zomer teizen per spoor m Internationale verbindingen aanmerkelijk verbeterd ID YI.LE Weerbericht Sportvaria LANDELIJKE PAGINA 2 DONDERDAG 22 Aim 1548 COMPLOT IN PARAGUAY Hoe de vijfde colonne werkte LEWIS WENST: WERK HERVATTING NED- SCHEPEN IN DUITSE BINNENVAART Overeenkomst met Bizonia ZEVENDE AMSTERDAMSE WETHOUDER BENOEMD wordt President door RIE VOLLEBREGT Rustig iveer Officieel is te Asuncion de ontdekking bekend gemaakt van „een communistische samenzwering". Er is ook communistische infiltratie, bij de politie vastgesteld. Er hadden reeds verscheidene arrestaties plaats, o.a. van een politie-officier. Op 38 mitrailleurs, een zendstation, handgranaten en 15 kg. vlugschriften is beslag gelegd. Dit mate riaal wordt thans in een groot waren huis van de stad uitgestald. stoppen. De trein vertrek Kopenhagen 22.5" komt in Hoek van Holland 20.38 aan plaats van 21.53. Omgekeerd aan komst Kopenhagen 6.10 in plaats van 6.45. De dagdienst der N. V. Stoomvaart Maatschappij „Zeeland", die thans drie maal per week met één schip wordt on derhouden, zal met ingang van Maan dag 31 Mei tot een dagelijkse dienst in beide richtingen worden uitgebreid. Binnenlandse dienst Van 20 Juli tot 5 September zal weer een directe trein op Zon- en feestdagen van Hilversum naar Zandvoort worden ingelast. Wat de binnenlandse verbindingen be treft, is van versneld rijden alleen spra ke op de trajecten ZwolleEmmen en Amsterdam-Alkmaar. Tussen Utrecht en Arnhem zullen enige sneltreinen door electrische locomotieven getrokken wor den. Nieuw werden ingelegd 'n paar elec trische avondtreinen Utrecht-Eindhoven, die dagelijks zullen lopen. Hiermee is vooral Culemborg gebaat met een reis gelegenheid in de late avond van Utrecht (v. 23.12) en reizigers van Betuwe lijn. via Geldermalsen kunnen nog twee uur later dan thans naar Den Bosch en Eindhoven reizen. Te 's-Hertogenbosch werd uitbreiding gegeven aan het aantal „hoek om" aan sluitingen uit de richting Utrecht in de richting Oss. Te zijner tijd -hopen de N. S. in hun dienstregeling ook de autobusverbindin gen op te nemen, coch hiervoor zijn het autobusvervoer en het treinverkeer el kaar helaas nog niet voldoende gena derd. John L. Lewis, de leider van de Ame rikaanse mijnwerkersbond, heeft giste ren op de mijnwerkers, die als protest tegen zijn veroordeling in staking zijn gegaan, een beroep gedaan om weer naar hun werk terug te keren, aldus A. P. Duizenden arbeiders waren Dinsdag uit de mijnen weggelopen als protest te gen de veroordeling van hun leider, in een boodschap aan de districts-leiders heeft Lewis gezegd: „Ik hoop, dat U alle leden mijn wens wilt overbrengen om onmiddellijk het werk te hervatten Rechter Alan Goldsborough had Dins dag de mogelijkheid van een zwaardere straf opengelaten, indien de mijnwer kers het werk niet hervatten. Zowel L. Lewis als de bond hebnen bekend gemaakt, dat zij tegen de ver oordeling in beroep gaan. Door de Engels-Amerikaanse autori teiten van West-Duitsland is een contract bekend gemaakt, waarbij het gebruik var. Nederlandse Rijnaken met een to taai tonnage van 115.000 ton 'op de Duitse binnenwateren wordt toegestaan. Nederland, aldus A. P., zal ongeveer 125.000 pond per jaar ontvangen voor het gebruik van de aken door de'Duit sers. Het contract, dat ondertekend is door autoriteiten van Nederland en Bi zonia, zal het gebruik der aken in Duits land verzekeren tot 31 December 1949. Men verwacht, dat de aken jaarlijks on geveer 1.000.000 ton kolen zullen vervoe ren, van de Roer naar andere delen van de Engelse en Amerikaanse zones. Gistermiddag benoemde de gemeente raad van Amsterdam tot zevende wethou der mr. J. v- d. Velde (P.v.d.A.) met 26 stemmen. De heer P. Faber (P.v.d..) kreeg 1 stem. De C..P.N.-fractie en mevr. Heyermans (onafhankelijk) hadden voor de stem ming de zaal verlaten. al gauw in de gaten, wat er gebeurd was. „Werk van de luitenant", zei hij, tevreden omkijkend. „Die kerel is zo sterk, dat hij overal raad op weet, als hij goed nadenkt. In New-York heb ik het eens meegemaakt, dat hij een tram wagen op een andere lijn zette, toen de conducteur hem had duidelijk gemaakt, dat hij onmogelijk in de richting van lijn 16 kon rijden als hij nu eenmaal op lijn 42 stond. „Bravo, luitenant", riep hij naar onder de wagen ,waar van daan een tevreden geknor hem antwoord gaf. sen en onder elkaar 'n plan zouden be kokstoven. Dus bleven ze naast elkaar zitten, wachtend op de eerste de beste gelegen heid om het balletje weer op te gooien. Meester Winter had een beetje gewe tenswroeging over de grap, die nu 'n ern stige wending scheen te nemen. Hij be greep heel goed, dat de wonderbare bekering van de vier boeren veroorzaakt was omdat ze verliefd waren op het jonge meisje, dat 'n zonnestraal in hun leven had gebracht. Zeker, het was erg dwaas, dat vier zulke oude mannen werkelijk ernstig een geschikte levensgezellin in het jonge meisje wilden zien," maar het was dan toch maar zo eri de hemel weet wat voor narigheid er uit kon vólgen. Want de boeren waren vreselijk jaloers op el kaar, dat was aan alles te merken. Hoe moest dat aflopen?, vroeg Winter zich vol zorg af. Intussen was wat Noortje bereikt had iets prachtigs! Hoe was het mogelijk, binnen één week tijd ingeroeste kwalen te laten verdwijnen als sneeuw voor de zon. Neen, kwaad waren de vier bonds- broeders nooit geweest, maar nu ze hun ondeugden overboord hadden gegooid, waren het prachtkerels, waar het dorp werkelijk trots op kon zijn. Alleen die onmogelijke liefdesgeschie denis aandachtig omhoog. In het huis van de gehangene werd over het koord gespro ken Ieder spitste zijn aandacht. Geen woord mocht hun ontgaan. Nelis keek Dirk met vlammende blik aan. Hij wist niet goed hoe hij zich moest verweren zonder z'n diepste gedachten prijs te geven en hij besloot tenslotte tot een insinuatie: En jij, waarom heb jij ineens geen zin meer in gokken? Omdat het een lelijke gewoonte is, antwoordde Dirk: Ik heb dat nu pas in gezien, wel erg laat, maar gelukkig nog niet té laat. Hendrik en Gerrit hadden zich graag in het gesprek gemengd om de anderen uit hun tent te lokken, maar ze durfden niet goed, bang dat ook zij een beurt zouden krijgen. De atmosfeer in de kleine kamer werd onbehaaglijk dreigend. Het was wederom Dirk, die zich niet goed kon houden. Ik heb genoeg van die onzin van „Klavervier", zei hij: Meester Winter heeft"ten koste van ons, een grapje wil-' len maken en daar zijn wij ingevlogen. De drie anderen konden wel jubelen en huilen. Jubelen omdat Dirk had uit gesproken wat ze allen verlangden: de opheffing van de broederschap, zodat het vleselijke artikel 2 hen niet langer hin deren zou. Maar huilen omdat ze achter de wens van Dirk de waarheid vermoed den en diep in hun hart een stekende jaloezie voelden... En waarom wil je dat zo ineens?, vroeg Hendrik neutraal. Wel, eh omdat eh stamel de Dirk, 15). De voornemens van de vier zonderlin gen liepen niet erg veel uiteen, toen ze de volgende Maandagavond naar „Het dorstige hert" gingen voor de vergade ring van „Klavervier," naar zij van gan ser harte hoopten: de laatste. Eén ding stond bij hen vast: dat ze de bewegingen van de anderen zouden afwachten en zich zelf niet al te gemakkelijk uit de tent zouden laten lokken. De stemming was dan ook nóg stroe ver'dan anders, toen ze tegenover elkaar zaten in de, vergaderkamer. Nelis zag er in zijn nieuwe pak uit alsof hij weg gelopen was uit de etalage van een of ander kledingmagazijn. De verandering was bij hem wel het meest sprekend. Hij had zich goed gewassen en geschoren, zijn overhemd was nog schoon en zijn schoe nen waren zelfs gepoetst: een ware ge daantever w.sseling! Dirk van Doorn kon zich niet goed hou den en hij opende het gesprek met Nelis critisch te bekijken en daarna op een ge forceerd luchtige toon te zeggen: Wat zie je er deftig uit. Neiis Jeeh zou zo wel een huwelijksaanzoek kunnen gaan doen. Meteen rezen ar drie boerenkoppen Ia het Belgisch elftal, dat 28 April te Glasgow tegen Schotland uitkomt, is Van Steelant gekomen op de plaats van v, d. Oudenaerde, terwijl Govard (FC Luik)de rechtsbinnenplaats be zet. De landenvoetbalwedstrijd Hongarije Zwitserland te Boedapest is Woens dag door de Hongaren gewonnen met 74. Gisteren werden in Engeland de vol gende wedstrijden gepeeld: Bolton W.Derby County 03, Liverpool-- Everton 4—0, Manch. City—Preston 03, Portsmouth—Arsenal 00. Weerverwachting, medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig tot J Vrijdagavond. Zwaar beWolkt met tijdelijke op- klaringen en enke'e verspreide buien jn het Noord-Oosten van het land wat minder warm overdag, overigens wei- nig verandering in temperatuur. Ma- J t.ige tot zwakke wind tussen West en zuid. 23 April Zon op 5.27 uur. onder 19.51 j uur. maan op 20.02 uur, 'onder 5.32 j uur. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1948 | | pagina 2