Van Westerse naar Atlantische Unie Clay beantwoordt de klacht der Duitse bisschoppen v. d. Arend LEDEREN KLEDING KUNSTGEBITTEN BEN MALTHA v t r\i nette Leerling-Verkoopster goede Opticien Lederen kleding Na de ramp van Prestwick De oorlogstribunalen Ihet motorpaleis Kleermakers- inventaris Verkoop een goed artikel.... j VRIJDAG 29 OCTOBER 1948 PAfclNA 6 Sm® WEST-EUROPESE NEUTRA- LITEIT MOEILIJK? Zelfhandhaving en verdediging het enige doel PRIJSVERLAGING ELECTRO- TECHNISCHE WERK ZAAMHEDEN GAS UIT DUITSLAND DOUGLAS HYDE NAAR NEDERLAND EduardW.v. Vliet f 132.50 GRAFVERZORGING BEPLANTING Uni-blouse, prima u n__ wol,moderne tinten I V/D Maten 38 tjm 46 JLO» Zuiver wollen klok- rok in de maten 38 Urn 44. Slechts n\ 1 1 JONGEDAMES-JAPONNEN I liy») Zuiver wol, modernste tinten J-V. jn de maten 10, 12 en 14 New Look blouse in diverse tinten Maten 38 t/m 46 Sportieve rok in een vlotte, frisse ruit. Maten 33-44 4 Zuiver wollen jaPon div. moderne kleu ren. Maten 14-16-18 tv"J -zijden japon in warme herfsttin- Maten 16-18-20 Spoed WONINGRUIL Den Helder Schiedam Lederen Jassen Wl. PLAATS EEN KAMPIOEN! EENWBMAPPmn HOOGSTRAAT 91 Optiek - Foto - Kino Petsoneel gevraagd Dienstaanbiedingen Goederen gevraagd Goederen aangeboden Huizen en Kamers Lessen Handel en Sedrijl Diversen Openlijk dank HET VOLMAAKTE ZWITSERSE HORLOGE CROTER KEUSLACERPRIJS! In geheel West-Europa heerst grote vol doening, nu nog slechts de laatste stap behoeft te worden gezet voor de totstand koming van de Atlantische Unie, d.w.z. het defensief verbond tussen de Westerse Unie aan deze, en de Verenigde Staten en Canada aan gene zijde van de Atlantische Oceaan Die laatste stap zal intussen nog enige tijd op zich laten wachten, want hij zal moéten worden gezet door het volgende congres, d.w.z. in de eerste maanden van het komende jaar. Maar men is zó overtuigd, dat de Unie binnen kort een voldongen feit zal worden, dat reeds alle voorbereidende maatregelen worden getroffen om geheel gereed te zijn, als de nieuwe president zijn handte kening zal zetten onder het document, dat waarschijnlijk van beslissende betekenis voor de zelfhandhaving van het Westen zal blijken te zijn. Uit de tot dusverre gepubliceerde be richten zou men kunnen opmaken, dat een belangrijke passage aan de raadple-' ging van de bondgenoten onder elkaar zal zijn gewijd. Een paragraaf, welke door velen in het Westen van zeer hoog belang wordt geacht. Want al wordt door velen als een axioma aangenomen, dat, mocht het ooit tot een derde wereldoor log komen, de Russische troepen binnen de kortst mogelijke tijd geheel West- Europa tot aan de Noordzee en de Atlan tische Oceaan zouden hebben bezet, er zijn er toch ook, zowel onder de politici als onder de militairen, die het verre van onwaarschijnlijk achten, dat Rusland in het bedoelde geval op de ver vooruitge schoven grenzen van zijn satellietstaten en van Oost-Duitsland een zuivere defen sieve tactiek zou volgen, om alle mili taire kracht op het Nabije en het Verre Oosten en op Zuid-Oost-Azië te -kunnen concentreren. Wij hebben hier met een mogelijk heid te maken, welke het Westen zeker niet buiten zijn beschouwingen en bere keningen kan laten. En welke dan ook besproken wordt. Het valt op, dat op de Russische militaire academies bijzondere aandacht wordt gewijd aan het boek over de Russische strategie van generaal Koe- ropatkin, eens de opperbevelhebber in de voor Rusland zo fatale Russisch-Japanse oorlog. In dit werk, waaraan thans nog 400 lesuren worden gewijd, wordt juist de thesis van een defensief in het Westen en volle actie in het Oosten gesteld en verdedigd. Dit is natuurlijk geen strikt bewijs, dat Moskou zich aan deze stelling zal houden: in een oorlog wordt alleen de eerste stap doelbewust gezet, en hangt al het overige practisch van de ontwik keling der operaties af; maar men kan deze eventualiteit ook niet zonder meer van de hand wijzeh. Zwakte trekt altijd het oorlogsgevaar aan; kracht vermindert het automatisch. Als dus het Westen zich sterk maakt, zo sterk dat het Oosten bij een aanval grote risico's zon nemen, dan wordt de kans van agressie ook vanzelf geringer. An derzijds dringt een Westen, dat een sterk gewapende neutraliteit zou beoefenen, dus sterk genoeg zou zijn om eeh offen sief af te slaan en zelfs om met de grote bondgenoot Amerika een oorlog te win nen, het oorlogsgevaar in de gehele we reld vanzelf sterk op de achtergrond. Elk land waar ook, heeft dus voordeel bij een sterk West-Europa. Het typische karakter van de Westerse Unie is. dat zij met de hulp van Amerika alle defensieve krachten der vijf partner- landen samenbundelt tot zelfhandhaving; agressieve of offensieve bedoelingen zijn haar volkomen vreemd. Ook de Atlan tische Unie is een zuiver defensief ver drag Maar laat het de mogelijkheid van een Epropese neutraliteit, welke overi gens zelfs voor de Verenigde Staten van de allerhoogste betekenis zou kunnen zijn, open? Natuurlijk zou geen offer te groot mogen zijn, als het om zijn of niet zijn van het Westen, dus ook van Ameri ka, zou gaan. Maar we kunnen ons ge vallen indenken, dat de offers: vernieti ging van de West-Europese mensheid en van alle cultuur- en technische schatten van verleden en heden in geen verhou ding zouden staan tot de geringe voor delen," welke Amerika van een West- Europese deelneming aan een eventuele oorlog zou hebben. Daarom is beraad steeds goed, en is het noodzakelijk, dat dit ook in het verdrag wordt vastgelegd West-Europa is tot het uiterste bereid, het moet zich daartoe gereed maken; wijl het slechts zuiver verdedigende doelein den nastreeft, kan hét dit met gerust geweten doen. Maar het heeft ook- de plicht nauwkeurig te overwegen, wat noodzakelijk, wat gewenst, maar ook wat te roekeloos zou zijn. Washington zal dit volkomen begrijpen. Voor de Noordelijke en Zuidelijke vleu gel, welke eigenlijk bij de Westerse Unie behoren, zal een nauwkeurige kennis van lasten en verplichtingen het ook makke lijker maken tot aansluiting over te gaan, zodra het geschikte ogenblik daarvoor is aangebroken. Noorwegen en Denemarken zijn daartoe bereid, maar in Italië neemt men een sterke aarzeling waar. Er zijn brede kringen, die menen, dat de Euro pese federatie zich tot economische sa menwerking moet beperken, in geen ge val echter tot militaire bindingen mag overgaan. De katholieke minister-presi dent de Gasperi is echter consequent: zelfhandhaving is noodzakelijk, maar daartoe kan militaire verdediging nodig zijn. Dat is het standpunt van het gehele Westen, dat de oorlog van ganser harte verafschuwt, al ware het slechts, wijl de oorlog de vernietiging van geheel West- Europa zou betekenen. Op 5 November a.s. treedt een prijzen- beschikking in werking, waarin de marges op materiaal en de opslagpercentages op de uurlonen, welke de installateurs in re kening mogen brengen, nader worden ge. regeld. De laatstgenoemde opslagen zijn verwerkt in vaste uurprijzen voor de ver schillende categorieën van werknemers, overeenkomstig de loonregeling voor deze branche. De regeling komt neer op een niet onbelangrijke verlaging. Dit zal voor al ook bij de kosten voor nieuwbouw tot uiting komen. De regering van Noord-Rijnland Westfalen deelt mede, dat spoedig twee pijpleidingen naar Nederland zullen wor den gelegd voor het leveren van gas uit het Ruhrgebied. Een woordvoerder ver klaarde dat een.dezer leidingen zal leiden van Emmerich naar Doetinchem, de an dere van Bocholt naar Aalten. Velen der inzittenden van de Constel lation „Nijmegen", die verleden week nabij Prestwick in Schotland om het leven kwamen, zijn gisteren hier in hun woonplaats ter aarde besteld. En overal Waren de belangstelling en het mede leven overweldigend. De begrafenis van generaal-majoor G. J. Sas op Westerveld geschiedde met militaire eer. De kist was gedekt door de Nederlandse vlag en werd gevolgd door een groot aantal binnen- en buitenlandse autoriteiten, onder wie de oud-comman dant van het Veldleger, generaal Winkel man en de militaire attaché's van Canada en België. Kolonel Calmeijer, chef van het kabi net van de minister van Oorlog, herdacht het belangrijke werk, dat de overledene in de jaren voor de oorlog bij de mili taire missie bekleed heeft. Hierna voer den nog het woord de oud-commandant van het Veldleger, generaal jhr. W. Röell en de heer Heek namens het ministerie van Buitenlandse Zaken. Op de nieuwe algemene begraafplaats van Naarden werd afscheid genomen van drie slachtoffers van de vliegramp, nl. de bankier E. Fuld, één der oprichters van de K.L.M., en diens vrouw en dochter. Groot was de belangstelling, voorname lijk uit luchtvaart- en bankierskringen. Onder hen bevonden zich de heren A. Pierson, dr. ir. M. H. Damme, dr. A. Ples- man en J. Martin. Aan de groeve sprak ds. F. Oort een kort woord, waarna het Onze Vader gebeden werd. Hierna trok een lange stoet van aanwezigen langs de geopende graven. Te Sassenheim, waar de gebr. A. en W. H. Philippo begraven werden, was de be langstelling zo groot, dat de rouwdienst in de Ger. kerk plaats had, omdat de be graafplaats te- klein was. Vele zaken vrienden en vertegenwoordigers van ver schillende organisaties waren aanwezig. Op verzoek van de familie vonden geen toespraken plaats, maar hield al leen ds. Kuiper een indrukwekkende toespraak. De boordwerktuigkundige Timmer, werd te Veenhuizen en boordwerktuig kundige Beukenkamp te Zorgvlied bij Amsterdam ter aarde besteld. Ook hier was de belangstelling zeer groot. Te 's-Gravenhage is de omgekomen steward J. C. Mink op de begraafplaats „Nieuw Eik en Duinen" de laatste eer bewezen .waarbij een twaalftal collega's als slippendragers fungeerde. Het stoffelijk overschot van de 25-ja- rige stewardess, Elsie A. M. Fey, die in het ziekenhuis te Kilmarnock was over leden, is gisteren te Tilburg ter aarde besteld. In de parochiekerk van de Ring baan-West werd de H. Mis van Reauiem opgedragen door pastoor J. Klijn. Langs een haag van stewardessen en een dele gatie van het luchtvaartpersoneel werd het stoffelijk overschot dat bedekt was met tal van kransen, o.a. van de Vere niging van K.L.M.-stewardessen, de am bassadeur der V. S. en de directie der K. L M., de kerk binnengedragen. De absoute op het kerkhof werd verricht door een der parochie-geestelijken. Op de weg. welke de stoet volgde, hadden zich langs de kanten honderden belang stellenden geschaard. De begrafenis van de tweede steward van de „Nijmegen" H. van Overbeek, vond op de begraafplaats Zuilen te Breda plaats. Overvol was het kerkgebouw, toen pastoor J. P. Antonissen te ruim 10 uur de Requiemmis celebreerde. Burge meester mr. dr. Cl. Prinsen woonde o.m. de uitvaart bij. Ook waren enige Schotse arbeiders uit Tarboltbn, die het slacht offer tijdens het stervensuur hadden bij gestaan, aanwezig. De absoute werd op de begraafplaats verricht door pastoor Antonissen, waarna door gezagvoerder Bouter namens de K.L.M. een woord van afscheid is gesproken. De bekende Engelse journalist Uou- glas Hyde, die tot 18 Maart 1948 nieuws- redacteur was van het communistische dagblad Daily Worker en daarna over ging tot het katholicisme, zal van 3 tot 18 November naar Nederland komen. In verschillende steden van ons land o.a. in Eindhoven, Haarlem, Utrecht en Delft zal hij in besloten kring voordrachten houden over de redenen, die hem er toe hebben gebracht het communisme vaar wel te zeggen en katholiek te worden. Dezer dagen zal door het Jandelijk secretariaat der Kath. Actie te Heem stede een brochure worden uitgegeven van Douglas Hyde, getiteld ,,Van com munist tot katholiek." De laatste drie tollen in Overijssel, nl. die aan de Gravenallee te Almelo, die bij kasteel Westerflier te Diepenheim en die aan de Hagensteeg te Heino, zullen waarschijnlijk eerlang worden opgeheven. Ged. Staten zijn daarover met de rechthebbenden tot overeen stemming gekomen. Generaal Clay, de Amerikaanse mili taire gouverneur in Duitsland, heeft in een schrijven geantwoord op het memo randum van de Duitse bisschopsconfe rentie van Fulda, dat hem door kardinaal Frings was gezonden, betreffende de processen tegen oorlogsmisdadigers te Neurenberg en Dachau. In zijn antwoord neemt generaal Clay stelling ten aanzien van de verschillende punten van het memorandum. Waar het memorandum spreekt van bijzondere rechtbanken en een uitzonde ringsgerecht, dat uitsluitend op Duitsers toegepast zou worden en vaststelt, dat de rechtbanken van Neurenberg een tot nu toe in Duitsland onbekend recht gespro ken hebben, wijst Clay op de bepalingen van de overeenkomst van Londen en van 8 Augustus 1945, op het handvest van het internationale militaire gerechtshof en op wet no. 10 betreffende de controleraad, welke het recht vastleggen, waarnaar bij de processen tegen oorlogsmisdadigers ge handeld werd. De beslissing van het internationale militaire gerechtshof maakt duidelijk, dat deze documenten de weerspiegeling zijn van fundamentele rechtsbeginselen, welke internationaal erkend zijn.- Zo de vorm der statuten, welke daaraan verleend werd, ook nieuw is, dan werd het daarin uitgedrukte recht reeds vroeger in brede kringen erkend. Niet minder dan 23 naties hebben formeel haar instemming betuigd met de overeenkomst van 8 Aug 1945 en genoemd handvest. Zoals het in ternationale gerechtshof verklaarde, „is het handvest niet een willekeurige uit oefening van d.e macht door de overwin nende volkeren. Het is de uitdrukking van het internationale recht, zoals dit ten tijde van zijn totstandkoming bestond". Wat betreft het uitspreken van zware straffen over personen, omdat dezen wet ten en bepalingen van hun eigen regering goedkeurden en hogere bevelen uitvoer den: zowel het handvest van het inter nationale militaire gerechtshof als de we* op de controleraad hebben erin voorzien, dat noch een ambt, noch de gehoorzaam heid aan bevelen van meerderen eer persoon vrijpleiten van zijn verantwoor delijkheid voor misdadige handelingen. hoewel op grond van deze laatste om standigheid een vermindering der straf in overweging kan worden genomen. Wat voorts betreft zogenaamdé ver schillen bij de rechtbanken in haar waar dering van feiten en bij de interpretatie van het recht, evenals een ontbrekende eensgezindheid bij het uitspreken van de vonnissen, deze gevallen worden zorg vuldig geverifieerd alvorens het vonnis bekrachtigd wordt. Niet twee gevallen, zijn identiek. In de gevallen, die tot nu toe geverifieerd werden, is het gewicht van de getuigenverklaringen overwel digend geweest. „Ik kan niet anders dan met een goed geweten vaststellen, dat de tot nu toe gevelde vonnissen rechtvaardig zijn ge weest en met de bijzonderheid van ieder geval overeen kwamen", aldus Clay. Ten aanzien van het voorstel, de oe- klaagde het recht op cassatie toe te staan en voor dit doel een hoogste beroeps instantie in te stellen, merkt Clay op: „Wat het voorstel aangaande een cassatie procedure betreft: wij hebben ons slechts gehouden aan de bepalingen van hee handvest van het internationale militaire gerechtshof. Ik kan niet geloven, dat een procedure, welke een zo algemene inter nationale billijking gevonden heeft, onderworpen kan worden aan een ern stige critiek. Wij hebben als rechters voor onze tribunalen de beste beschikbare mannen van enige van onze hoogste ge rechtshoven gekozen en ik heb een vol ledig vertrouwen in hun onkreukbaarheid en bevoegdheid, om een eerlijke en niet- beïnvloede beslissing te nemen. Tenslotte zou het hoogste federale ge rechtshof van de Ver. Staten reeds daar om niet in aanmerking komen als cassa tie-instantie voor deze gevallen, omdat ingevolge de grondwet en het statuut van de Ver. Staten zulk een jurisdictie niet bestaat. Ingevolge hiérvan moge Ik verklaren, dat de tribunalen voor oorlogsmisdadigers in het belang van de hoogstaande recht spraak werden opgericht alsmede in de hoop, dat de wereld hun bijdrage tot de vrede zou erkennen.en dat zij een af schrikwekkend midael' zouden vormen voor toekomstige aanvallers". Zaterdag 30 October a.s. hoopt onze lieve Dochter en Zuster Z. M. ADRIAN A (in de wereld mej. Willy Weeber) haar plechtige professie te doen in de Congre gatie van de Eerw. Zus ters Augustinessen te Heemstede. Uit aller naam: B. J. WEEBER en .familie Delft, 29 Oct. 1948. Buiten Vatersloot 263. Herenjassen f 150.75 Jekkers t 109.75 damesmantels t 145.35 Verder: Broeken vesten caps handschoenen enz. SPORTW ARENHUIS Van ouds: Nederlands grootste speciaalzaak in lederen kleding Stationsweg 13 tel. 114312, Den Haag REPARATIES ln een uur klaar CLAES DE VRIESELAAN 21 b ROTTERDAM TEL. 37519 Een pracht RUND-BOX JAS vanaf onverslijtbaar Wij verkopen alleen merkkleding met garantie Rotterdam - Telef. 24313 hoek Wcste Wagenstraat REGELMATIGE en A. W1TTKAMPF, Tuinarchitect Vlaardlngerdijk 359, Tel. 67168 Huis Den Helder op le st., huur f 45.p. m., bev. ka mer en suite, serre, keuk., gang, vest.boven 2 gr. slaapk., 1 kl. slaapk., badk., m. geyser, gr. zolder, v. en achter fl. tuin, geheel vrije woning ruilen voor idem te Schiedam, ook op goede stand, liefst Singel of Laan. Bevr. Singel 156. Den Helder Mantels - Jekkers I Vesten - Broeken Nederlands grootste Speciaalzaak. De beste jas voor de laagste prijs. Keuze uit 10 0 U stuks, alléén ln I R'dam, Schepenstraat 111 Blijdorp. KANTOORBOEKHANDEL MT URIUS vraagt een beneden de 18 jaar. Bekendheid met machineschrijven strekt tot aanbeveling. Sollicitaties: LANGE HAVEN 77 SCHIEDAM. WEDEROM ONTVANGEN Zwitserse Aluminiumpannen, Fluitketels, Wonderbakpannen enz. Engelse Tafelmessen, roestvrij staal met witte heften. GASSTRAALKACHELS f 32.50 Maandag 1 November de gehele dag GESLOTEN HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN ^4067 Gaat het om een betrekking, zoekt U iets of hebt wat aan te bieden enz. raadpleeg deze rubriek of KAMPIOENEN kunnen worden opgegeven aan onze fatoren •n Agenten. een iïooiï meer h vernieuwei Gebruik hei goed! Help en bescherm heh mei een goede BR!U dus ANCRE15 STENEN. ANTI MAGNETISCH NIEUWE LUXE MODELLEN* IN CHROOM OF GOUD PLAÖtlE SCHRIFT. GARANTIE ALLEEN OP VERGUNNING umpiM 20 woorden f 1.—, woord meer 5 ets. extra tot een maximum van 50 woorden bij vooruitbetaling k Net R. K. Meisje gevraagd van 8 tot 4 u. Julianalaan 7, Delft. Gevraagd huisnaaister voor nieuw- en verstelwerk. Schief- baanlaan 59b, Rotterdam, Wij vragen voor alle afdelingen nette meisjes m. of z. vakken nis. Licht werk, prettige werk kring. goed loon. Aanmelden dag. 94, Wasserij J. L. Wil- lems. Achterhaven 10. R'dam telefoon 35240. Net dagmeisje gevraagd, goede beloning, aangename werkkring Mevr. kuypers, Statensingel 169a, Rotterdam. Net meisje gevraagd van 8 tot 2 uur. A. J. v. Wageningen. Jae. Catsstraat 70. Delft. Bijverdienste gevraagd. Jon geman, ln bezit van schrijf machine en Middenstands-dipl. heeft 2 3 avonden per week chikbaar voor verrichten a administratief werk. liefst huiswerk. Br. onder no. S-2786 hu r -j van dit blad. Thw werk gevraagd. Liefst ad.- ir Is tra tie of breiwerk. Br. no. B 8285 bur. van dit blad. B.z.a. Bakker, ook voor nood hulp. Brieven onder no. H-237 bureau van dit blad. Te koop gevraagd een cylinder schrijfbureau. L. J. Arkesteiln Dijkhoornseweg C 193, Den Hoorn. Alle soorten en merken Naai machines. Defect geen bezwaar Groqn's Naaimachinehandel Vierambachtsstraat 114, Rotter dam, Telefoon 36653. Te koop licht motorrijwiel 125 c.c. merk Eysink, te bevragen Puntstraat 15b, Rotterdam-W. 2 pers. eiken ledikant, spiraal, bed, linnenkast, buffet, 2 faut., 4 stoelen, wascommode. Br. 6066 Adv. Bur. Zaagmolenstraat 47, Rotterdam. Te oop zw. kruissn. Piano. Te bez. Zaterdag na de middag Mijnsherenlaan 56d, R'dam-Z. Mooi damesrijwiel f 65.—. He ren-, meisjes- en jongensrijwiel a f 50.p. stuk. Wateringhe- straat 12 (Noordlingel) K'dam ,Het Bruidshuis" verhuurt compl. Bruidstoiletten, chique Avondjaponnen, witte en zil vervoscapes. zwarte Herenkle ding ook New Look. Aleidis- straat 74b, Tel. 36310, R'dam-Z. Te koop jongenswinterjas leeftijd 1214 jaar f 15.Boer- havelaan 27 a, Schiedam. Woningruil.\ Spoed! Woning aangeboden te Geertruidenberg nabij Breda in ruil voor woning Rotterdam-Zuid, liefst Charlois Br. no. B 8298 bur. van dit blad Gevraagd net kosthuis voor jongeman, met huiselijk ver keer, bij jj^articulier, liefst Rot terdam-west. Brieven onder no. H-230 bur. van dit blad. Frans: Spraakkunst, conv., corr., door ervaren leraar, be ëdigd vertaler. J. J- Tuij 1, Amalia vah Solmsstraat 29a, Schiedam. A.N.W.B. Bondsauto-motorrij- schpol Eversteijn. De oude ver trouwde school met de bekende gele leswagens. Desgewenst wordt U gehaald en gebracht. Violierstraat 32, telefoon 73150. Henegouwerlaan 6, telef. 36666, Rotterdam. Accordeonles f 5 per maand. Instrumenten beschikbaar. Stu- deergelegenbeid. Inschr. 1010 uur Centrale Muziekschool, Spoorsingel 71, Rotterdam. Autorijscli. „Succes". Vlug Uw rijbew. Bel. op 41097. Vanouds bek. Cor Oole, Jac. Catsstr. 16 Rotterdam. N. Ged. Instr. Gr. theorie. Brandhout, nieuw afvalhout f 1.50 p. zak thuis bez. (geen Zuid) bel op tel. 31524 fFdam- Tuinaarde, koolas, mest, turf molm en ophogingen. Fa. Wijnstekers, Schoonderloostraat 70. Tel. 38539, Rotterdam. Behang va. 48 ct. Behanger disponibel. Spiralen verbouwen tot opklapbed. Ombouwen, ma- trasdekken.' lopers enz. °ok op Consumentbonnen G Lubbers Zoomstraat 83, Tel. 46182, Rot terdam. Costuums 2 en 3-delig. panta lons, winterjassen en jongens plusfours. Kledingmagazijn Cheap", Hondiusstraat 2, hoek Claes de Vrieselaan, R'dam. Te bereiken met lijn 8, 14, 15, 17, Ook Uw adres voor kleding naar maat. Grote partij flanel voor heren hemden, wollen stoffen enz Gruno, Provenierssingel lijn 1, 3, 5. Rotterdam. 30, Prima kwaliteit wollen dekens tn alle prijzen en maten. Zien doet kopen. Gruno, Proveniers singel 30, lijn 1, 3, 5. Rotterdam Kunsttanden en Gebitten in korte tijd gerepareerd met ga rantie. Repa, Bergweg 347, Tel. 48978, Rotterdam. R.K. Meisje te Schiedam. 19 J. zoekt leuke vriendin. Br. onder no. S-1784 bur. v. d. blad. Bel even op 36653 voor repa raties aan alle merken naai machines. Groen's Naaimachi nehandel, Vierambachtsstraat 114. Rotterdam. Uitslag Verloting S. O. en O. V. Gem. Koor Radio No 506, Schilderstuk no. 1293, Vaas no. 1142. Sierpot no. 1671, Pot jes no. 591. Openlijk dank aan God voor verkregen gunst door gehouden novene der 3 weesgegroeten. TE KOOP AANGEBODEN; 3 Naaimachines, 3 kleerma kerstafels, pers-ijzers met snoeren, 4 stoelen, 2 fauteuils enz. enz. Br. S-1201 Bur. blad GÉÉF HEI BEKENDHEID EN GIJ ZULT SLAGEN Met deze weinige woorden hee^t een gerenommeerd bedrljfsJeider uit vroegere tijden het geheim van zijn succes onthuld Nu. BEKENDHEID kunnen onze KAMPIOEN-ADVERTENTIëN \j jn voldoende mate verschaffen, want zifl komen onder het oog van duizenden mannen en vrouwen, die voor goede artikelen belangstelling koesteren. De CONCLUSIE KAMPIOEN-ADVERTENTIëN kunnen tn belangrijke mate tot het succes van de zakenman bijdragen l De kosten van deze reclame vallen onder ieders bereik, want reeds voor r l.~ Krijgt men een KAMPIOEN - ADVr TENTIE geplaatst Z13 beslaat dan 20 woorden, heeft men meei woorden nodig dan worden deze tot een maximum van 50, tegen 5 ets per woord berekend KAMPIOEN-ADVERTENTIëN geve men op aan onze ADMINISTRATIE of aan de erkende advertentie- bureaux en boekhandelaren

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1948 | | pagina 6