In het offensief ligt grootste kracht" £S=i Andriessen tot de Partijraad onze Bioscopen deze week De K.V.P. en de eheugen PAGINA 2 LIEFDADIGHEIDSAVOND NAZORG A. A. T. ÜISTRIBTJTIENIEUW5 BURGERLIJKE STAND Geen handel meer DE E.V.C. EN ROTTERDAM DE A.S. VREDE VOOR OOSTENRIJK c sneuvelde A.A.T.-ers en de gedemobili seerde A.A.T.-ers te helpen. Op Donder dag 18 Maart wordt de avond gegeven in het Passagetheater. Om kwart voor 8 wordt begonnen. De volgende artisten hebben hun me dewerking toegezegd: Willy Alfredo, The Rodeo Gang, Pascal, de Faltins, Pierre de Petri met zijn girls, de Madwillo's, Diana en Darantie, Florencetta, Albert de Booy, twee Arnoldi's, Tosca Flora en Joop Méalvis. De kaartverkoop begint Maandag aan de cassa van het theater. MD 233-41 worden ingediend aan het kan toor Broersvest 111, Schiedam. Loonlijsten en bewijs van inschrijving 1948 vakgroep kappersbedrijven mee brengen. Zoals wij reeds berichtten, gaat de le Compagnie AA.T. Schiedam verwisselen voor Leiden en Schiedam houdt op gar nizoensplaats te zijn. Op waardige wijze wil de compagnie afscheid nemen van de stad. Een liefdadigheidsavond ten bate van de nazorg A.A.T. leek hiervoor het beste middel. De organisatie werd door de A.A.T. zelf in het leven geroepen. Zij stelt zich ten doel nagelaten betrekkingen van ge mende woorden bestaan uit de volgende lettergre pen: a - aard - be - boot - ca - chet - clip - de - der Ditmaal brengen we een raadsel, dat hoewel niet zo moeilijk toch even in zicht eist. Daar gaat ie dan. 1—4 Kledingvoor- raad. Water in Frankrijk. 25 Geleide. Blijde bood schap. 3—7 Vaartuig. Kle dingstuk. 48 Verkiezing Verevening. /*-v 5—9 Vloot. Jr) Linie. 610 Vroeger rijk. Bijbelboek. m 8—11 Aard- baan. Plaats van de Enge- lenzang. 912 (j Plaatsvervan- gend stadhou- {/J der in vroeger tijd. Onheil. Bij juiste invulling van de gevraagde woorden ontstaat op de cirkeltjes, waarin cijfers voorko men, de aanduiding van een vertegenwoordigend lichaam.- De in de figuur voorko- Scheerzeep voor kappers De Distributiedienst Schiedam maakt bekend, dat herenkappers voor de 4de, 5de, 6de en 7de periode 1948 wederom in aanmerking komen voor Scheerzeep op basis van 20 rts. per bediende met inbegrip van de patroon, indien deze medewerkt. Aanvragen kunnen in de week van 15 tot en met 20 Maart 1948 per formulier es - es - fra - ga - gar ge - ge - he - ka - kor - lec - lie - man - meen N mi - mo - na SQ ne - ne - qua U") - qua - ra raad - ramp pL ro - ron - ru - (1 spoed - te - te - tha - tl - tie - tie - tor tor - van - var - waard. GEBOREN: levenl. kind van F. Zwam- born en J. M. G. v. GrootVeld, Rem- brandtlaan 63; Theodorus A., zoon van D. Veldhoven en P. J. van Steenbergen, Dr. Noletstraat 1; Adrianus A., zoon van C. A. Snijder en A. M. Devilee, Spoor baanstraat 22; Johanna W„ dochter van J. Valk en J. Semeijn, Eendrachtsstr. 11; Antonius A., zoon van J. W. F. M. van Toor en W. T. Vagevuur, Korte Singel straat 18; Catharina, dochter van C. Zweistra en C. M. M. Molkenboer, Boer- havelaan 118; Benedictus J. E., zoon van J. van Noort en K. van Parijs, Nassaul. 75; Gertrudis W. J. m„ dochter van C. A. M. van Leeuwen en Q. J. J. de Vette, Schiedamseweg 2; Pieter J. F., zoon van P. van Asten, en A. P. van Lankeren, Heerenstraat 1; Evert J., zoon van E. J. van Duuren en G. Snoeij, Nassaulaan 75, Hans, zoon van J. P. den Ouden en N. Bijl. Dr. Noletstraat 1; Willem C., zoon van C. F. Woensdregt en M. Mulder, Dr. Noletstraat 1; Maatje J. H., dochter van P. H. Quartel en J. de Groot, Dorpsstr 6; Christiaan A.. zoon van C. J. Ouboter en S. S. Mak, Nassaulaan 75. ONDERTROUWD: P. J. Bijl en G. Tupker; J J Eijsbertse en J S Elderkamp; D H O Hassebroek en N Wasman; F P de Jong en E M v d Bijl; J Jonkman en J v Gent; J Keuning en B. J. v Eek; J De oplossing van het vorige raadsel is als volgt: wekker is porder, streek in Afrika is Soedan, benden zijn horden en roofvogel kondor of condor. Die oude'paardenkoopman hij heeft een grijze stoppelbaard, een mummel mond en een jeneverneus wist wel, waarom de Sehiedamse paardenmarkt niks meer is. „Het is stik verkeerd met de wereld". Nee, hjj is nergens aan; hij houdt zich overal buiten, maar dan ziet hij toch wel, dat het verkeerd is met de wereld. Stik verkeerd. De handel is kapot. Niks te verdienen. Die jonge gasten komen met 60 of 70 gulden thuis. Twintig gulden loonbelasting; hij weet 't vel, maar het is toch maar verdiend. En een paarden koopman kan zijn paard, zijn wagen en zijn tuig verkopen en het geld opeten. „D'r ben tijen geweest, dat de Sehie damse paardenmarkt zö duim omhoog schok in de hand naar voren was. En nooit geen last gegeven. Paardenkooplui ben net mensen als u en ik. Ik word zelf niet graag bezen ik doe het een ander ook niet. De brigadier het me wel gekend. Van 't zomer kom ik hier al vijftig jaar. Drie honderd tachtig beesten stonden er in de beste jaren, de jonge meegerekend. De oude Sehiedamse paar denmarkt was een beste markt. Die Toone is er rijk van geworden. Toen ie kwam. stond ie te griene en wilde zijn paard wel voor noppes weggeven. Nou heeft hij een millioen of een half millioen en kent je niet meer". Er is één goed paard aan de markt. Drie jaar oud, een Arabier. Vurig als Spaanse peper en een springer tot twee meter. Een van dezelfde moeder loopt bij de Rotterdamse bereden politie. Dit is geen markt voor dat beest. Duizend gul den moet je vragen, om er 850 te krijgen maar niemand heeft interesse. Voor elke gulden, die je verdient, kun je er 100 naar de belasting brengen. Wat zal Siem zich druk maken. Drie jaar is de tijd, dat een paard gebruikt kan worden. Bij de Kuup staat er een van een jaar met de ijzers er al onder: „mak in het tuig". Dank je de duvel, als hij twee jaar te vroeg is. Vorig jaar waren er nog achttien paar den aan de lijn. Nu zijn er acht; op twee of drie paarden na een zootje afbraak. „Heb ik geluk, ik beur daar drie zil veren halve guldens. Kom op, dan gaan we een kom koffie drinken", zegt er een uit armoede, omdat er geen handel is en een paardenkqopmanshand dan met drie zilveren halve guldens vanwege het geluk gauw gevuld is. Timmermans laat van de St. Jan een heel zanguurtje „Kon je nog zingen, zing dan mee" naar beneden tuimelen. De bronzen carillonnootjes kletteren over de straten en tegen de huizen in de len tezon. Ja, die zon, dat is de doodgraver van de paardenmarkt, de echte Sehie damse paardenmarkt. Een echte Sehie damse paardenmarkt is regenachtig en druilerig. Je kruipt achter een kom kof fie in een cafétje en je drinkt een borrel. Maar nu bouwt de zon een glijbaan licht, om „Zie de leliën des velds" naar beneden te laten roetschen. Vroeger wip ten de vonken van het carillonspel op 'n regendruppel en kwamen zo op de Grote Markt gevallen. Regen is traditie, zon is revolutie. De cafétjes rond de St. Jan heten niet Een prijs verwierf: J. J. Prein, Nieuw» Haven 225, Schiedam. L Keij en J. A.Hersbach;. Th Kortrijk en H M Pensioen; S Krommenhoej en C M v Slobbe; J Spies en T Wartena; S Mensinga en P. C. Spruijt. OVERLEDEN: J Muusz 07 j vr v A Lans, 's-Gravesandestr la; M Vertjpkkem 75 j wede v J W Jacobs Nassaulaan 75; M Tettelaar 63 j vr v Th C Putters, Nassaulaan 75. De landelijke raad der E.V.C. heeft Vrijdag besloten aan de hoofdbesturen der landelijke bedrijfsgroepen te verzoeken vijf met name genoemde leden, die het plaatselijk bestuur der afd. Rotterdam uit maken als lid der E.V.C. te schorsen. Voorts worden zij uit hun functies onthe ven, doch zij worden in de gelegenheid gesteld hun beschuldigingen in een zit ting van de landelijke raad te staven. Alle maatregelen zullen tenslotte worden ge nomen ter versterking van de afd. Bot terdam. De speciale plaatsvervangers voor Oostenrijk van de ministers van buiten landse zaken der grote vier te Londen hebben Vrijdag een Frans voorstel aan vaard om de Franse en sovjet-voorstel len inzake de definitie van Duitse ac tiva in Oostenrijk met elkaar te verge lijken. Dit besluit heeft de procedure impasse, die de werkzaamheden van da conferentie een week lang heeft opge houden verbroken. In kringen van Nederlandse automobi listen, auto-importeurs en A.N.W.B. heerst opwinding—over het lot, dat een Neder- 1 lands automobilist in Brussel trof. Zeven weken geleden werd zijn wagen op verzoek van een Belg door de Brussel se politie in beslag genomen. Hoewel alle bewijzen op tafel zijn gelegd, dat de wa gen Nederlands eigendom is en dat hij tot voor kort nooit in België is geweest, wordt hij op last van de Procureur des Konings te Brussel vastgehbuden. En dit uitsluitend op de bewering van een Brus selaar, wie in 1946 een dergelijke wagen ontstolen werd. De juridische adviseur van de A.N.W.3. noemt het een ongehoorde geschiedenis, die natuurlijk wel opgelost zal worden, doch de eigenaar van de wagen ten zeer ste dupeert. Tot twee maal toe is reeds een Nederlandse delegatie naar Brussel geweest, hetgeen handen vol geld kostte. Tevergeefs echter. De auto wordt te Brus sel in beslag gehouden. De Nederlandse automobilist, een be kend zakenman, kwam op 24 Januari van dit jaar uit zijn hotel te Brussel om met zijn auto naar Nederland terug te gaan. De auto was verdwenen. Een politieagent kwam op hem en een zakenrelatie toe en verzocht hem mee te gaan naar het bu reau. „Is de dief al gepakt?" vroeg da Ne- derlander verheugd. „We meneer» dit is een embattante affaire", vertelde de agent en wilde verder niets loslaten. Op het politiebureau werden alle pa pieren van de heren in beslag genomen. Ze moesten wachten. Door een raam zag de Nederlander zijn auto, bestuurd door een monteur, naast wie een agent zat, voorrijden. Opgelucht wilde hij zijn bezit weer overnemen, maar wie schetst zijn verbazing, toen een Belgisch burger, die ook uit de auto kwam. verklaarde, dat de betreffende auto van het model 1939 zijn eigendom was, die hem in 1946 werd ontstolen aan de Belgische kust. Dat kan niet", zei de Nederlander en diepte al zijn papieren, dus triptieken, carnet de passage, motorbewjjs, interna tionale en nationale rijbewijzen en natio- naliteitsbewijs op. „Toch is die wagen van mij", beweerde de Belg, „want mijn hond heeft een vuile pootafdruk met teer op de voorbank gemaakt en op deze voor bank zit eenzelfde vlek". Er zat wel een vlek op de voorbank, maar egn teervlek? Enfin, de Nederlan- I der kreeg zijn auto niet mee en kwam, omdat hij zonder francs zat, nog met moeite naar Nederland ook. HU mocht mijn Belgiscne opponent er op i satirei,, dat hij voor al mijn kosten en schade, die. ik voor deze kwestie moet dragen, zal opdraaien". daartussen. Nie V-V het offensief 1 j -fr/\*<a4 a A/*

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1948 | | pagina 2