Revue van Normale mensen gevraagd mt rariteiten loscopen deze LAATSTE BERICHTEN Hulo Sportnotities ZATERDAG 6 DECEMBER 1947 PAGINA 5 ALLES WAS GELOGEN PRIJSPUZZLE PATER COLLIGNON VERTROKKEN Alarm in Mijn 17 (Monopoie) Decembernacht (Passage) SCHIEDAMS VOETBAL MAN LEGT ZIJN VROUW OP DE SPOORBAAN MIN. NEHER AANGEKOMEN VERKLARING VAN FRANSE MINISTER VAN ARBEID Woenfdag hervatting van het werk MEDISCHE ZONDAGSDIENST DE GRENZEN OPEN VOOR VRACHTAUTO'S ,,MARIAWEIDE" WORDT NEDERLANDS Pater S. Wagner O.P. superior PRODUCTIEVERLIES IN FRANKRIJK BRITSE AMBASSADEUR REIKT ONDERSCHEIDINGEN UIT VÓÓR,HET VADERLAND GEVALLEN ROTTERDAMS ELFTAL AFDELING ROTTERDAM BURGERT IJKE STAND scheepvaartberichten RIVIERTIJDINGEN Een van de laatste zittingen van het Tribunaal scheen Voorbestemd, om de psychiatrische afdelingen van de politieke delinquenten-kampen te laten leeglopen, want wat we giste- renmorgen te horen kregen, deed ons werkelqk twijfelen aan de mogelijk heid, dat er ook nog normale mensen zijn. De uitspraken behoorden nog tolt het normale deel, Cornelis Stouthandel werd veroordeeld tot internering voor de tijd van 3 jaar en 6. maanden wet aftrek. Op 18 Dec. 1948 zal hij het kamp kun nen verlaten. Adrianus L. Slingerland werd ver oordeeld tot 5 jaar en 3 maanden met het advies een onvoorwaardelijke straf op te leggen van 2 jaar en 3 maanden zodat de internering kan eindigen op 4 Maart 1948, terwijl besch. voor de ove rige 3 jaar onder toezicht van de Stich ting Politieke Delinquenten wordt'ge steld en zich behoorlijk en naar de aanwijzingen van deze stichting zal moeten gedragen. In het geval tegen Gerrit v d. Kroon werden voor de eerste maal in de Schie- damse Tribunaalgeschiedenis getuigen gehoord. Men zal zich herinneren, dat V' Ö- Kroon aan vrienden had verteld in het Duitse deger en in de Duitse Kriegs- marine gediend te hebben, welke feiten hij ter zitting ontkende. Als eerste ge tuige werd gehoord de 28-jarige musicus eter Tombrink. Deze had v. dl Kroon in de laatste maanden van 1944 leren kennen. Zij waren samen betrokken gé- weest bij een overval met de bende van Peter v. Steijn. V. d. Kroon had aan Tombrink een. foto getoond, waar hij bij een vliegtuig stond. Get. kon zich niet herinneren, of het al of niet in uni form was, maar hij meende in uniform zo te zien een infanterie-uniform. Besch had hem verteld, dat hij in Rusland had gevochten. Over Rusland had hij niets verteld; later zou hij overgeplaatst zijn naar de Marine. Van die periode had hij hem een foto laten zien, waar besch. met een korte khaki-broek en een pet met klep opstond. Persoonlijk had hij niet meer foto's gezien. De 34-jarige constructiewerker Fran ciscus Wrjzenbroek was de tweede ge tuige. Ook hij had in het najaar van 1944 contact met besch. gekregen. Deze had heel'veel verteld, ó.a. dat hij in de Duitse Weermacht had gediend en aan het Oostfront bij een doorbraak het ijzeren kruis had verdiend. Een plaats had hij niet genoemd. Hij had twee foto's gezien. Een aan het strand, waar besch. stond in badpak met Duitse mi litairen om hem heen en een in Kriegs- marine-uniform. Het IJzeren Kruis had besch. hem bij een bezoek aan zijn huis laten zien; besch. had het uit een laatje gehaald. Toen was hij lp burger. Besch. ontkende iets te hebben laten zien, noch foto's noch een IJzeren Kruis. Hij had zich ook nooit in uniform-laten fotograferen. Het bleek, datr er nog een papier was, waarop een legexjiummer en het adres Brjansk voorkwam. Besch, zeide hiervan niets te weten. De raadsman, mr. R. Bordewijk, meende, dat de getuigenverklaringen niets hadden bewegen. Hq vroeg om vervallen Verklaring van het betrcf- fende deel ..van de beschuldiging. Verdachte zaakwaarnemer Hij was geen onbekende in deze zaal v, Antwerpen, zaakwaarnemer. Hij had voorgegeven, dat door zijn tussenkomst mensen uit Duitsland konden worden gehouden en mensen uit Duitsland kon den worden gehaald. De bedragen, die hij voor zijn z,g, steun ontving, varieer den van 1001000. In de zomer van 1944 zou hij een man hebben aangege ven bij de: Politieke Dienst van Lucas, sen en Magiëlse. Een schrijven had bij aan Seyss Inquart en Piek gericht met het plan om ten bate van Winter oplossing van het cijferraadsel liet versch lende oplossingen toe, die aan de gestelde voorwaarden voldeden. Bij loting werden de prijzen toegewezen Een prijs verwierf: - M ENGEBTOr Hoogstraat 180, Schiedam. N°' Wij geven nu voor de variatie een prijswoordraadsel in schelpmodel. De in te vullen woorden zijn: HORIZONTAAL: 2 Keukengerei; 4 Fa milielid; 5 Zangspel; 6 Week; 7 Boom; 10 Dans; 12 Familielid; 13 Onmetelijk; 15 Laan; 17 Roofvogels; 20 Vlug; 22 Lid woord; 23 Voegwoord; 24 Voorzetsel; 25 Industrieel; 27 Huisdier; 28 Volksgewoon te; 29 Telwoord; 30 Telwoord; 31 Voor zetsel; 34 'Aanleiding; 36 Gewicht; 37 Handschrift; 38 Inseqfc 39 Geestelijke; 40 Verharde huid; 42 Zangnoot. VERTICAAL: 1 Metaal; 2 Boom; 3 graansoort; 5 Familielid; 8 Bevestigings middel; 9 Keukengerei; 10 Kade; 11 Me taal; 14 Rivier in België; 15 Deel der Gereld; 16 Stuk goed; 18 Damp; 19 Onbe zoldigde functie; 21 Overeenkomstig; 26 Garnizoensplaats; 30 Op een afstand; 32 biodel; 33 Strijdbijl, 35 Overwinning; 39 Indien; 41 Belofte. Oplossingen tot Donderdagmiddag. hulp Nederland een loterij op touw te zetten Acht en twintig honderd zes en ze ventig mensen zijn er hier gehouden, was het eerste wat de man zei, maar Mr. Cos geloofde er niet veel van. Hij was zaakwaarnemer, maar Mr. Cos hield zijn hart vast voor zijn klanten want hij kon nog niet eens fatsoenlijk een brief schrijven; het wemelde vqn tafü- en stijlfouten. Waarom nam U al dat geld aan? U betaalde aan de dokter, die een attest gaf uitsluitend het honorarium van 2 of 4.- Besch. verklaarde, dat men maar eens aan Kamsteeg moest vragen, een der grootste illegalen van Delft, wat h(j gedaan had; maar deze bleek helaas overleden. Zo was het ook met de derde man van deze „illegale organisatie" Besch. had intussen een straf van 1 jaar en 3 maahden uitgezeten, wegens een veroordeling door de Haagse Recht bank. Verscheidene malen betreurde hij het, dat Mr. Kavelaars er niet meer was, om hem voor te spreken. Het verhaal van de aangifte -was nog al verward. Het zou Teunus Cobbenha- gen geweest zijn, die hij had aaiigege ven, een man, onlangs door het Tribu naal veroordeeld, om zijn diensten voor de vijand. Maar een der heren vroeg zich af, of hij als goed Nederlander daarvoor de Politieke Dienst in de arm moest nemen. Op de brieven aan Piek en Seyss Inquqart kon hij niet anders zeggen, dan, dat hij deze mensen nooit gezien had. Toen besch. opmerkte, dat men hem toch wel kende van het Kan tongerecht, antwoordde Mr. Cos, dat dat zeer juist was; men had een zeer ongunstige indruk van hem gekregen. Het is raar, dat een advocaat pleit voor een zaakwaarnemer, aldus Mr. Starp, want hij is geneigd al deze lie den te classeren onder de rubriek op lichters. Hij had even grote moeite mei de besch. gehad als het Tribunaal, om dat de man gëen direct antwoord gaf. De man is onder voortdurende behan deling van een psychiater. Daarom zou hij graag 'n rapport over hem hebben, terwijl hij tevens graag zag, dat uit' gezocht werd in hoeverre de beschul digde inderdaad mensen gratis heeft geholpen. v Volgens Mr. Postma uit Hoensbroek, die een verre reis gemaakt had om Schilperoord te verdedigen, was deze jjebiel. Zijn voornaamste, fouten beston den uit het dienst nemen bij het N. S. K. K. Hij was politiek geheel onge schoold. In Duitsland trouwde hij, maar dit huwelijk was nietig verklaard en op déze surprise-dag was de verdediger verrast met de mededeling, dat Schil peroord had aangetekend. Hij meende, dat het huwelijk wel reclasserend zou werken. Uitspraak over 1^ dagen. N.S.B.-ster of niet? Ook Com. Janssen was niet geheeJ zuiver. Hij kwam van Dennenoord, een psychiatrische inrichting in Zuid-Laren. Hij zou zich in 1943 gemeld hebben voor de Landstorm Nederland en als FLAK-soldaat in Scheveningen hebben dienst gedaan. De man was volgens verdediger Mr. Maas, volkomen debiel. Daarom vroeg de raadsman een psy chiatrisch rapport van de inrichting, waar' hij nu verpleegd wordt. Maria Ch. Wijnings, echtgen. van Th. A. Meijs, was in verzet gekomen tegen de voorwaardelijke buiten ver volging stelling. Volgens de dagvaarding was zij N, S. B.-ster geweest en in de oorlog ge bleven, had het insigne gedragen en was zeer vriendschappelijk omgegaan met de prominente N. S. B.-burgemees ter van Wassenaar, de Blok van Schel tinga. Zij had een 'radio mogen behou den en had extra kolen-toewijzing ge noten. Dit alles werd door haar ontkend. Zij was 4n 1934 lid van de N. S. B. gc worden; had in 1937 een ongeluk gehad bij het paardrijden, met als gevolg een dubbele hersenschudding en een sehe delbasis-fractuur en was bediend ge weest. Zij had de gelofte afgelegd hel lidmaatschap van de N. S. B. te zullen, opzeggen, hetgeen zij in dat jaar moa deling had gedaan. De familie de Blok van Scheltinga ontving zij, omdat haar man, de oud directeur van het G. A. B. den Haag, erop stond. Zij was zelf te muzikaal om van radio te houden en had ver scheidene woordenwisselingen gehad over de aanwezigheid van dat ding, maar haar man wilde het niet weg doen. Een speldje had zij nooit gedra gen; zij droeg Lieve Heer-beestjes en andere brochés. Mr. Cos wees erop, dat er een getui genis was van zekere Vreede. Da' heeft die man dan zeker gedaan, omdat hij geen succes bij. me had met zijn „flirtations", antwoordde besch. Ge vraagd, waarom zij bij het opmaken van het verbaal niet gezegd had, dat zij in 1937 bedankt had, zei zij dit zich niet meer te kunnen herinneren. Zij had nog regelmatig last van de hersen- s'toornis. Haar echtgenote bevestigde de door haar- aangevoerde feiten. Mr. Vermaas concludeerde een vervallen verklaring van de ten laste legging de enig juiste weg. Uitspraak over 14 da gen. Be bezettingsautoriteiten van de Amerikaanse zone hadden hét na le zing van de Acte van beschuldiging niet nodig geacht om Willem, Pieter, Jo hannes Moritz, die vrij daar rond loopt, uit te leveren. Hij was lid geweest van N- S. B. en W. A„ had propaganda ge maakt, mensen gemolesteerd en meer van dat fraais en had zich opgegeven voor de Oostcompagnie. Uitspraak bij verstek over 14 dagen. Na in het Missiehuis Bergen op Zoom St. Nicolaas gevierd te hebben, is Pater Collignon hedenmorgen vanuit Antwer pen naar de Belgische Congo vertrokken. Hij bedankte nogmaals allen, die hem hielpen met hun. financiële steun,, met vakboeken, gramofoonplaten en andere onmisbare uitrusting en belooft voor de Schiedammers te blijven bidden. Hij hoopt, dat zij het ook voor hem blijven doen. „The stars look down", een bijna dichterlijke titel voor een van de beste sociale tendenzfilms, die „wij zagen, kreeg van het Nederlandse verhuurkan toor de nuchtere nietszeggende sensatie- titel: „Alarm in mijn 17" mee. Gelukkig zal de naam Carol Reed aan de proe vers van goede filmkunst te zeggen hébben, dat-er in deze productie wel eens iets bijzonders kon. zitten. Het is een vreugde te constateren, dat de; man, die ,,De weg, die voor ons ligt" maakte, zichzelf is gebleven. En het merkwaar dige is, 'dat in deze, evenals in laatst genoemde film een propaganda-element schuilt. Met groot gemak had het een vervelend van-dik-leed-zaagt-men-huile. balken product kunnen worden, maar het flegma en de zelfbeheersing van de Engelsman weerstonden elke aandrang In .die richting, zo hii die innerlijke pressie al gevoeld heeft. In een mijnwerkersdorp bij Tyne- castle wordt n staking geproclameerd,, omdat de kompels in een mijn moeten werken, waarvan men vermoedt, dat het een waterleiding is. De leidér van de staking, Bob Fenwick, heeft op het bureau van de directeur een oude kaart zien liggen, waaruit hij dat heeft opge maakt. Tijdens een relletje voor een slagerswinkel, .waarhü de luie David Gowilan de plundering 'doet losbreken door heimelijk een steen door de ruiten te gooien, steelt deze het geld 'uitde cassa. De politie komt en meênt, dat de gehele opzet werk is van Bob Fenwick en, de vader van Gowlan, die beiden de gevangenis ingaan. De zoon ,,^f.. fnwick studeert intussen, voor een tadi die h« ten nutte wil maken Hii Lat JlVan de..arbelders .om recht. naar TvnecLHerkrwgi?,gr van beurs naar iynecastle en ontmoet daar David Gow an, die goede zaken doet lis „bookmaker". Samen gaan zij uit met een vriendinnetje van David en deze die van haar los wil komen, laat haar met de jonge Fenwick aileer Zij houdt niet van hem, maar weet de jonge Fenwick' zover te krijgen, dat hij' met haar .trouwt, omdat zij zich op de on trouwe Gowlan wil wreken. Dit huwe lijk wordt een volkomen mislukking en het belet Fenwick zijn plannen om af te studeren door te zetten. Hij moet schoolmeester worden. Inmiddels is het drie jaar verder en het mijncontract met de arbeiders van de oude mijn loopt op een einde. Nog enkele" dagen zullen zij naar beneden moeten, als de jongen Fenwick bemerkt, dat David Gowlan bij de directeur probeert een nieuw contract voor kolen uit die mijn vast te leggen. Deze doet het, ondanks zijn kennis van de oude kaarten, waarvan hij het bestaan ontkent. Fenwick gaat protesteren bij de Vakbondleiders, maar deze blijken weinig-oor te hebben voor zijn betoog en zien er wraak op David Gowlan in, die maakte, dat de vrouw van Fenwick ig weggelopen van huis. Als de arbeiders na enkele dagen weer de mijn ingaan en een nieuwe laag pro beren aan te boren, breekt de water leiding en stroomt het water de mijn binnen. Een kleine groep, onder wie Bob Fenwick en Gowlan's vader, weten zich in een oude mijngang te redden: zij kregen opdracht daar heen te gaan van de directeur door de mijn-telefoon; deze bleek dus toch de kaart te'hebben. Hij leidt persoonlijk zonder kaart het reddingswerk, maar krijgt een be roerte. Wel probeert hij nog de kaart aan de mannen te brengen, maar hij valt en de kaart wordt door het water weggevoerd. Alle mijnwerkers komén om. De vakbonden willen aan de, jonge Fenwick hun verzuim goed maken en krijgt een kans om in het parlement te komen. Reed paste zijn oude preëdé toe door soms scènes in te lassen van een bijna documentair karakter,, waardoor het geheel een stempel van betrouwbaar heid en echtheid krijgt. Bovendien stond hem een staf van spelers ter zijde, waarvan men geen ogenblik de .Indruk krjjgt, dat het niet op en top mijn werkers zjjn.' Filmisch zijn er vondsten van navrant karakter. In de scène, Waarin de bioscoop-ouvreuse, liefje van David Gowlan, een aanval d-et op. de liefde van de Jonge Fenwick en hem -vraagt van zijn studie af te zien éfa met haar tè trouwen, wordt het resul taat uitsluitend, maar afdoende, ver klaard dóór twee regenstraaltjes op een ruit, die afzonderlijk naar beneden komen lopen én zich dan tot één straaltje verenigen. Zo zijn er meer gcede dingen te beleven. Wat 'n pracht- figuur is ook de mijnwerker-evangelist met zijn preekstoeltje en zijn bijbel uitgaven. Velen zullen zich „De citadel" van A. J. Cronin herinneren. Dat boek en de film aan de hand daarvan gemaakt, schrokken niet terug voor een aanval op wantoestanden in Aibion. Deze film J^rdient een gelijke belangstelling; wij hebben haar met "oprechte bewondering en zelfs ontroering gezien. Ging de Engelse filmindustrie na de oorlog nieuwe wegen; de Fransen ble ven voortwandelen op hun oude amou reuze paden, die slechts dan lommerrijk waren, wanneer de liefde langs vele kanten beproefd werd en de minnaar door het noodlot onbevredigd bleef. Wat misschien nieuw in Decembernacht kan heten, 1S aet gebruik van symfonische meesterwerken ter verhoging van de dramatische kracht. Een vergelijking met „De 7e sluier valt echter erg na delig vóór d t nieuwe Franse product uit .Alles is zon beetje bekend: 't ver haal, de handelingen van de hoofdper sonen en de ontaoping. Of dent# u niet te weten, dat de meester-pianjst- midden in een piano-concert van Beethoven op kijkend naar de loge, daar een beeld schone vrouw ziet zitten? p>at deze vrouw door een hst herr> bij haar ont vangt op een gehuurde vdla? Dat zij samen zullen trouwen, maar dat de vrouw een andere trein neemt, omdat zi.i al getrouwd is? Natuurlijk, de mees- Ier is verbitterd. Vruchteloze pogingen van ettelijke detective-bureau's om me- yrouw Soontanini te vinden. Na dertig jaren duikt er bij de leerling van de meester een jongedame van 20 op. zii w' .Ies nemen. De jongeman wordt verliefd op haar. Een ongeluk met een van de flatbewoners verhindert hem naar net concert met haar te gaan. Zij zit al„ leen 0p dezelfde plaats als de beeld schone vrouw van 30 .jaar geleden en hikt sprekend op haar. De pianist kijkt tijdens het danken voor hét applaus op ?n ziet haar- verliefd". Verschrikkelijk .lammer, dat zijn leerling de jongedame reeds schijnt te hebben ingenalmd. Maar nee. zij voeIt vonr zijn avances en zii zullen trouwen. Een telegram wordt ge stuurd aan de vader: het verlovingsfeest ■belooft een succes te worden. Maar pa pa komt naar Parijsom wraak te ne men op zijp riva-a7 van een nacht. Hij. Gntkent de echtheid van het kind De meester-planjst is gebroken. Een aanval van zwakte tijdens een concert: de leer- 'm® komt naar hem toe en krijgt de op dracht het meisie te gaan troosten. '„Lie- bestraum" van Liszt. Einde. Natuurlijk veel close-uns van Pierre Blanchard en. alles wat bij dit genre Franse films behoort. Het gegeven Is zo précair, dat alleen strikt volwassenen -met een gezond oordeel de film kunnen gaan zien. THUISWEDSTRIJD: Met de wed strijd tegen Unitas sluit S.V.V. de eer ste eompetitiehelft af. De Gorcummers spelen dit xeizoen wat minder geluk kig maar moeten qiettemin tot de sterk ste tweedeklassers worden gerekend. S.V.V. zal daarom met evenveel élan als j.l. Zondag ten strijde moeten trek ken om de tiende zege in successie tot een feit te makén; dan hoeven we ook geen angst te hebben voor een onaan gename Sinterklaas-surprise. Aan be langstelling zal het niet ontbreken: Unitas is een bekende tegenstander, en S.V.V. heeft in onze stad het rijk al leen. UITWEDSTRIJDENZowel vooi Hermes D.V.S. als voor Ajax staat morgen in Amsterdam enorm veel op het spel. Het resultaat van hun tref fen. kan van veel invloed zijn op het verdere verlbop van de competitie, met name op de kansen van beide clubs in de titelstrijd. De verliezer krijgt een zware deuk in zelfvertrouwen pn raakt de verbinding met de kopgroep voor lopig kwijt. Excelsior '20 won thuis met 31 van B.V.C. en kan dit suc ces in Den Haag herhalen. Maar ?,4hr- tinit loopt in Rotterdam tegen Spar taan '20 ernstig gevaar voor een twee- de nederlaag- Ursus wint in Delft we derom van Full Speed en Schiedam gaat eveneens in de prinsestad hetzelf- doen tegen Delfia. D.R.Z. won thuis met 5i van Dindua maar moet zich op een revanche van de sterk in vorm her stelde Rotterdammers voorbereiden. Vrijdagmorgen heeft een voorbj ganger op de spoorbaan bij de Middel hoefse weg te Amersfoort, het zwaar verminkte lijk gevonden van de 29- jarige vrouw G. van Z. geb. P. De Amersfoortse politie nam aan- vankelijk zelfmoord aan; doch een sectie op het lijk en een onderzoek in dp omgeving wezen uit, dat vóór een passerende trein het lichaam ver minkte, een worsteling moet hebben plaats gehad. De politie ging toen over tot de arrestatie van de echtgenoot, de 29 jarige Amersfoorter H. van Z. uit de Rozenstraat, van beroep landarbeider en werkzaam bij de bewakingstroepen van het 'interneringskamp te Laren. De man heeft bekend zijn vrouw te hebben vermoord. Hoewel de motieven voor de moord nog niet duidelijk zijn, kan wel worden medegedeeld, dat van Z. zeer egocentrisch was ingesteld, alles voor zich hield en zijn 29-jarige vrouw en zjn drie jonge kinderen ge heel aan hun lot overliet. Van Z. heeft, topn hij Donderdag avond met zijn vrouw bij de spoorbaan aan de Middelhoefse weg liep, zjn vrouw met een zwaar voorwerp op het; hoofd geslagen, waardoor zj het be wustzijn heeft verloren. Hj heeft haar daarop op de spoorbaan gelegd, waarna de electrische trein uit Amsterdam het lichaam vermorzelde. De moordenaar is na zijn daad naar het huis van zjn schoonouders gegaan en heeft daar niet verwondering over het uitblijven van zijn vrouw gespro ken. Hij heeft kennelijk geprobeerd op deze wjze alle verdenking van zich af te schuiven om later zelfmoord van zjn vrouw voor te wenden. haafd zal blijven. De regering-^ gaat zover mogelijk bij de inwilliging der looneisen, maar verzet zich tegen de politieke stakingen. Zj 'zal trachten, de koopkracht van het loon te handhaven, doch bljft zich verzetten tegen uitbe taling der stakingsdagen. Er wordt madr raak gestaakt, zodat de stakings dagen op .die manier betaalde vacanties zouden worden. Het gouvernement zal de arbeiders beschermen, opdat zij zich vrj -kunnen uitspreken. De minister werd door- de meerder heid krachtig toegejuicht, wat de commimisten deed uitroepen: „Kijk, bj wie ge bijval vindt De minis ter antwoordde: „Het tragische is juist, dat gij niet applaudiseert". De minister werd tijdens zijn rede voortdurend door 'een overstelpend lawaai dér communisten gehinderd en in de gebruikeljke storm ving het debat ove,r de verklaring aan. Hedenmiddag zal het bureau der C.G.T. met de minister van arbeid onderhandelen. De indruk is, dat tegen a.s. Woensdag het werk alge meen hervat zal worden. Tegen de ambtenarenstaking is veel verzet. Heden is minister Neher in Batavia aangekomen. Hij was vergezeld van de gezant en gevolmachtigd minister van België, de heer Horremans. Dr. Van Mook, generaal "Spoor, Abdoelkadir en verscheidene hoge ambtenaren waren op het vliegveld aanwezig. Behalve "de heer Horreman^worden binnenkort nog drie officieren, militaire -waarnemers, verwacht, die aan de Belgische delega tie zullen worden toegevoegd. De motie in het Oost-Indonesisch parlement inzake het sturen van een parlementaire goodwill missie van Oost-Indonesië naar de republiek is met 58 stemmen .tegen 1 stem aange nomen. Tegen stemde het Nederlandse lid van het parlement, de heer Emstede.' Onze Parijse correspondent telefo neert ons hedenmiddag: De socialistische minister van arbeid, Daniël Maijer, die vanochtend- in het parlement aan het woord kwam, ver klaarde opnieuw, dat de orde gehand- Zaterdag 6 December. Bioscopen: Pas sage, Decembernacht, 1.45, 4.15, 7 en 9.30 uur (strikt volw-); Monopoie, Alarm in Mijn .17 (14 jaar) 2,-5) 7, en 9 uur. Zondag 7 December, 2e Zondag van dé Advent, St. Amforosius. Bioscopen: zie boven, Mo- „opole, 3, 5, 7 en 9, uu-r. Maandag 8 De- J-A.H. v.d. Berg, Lange Nieuwstr 175 cém-ber, Onbevlekte Ontvangenis van tel. 68881, J. Ris, Tumla-an 92, tel. 678o6, Maria Bioscopen: Passage, 2, 7, en 9.30 j H.J. O-rm-el. Singel 76, tel. 68250, Apotheek uur; Monopoie, 2, 7 en 9 uur. Centrum Hoógstr. 118. Gisterochtend een goederentrein, die het emplacement van het D.P.-s'tation te Rotterdama binnenkwam, door rfen s'iootjuk gereden, waardoor de locomotief en vier wagons ontspoorden. De ontspoorde machine. De „New York Times" meldt' uit Genève, dat de regeringen van acht Euro pese landen, en van de drie Westelijke zones van Duitsland iri de economische commissie voor Europa der V.N. zijn overeengekomen met ingang van 1 Jan. bij wijze van proef voor de duur van zes maanden de grenzen op te heffen -voor het internationaal goederenvervoer per vrachtauto over de grote wegen. De acht bedoelde landen zijn Engeland, Frankrijk, Nederland, Zweden, Zwitser land, Italië, Denemarken en Tsjecho- Slowakije. De overeenkomst heeft voorlopig alleen op het transitoverkeer betrekking, doch op drie landen na hebben alle onderteke naars van de overeenkomst zich bereid verklaard, 00k voor het afleveren van goederen aan vrachtauto's vrije toegang te verschaffen. Men noemt *te Genève deze overeen komst een van'de belangrijkste resultaten van de Europese economische samenwer king sinds de oorlog. Uit Vaticaanstad is de verwachte be slissing binnengekomen, dat de vroegere stichting der Duitse paters Dominicanen „Mariaweide" te Venlo is overgegaan in handen der Ned. provincie. De hoogeerw. pater Vismans, 'plaatsvervanger vhn de in de Amerikaanse missies vertoevende pater Provinciwal, heeft het bericht door gegeven tegelijk met de opdracht aan pater Siegfried Wagner om als eerste superior hét jongste klooster der Ned. Dominicanen te leiden. Frankrijk heeft tengevolge van de sta kingen in de laatste weken 2 millioen ton steenkool, 400.000 ton ijzer, 130.000 ton gietijzer, 175.000 ton staal en 160.000 ton staalproducten verloren. Naar schatting zijn 1.2 millioen' uren in de electriciteits- bedrjven verloren gegaan, d.i. ruim een derde van het totaal aantal u-ren per maand. Donderdagmorgen zal de Britse ambassadeur, Sir Neville Bland, in de Ridderzaal te 's-Gravenhage aan ver schillende leger-, marine- èn civiele autoriteiten decoraties overhandigen. Prins BernharS zal bj deze plechtig heid aanwezig zijn. De regering maakt bekend, dat tot j haar leedwezen in de afgelopen week j de navolgende verliezen Zijii gerappor- J teerd: Kon. Landmacht: sold. W. de VoSgd, 3-3 R.I. uit Grijpskerke, gesn. 5 Aug. na vermissing bij Delitoewa; korp. A I v. Polen, 1-11 R.I. uit Harderwijk, gesn. 22 Nov. te Tasikmalaja; sold. S. Bouwma, 3 Inf. brig, werkplaats uit gem. Menaldumadeel, gesn. 23 Nov. te Cheribon; sold. Ch. Dienaar, 4 R.I. uit Den Helder, gesn. 24 Nov. bij Brastagi; sold., J. Moen, 3 R.S.' uit Hilversum, gesn. 24 Nov. te Garoet; sold. Ie kl. A. Tuin, 3-9 R.I. uit Vollenhove, gesn. 25 Nov. te Gempol; sold. J. B. de Jóng. 1-4 R.I. uit Rotterdam, gesn.-26 Nov te Cheribon; serg. J. J. de Koning uit Zwartsluis en korp. J. H. de Vroedt uit Amsterdam, beiden le comp. para troepen, gesn. 26 Nov. bij Tjikampek; sold. D. L. Nap, 3-2 R.I. uit Kamérik. gesn. 26 Nov. bij Soekaradja; sold, le 1 kl. A, L. de Visser, 3 R.S. uit Rotter dam, gesn. 26 Nov. bij Tjimangoe: sold, le ki. P. H. Vermeeren. 1-3 R.I. uit Go iri e, gesn. 27 Nov. te Madjalen- ka; sold. j. Wischmeijer, 3-12 R.L uit Rijnsburg, gesn. 28 Nov. te Madjalenka. Kon. Ned.-Ind. Leger: Chin. sold. 2e kl. Johnny Chan. gesn. 27 Nov.; Jav. sold. 2e kl. Inf. Ratam Bin Sanirpan, gesn. 25 Nov. Van de Kon. Marine werd geen op gaaf ontvangen. Het Rotterdams elftal, dat" Tweede Kerstdag 's middags 2 uur ir, het Stadion Feijenoord tegen De Zwaluwen zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Landman (Neptunus) doel; Evertse (Neptunus) en Terlouw (D.C.V.) ach ter; Rarzilay (Xerxés), de Leeuw (Xerxes) en De Vroet (Fejenoord) midden; Van Munster (Feijenoord), v. d. Stoep (Excelsior)Bramdes (Fejenoord), Wilkes (Xerxes) en van Male (Sparta). Res.: v. d.-Torre (Exeelsior), Hokke (C.V.V.), Kroon (Feijenoord), Schrumpf (S.V.V.) en Den goer Sparta). le klas A: Nestoro—Groen Witten, Schiebir.Belvédère, ActivitasDirks- land,. AVO—-Schied. Boys; B: Germinal --Nieuwenhaorn, OVRoga, Noorder kwartierZwart Wit, GVRRadio; C: AVS—Demos, DESV—HWD, Putters- hoekSoag, RockanjeOns Huis; 2e klas A: SVOVoorwaarts, ODIVier- polderS. TediroHekelingen; B; DOK TOGB, DKS—HBB, SVDPGLZ, SVDPW—Rood Groen; C: RKWIK DCB, ZVCNado/V, CrooswjkAb- benbroek, DOHTelefoon; 3e kias A: GVMDNRC, West End—VIR, GBR— Pantsèr Boys, FiosOldi; B: Hurrica nesLuno, ZuidersterBijdorp, WC.R Don Bosco; C: RJBSportifia, DOZ TJje Bell Boys, Babberspolder—ASB; D: VederoSportvogels, WFGroene Duivels, GrometaOTVV, Varkenoord VGLSC. GEBOREN; xAntonius H. A., z. van A Kerkhof en A. P. Terhoeve. Burgem Verveenstraat; Henriette J.. d. yan K. Scheulderman en H. Hovingh. Dr. Nolet- straat 1; Martin, z. van J. E. Taheij en M. J. Barnn. Lant'r Haven 36: levenloos kind van W. H. G. Kester en M. E. Beers Borpprn Knrrmertlaan 148 OVERLEDEN: W. H. Plat 47 i.. Lan ge Nieuwstraat 21; A. K. Suijker, 87 j., weduwe van J. de Leede, St. Liduina- straat 20. ROTTERDAM aangekomen 5 December Banggaai, terug van proeftocht, Rott. Droogdok Mij., ledig; North Down, Du blin, Hudig Veder, Merweh., v'ee; Ja mes Bennett Moorë, Ealtimore, Rotterdam Oceaan, Waalh., kolen; Bloemfontein, Beira, Holl. Afrika-hjn, Lekh., stukg.; Kuwi, Hamburg, James, Binnenh., kerk klokken; Breda, Jucaro, Hudig Veder Rijnh., suiker; Traquair, Portsmouth, Burger, Merweh., ledig; 6 Dec.: Export, Londen, Rotterdam- Londen-ljn, Jobsk., stukg.; Kapitan Vis- lobokov, Delfzijl, V. Uden. B.P.M.. Pernis bunkeren; Prima, Amsterdam Dammers Sc v. d. Heide, stroom ten anker, ledig; Serula, Liverpool, v. Es, Merweh., stukg. Caribia, Antwerpen, Wagenborg, Park kade, Capelle a. d. Usel, ledig. Vertrokken 5 Dec.: Majóri, Boston (L) Omlandia, Lissabon,_Jaarstroom, W. Afri ka; Badzo, Boston (L); Aibano, Hampton Roads; Tempo, Norrköping; Mongolia, Gdansk, Tiberius, Barcelona; Ravnaas, Lissabon; Duiveland, Leith; Phoenix, Amsterdam. 6 Dec. Astra, Kopenhagen. IJMUIDEN aangekomen: 5e Dec.: Tji- bodas, Newport News, steenkolen; Rijn stroom, Londen, stukg.; British Escort, Abadan, stookolie; Boschfontein, Beira, stukg., alle voor Amstm; Nettie, Karlsvik hout, voor Zaandam; 6 Dec.: Phoenix, Rottm, ledig, voor Amsterdam. Vertrokken 3 Dec.: Gruno, Rottm; 4 Dec.: Res Nova, Hengelo; 5 Dec.: Wiema Den Haag; Wegro. Karlstad; Wallonia, Gothenburg; Ara, Haefrige; Tor, Stock holm Sirius, Bergen; Prima, Rottm; Am- stelstad, R. Janeiro; Bore, Antw.; 6e Dec. Titania, Stockholm; Kfelbergen, Melilla. DELFZIJL aanèekomen 4 Dec. Mado, Dover, ledig; Twente, Ipswich, ledig; Regeja, Londen, ledig; Luctor, Gruvon, hout; 5 Dec.: Pacific, Harlingen, ledig; Newforest, Londen, ledig. Vertrokken 5 Dec. Merak, Emden. NEDERLANDSE SCHEPEN Abbekerk 5 v. Rottm te Brisbane; Al- eramin, B. Aires n. Rottm, 5 v. Santos; Uetta 1 v. B. Papan n. Manilla; Amstel- kerk, Amstm n. W. Afr., 5 te Port Bouet; Amstelstad 5 v. Amstm n. R. Janeiro; An tilope 5 v. Londen te Antw.; Badzo 5 van Rqttm n. Boston (L); Birmingham 5 v. King's Lynn te Londen; Bloemfontein 5 v. Beira te Röttm: Boschfontein 5 van Beira te - Amstm; Breda 5 v. Jucara te Rottm; Capella 5 v. Antw. n. Helsinki; Caribia 6 v. Antw. te Rottm: Cistula 5 v. Colombo te Sydney verw.; Cleodora 5 v. Singapore te Melbourne verw.; Delfsha- ven, Rottm n. B. Aires, p. 4 Fer Noronha; Dina, 5 v. Hull te Antw.; Dordrecht 5 v. Rottm n. Abadan (verb.); Duiveland 5 v. Rottm n. Leith; Eban 5 v. Dover te Antw.; Evertsen 4 v. King's Lynn te Goole (verb.); Export 6 v. Londen te Rottm; Gaasterland 5 v. Goole n. Harlin gen; Hada 5 v. Gothenburg n. Halmstad (verb.); Hedel. Montreal n. Rottm via Antw., p. 6 Land's End; Hugo de Vries, Shanghai n. Rottm, 5 v. Pt Said; Itter- sum 4 v. Amstm te B. Aires; Jaarstroom 5 v. Rottm n. W. Afr.; Keilehaven, Car diff n. Madeira, 6 te Funchal; Kelbergen 6 v. Amstm n. Melilla; Kongsborg fgech.) 5 v. Melbourne n. Rottm; Kota Agoeng 6 v. Rottm te Bat. verw.; Kuwi 5 vain Hamburg te Rottm; Lieve Vrouwekerk, Rottm n. Bacra, 5 v. Antw.; Luctor 5 v. Gruvon te Delfzijl; Maaske'-k, Amstm n. Ducla, 5 v. Antw.; Mqnuba 5 v. Rangoon te Abadan verw.; MaHo 5 v. Dover te Delfzijl; Major! 5 v. Rottm n. Boston (L); Malvina 4 v. L. Piedras n. Rottiji; Marken 5 v. Antw. n. Rottm; IVfeliskerk, Brisbane n. Rottm, 5 te Haifa; Modjokerto, Bat. n. Rottm, 10 (24 u) te H. v. H. verw.; Mr. Linthorst Homan 5 v. Antw. n. Lissabon; Nettie 5 v. Karlsvik te Zaandam; Oise 5 v. Rottm te Parijs; Omlandia, Rottm. n. Lissabon, 6 te A-ntw.; Orion 6 van Rottm n. Ostende; Overijsel 5 v.' Cochin n. Tuticorin; Pauia 1 v. Singapore, te Manggar; Prins Frederik Hendrik, Chi cago n. Rottm, 5. te Antw.; Randkerk, Amstm n. Beira, p. 5 Corsica; 'Regeja, 4 v. Londen te Delfzijl Rijnstroom 5 van Londen te Amstm; Seaham 5 v. Leith n. de Tyne; Sparta 5 v. d. Tyne te Antw.; Stad Maastricht 5 v. Baltimore n. Nederl. Streefkerk, Rottm n. Calcutta, 5 v. Antw Tamo 30 v. RosaTio te San Nicolas; Taria 4 v. Singapore te Hobart verw.; Tempo 5 v. Rottm n. Norrköping; Tiberius 5 van Rottm n. Barcelona; Tjibodas 5 v. New port News te Amstm; Trefle 5 v. Kopen hagen n. Maestnedsund; Twente 4 van Ipswich te Delfzijl; Utrecht 5 v. B. Papan te Vancouver; Wegro 5 v. Amstm naar- Karlstad; Willem Ruys, Rottm n. Bat., p. 5 (24 u.) Gibraltar; Zeeland 5 v. Blyth n. de Theems. Nagekomen tijdingen Aardijk, Antw. n. Golfhavens, p. 6 Prawlepoint; Abbedijk, 4 v. Vera Cruz n. Coatzacoalcos; Agiena 5 v. Huil te Goole; Alamak. Amstm n. Perzische Golf, p. 6 Kreta; Alcor, -Rottm n. R.- Janeiro, p. 5 Madeira; Alice, 5 v. Emden n. d. Tees; Angeja 3 v. Cowes n. Southampton; Ber- kel (gech.), Tunis n. Amstm, 5 v. Algeci- ras; Bemina 5 v. Antw. n. Middelfahrt; Blommersdijk 5 v. Baltimore te N. York; Bona're 4 v. Demerara te Curacao; Bo- relli 4 v. Plymouth te Teignmouth; Bor neo 5 v. Londen n. Rottm; Congostroom 5 v. Dakar n. Freetown; Cornells 4 van Goole n. Par; Corsica 3 v. Antw. naar Bideford; Cottica 5 v. Amstm te Parama ribo; Danae 5 v. Amstm te Livorno; Diana V 3 v. Emden te Hull; Dundee (gech.), Barcelona n. Amstm, via Antw., 5 van Lissabon; Eemshorn 4 v.Belfast te Ex- mouth; Elisabeth (Vermaas) 5 van Alphen a. d. Rijn te Londen; Elisabeth (RKC) 5 v. Oslo n. Lysekil; Euterpe 5 v. Amstm te. Leixoes; Farmsum, Norfolk n. IJmuiden 5 JLiizara, rerucia o v. xiuaiKSvail naar a Rochelle; -Fiat 5 v. Dordt n. Londen; Fiducia 3 v. Hull n. Gothenburg; Fortuna 4 v. Tyne te Londen; Franka 3 v. Ex- mouth te Plymouth; Gees 3 Goole naar Par; Gordias 3 v. Trinidad te N. York- Hada, 5 v. Halmstad n. Aabenraa; Hase- wmt 4 y. Plymouth te Teignmouth; Hy dra 4 v. Cartagena te Curagao; Jaarstroom Rottm n. W. Afrika, te Antw.; Java 2 v. Avonmouth n. Ipswich; June 3 v. Skog- £y (e Boston (L); Koningshaven 5 van Stockholm if. Wasa; Maasland 6 van B. Aires te Amstm; Mary 3 v. Charlestown n. Inverkeithing; Mercurius 6 v. Londen n. Stockholm; Nieuwaal, Aalborg n. Os- tyude, p. 4 Brunsbuttel; Nigerstroom, W. Afrika n. Amstm 6 te Antw.; Noordam, N. York n. Rottm, 8 2 u r v.m. te Hoek van Holland verw.; Noord Stad 4 van' Dublin n. Kilkeel; Odysseus, Ryeka n. A.mstm, 5 v. Vigo; Orestes, Dublin naar Amstm. p. 6 Lizard; Orpheus .5 van Am sterdam te Tarragona; Oud Beijerland 4 v. Dublin n. Birkenhead; Palma, Vlaar- dingen n..Karlshamn, p. 5 Holtenau; Pe ricles 4 v. N. Orleans n. W. Indië; Pin guïn 3 v. Tyne n. Londen; Rabenhaupt 3 v. Hayle n. Swansea; Roepat 4 v. Durban n. Rosemarie 5 v. Lübeck te Delfzijl: Saparoea 5 v. Manilla n. Honolulu; Sirius 3 v. Middlesbro n. Hartlepool: Sommels- djk N. Orleans n. Rottm, 6 14.30 uur) te Hoek van Holland verw.; Strijd, 4 van Manchester n. Truro; Sumatra 3 van Pen zance n. Fowey; Strjpe 4 v. Emden te Karlshamn; Telamon 6 van Curasao n. Fort Liberté; Tim 3 v. Goole n. Penzance Tuko 3 v. Wismar te Poole; Twin 3 v. Poole, n. Par; Uni S 3 v. Leith n. King's Lynn; Vaderland 4 v. Truro te Par om te laden voor Amstm; Van Ostade 5 van Barbados n. Amstm; Violette Erica 5 van Tanger te Barcelona; Vrede 4 v. Cardiff te-Barry; Westlaan 4 v. Ostende te Blyth Zeus 3 v. Goole naar Penzance. VERWACHT TE ROTTERDAM Carmelfjell v. Chicago, 1 te Montreal; Gainesville Victory v. Philadelphia, 5 te Antw.; Hainan v. Calcutta, 4 v. Pt Said; Nicolas Kairis 3 v. N. Guinea; Nikobar, v. Bangkok, 3 te Genua; Tamara v. Cal cutta, 5 te Genua. LÖBITH, 4 DECEMBER 1947 Gepasseerd en bestemd voor R'DAM: Spes, Moonen; Adri, Lecessi; Lies, Mout- haan; Christiaan, Jansen; Salvator, de Ronde; Willem Anton, Wegh; Sancta Ma ria,"Meijer; St. Antoipe, Lukassen; Schulp Boksteijn; Brisant, de Haas; Gelderland, Vermeulen; Harmonie 2, Verschoor; Theo- derich, Hoogers; Wylp, Duits; K'vaart I, v. Straten: Rhenus, v. Lent; Scjwanhilde v. Eek; Wesselina, Minnes; Etna, Lohr; Leba 3, Visscher; Hoenera, Hoenderop; Verandering, v. Ingen; Mount Everest, v. d. Graaf; Uliaris, de Jdng; Paul, Meijer; Jüturna, Stavast; Timor, de Die; Gelder land 8, Kist; Sanara 102, Ebben; Buffon, v. d. Klooster; Heine, v. Toorn; Mierevelt Oegema; Oranje Nassau, Oüdakker; AM STERDAM: W. v. Driel 50, Vennik; Cor, Klunder; Walburgia Sophia 2, Slokkers; ZWIJNDRECHT: Damco 12, Vilters; IJMUIDEN: Overijssel, de Ronde; DEN HAAG; Dirkje Gërdina, Verwoert; HAR LINGEN: Codam 89, v. d. Westqn; WAGE- NINGEN: Drie Gebroeders, Yren; RAND WIJK: Jogra," Stegers; OPHEUSDEN: Anna, Stegers; WADDINXVEEN: Maria, Kemperman; ARNHEM: Jacobus, Gouve- neur; NIJMEGEN: Jantina, Warns; ZWOLLE: Anna, v. Steen; ROERMOND: Wijkdienst 28, Roebersen; HAARLEM: Johanna Helena,- Bruins; DOORNEN BURG: St. Antonius, de Be ij er; TIEL: St. Théresia, Engelaar: OUDERKERK a. d. IJSSEL: Codam 76, v. d. Berg; DE STEEG: Johanna, Sanders; SCHOONHO VEN: Antonia, v. Hasselt; DELFZIJL: Codam 69, 'Maas; GRONINGEN: Tijd geest, Feenstra; NIJENBEEK: Nenuphar, Toering; RENKUM: Tenax 6, Mud; KOU DEKERK: Alétta, de Vrij; B. OP ZOOM: Anna, Langenberg; BELGIE: Sietskelina, Pomp; Minos, Baayens; Guma, Goedgezelschap; Wallis, Polfliet; Corto, v. Keulen; Emilie, van Dongen; Jeanne, Mussche; Louise, Fleur- guin; Hedwig, v. Haecke; Agra, Gijsman Guy, Bouman; Spera in Deo, Arends; Ju dith, Bleyen; Quatre Frères, Brinkmans;. Foucoult, Schuurmans; Abonnier, Wil- laerts; Thilla 3, v. d. Wijngaard; Rijn en Binnenv. 20, Biesheuvel; DUITSLAND: Risico, Boreman; Corne lia, v. Brekei; Malines, Gerritsen; Osten de, Gerritsen; Anna, Gerritsen; Haspin- gouw, de Wachter; Verwisseling, v. Lei den; Maria, v. Stein; Sussex, Boers; Lo- vilja, -.e Roecks; Acirbe, de.Donder; Emmerance, v. d. Bosch; Bego, Keiler; CFR 501, de Meij;Casablanca, de Haas; Zeeland, v, d. Veegden; Alpha, Kleijn; Beta, Veithoren; Zandcxpres 2, Kleinhaus Haanswijk, v. d. Meer; Wijkdienst 7, Veld huis; Express. Wijs; Figu-Aras. Blom; Ir win. Blom; Actief, Bakkeren; Virginia, Cop; Albert, Messchendorp; Sterre der Zee, Sanders; Charitas, v. 'Waardenburg; Arnold,. Peulen; Stella Maris, Peulen: Fsnero, Feenstra: Japico, Haarlem: Junior XI, Koeck; Madaleine, Raamdonck; Ve- neranda 2, Smet; Wuta, Blanken; San Antonie, Geveling; Leontine, Neefs; Cor- ja, de Leeuw; Rijnvaart 4, Wijkstra; An tonia, den Otter; Libia, Bauwens; Taurus Kruithof;. Corn, Prins, Prins; Kanaalvaart 27, Velthuizen; Adwil 2, Binnendijk: Na- mur, Blaas; Celtieia, Warns; La' Place, Doorns; St. John, v. Alphen; Filia-Rheni Maas; Presto, Bekkeren; Soeza, Didden; Onderneming, Snijder; Jansje, Brevoord; Judith, Mooij; Vertrouwen; Heijnen; DUITSLAND: Hoop op Zegen, Waar denburg; Cleonide, Blassicox; Pierre, de Boo; Leo I, v. d. Veen; Pieternella, Broek- meulen; Ida, de Hoog; Fluviale 32, de Kooter; STRAATSBURG: Naptha 7, v. d. Weegden; BAZEL; Carpentaria, Jonker; Eveline, v. Hoyweghen; Bellihzona, Ver- couteren; Wianco, v. Laak; Transport 28 Theenaert; Kinderdijk, Stegers; Alpina 5 Bouwens; Walsum I, Durinck; Irene, Foucompret; Myriam, ter Napel; De Zeeuw, Dam; Cem 3, Zaal; Succes, Reits- ma; .Neska 2, v. d. Berg; Rupel, Larooy. HANSWEERT, 5 DECEMBER 1947 Gepasseerd en bestemd voor R'DAM: Verandering, Kranenbui^; Jannigje, van Drimmelen; Lucia, Stoop; Telegraaf 12, de Ruyter; Eduard, Goossens; DOR DRECHT: Koopmans Welvaren, Houdt; Cito, Verduin; MUSSELKANAAL: Een dracht, Mulder; EINDHOVEN: AuSna, de Groot; BARENDRECHT: Primula, van Veen; GOUDA: Johanna, Lenting; NU- MANSDORP: Geertruida, Smits; OUD- BEIJERLAND: Avontuur, Kamst; BE VERWIJK: Nooit Volmaakt, Stoter; DUITSLAND: St. Gerard, Verbraeken; Willy, de Heusch; BASEL: Rijn Schelde 18, Boer; Rijn Schelde 1, Cop; Express 43 v. d. Vlies; Arclla, Spier; Navexmotor 9 van Damme; Edelweiss 3, Derkinderen; SHV 2, Krdl; Vrijland, van Vliet; Bodio, Rickenbaoh; BELGIE: Machiensteen 20, Aarnoudse; Ida, de Reus; Fiat, Pasveer; Colonia, Derksen; Carolina, Kuipers: Actief, Bax; Navifer, Naigle; Mogador, Wiltens; Cam- bodge, Behrens; Passant, Smaibil; Meijer- beer, de Jonge;Sagtil, Landuyt; Martha Helena, Pik; Damco 27. de Jong; Freija, Daalder; Telegraaf 4, Heijstek; Henrvika Johanna, v. d. Stroom: Jenny, van Oost; Beva, Nou wen; Thilla 5. Meulm^ester; Hoon op Welvaart, Verkaik. HOOGWATER TE ROTTERDAM 7 December: le tij 0.02 uur; 2e tij 12 18 uur. 8 December: le tij 1.15 uur; 2e tij 13.27 uur. WATERSTAND TE DORDRECHT Zondag 7 December 1947: le hoogwater 1.20; 2e hoogwater 1.56. Maandag 8 Dec. 1947: le hoogwater 2.27; 2e hoogwater 1.56. WATERSTANDEN VAN 6 DECEMBER Rheinfelden 201 (+003); Breisaeh 130 (-010); Straatsburg 178 1-007); Maxau 357- (-005); Mannheim 233 (-011); Worms 147 (-0DS)Mainz 216 (-010); Bingen 135 (-005); Caub 145 (-003); Trier 063 (- 0 .2); Kochem 051 (-007); Coblenz H3 (-003); Keulen ill (-011); Ruhrort -05? (-009); Lobith 944 002); Nijmegen 7P3 (-003); Arnhem 727 (-007); Deventer VJ9 (-'. Mons 5540 (+010); Visé 4'905 ?"5); Borgharen 4017 (+007); 3? Li:: 19.50 002); Grave (beneden de' sluis) 4.56 (-002). -■ VAARWATERDIEPTEN 6 December Pannerden IJselkop 2.50; I Jselkop-Arnhemse Oude Haven 2.50 Arnhemse Oude Haven-Wijk bij Duur stede 1.90; Wijk bij Duurstede-Vreeswijk 1.90; IJSelkop-Doesburg 2.35; Doesburg- Zutfen 2.60; Zutfen-Deventer 2.80; De- venter-Katerveer 2.25: Waterhoogte bij Arnhem 7.27 (-0.07); Westervoort 7.91 (-0.07).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1947 | | pagina 3