Fanny Twee BI ankers-Koen finale 200 meter andere Neder 1. meisjes niet geplaatst m de m ZWEDEN WINT DE STEEPLE GEEN SUCCESSEN VOOR DE NED. RUGZWEMSTERS Olympisch Dagboek Nederlands waterpolo-zevental bij de laatste vier Weerbericht! WIJ" IN DE EMPIRE POOL ONGESTUURDE VIER VAN D.D.S. IN HALVE FINALE Voedselvergiftiging in Olympisch kamp Uxbridge Karen Harup ivint 100 meter rugcrawl Itllili ilfefe 1 t lïwifê liiiiituiiiiniiniiiniiiiiiniiiiiiinuiHiiHiuHiHniniiiiniiiinniiiHniiiiiiiiiis FOKKELMAN J Olympische flitsen VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1948 PAGINA 2 Het is een naam geworden uit zes duizend namenHet is de enige naam, die dagelijks door de muren van Wembley weerkaatst wordt - ja, wij weien dat dit verhaal eentonig wordt: Fanny BTankers KoenWij zouden er eens over willen zwijgen, maar we kunnen niet. Er is geen ontkomen aan de fameuze kracht van dit fenomeen, men kan haar niet negeren, deze lenige, blonde athlete, want elke dag dient zij zich opnieuw aan, elke dag brengt zij duizenden in verrukking, telkens op een ander nummer. Zij is de enige der zesduizend, die tweemaal het goud in ontvangst nam op het Olympisch podium en men moet zich niet verbazen, als zij zich straks weer naar het schavot der ere begeeft voor de hoogste Olympische titel. Want na de 100 meter, na de 80 meter horden, ligt ook nu de 200 meter voor het grijpen. Nederlander naar ziekenhuis HET VOETBALTORNOOI De tijden <ssv;ï In de prachtige tijd van 46.2 sec. won A. S. W int Jamaicade 400 M. hardlopen. Hier gaat hij door de finish. Drie medailles in één kla,p Torenspringen Ned. double scull geslagen DOOR EEN FRAAIE ZEGE OP ZWEDEN Vanavond tegen Hongarije NED. WORSTELAARS UITGESCHAKELD. HET HOCKEY-TORNOOI Opklapbedden OLYMPISCH PROGRAMMA Zaterdag 7 Augustus N_. Enkele plaatselijke buien j 99 Het was een wonderlijke race, waarin 1 Jonker zesde. DE ZEILWEDSTRIJDEN GRADUS WIST ER RAAD OP •Strop BONDSWEDSTRIJDEN1 e SCHAKEN CRICKET IN1 EriGELAND INDJA OOK TEGEN V.U.C. Gelijk een trein een kopstation binnen rijdt, zo vertraagde Fanny Blankers. Koen in de eerste serie 200 meter haar tempo op het einde. Achter haar voch ten toen drie meisjes (Sprecher, Frank rijk; Faggs, Amerika, en Luz, Brazilië) hard en hevig om een plaats in de halve finale. Door het stadion galmde weer: „First Blankers-Koen" voor dp hoe veelste keer al en voor de hoeveelste keer nóg? resultaat van een race, die op de halve afstand al lang „in een fauteuil" gewonnen was in de (begrij pelijk) slechte tijd van 25.7 sec. omdat Fanny haar krachten bewaarde tof een later moment. Dat deze 200 meter afstand voor de eerste keer in het Olympisch programma opgenomen eigenlijk geen klusje voor vrouwen is, werd een beetje bewezen in de derde serie. Daar liep de Tsjechische Sienerova het vuur uit haar sloffen en bij het uitgaan van de bocht was er geen twijfel meer wie zou zegevieren. „Kind, loop niet zo hard", zei mijn buurman, een advies dat net te laat kwam, want twee meter voor de finish viel Sienerova pal voorover en bleef liggen; en tien meter achter de finish ging Marjorie uit Bermuda tegen de vlakte om niet meer op te staan. Er moest een brancard aan te pas komen om het meisje weg te brengen. Zolang Naar wij vernemen hebben zich in het kamp te Uxbridge, waar een groot aantal Nederlandse deelnemers is onderge bracht, enkele gevallen van voedselver giftiging voorgedaan, waarvan ook de directeur van het Nederlands Olympisch Comité, de heer Van Zijll, het slachtoffer is geworden. Hij is opgenomen in het Hillingdonziekenhuis. Naar omstandighe den is zijn toestand redelijk wel en over enkele dagen zal hij ongetwijfeld het zie kenhuis verlaten. In het kamp van de Royal Air Force is een cantine voor de officieren, die leiding geven aan het Olympische kamp. Aan de tafel dezer officieren eten wel eens of ficials mee, voornamelijk, wanneer deze sportleiders geen tijd hebben gehad om elders hun maaltijd te nuttigen. Deze maaltijden worden dus afzonderlijk ge serveerd van die der Olympische deelne mers. Deze deelnemers eten trouwens in een andere zaal, voor hen wordt afzonder lijk gekookt. De heer Van Zijll maakte Donderdag-, avond gebruik van de gelegenheid om met de RAF-officieren de maaltijd te nut tigen. Zes dezer officieren werden na de maaltijd onwel alsmede de heer Van Zijll. Zij werden allen in het ziekenhuis opge nomen. De commandant van het kamp, kol- Adams, is ook onwel geworden en be vindt zich eveneens in het ziekenhuis. De uitslagen van de gisteravond gespeelde wedstrijden voor de kwart finales van het voetbaltornooi luiden: Groot-Brittannië—Frankrijk 1—0 (rust 10)ZwedenKorea 120 (4—0) DenemarkenItalië 5—3 (10); Joego SlaviëTurkije 31 (11). Gisteravond vond de loting plaats voor de halve finales van het Olympische voetbaltournooi. Het resultaat van deze loting was: 10 Augustus: DenemarkenZweden. 11 Augustus: Groot-BrittanniëJoego. slavië Beide wedstrijden worden in het Wem- bley-stadion gespeeld. De wedstrijden van de halve finales zullen worden geleid door: Denemaricen Zweden Boardman (Gr.-Britannië) en Joegoslavië—Gr. Britannië: Karei van der Meer (Nederland). Na de tweede en laatste dag van het nummer snelvuur-pistoolschieten luidt het klassement: 1 en Olympisch kam pioen Takacs (Hong.) 580 pnt. (van de 600 mogelijke) nieuw wereld- en Olym pisch recordHet oude wereldrecord stond met 570 pnt op naam van de Ar gentjjn Valiente; 2 Valiente (Argentinië) 571 pnt. 3 Lundqvist (Zweden) 569 pnt. de dames verticaal de Wembley- sintelbaan versieren, valt er nog over te praten, maar horizontaal wordt het een wat al te tragisch schouwspel. In de volgende race konden Gré de Jong die al een week met een keelontsteking sukkelt en Nel Karelse het niet koersen in hen sterk bezet veld, doch niemand had er eigenlijk op gerekend. Anderhalf uur later: demi-finales. Veertien juffers aan de start, veertien juffers met namen met een gouden klank. Daaronder Thompson, Strickland en Cheeseman. In de eerste rit gaf Fanny zich voluit, halfweg was er geen enkele twijfel meer aan en zij won gedecideerd voor -de Amerikaanse Patterson en de kittige Britse Walker, terwijl in de vol gende seance de Zuid-Afrikaanse Robb, Miss Strickland uit Melbourne en Miss Williamson uit Engeland het zestal com pleteerden voor de finale. Zal het voor Fanny „alle goede dingen in drieën" zijn? In de eerste serie noteterde Fanny Blankers-Koen, die op de laatste 50 meter zelfs inhield en omkeek waar de anderen bleven, een tijd van 25.7 sec. i Sprecher (Fr.) 26 sec.; 3. Faggs (V. S.) 26 sec. Gré de Jongh werd in de zesde serie uitgeschakeld, daar ze als derde aan kwam: 1. Mc Kinnon (Austr.) 25.9 sec.; 2. Faugouin (Fr.) 25.9 sec.; 3. Gré de Jongh (Ned.) 26.2 sec. Nel Karelse wistzich in de zevende serie tweede te plaatsen en ging over naar de démi-finale. Uitslag: 1. William son (Gr. Britt.) 25.4 sec.; 2. Nel Karelse (Ned.) 26 sec.; 3. Chester (Canada) 26.4 sec. In de eerste halve eindstrijd won Fanny Blankers-Koen met enige meters' verschil: 1. Fanny Blankers-Koen (Ned.) 24.3 sec.; 2. Patterson (V. S.) 25 sec.; 3. Walker (Gr. Britt.)25.3 sec. In de tweede halve eindstrijd was de start van Nel Karelse niet vlot genoeg, zodat het lahg duurde voor zij op volle snelheid kwam. Zij eindigde dan ook op de vijfde plaats en werd hiermede uit geschakeld voor de eindstrijd. Het resul taat luidt: 1 en 2. dead heat Williamson (Gr. Britt.) en Strickland (Austr.) 24.9 sec.; 3. Robb (Zuid-Afrika) 25.1 sec. Milk* (Van onze speciale verslaggever). „Heja, heja, heja, heja!" Een paar honderd Zweden hie ven hun krijgskreet aan. Het was trouwens ook wel zowat tijd ge worden. Immers waar bleven de grote dagen van Wide en Gunder Haegg en waar bleven ook de fantastische presta ties der Finnen, waarvan eens een Nurmi en een Ritola en later een Heino het monopolie bezaten. Kortom waar bleef toch die hegemonie der Noordelingen? De tienduizend meter voor een Tsjech, de 5000 meter voor een Belg, zou de 30C0 meter steeple uit handen vallen van hen, die dit kostbaar bezit zovele Olym piaden lang angstvallig hadden, bewaakt? „Heja, heja". Drie Zweden zaten kort na de aanvang in de eerste vijf, drie Zweden met een „plan". Wie het zou wezen, wisten ze nog niet, maar zij zouden de naaste be lagers gezamenlijk systematisch vermor zelen terwille .van de blauw-gele vlag van hun „Sverige". Tussen hen in zweef de een Fin (Siltaloppi) en de Amerikaan Ross. Het spel werd voortreffelijk opge voerd: ging Elmsaeter naar voren, dan drukte Sjoestrand het tempo een beetje en zo niet, dan kwam Hagstroem een handje helpen om van,het kluitje ean file të maken. Alles wat nog even gauw Bonte plaatst zich op 200 M. Voor de eindstrijd 100 meter rugslag dames verschenen aan de start Ria van d- Horst (Ned.), Mellon (V.S.), Davies (Austr.), Zimmerman (V.S.), Karen Ha rup (Den.), Novack (Hong.), Dicky van Ekris (NedA en Greetje Galliard (Ned De start'was goed. Karen Harup lag onmiddellijk voor en keerde na 50 meter het eerste. De drie Ned, meisjes waren iets achter gekomen. Op de tweede baan lag de Deense zwemster nog steeds voor, bedreigd door de Amerikaanse Zimmer man en de Australische DaviëS. Van de Nfd.' meiSjes was Ria van der Horst de snelste; ze tikte als vijfde aan. De Neder landse meisjes hebben haar best gedaan maar zij konden niet voldoende snelheid ontwikkelen tegen de andere deelneem sters. De uitslag luidt: 1 Karen Harup (Den.) 1 min. 14.4 sec. (nieuw Olympisch record); 2 Zimmerman (V.S.) 1 min. 16 sec.; Davies (Austr.) 1 min «16-7 sec. 4. Ilona Novack (Hong.) 1 min! 18.4 sec.'; 5 Ria v. d. Horst (Ned.) 1 min. 18.8 sec.; 8 Dicky van Ekris (Ned.) 1 min, 18.9 sec,; 7 Mellon (V.S.) 1 min. 19 sec'; 8 Greetje Galliard (Ned.) 1 min. 19.1 sec. Kievit niet in finale 100 M. rug In de eerste halve finale van de 100 M. rugslag heren lag Kievit op de achtste baan. Na de start nam Stack (V.S.), de wereldrecordhouder, de leiding en hij gaf die niet meer af. Kees Kievit, die als vijfde keerde, kon de eindspurt der andere zwemmers niet bijhouden en ein digde als zevende in de tijd van 1 min. 11.3 sec. Door dit resultaat komt hij niet in de finale. schoolslag Donderdagavond werden vijf series ge zwommen van de 200 meter schoolslag heren, waaraan onze landgenoot Bob Bonte' deelnam. Hij startte in de tweede serie op de achtste baan met naast zich de vlinderende wereldrecordhouder Joe Verdeur Bonte zwom in dit sterke in ternationale milieu uitstekend. Verdeur had reeds op de eerste 50 meter de lei ding genomen met Bonte op de tweede plaats, een van de weinige deelnemers in deze serie, die de orthodoxe slag toe paste. Met zijn sterke beenslag heeft Bob Bonte de tweede positie uitstekend weten te verdedigen en aangezien uit elke serie de nummers een en twee naar de halve eindstrijden overgingen, boekte onze landgenoot een uitnemend succes. Joe Verdeur werd eerste in de tijd van 2 min. 40 sec., een nieuw Olympisch record. Het oude stond op naam van de Japanner Hamuro met 2 min. '42,5 sec., gemaakt in Berlijn 1936. Bonte werd tweede in 2 min. 48.7 sec., juist iets boven de tijd, welke hij bij de Ned. kampioen schappen in Den Haag had gemaakt. 400 M. borstcrawl dames Gistermiddag werden de series 400 meter borstcrawl dames gezwommen, waarvoor geen Nederlandse dames zijn ingeschreven. De series werden gewon nen door Karen Harup (Den.) in 5 min. 31.7 sec.; Cath. Gibson (Eng.) in 5 min. 26.9 sec. en-Brenda Helser (V. S.) itg 5 min. 32 sec. De Deense Greta Anderson raakte in de derde serie, na 200 meter afgelegd te hebben, plotseling bewus teloos. Terwijl de wedstrijd doorging, werd ze op de kant gebracht en op een brancard naar de kleedkamer gebracht, waar ze spoedig weer tot bewustzijn kwam. Ze verklaarde door maagkramp overvallen te' zijn. Zoals men weet, maakt ze deel uit van de Deense ploeg, die hedenavond uitkomt pp de 4 X 100 meter. De einduitslag van het torenspringen luidt: 1. en Olyfhpisch kampioen: Lee (V. S.) 130,05 punten; 2. Harlan (V. S.) 122,30 punten; 3. Capilla (Mexico) 113,52 punten: 4. Brunnhage (Zweden) 108,62 punten; 5. Heatly (Gr.-Britt.) 105,29 punten. 1— in die kopgroep naar binnen wilde, werd resoluut teruggedreven en Ross werd er tegelijk uitgegooid. Zo zaten ze echter om een zekere zege te bereiken nog met die ene armzalige Fin. Geen nood: topspeed luidde het consigne! Maar Siltaloppi liet aanvankelijk niet los en het drietal draaide zo een, twee ronden. Er scheen niets meer te kunnen gebeu-' ren, toen twee Zweden daarna een tiental meters afstand hadden genomen in de laatste baan. Maar de goden waren nog eens extra met hen: Siltaloppi viel in het water en had moeite om er weer uit te komen. Toen zijn ogen open gingen, zag hij drie in plaats van twee Zweden achter elkaar door de finish gaan. Een uiteindelijk daverend succes, majir lichtelijk op het nippertje le en Olympisch kampioen Sjoestrand (Zweden) 9 min. 4.6 sec., 2 Elmsaeter (Zweden) 9 min. 8,2 sec., 3. Hagstroem (Zweden) 9 min. 10 sec., 4. Cuyodo (Frankr.) 9 min. 13.6 sec., 5. Siltaloppi (Finland) 9 min. 19.6 sec, 6. Segeüin (Joegoslavië) 9 min. 20.4 sec. Wint wint weer Zijn grote grijparmen gebogen langs zijn lichaam, zijn nek gekromd, zijn brede kaken centimeters voor zijn profiel, ,zo stond daar onverschillig de winnaar der 400 meter op het podium. „Gone with the Wint" (uit Jamaica) had de titel van het epos geluid, waarin de Amerikaan Whit field meende de hoofdfiguur te kunnen vertolken en -eigenaar te worden van^een dubbele Olympische zege. Doch de zwarte, zware locomotief, die slechts puffend en hortend op gang gekomen was, vond na die eerste 100 a.150 meter zijn cadans terug en het r-hythme der transcontinentale expressen. Als zuig stangen bewogen die benen en zij ver overden meter voor meter op de witte figuur uit de V. S. en op het andere hollende gevaarte van het eiland in de Atlantische Oceaan, McKenley. Steeds langer werden die passen, steeds korter het verschilIn de Olympische recordtijd- Van 46.2 sec. stoomde Winti over de eindstreep. Onaandoenlijk en zelfverzekerd van wege zijn meester schap. Uitsla1. en Olympisch kampioen: Wint (iamaica) 46.2 sec., (Olympisch record geëvenaard); 2. McKenley (Ja maica)-46.4 sec.; 3. Whitfield (V. S.) 46.9 4. Bolen (V. S.) 47.2 sec.; 5. Curottia (Australië) 47.9 sec.; 6. Guida (V. S.) 50.2 sec. Op de Thames te Henley zijn gis teren de Olympische roeiwedstrijden begonnen, waaraan Nederland deel neemt met twee ploegen. De onge stuurde vier van D. D. S. wist zijn heat te winnen en pliatste zich in de halve finale, maar de double scull werd ge slagen doch krijgt heden in de re- pêchages een kans zich ook te plaat sen. De vier zonder stuurman van „De Delftse Sport", Van Suylekom (slagj, Haarsman, Dekker en v. d. Berg (boeg) won zijn heat in de eerste ronde glansrijk van Joegoslavië in de tijd van 6 min. 47.1 sec. Na de start, waarbij de oranjehemden een tempo van 42 sloegen en Joegoslavië van 41, lagen de boten aanvankelijk ge lijk. Eerst na 400meter liepen de Ne derlanders uit. Het tempo, dat zij aan vankelijk wat hadden laten zakken, werd opnieuw verhoogd tot 37 en 38 per mi nuut in tegenstelling tot de Joegoslaviërs, die de race met een gemiddelde van 32 uitroeiden. Na een lengte voorsprong op 750 meter raakte onze tegenstanders door slecht sturen tot tweemaal toe een boei, hetgeen hun echter nauwelijks hinder de. °Vlak voor de 1.000 meterlijn toen de Delftenaren reeds anderhalve lengte voorsprong hadden, sloegen de oranje hemden een spurt en liepen ze met de regelmaat van een klok tot meer dan drie lengten uit. Zij behielden constant een tempo van 38, roeiden lang niet fei - loos, maar effectief en met bijna vier lengten voorsprong gleden zü als eerste door de finish. De tijd van Joegoslavië was b min. o'-i De double scull De Nederlandse double scull Neu- meier en Van der Meer zijn door de BeUen Piessens en Collet met anderhalve lengte geslagen. De tijd der Belgen was 6 min. 50.9 sec., die der Willem III-ers 6 min. 56.1 sec. op de eerste baan Nederland, op de tweede Uruguay en op de derde België van start gingen. Tot ieders verbazing namen de Zuid-Amerikanen de leiding en ze behielden die tot bij de 1.000 me ter lijn. Vlak achter hen streden Neder land en België om de tweede plaats in een tempo van ongeveer 31 slagen par minuut. Op 800 nieter echter sloegen de Belgen plotseling een spurt, ze kwamen van de derde op de tweede plaats en wisten vervolgens 3e leiding van' Uruguay over te nemen. Ook de oranjehemden, die de Belgen op de voet volgden passeerden de Zuid-Amerikanen, die vervolgens ge leidelijk afzakten. Met de Willem III-ers op een halve lengte, verhoogde België opnieuw het tempo. Op 1100 meteï sloe gen Piessens en Collet 36, op 1200 meter zelfs 38 per minuut. Het gevolg was, dat onze Zuiderburen de voorsprong tot an derhalve lengte wisten te vergroten. 500 Meter voor het einde deden Neumeier en Van der Meer een laatste, ietwat wan hopige poging het verloren terrein te herwinnen. Daarbij werden zij wat on achtzaam en met het verhoogde tempo stuurden zij slecht en raakten tot twee maal toe een boei. Van inhalen was toen geen sprake meer en met bijna twee lengten voorsprong gingen de Belgen ais eerste door de finish. Nederland was tweede en Uruguay volgde met drie leng ten daarachter als laatste. Winnaars der heats waren in de vier zonder stuurman: Italië, Ver. Staten, Groot Brittannië en Nederland; in double sculls: Frankrijk, Denemarken, België en Ver. Staten. Er heeft in het Olympische kamp Ux bridge een melkoorlpg gewoed tussen Nederland en België. In het algemeen at de Belgische ploeg vroeger dan de Ne derlandse, waarbij ohze Zuiderburen zo veel flesjes melk opdronken dat er voor onze landgenoten niets overbleef. Iedere deelnemer heeft recht op een flesje, maar onze mede-benelux-ers namen er wel of drie. Het gevolg was woedende protes ten van Nederlandse zijde en erger: *>vat onze landgenoten nu niet rechtmatig kre gen, probeerden zij op onrechtmatige wijze te veroveren teneinde de partijen althans op gelijke voet te brengen. Ten slotte streken de Belgen de vlag op ad vies van een hunner leiders, die het on billijke van de houding zijner landgenoten inzag. Wie weet is de maagpijn van de gehele Belgische ploeg wel een ad rem voorbeeld van° „ook gestolen melk gedijt niet". In ieder geval hebben veel Belgische spor ters last van hun maag, en Gaston Reiff de geweldenaar van de 5.000 meter heeft er zelfs van af moeten zien om de 1500 meter te lopen. Wat voor Reiff ver velend maar voor zijn concurrenten o.w.. Wim Slijkhuis de andere kant van de medaille is. Alex Jany, het Franse zwemfenomeen dat keer op keer de superioriteit van Amerikanen en Hongaren moet onder vinden (wat helemaal niet goed is voor zijn gevoel van eigenwaarde), heeft ver klaard, dat hij aan voedselvergiftiging lijdt en sinds zijn "eerste maaltijd op En gelse bodem ziek is en niets meer eet. Als iemand anders dat zegt, gelooft men het direct, maar nu de braniemaker Jany: „Ik ben er zeker van te winnen" het zegt lijkt het op een smoesje. De Nederlandse wielrenners en boksers vonden bij hun aankomst in het Olym pisch kamp Uxbridge de voor hen gere serveerde kamers bezet door Franse deel nemers die weigerden plaats te maken. Zelfs „Karei de Grote" stond machteloos. De gisteren gespeelde wedstrijden voor het waterpolo-tournooi brachten de vol gende uitslagen: Nederland-Zweden 5-3; Italië-Frankrijk 5-2; Bel'gie-Spanje 4-1. De stand is nu; Groep K: Nederland 5 punten uit 3 wedstrijden; België 4 uit 3; Zweden 3 uit 3; Spanje 0 uit 3. Groep L: Italië 4 uit 2; Hongarije 4 uit 3; Frankrijk 1 uit 3: Egypte 1 uit 2. Nederland, België, Italië en Hongarije plaatsen zich,dus in de halve eindstrijden. In de eerste helft was Nederland meer in de aanval doch tot tweemaal toe ging een schot tegen de staander en eenmaal •schoot Smol naast. Het eerste doelpunt kwam van de midachter Spanberg, die een pass van Ake Julin benutte (0i). Doch slechts korte tijd daarna speelde Korevaar de bal naar Ruimschotel, die met een boog de bal in de hoek van het doel werkte (11). Direct na rust kreeg Ruimschotel ge legenheid op te zwemmen en via Kore vaar ging de bal weer in het Zweedse doel (21). Geen minuut later kun Korevaar weer inschieten (3j.) De Nederlanders waren natuurlijk enthousiast door deze voorsprong doch tevens werd daardoor een grote fout ge maakt. De leiding raadde de jongens aan het verder kalm aan te doen, hetgeen zij ook deden, terwijl er nog verscheidene minuten moest worden gespeeld. Het ge volg was dan ook, dat de Zweden daar gebruik van maakten. Rolf Julin kon na een corner met een 'kopbal in de hoek de stand op 32 brengen en Ake Julin benutte een fout van Korevaar, die zijn tegenstander vrij liet (33). Het idee dat gewonnen moest worden beving de Nederlandse ploeg echter weer en na een prachtige aanval maakt Smol het vierde doelpunt. En nogmaals kwa men de oranjebroekjes opzetten en na samenspel van de drie voorhoedespelers vergrootte Vwi Feggelen de voorrprong tot 53 De indeling van de wedstrijden voor de eindstrijdpoule is als volgt: Vrijdag 19.45 uur NederlandHongarije (scheids rechter Scott); 20.20 uur BelgiëItalië. Zaterdag 7 Augustus 15.30 uur Neder landItalië; 16.15 uur BelgiëHongarijë. De verdere resultaten van de Neder landse deelnemers aan het worstelen Grieks-Romeinse stijl luiden; Licht midden-gewicht: Schouten ver liest van de Zweed Andergon en trekt terug vóór de derde ronde op zich De uitslagen van gisteren luiden; PakistanFrankrijk 31, België Denemarken 21, AfghanistanZwitser land 11, Groot-BritanniëVer. Staten 11—0. DO" stand in groep C is thans: gesp. gew. gel. vrl. p. doelp. 14— 2 10— 2 4— 7 3— 7 4—17 Pakistan 3 3 Nederland 3 3 België 3 1 Frankrijk 3. 1 Denemarken .4 1 Pakistan en,Nederland gaan over naar de halve finale. Zaterdagavond zal over Hilversum I (301 M.) van 18.00—19.20 uur een repor tage dour de K.R.O. worden gegeven vén de° hockey-wedstrijd Nederland-Pakistan. Naar wij vernemen, speelt India een landenwedstrijd tégen het Nederlands hockey-elftal op Zaterdag 21 Augustus te Amsterdam. Pakistan komt op 26 ^.ug. te Den Haag (Houtrust) tegen de Neder landse ploeg uit. In de personele wedstrijden floret wist Terweer de tweede ronde te bereiken, waariq hij met twee overwinningen de zesde "plaats bezette, waardoor hij uit geschakeld was. Zoet en Kuypers vielen reeds in de eerste ronde af. De einduitslag werd: 1. en Oympisch kampioen Buhan (Frankrijk) 7 overw., 2. d'Oriola (Frank rijk) 5 overw., 3. Maszlay (Hongarije) 4 overw., 4. Lloyd (Gr. Britt.) 4 overw., 5. Bougnol (Frankrijk) 3 overw. In arren moede hebben onze mannen er gens anders overnacht, maar de heer Lotsy zet de strijd bij daglicht voort. Op de receptie bij de Engelse konink ljjkc familie waren ook de Zuidafrikanen Taljaard en Estman uitgenodigd. Het feest ging echter niet door, omdat de wasserij verzuimde de witte overhemden van de heren op tijd terug te bezorgen. In de tweede ronde Grieks-Romeins worstelen werd de'wedstrijd tussen de Noor Maerlie en de Deen Lesjrowitz dooi de scheidsrechter gestaakt omdat hij hoor- de dat de beide mannen onder de wed- strijd een gesprek voerden. Reg Harris is in genade weer aangeno men door de Britse Olympische wieler- commissie. Hij had geweigerd deel te ne men aan de centrale training te Londen, omdat hij zich alleen thuis in eigen om geving in goede conditie voelde. En bo vendien, zei hij, heeft de commissie zich nooit voor mijn training geïnteresseerd, zodat ik ook nu doe wat ik zelf het best voor mijn vorm acht. Hier te kort en daar te lang, maar het startverbod van Harris is toch ingetrokken. Natuurlijk; wel eens van heet opgediende doch koud gegeten pap gehoord En bovendien, nu ook Mau reen Gardner op de dameshorden geen goud heeft veroverd, is de wielrenner Harris (wereldkampi°en amateurs op de sprint) zo ongeveer Engeland's enige gou- den-plak-troef, 1 pers. 54.20,2 pers. 72.40 Math«ness«rpl«in 29 - R'dam medisch advies wegens een pees-ontste king in de enkel; vedergewicht: H. Dijk verliest van de Egyptenaar Kandil Seyed met 1—3 straf- punten en verliest van de Fin Talosea op touché, zodat hij 7 strafpunten heeft en is uitgeschakeld; middengewjcht: De Groot verliest van de Turk Tayfur en van de Hongaar Ne- meti, zodat hij 6 strafpunten heeft en is uitgeschakeld; lichtgewicht: Munnikes wint op touché van de Belg Rombaut en verliest op pünten van de Fin Vertanen. Met slechts drie strafpunten gaat hij toch over naar de volgende ronde. In deze vierde ronde verliest hij echter op touché Van de Hon gaar Frerencz, zodat alle Nederlandse worstelaars zijn uitgeschakeld. Athletiek: 4 x 100 meter dames estafette (series en finale); 4 x 100 meter estafette heren (finale); hoogspringen daïnes (finale); 4 x 400 meter estafette heren (finale); 10.000 meter snelwandelen (finale); Marathon-loop. Zwemmen: 200 meter schoolslag heren (finale); 400 meter vrije slag dames (finale); 1500 meter heren (finale); waterpolo. Wielrennen? 1000 meter sprint (series en herkansingen; 4C00 M. ploeg-achtervolging (series en kwart-finales); 2000 meter tandem (series en herkansing). Hockey Nederland—Pakistan ZwitserlandVer-, Staten, Groot- Britannië—Afghanistan, Frankrijk België. Roeien: demi-finales. Zeilen: dagelijkse race voor alle klassen. Schermendegeft individueel (eerste en tweede ronde). Boksen: eliminatie-wedstrijden. R adio-uitzendiingen Hilversum ,J (301 M.): 7.20—7.45; 19.15—20.00; 22.30—23.00. Hilversum II (415 M.): 12.33 12.48; 15.00—18.00. B.B.C. (342.1 M.): 21.15—21.20. BBC, (1500 en 261.1 M.): 22.15- 22.30. Voorts uitslagen in de gewone nieuwsuitzendingen. Weerverwachting door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot Zaterdagavond. Matige en langs de Waddenkust nf en toe vrij krachtige wind tussen Oost en Zuid. Wisselend bewolkt i met enkele plaatselijke buien, hier en daar met onweer. Weinig verande- ring in temperatuur. 7 Aug. Zon op 5.10 uur, onder 20.20 uur; maan op 7.59 uur, onder 21.46 uur. In de derde serie op de 400 M. vrije slag dames bleek een van de Deense favorieten, Greta Andersen, kort na de start volledig uitgeput. Op de foto wordt Greta door de Deense supporters uit het water gehaald. (Van onze speciale ver'slaggever). Dertien telefoons ratelen, en blijven maar ratelen, drie en twintig juffrouwen rennen zenuwachtig heen en weer, 'r stuk of vijftig journalisten uit alle oor den vloeken i*i alle talen. Dat is het beeld van Upper Brook Street 37, het Opper-Pèrs-Centrum. Het enige Wat wjj er thans van weten, is dat niemand er iets van weet. Wij moesten specialisten tickets hebben vqor onze „rechterhand" géén levend wezen is in staat deze Spelen in z'n dooie eentje te verwerken en kwamen juist van Wembley, maar op Wembley zei men: „die vindt U in Upper Brook Street". En in Upper Brook Street ging men ons toen bij wijze van troost mededeelen „Die liggen op Wömbley". Zo rent een leger journalisten nu al drie dagen vice-versa tussen deze twea (mijlen van elkaar gelegen) centra en De resultaten der Ned. deelnemers aan de Olympische zeilwedstrijden wa ren op de derde dag: Swallow-klasse: De Vries Lentsch zes de; firefly: De Jong zeventiende: star. Bob Maas vijfde; draken: Jonker ze vende. Totaal klassement: swallow: de Vries Lentsch, twaalfde; firefly: De Jong ne gende; star: Bob Maas viMde; draken: ©IOÉ.6 als wij niét voor een Olympische medail le in aanmerking komen en Slijkhuis wèl, moet zulks als een omissie worden gekenschetst. Nu heeft Lord Burghley, de vier honderd meter horden-winna van Amsterdam en thans leider Olympische organisatie, ons gis e p een kokteel-partijtje gevraag mentie te betrachten bij maar de kokteels waren (gelukkig) ba- ter dan z'n smoesje. 'In deze hitte snakt men naar een bad. 's Zomers zwemmen wij altijd 's och tends vroeg in het zwembad in de Mau- ritskade, dan kunnen wij weer tegen een stootje. Met de Empire Pool zo dicht in de buurt scheen er evenmin een pro bleem te wezen want wij bevolken Wem bley ree4f bij het ochtendkrieken, en met het „air" van respectievelijk Jany en Ne van Vliet begaven wij ons (met Ma- thilde) naar de „Pool" der natheid. W'j hadden echter nauwelijks een paar baan tjes gezwommen (zij het ver boven Olym pische record-tüd) toen een suppoost ging vertellen dat het bad nog niet voor training geopend was. Hij vergat blijk baar het achterdeurtje. Maar wij voel den ons op onze leeftijd en met onze omvang gevleid te worden aangezien voor „Olympic Competitor". Dit streel de ons meer dan de „Nederlandse Leeuw", als wij die hadden. Namen Een Fransch journalist hield ons juist even aan de praat: hoe wij die „sliqui" vonden? Nu zijn wij vrij goed bekend met Franse likeuren maar wij hadden (zogezegd) nog nooit „sliqui" gedron ken, doch op zo'n moment laten wij ons nimmer kennen en zeide „trés deli- cieux!" Deze opinie scheen niet te klop pen, want hij zei „et trés Vite". Het mis verstand was gauw opgelost: de „sli qui" was.Slijkhuis. De jaarlijkse bondswedstrijden, uitge- schreven en georganiseerd door de Kon. Ned Schaakbond, worden dit jaar te 's-Gravenhage gehouden. Bijna 300 scha kers zullen in de week van 9-13 Aug. op de 64 velden slag leveren. Er wordt dagelijks gespeeld, zowel 's morgens als 's avonds in café-restaurant Houtrust. In de middag worden de afgebroken partijen uitgespeeld. De hoofdgroep (8 deelnemers) en de match om het kam pioenschap van Nederland tussen de dames Heemskerk (titelhoudster) en Roodzand, beginnen reeds op Vrijdag 6 Aug. Er wordt dan gespeeld in het Nationaal Schaakgebouw te Den Haag. De hoofdgroep is als volgt samenge steld: J. G. Baay (Haarlem). H. Bunt (Groningen), B. F. M. Grapperhaus (Heemstede), C. Groeneveld (Aalten), drs. Th. C L. Kok (Utrecht), mr E Mud>er (Rotterdam), dr. F. D. Stumpers (Eind hoven) en J. Visser (Utrecht.) Wegens regen kwam er geen beslis sing in de wedstrijd der Australiërs te gen Glamorgan. Glamorgan scoorde 187 hetgeen de Australiërs met 213 voor 3 beantwoordden, toen verregende de zaak geheel. Spannend was de match Sussex —Middlesex; de eerste sloot op ^78 voor 7 waarna het laatste Middlesex-wicket viel op 377. Kent 390 voor 9 draw met Hampshire 163 en 228 voor 5; Leicester 127 en 309 voor 5 wint van Norths 160 en 94; Gloucester 379 vobr 8 draw met so- merset 190 en 133 voor 5; Surrey 234 en 60 voor 2 wint van Notts 104 en 187; Yorkshire 359 en 241 voor 5 draw me" Lancashire 361 voor 6; Worcester 270 en 293 wint van Essex 131 en 2ü8; Derby shire 99 en 120 voor 0 draw met War- wich 227. Dertashire leidt nog met 136 uit 20, tegen Glamorgan 132 uit 19. Maandagavond a.s. om 8 uur speelt V.UC aan de Schenkkade een wedstrijd tegen het Olympisch elftal van India. V.U.C. verschijnt met het volledige elftal.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1948 | | pagina 2