VUGHTS BUNKERDRAMA HAD EEN NASPEL Het kostbare spoorbaanvak Oudewater—Gouda Peking doet tegenaanvallen NEDERLANDSE MACHT DIENT TE VERDWIJNEN DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN LAGEN Ranter vocht vocrr zijn prestige Ook winkelbouw nu met rijkssteun Keen Kerst- of Nieuwjaars- gratificaties Vervroegde loonuitbe taling verzocht Bijslag voor ouden van dagen „Jongensstad" in Japan Het geheim der ijzeren matten Radio-toestellen in Nederland Nieuwe brief van Hatta Geen communistische verdraagzaamheid5 voor kath. universiteit Koninklijke Kerstgroet No. 8980Ï 70ste JAARGANG ZATERDAG 18 DECEMBER 1948 EEN WELDAAD VAN BETEKENIS MAAR KAMPCOMMANDANT HOEFDE NIET TE ZITTEN De heer J. Mousdie per 1 Januari a.s. als directeur van de Staats mijnen aftreedt. Niet meer dan 2 procent van hel jaarloon VOOR 900.000 KUBIEKE METER ZAND VERWERKT VERHOGING KINDER- ritst, AG RENTETREKKERS Over erkenning Nederlandse Souvereiniteit BIJZONDERE GROET geleidelijk kouder WEER Prins Bernhard spreekt tot zieke militairen Een slachtoffer van de luchtbrug. Een skymaster, terugkerend van Berlijn naar de Rhein-Mainluchthaven, stortte neer bij Königstein in de Taunus, een der inzittenden werd gedood. ft DE KANTOREN zijn gevestigd te Rotterdam, Kortenaerstraat 1, telefoon 25270; te Schiedam, Broersvest 8. telefoon 68804. Giro-nummer 9095 ten name van „De Maasbode- Stichting" Rotterdam. De abonnementsprijs bedraagt 3.90 per kwartaal, 1.30 per maand, f 0-32 per week. Directeur: J. KUIJPERS hoofdredactie: Prof. Dr. ST. TESSER O.P. LEO J. M. HAZELZET Algemeen redacteur: H. A. PAALVAST DE ADVERTENTIE-PRIJS op gewone kolom breedte bedraagt 15 ets. per millimeter hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolom breedte 30 cent per millimeter hoogte. Contract-tarieven tegen gereduceerde prijs bij de administratie of bij de erkende advertentie- bureaux verkrijgbaar. KAMPIOENEN tot 20 woorden f 1.-. Ieder woord meer 5 ets. Maximum 50 woorden. Uitsluitend bij vooruitbetaling. I.-soldaten gereed staan om het door de Nederlanders gecontroleerde gebied binnen te vallen. Deze massale troepen samentrekking kan maar één doel heb ben, namelijk het doen ontstaan van een toestand van de grootste ontredde ring op een zeer nabije datum. We hopen, dat de verwerkelijking van deze plannen, om namelijk door het stich ten van een complett chaos door moord brandstichting en terrorisme de republiek de macht in handen te doen krijgen in geheel Indonesië, zal worden belet met alle middelen, die hiertoe dienstig kunnei. zijn. In een bijeenkomst op Soestdijk zijn Koningin Juliana voor haar oudste doch ter een kerkboek en kerkbijbel over handigd, aangeboden door het „Gerefor meerd. Schoolverband". Hare Majesteit hoopte Beatrix in een intiem gesprek de beide boekjes ter hand te stellen en daarbij op de betekenis ervan te wijzen. De tijd van aanbieden achtte de Konin gin gelukkig, omdat de geestelijke ont wikkeling 'van Trix het juiste stadium had bereikt. Welk een fijn zielkundig inzicht heeft Koningin Juliana met deze mededelin gen getoond. Een voornaam boek, een boek van betekenis, voorgelegd op het juiste mo ment der ontwikkeling. De cultuurdienst der KAB neemt een standpunt van gelijk niveau in. Want ook in de Katholieke Arbeidersbeweging moet na de „verlossing uit het prole tariaat" de tijd gekomen zijn, dat haar mensen een voornaam boek als een wel daad van betekenis kunnen beschouwen, daarvoor wat geld over hebben en daar van kunnen genieten. Voor deze periode kwam van de per sen der bekende N. V. Lumax het Kerstboek voor het gezin". Een uitgave, die eerbied afdwingt. Vele be kenden van naam schonken voor dit werk een schoon product van pen en stift, zodat een fraai geheel van vers en proza van muziek en plaat in een geluk kige opmaak werd verkregen. De prijs van een rijksdaalder zal moge lijk nog afschrikken, de geestelijke hoog te van alle georganiseerden zal het ge wenste peil nog niet hebben bereikt. Daarom wekke\i we hier gaarne nog eens extra op om deze uitgave van de Cultuurdienst en trouwens zijn werk in het algemeen op de juiste waarde te schatten. Voor een volwaardige beweging is het geregeld contribueren wel noodzakelijk maar niet alles, terwijl de verlossing uit het proletariaat niet alleen inhoudt, meer loon en meer vacantie. Omhoog ook in het geestelijke. Geestelijke toppunten worden bereikt, wanneer men een goed boek een wel daad van betekenis gaat achten. Een goed boek, want niet elk boek betekent gou den winst Voor de eerstvolgende weken zij het „Kerstboek voor het gezin" als een bron van geestelijk genot aanbevolen. HENK VAN DER MAZE. Als nieuwe commandant introduceerde Pohl toen Griinewald bij Rauter, die ove rigens met de interne toestanden in Vught niets te maken had, en hij kreeg van Rauter behoorlijk de wacht aange zegd, want „het uitlekken van uitwassen kon immers de Duitse belangen in Neder land slechts schaden". Toen Pohl een noodkreet ontving van zijn beschermeling probeerde hij prompt het proces- tegen te houden. Hij was diep verontwaardigd Tien doden! Wie maakte zich daar nu druk over. Aan het Oostelijk front sneuvelden ieder uur meer Duitsers. Die zaak moest disciplinair worden afge daan; een proces was onzin! Maar Rauter hield vol, want het was nu een prestige-kwestie geworden. Seyss- Inquart stond achter hem en Himmler in hoogst eigen persoon bemoeide zich met de zaak. Ze mocht niet in de doofpot. Het proces moest en zou doorgaan en het ging door! En aan het slot werd „S.S. Sturm- bannführer Grünewald" schuldig bevon den aan dood door schuld van 10 vrou wen. Voorbedachte raad was met te be wijzen, er was slechts sprake van nalatig heid. En daarvoor kreeg hij 3'A jaar ge vangenisstraf met aftrek van 1 maand voorarrest. Zijn adjudant „Obersturmfüh- rer" Wicklein kreeg 6 maanden. Als het in de bezettingstijd bekend was geworden, zouden slechts weinig Neder landers het hebben geloofd. En ze zouden daarmee nog ongelijk hebben gehad ook, want, zoals boven gezegd, de straffen zijn niet ten uitvoer gelegd. Pohl, die het al te dwaas vond, dat een van zijn kampcommandanten voor zulk een „belachelijk incident" meer dan drie jaar zou worden opgesloten, nam H;mm- ler in de arm. Den Haag werd gebeid en zowaar, Rauters trillende verontwaardi ging was al zover gezakt, dat hij ermee accoord ging, dat Grünewald niet behoef de te zitten en terugging naar zijn pant serdivisie „Totemkopf". Wicklein ging het niet slechter, nog geen drie maanden nadien zat hij m het beruchte concentratiekamp „Flossenburg" als adjudant van de commandant, juist als in Vught Naar wij vernemen, zal thans ook voor de bouw van winkels een rijksbijdrage worden verstrekt. Tot nu toe werd slechts voor de bouw van woningen van rijkswege gesubsi dieerd. Volgende maand is het vijf jaar gele den, dat zich in het concentratiekamp Vught het beruchte bunkerdrama afspeel de, dat aan tien van de in de cel opge sloten 74 vrouwen in één nacht het leven kostte. Het Rijksinstituut voor oorlogsdocu mentatie heeft bij zijn onderzoekingen in Duitse archieven onlangs ontdekt, dat deze zaak in Duitse kring achter de schermen een competentie-conflict heeft veroorzaakt, waarbij zelfs Rauter en Himmler betrokken zijn geweest. Rauter heeft er persoonlijk de verantwoordelijke kampcommandant Grünewald voor in arrest gesteld. En twee maanden later werd deze barbaar zelfs door het „S.S. und Polizeigericht" te Velp tot 3% jaar gevangenisstraf veroordeeld! Maar stelt 0 gerust, de man heeft die niet uit hoeven te zitten. Op hun manier en vooral op papier waren de Duitsers nog wel menselijk. Al zijn dan in de concentratiekampen honderdduizenden mensen de dood in ge jaagd, strikt gesproken was het mishan delen of doden van gevangenen in de kampen in Duitsland wettelijk verboden. Dat verbod was al in 1933 afgekondigd en in elk kamp was een beëdigd gerechts officier, die daarop toezicht had te hou den. In het vonnis tegen Grünewald kon men wat betreft het mishandelen van de ongelukkige gevangenen in de kampen lezen, „dat gevangenen bij overtredingen aan zeer bepaalde straffen zijn onder worpen, die zo nodig het lichamelijk wel zijn belangrijk kunnen schaden. Derge lijke straffen zijn echter gewettigd, zolang aan de gezondheid geen dusdanige schade wordt toegebracht, dat zij het wettelijk geoorloofde overschrijden. Het opsluiten van een groot aantal'gevangenen in een cel waarin zit- en slaapgelegenheid ont breekt, kan op zichzelf nog als een onder bepaalde omstandigheden noodzakelijke maatregel worden beschouwd. De daarbij normaliter voorkomende lichamelijke be zwaren zijn als uitvloeisel van deze straf niet in strijd met de wet. Is de gestrafte gevangene lichamelijk echter niet in staat de straf zonder aanzienlijke schade aan zijn gezondheid te doorstaan, en schenkt de bevoegde superieur hieraan geen aandacht, ofschoon juist hieromtrent twijfel bij hem moest opkomen, dan gaat hij de grens van het toelaatbare te bui ten". 0 Het begrip mishandelen was bij de he ren dus nogal rekbaar „straffen, die zo nodig het lichamelijk welzijn belangrijk schaden". Hoewel Grünewald had gepoogd het geval voor Rauter te verheimelijken kwam deze er toch achter en de rechter- inspecteur der S.S. Hartel, die erbij was, toen Rauter de eerste inlichingen kreeg verklaarde, dat hij hem nog nooit zo woe dend had gezien als op dat ogenblik. „Hij noemde Grünewald een dier, dat men moest opsluiten om de mensen te be schermen". De kampcommandant werd daarop ach ter slot en grendel gezet. Maar hij had 'n beschermer in Oswald Pohl, een S.S.- potentaat, die door Himmler was belast met het aanstellen van, een kampcom mandant in Vught. Eerst had hij daar voor aangewezen Chmielewski, maar die stal zoveel, dat het uitlekte, waarom hij in October 1943 naar Dachau werd overge plaatst. Niet dat Pohl in principe zoveel bezwaar tegen dat optreden had. maar. aldus de stukken, „als er dan toch mis handeld en gestolen moest worden, dan maar niet in Nederland, waar zo zag Pohl het een Seyss-Inquart en een Rauter klaarblijkelijk door het Neder lands fatsoen aangestoken waren of zich misschien teveel op de vingers gekeken voelden van Engeland uit" Hel verzoek van Israël om toegela ten te worden tot de V.N. is gisteren door de Veiligheidsraad met vijf slem- men tegen één, bij vijf onthoudingen, van de hand gewezen. ZeVen stemmen zijn nodig voor toela ting van een staat. De V.S., sovjet-ume, Oekraïne, Argen tinië en Columbia stemden vóór onmid dellijke toelating van Israël. Syrië stem de tegen en de andere vijf leden van de raad onthielden zich. Het college van rijksbemiddelaars deelt mede, dat inzake het verlenen van eventuele Kerst- en Nieuwjaarsgratifica ties nog onverminderd van kracht is de beschikking van dit college van 19 April 1948 (gepubliceerd in 'de Stcrt. van 23 April 1948). Deze bepaalt, dat. behalve de reeds voor de oorlog bestaande uitke ringen voor gratificaties, vacantietoesla- gen en dergelijke, in 1948 gratificaties mogen worden uitgekeerd, waaraan in tótaal tezamen niet meer dan 2 pet. van bet jaarloon besteed mag worden. Ter vermijding van misverstanden wordt er de aandacht op gevestigd, dat andere uitkeringen, dan bovengenoemde niet zijn toegestaan zonder bijzondere tcestemming van het college van rijks bemiddelaars. Deze toestemming wordt slechts in uitzonderingsgevallen ver leend. militaire waarnemers van de C. V. G. D„ zich per vliegtuig naar Djokja begeven, waarvandaan hij samen met de heer Co chran in de loop van de ochtend terug keerde. Soetan Sjahrir is gisteren met het vliegtuig van de C. V. G. D. naar Djokja vertrokken. Tot zover het Anetabericht uit Batavra. Het Franse persbureau A.F.P. seint naar aanleiding van de reis van de beer Coch ran nog het volgende: Een nieuwe brief van Moh. Hatta is he denmorgen door de heer Cochran, die plotseling uit Djokja naar Batavia is ge komen, aan de Ned. autoriteiten overhan digd. Men meent te weten, dat in deze brief, die naar Den Haag is overgeseind, Moh. Hatta bevestigt, dat, toen hij aan de Ned, regering mededeelde, dat de repu bliek bereid was. Zonder voorbehoud de Ned souvereiniteit tijdens de interim periode te erkennen, hjj de zienswijze tot uitdrukking heeft gebracht van de repu blikeinse regering en niet zjjn persoon lijke mening heeft weergegeven. Zowel de Eerste' Kerstdag als de Nieuwjaarsdag vallen op Zondag. De Stichting van de Arbeid, dringt er in ver band hiermede bij de werkgevers op aan, zo mogelijk reeds op Donderdag tot uit betaling van lonen oveV te gaan. Op deze wijze worden de gezinnen der betrokken arbeiders in de gelegenheid gesteld hun inkopen op Vrijdag te doen. Bit de Tweede Kamer is een wets- onfwern ineediend tot het verlenen van een tiideliike bijslag op de uitkeringen ingevolge de noodwet ouderdomsvoor ziening, In verband met de gewijzigde suhsidie-Dolifiek voor levensmiddelen, wordt voorgesteld voor gehuwden een bijslag vast te'stellen van 2.50 en voor ongehuwden van K5Q per maand. De Japanse regering heeft de paters van het Onbevlekt. Haft van Maria ver zocht hun medewerking te willen ver lenen aan de stichting van „Jongensste den" in Japan. De eerste Japanse „Jongensstad" is op initiatief van generaal Mc Arthur ge projecteerd in het gebied van Himeji en zal meer dan 2000 jongens unnen her bergen Hun opvoeding zal in handen worden gelegd van 10 missionarissen. mendrukt en grotere schuifweerstand verkrijgt. Hiermee werd in 1938 begon nen en na 3 jaar had men slechts nog 1 KM. gereed. In Juli 1945 werd het werk opnieuw ter hand genomen en precies na drie jaar het tempo was toen dus vlugger was de gehele zandverster- king gereed. In totaal is ongeveer 900.000 M3. zand verwerkt, afkomstig uit Maarn en Crailoo, waarvoor 3000 treinen hebben gereden, elk met 25 a 30 wagens, te ver gelijken. met één zandtrem, die 750 KM. lang is. t» Waarvoor de ijzeren matten nodig, zijn Na dit reusachtige karwei kon dan in Juli j.l. een begin worden gemaakt met de zakking en golving van bet baan- lichaam tegen te gaan, hetgeen men op de eerste plaats doet door het dikker ma ken van het baanlichaam, doch op onge veer 9 K.M. van het 11 K.M. lange baan vak is dit niet voldoende en wordt een plaat van gewapend slikslak of beton aangebracht. De belasting der treinas- sen wordt nu over een groter oppervlak verdeeld, zodat de veenlagen minder druk ondervinden. En hiermee is bet raadsel van de ijzeren matten opgelost, die n.l. dienen als bewapening bij het maken van een slikslakplaat. Bijna 2 km is reeds van zo'n plaat voorzien en bij een bezoek, dat wij gis teren onder leiding van de irs Denink en De Nie van de Dienst „Weg en Wer ken" der N.S aan het werk in Oudewa ter brachten, zagen wij de arbeiders in volle bedrijvigheid bezig met het elec- trisch vaststampen van de bovenlaag slikslak. Slikslak, een mengsel van slak- kenzand. afkomstig van de hoogovens, en slik, heeft de eigenschap, dat het langzaam verhardt, doch wel direct de druk van de trein verduren kan. Een voordeel boven beton, dat een maand moet drogen, wil het niet breken. Wanneer men dan ook volgend j'aar op een bepaald stuk met beton begint, zal dit lijntje tijdelijk omgelegd moeten worden. Nu gaat het treinverkeer zijn normale weg en dan te bedenken, dat hier per etmaal 160 treinen buiten de extra trei nen om, passeren. Vandaar, dat het werk zo lang duurt, terwijl men ook erg afhan kelijk is van het weer en de materialen- aanvoer. Eerst in de loop van 1951 denkt men de werkzaamheden, die reeds een bedrag van 6 millioen vroegen en totaal 10 millioen zullen opeisen, beëindigd te hebben. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend om in verband met de stijging der kosten van het levensonder houd tengevolge van de wijziging der subsidie-politiek, de kinderbijslag voor invaliditeits-, ouderdoms- en wezen rentetrekkers te verhogen met f 1 per maand, zulks met ingang van 1 Oct. J.l. Het aantal aangegeven radio-toesiei- len in Nederland bedroeg op 1 De cember 1 112250 tegen 1.093441 op 1 Novemóe- 1.1 Op 1 November wa ren er 500 327 aangeslotenen op het rijksradiodistributienet tegen 498.960 op 1 October. (Van onze speciale verslaggever). Een typisch Hollands werk daar aan het spoorbaanvak Oudewater-Gouda, waar de trein het tempo vermindert en de reiziger zich afvraagt, waartoe al dat zand eerst diende en waar nu weer die ijzeren matten voor nodig zijn. Waarom dit werk zo tj'pisch Hollands is? Wel. de zeer slappe ondergrond, voor namelijk veen ter dikte van 6 tot 11 M„ deed grote gebreken aan de spoordijk ontstaan, tengevolge waarvan herhaal delijk ophoging nodig was. Dit deed ech ter de kans op afschuivingen weer ver groten. zoals in 1930 bij Nieuwerkerk bleek en bovendien werd een golving van het baanlichaam geconstateerd. Bij het nemen van maatregelen moest dus voor alles bet gevaar voor evenwichtsverlies worden bestreden, waartoe destijds bij Nieuwerkerk de baan tussen 2 kistdam men, gevuld met zand werd opgesloten. Een kostbaar werkje evenwel. Er werd op andere plannen gestudeerd. Besloten werd naast de baan in langzaam tempo zand aan te brengen, zodat het veen sa- Hedenochtend is Merle Cochran per vliegtuig uit Djokja te Batavia terugge keerd. Hij had daarna onmiddellijk een bespreking met de vice-voorzitter der Ned. delegatie, mr. Elink Schuurman. Eveneens heden, in alle vroegte, had de kolonel C. Mayer, de leider van de groep Vrouw. Dit houdt in, dat priester en gelovigen rustig aan een tafel gezeten als voor een eenvoudig ontbijt, toch de H. Geheimen kunnen vieren. Het aantal Katholieken in China be draagt vier millioen, een kleine minder heid in dit uitgestrekte land. En toch is de vooruitgang van de Katholieke Kerk China's enige hoop Een nieuw China kan niet goed zijn zonder Christus Door het Evangelie te prediken zijn wij goede patriotten Wij moeten echter het Evan gelie niet alleen prediken maar ook in practijk brengen. En vooral op dit laat ste komt het aan. Daardoor alleen zal het communisme verdwijnen in China, maar ook overal elders in de wereld Wat wij daarbij nodig hebben zijn de drie P's: Patience, Prayer. Penance: ge duld. gebed, boete. Het lijdende China, dat thans boete doet voor ,de Kerk in de gehele wereld, rekent daarbij ook op het gebed van de Nederlandse Katholieken." Voor zijn vertrek op jl. Woensdag van Schiphol naar Amerika, waar bij. zoals reeds gemeld, hulp gaat inroepen voor het zwaar geteisterde China, heeft mgr Paul Yu Pin, aartsbisschop van Nanking, een interview toegestaan aan een correspondent van K.N.P. Na zijn dank te hebben gebracht aan Katholiek Nederland, dat hem door een Nederlandse studiebeurs In staat stelde aan het College der Propaganda Fide te Rome te studeren, besprak de aartsbisscho de toestand in China, waarbjj behalve de verklaring van Paul Hoffman, directeur van de E.C.A., dat de Amerikaanse hulp aan China misschien zou worden voortgezet, wan neer er een coalitie met 'de communis ten zou worden aangegaan, ook de kerkvervolging werd aangeroerd. Dat er emigranten zijn, die ook bij hun afscheid de zorgen van het vaderland niet vergeten kunnen, blijkt uit een advertentie in een Westlands weekblad luidende: „Bij ons vertrek naar Nieuw- Zeeland groeten wij alle vrienden en bekenden, speciaal minister Lieftinck". De weerverwachting geldig van heden- tot Zondagavond luidt: Droog weer met nu en dan overdrijvende wolkenvelden. Meest matige Oostelijke wind. Vannac h» op vele plaatsen lichte vorst; 1 aorgen overdag iets kouder dan ;andaag. Zondag 19 December: Zon op 8.45 uur, onder 16.30 uur; maan op 19.51 uur. onder 11.47 uur. Maandag 20 December: Zon op 8.45 uur, onder 16.30 uur; maan op 21.21 uur, onder 12.11 uur. De regeringstroepen, die zich In Pe king hebben teruggetrokken, schijnen tot tegenaanvallen te zijn overgegaan. Vanaf Vrijdagochtend vroeg werden de communistische troepen met veldge schut vanuit de staó beschoten. Een heden der nationalisten vielen onder dekking van dit spervuur de commu nistische coll mes in de westelijke voor steden aan. De cavalerie deed een te genaanval en zou een aantal strategi sche punten rondom de stad met inbegrip van het vitale spoorwegknoop punt Tengtai hebben heroverd. Van communistische zijde worden even eens successen gemeld, minder vage dan de nationalistische en soms geheel met deze in tegenspraak. De troepen zouden Haitien, een der westelijke voorsteden van Peking en een van vitaal belang zijnd centrum in het verdedigingsstelsei van Noord-China. hebben veroverd Ook het vliegveld van Nanjoean, een zuidelijke voorstad van Peking zou in hun handen zijn. Een vliegtuig met Amerikaanse mili taire en marine-attaché's. benevens een aantal dagbladcorrespondenten aan boord is gisteren vanuit Nanking te Peking aan gekomen. Nauwelijks was het toestel ech- l«T op het vliegveld van Nanmean ge land. of het kwam onder mortiervuur te liggen. Het vliegtuig vertrok daarop haastig, zijn passagiers achterlatend. Kor te tijd later deden de communisten een aanval op het vliegveld. Chinese commnnisten hebben open lijk aangekondigd, dat hun nieuwe tac tiek van „verdraagzaamheid" voor mis siestaties en instellingen der Christe nen niet geldt voor Fu Yen, de katho lieke universiteit van Peking, omdat deze „een bolwerk is van anti-commu nistische propaganda". In het Centrale Chinese front hebber, de nationalisten zich van Pengpoe,, 160 km t. N. van Nanking, teruggetrokken naai Tsjoeksien, dat 125 km. Zuidelijker ligt, nabij een punt, waar de spoorlijn naar Nanking eergisteren door de commu nisten werd doorgesneden. Volgens offi cieuze bron is de lijn hersteld. De stad Pengpoe kan ieder ogenblik door de com munisten omsingeld worden. In de gevechten om Nanking vermom men de communisten zich als kooplie den om de Jangtse over te kunnen ste ken. De rivier vorpjt de laatste verde digingsbarrière voor de stad. Drie- tot vierhonderd communisten zouden er lot op heden op deze wijze reeds in ge slaagd zijn aan de andere oever van de rivier te komen. (Van onze Utrechtse redacteur) Geheel onverwacht heeft Prins Bern hard gisteren een bezoek gebracht aan de gewonde en zieke militairen, die wor den verpleegd in het nieuwe hospitaal in „Oog in Al" en het oude hospitaal aan de Springweg te Utrecht. Z K H. liet weten, dat men dit bezoek moest be schouwen als een Kerstgroet van H.M. de Koningin en hemzelf, een geste, die door de militairen bijzonder op prijs werd gesteld Ontroering wekte het bU hen, toen Prins Bernhard na een rondgang door verschillende zalen in het hospitaal in „Oog in -Al", waarbjj hij zich in het bij zonder met de uit Indonesië terugge. keerde militairen onderhield, nog een kort woord voor de microfoon sprak, dat door het gehele atbouw te horen was. Z.K.H. wensteaüei een goed Kerstfeest en spoedig herstel.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1948 | | pagina 1