Arbeidsvoorwaarden in zeevaart r De Boekenweek in zicht MEISJES EEN NEITE JUFFROUW NETTE MEISJES HUIS-, SLAAPKAMERS en BANKSTELLEN J. C. KROES EN ZONDER VERGUNNING! F. 45.60 Kame2mr^ nu F. 43.- F.GO.21 "SmJ, 9.15 ONWIL VAN ANDERE LANDEN UITVOER NAAR ENGELAND ZAL TOENEMEN BRUNOTT Personeel? f VRIJDAG 13 FEBRUARI 1948 PAGINA 4 Ontwerpen in voorbereiding DRIE DODEN PER WERKDAG SLACHTOFFERS DER DAKOTARAMP EVACUATIE VAN T.N.I.- TRQEPEN CÜRACAOENAREN BLIJVEN NOG DOLLARHULP vJ VEERDIENST TIEL—WAM EL Gala-avond in Stadsschouwburg wordt hoogtepunt HEINTJE DAVIDS NAAR HOLLYWOOD Maar niet als een soort Mariene Dietrich PENSIOEN OP 55ste JAAR GEEIST STEENKOLENINVOER SPAART 5 MILLIOEN ZUSTERS KANUNNIKESSEN NAAR BRAZILIË SCHEEPVAARTBERICHTEN Nagekomen tijdingen RIVIERTIJDINGEN Komt eens praten. STOOMWASSERIJ DE PAUW Gevraagd VOOR DÈ STOOMMANGEL Zij die op de hoogte zijn, ge nieten de voorkeur. Hoog loon Er hunnen enige geplaatst worden bij Stoomwasserij EDELWEISS West Molenstraat 16-18, Schiedam PLAATS EEN KAMPIOEN NET MEISJE VERLOVINGSRINGEN V. Personeel gevraagd 2 persoons Bedstel 3 delig, 2 kussens Opklapbedden 2 persoons Dienstaanbiedingen Goederen gevraagd Goederen aangeboden Huizen en Kamers Handel en Bedriji Diversen De Minister van Sociale Zaken heeft ter voldoening aan het bepaalde in het statuut der internationale arbeidsorgani satie, mede namens ambtgenoten aan de voorzitter van de Tweede Kamer doen toekomen een nota betreffende het stand punt van de Nederlandse regering ten aanzien van een aantal der door de 28ste internationale arbeidsconferentie aange nomen verdragen, alsmede ten aanzien van de door die conferentie aangenomen aanbevelingen. Als algemene opmerking moge vooraf gaan, aldus de nota, dat in het verleden de internationale arbeidsverdragen, rege lende de arbeidsvoorwaarden in de zee vaart, over het geheel genomen slechts door een gering aantal landen zijn gera tificeerd. In het bijzonder is dit het ge val ten aanzien van de meer ingrijpende verdragen op dit gebied, aangenomen in 1936. Te onzent is de situatie zo, dat een belangrijk deel van de in de onderhavi ge verdragen vervatte materie, ook al geven de collectieve arbeidsovereenkom sten hieromtrent uitgewerkte regelingen, gegrondvest is in de nationale wetgeving De drie verdragen, waaromtrent de mi nisters geen stappen doen om tot toe treding te komen zijn die betreffende de pensioenen van zeelieden, de vacantie met behoud van loon V%n zeelieden en dat betreffende de gages, de arbeidsduur aan boord en de bemanningssterkte. Omtrent de overige verdragen, n.l. die betreffende: de voeding en de verzorging der bemanning aan boord van schepen, het diploma van bekwaamheid als scheepskok, de .sociale zekerheid, en het geneeskundig onderzoek van zeelieden, de bewijzen van bekwaamheid als vol matroos. de huisvesting van de beman ning aan boord van schepen, zullen de Staten-Generaal wetsontwerpen bereiken tot voorbehoud der bevoegdheid tot toe treding. Wat het verdrag betreft, houdende voorzieningen met betrekking tot de pen sioenen van zeelieden, moge worden me degedeeld, dat bij gemeenschappelijke be schikking van de toenmalige Minister van Scheepvaart en ambtgenoten een commis sie is ingesteld, welke tot taak heeft een wetsvoorstel te ontwerpen met betrekking tot een pensioenregeling ten behoeve van opvarenden van de Nederlandse Koop vaardijvloot, in de kosten waarvan zal worden bijgedragen door het rijk, de werkgevers en de werknemers en waarin bijzondere bepalingen zullen worden op genomen met betrekking tot die zeelieden, die gedurende de oorlog hun vaarplicbt bij voortduring en naar behoren hebben vervuld. Het onderhavige verdrag is aan deze commissie bekend. De ministers zijn van mening, dat het rapport dezer com missie dient te worden afgewacht, al vorens kan worden overgegaan tot de bepaling van een standpunt ten aanzien van de mogelijkheid van ratificatie van dit verdrag. Ratificatie van het verdrag betreffende de vacantie met behoud van loon van zee lieden achten de ministers thans niet ge wenst, nu gebleken is, dat, hoewel Frank rijk tot ratificatie zal overgaan, een be langrijke zeevarende mogendheid als Engeland niet zal toetreden, terwijl ook de Ver. Staten hoogstwaarschijnlijk geen gevolg aan dit verdrag zullen geven. Ook ratificatie van het verdrag be treffende de gages, de arbeidsduur aan boord en de bemanningssterkte menen .ie ministers niet te moeten bevorderen. En- galand zal tot dit verdrag niet toetreden. De Ver. Staten hebben aangekondigd daartoe wel te zullen overgaan. Ver schillende andere landen hebben aange kondigd daartoe wel te zullen overgaan. Verschillend andere landen hebben hur. standpunt nog niet bepaald. Door het niet toetreden van het eerstgenoemde land echter geldt ook hier. dat de Nederland se reders in een ongunstige positie wat etreft de concurrentiemogelijkheden wor den geplaatst. Dezelfde bezwaren gelden voor de re geling van de arbeidsduur van het per soneel van de civiele dienst. Deze is in het verdrag in het algemeen bepaald op 112 uur per 14 dagen, terwijl de Neder landse collectieve arbeidsovereenkomsten in het algemeen 70 uren per week De- palen voor passagiersschepen (op vracht passagiersschepen en vrachtschepen in het algemeen 63 uur). De aanbevelingen betreffende wede - kerigheidsovereenkomsten in zake de so ciale zekerheid van zeelieden en het ver schaffen van geneeskundige verzorging aan personen, die ten laste van zeelieden komen, hangen ten nauwste samen met het verdrag betreffende de sociale zeker heid van zeelieden, waaromtrent de Ka mer een wetsontwerp tot voorbehoud der bevoegdheid tot toetreding zal bereiken. Het in deze aanbevelingen behandelde zal bii de tenuitvoerlegging van de nor men van het genoemde verdrag aan de orde komen. Omtrent de aanbeveling betreffende de organisatie van de vakopleiding voor de dienst op zee kan worden meegedeeld, dat de daarin neergelegde beginselen de in stemming van de Ministers hebben. Er wordt nagegaan, hoe de aanbevolen be ginselen, voor zover deze in Nederland niet reeds worden toegepast, kunnen wor den verwezenlijkt. Aan de aanbeveling betreffende de verstrekking door de reders ?an schepe lingen van beddegoed, eetgerei en andere artikelen wordt door de te onzent gel dende collectieve arbeidsovereenkomsten reeds voldaan, behalve voor wat betreft de kustvaart. De daarbij betrokken par tijen hebben hieromtrent nog geen over eenstemming bereikt. Te zijner tijd zal een nadere beslissing worden genomen ten aanzien van de mogelijkheid van toepassing van deze aanbevelingen in de Overzeese gebiedsdelen. Bij het Centraal Bureau voor de Sta tistiek zijn thans de vdorlopige cijfers bekend van de verkeersongevallen in 1947. Hun totaal aantal bedroeg 39.137 te gen „slechts" 26.501 in 194,6. Gelukkig zijn de gevolgen minder ernstig geweest dan in 1946. Het aantal doden bedroeg n.l. in 1947 900, in 1946 echter 1224. Niet temin ligt het huidige niveau nog boven dat van 1938 met 780 doden. Het aantal personen, dat tengevolge van een verkeersongeval ernstig werd gewond, bedroeg in 1947 bijna 6900 (in 1946: 6676), terwijl 6571 (in 1946: 4800) personen licht gewond werden. De omstandigheid ,dat het verkeer met lichtere eenheden (rijwielen) in 1947 in vergelijking met 1946 sterk is toege nomen, is voor een belangrijk deel oor zaak van de stijging van - et aantal ver keersongevallen en van het aantal licht gewonden. Uit Batavia werden gistermiddag nog zeven namen gemeld van slachtoffers der Dakota-ramp nabij Pandalarang: de eerste luitenant-vlieg ;r A. v. d. Veen, sergeant-vlieger H. M. Duffels, sergeant majoor radio-telegrafist P. F. Breedveldt, sergeant-majoor monteur B. H. Gerdes, allen van de militaire luchtvaart. Voorts sergeant KNIL L. Paay luit. kolonel vlieger C. Terhuin, regionaal luchtvaart commandant Java, en majoor J. P. Al- berding, chef technische dienst militaire luchtvaart. Van de overige 'slachtoffers kunnen de namen nog niet gepubliceerd worden in verband met het feit, dat de familieleden nog niet gewaarschuwd zijn. De naam van de omgekomen declama- trice was mej. F. Gerrese. Het totaal aantal republikeinse mili tairen, dat tot en met Woensdag via Soe- rabaja is afgevoerd, bedraagt 4267. De èvacuatie van T.N.I.-troepen uit Zuid- Sumatra verloopt vlot. Het barakken kamp Karangendah is ingericht als eva cuatie-centrum, vanwgar reeds 400 repu blikeinse militairen per trein via Marta- poera over de status quo-lijn zijn ge voerd. Vrijdag zal het afzonderlijke overleg tussen de minister van Overzeese Ge biedsdelen en de delegaties van Surinarrte en Curasao, worden voortgezet. De leden van de Curagaose delegatie, die het voor nemen te kennen hadden gegeven, onver wijld naar de West terug te-zullen keren, indien het overleg, Dinsdag met de minis ter gepleegd, niet tot een bevredigend resultaat zou leiden, verklaarden gisteren, dat zij besloten hebben, in ieder geval te blijven tot na het overleg van Vrijdag. De Noorse premier, Einar Gerhard- sen, heeft gisteren in het parlement een brief voorgelezen, die hij had ont vangen van een 9-jarige jongen. De brief luidde als volgt: „Ik heb door de radio gehoord, dat een Engelse jongen Attlee 47 dollar cents heeft gestuurd, omdat hij wist, dat Engeland dringend Amerikaans j»eld nodig had. Ik weet, dat u ook om zulk geld verlegen zit en daarom zend ik u 1 dollar en vier cents. Ik wil het niet minder dan die Engelse jongen". De brief besluit met de woorden: „Vader heeft gezegd, dat we in plaats van auto's meer landbouwwerktuigen moeten kopen, omdat we die harder nodig hebben!" De Waal bij Tiel heeft weer een peil bereikt van 8.50 M. N.A.P., tengevolge waarvan de veerdienst TielWamel thans voor de vierde maal in deze winter het vervoer van auto's en voertuigen heeft moeten staken. Alleen voetgangers, event, met rijwielen, kunnen worden overgezet. O Benoemd tot notaris te Geleen J. A. M. L. Korsten, cand.-not. te Maas tricht. Hoewel de Commissie voor de Propa ganda van het Nederlandse boek haar activiteit over het gehele jaar verdeelt, blijft zij zich bij haar werkzaamheden toch vooral richten op het hoogtepunt, de Boekenweek, welke dit jaar van 26 Februari tot 6 Maart zal worden gehou den. Gedurende deze enigszins uitgebreide Boekenweek zullen degenen, die voor een bepaald bedrag in de boekwinkel beste den, het geschenk ontvangen. „Oeroeg" is de titel van de novelle, welke wordt uitgereikt en waarvan de auteur, ook bij de jury, onbekend is. Er is voor het pu bliek wederom een prijsvraag aan ver bonden om vast te stellen wie de schrij ver of schrijfster van „Oeroeg" moet zijn. Men zal de keuze hebben uit negentien achter in het boekje vermelde namen er werden 150 toezeggingen gedaan door de schrijvers, slechts negentien bleken die toezegging te zijn nagekomen. Nieuw is dat er dit jaar een boekje „Logarithmen en rozen" van Anne H. Mulder gedurende deze boekenweek voor de rijpere jeugd in de handel wordt ge bracht en voor een luttel bedrag verkrijg baar wordt gesteld. Dit boekje wil de belangstelling van de jeugd wekken voor de literatuur. Behalve „Oeroeg" en „Lo garithmen en rozen" de novelle in een oplaag van 145.000, het introductie-boekje voor de jeugd in een van 45.000 exempla ren is er dan ook nog aan de jongeling schap gedacht, die in beginsel met een aardige kruiswoordpuzzle op het boek wordt geattendeerd. Het hoogtepunt van deze boekenweek zal zijn de gala-avond in de Amsterdamse Stadsschouwburg, waar leden vart de stichting Proscenium en van de vrouwe lijke studententoneelverfeniging Kothurne Slauerhoff's „J. P. Coen" onder regie van Carel Briels ten tonele zullen brengen. Dit is een eresaluut aan deze grote schrij ver, die slechts eenmaal de toneelvorm voor zijn werk koos. Zijn ',,J. P. Coen" werd tot heden echter nimmer opgevoerd, vermoedelijk omdat de bezetting te grote •eisen stelde. Ook andere steden zullen kennis kurinen maken met Slauerhoff's toneelstuk, want de opvoering, welke op Woensdag 25 Fe bruari in de Amsterdamse Stadsschouw burg wordt gegeven, zal elders worden herhaald en wel op 28 Februari in de Stadsschouwburg te Arnhem, op 1 Maart in die te Haarlem, op 2 Maart in de Grote Schouwburg te Rotterdam en op 5 Maart in de Utrechtse Stadsschouwburg. Henrietta Davids zal omstreeks half April, maar in ieder geval vóór 1 Mei as per vliegtuig naar Amerika gaan voor een bezoek van ongeveer zes we ken Zij zal in een documentaire film, welke in Hollywood wordt gemaakt over de onderduiktijd, een der hoofdrollen vertolken. Haar tegenspelers zullen uit sluitend Amerikanen zijn. Het scenario voor de film is gedeeltelijk ontleend aan haar eigen levensbeschrijving, die onder de titel „Mijn Levenslied" is ver schenen en waarin o.m. de gebeurtenis sen in de Hollandse Schouwburg worden beschreven. In New York, waar zij 5 dagen zal blijven, zal zij de laatste besprekingen voeren met de filmmaatschappijen, waar mee zij momenteel in onderhandeling is. „Ik ga inderdaad naar Amerika", heeft Heintje Davids tegenover de journalis ten verklaard, waaraan zij, de verbeel-! dingskracht van de krantenschrijvers uit ervaring kennend, met nadruk toevoeg de: „Maar laat men nu niet rondbazui nen, "dat ik als een soort Marlène Dietrich naar Hollywood ,ga. Gaat zij dan misschien als een soort Mae West?' De Daily Herald" (labour) meldt, dat ongeveer 600 ongehuwde vrouwen uit alle delen van Engeland de leden van het lagerhuis in de wandelgangen hebben be werkt en vervolgens uit protest zijn-gaan roepen en zingen. Zij richtten zich daarbij tegen de Britse minister van het nationale verzekeringswezen, Griffith. „Pensioenen op ons 55ste jaar luidde de eis. Een aantal harer zijn door sup poosten uit het parlementsgebouw ver wijderd, waarbij het niet gemakkelijk was, zo zegt de „Daily Herald de „kwa den" er uit te halen, want als de sup poosten naderden, waren allen volmaakt rustig. „T Miss White, de leidster van de „Natio nale assurantievereniging van ongehuwde vrouwen", heeft dc vrouwen aange spoord tot een langzaam-aanstaking en tot spaarzaamheid. Zij deelde voorts mee. dat enige parlementsleden hadden toege zegd te trachten een onderhoud van afge vaardigden der vereniging met Sir Staf ford Cripps, de minister van financiën, te bewerkstelligen. Het Engelse ministerie van handel legt de laatste tijd een grote activiteit aan de dag. Regelingen inzake het handelsver keer, veelal tegelijkertijd ook inzake het betalingsverkeer, worden de laatste we ken met verschillende landen getroffen, o.a. met Italië, Zwitserland, België, Dene marken, Argentinië en naar gisteren ge meld werd, ook met Nederland. In ver band met het zeer grote gebrek aan dol lars en goud streven de Engelsen er naar zoveel mogelijk goederen in Europa te kopen en daarmede gaat bij uitbreiding der aankopen een bereidverklaring tot vergroting der eigen exportprestaties ge paard. Naar Zwitserland zal bijv. de En gelse export zeer sterk moeten worden uitgebreid, zodat de francinkomsten van het sterlinggebied met circa 36 a 40 pet. zullen moeten toenemen. Nederlands handel met Engeland ont wikkelde zich in 1947 bevredigend. De uitvoer was groter dan in het begin van het vorig jaar was geprojecteerd, hoewel de invoer nog aanmerkelijk hoger was dan de export. De statistieken vermelden een uitvoer van Engeland naar Nederland van 408 millioen tegen een planningcij- fer van 336 millioen, doch er vond veel achterstallige invoer plaats op bestellin gen, welke reeds in 1946 waren gedaan, zodat in feite het geplande cijfer vrijwel nauwkeurig met de werkelijke invoer overeenkwam. Onze uitvoer naar 't ster linggebied en andere landen, waarmede ook wel in ponden wordt gehandeld, kwam op 241 millioen, ruim 100 mil lioen boven de invoer uit deze gebieden uit. Mogelijk zal dit actief saldo in 1948 iets kleiner worden. Daarnaast waren er nog wat baten uit anderen hoofde, zodat wij thans nog een behoorlijk saldo op de lopende pondenrekening hebben. 300.000 ton steenkolen Voor 1948 ligt in de gemaakte afspra ken de invoer iets boven de 35 mil lioen, doch de uitvoer naar Engeland blijft wat beneden genoemd cijfer. In verscheidene afspraken heeft Engeland zichzich de laatste weken verbonden om weer steenkolen te leveren, of deze leve ranties op te voeren, waartoe de gestegen productie het land in staat stelt. Ook Nederland zal steenkolen uit Engeland ontvangen en wel 300.000 ton in het gehele jaar. Hoewel de Engelse kolen aan wal hier in Nederland onge veer evenveel kosten als de Ameri kaanse kolen, heeft toch de levering van Engelse kolen het grote voordeel, dat wij aan dollardeviezen circa S 5 mil lioen zullen uitsparen. En Ponden zijn voor ons lang zo schaars niet als dol lars. Dakrnaast is de kwaliteit van de Engelse kolen beter. Voor verreweg het grootste'bedrag zul len de Engelse leveranties uit essentiële goederen, in hoofdzaak grondstoffen en halffabrikaten bestaan (evenals vorig jaar), nl. o.a. chemicaliën, staal, kolen, garens, auto's. Ook thans zullen wij wat eindproducten voor de consumenten moe ten afnemen en wel wat meer dan vorig jaar. Garens zijn thans veel gemakkelijker in Engeland te verkrijgen dan eeh jaar geleden het geval was. Toen wenste En geland praktisch niets te leveren. Daarentegen zal staal in veel gerin gere hoeveelheden uit genoemd land hier binnenkomen, hetgeen zeer te be treuren is. Vermoedelijk zal hiervan vooral onze scheepsbouw lijden. Ook andere landen zullen minder staal ont vangen, want de totaal geprojecteerde export van Engeland aan staal zal dit jaar slechts 600.000 (v. j. 1.000.000) ton bedragen. Engelse stoffen zullen in dezelfde om vang als in 1947 binnenkomen. Een nieu we ontwikkeling is dat de Engelse kleer makers (Bespoked Tailors) hun oude klanten in ons land weer met maatwerk zullen mogen bedienen. In het algemeen zal Engeland voorts meer textiel leveren. Hogere prijzen voor bacon, condens en kaas Over het moeilijkste punt, de prijzen van bacon, kaas, gesuikerde geconden seerde melk en eieren is men het eens ge worden. Evenals andere landen zullen ook wij voor deze artikelen uitgezon derd eieren een hogere prijs ontvangen in overeenstemming met het gestegen wereldmarktniveau. In 1948 zullen deze producten ook in veel grotere hoeveelhe den worden geleverd, hetgeen eveneens geldt voor tuinbouwproducten, boomkwe kerijproducten. Ook aardappelen, snij bloemen, verse vis en oesters zullen wor den geëxporteerd door ons land. Industriële producten zullen wij inge volge de door Engeland gedane conces sies ook in grotere hoeveelheden kunnen leveren. De vraag is echter of in de prak tijk de gemaakte afspraken kunnen wor den geëffectueerd. In 1947 zijn, zoals wij reeds eerder betoogden, de voorschriften op het gebied van utilitygoederen en prijzen in Engeland een belemmering voor de toegestane invoer uit Nederland geweest. Hopelijk toont Engeland zich in dit opzicht soepeler, zoals het ook reeds t.o.v. België in dit opzicht heeft gedaan. Exporteurs van bier, jenever en bollen zullen het ongetwijfeld prettig vinden te vernemen, dat Engeland meer van deze producten zal afnemen. Ned. Indië Md uiteraard ook bepaalde Wensen, o.a. t.a.v. levering van katoenen weefsels. Van Engelse zijde heeft men wel interesse voor Indische producten. Voor thee en suiker liggen de prijzen wel ongeveer op het niveau, dat Engeland be reid is te betalen, doch voor copra, palm olie en koffie liggen de Indische prijzen te hoog. Indien echter de wereldmarkt prijzen voor laatstgenoemde producten in 1948 zouden, teruglopen, is er wel kans dat de Indische prijzen en de Engelse biedingen meer tot elkaar zullen komen. Zaterdag vertrekken drie zusters Ka nunnikessen van het H. Graf uit Ant werpen naar Brazilië. Zij gaan zich ves tigen in Sao Paulo, in het gebied, dat voor de vestiging van Ned. kolonisten in aanmerking komt en zij zullen, er een nieuwe stichting van haar orde voorbe reiden. De Kanunnikessen van het H. Graf zijn in ons land gevestigd te Laag- Keppel, waar zij het Hoger Instituut voor meisjes, Maria Immaculata, leiden. O De veerdienst DoornenburgPanner- den is tot nader order voor alle ver keer gesloten. ROTTERDAM aangekomen 12 Fe&r.: Fivel Londen, Ned. Zwitsersche, Rijnh., suiker; Confid, Londen, furness, Spoorh., legergoe- deren; Trefle, Colchester, Mublo, Schiedam, ledig; Glory, Harlingen, v. Nieveit Goudn- aan, Lekh., ledig; Tinda, Londen, James. Binnenh., cement; Tiju'ca, Oslo, Cornelder, Lekh., stukg.; Viking, Hamburg, v. Es, ParK- haven, ledig; Merak, Londen, Soeiermcer Fekkes, Amst. Superfosfaatfabriek Pemis, ledig; Hondsrug, Londen, Furness, Merweh. suiker; Borneo, Shoreham, v. Nievelt Gou- driaan, Lekh., ledig; Virgo, Londen, James, Binnenh., cement.; 13 Febr.: Veenenburgh, Middlesbro, Bur ger, Merweh./stukg.; Akershus, Amsterdam Burger, IJselh., stukg.; Alt, Goole, Hudig en Pieters, Lekh., stukg.; Roelf, Amsterdam. Hudig en Veder, Lekh., stukg.; .«Nederland. Bahrein, Ruys, Pakhuismeesteren, benzine; Ara, Londen, Borger, Kralingseveer, ledig; Mechanik Afanasijev, Gent, v. Uden, Mer- wehaven, stukg.; Lindekerk, Rangoon, Holi. Bombay-Karachi-lijn, Lekh., stukg.; Bec- kenham, Montreal, v. Es, Lekh., stukg.; De Soto, Baltimore, Watermanlij n, Merweh., stukg.; Ribjorn, Gothenburg, Vinke, 2e Ka- tendr.h., haring; Sophia, Fredericia, Oukerk 2e Katendr.h., erts; Drake, Londen, Ver. Agenturen, Merweh., stukg.; Oranjepolder, Londen, Rotterdam-Londen-lijn, Jobskade, stukg.; Lago Azul, Cagliari, Peterson, Rijnh. zink. Niobe, Abö, Burger, IJselh., stukg.; Bjarke Gent, Vulcaan, Waalh 14, ldig; Benedict, Schiedam, Furness, Petroleumh., ledig; Vega, Antwerpen, Burger, IJselh., stukg.; Ellens- borg, Fredericia, Müller, Merweh., pyriet. Vertrokken 12 Febr.: Cornelius Maersk, Bremen, Oregon Express, Curagao; Cascade, Gent, Lingestroom, Antwerpen; Greth, Am sterdam; Horst, King's Lynn; Dorado, Hamp- tefn Roads; Brittgol, Porto Empedocle; Hav- fru, Curagao; Goote, Lübeck; Coolhaven, Hamburg; Libra, Londonderry; Leerdam, Antwerpen; Trewidden, Hamburg; Manchu ria, Kopenhagen; Havmann, Oslo; Euterpe, Amsterdam; Pollie, Naestved; Johanna, Ant werpen; Olivian Coast, Newcastle; Joseph Priestley, Curagao; Omlandia, Oporto; 13 Febr.: Zwaluw, Yarmouth; Ponto, This- ted. Prowess, Londen; Krymov, Libau; Arcturus Amstm; Zijpe, Londen. IJMUIDEN aangek, re Febr.: Agnete Chris- tensen, Liverpool, ledig; Greenfinch, Londen stukg.; Iris, Gothenburg, stukg.; Greth, Rot terdam, ledig; Rijnstroom, Londen, stukg.; alle voor Amsterdam; 13 Febr.: Barösund, Helsinki, stukg.; Eu terpe, Vigo, stukg;. Patria, Huil, stukg.; alle voor Amstm; Gallium, Caèn, erts. Vertrokken 12 Febr.: Mytongate, Huil; Teuna, Rochester; Helena, Creaksea; Akers hus, Rottm; Veenenburgh, Rotmm; Amstel- land, Z. Amerika; Alt, Goole; Roelf, Oporto; 13 Febr.: Niobe, Rottm; Rempang, Antw.; Joost, Vestanvik; Medee, Newcastle. DELFZIJL aangekomen.il Febr.: Grana, Odda, kalkstikstof; 12 Febr.: Libelle, Ant werpen. Vertrokken 11 Febr.: Friso, Bremen; Twee Gebroeders, Malmö; Neerlandia, Emden; 12 Febr.: Prinses Marijke, Huil; Koningsha ven, Bristol. NEDERLANDSE SCHEPEN Actief 12 v. Wismar te Helsingborg; Ac tinia 10 v. Tyne n. Par; Admiraal de Ruyter Barry n. Hayle, 10 in St. Ivesbay geankerd; Agiena 11 v. Par te Teignmoüth; Aldabi. Rottm n. B. Aires, 13 te R. Janeira verw.; Alderamin, Rottm n. Basra, 12 te Suez; Aldo 10 v. „Tyne te Blyth; Alhéna, B. Aires naar Rottm, p. 12 Madeira; Amazone 11 bij Lundy island om te schuilen; Amstelland 12 v. Am sterdam n. B. Aires; Amstelveen, Amstm n. L. Marques, 12 te Port Elizabeth; Ardea (gech.) 12 v. Valencia n. Amstm; Bagan 12 v. Elat te Dobo; Balanipa, Rottm n. Bat., p. 10 Socotra; Ba'i, Amstm n. Bat., 12 te Singapore; Bardal (gech.) 11 v. Malaga n. Lissabon; Batoela 12 v. Makassar n. L.oe- moek; Bloemfontein, Beira n. Amstm, 12 te East London; Boissevain 12 v. Singapore te R. Janeiro; Borneo 12 v. Shoreham te Rottm Bounty 10 v. Bylth n. Penrhyn; Bree Helle 12 v. Lissabon te Rottm; Cascade 12 van Rottm n. Gent; Coen 10 v. Swansea te Pres ton; Colytto, La Goulette n. IJmuiden, p. 12 Wight; Confid 12 v. Londen te Rottm; Coolhaven 12 v. Rottm n. Hamburg; Coryda, Fahaheel n. Heysham, p. 12 Aden; Da Costa 10 v. Portsmouth n. Southampton; Danae. Ryeka n. Amstm, 12 v. Gibraltar; Delta 11 v. Antw. te Londen; Depa, Shoreham naar Rottm, 12 te Vlissingen; Europa 11 vaiT King's Lynn- te Blyth; Euterpe 13 v. Vigo te Amstm; Farmsum 14 v. Amstm te Newport News vefw.; Fivel 12 v. Londen te Rottm; Flandria 10 v. Rouaan te Londen; Friso 11 v. Delfzijl n. Bremen; Gadila 12 v. Liverpool n. Curagao; Glory 12 v. Harlingen te Rottm: Goote 12 v. Rottm n. Lübeck; Grootekerk 12 v. Brisbane te Sydney; Haarlem Chili naar Amstm, 13 te Antw.; H.A.S.T. 5 12 v. Guern sey n. Birkenhead; Hebe Nobel 11 v. Blyth te Londen; Heerengracht 12 v. Amstm te Antw.; Helena 12 v. Amstm n. Creaksea; Heron 9 v. Hamburg te Shoreham; Hondsrug 12 v. Londen te Rottm; Horst 12 v. Rottm n. King's Lynn; Iris 12 v. Gothenburg te Amstm; Jo 9 v. Jersey n. Par; Joost 13 van Amstm n. Vestanvik; Junior 11 v. Londen te Goole; Jupiter (gech.) 11 v. Sfax te Lon den; Jura 11 v. Rottm te Londen; Kamer- lingh Onnes, Bat. n. Rottm, p. 12 Singapore; Kedoe 14 v. Oslo te Rottm verw.; Kertosono 12 v. Bat. te Rottm; Koningsdiep 10 v. Gr. Yarmouth n. Huil; Leerdam 12 v. Rottm n. Antw.; Libelle 12 v. Antw. te Delfzijl; Liber ty 11 te Gr. Yarmouth; Libra 12 v. Rottm n. Londonderry; Limburg 12 v. S. Francisco te Makassar; Lindekerk 13 v. Calcutta te Rottm; Linge, Huelva n. Nederl., p. 12 K. Roca; Lingestroom 12 v. Rottm n. Antw.; Loosdrecht 12 v. Bahrein n. Kuweit; Maartje 11 v. Huil te King's Lynn; Maaskerk, Duala n. Amstm, 12 v. Havre; Malvina, L. Piedras n. Rottm., 12 op 200 mijl W. v. Finisterre; Mapia 13 v. Bat. te Amstm; Marietje Böh- mer vertr. 14 v. Antw n. Oslo; Marva 10 v. Huil te Goole; Mary 10 v. Middlesbro te Blyth; Meliskerk 12 v. Amstm te Takoradi: Merak 12 v. Londen te Rottm; Meteoor 11 v. Londen n. Monica 11 v. Rottm te Londen; Mr. Linthorst Homan 12 v. Lissabon n. Oporto; Nederland 13 v. Bahrein te Rot terdam; Nieuw Holland, Amstm n. Bat., 12 v. Suez; Niobe 13 v. Amstm n. Rottm; Noordkaap 10 v. Penzance te Par; Noord- wijk, Huelva n. Sas v. Gent, 13 te Dover; Nyenburgh 12 v. Cherbourg n. Bordeaux; Omlandia, Rottm n. Oporto, 13 te Antw.; Omala 12 v. Abadan n. Aden; Oranje, Java n. Amstm, 12 bij Sabang; Oranjepolder 13 v. Londen te Rottm; Orion 12 v. Stamboul n. Izmir; Paraat 10 v. Goole n. Par; Patria 13 v. Huil te Amstm; Poelau Laut 13 van Soerabaja te Semarang; Polydorus, Amstm n. Bat., 13 te Djeddah; Ponto 13 v. Rottm n. Thisted; Prins Maurits, Jaffa rt. Londen 12 v. Algiers; Prins Willem II, 13 v. Boston te S. John (NB); Prins Willem v. Oranje, Jaffa n. Londen, p. 12 Malta; Prinses Marijke 12 v. Delfzijl n. Huil; Progres 11 v. Blyth te Londen; Ragneborg (gech.), Haifa naar Engeland, p. 12 Gibraltar; Randkerk, L. Marques n. Amstm, 11 te Durban; Rempang .13 v. Amstm n. Rottm; Roelf, Amstm naar Oporto, 13 te Rottm; Rondo, Bat. n. N. York 13 te Penang; Rotti 12V. Bahrein n. Kurra- chee; Rijnstroom 12 v. Londen te Amstm; Samaria (gech.) 12 v. Marseille te Port Bouet Saturnus io v. Southampton n. Londen; Sparta 11 v. Falmouth n. Londen; Stad Haar lem, Tunis n. IJmuiden, 12 v. Gibraltar; Stad Maastricht 14 v. Bona te IJmuiden verw.; Stanvac Pendopo, 12 v. Tandjong Oeban n. Soengei Gerong; Streefkerk, Rottm n. Calcutta, 12 v. Colombo; Tabinta, Amstm n. Bat., 13 te Padang verw.; Talisse 12 van Cienfuegos n. Rottm; Tawali, Bat., n. Amstm p. 12 Finisterre; Tercia (gech.) 12 v. Pen zance te Lowestoft; Teuna 12 v. Amstm n. Rochester; Theodora 10 v. Billingham te Goole; Tinda 12 v. Londen te Rottm; Tji- kampek 18 v. Melbourne te Singapore verw Trefle 12 v. Colchester te Rottm; Triton 10 v. Middlesbro n. Londen; Trompenburgh 12 v. Londen n. Rottm; Twee Gebroeders 11 v. Delfzijl n. Malmö; Union 9 v. Antw. te Du blin; Uni S 10 v. Preston n. Maryport; Van Gelder 12 v. Londen n. Harlingen; Veenen burgh 13 v. Middlesbro te Amstm; Viking 12 v. Hamburg te Rottm; Virgo 12 v. Londen te Rottm; Voorwaarts 10 te Dartmouth; Wea 10 v. Middlesbro n. Londen; Westland, Am sterdam n. B. Aires, p. 12 Fern. Nor.; Willem Barendsz (Liberg) 1* v. Garston n. Bideford; Wim (Vermaas) 12 v. Newcastle n. Rottm; Zuiderkruis, Bat. n. Rottm, 12 v. Algiers; Zwaluw 13 v. Rottm n. Yarmouth. Limburg (Hartigh) 9 v. Rosslare n. Bris- tolkanaal; Nato, Lissabon n. Rottm, p. 11 Ouessant. Aardijk vertr. 13 v. Antw. n. Rottm; Actief 12 v. Wismar te Helsingborg; Alcor, B. Aires n. Rottm, p. 13 Fern. Nór.; Antonia 9 v. Sai gon n. Pladjoe; Bantam 13 v. N. York te N. Orleans; Bill S 13 v. Gr. Yarmouth te Antw; Brinda 12 v: Par te Snodland; Celebes (Ned.) N. Orleans n. Kaapstad, p. 13 S. Lucia; Cor nelia B 11 v. Ellesmereport te Swansea; Cres cendo 12 v. Douglas te Peel; Delft 11 van Huacho te Paita; Delftdijk 11 v. Seattle te Portland (Or.); De Ruyter 12 v. Londen n. Antw; Elisabeth (Vermaas) 12 v. Rottm te Londen; Frisia 12 v. Havre n. Berville; Groote Beer, Amstm n. Bat., 18 te Sabang verw.; H.A.S.T. 1 13 v. Swansea n. Larne; Karei evtrr. 14 v. Lysekil n. Harlingen; K. I. Luckenbach (gech.), N. York n. Rottm, 13 v. Antw.; Leerdam 13 v. Rottm te Antw.; Mercurius 12 v. Manchester n. Swansea; M#es 12 v. Hamburg te King's Lynn; Mira 12 van Hayle te Swansea; Monica 12 v. Londen n. Rouaan; Nautilus 12 v Oslo n Amstm; Nieuw Amsterdam 13 v. Rottm n. N. York; Prins Frederik Hendrik, Liverpool ri. Kopenhagen, 13 ter hoogte v. Belfast; Socrates 12 v. Bal boa n. Buenaventura; Straat Soenda 13 van Nagoya n. Kobe; Telamon 12 v. Trinidad n. Paramaribo; Tjitjalenka 11 te Manilla; Tyro Rottm n. Dublin, p. 12 Lizard; Urmajo 12 v. Exmouth n. Porthoustock; Utrecht, 11 van Vancouver te Kaapstad; Van 't Hoff, N. Or leans n. Kaapstad, 9 te Galveston; Zaan 12 v. Amstm te Lübeck. VERWACHT TE ROTTERDAM Bali v. Calcutta 12 v. Pt Said; Benlomond v. Hongkong 11 te Aden; General San Mar tin v B Blanca 10 v. Montevideo; Lalandia v Bangkok 9 v. Penang; Roxburgh Castle 9 te Mombassa. LOBITH, 11 FEBRUARI 1948 Gepasseerd en bestemd voor: ROTTERDAM: Ascöma, v. d. Toorn; Vgga, Garsten; Neptunus, Snippe; Josephine, Pec ker; Adca, de Bot; Ideaal, Neve; Maastricht 13, Kieboom; Sommernachtstroom, Rielich; Merwestad, v. d .Klooster; Risico I, Kouw- ijzer; San Antonie, Greveling; Lima, v. Os; Energie, Pruijn; Kenia, Moonen; Cath. Adriana, Schijvens; Westri, Mourus; Simon de Vlieger, Brink; Cornelia, Schoenmakers; Roeltina, Rennings; Gelfrat, Janssen; Die trich, Welbedacht; Walsum I, Jacobs; Harry Wemmers; Goliath, Durinck; Electra, de Bruijn; Lugano, Ducoffer; Johanna, de Vries Bellona, Fischer; En Avant 14, v. d. Berg; Marconi, Binnendijk; Loemoet, Reuver; Ge rard, Egberts; Boompjes, v. Strien; Harmo nie 5, Pouw; Johan Heinrich, Egberts; Ruiis- dael, Meertens; Terborgh, Lieshout; Niesen, Grundler; Isto, Stoutjesdijk; Alpina 2, Scha- rer, Mesocco, Peters; Anna, v. Gent; Caro lina, Timmer; GRONINGEN: Risico, Dekker DELFZIJL: Nooit Volmaakt, Stoter; APEL DOORN: Altijd Zorg, de Jonge; Morgenster de Jonge; LOCHEM: Deo Juvante, Acfriaan- sen; WAGENINGEN: De Hoop Geleidt Ons, Broekhuizen; MAARSEN: Adjo, Wijnen; STEIN: Gerschnialp, Rijcquart; HULHU1ZEN Johannes 2, Bonninck; Beenakker 5, Joos- ten; ARNHEM: En Avant 2, v. Meulen; DEN HAAG: Esselina, Hartmans; A'DAM: Sophia Verhagen; DORDT: Risico, Bouman; IJMUI DEN: Onderneming, Gerrits; ZWOLLE: Zee land, v. d. Werken; A'DAM: Nova, v. Eek; LEMMER: Corati, Touw; NIJMEGEN: Siia- lude, de Vries; STEIN: Belalp, Driessen; KRIMPEN: Vertrouwen, Koster; HAARLEM Soeza, Didden; ALPHEN a. d. RIJN: Ema nuel, v. Kappel; WANSSUM: Volker, van Holt; ALMELO: Damco 40, Wanders; ZWOL LE: Animo, Koninggans; A'DAM: Kanaal vaart 20, Verhage; ZAANDAM: Stella Maris Looijschelder; ROERMOND: Damco 44, Eg- genhuis; IJMUIDEN: Johanna, Jansen; st. Maria, Reijmers; ZWOLLE: Delsarto, Ren nings; BELGIE: Fluviale 32, de Koster; CFR 501 Keiler; Noordland, Biomme; Adagio, Blom- me; Charles, v. d. Meule; SB 5910, v. Praet; Lauma, Poppelier; Renaissance, v. d. Waar den; CFR 515, Herminn; DUITSLAND: Odenwald, Vermaire; Sussex Boers; Madoera, de Groot; Brandenburg, Wanders; De tijd zal 't leren, Pols; 't Is met Anders, v. Dam; Noordster, Rijksen; Goede Verwachting, De Haas; St. Theresia, Engt- laar; Spera, Snijder; Johanna 2, De Haas; Johanna 1, Joeie; Thilla 2, v. d. Wiggert; Adeline, Vispoel; Augustina, Visser; Attrac tie, de Visser; Baloeran, Meijer; Ra ja, Hoo- geveen; Johanna, Visser; Dankbaarheid, Brands; Graja 4, v. Winssen; Ludovicus. Driessen; Vitesse, v. Bruggen; Irmgard, Kla- renaar; Cor, Koops; Wuta, Blanken; Kareol, Oegema; Floria, Duguene; Excelsior Tim merman; Matterhorn 12, Wigmans; STRAATSBURG: Naphta 3, Mussig. BASEL: Repos Alleurs, Hofman; Luzern, Olieslagers; Margot, Boekhorst; Borussia, Schrotte; Roerland, v. Baaien; Chopin, van Meel; Basodino, Verschuure; Carmenna, Rebsamen; Cormoran, Beekman. HANSWEERT, 12 FEBRUARI 1948 Gepasseerd en bestemd voor: ROTTERDAM: Telegraaf 18, v. d. Mast: 4 Gebroeders, Marquenie; Stanley, Mertens; DORDRECHT: Oude Maas, Maris; DEN HULST: Actief, Dekker; WESTENES: Ideaal Kruidhof; OUD BEI JERLANDTerneuz en 27, de Reus; VLAARDINGEN: Coöperatieve 3, Van Utrecht; WERKENDAM: Adriana. Ruitenberg; DORDRECHT: Karei, Pauwels; KRALINGSCHEVEER: Albatros 3, Van IJsel- dijk; 's-HAGE: Pro Patria, Bosman: Huan, de Bot*; Grace de Dieu 1, Barois; STRAATS BURG: Sibilla, Hoenderop; DUITSLAND: Capella, Burm; Syra, Schot Cicilia, v. d. Berg; Intermas 5, Geirnaert; -Pierre, Meurs; BASEL: Thracia, de Bijl; Pondicherry, Glerum; Tourane, Walsh; Roma Oom; Magda, van Ballegooy; Candria. Maayen; BELGIE: Lippe, Mertens: Aller, Blom- Stad Amsterdam 10, Been; Rijn Schelde 19 Smets; Westland, Visser; Vios, Kuipers; On derneming, de Korte; Rheinunion 1, Carpen- tier; Joanna, Visser; Sani 1, Timmermans: Beaumé, Fortuin; Madeleine, de Roeck: Ali- sa, Meurs: Fiat, van Baars; Jeima, Wendt; Walsum 3, Hagoort; Ascona, v. d. Toorn: Farnsburg, Hartman Fluviale 13, de Meii; Nelleke, Moes; Rijntrans 4, Vastree; Naxia. Koekoek; Express 28, de Roover; Abcyr, Hel lebosch; Capria, Schoots; Wipi, Jiskoot; Ex press 42, Smits; Quo Vadis, Kamphuizen; Wallis, Polfliet. HOOGWATER TE ROTTERDAM 14 Febr. Ie tij: 7.05 uur; 2e tij: 19.37 uur. WATERSTAND TE DORDRECHT Zaterdag 14 Februari 1948 le hoog water 8.17, 2e hoogwater 8.27. WATERSTANDEN VAN 13 FEBRUARI Rheinfeide 3.04 (-0.07); Breisach 2.72 (-0.10) Straatsburg 3.50 (-0.07); Maxau 5.72 (-0.10); Mannheim 5.50 (-0.13); Worms 4.64 (0.10); Mainz 5.32 (+0.03); Bingen 4.16 (+0.01); Caub 5.18 (+0.08); Trier 2.98 (-0.30); Kochem 3.62 (-0.36); Coblenz 5.38 (-0.08); Keulen 5.84 (-0.05); Ruhrort 5.03 (-0.15); Lobith 14.98 (-0.05); Nijmegen 12.22 (-0.02); Arnhem 11.79 (-0.02); Deventer 5.78 0.02); Monsin 56.40 (-0.25)Visé 52.48 (-0.10): Borgharen 43.59 (-0.22); Belfeld 14.87 (-0.22); Grave (bene den de sluis). Alle stuwen zijn geopend be halve te Grave. SLEEPBEDRIJF Zwarte Zee met tanker Seven Seas 11 v. Suez te Pt Said. r •Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje LEONIE die bij het H. Doopsel de na men ontving van LEONIA JOHANNA J. J. DE MOOIJ Th. J. DE MOOIJ - v. Schie INA JANTJE RIA Delft, 12 Febr. 1948. Julianalaan 7. Tijd. St. Hippolytus-ziekenhuis Kamer 135. voor alle afdelingen,, geoefend of ongeoefend, kunnen wij steeds' prettig vrouwelijk werk verschaffen tegen hoge beloning. STADHOUDERSLAAN 1—3, SCHIEDAM Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een langdurig, smartelijk, doch geduldig lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze ge liefde Echtgenoot en Vader. de Heer HENDRIK US ADRIAN US OFFERMAN Echtgenoot van Mevrouw Maria Johanna Windau in de ouderdom van 69 jaai Mevrouw M. J. OFFERMAN—Windau B. M. OFFERMAN en Verloofde Delft, 12 Februari 1948. Wateringsevest 54. Bidden in de kapel van het St. Hippolytus-gestichl Vrijdagavond te 7 uur. De H.H. Uitvaartdiensten zullen worden gehouden in de Parochiekerk van de H. Hippolytus op Zaterdag 14 Februari a.s. De gelezen H. Mis te 7.15 uur en te 9.30 uur de gezongen H. Mis van Requiem, waarna de begra fenis van de kerk uit. Brieven no. S-1911 Bureau van dit blad. Gaat het om een betrekking, zoekt U Iets of hebt U wat aan te bieden enz., raadpleeg deze rubriek of De prijs Dedraagt bi.1 vooruitbetaling tot 20 woorden of afkortingen van woorden f 1.— Ieder woord meer 5 ets. Maximum 50 woorden KAMPIOENEN kunnen worden opgegeven aan onze Kantoren en Agenter Gevraagd in klein doktersgezin voor d. en n. V.g.g.v. Hulp voor ruw werk aanw. Mevr. Sadee Wassenaarseweg 113, Den Haag JUWELIER UWE.BINNENWEG 195-R'DAM DAAR KOPEK WIJ ONZE WANT DEZE ZUN V0ECL0ÓS EN ONBREEKBAAR *-'VV WIJ BRENGEN THANS EEN KEURIGE COLLECTIE IN Ook in het BEDDENVAK bieden wij een verzorgde sortering Bed- sfellen, Ledikanten, Kinderled+jari ten, enz. enz. 'T BEDDENHUIS BROERSVEST 64-66, SCHIEDAM Het is niet gemakkelijk in personeel-vacatures te voorzien. Probeer het eens met een KAMPIOEN - ADVERTENTIE Onze KAMPIOENEN trekken sterk de aan dacht. Zij worden door de lezers trouw geraad pleegd. De prijs van een KAMPIOEN - ADVERTENTIE ter grootte van 20 woor den (minimum for maat) bedraagt EEN GULDEN. Elk woord meer 5 cent. KAMPIOENEN kunnen wor den opgegeven aan on ze kantoren* en agent, schappen. OOOOOOO0OO0O0O0OOG MATHENESSERLAAN 190 (HOEK MW. BIHMENWEG) PRETORIAIAAN 47 - WESTKRUISKADE 4 R0AM Dagmeisjp gevraagd in rustig gezin. Beslist v.g.g.v. Mevrouw Breijs, Molenlaan 102, JUUegers- berg (bij eindhalte lijn 14), Rot' terdam. Een werkster gevraagd voor 2 halve dagen per week. W. Verkruissen, Math.weg 23 a, Fo tograaf, Rotterdam. Tandtechnikers. Gevraagd 2e technikei' en leerling (mnl.) Goede gelegenheid zich verder te bekwamen. Laboratorium F. de Regt Zn., Statenweg 126, ben., Rotterdam. Gevraagd Serveersters voor het aankomende seizoen. Ook gehuwde vrouwen komen in aanmerking. Br. ond. 8688 Adv. Bur. J. Grijseels Jr. Nw. Bin nenweg 166, R'dam. Gevraagd wegens huwelijk der tegenwoordige zelfstandige hulp in de huishouding, voor dag en nacht. Gezin met 2 kinderen van 2 en 3 jaar. Hoog loon. Vee! vrij. Goede kost. Meerdere hulp aanwezig. Larixlaan 161. R dam Telefoon 47797. Biedt zich aan Net R.K. Meis je voor de winkel, liefst Delft. Adres Agent Toekomst, Sta tionsstraat 100, Pijnacker, tele foon 104. Biedt zich aan een leerling monteur met diploma Ambacht- school en ,een leerling mon teur Bovag voor Gouda of om geving. Br. no. Z 4491, bureau van dit blad. mmpMË 20 woorden f 1.—elk I woord meer 5 ets. extra. I tot een maximum van 501 woorden bij vooruitbetaling! Te koon gevraagd eikenh. 3- deurs linnenkast. Brieven met oMaL'prhs onder no. S 2823, bureau van dit Blad. Te k°op van particulier 2 schilderstukken 105 x 85 en 95 dit blad T W36' bur" va" Te koop 1 partijtje aluminium Klinknageltjes ca. 100.000 stuks maat 12 x 5 m.m. 10 x 5, 8 x 5, U x 4, 10 x 4 en 8 x 4 m.m. met verzonken kop. Adres T 6536. bureau van dit blad. Radio te koop, goed spelend, koepoortstraat no 10, Delft. Na 18.00 uur. Te koop Witte souplex kin derwagen met mooie vacht en bedje. Nieuw f 150. Br. no. H212 bureau van dit blad. Nieuwe moderne Belgische kinderwagen, laag, apart model chroom bumper en spatborden. Vooroorlogse uitvoering. Briel- selaan 130, Tel. 75547, R'dam. Aangeboden Wit emaille bad in goede staat met geiser. Nie- berg, Singel 98, Schiedam. inJ5.00P eiken sjoelbak met u schijven, donker blauwe da mesmantel met muts, 2 Meisjes mantels, leeftijd 14 jaar, 1 paar zwarte damesschoenen maat 39, van Katwijk, - Huysmansstraat 83 a, Schiedam. Te koop Electr. wasmachine, oliebad en onderaandrijving.' Amer. z.g.a.n. T.e.a.b. Steen horst, Nw. Haven 2314, S'dam. Te koop zonder punten, nieuwe Witte Overall, gr. maat. Nieuw jongenspakje v. 9 jaar, i.g.st.z. bakkerskleding. Na 6 uur Bom- melsestraat 10. Schiedam. Gemeub. of ongem. kamer ge vraagd met gebruik van keukeh door echtp. met 1 kind, ganegen woede huur te betalen. Br. no. 4571. Zaagmolenstraat 47, R'd R.K. Jongedame met rijksbe trekking, zoqkt gem. slaap zit- slaapkamer bij voorkeur R'dam Noord of Centr. Br. onder rm H 213, bureau van dit blad. Hoofdroos en onrein verwijdert u snel en zeker met „Harol", reukloos haarwater. Flacons 35 en 50 cent, bij elke drogist ver krijgbaar. Maakt van Uw zolder een ge zellige kamer! Wij leveren liet Leerboard, Scholtolite, carton en Hardboard, Wester Hout handel", Boxtel, Cath. Beers- mansstraat 42, Tel. 34488, R'dam Eiken triplex 4 m.m.. maten 170 x 105. 130 x 105. 100 x 105. „Wester Houthandel", Joh. van Boxtel. Cath. Beersmansstraat 42. Tel. 34488, Rotterdam. Hardboard in alle maten voor radig. Grootste maat 405 x 122. per M2 f 3.—. Stroken 30% x 122, per M2 f 2.75 „Wester Hout del", Rotterdam. Alg. Dienstverrichtingen. Se- "'^us, aorrect, betrouwbaar. .'.auffeur zoekt bezorgwerk. dje v Qstadelaan 20, Hulparbeid, enz. Telef. 31392, q0v,jefjam Bajonetstraat 108, Rotterdam Te koop Kinderwagen met Te koop aangeboden: 3-delige Hmnm rn n' Vo°i'drachten, jvrnret" 1? Toneelschetsen Frans d V erambachtsstraat 106. Rotterdam, Tel. 39346. Stofzuigers. Reclame-aanbie ding epigc jehmlt-machines. "Et? Vsle m7 5'~ "Protos" (ketel) f 107-, mB1u6 gt f R7 50 Alfen "Excelsior" f 87.50. AlLn compleet met t .Stof zuiger beurs Rotterdam '1"' 89' Tel' 37279' C<^tectie behang v.a. 60 r^'vPi i Prima behanger dis- poruDel. Wij repareren en stof- i? e soorten meubelen, «ekleding naar keuze. Gerrit Lubbers, Zoomstraat 83. Telef. *6182, Rotterdam. Alle postzegels uit de bezet tingsjaren werden door de geïdsanei-ing waardeloos. Geef of verkoop ze aan de Schie.1. Postzegel beurs op 't Koos de Kapper plein, Schiedam, Telef. 68587. Vraag inlichtingen. Zeg het voort. S.V.V.-Supporterslied. Wijze Hi-Ha-Ho. S.V.V. wordt 1ste Klasser, wat een gijn, we gaan in optocht naar 't Koos de Kap perplein, Schiedam. Joh. H. Evers voor bruiloften, partijen, toneeluitvoeringen, Export-Stofzuigers. Beter en fraaier dan voor de oorlog.. luuwfunw/smigcu, Diesels met 1000 m.m. zuig-1 dansavonden Uw'geroutineerde kracht. Alle machines f 3 p. w. oianist of accordeonnist. E>ii- B. z. a. nette R.K. brood- en vogelkooi en een aquarium, tei zonder vooruit.b«t*>Mn»?. D. de i 'ike conditiën Joh. Evers, Bel- banketbakker, allee voor de bevragen Oeri;mstraat 66rd, des Vries Zoon. Cl. de Vrieselaan gischestraat 30 b, Oud-Mathe- bakkerij. Raamstraat 46, Delft. J avonds na 6 uur. |63b, Telefoon 32888, R'dam. j nesse, Tel. 38355.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1948 | | pagina 4