyn met 13.75 m. en Brasser met 13.30 m. werden in kogelstoten resp. derde en vierde. In het polsstokhoogspringen wer den Lamoree en Butselaar resp. met 3.58 en 3.38 m. derde en vier de. De Olympische estafette werd gewonnen door de Tsjechen in 3 min. 36,4 sec., terwijl de Nederl. ploeg' er 3 min. 38,2 sec. over deed. Bij de invitatiewedstrijden leg de Fanny BlankersKoen de 100 meter af in 11,8 sec. De Marathon-loop De Marathonloop Twente werd een groot succes. Om 5 uur start ten ruim 50 lopers van af het Van Heeckpark, toegejuicht door dui zenden toeschouwers, die langs de weg stonden opgesteld. Aan vankelijk ging Meijer aan de kop. Na 25 K.M. bleek, dat hij teveel van zijn krachten had gevergd en gaf hjj op. Toen was het de beurt aan de Belg Vincent, die geruime tijd aan de kop ging, maar werd gepasseerd door de Zwitser Schies- ser. In de laatste 10 K.M. scheen het, dat Systad (Noorwegen) met de palm zou gaan strijken, maar de kleine Fin Rukomen ging over hem heen en won zo de Marathon loop. De krans voor zijn overwin ning werd hem door mevrouw BlankersKoen omgehangen. De nieuwe Nederlandse kampioen op de 25 K.M. werd vijfde met bijna 10 minuten achterstand. 1 Rukonen (Finland) 2 uur 44 min. 13 sec. 2 Systad (Noorw.). 3 Schiesser (Zwits.). 4 Weiss- hautel (Tsj.-Slow.). 5 Jan Over- dijk (A.A.C. A'dam). 6 Alkus (Tsj.-Slow.). 7 Jutz (Zwits.). 8 Bederdin (Finl.). 9 Janson den Berg (De Adelaar Vught). 10 Piet v. Bovene (D.O.S. Rotterdam). Gisteren zg'n op de Nenfltobaan te Rotterdam de Nederlandse ath- letiekkampioenschappen voor se niores in de B, C, D en E-klassen, alsmede voor juniores gehouden en tevens had de Rotterdamse Athletiek Commissie een aanvul lend programma voor heren vast gesteld. Hieronder volgen de nos. 1 op de verschillende nummers Kogelstoten jongens B H. J. van 'Kempen, D.O.S.12.93 M.; vèrspringen heren B W. Vaal, D.O.S., 5.99 M.; vèrspringen heren C: H. v. d. Wiel, Sparta, Dor drecht, 6.07 M.; discuswerpen jon gens A: Kennedie, Zwaluwen 38.63 M.; 'vèrspringen meisjes A L. v. d. Meyde Shot 4.83 M.; 200 M. horden A heren C. Grauw- meijer, Pro Patria, 27.3; 200 M. horden C/D herenH. de Wit, Mineva, 28,2; 200 M. horden E heren A. H. de Boom, Sparta, Kr., 28.3; 80 M. horden dames B J. Messing, Siomo, 15.9; kogelsto ten heren D J. Smit, D.O.S., 10.47 V2 M.; kogelstoten heren E Y. de Boer, Donar, 9.75 M.; vèr springen dames C T. Tak, Mi nerva, 4.70 M.; vèrspringen dames D Verkaart, Shot, 4.77 M.; 400 M. heren B H. W. de Swart, D.O.S., 53.2; 800 M. heren B C. Meerman, Zwaluwen, 2.4.2; 200 M. dames C J. van Hamond, Shot, 28.—; 200 M. heren E H. W. Jansen, Gouda, 24.2; 800 M. heren D F. v. d. Berg, Gouda, 2.13; 1500 M. heren E Th. Bosman, Pro Patria, 4.36.3; 800 M. jongens A R. van Ulft, Shot, 2.9.6; 80 M. meisjes A: v. d. Meiden, Shot, 10.7; 200 M. heren C W. C. Bavel, D.O.S., 23.7: 80 M. jongens B W. C. Bav«l, D.O.S., 23.7; 80 M. jongens B H. J. van Kampen, D.O.S., 9.4; 100 M. dames D C. van Lith, S.V.V. 13.6; 100 M. jongens A M. Gerstel, D.O.S., 11.3; 100 M. dames B K. M. Verhage, Victoria, 13.1; discus werpen heren D J. C. Spaans, Trekvogels, 31.62 M.; discuswer pen heren E C. Fijneman, Her mandad, 30.92 M.; 100 M. heren D D. v. d. Eijk, Sparta, Dor drecht 11.9; 100 M. heren B C. Grauwmejjer, Pro Patria, 11.3; 4 x 80 M.' jongens BMinerva, Rotterdam, 38.5; 4 x 100 M. jon gens A Gouda, 49.2; 4 x 100 M. heren C/D Aio, Rotterdam, 48; 3000 M. heren B F. Gideonze, Ter Gouw, 9.36.8; 3000 M. heren C E. den Wit, D.O.S., 9.44.5; 4 x 100 M. dames: Shot, 53.6; Olym pische estafette herenD.O.S., Rotterdam, 3.46.3; 4 x 80 M. esta fette meisjes A Shot, Den Haag, 42.7. De tijd van 42 sec. op de 4 x 80 meter meisjes A van Shot bete kent een nieuw Nederlands record. Waar echter met een vlag gestart werd, is 't de vraag, of dit record zal worden erkend. Goede presta ties waren discuswerpen jon gens AKennedie, Zwaluwen, 38.63; 800 M. jongens A R. van Ulft-, Shot, 2.9.6; 30Ó0 heren B F. Gideonze, ter Gouw, 9.36.8; 80 M. jongens B H. J. van Kempen, D.O.S., 9.4. De organisatoren van de van vroeger jaren zo bekende zwem wedstrijd in de Delfshaven&e Schie te Rotterdam zullen na de regendagen niet hebben gerekend op het prachtige weer van Zater dag, uitermate geschikt voor een langebaan wedstrijd. Het was een prettig en ouderwets gezicht, de vele honderden mensen langs de boorden van de Schie weer bij een te zien. Vooral bij de start, welke was gelegen nabij de bo tenhuizen van de Kon. Roei- en Zeilvereniging de Maas hadden zich honderden mensen opgesteld. Kwart voor drie gaf het ere lid van de R. Z. C. de heer J. J. Oster, het sein voor vertrek van 41 deelnemers en deelneem sters, waarvan al direct de da mes Van Kampen (Robben), De Hooge en Soetekouw van R. D. Z. met de heren Van Rooy (Aegir) en De Kloese van Rob ben aan de kop gingen. Het was niet moeilijk te raden, dat de strijd om de eerste plaatsen tus sen dezen zou worden uitgevoch ten. En inderdaad, hoewel bij het keerpunt nog niet veel tekening in de strijd was gekomen, duur de het op de terugweg niet lang of Van Rooy schudde zich De Kloese van het ljjf, terwijl bij de dimes mej. Van Kampen begon uit te lopen. Van Rooy tikte als eerste aan in de prach tige tijd van 43 min. 59.8 sec., direct gevolgd door Annie van Kampen en De Kloese, beiden ln 44 min. 13.8 sec. Een verwoede strijd leverde Gré de Hooge, (R. D. Z.) met haar clubgenote Will Soetekouw om de tweede plaats bij de dames, welke eerstge noemde met vrijwel handslag, in haar voordeel beslechtte. Bij de veteranen toonde bondstrainer Jan Stender het nog niet te zijn verleerd, want in de mooie tijd van 47 min. 8 sec. werd hij ruimschoots eerste. Successie velijk arriveerden de overigen, allen binnen de door de R. Z. C. De étappe Luchon-Pau, zonder enige twijfel de zwaarste van de Pyrineeën, heeft tegen de verwach tingen in geen beslissing gebracht. Nog altijd staat Vietto nummer een in het algemeen klassement met een geringe voorsprong op nummer twee, Brambilla, die anderhalve minuut achterstand heeft. Terwijl nummer drie, Ronconi, een halve minuut achter ligt op Brambilla. Voor Vietto is de Zondag zeker niet ongunstig geweest, hij heeft de trui behouden, nadat hij haar op de top van de drie cols, de Peyresourde, de Aspin en de Tour- malet kwijt was geraakt. Dank zij zijn geroutineerdheid in de afda lingen, zijn zeer goed rijden bij Dat de vier buitenlandse ploegen, welke Zaterdag en Zondag deelnamen aan de internationale roeiwedstrijden om de Holland beker op de Amsterdamse Bosbaan het in totaal slechts tot één overwinning hebben kunnen brengen, tekent opnieuw op duide lijke wijze het feit, dat de NeJerlandse roeisport in de voorste linies der internationale roeiwereld staat. Maar die enige buitenlandse overwinning was er dan ook een die er zijn mocht. Het was de oude acht van de Rowing Club Paris .die na een spannende strijd eerste werd in het hoofdnummer voor Laga; de Fransen noteerden 6 min. 9,8 sec. op de 2000 M. lan ge baan, Laga 6 min. 12 sec. De derde ploeg in deze grote race was die der Rutgers University uit Amerika, die maar liefst zes leng ten achterbleef. De weersomstandigheden waren Zaterdag gunstig met een telkens door de wolken heen brekend zon netje en een stijve bries pal ach ter op de fraaie 2000 meter lange baan. Bij de jonge vier won De Maas met een halve lengte voor sprong op Triton in 7 min. 14 sec. Skiffeur J. Meurs van Viking won onbedreigd ln d£ ovemaadse skif. De Laak sloeg in de twee zonder stuurman het Franse koppel van de Rowing Club Paris vrij ge makkelijk en bij de oude vier was Willem III geen partij voor Njord. In de oude twee eindigde Die Leythe met enkele lengten voor sprong als eerste voor de Rowing Club Paris in 7 min. "54 sec. T. G. Bos (De Schie) won de jonge skiff A in precies 8 min. voor J. Th. Wilkens (Njord). Njord werd winnaar bij de jonge vier B in 9 min. 14,2 sec. Drie matadoren van de oude skif, de titelhouder Neumeier van Willem III Logger van Poseidon en de dit jaar voor het eerst in de senioren-klasse uitkomende jonge Rotterdammer Van Orden van De Maas. voerden een felle strijd gedurende bijna de gehele 2 K.M. lange wedstrijd. Met 1% lengte voorsprong eindigde de Willem IH-er als eerste in 7 min 29 sec. en legde zo voor 't twee de jaar in successie beslag on de Holland-beker. Intussen is gebleken, dat de Nederlandse pretendenten voor het Europese kampioenschap de beklimming van de vierde en laatste col, 1' Aubisque, en ver schillende andere Fransen, onder wie Lazarides, die als gangmaker fungeerde, wist hij het gevaar te bezweren. Hij kwam samen met Ronconi, Fachleitner, Brambilla en Goldschmidt aan te Pau. Men kan dus zeggen, dat hij de kracht proef der Pyrineeën uitstekend heeft doorstaan. Bovendien had hij het buitenkansje, dat de man, die hem het meest bedreigde, te weten Camellini, door samenloop van omstandigheden pas als elfde binnenkwam, 12 minuten na Viet to. Daardoor is Camellini afge zakt naar de zesde plaats in het algemeen klassement met ruim veertien minuten achterstand op de drager van de gele trui. Een speciale eervolle vermel ding verdient de Breton Robic, die een zeer groot gedeelte van de koers alleen reed, en tien minuten eerder aankwam te Pau dan de groep van Vietto. Hij bereikte daarmede de vijfde plaats in het algemeen klassement. Jansen heeft een „goede dag" gehad. Niettemin reed hij niet zonder pech. Driemaal een lekke achterband en dan toch nog in een groep binnenkomen, waarvan Co- gan als eerste de twaalfde plaats bezette. Dat was inderdaad een uitnemende prestatie. Hij vloog de eerste col, de Peyresourde op, een beklimming waarmede, dadelijk na het vertrek uit Luchon begon nen werd. Hij lag op een gegeven moment 300 M. voor Vietto. Wan neer Joris v. d. Bergh niet tegen hem had gezegd, dat hij zich niet moest forceren en dat er nog drie van die toppen zouden komen, dan had hij waarschijnlijk onder de vijf eersten op de Peyresource ge zeten. Op de tweede col, de Aspin, ging het nog beter. Hoeveel ren ners hij daar wel niet gepasseerd heeft, nadat hij achter was ge raakt door een lekke band, wjj weten het niet. Maar de grootste renners en klimmers stoof hij voorbij. Op de Tourmalet weer pech, tweemaals zelfs, en steeds weer die achterband. Maar Jansen liet zich niet ontmoedigen en voort ging het weer de ruige woeste Tourmalet op. Te Pau zei Jansen later tegen ons: ze geloven me in Holland toch niét, en in Limburg waarschijnlijk ook niet,, maar de laatste tientallen kilometers naar Pau heb ik gereden met 50—14, wat practise!) neerkomt op het „verzet" van een baan. Heus, het is geen opschepperij en zijn oogjes flikkeren als nooit tevoren ik ging vandaag enorm goed. Wan- neer ik niet die lekke bandjes had gehad De uitslag De uitslag van de 15e étappe LuchonPau, 195 Km., luidt: 1. Robic (Fr.N.-ploeg) in 6 uur 46 min. 11 sec.; 2. Vietto (Fr.) 6.56.54; 3. Ronconi (It.), Fachleit ner (Fr.) Brambilla (It.) en Hu- guet (Fr. allen zelfde tijd als no. 2 11 Camellini It.-Ned. ploeg) in 7.08.59; 15 Jansen (Ned.) 7.10.30; 35 Klabinski (Pool-Ned.ploeg) 7.2i.08: 48. Joly (Belg.-Ned. ploeg) 7.24.0» Algemeen klassement: 1. Vietto 107 uur 59 min. 0.7 sec.; 2. Bram billa 108.00.41; 3. Ronconi 108.03.02; 4. Fachleitner 108.05.53; 5. Robic 108.07.15; 6. Camellhr 108.29.53. 34 Jansen 111.29.48; Klabinsky 111.54.27; 50 Joly 112.^1.52. Het landenklassement luidt' 1. Italië 325 uur 21 min. 49 sec. 2. Frankrijk 325.38.38; 3. Franse W.-ploeg, 4. België. 5 Franse Z.O.- ploeg, 6 Zwits.Liva-ploeg. 7. oude dubbel twee, Van der Meer en Neumeier van Willem III, Zaterdag in hun race tegen de Rowing Club Paris het oude baanrecord met niet minder dan 14 seconden hebben verbeterd door de 2000 meter af te leggen in min. 5,8 sec.. Nog een an der record sneuvelde nl. dat der oude twee. Hier waren het L. Krol en W. van Prooyen van Die Leythe, die met 7min. 54 sec. er 6,4 sec. afknabbelden. Een der fraaiste prestaties van de tweede dag leverde mej. Neu erberg. Van De Maas, die er in de 1000 meter 'dames skif in slaagde mej Guillebert van de Ruche Spor tive Feminine Paris (reeds 14 achtereenvolgende malen skiffeu- se-kampioene van Frankrijk) met taflengte te slaan in de tijd van 4 mm. 5,8 sec. verwachtingen in won Triton de beslissing in de over- naadse vier in 7 min. 28 sec od de voet gevolgd door De Hoop, dat een tijd van 7 min. 30,4 sec. noteerde; Njord werd derde od 2 bootlengten. Tot 200 meter voor het einde had Laga de leiding in de specta culaire race der jonge achten klas.'fj A, waarbij D.D.S.. Triton', Njord en Laga bijna naast elkaar met grote snelheid door de baan gingen Toen wierp H. Buse, aan slag. zich uitgeput achterover in de boot en had de kracht niet meer tenminste zijn riem uit het water te trekken. Nog trachtten zijn teamgenoten de kleine voor sprong op D.D.S. te behouden, maar het baatte niet, en met ge ring onderling verschil D.D.S. als eerste en Laga als laatste, gingen t-, onder de finishlijn door. Door de diverse resultaten van beide dagen boekte Willem III de meeste overwinningen en legde dit jaar met 86 punten beslag op de „Amstel Jubileum-beker". Ro wing Club Paris en Njord deel den in het totaal-klassement de tweede en derde plaats met ieder j Ned.-buitenl.-pioeg. 8 Franse Z.W, 53 punten en Die Leythe werd ploeg, 9. ïle de France, 10 Franse met 46 punten vierde. 1 N.O.-ploeg, Nu rijdt Kees Pellenaard nog m\ti de kop, maar in de vol gende ronde gaat Ar ie Voor en over hem heen om als Neder lands kampioen op de 50 km. de finish te passeren. gestelde tijd om voor het diploma ln aanmerking te komen. Een speciaal woord van lof komt de 62-jarige heer v. d. Meer toe, die de gehele afstand eveneens bin nen de gestelde tijd aflegde. Na een dankwoord door de voorzitter van de R. Z. C. de heer Rademaker, aan de gemeentelijke Instanties, de schenker^ van de bekers en verder allen, die aan het welslagen van de wedstrijd hebben medegewerkt, reikte tot slot het erelid van de R. Z. C. de heer A. Tordoir Bzn., de prijzen uit. De uitslagen zijn: Dames: 1. A. van Kampen, Robben 44 m. 13.8 sec.; 2. G. de Hooge, R. D. Z. 46 m. 5.5 sec.; 3. W. Soetekouw, R. D. Z. 46 m. 59.4 sec. Heren: 1. G. J. van Rooy, Aegir, 43 m. 59.8 sec.; 2. W. de Kloese, Robben 44 m. 13.8 sec.; 3. C. H. v. d. Have, R. 44 m. 50.8 sec. Dames veteranen: Mevr. C. Kloosterman, Robben, 55 m. 52.6 sec.; heren veteranen: J. Sten der, Robben 47 m. 8 sec. Reeds zijn twee wielrenkampioenen-op-de-baan-1947 bekend. Het zijn Krever uit Duivendrecht en Vooren uit Beverwijk, die beslag legden op de titels van resp. amateur- en professional kampioen op de 50 K.M- Verder werden nog de voorwedstrijden en series van de sprint voor professionals en amateurs en van de achtervolging voor profs verreden, waarbij zich geen verrassingen voordeden. De keien keken eigenlijk maar zo'n beetje toe en zorgden er alleen voor dat zij zich plaatsten voor de slotwedstrijden, welke Zondag a.s. zullen worden verreden. Zo zuil,en in de finale sprint profs Arie van Vliet en Jan Derksen elkaar treffen en om de derde en vierde plaats Remkes en Van de Vijver. De finale sprint amateurs gaat tussen Cor Bijster en Jan Hijzelendoorn, terwijl Bontekoe en Van Gelder om de derde en vierde plaats rijden- En behalve de twee grote kanspaarden Gerard Peters en Gerrit Schulte doen ook Lakerman en Evers mee in de achter volging. De twee 50 kilometers brachten eigenlijk de enige warmte in het grote Olympisch Stadion, waar de onbehaaglijke sfeer hing van een lege schouwburg, die wat wórdt afgestoft met het oog op een première-over-een-tijdjeEn zo twee volle dagen lang, van de Zaterdagmorgen tot en met de Zondagmiddag. Gelukkig dat Zaterdagsmiddags de 50 km. voor amateurs een boeiend slot gaf. Een sensationeel slot, gekruid met incidentjes. Want de eerste, die de eindstreep pas seerde, Faanhof, had in de laatste vijf ronden, toen geen vergoeding voor lekke banden enz. meer werd gegeven, een valpartij met de N ederlandse wegkampioen De Vries gehad; hij was een ronde EXCELSIOR-S.V.V. Een felle Rotterdamse aanval wordt kra nig door de Schiedamse keeper onderbroken Voetbal blijft een spel van ver rassingen. En daardoor z(jn do gisteren verwerkte voorlaatste restanten van de promotie-degra datie-wedstrijden nog aardig ge wonnen. Opmerkelijk is dat in het Westen zowel de eerste- als de tweedeklassers hun bedreigde positie tegenover de aanvallen der lagereklassekampioenen kon den handhaven. De belangrijkste beslissing was stellig die in District II. Het Rot terdamse Excelsior, dat verleden S. V. V. op de eindstreep had in gehaald, scoorde thans in het beslissende duel het enige punt. En Excelsior bleef daardoor, alle pessimistische voorspellingen ten spijt, eersteklasser. Terwijl S. V. V., in het begin van deze pro motiecompetitie al bejubeld en gedoodverfd als de club die vast en zeker zou promoveren, weder om in de tweede klasse is terug- gestoten. Emma voelt er intussen blijk baar ook niets voor om te degra deren. De Dordtenaren namen in eigen huis met 20 revanche voor de destijds in Amsterdam tegen Zeeburgia geleden neder laag. En als Emma volgende week wederom van K. F. C. wint, is een beslissingswedstrijd tegen Zeeburgia noodzakelijk. Gaan de Dordtenaren het recente kunst stukje van Excelsior herhalen Zeeburgia .4 3 1 6 63 Emma 3 2 1 4 75 K.F.C. 3 3 3—8 Zowel Hercules, de 65-jarige Domltad-club, als het Haagse Vlos zijn voor het volgend seizoen voor de tweede klas behouden. Hercules won de laatste wedstrijd tegen de enige concurrent De Mussen met 01, een wel zeer dankbare revanche voor de in eigen stad geleden nederlaag! En Vios spon zijde bij de plaatselijke rivaliteit tussen de twee Dordtse club E.B.O.H. en Fluks. E.B.O.H. moest met een 00 gelijk spel tegen haar kansloze stadgenote genoegen nemen, en daar Vios met 02 van Cromvliet won, bleven de Hagenaars nog juist van de dreigende beslissingswed strijd verschoond. ONA kraakte T. Y. B. B. met 7—0. Emma of Zeeburgie le-2e klas, F. S. V. Pretoria of S. F. G 3e- 4e klas, Martinit, D. R. L. of Hille- sluls 3e-4e klas. De wedstrijd F. S. V. Pretoria - S. F. C. vindt volgende week plaats. Door de 41 overwinning van D. R. L. op Martinit la daar de situatie aldus geworden: Mar tinit en D. R. L. beiden 3 uit 3, Hillesluis 2 uit 2, derhalve nog alles mogelijk. In de halve competitie van dis trict IV won De Valk op het P.S.V.-terrein te Eindhoven met niet minder dan 92 van R.K. T.V.V. Zoals men zich herinneren zal, had T.S.C. in Tilburg met 40 van De Valk gewonnen. T.S.C. pro moveert ten koste van R.K. T.V.V. In hgt Noorden heeft het er alle schijn van dat Emmen zich zal weten te handhaven. Na een week geleden Alcides geklopt te hebben, zegevierden de Drenthenaren nu in Hoogezand met 40. In district VI won Sittard te Kerkrade met 6—1. HeerenveenBlauw Wit 31 Voor de competitie om het voet balkampioenschap is Zaterdag de wedstrijd HeerenveenBlauw Wit gespeeld, welke door de Friezen met 31 is gewonnen. Het was een zeer matige partij waarin dui delijk te zien was dat er niets meer op het spel stond. Na 20 min. gaf Brandsma de thuisclub de leiding, 6 min. voor rust maakte Ploegh er 20 van en 3 min. later werd het door dezelfde speler 3—0. Het tegenpunt der Amsterdam mers kwam 28 min. na de hervat ting door een fraai schot van Van Wijngaarden. District I: 2e klas: Emma—Zee burgia 2—0; 3e klas: Alkm. Boys Kinheim 2—0, Zilvermeeuwen AP WC 2—3; 4e klas: RVC—N«en- rodes 1—1, DRCNEA 0—l. Alk maar—IIEDW 1—3. 's-Graveland —RAP 82, SDZ-VVE 2—4- District II: 2e klas: Excelsior SVV 1—0; 3e klas: ONA—Tybb 7—0, M'usschen—Hercules U—1, EBOHFluks 0-0, Cromvliet-, Vios 0—2; 4e klas: DRL—Martinit 4—1. District III: 4e klas: Terbergh— BIC 0—2, Ebon—WG 1—3, VVO Elistha 3—0, Nijmegen—N a S C G W 5—0. District IV: 2e klas: De Valk- RKTVV 9—2 (TSC promoveert); 3e klas: SartoTivoh 30, Veloc. SCB 7—1 (Vel. promoveert)4e klas RKC—ODIO 4—2 (rkc pro. moveert) Biervliet—Axel 20. District V: 2e klas: Hoogezand— Emmen 04; 3e klas: EextHelp- man 4—0, Veelerveen—Germani- cus 3—2, NSC—Steenwijk 1—2 District VI: 2e klas: Kerkrade— Sittard 1—1klas: Wittenhorst —Wit Zwart 24, Heksenberg EVV 2—1: 4e klas: E WC—Mul 0—6. Honderdtwaalf wagens uit En geland, Frankrijk, Zwitserland, België en Nederland namen deel aan de wedstrijd met hindemissen voor automobielen in de Franse Elpen nabij Annecy over een par cours van 1665 K.M. In de 3-liter-klasse waren de Nederlanders Burgerhout en van Strien in twee Fords winnaars; de Nederlander Kruid in een Simca werd winnaar in de 750— 1000 cm-klasse. achterop geraakt en telde voor de eerste plaats niet meer mee. De tweede aankomende, Van Gelder, ,e helft van de rit gevallen en nad toen, voorgevende dat hij een lekke band had van wiel ge wisseld en had toen ook drie ron den vergoeding gekregen; na af loop ging men de band eens con troleren en toen bleek, dat er geen lek te bekennen was, wat uitein delijk een lek voor Van Gelder bleek te worden, want hij werd gedisqualificeerd. De derde aan komende, Krever uit Duivendrecht, bleek nu de nieuwe Nederlandse kampioen te zijn. De rit werd gemaakt door Van der Neut, die er herhaaldelijk tus sen uittrok en zo wat leven in de brouwerij bracht. Steeds waren 't de sprinters weer, die de uitlopers inhaalden, zeer ten gerieve van 't grote peloton, waarin een ieder te lui was om ook eens te gaan trek ken. Na 64 ronden waren er echter 8 renners in geslaagd om een ronde te nemen, t.w. Blankenauw, Faan hof, Van Gelder, Harmans, Krever, Van der Neut Voorting en De Vries. Met nog tien ronden te rijden beval de jury alle renners, die op 1 of meer ronden lagen, uit de baan te gaan, waarop boven genoemd achttal overbleef om uit te maken, wie de kampioen zou worden. Was Faanhof niet in de 96s#j ronde gevallen samen met Piet de Vries, dan zou hij een goede kans op de kampioenstrui jemaakt hebben, want bjj was ln dit gezelschapje de beste sprinter. Nu werd Krever winnaar voor Voorting, Blankenauw, Harmans (de kampioen van 1946), Van der Neut, die de laatste vijf ronden op een lege band gereden heeft, Faanhof en De Vries. Krever won het kampioenschap in de eind sprint met geringe voorsprong op de anderen. En op het eind van de tweede dag Zondag won Vooren de 50 km. voor profs. Een kleine troost voor de Beverwijker, die nu hij na een goed begin in de Tour de France moest opgeven, nog kans heeft gezien aan deze kampioen schappen deel te nemen en er nos een titel te veroveren. De grondslag voor deze over winning werd gelegd in de 27ste km., toen Vooren samen met Pel- lenaars uit het peloton wegsprong. Dit was niet de eerste uitloop poging, en daar alle andere uit eindelijk op niets waren uitge lopen wachtte het peloton rustig af en niemand was bereid om de achtervolging op de weglopers in te zetten. Totdat de voorsprong yan de twee een halve ronde ging bedragen. Schulte zag het gevaar in en ging de vluchtelingen achter na. Hij kreeg echter geen steun van het peloton en moest de achtervolging staken. Na 35 km- kregen Vooren en Pellenaars aan- ARIE VOOREN kampioen op de 50 km. prof. sluiting met het peloton, zodat het er toen om ging, of er stoutmoe- digen zouden zijn, die zouden trachten hun ronde achterstand in te iopen. Een paar ronden later sprongen Schulte, Middelkamp, De Best en De Ruiter weg,, en had Schulte niet een lekke band ge kregen, dan was de mogelijkheid groot geweest, dat dit viertal de ronde terug had genomen. Nu was het ongeveer 20 ronden voor het einde een groepje van 8 renners, dat iets van de achterband af ging knabbelen. Het gelukte hen indet'- daad om het peloton, waarin zich nog steeds Vooren en Pellenaars bevonden, tot op 60 meter te be naderen, maar dat was pas in de laatste ronde. In deze ronde lagen Pellenaars en Vooren vlak bij elkaar en het was de blauw paarse trui van Vooren, die het eerst over de eindstreep schoot. Uit dte tweede groep kwam na tuurlijk als éerste de wereldkam pioen sprint, Jan Derksen, over de eindstreep, die hiermede de derde plaats bezette. Naar wij van het bestuur van S. V. V. vernemen is bij de K. N. V. B. een protest ingediend tegen de beslissing van vl Moorsel om De Bruin het veld uit te sturen. Verscheidene „officials" verklaar den van een „na-trappen" van de Bruin niets gezien te hebben. Te Zagreb wordt de finale ge speeld van de Europese ronde van de Davis-Cupwedstrijden tussen Joego Slavië en Tsjecho Slowakije. De uitslagen der eerste enkelspe len lulden: Cernik (Tsj.) slaat Mi- tic 6—0, 6—2, 1—6, 6—2; Drobny (Tsj.) slaat Palada 6—3, 8—6, 2—6, 63. Tsjecho Slowakije leidt met 2—0. De Fransman Vuillemain, Euro pees kampioen middengewicht, versloeg te Genève de Italiaanse kampioen Janmilli op punten en behield dus zijn titel. Weerverwachtlng medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt i geldig tot Dinsdagavond; Droog met later op de dag 5 algemeen zonnig weer met i weinig wind en stijging van temperatuur. 15 Juli: Zon op 4.36 uur, on- der 20.54 uur; maan op 1.31 uur, onder 18.37 uur. Een eindstrijd zoals er nimmer op onze velden is gespeeld, nationaal noch internationaal, heeft de laatste dag van de inter nationale tenniskampioenschappen te Noordwijk een bijzonder accent gegeven. De cijfers wijzen het reeds uit: mej. Brough en mej- Osborne kregen in deze pikante finale haar revanche op mevr. Todd en mej- Hart voor de nederlaag te .Wimbledon met 6—2 4—6.... 19—17! En wanneer men daarbij nog de enorme spanning voegt, plus het uitstekende spel dat deze partij kenmerkte, dan kan men zich enigszins voorstellen dat hier een strijd gestreden is, welke tot de historische van ons wedstrijdleven gerekend kan worden, ja (zoals de Amerikaanse speelsters zelve zei den,) tot de historische uit haar loopbaan. Het publiek heeft dan ook meegeleefd en genoten als nooit tevoren. Want het spel bleef een wonder in .zulk een strijd wflsrin het athletische een voor name rol speelde aanvallend als beide paren speelden, telkens naar het net, aldoor aanvallend, aldoor vollerend, zoals onze herendubbels nauwelijks doen op hoog peil. De overige finales In het herendubbelspel leek het tot een overwinning van Van Swol en Rinkel te komen, toen zij in de tweede set tegen Fannin en Sturgess opkropen van 04 tot 54, 65, 76 87. Van Swol was beter op dreef dan in zijn vorige Wedstrijden, doch op dit moment verloor hij zijn service; met 63 119 kregen de Zuid Afrikanen hun revanche voor de nederlaag in de Davis beker. In het dames-enkelspel was de eindstrijd zeer, zeer matig. Mevr. Bolton (Austr.) sloeg mevr. Sum mers (Z.A.) 7—5 75, doch die cijfers geven niet het gemis aan spanning weer. Cochet heeft zijn beste wed strijd gespeeld in de halve eind strijd, tegen Sturgess, van wie hij won nadat hij de eerste set met 16 verloren had. Hij haalde het uitstekende spel van de Zuid Afrikaan geleidelijk uit elkaar door wisselende aanval en verde diging. Ook in de eindstrijd stelde hij, oude vos, Fannin telkens voor puzzles, terwijl de Zuid Afrikaan de vaart noch het tempo had om hem te bedreigen: 61 61! Gemengd dubbelspel, halve eindstrijden: mevr. Summers en Sturgess slaan mevr. Hopman en Johansson 6—3 6—0; mevr. Bolton en Harper slaan mej. Cochet 16 6—3 6—0; eindstrijd: mevr. Bolton en Harper slaan mevr. Summers en Sturgess 64 61. Trekking van 14 Juli. Prijs van 1500 no. 5515; 1000 nrs. 7847, 8663, 10529, 20011; 400 nrs. 4319, 6461, 14052, 14393; j 200 nrs. 1926, 4279, 5634; 100 nrs. 3256, 4055, 7068, 8000, 11401, 20736 en 21401.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1947 | | pagina 2