De meest vergeten dodenstad in Nederland De C. G.T. verliest de strijd om de mijnen Minder organen, meer contact l DE BOSSEN Partijcongres 1948 der K.V.P. ALLERZIELEN Thans actie in de metaalindustrie Minister Spitzen Een andere plaats in een rijdende wagen Secretaresse verduis terde f 30.000.- De Gouden Koets wordt tentoongesteld CHTER wÊm. PAGINA 3 DINSDAG 2 NOVEMBER 1948 Met nevelmist eji motregen SOMBER WEER GLIM SCHQENCREAM En vluchtte naar Zwitserland NADELIG SPAARSALDO OVER SEPTEMBER VIERHONDERD TON MELK NAAR INDONESIË LOODPRIJS GESTEGEN HARD WERKEN EN SOBER LEVEN. Dat zijn de voorwaar den, waaronder wij er weer boven op kunnen komen. Deze door de regeringsvoorlichtingsdienst uitge geven affiche spoort ons daartoe aan. Laten wij het ter harte nemen. AMERIKAANSE RIJST VOOR NEDERLAND IR. W. J. H. HARMSEN GEHULDIGD roman uit Siberië door FR. ENSKAT GISSY VAN MARXVELD i OVERLEDEN (Van onze weerkundige medewerker). De periode van koud weer zal, wanneer deze oourant onder de ogen van de lezers komt, praotisch geëindigd zijn. Vanmorgen bevond het warmte- front van de bij IJsland gelegen depressie zich dicht voor onze kust; achter dit front bevindt zich lucht met veel hogere temperatuur. Men mocht van morgen zelfs verwachten, dat het kwik vandaag nog tot boven 10 graden zal stijgen, een heel verschil dus met de afgelopen dagen, toen bijna ner gens 5 graden werd bereikt. Maar omdat dit front zich betrekkelijk lang zaam, d.w.z. met een snelheid van 25 km. per uur beweegt, en ons land een breedte heeft, gerekend van West naar Oost, van ongeveer 200 km., zal het er dus acht uur over doen, om zich van de kust naar de Oostgrens te verplaatsen. Vermoedelijk zal de warmtestroming omstreeks het middag uur het midden van het land bereiken, om derhalve pas in de avond ook het Oosten van het land te overspoelen. De koude lucht, die zwaarder is dan de warme lucht, heeft de laatste dagen zeer hardnekkig standgehouden. Zij reikte tot niet meer dan 1500 meter hoog, waar de warmtestroming reeds was doorgedrongen. In het grensgebied ontstond een zeer egale bewolking, waaruit sedert gisteravond, toen de warmtestroming krachtiger werd en daarbij tegen de koude onderste laag opgleed, lichte regen viel. Op de meeste plaatsen had deze tot van ochtend nog niet veel te betekenen. Alleen in Vlissingen viel wat meer (8 cm.). De warmtestroming brengt ons evenwel ook niet veel moois: over heel Engeland en een groot deel van Frankrijk hing vanmorgen een lage, dichte bewolking, waaruit lichte regen of motregen viel, terwijl vele plaatsen nevel of mist meldden. Het luchtverkeer over de oceaan lag dan ook vrijwel geheel stil, naar wij vernamen, nu alle grote vliegvelden van het Westen een slecht zicht hadden. Al brengt de nieuwe maand dus geen vrolijk nieuw geluid, omdat wij voorlopig dit sombere weer zullen houden, de temperatuur gaat in ieder geval een stuk naar boven, terwijl de veranderingen in de luchtdrukver - deling zodanig zijn, dat de koude lucht voorlopig niet op haar schreden terug zal kunnen keren. Zaterdag 11 en Zondag 12 December a.s. vindt te Utrecht, zoals wij reeds meldden, het tweede Congres der Katholieke Volkspartij plaats. Op dit Congres komen bijeen, het partijbestuur, de 18 kringbesturen der Partij en afgevaardigden van alle afde lingen der Partij. De agenda voor het congres vermeldt het volgende: drie plenaire zittingen, t.w. Zaterdagmorgen, Zaterdagavond en Zondagmorgen. In de eerste plenaire zit ting geeft de partijvoorzitter, W. J. An- driessen, een overzicht van de werk zaamheden der partij over de afgelopen periode en zet hij de plannen uiteen voor de komende periode. In deze ver gadering brengt de partijsecretaris, dr. L. A. H. Albering tevens zijn verslag uit. De tweede plenaire zitting is gewijd aan de Europese samenwerking in het algemeen en in de Benelux in het bij zonder. Als sprekers zijn uitgenodigd een der meest vooraanstaande leden uit de Belgische Christelijke Volkspartij en de heer Serrarens. Voor deze avond is voorts de mede werking verkregen van de kunstenaar Henk Schaer en van het Utrechts Stede lijk Orkest. Op de derde plenaire zitting (Zondag morgen) brengt de voorzitter der Katho lieke Tweede-Kamerfractie, prof. mr. C. P. M. Romme, verslag uit over het parle mentaire werk in de afgelopen periode Sectievergaderingen De Zaterdagmiddag wordt besteed aan drie sectievergaderingen, die gelijktijdig plaats vinden. Het onderwerp „Actieve Jeugdpolitiek" wordt ingeleid door mr. René Höppener, het onderwerp „Industrialisatie" door drs. G. H. L. Zeegers en het onderwerp „Nationale Cultuurpolitiek" door Bernard Verhoeven. De weerverwachting van Dins dagavond tot Woensdagavond luidt: Aanvankelijk zwakke, later matige en aan de kust krachtige Zuid-Westelijke wind. Zwaar be wolkt met hier en daar enige lichte regen of motregen en plaatse lijk mist. Vrij zacht. 3 Nov.: Zon op 7.38 uur, onder 17.09 uur; maan op 10.43 uur, onder 18.01 uur. nisten nu hun actie willen verleggen. De staking wint daar inderdaad veld. De niet-communistische vakverenigin gen gaan echter van hun kant voort met hun actie voor werkhervatting. De regering tracht op veel duurzamer wijze de stakingsgolf te overwinnen, n.J. door een nieuwe prijzenregeling. ten einde de koopkracht van het loOn te doen stijgen. Een eerste belangrijke lijst van prijsdalingen is reeds in het staatsblad verschenen, echter tezelfdertijd ook weer enige verhogingen, zoals op meel en sui ker, als gevolg van de jongste wijzigingen in de wisselkoersen. Deze besluiten zijn dan ook door de niet-communistische vakverenigingen zonder geestdrift ont vangen aangezien men meent, dat de winsten van de tussenhandel en van de handel in het algemeen niet voldoende worden aangepakt. (Telefonisch van onze correspondent). De vijfde weck van de mijnwerkers- staking is aangebroken en hoewel de communistische leiding verzekert, dat deze week de mislukking dei rege ringsmaatregelen zal brengen, neemt de werkhervatting, overeenkomstig het verzoek door de christelijke en socia listische vakverenigingsfederaties, alom in belangrijke mate toe. In sommige mijnen dalen zelfs reeds CGT-mijnwer- kers in de putten af. Ook in de havens verbetert de toe stand. In de haven van Rouaan zal zelfs het lossen der kolenschepen hervat worden. De pogingen om de kolentreinen, die over de grens komen op te houden, zijn volkomen mislukt. Ook de zeeliedenstaking staat er niet ongunstig voor. De communisten trachten intussen de centrale der verzetsbeweging naar de ha vens te verleggen en natuurlijk is thans Marseille het brandpunt. Daar ligt de vaart nog geheel stil, maar heden zal een stemming over het al dan niet voortzet ten van de staking worden gehouden. De laatste nog door de communisten bezette mijnen, die van Lens en Bethune. zutllen heden van posters worden gezui verd. Over het algemeen kan men zeggen, dat overal, waar de overheid uitgebreide maatregelen heeft genomen, het werk wordt hervat, echter niet in die mate. dat reeds de helft van de mijnwerkers we derom aan het werk is gegaan. Een deel van de werkwilligen moet bovendien worden gebruikt om met behulp van technici de mijnen weer in orde te bren- gen. De toestand onder de spoorwegperso- nelen is nog niet duidelijk. Het spoor wegverkeer ondergaat nog plaatselijk hinder, maar het verkeer der personen treinen wordt gaande gehouden, in het bijzonder op de grote lijnen. De inkrim ping door de wimterdienst en het ophef fen van een groot aantal treinen, wegens bezuiniging van het steenkoolverbruik, schijnt het personeel te doen aarzelen, tot 'staking over te gaan. Minder goed staat het er voor in de metaalnijverheid, waarheen de commu- De hoofdstedelijke politie heeft Vrijdag op Schiphol bij aankomst van het toestel uit Zürich de 34-jarige mevrouw Van der E. gearresteerd. Zij was gedurende twee jaren werkzaam geweest als secre taresse op een advocatenkantoor te Am sterdam en had zich door vervalsing van de boekhouding en het uitgeven van valse cheques in die tijd een bedrag van 20 a 30.000 toegeëigend. In het begin van October kwam een en ander aan het licht. De politie werd in de zaak gemengd en toen men tot da arrestatie van de secretaresse wilde over. gaan, bleek zij naar Zwitserland ge vlucht. Het bureau Criminele Voorlich ting te 's-Gravenhage werd hierop inge schakeld en het gelukte haar in Zürich aan te houden. Zij is Vrijdag vrijwillig naar Nederland teruggekeerd en op Schiphol gearresteerd. Vast staat, dat zij de gelden geheel ten eigen bate heeft aangewend en dat er vrijwel niets meer van over is. De politie heeft slechts be slag kunnen leggen op een zeilboot met buitenboordmotor. Ook haar echtgenoot is, verdacht van schuldheling, gearres teerd. Een accountantsonderzoek zal uit. maken hoe groot het juiste bedrag is van de verduistering. Het bedrag van de inleg bij de Alge mene Spaarbanken over de maand Sept. bedroeg ƒ26.135.571 (Aug. ƒ28.169.746) en dat van de terugbetaling 26.927.394 (26.789.625). Er is dus een overschot van terugbetaling boven inleg van 791.823, in tegenstelling tot Augustus, toen de in leg de terugbetaling met 1.380.121 over trof. In totaal werd van Januari t.m. Sept. bij de Algemene Spaarbanken ingelegd voor 262.232.424 en werd terugbetaald 279.189.459. De terugbetaling overtrof de inleg dus met 16.957.035. De inleg bij de Bankspaarbanken be liep gedurende September 2.515.746 (5.120.278) en de terugbetaling 2.002.504 (4.156.294). In totaal t.m. September werd ingelegd 26.515.038 en terugbetaald 23.112.677. het grote werk, dat naar buiten blijkt, ook huiswerk verricht worden. De minister uitte de hoop, dat het be drijfsleven aan de regeling van het ver- keersvraagstuk zal deelnemen; de wegen verkeerswet is nooit in werking gesteld, doch hij hoopte dat dit nu spoedig zou kunnen geschieden. Hij noemde het ver heugend, dat sedert kort in één depar tement het gehele verkeer is onderge bracht. In de administratie van na de bevrij ding kan nog meer rust komen; het naast elkaar werken voor goedwillende orga nen zonder concurrentiezucht is nog steeds een probleem. Oplossing is volgens de nieuwe bewindsman: minder organen, meer contact. Mr. D. G. W. Spitzen, die Maandag door H. M. de Koningin is beëdigd als minister van Verkeer en Waterstaat, heeft in een personderhoud verklaard, dat men van een tussentijds optredend vakminister, die niet in politiek verband is aangeslo ten en die aan hetzelfde departement als secretaris-generaal werkzaam was, geen onthullingen over het te voeren beleid zal verwachten. „Ik zit in een rijdende wagen, waarin ik een andere plaats heb gekregen", zo drukte hij het niet onaardig uit. Daarom vond de jonge minister het beter om geen plannen aan te kondigen of standpunten ten opzicht van branden de kwesties, als b.v. Schieveen mee te delen. Als zijn leermeesters beschouwde hij vooral minister Ruijs de Beerenbrouck (b.v. de positie van een minister) en mr. J. B. Kan (diens figuur komt sterker naar voren voor mr. Spitzen, omdat mr. Kan in een soortgelijke positie in een kabinet trad, zij het van de aanvang van dit ka binet af). De minister en het kabinet Op de vraag: ondersteunt een „nage komen" vakminister alle daden van bet kabinet op politiek terrein, stelde de mi nister twee wedervragen. Ten eerste: kan een in de zaken des lands geïnteresseerd staatsburger, die als goed Nederlander zijn critiek vaardig laat zijn, in gemoede verklaren, dat hij in al die zaken zulk een inzicht heeft, dat hij gerechtigd is met stelligheid te oordelen over de si tuatie, waarin de bewindsman, die iets doet of nalaat, verkeert? En ten tweede: mag men, gezien het voorgaande negatie ve, niet verheugd zijn, dat er mannen zijn, die door hun persoon alleen reeds een sfeer van positief vertrouwen met zich dragen? Bovendien: er moet naast Velen, die bij de inhuldiging van H. M. de Koningin te Amsterdam of bij de opening der Staten Generaal te Den Haag een flits van de Gouden Koets hebben gezien, zullen toen bij zich het verlangen hebben voelen opkomen om dit koninkl. rijtuig ook eens van nabij te bezichtigen. Daartoe wordt thans de gelegenheid geboden. H. M. Koningin Juliana heeft, om tegemoet te komen aan veler verlan gen, opdracht gegeven de Gouden Koets gedurende enige tijd ten toon te stellen in het koetshuis van de Koninklijke Stal len aan de Hogewal te Den Haag. Tegelijk met de Gouden Koets zullen daar ook te bezichtigen zijn de glazen koets de z.g. kroningscalêche, enige an dere gala-landauers en -coupé's bene vens de gala-uniformen van de koetsier - majoor en de rijknechten en het tuig- werk der paarden. De tentoonstelling is geopend van 8 tot en met 27 Nov. telkens des mid dags van 2 tot 5 uur en bovendien Dins dag en Donderdagavond van half 8 tot 10 uur De toegangsprijs bedraagt 25 cent per persoon en voor kinderen ia klasse- verband 10 cent. De gehele opbrengst komt ten bate van het Koningin Juliana- fonds, het nationaal fonds, dat ten doel heeft de ondersteuning van instellingen, die zich bezig houden met maatschappe lijk werk. Het nieuwe m.s. „Garoet" van de Kon. Rott. Lloyd zal op de tweede uitreis var Rotterdam, op 20 November a.s. de eer ste zending van een partij van niet min der dan 400.000 kilo gecondenseerde melk, die door het Comité „Nederland helpt Indië" bij verschillende fabrieken hier te lande is aangekocht ten behoeve van de bevolking van Indonesië naar Batavia brengen. De gehele partij heeft een waarde van een half millioen gul den. Gezien de schreeuwende behoefte aan melk in Indonesië, met name voor jonge moeders en zuigelingen, heeft het Comité, toen het toestemming kreeg tot de aankoop van 400 ton gecondenseerde melk, gemeend, de gehele hoeveelheid terstond te moeten aankopen en zo spoe dig mogeljjk naar Batavia te verzenden. De verdeling van de melk, die zowel voor de Indonesische als voor de Euro pese bevolking is bestemd, geschiedt door het Landelijk Bureau Batavia van het Comité „Nederland helpt Indië". Men verwacht, dat de betrokken fabrie ken 80,000 kilo per maand zullen kunnen leveren, zodat de gehele partij binnen 5 maanden verscheept kan zijn. Vast staat reeds, dat de tweede zending op 5 Dec. a.s. met het vlaggeschip ge „Willem Ruys" zal worden verzonden. De American Smelting Refining Co. en in navolging waarvan ook de Saint Joseph Lead Co. nebben de loodprijs met 2 $-eent per pounc verhoogd. In overeen stemming hiermee heeft ook The Conso lidated Mining Smelting Co. of Canada de loodprijs met 2 cent per pound ver hoogd. De E.C.A. heeft gisteren opnieuw dol larbedragen oegewezei. voor aankopen te doen in het kader van het Marshall plan gedurende de komende negen maan den. De toewijzingen belopen in totaal 21.773.992 voor zes Europese landen. Hiermee komen d. toewijzingen, die tot heden zijn gedaan op een totaalbedrag van 2.541.539.446 De grootste afzonder lijke oewijzing werd gedaan aan Neder land en wel een bedrag van 2.976 300 voor aankoop van Amerikaanse rijst De gehele toewijzing voor Nederland bedroeg 6.971.792, waaronder voorts een bedrag van 2.080.J00 voor Amerikaanse werk tuigmachines. 1.225.000 vooi Amerikaan se industriële machine-, t 2nOÜOO voor Amerikaanse kantoormachines, 131400 voor katoenolie uit Cl na en 225.000 voor lijnzaadmeel ui Uruguay. „Vader!" riep Fatima, terwijl ze haar handen uitstrekte naar de eerwaardige figuur in de toren. „Ik ga hem dadelijk halen", riep de prinses verheugd. Maar Basli was haar voor. „Wees voorzichtig", riep hij. „De Sheik is niet onbewaakt Ik zal wel gaan". Daartoe stormde hij de moskee binnen en besteeg de wenteltrap van de minaret. Het was maar goed, dat de prinses niet naar binnen was gegaan, want, bo- ven gekomen, zag Basli hoe een dreigende reuzengestalte de gevangene bewaakte. „Aha", vermomde Westerling", riep de krijgsman dreigend. „Jij bent zeker levensmoe!" In de Statenzaal van het ministerie van Verkeer en Waterstaat is gisteren morgen de directeur-generaal der Rijks waterstaat, dr. ir. W. J. H. Harmsen, gehuldigd i.v.m. zijn veertigjarige dienst aan genoemd departement. De vice-voorzitter van de ministerraad en oud-minister van Verkeer en Water staat a.i., mr. J. R. H. van Schaik, voer de hier als eerste het woord. Na de staat van dienst van de jubi laris te hebben geschetst, deelde spr. mede, dat het H. M. de Koningin had behaagd de heer Harmsen te bevorde ren tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. Nadat hij hem het ere teken omgehangen had, las spr. een brief voor van mr. D. G. W. SpHzen, de nieuw-benoemde minister van Ver keer en Waterstaat, waarin deze zijn waardering voor ir. Harmsen tot uiting bracht. volgers overdag niet verder dan op schotafstand achter hem bleven. Mitja en Sergius, die de achterhoede vormden, moesten voortdurend op hun qui vive zyn. De bewaking van Kare was aan ■Nika toevertrouwd. 's Avonds werden de kampvuren ont stoken en van beide zijden verloor men het schijnsel der vlammen geen moment uit het oog. De een wist, dat de ander bem onmiigelijk zou kunnen aanvallen. Het was, wel beschouwd, een dwaas spel letje met een ernstige ondergrond, De nachten in de toendra hadden nu iets zeldzaam bekorends. Nóg was net zomer. Zacht en luw streek de wind over de steppe. Op de aarde heerste de duis ternis, dié een geheimzinnig web scheen te weven om de mannen aan het vuur. Onbekende geluiden stegen uit de nacht op. Duizenden insecten zoemden hun een tonig lied; in gras en kreupelbos klonk geritsel var wild, dat op avontuur was. Maar boven, aan de zwart-fluwelen hemel, glinsterden de stralende sterren, waarvan een schier magische kracht scheen uit te gpan, die slechts kostelijke dromen en innige verlangens vermocht op te wekken hierna ingetreden stilte: Dat kan een langdurige achtervolging worden. Wij zullen ons van het nodige proviand moe ten voorzien stapvoets liepen, veroorzaakten zij vrij wel geen enkel geluid. Slechts van tijd tot tijd kraakte het zadeltuig. Plotseling hield Peter zijn paard in en de anderen volgden onmiddellijk dit voorbeeld. De jonge Bessin wees over de struiken heen naar het Zuiden. Op enige afstand flikkerde het schijnsel van een kampvuur en niet ver daar vandaan was duidelijk een tweede vuur waar neembaar. Fluisterend bracht Peter zijn gedach ten onder woorden: Zij hebben hun kamp opgeslagen! Lansky en zijn kor nuiten waarschijnlijk daar vooraan en wat meer naar achter dus rechts van ons mijn vader met zijn vrienden Tot een serieuze ontmoeting tussen beide troepen schijnt het nog niet te zijn ge komen. De twee laatste dagen hebben wij trouwens geen enke] schot gehoord. Vader zal wel niet goed weten, wal hij moet beginnen want Lansky's bende is behoorlijk gewapend en bovendien heb ben zij Kare in gijzeling Hal staarde somber naar de beide vuren. Nanglu liet zich, als gewoonlijk door niets uit zijn evenwicht brengen. Jij kent de streek hier, Peter, zei Hal: Heb je een of ander plan? Ja! Ik heb opzettelijk deze weg ge kozen, omdat het daardoor mogelijk is de vluchtelingen a.h.w tussen twee vuren te krijgen. Ik geloof, dat wij daarvoor bier de geschiktste plek heb ben gevonden, want niettegenstaande wij nu met de anderen een overmacht heb ben, behoeven wij ons nog niet onnodig in levensgevaar te begeven. Zeer juist, viel Lörne hem bij. Welnu, vannacht kunnen we het gevoeglijk wagen Kare te bevrijden. Van hier af loopt deze haag tot de plek waar je het vuur van onze mensen ziet. Als ik mij wel herinner, eindigt die haag in een bosje. Vermoedelijk heeft Lansky daar zijn kamp opgeslagen. Aan beide zijden van de haag loopt een brede strook moe rasgrond. Dat zal Lansky wel niet we ten. Wij moeten dus proberen tot dat bosje door te dringen. Wat er dan ver der moet gebeuren, kunnen wij overwe gen als we dat punt bereikt hebben Mocht het ons gelukken mijn zuster té bevrijden. dan rijden wij langs deze zelfde weg terug. De strook vaste grond is hier namelijk maar zeer smal. zodat er alle kans bestaat, dat eventuele ach tervolgers in het moeras verzeild raken en dat zal hun dan wel van verdere pogingen om ons in te halen, doen af zien. Vermoedelijk echter zal Lansky een aanval van deze kant geen moment verwacht hebben Zij houden natuurlijk voortdurend het kampvuur van mijn vader in het oog en hun eerste gedachte zal dan ook stellig zijn, dat wjj daar eveneens toe behoren. Nu knikte ook Nanglu. De drie man nen hadden elkaar begrepen. Zwijgend en nog voorzichtiger dan voorheen ver volgden zij hurs weg Zo bereikten zij een flauwe bocht in de haag. Peter hief zijn hand op en alle drie lieten zij zich uit het zadel glijden. (Wordt vervolgd). Reeds dagen lang trokken nu de beide groepen achter elkaar aan. Michel Bessin en zijn mannen bleven Lansky dicht op de hielen, maar daarmee moesten zij zich dan ook voorlopig tevreden stellen. Lansky had zijn plan goed doordacht. Bessin mocht hem niet al te dicht na deren. Weliswaar stelden de achtervol gers daartoe af en toe pogingen in het werk, maar Lansky liet in dat geval zonder pardon vuren met het gevolg, dat reeds twee van Bessin's mannen schamp schoten hadden opgelopen. Bovendien zagen zij zelf geen kans het vuur te be antwoorden, omdat daarbij Kare gevaar zou lopen door een kogel té worden ge troffen. Michel Bessin had er zich daardoor toe moeten bepalen Lansky en zijn kornuiten niet uit het oog te veliezen. Tevergeefs brak hij zich het hoofd, hoe aan deze. op de duur onhoudbare toestand een einde kon worden gemaakt. Lansky zelf kwam intussen slechts langzaam vooruit. Van een snelle mars kon geen sprake zijn, zolang men zich in de onafzienbare toendra bevond, waar in dicht kreupelhout en ondoorwaadbare moerassen even zovele hindernissen vormden. Herhaaldelijk zag Lansky zich dan ook genoodzaakt een omweg te maken Dat ergerde hem, temeer, omdat zijn achter- Op bijna 59-jarige leeftijd overleed te i Amsterdam de schrijfster Cissy Beek i de Haan, die onder het pseudoniem Cissy van Marxveld grote bekendheid heeft verworven als schrijfster van meis jesboeken. In haar Joop-ter-Heul-se:ie gaf zij een bakvishistorie en in hoofd- i zaak vond zij haar onderwerpen in het school- en kantoorleveh. hoewel zij in sommige werken, o.a. in „Kwikzilver", andere stof behandelde. Van haar voor naamste werken kunnen genoemd wor den: Vriendinnen, Rekel, Caprices, Het nieuwe begin. De Kingfordschoql, De stormers. Een zomerzotheid. De Arcadia, Marijke, Puck van Holten en Confetti, welk laatste "'erk zij tezamen met Em my Belinfa-Ve schreef. Na de oorlog verscheen van haar o.a. „Ook zij maakte het mee". Hal Lörne, Peter Bessin en Nanglu reden voorzichtig over de donkere vlak te. Peter fungeerde als gids. Hij kende de omgeving uitstekend, want op zijn tochten naar Bakul had hij het landschap nauwkeurig in zich opgenomen. Zij reden nu langs een dichte haag van struiken Aangezien de paarden

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1948 | | pagina 5