eerbericht Karel De Spoorweg KWIEK VAN NELLE NA DE SCHEEPSPRAET ADIO ZATERDAG 28 FEBRUARI 1948 PAGINA Bij Ruwe Handen, DE KONING NATIONAAL SCHAATSKAMPIOEN t „AQUITANIA" NAAR DE SLOPER? Aoor één pond sterling in de Cunard-boeken nusng iveer NED. VOETBALPLOEG NAAR ENGELAND VOOR RET VADERLAND GEVALLEN wordt President door JACK BECHDOLT EN NU. o HP een kopje mm Ruwe Huid. Ruwe Linnen. 30 ct. Aad de Koning uit Purmerend, die in vorige wedstrijden reeds bewezen heeft, in uitstekende vorm te verkeren, heeft Vrijdagmiddag geheel volgens de verwachtingen tijdens de natiodtle lange baankampioenschappen, die te Warmen- huizen werden verreden, de nationale ti tel bemachtigd. Zijn tijden bleven ech ter boven die, welke hij in de vorige wedstrijden had gemaakt, een gevolg van het minder goede ijs. Op de 500 meter bleef Van Hoorn zelfs 0.3 sec. onder de tijd van de Purmerender. Deze won echter de 1500 en 5000 meter vrij wel onbedreigd en werd derhalve met ruim verschil eerste in het algemeen klassement. De uitslagen luidden: 500 meter: 1- Van Hoorn, 50 sec.; 2. De Koning, 50.3 sec.: 3. H. Vermeulen, 50.4 sec.; 4. Jpnker, 51.4 sec.; 5. Muts, 52.2 sec- 1500 meteri He Koning 2 min. 44 sec.; 2. Van Hoorn, 2 min. 47.2 sec.; 3. Muts, 2 min. 50 sec.; 4, H. Vermeulen, 2 min. 50.2 sec.; 5. W. Vermeulen, 2 min. 52 sec. 5000 meter: 1. De Koning, 9 min. 12.1 sec.; 2. Muts, 9 min. 25 sec.; 3. H. Ver- meulen, 9 min. 25.6 sec.; 4, W. Vermeu len, 9 min. 32.? sec.; 5. Van Jioorn, 9 min. 38 see. Algemeen klassement: 1. De Koning. 160,177 p.; 2- Van Hoorn, 163,543 p.; 3. H. Vermeulen, 163 693 p.; 4. Muts, 165,367 p.; 5, Jonker, 169,090 p. In de kantoren van de Cunard-lijn, In het hartje van Liverpoofs scheepvaart- wijk, zit mr. Frederick Alan Bates,, het hoofd van de Cunard-lijn, met het vol gende probleem: Wat moeten we begin, nen met de oude vierpijper „Aquitania", vóór de oorlog de trots van ae Noord' Atlantische route? Tijdens de oorlog heeft de „Aquitania" in militaire dienst 526.264 mijlen afge legd en 384.586 man troepen vervoerd. Sindsdien heeft zij emigranten naar Ca nada gebracht. Op 16 Magrt wordt zij „gedemobili seerd" en aan haar civiele eigenaars teruggegeven. Haar getuigenschrift zal luiden: „Ge drag uitmuntend; romp en machines in eerste klas conditie. Leeftijd 34". Maar de 23 knopen van de „Aquitania" kunnen niet op tegen de snelle schepen van de „Quee'n"-klasse en ze is het niet meer waard om zodanig te worden ge restaureerd, dat 'zij voldoet aan de luxe- eisen, welke aan schepen op de Atlanti sche route worden gesteld, terwijl ze te groot is voor de minder dure Liverpool New-York-lijn. De Australische regering voelde wel iets voor de „Aquitania" als emigranten schip, doch ze is te groot voor 't Suez- kanaal. Ook dat ging dus niet door en nu schijnt niemand haar meer te willen hebben, behalve de staalbaronnen, die gebrand zijn op afvalijzer. De „Aquitania" kostte 20 millioen gul den toen zij in 1914 werd gebouwd. In de boeken van de Cunard-lijn moet ze voor niet meer dan de minimale één pond sterling genoteerd staan. Biedt iemand meer dan een pond voor die ouwe taaie? Weerverwachting medegedeeld door J het K.N.li\.I. te De Bilt geldig tot J Zondagavond: in de nacht en vroege ochtend S plaatselijk nog lichte vorst en hier en j daar nevelig: morgen overdag vrij rustig voorjaarsweer met af en toe j bewolking. 29 Februari: Zon op 7.29 uur, onder 18.18 uur; maan op o.O uur, onder S 9.25 uur. 5 1 Maart: Zon op 7.27 uur, onder 18.19 uur; maan op 0.59 uur, onder 9.44 uur. Uit Winchester (Engeland) wordt ge meld: de 27-jarige testpiloot Lithgow heeft Vrijdag zijn eigen internationaal record op een gesloten circuut van 100 km verbeterd door deze afstand met zijn supermarine „Attacker" af te leggen met een snelheid van 564.881 mijl per uur. Het oude record, dat Lithgow Donderdag heeft gevestigd, was 560,634 mijl per uur. Gisteren zijn de biljartwedstrijden om het Europees kampioenschap 45/1 te Amsterdam voortgezet. Dé Leeuw kwam uit tegen v. d. Pol. Na een ner veus begin met een paar lelijke missers aan beide zijden viel de eerste harde klap in de zesde beurt. De Amsterdam mer werd zijn zenuw tn de baas en Ifwam meteen geheel in zijn spel. Hee' rustig en weloverwogen stotend, legde hij het ivoor zijn wil op, de ballen in het vrije middenvak, tekens weer tot het kleine driehoekje dwingend, dat zo productief is in carambole-reeksen, maar ook feilloos in de verzamelstoten als de positie verloren ging^ Zo vloeiden de punten uit zijn keu,' 148 in totaal, en deze. massieve serie betekende naar ve len vreesden tevens een k. o. voor v. d. PoL Maar de Rotterdammer is een ge ducht vechter, ook als de situatie hope loos schijnt. De bijkans fatale aebter- Gelijk bekend, speelt een Ned. jeugd- voet'balelftal mee in een drielanden- tournooi met de Paasdagen in Engeland waarin ook Luxemburg en Engeland van de partij zijn. tie Ned. voetballers zullen niet op Goede Vrijdag en Eerste Paasdag in het veld komen. Op 26 Maart (Goede Vrijdag) heeft de wedstrijd Engeland Luxemburg plaats te Ilford, op 27 Maart (Zaterdag voor Pasen)*in Dulwich Ne derland tegen Luxemburg èn OP 29 Maart (Tweede Paasdag) speelt Nederland te gen Engeland eveneens te Dulwich, effenen. Waar ook in 4A de beslissingen gevallen zijn, hebben Lenig en Snel Kranenburg, DunoD. H. L. en Ar- chipelAlphia weinig meer om het lijf/» Quick Steps en Terlagk besluiten het seizoen In 4B mqfe een duel om de laatste plaats" waarin de thuisclub met 1 punt achterstand start; V. D. S. ontvangt Spoorwijk, kampioen H. P. S. V gaat. naar Voorburg. Bodegraven—TêÖltogfn speelt in de middenmoot van 4C. De hekkensluiters van 4D staan morgen oog in oog: Florissant (7 uit 11) contra D. V. C. (9 uit 14), een wel zeer belang rijke paftij derhalve; thuis won D. V. C. met 3—-0. Delft—Vogel, Schoonhoven Saturnds en H. D. V.Roodenburg doen er verder niet toe.tin 4E kunnen Haastrecht en D. S. O. in wedstrljdtpl met L. D. W. S. gelijk komen, en bij overwinningen ook in puntental; tegen partijen zijn V. V. P. regp. K. R. V. C. De partijen OudewaterAmmerstol en Gouderak—Bergambacht in 4F zijn er omwille van de genoeglijkheid. Al?. Ursus er niet in slaagt om de nog vrij zware thuiswedstrijd tegen Spoorwegen in twee winstpunten om te zetten, maar. daarentegen haar stadgenote Schiedam er wel in slaagt om de volle buit op Hoek van Holland te veroveren, is Naald wijk ionder zelf te spelen kampioen van 4G, erg groot mogen we de kans daar op echter niet noemen. Full Speed hoede Zich voor Postalia, de vooruitzichten voor Delfia bij Bglnes zijn vrijwel troos teloos. In 4H dient Hillesluis haar kam pioenschap te bevestigen tegen Merwv- de, Esdo waagt tegen Pechvogels weer aen kansje om de laatste plast# te ver laten. Het Noorden aast op een nog zeer bruikbaar winstpunt tegen N. H S- en ook Maasstraat zou al heel blij zijn al» zij de zekerbeidj^ad dat het treffen met Hermandad een succesje opleverde. Steeds HogerFlakkee kan nog wijziging brengen in de bezetting van de tweede plaats. Celeritas heeft aan 1 punt tegen R. D. M. genoeg om zich kampioen van 41 te noemen. Oud Beljetland zit lelijk In de verdrukking en zal daarom tegen D. J. S. haar uiterste best doen om wat winst op te strijken. St. Lodewijk eri Barendrecht geven elkaar niets toe. Ook in 4J kan dé vreugdevlag in top gaan, en wel die van D. R. L-, maar dan móeten 'de Leeuwen de moeilijke thuiswedstrijd tegen D. D. C. tot een goed einde bren- ?en. Hiop zal er stellig een eer in stel en om de race zc lang mogelijk te rekken én daarom wel van S. S. W. win nen. O. S. S. Zit om de punten te sprin gen, en misschien levert de thuisbeurt te gen Helleyoetsluis er wel eentje of zel's twee op. W. E. "W.Transvalia gaat ge* lijk op. S. F. C. loopt haar wedstrijden achterstand op Dindua tot 1 in. en komt dan door een overwinning op Sunrise in punten al gelijk. AeOlug kan thuis een prettige beurt maken tegen O. V. V. Bei de partijen in 4K. En dan hebben we tot slot 4L, waarop de koploper Dubbeldam bezoek ontvangt van 's-Gravendeel, Mei - westeijn waarschijnlijk met de winst gaat strijken tegen R. C. R. en ook R. C. D. het heff to handren kan houden tegen D. Z. B De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen in de afgelopen week de navolgende verliezen zijn gerap porteerd: Kon. Landmacht: sold. J. J. Hart man uit Amsterdam, gesn. 20 Febr. sold. Ie kl. J. Westdijk uit Goedereede, gesn. 20 Febr, K-N.I.L. en Kon. marine geen verliezen. Wereldkampioenschap schaken, 23.10 Vrij en blij, 23.40 Gram. HILVERSUM II (413 «n 245 M.) AVRO: '7.00 Nieuws, gymn. en gram., 11-00 Op de Uitkijk, 11.15 Zang, 11,40 Cavs., 11.50 Gram., 12.30 Weerpr., 12.38 Trio, 13.00 Nieuws, 13 16 Orgel, 13-50 Hawaiianplaten, 14.20 Caus.. 14.35 Piano, 1500 Bonbon- niêre, 16 00 Cello, 16.30 Opera, 17.15 Skymasters, 17.45 v. d. Ned. padvinders, 18.00 Nieuws, 18.15 Grany, 18-30 Chansons, 19.00 Muziek mozaiek, 19.45 Muz. caus, 20.00 Actual., 20.20 Bandi Balogh, 20.40 Noorderlicht, 20.55 Sweet and lovely, 21.10 Telotest, 21.30 Hoorspel, 22.30 Pools progr., 23.00 Nieuws, 23-15 Gram. hü een kaars aan en hield die vlak voor het verblufte ge zicht van Signor Fernando. Ooei, zijn snor begon al te schroeien en dat verspreidde zo'n scherpe lucht, dat de arme man begon te hoesten én te proesten als een oude motorfiets. Telkens als hij zich daarbij voorover boog ging de heer Pedro dig aan hem vastgebonden zat, met zijn benen van de grond de hoogte in en alsof dat al niet erg genoeg was, stak Karei nu ook diens Snor aan met de brandende kaars. Wet ik van mijn levenDat dat weet ik nóg niet..,. Gewoon leven en. Je móest gaan trouwen- Ze schudde het hoofd, omdat ze daar over niet kon praten, nu het verlangen naar Ben zo vurig in haar hart brandde. Met een stomme blik smeekte ze hem, haar te sparen, maar Jeth, die het niet bemerkte, vervolgde: Je zult toch wel ééns gaan trouwen. Waarom niet met mij? Ik ben heel erg op je gesteld. Jèth Hanley! Jeth,/hoe kom je erbij?, riep Mary uit, twijfelend of het hem ernst was. Moet dat een aanzoek beteke nen? Natuurlijk, afttwoordde Jeth: Beslist! Wat dacht je anders? Ik zou dolgraag met je trouwen. Ik heb een vrouw en tevens een medewerkster nodig en jij bent nou juist het meisje, dat ik graag zou hebben. Hij kwam nog wat dichter naast haar rijden. Ik heb er niet veel slag van iemand het hof te maken, maar ik meen het echt ernstig. Ik ben dol op je, Mary. En ik ben in staat mijn vrouw een goed en gemak kelijk leven te verschaffen. Er verandert hier veel en ik heb overql de hand in. Als je met me trouwt, zul je er nooit spijt van hebben.Ik kan geen moote woorden zeggen, maar als je mij neemt, dan zal ik je tonen, hoe mijn gevoelens zijn, door wat ik voor je doen zal. Hij sprak zo ernstig en hartelijk, dat Mary haar paard inhield en zich naar hem toeboog om hem een kus te geven. Jeth, lieve jongen, het spijt me erg, maar ik kan heug niet met je trouwen. Ik houd van je, alsof je mijn eigen broer was, maar trouwen Jeth was verslagen. Hij wreef langs zijn kin en keek haar beduusd aan. Als dSt een weigering betekent, dan heb je wel een eigenaardige manier om iemand een blauwtje te laten lopen. Het is een weigering, zei Mary stel lig: Ik vind het heerlijk, dat je me ge vraagd hébt, maar heus ik houd niet van jeniet zó, dat ik je vrouw zou kun nen worden. Én het zou toch niet eerlijk zijn, met je te trouwen, als ik niet ge noeg van je hield. Je zoudt nftscbien wel van mé le ren houden, Mary, zei hij peinzend: Als je hét eens met me wilde Proberen? Geen denken aan! Neen, Jeth, als ik je trouw beloof, dan moet ik het kunnen menen. Maar hoe Mary hem ook verzekerde, dat dit haar eerlijke mening was, Jeth kon het niet geloven. Denk er nog eens over, zei hij drin gend: Ik zal op je wachten, al moet het een jaar duren. Bess zat op nieuws te wachten en de beide meisjes gingen naar haar eigen kamer om alles rustig te bepraten. Bess werd doodsbleek, toen ze hoorde, hoe ellendig Allan er aart toe was. Och, Mary, wat stom is hij toch ook geweest! Wat jammer van die jongenl (Wordt vervolgd.) 19 We hébben al heel wat last van die inrichting van Moseby gehad. Niet alleen Bowden is bet slachtoffer. Moseby heext daar een bende valse spelers aan het werk. Ze hebben werklui, die er met hun loon kwamen, iets in d'r drank ge daan, ze beroofd van hun geld en daar na in de goot gegooid. Als we daar niet spoedig een stokje voor steken, dan krijgt de stad hier een kwade naam. En ik ben min of meer de verantwoordelijke per soon. Ik sta hier aan het hoofd. Wat ben je van plan, Ben? Een hartig woordje met Moseby te praten zei Ben grimmig. Haar ben ik vanavond voor gekomen. Rijd met me mee, Mary, dan zal ik je bij Jeth bren- gen. Hij heeft zich nu al lang genoeg ongerust over je gemaakt. VHI NEERGESCHOTEN Gedurende de rit bleef Mary bezorgd naar hem kijken. Zal je heus heel voorzichtig zijq?, vroeg ze zachtjes. Zul je heus niets wa gen?

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1948 | | pagina 3