LAATSTE BERICHTEN NlCllWS uit STAD en VROUWEN naar St. Liduina HEROPVOERING DRAMA VLAARDINGEN-OOST Karei Radio eheugen KWIEK VAN NELLE programma DONDERDAG 15 APHID 1 EEN TRADITIONELE PELGRIMSTOCHT MINISTER VAN DEN BRINK NAAR BAZEL EMMABLOEM COLLECTE DIRECTEUR-GENERAAL DER VOEDSELVOORZIENING KERKHATERS OP MADAGASCAR KOLENDIEFSTAL ■wordt jj. President 5- VROUWENBEULEN STAAN TERECHT NED. VRACHTENMARKT EN NU w jr/ EEN KDPJË Ir De minister van ec. zaken, prof. dr. J. R. M. van den Brink, is heden per vliegtuig naar Zwitserland vertrokken, waar hij een kort bezoek aan de jaar beurs te Bazel zal brengen. Wij vernemen, dat de heer ir. S. L. Louwes. dir.-generaal van de voedsel voorziening, die in verband met de intern, voedselvoorziening door de F. A. O. sedert Febr. 1946 in het buitenland vertoeft, tegen 1 Juli a.s. naar ons land zal terugkeren. Het heengaan tegen eind Juni van ir. J. S. Keijser, die tijdens de afwezigheid van de heer Louwes als wnd. dir.-gen. van de voedselvoorziening op trad, wijst erop, dat de heer Louwes waarschijnlijk begin Juli zijn werkzaam heden als dir. gen. van de voedselvoor ziening zal hervatten. De heer Keyser is benoemd tot lid der directie van de Coöperatieve Centrale Raiffeisenbank te Utrecht. St. Liduinakerk. Elk jaar weer groeit de lange stoet, die zwijgend over de Rotterdamsedük trekt. Moeders heb ben haar gezin enkele uren alleen ge laten; vrouwen in het maatschappelijk leven hebben haar activiteit een ogen blik gestaakt-, de arbeidersvrouw en de steun van de zakenman, de vrouw onder wier plichten het optreden naar buiten een belangrijke plaats inneemt, zijn een geworden tot een biddende processie, die eerder grauw dan fees telijk is en die ook niet op wil vallen. Juist tussen het werk door onopval lend deze traditie te handhaven heeft een grote waarde en een bekoring. Dit jaar is de intentie het behoud van Christelijk Nederland. Het zijn er dit jaar bijna 250. De oud sten zijn per tram vooruitgegaan. De anderen hebben in haar lange rij een ogenblik de aandacht van de voorbij gangers gevraagd; hier en daar het ver keer enkele minuten opgehouden. Maar stil ging het. Tot in de kerk. Daar rijst Liduina's beeld op een heuvel van bloemen. Het orgel juicht en het koor zingt jubelend Christus resurrexit". Het wordt een prachtig Lof, waarin kap. Duivestein Liduina's leven historisch schildert- De vrouw heeft als voornaamste taak „te dienen". Dat is, wat Liduina's leven steeds weer tdt de beschouwer ervan zegt. Na het Lof gaan de vrouwen op eigen gelegenheid terug. Alles wijst op de intimiteit en de vanzelfsprekende hui selijkheid van deze traditie, die geen demonstratie wil zijn. Er is weer kracht opgedaan om het werk voort te zetten. Naar buiten uittreden zal de Kath. Vrouwen Beweging op 21 April als in Utrecht de grote landdag gehouden gaat worden. Nog eens extra herinnert de predikant op het verzoek van het be stuur de dames daaraan. „Wat is de taak van de vrouw nu?", is het vraagstuk, dat beantwoord gaat worden voor de drie groepen op de eigen wijze: voor de arbeidersvrouw, voor de boerinnen en voor de vrouwen van bet gilde. Men kieze zelf wat men wil ho ren. Zaterdag as., 17 April, houdt de Schie- damse Vereniging tot bestrijding der tu berculose wederom de jaarlijkse Pmma- bloemcollecte. Is het nog nodig deze collecte bij U aan te bevelen? Ik geloof van niet. Deze collecte is zó bekend, haar doel is zó sympathiek, dat ik, wat dit betreft, ge rust het laatste woord a.s. Zaterdag aan U kan overlaten. Wanneer ik mij, niettegenstaande dit, tot U richt, dan is dit om U nog eens goed er van te doordringen, dat thans veel meer dan in de vooroorlogse jaren, inspanning van al Uw krachten dringend nodig is. Een ieder weet immers, welk een omvang de tuberculose in de achter ons liggende bezettingsjaren heeft aan genomen. Ik wek U daarom op U in groten getale bij de bekende adressen aan te melden als collectant(e) en met milde hand het zegenrijke werk van de vereniging te steunen. Ik vertrouw, dat ik hiermede geen vergeefs beroep op Uw offervaardigheid heb gedaan. De burgemeester van Schiedam, J. W. PEEK. Telkenjare trekt een pelgrimstocht van katholieke Rotterdamse vrouwen te voet van het Marconi plein naar de De 24-jarige mevr. S. uit Rotterdam wer onwel, toen zij bij het pompstation uit lijn 8 stapte. Zij is door een auto van de G. G. en G. D. via het ziekenhuis naar haar woning vervoerd. gens diefstal terecht te staan, f 25 of 10 dagen. Conform de eis werd de veroor deling. Kostbare kruiden: suikerzoetjes Hij is de zoon van het Gooise boertje en noemt zich de Gooise Ziener. Hij huurt kamers in een hotel en plaatst een ad vertentie in een plaatselijk blad. De we reld wil bedrogen zijn en het stroomt klanten (kom, kom, dames, u bent in de overgrote meerderheid). Als hij het nu maar liet bij het telepatisch opsporen van vermiste personen; het voorspellen van de toekomst, of het maken van kunstjes, dan zou hij niet met de kan tonrechter in aanmerking zijn gekomen, maar zulks levert geen vette boterham op. Dus begon deze vermaarde Klaas kruiden voor te schrijven en genezings-methode toe te passen Voor f 6 consult en f 25 kruiden gaf hij aan get. J. de raad koude baden te nemen elke dag. De kruiden bleven weg en de patiënt kwam manen. „Och, nu was hij ze toch vergeten; hij zou ze wel even aanreiken", maar de helderziende had geen memorie en ver gat. Tenminste zo zei hij het. Get. was opnieuw gekomen en had toen een flesje met pillen meegekregen. Dat vond ze raar. Eerst kruiden en nu pillen. Maar goed, de pillen had ze mee naar de apo theker genomen en die was tot de con clusie, gekomen dat het voor een kwartje suikerzoetjes waren. En diezelfde apothe ker was naar de politie gegaan. Daarom stond Klaas voor een derde hier. Het volgende derde part was Helena, oud 40 jaar. H. E. had de advertentie ge lezen en last van eczeem. Natuurlijk dure kruiden uit Indië: 25 en tussen haakjes een foto had hij ook nodig. De kruiden waren nooit ontvangen. Tenslotte was er een schriftelijke ver klaring van M. over zijn dochter, die aan vallende ziekte leed en voor f 100 krui den moest hebben, als zij die verdragen kon. De dochter werd op verdraagzaam heid getest en bleek bestand. Dat was niet minder het geval met Papa's beurs, want hij was niet scheuttig. En triom fantelijk schreef hij aan het eind van zijn verklaring: „Ik stuurde de f 100 nooit en ben blij ze nog in bezit te hebben". Voor aergeliike gevallen was verdachte nooit eerder veroordeeld, al was zijn straflijst niet smetteloos.^ Mr. Cos was zeer gedecideerd, toen hij Klaas de toe gang tot het terrein van de medicus ont zegde. Klaas wilde wel even zijn kunnen tonen en haalde er prof. Tenhaeff, de para-psycholoog, bij, van wie alle thea terbezoekers en krantenlezers al wel eens gehoord hebben, maar van wiens bekend wetenschappelijk en geruchtmakend be staan, de heren achter de groene tafel volmaakt onkundig waren. De ambtenaar vond in dit geval ele menten van misdrijf, n.l. oplichting. Hij vroeg 3 maal f 300 of 3 maal 1 maand. Aangezien niet bewezen werd geacht, dat hij het meisje consult gegeven had ver oordeelde mr. Cos tot 2 maal f 150 of 2 maal 1 maand. Er waren nog 16 aanrij dingen en vervelende mensen zonder brandend achterlicht, maar deze 3 zaken maken het welletjes. VRIJDAG, 16 APRIL. HILVERSUM I (301 M.) 7.00 VARA, 12.00 AVRO., 16.00 VARA, 1930 VPRO., 21a00 VARA, 7.00 Nieuws, gymn. en gram.; 11.05 Voordracht; 11.25 Gram.; 12.30 Weerpr.; 12.38 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 Vaudeville-ork.; 14.00 Kookpr.; 14.20 Gram.; 15 I. Voordracht; 15.22 Gram.; 16.00 Kamerorkest; 16.30 V. d. jeugd; 17.00 Orgel; 17.20 Muz. Cans.; 18 00 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 18.30 Ned, Strijdkr.; 19.00 NW.; 19.15 Accordeon; 19.30 Cursus; 20.00 Gram.; 20-30 Caus.; 21.00 Gevraagde platen; 21.30 Leken- rechtbank; 21.50 Piano; 22.00 Buitenl. overz.; 22.15 Swing and Sweet; 22.40 VPRO.; 23.00 Nieuws; 23.15 Concert, platen- HILVERSUM IX (415 en 245 M.) KRO 7.00 Nieuws, gymn. en gram.; 9.35 Schoolradio; 11.00 De Zonnebloem; 11.45 Gram.; 12.30 Weerpr.; 12.33 Orkest zonder naam; (13.00 Nieuws); 13.50 Majoor Goossens; 14.00 Kwartet; 15-15 BBC Symphonie-ork.; 15.40 Gram,; 17.00 Na school; 17.15 Gram.; 17.45 Caus.; 18.00 koor; 18.30 Rhythm sextet; 18 50 Actual.; 19.00 Nieuws; 19-15 R.V.D.; 10.30 Gram.; 19.45 Benelux; 20.00 De gewone man; 20.12 Omroep-ork.; 20.55 Reportage- 21.15 De Zilvervloot; 21.45 Bijbels hoorspel; .22.30 Gram.; 22.45 Avongebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. Volgens een bericht van het Katho lieke persbureau „Fides" zijn 758 van de 783 kerken en kapellen op Madagascar tijdens de opstand in het najaar van het vorige jaar vernield, aldus A.P. Van de 43 Katholieke scholen werden e 28 vernield. Volgens het agentschap is de houding van de inheemse bevolking nog steeds vijandig ten opzichte van de Kerk. Ter zake van kolendiefstal tijdens het vervoer voor hun firma zijn de 23-jarige koetsier C. W„ de 37-jarige loswerkman G. V. uit Rotterdam en de 33-jarige T. eveneens uit Rotterdam door de Schie- damse politie aangehouden. Zij hadden bij elkaar ongeveer 10 mud kolen ge stolen. Een truck met oplegger, bestuurd door N„ wilde op de Noordmolenstraat tus sen een voor de huizen staande groente- kar en een bij het water staande hand wagen doorrijden. De handkar kreeg e-n zetje en reed in het water. Uit dat frisse bedneninkje heeft de chauffeur met om standers de kar gered. Gelukkig was die niet beladen. vrienden behoorlijk moe. Signor Pedro kon niet meer voor uit en moest door de luitenant worden gedragen. O, wat wer den de wandelaars moe. Ze hadden honger en dorst en het was moeilijk lopen in het losse zand. „Liep hier maar een trammetje", verzuchtte Karei Kwiek. Hij keek de hele hori zon eens af om een dergelijk vehikel te ontdekken, maar vanzelfsprekend slaagde hij daarin niet. Of toch? Heel ver weg was egn zwart vlekje zichtbaar met een grote stof wolk er acnter aan. In Hamburg is Woensdag het proces geopend tegen de vijf Duitse vrouwen, die belast zijn geweest met de bewa kingsdienst in het vrouwenkamp Ravens- bruck, aldus meldt A.P. Onder hun slachtoffers tellen zij meer dan 3000 geallieerde vrouwen, die in Ra- vensbruck vergast zijn. Alle getuigen voor de prosecutie op één na, zijn vrou wen. uit de mond van een vrouwenhater moest denken. Zou Boes...-al1er eentje zijn kwijt geraakt? Het is dus uit met onze ruzies, nietwaar Aart? Voortaan zal hier vrede en liefde heersen. De knecht, die misdienaar was geweest, wilde onwillekeurig >>Amen" stamelen, maar gelukkig deed hij het niet ,want ondanks de goede voornemens van Boes zou daar een geweldige stortvloed van woorden op zijn gevolgd. De knecht sta melde dus braafjes: Ja, baas! Ga jij nu maar vast naar de stal. Ik kom dadelijk wel. Goed, baas! Tot dadelijk! Tot dadelijk, baas! Woedend viel Hendrik uit; sta me niet voor de mal te houden met dat ge-„baas"! Al wil ik dan voortaan geen ruzie meer maken, daarom zal het je toch niet lukken me voor de gek te hou den. Dat verzeker ik je! Ga anders maar weg, versta je! Ik heb je niet nodig, hoor! t De knecht twijfelde er nu niet meer aan, of de baas mankeerde iets in z'n bovenkamer. Eerst die vriendelijke woordjes, die heel ongewoon klonken uit Boes' mond en als je ze dan even vriendelijk beantwoordde, kreeg je de wind weer van voren! Maar de woede van Hendrik was plot seling verdwenen. Hij schaamde zich zelf en zei: Je ziel wel, dat het niet mee valt. Maar ik meen het: geen ruzie meer! Neen, ba..u De knecht maakte dat hij wegkwam. Hendrik bleef alleen in de kamer achter. Hij ging zitten en staarde den kend voor zich uit. Ja, het was toch wel een afschuwelijke gewoonte om zich zo te laten gaan en zich dan niet meer te kunnen beheersen. Het meisje, dat hem bijna zestig jaar geleden de bons had ge geven, had toch wel gelijk gehad. Hoe zou het huwelijk met zo'n bullebak kun nen slagen? O, dat hij dat eerst nü in zag! Maar het was gelukkig nog niet te laat. Hij was per slot pas negen en zeventig en wie weet, wat er in de toe komst nog voor hem was weggelegd.... Maar dan moest hij allereerst beginnen met die woede-aanvallen af te leren. Per slot was hij toch i 'n kerel, geen papjongen! Hij had toch 'n sterke wil en waarom die niet aangewend om zich zelf te verbeteren? Neem nu die vieze Nelis eens! Dat was 'n vent van niks, 'n slappeling, die nooit van z'n leven zich beteren zou. En Dirk en Gerrit waren al geen spaan beter. Hun ondeugden zaten er in geroest. Neen, ze behoefden er niet aan te denken, ooit nog 'n vrouw te bekoren. Maar hijzelf? Wel, als hij verzaakte aan die drift, dan was er eigenlijk in het dorp geen bege renswaardiger partij denkbaar. Ach, hoe kwam hij er toch bij, zich deze dwaasheid allemaal in het hoofd te halen? Enkel het zien van het nichtje van de boerin van „Mariahoeve?" Hoe ouder hoe gekker, dacht hij met zelf spot, maar toch ook wel met 'n beetje pijn. In ieder geval had meester Winter het Maandagavond toch niet zo ver mis gehad, toen hij de bondsbroeders waar schuwde voor de komst van het nichtje. O, als een der drie anderen ook maat 'n greintje genegenheid voor het nichtje bleken te koesteren, wel, dan moest dat met mannenmacht bestreden 'worden Artikel 2 van het reglement moest dan krachtdadig worden doorgevoerd en Hen drik zou wel zorgen, dat de maatregelen niet zachtzinnig zouden zijn! Mijnheer pastoor had toch gelijk wat dat gokken betreft, dacht Dirk van Doorn bij zichzelf, toen hij zich 's Woensdags morgens aankleedde. Het was een bijs ter lelijke gewoonte, die zeer zeker ern stige gevaren met zich mee sleepte. Ver onderstel nu eens een getrouwde man, die niet kan nalaten met iedereen te wedden en te gokken. Eerst zou het gespaarde geld, daarna het weekgeld vergokt wor den en tenslotte zouden huisraad en kleren een voor een uit het huis worden gedragen om aan de speelschulden te voldoen Neen, dat was te afschuwelijk om aan te denken. En als de speelduivel één maal iemand in zijn macht had, dan was et maar weinig kans, aan die macht weer te ontkomen. Een getrouwde manJa, die zou er zijn gezin ernstige schade mede betrok kenen. Maar Dirk was toch niet ge- trbuwd? Hij kon dus niemand er.ige scha de doen met toe te geven aan zijn harts tocht. Maar verbeeld je, dat hij nog eensJe kon nooit weten (Wordt vervolgd.) ROTTERDAM, 15 April 1948. 500 ton mais Delft, 107 ton id. Zaan streek. 120 ton petr.cokes IJsclstein 120 ton id Oosterbeek, 110 en 90 ton id. Deest, 250 ton kali Nederweert (2 sche pen),' 250 ton id. 's-Hertogenbosch (2 schepen), 500 ton rogge liggen/varen Wormerveer, 300 ton id, id. Amsterdam, 10 ton id. id. Roermond, 102 en 98 ton kolen Velp, 124 en 100 ton id. Breda. 105 en 95 ton id. Woerden, 200 ton id. Zalt- bommei, 300 ton id. Drielsche Veer200 ton id. Wageningen, 80 en 70 ton ld. Waalwijk, 75 ton asfalt Grouw, 145 ton meel Deri Bosch m.s., 95 ton id. Wage ningen m.a.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1948 | | pagina 3