Weerbericht! 1 s sa BEIDE PARTIJEN MET HET 2—2 GELIJKE SPEL NAAR VERDIENSTE BELOOND Boeiende, harde maar faire strijd BELGIE ZETTE ACHTERSTAND IN VOORSPRONG OM a xat"ir.4 S- Sportvaria mam BRH Ml ww WÊM 111 ImÈËmÈËm si m. Mn Ook de tweede wedstrijd van dit seizoen tegen de Belgen, de zesde na de oorlog, is in een gelijk spel geëindigd, een strijd die boeiend was van begin tot einde, rijk aan spanning, open tot het eindsignaal. Nederland scoorde 't eerst en l laatst 'V- —f* botwinnik verliest MAANDAG 19 APRIL 1948 PAGINA 2 liÉÉMttil mm 'i: Was in Antwerpen België mogelijk sterkerzodat toen een kleine zege hunnerzijds gemotiveerd was geweest, thvns tvas het gelijke, spel een uitslag die zowel de krachtsverhouding als het spelbeeld juist illustreert. Geen van beide ploegen verdiende te winnengeen van beide kwam een nederlaag toe. Er zijn in de loop der jaren fraaier fvedstrijden tussen de beide grote rivalen gespeeld, desniettemin hebben de ruim 60.000 toeschouwers volop kunnetï genieten van deze boeiende, vrij harde, doch faire strijdt een echte Nederland België kamp BALANS STOND TWEEMAAL OP PUNT VAN DOORSLAAN Maar beide partijen konden de kans niet doordrukken DEBUUT VAN TERLOUW WAS ZEER BEHOORLIJK Engelsman faalde, Schaap verdient nog een kans NEDERLAND TWEEDE IN T LONDENS JEUGDT0URNOOI Engeland won de finale Oranje leidt I mm. BETER BEIiGISCH SAMEN SPEL GENIVELLEERD Door individueel intelligentere Nederlanders Belgi'è leidt DE ELFTALLÈN hm, f f-'"' '<1 fits CERDAN—DELANNOIT OM DE MIDDENGE WICHTTITEL ned. dameshockey-elftal WINT VAN FRANKRIJK Iets meer ivind ZIJN EERSTE PARTIJ Euwe staat gunstig tegen Smyslov mm ppi l|fp i Weer bleef Oranje-elftal ongeslagen gr Enkele minuten voor rust wordt Krauk voor de eerste maal gepasseerd. De Belgische middenvoor is, langs Tprlouiv heen gekomen en passeert met een kopbal de Ned. doelverdediger ondanks diens zweefsprong om het leer nog te achterhalen lijk Schijvenaar de baas. ook Thirifays kan op een goede wedstrijd terug zien, doch hij vond de stoere Van Bun meest al dwars in zijn weg staan. Wij vonden de kleine, pittige De Buck éen uitstekende, zeer agressieve halfback, een die nooit het stuiten van de bal afwacht (een specifieke fout van vele Nederlanders), doch steeds atta queert en dan een grote trefzekerheid ontwikkelt Zijn plaatsen was meestal ook heel zuiver. Erroelen is het type stopper-spil. dat elke charme mist. doch hard en nuttig is. Vooral Wilkes had het veel met hem te kwaad. Dat potige en constante beschaduwen is niets voor de Rotterdammer, die hetzij links of rechts als inside-forward beter tot zijn recht zal komen. Daenen. die Meert in het Bel gische doel verving, heeft dat met verve en durf en grote vangzekerheid gedaan. Het kwam ons voor, dat zijn lütyallen naar de linkerhoek; van het doel bij het door Engelsman ingeschoten doelpunt, n tactische fout was. Hij speculeerde er op, dat Engelsman met zijn linkerbeen in dê rechterhoek zou schieten, doch dit was 'n schijnbeweging. Het schot kwam van zijn rechtervoet in de linkerhoek. België heeft verdienstelijke, geen grote backs Zij passen goed in het systeem, houden scherp hun vleugelspelers, doch noch Aernoudts noch Anoul zijn spelers, die bijzonder imponeren. Wij hebben zelden een strijd bijge woond, waarin beide ploegen zo zeer de gelegenheid gehad hebben de partij in haar voordeel te beslissen. Aan beide zijden zijn fraaie kansen gemist; beide partijen, hebben perioden van overyicht gehad, waarin zij de overwinning had den kunnen behalen. Toen Nederland de leiding genomen had, volgde een duide lijke inzinking van de Belgen, werd hun plaatsen veel slordiger en kreeg hun defensief werk meer het karakter van in het wilde weg zo ver mogelijk oprui men De Nederlandse aanval heeft toen de morele kans gemist de partij te win nen, met één of twee treffers meer de Belgen practisch de genadeslag toe te brengen. Onze voorhoede toonde in die periode onvoldoende dash en ook onvol doende spelinzicht en toen kregen de Belgen hun rust terug, werd hun aange ven weer zuiverder en kwam de balans weer volkomen in evenwicht, hetgeen in de gelijkmaker, vlak voor de rust tot uiting kwam. Maar na rust, toen de Belgen, door een fatale fout in de Nederlandse defensie een tweede doelpunt cadeau kregen, toen ging het er zeer bedenkelijk uit zien voor onze landgenoten. Lernbe- reoht» gleed enige malen langs Schijve- naar. Terlouw raakte de bal een paar keer maar half, waardoor deze door schoot naar een vrij staande Belg en elk moment dreigde er een derde doelpunt voor de Belgen te zullen komen. Maar ook onze Zuiderburen toonden toen hun zwakheid,, in schieten en in afwerken van de aanvallen, ze misten de kans om zich van de zege te verzekeren en toen kwamen de oranjehemden er weer beter in en werd het Belgische doel w%er fel bestookt. Met als gevolg de alleszins ver diende gelijkmaker Daar is het bij ge- bleven, hoewel beide partijen in het laatste gedeelte van de wedstrijd^ nog wel de kans gehad hebben, de strijd in haar voordeel te beslissen. Het Nederlands elftal heeft een behoor lijke partij gespeeld, zonder dat er nu réden is tot groot enthousiasme. Maar de merendeel» zeer pessimistische voorspel lingen zijn toch door het energieke ver dedigen en vaak intelligent aanvallen der oranje-boys beschaamd. Zij hebben een snelle, vasthoudende partij gespeeld, waarvan het eervolle resultaat, het hand haven van het on gestegen record tegen de Roode Duivels de beloning is. Kraak handhaafde zijn reputatie; de beide Belgische doelpunten kon hij niet verhinderen. Van Bun's opstelling Is vol komen geslaagd. Men wist dat de Maas trichtenaar geen geweldige partij zou spe len doch men vertrouwde ook dat hij niet zou' falen en een veilig spel zou tonen. Dat. heeft hij gedaan, hl) was zijn plaats waard. Terlouw heeft ook heel goed gedebu teerd. De vergelijking met zijn gewonde voorganger Mörlng valt maar zeer wei nig in het voordeel van de Twentenaar uit. Deze heeft zijn grotere lengte voor, waardoor hij gemakkelijker de ballen over de hoofden zijner tegenstanders kan heen koppen. Overigens was Terlouw een zeer betrouwbare derde back die Mermans scherp bewaakte en telkens opdook waar gevaar»was. Onze kanthalves hebben hun dubbele taak met wisselend succes ver richt. De Vroet steunde de aanval uit stekend, al wist hij niet uit te blinken, als bij vorige gelegenheden het geval was. Stoffelen was meermalen zwak en het herhaald verkeerd Ingooien van de Amsterdammer was wel een ernktige fout. De voorhoede heeft een genoeglijke wedstrijd gespeeld, een vaak merkwaar dig spel. Het leek wel „een binnen-vijftal" zonder vleugelspelers! Geen moment .zag men «éen van beiden een ren langs de vleugel 5 la Lembereehts ondernemen en* met een fraaie voorzet besluiten. Wel zag men Individuele acties en combinaties met nevenspelers, doch werkelijk vleugel spel men kan veiligzeggen de basis van ons aanvalsspel kreeg men in deze wedstrijd niet te zien van Nederlandse In de eindstrijd van het te Londen ge houden internationale jeugdvoetbaltour- nooi werd Zaterdag Nederland met J e door Engeland verslagen. Zo won Eng®' land de fraaie prijs welke door de a. beschikbaar was gesteld, .terwijl Neöer- land tweede 9werd. De andere van de laatste dag; om de 3e plaats. Bel gië—Italië 3—1; om de 5e plaats; Lire-- Noord Ierland 3—2. Voor de 3e plaats tussen België en Italië werd letterlijk gevochten; de scheidsrechter moest zelfs verscheidene malen in handgemeen tus sen beiden komen. In de finale tussen Engeland en Ne derland was onze voorhoede voor de rust onmachtig tot doelpunten dooraai zij door de halflinie niet werd gesteund. De Engelsen namen in de tweede helft een 2—0 voorsprong. De linksbuiten VeO grouwen van Internos scoorde na de her vatting een tegênpunt, de Engelsen lie pen daarop echter tot 3—1 uit. In het laatste gedeelte van de wedstrijd was de Nederlandse ploeg sterk in de meerder heid, De Jong van Willem II bracht de stand op 3—2, maar hoewel er voortdu- rend alle kans op was, bleef de gelijk maker uit. kant. Ook hebben onze binnenspelers geen S S. gespeeld, geen magisch vierkant ge vormd metvStoffelen en De Vroet. Rijvers was weer het duveltje uit het doosje dat kostelijke dingen deed. doch in anderhalf uur tijd maar één schot op doel loste. Schaap heeft niet gefaald, doch ook geen grote indruk gemaakt. Een sfieler die ta lent heeft en toch nog een trial verdient. Engelsman is geen vleugelspeler en in de individuele duels bovendien rijkelijk week. Op die plaats moet toch een ster kere speler opgesteld kunnen worden of de Nljmegenaar moet zich meer op het vleugelspel gaan specialiseren. Wilkes was vaak subliem al ligt dat lijl- aan-lijfwerk, dat tegenwoordig aan het mid-voor spelen inhaerent is, hem niet bijster. Meermalen remde hij ook de vaart in de aanval door te veel indivi dueel gepingel. De grote artiest met tal \jpn verrassende acties was Lenstra. Hij was onze gevaarlijkste man, al was hij geen links-buiten. Maar dat de Fries in ons nationale elftal thuis hoort, méér dan wie ook, dat is nu toch wel afdoen de bewezen! De Tsjech Vlcek was een prima referee, die de grote lijn van het spel volgde en toch de teugels voldoende in handen hield. Zijn kijk op buitenspel was zuiver en door niets liet hij zich intimideren. Het Belgische legioen heeft met dat al De eerste de beste aanval van de Oranje-ploeg brengt reeds een daveren de sensatie. Van. Bun. die de eerste hoekschop aan de Belgen heeft cadeau gegeven, onderschept de te korte voor zet van Thirifays;. hU zendt de bal naar voren, Engelsman neemt hem mee, pas seert naar Wilkes, die weer doorgeeft naar links. Lenstra snelt er op toe en schiet, met een prachtige omhaal een gloeiende kogel tegen de lat! En hiermee is onmiddellijk de bekende sfeer van de Nederland—Belglë-wed- strijden aanwezig. Voor het zover was, hadden na de af trap van Wilkes tegen de felle zon in - de Belgen wonnen de opgooi en een lichte séhermfltseling op het middenveld de Rode Duivels het offensief ingezet met een slap schot van v. Steelant, dat. Kraak niet in moeilijkheden vermocht te brengen. De eerste bovenvermelde hoekschop der suHj «V: Hoe Nederland>de leiding nam. Een goede combinatie lussen Lenstra en Engelsman brengt de Nijmegenaar in gunstige positie voor het Bclgendoel, hij doetnog een paar passen en schiet dan laag onhoudbaar in. niet de vurig begeerde revanche kunnen behalen, doch de Belgen mogen ook niet ontevreden zijn. Ook voor hen is dit re sultaat na felle en zware, doch eerlijke strijd bevochten, alleszins eervol. Het Nederlands elftal moet, na gron dige voorbereiding en zuiverder uitvoe ring van het systeem, tót groter daden in staat zijn. In elk geval is er reden de verdere verrichtingen van deze ploeg hoopvol tegêmoet te zien. In zijn samenspel, qua 'ploegverbatid, was België ongetwijfeld enigszins supe rieur. Onze Zuiderburen kozen beter po sitie, liepen meer in de openingen en lie ten over het algemeen de bal meer en meer beheerst het werk doen. Maar toch ontbrak aan de uitvoering van hun sys teem juist zóveel, dat de individueel vaak intelligenter spelende Nederlanders voldoende tegenwicht vonden om hun gelijkwaardigheid te demonstreren. Bel- gië's binnentrio was actief, energiek en onvermoeid.' maéreenzijdig, zonder verrassende wendingen, met meestal doorzichtige acties. Het meeste gevaar kwam dan Ook van de vleugels, waar vooral Lembereehts een sterke partij vertolkte. Fraai is (zijn stijl niet, zijn lichaamstechnick mist de souplesse om in zijn spelacties bijzonder te impo neren, doch het is wel heel nuttig wat hij doet en dit keer was hij herhaalde- gasten wordt in de zesde minuut door een tweede gevolgd; Kr^ak stompt in eerst» instantie de voorzet weg, doch de bal komt terug maar wordt naast getrapt. Geleidelijk tekent dan een veldmeerder- held der Ned. ploeg zich af; een gevaar lijk moment voor het rode doel ontstaat wanneer Lenstra met een mooie omhaal het leer voor plaatst en de uitlopende Daenen de bal niet klemvast schijnt ts hebben: hij herstelt zich onmiddellijk en werkt weg. Als Engelsman op een pass van Stoffelen Anoul omspeelt en naar binnen plaatst. Is Wilkes iets te traag, hij raakt dê bal onvoldoende en schiet over Even een snelle uitval van de Belgen, waarbij een onverwacht schot van v Steelant door onze doelman klemvast wordt gegrepen, ei» dan is onze voorhoede weer in actie. Rijvers heeft de bal van Terlouw gekregen, de rappe Bredanaar geeft door naar Schaap, die op Lenstra toespeelt; de Fries zet naar het midden Wilkes wipt het leer naar voren maar Daenen vangt paraat. Onze verdedigers Staan ongeveer op de middenlijn en daar door krijgt een uitval van de Belgische rechtervleugel, waar Lembereehts zich snelle sprinter toont, éen gevaarlijk ka rakter. Op het beslissende moment katl Schljvenaar echter afdoende ingrijpen Het leer gaat weer na&r voren, via De Vroet .naar Rijvers, die cm twee tegen standers heen dribbelt en passeert naar Lenstra; deze zendt direct een lange pass in. F.ngelsman loopt toe. drijft nog een paar passen en schiet, dan onhoudbaar langs Daenen in de touwen. Aldjis leidt Nederland na 21 minuten met 10. Onze ploeg blijft in het offensief. Wel moet Van Bun ziph even te weer stellen tegen de aanstormende Thirifays, maar dan is Lenstra al weer in actie. Hij pas seert naar het centrum, een goede com binatie tussen Wikkes en Schaap volgt, de bal komt weer bij de Fries, die nu ee# lage kogel inzendt, welke doelman Dae nen vallende vlak langs de paal tot hoek schop verwerkt. Deze levert niets op evenmin als een dergelijke voor de Bel gen akn de overkant. Een snélle Ned.. aanval wordt besloten met een schot van Wilkes, dat de rode doelverdediger safe verwerkt. Een nieuwe hoekschop voor Oranje brengt weer even dreiging voor de Belgen maar als deze is afgeslagen, gaat de razend snelle Lembereehts er wjeer van door; hij 'vliegt Schijvenaar voorbij, plaatst voor, doch Mermans, ge ducht gehinderd door Terlouw, schiet In 't zijnet. De volgende aanval der Oranje mannen wordt weer door Lenstra geleid, doem zijn pastis te.hard zodat Wilkes het geval niet kan bijbenen. Het overwicht der Nederlanders wordt geleidelijk minder: het Belgische gevaar komt vooral van de rechtervleugel waar Lembereehts, gesteund en m actie .gezet door De Buck, herhaaldelijk wordt vrU- gelaten en meermalen Schijvenaar te vlug af is. Een voorzet van de snelle Belg wordt door Kraak gevangen de volgende door het hoofd van De Vroet onderschept. Na goed gedribbel van Rijvers krijgt Len stra gelegenheid dê bal m het Belgische doelgebied te plaatsen doeh Engelsman heeft de situatie niet doorzien zodat Dae nen kan ingrijpen. Nadat onze doelman een door Erroelen ingezonden vrije schop heeft verwerkt, wordt een combin&tié tussen Wilkes en Schaap onderbroken door Aernaudts, die bard langs eigen doel kopt. Enige aanvallen der Belgen volgen, waarmee onze verdediging weinig moeite heeft. Heviger dreiging brengt een vrije trap tegen ons vlak bij het strafschop gebied. welkR eindig! met een schot van de buitenspel staande Thirifays dat me ters naast gaat. De gelijkmaker Drie minuten voor de pauze komen de Belgen aan de gelijkmaker. De bal wordt van uit de linkerhelft der rode verdedi ging met een boog naar wren gespeeld. Mermans en Terlouw sprieten op om te koppen, de Krimpenaar haalt de vereiste hoogte niet, de Belg kopt over hem heen, glijdt daarop direct langs zijn tegenstan der heên, vangt hét leer weer op zijn hoofd en wipt het vervolgens met een nieuwe kopstoot ook oyw de uitgelopen ên vêrgéefi grijpende Kraak heen in het oranje-doel. Een fraaie prestatie van de Belg, die hem veel applaus ook van Ne derlandse zijde bezorgt (1 1). De gasten zijn direct na aftrap weef in de aanval. Een vliegend schot van v. Steelant gaat naast. Engelsman raakt na te lang pingelen aan de overkant het leer kwijt; het komt bij Thirifays die er mee langs de zijlijn rent en naar binnen drijft, doch de kogel, die volgt, vliegt naast. Daarna is het rusten. Tweede helft Zullen we andermaal een berucht Bel- De tweede helft is twee minuten oud en België leidt met 2—1. Oranje reageer de Tel, de aanval wordt besloten met een kogel van Lenstra, maar naast. De Bel gen dwingen aan de andere kant een hoekschop af. Dan een verre schuiver van Wilkes, die door Daenen gehouden wordt. Een ver schot van Lenstra wordt even eens gevangen. In wisselende aanval gaan zo de ploegen tegen elkaar op, snel en fel en de spanning stijgt. Daar stompt de uitgelopen Kraak een kogel van Thiri fays het veld weer in, Lembereehts vangt hem doch trapt naast. De Belgen kotnen telkens terug maar even zovele malen reageert de oranje-ploeg met felle flitsen, zodat de wedstrijd een ongemeen boefend karakter krijgt waarbij het tempo hoogtij viert ten koste van de techniek. Nu en dan blijken de gemoederen in 't veld wat over-verhit en Aernaudts krijgt een fluit concert wanneer hij Lenstra hardhandig vloert terwijl de bal op de andere vleugel is, maar de scheidsrechter heeft niets ge- zien. Thirifays wint een duel met Van Hqn, zet scherp voor, v. d. Audenaerde zendt een slap schot in, waar Kraak niet bij kan; Van Bun. die zich inmiddels heeft hersteld, haalifhet leer uit de doelmonct, de bal verdwijnt het veld in maar komt evep snel terug, waarop buitenspelpositie van Lembereehts 'n eind maakt aan een benauwende situatie.' Aan de overkant wordt een schuiver van Schaap door Daenen verwerkt. Dan rent Thirifays weer langs de lijn, hij komt v. Bun voor bij, drijft op doel aan doch ziet dan zijn scherpe pass door Kraak onderschept. Wanneer Mermans Terlouw van zich af schudt, brengt Schijvenaar de Belg ten val ten koste van een vrije trap. Deze veroorzaakt een hele schermutseling, waaruit Thirifays naast schiet. De druk der Belgen mindert en de oranje-aanval komt weer meer in actie. Een hard, schot van Sehaap leidt een nieuw offensief in. Het wordt door Dae nen gehouden maar direct komen de on zen via de rechtervleugel terug. Er ont staat eên heftige scrimmage voor het Bel gische doelgebied; verscheidene spelers liggen rond en op de bal, anderen staan er om heen; het leer wordt tenslotte uit het kluwen losgewerkt, Wilkes tikt het naar Lenstra, die uit vrije positie met een kalm schot de roos treft (2—2). De gland gelijk 22 Er zijn thans 20 minuten van de tweede helft verstreken. Direct is Rijvers weer volop in actie en na goed opbrengen lost hij een prachtig schot; Daenen kan het met grote moeite tot hoekschop verwer ken, die resultaatloos blijft. De Belgen schijnen met de gelijkmaker geen vrede te nemen en komen opnieuw opzetten. Een prachtkans gaat voor hen verloren wanneer v. d. Audenaerde uit KRAAK (Stormvogels) VAN BUN (M.V.V) STOFFELEN (Ajax) ENGELSMAN RIJVERS (Quick N.) (N.A.C.) l 5" Het tivlede doelpunt van het Oranje-elftal. Vit een kluwen van spelers voor het Belgische doel is de bal vrijgemaakt en met een kalm schot, geeft Abe Lenstra Daenen het nakijken. vrije positie een afgemeten pass van Thi rifays overtrapt en even later doet v. Stee landt niet beter. De volgende Belgen- aanval wordt besloten met een kogel van Mermans die de lat beukt. Kraak werp zich in zweefsprong naar de terugsprin gende bal en grijpt hem keurig ,in de om knelling zijner armen. Lenstra probeer het met een ver schot tevergeefs en dan zijn de Belgen weer aan bod. Mermans weet enige malen Terlouw van zich af te schudden maar blijkt dan n slecht schut ter: zijn schoten gaan een meter over of ver naast. Daar komt de snelle Lembe reehts weer afzetten; een scherpe voorzet volgt, de toelopende Thirifays schiet hard in Kraak is reeds gepasseerd maar de kogel stuit af van Terlouw die de bal enkele decimeters voor de onbeschermde doellijn nog weet op te pikken, waarop de doelman zich snél herstellende, zich boven op de ballon gooit en zo de situatie redt. Dankbaar valt Kraak de man uit Kringen om de hals! Twee hoekschoppen voor België volgen zich in onmiddellijke successie op zonder telbaar resultaat. Een schot van v. Stee lant op voorzet van Thirifays gaat naast. Dan gaat Nederland het nog eens probe ren. Schaap schiet over en bij de vol gende stormloop is Daenen Wllkes te vlug af. Nog volgt een schot van Wllkes, dat evenwel te slap is om de Belgische doelman in moeilijkheden te kunnen bren gen en dan wordt het einde gefloten. NEDERLAND SCHIJVENAAR (E.D.O.) DE VROET (Feijenoord) SCHAAP LENSTRA ('t Gooi) (Heerenveen) TERLOUW (D.C.V.) WILKES (Jferxes) Scheidsrechter O Vlcek (Tsjechoslowakije) THIRIFAYS v. d. AUDENAERDE MERMANS v. STEELANT LEMBERECHTS (Charleroi) (Antwerp F.C.) (Anderlecht) (St. Nicolaas) (Mechelen) ERROELEN DE BUCK (Anderlecht) (Eendracht) AERNAUDTS (Berchem) DAENEN (Tilleur) HENRIET (Charleroi) ANOUL (Luik) BELGIë Niet Luc van Dam. maar de Belg Cyrllle Delannolt (van wie Van Dam Op 31 Maart j.l. te Brussel won) mag op 23 Mei a.s. een titelgevecht leveren met de Franspian Marcel Cerdan om liet Europese kampioenschap middenge wicht. De match vindt plaat» In het Heysel-stadion te Brussel. Er zijn nog meer plannen voor ver dere toekomst: CerdanVad Dam te Antwerpen en CerdanHawkins te Os- tende. Voorlopig noemen wij, door de ervaring voorzichtiger geworden, het nog maar zeepbellen. - Definitief heet nu Wel te zijn de wed strijd tussen Luc van Dam en Bep van Klaveren op 15 Mei a.s. in de ApollO-hal te Amsterdam. Maar werkelijk definitief is pas de ont moeting tussen Bep van Klaveren en de Belg Leon Fouquet op a.s. Vyoensdag (.21 April) in 'de Riviera-hal te Rotter dam. Het Ned. dameshockey-elftal heeft te Parijs van. de Franse ploeg met 3 i gewonnen. Nederland opende de score in de 27e minuut door de linksbinnen mej. Fran ken. Vijf minuten voor rust werd de voorsprong uit een corner vergroot door de spil mej. Smithuysen. In'het begin van de tweede helft hadden de Fran- gaises een duidelijk veldoverwicht toen Nederland plotseling het spel verplaatste en mej Franken de stand op 30, bracht. De gastvrouwen drongen toen de rse dames terug en zagen zich voor zwoegen beloond met een goed doe p van mej. Bunge twmUg mm- ut de einde en wisten in de laacsie v(,rschal- Ned. achterhoede nogmaals •-Dp- Ned ploeg vormde een homogeen trouwbare verdediging. Vanavond en vannacht nog plaatse- j ldjke enkele regenbuien, hier en daar met onweer. Morgen overdag tijde- 'lijke opklaringen, doch vrijwel over al droog weer met meest matige wind tussen Noord en Oost. Iets min- t der zacht. 20 April Zon op 5.33 uur. onder J 10.48 uur, maan op 15.45 uur, onder 4.51 uur. In de veertiende ronde van het lour- nooi om het wereldkampioenschap scha ken won Reshevsky hersteld na zijn ziekte, met zwart speleitd, in 41 zetten van Botwinnik, die hiermede zijn eerste partij van het tournooi verloor. De partij tussen Euwe en Smyslov werd na 43 «zetten afgebroken in een gunstige stelling voor onze landgenoot. Reshevsky maakte het de Russische grootmeester zo moeilijk, dat deze bij zijn pogingen om beide raadsheren te behouden de stelling -van zijn pionnen op de koninginnevleugel ernstig ver zwakte, Reshevsky zette de jnvaXKc pion toen onder steeds toenemende druk, wat Botwinnik veel hoofdbrekens kost te. Hij kwam in tijdnood, deed een verkeerde 2et en dit kostte hem de partij. In de andere partij opende Euwe met zijn koninginnepion, waarop Smyslov riposteerde met zijn geliefde voortzet ting van de Gruenfeld-verdedigtng. Maar Euwe deed een volkomen onverwachte zet, en kon in de daardoor ontstane ver wikkelingen na een afruil van stukken een betere positie verkrijgen. De stand na de 14e ronde luidt: 1. Botwinnik, 8 (uit 11); 2. Smyslov, 514 plus 1 afgebr. partij (uit 12); 3. Keres, 514 (uit 10); Reshevsky 514 <uit 10): 5. Euwe 114 plus 1 afgebr. partij (uit 11). O- Het Ned. politie-voetbalelftal heeft te Hilversum met 51 gewonnen van het Ned. militair elftal. Q De stedenwedstrijd Amsterdam-Ant- werpen tafeltennis is door de Amster dammers inet 81 gewonnen. O Het Dordtse voetbal-elftal klopte Zaterdagmiddag het Noordelijk elftal met 4—3; het Utrechts elftal verloor met 3—1 van een Zuidelijk elftal. O De te Tongeren gespeelde voetbalwed strijd tussen Belgische en Nederlands Limburg (tweede klassers) is door de Belgen met 4—1 gewonnen. In het barnen van de strijd voor het Nederlandse doel. Na de pauze vooral had onze verdediging het dikwijls zwaar te verantwoorden. Men ziet hier de koppende Schijvenaar, de stompende Kraak en voorts Terlouw en Van Bun in afwachting van de dingen die komen gisch kwartiertje gaart beleven? Bet heeft pr alle schijn van. want direct na de her vatting zetten de gasten het onderbroken offensief voort. De bal zweef teen tijd lang gevaarlijk voor ons doelgebied. V._n Bun kopt het leer hoog corner en de daaruit resulterende hoekschop j10hdt nieuwe dreiging in totdat tenslotte» de ba! wordt achter gewerkt. Onzé verdediging wordt echter weinig tijd gelaten om op verhaal'te, komen. Daar zijn de Duivels reeds terug: Thirifays rent langs de lijn. via v d. Audenaerde gaat de bal naar 't midden. Terlouw tracht hem« met zijn hoofd te onderscheppen doch kopt achter uit. v. Steelandt loopt toe en schiet met een. volkomen verrassend voor Kraak, in onze touwen (1—2). 4 v i-'. Hf «4 \V v» L '•'V

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1948 | | pagina 2