48 uur productie in 5 dagen Weer een klacht over Opleiding tot maatschappelijke beroepen ADIO Reeds vele adhaesiebetuigingen ontvoering van i. Sinterklaas Jjjjp h PAGINA VRIJDAG 21 J ANUARI 1949' „NIJMEGEN' IN BOTSING MET EEN VALK? Sir Robert Morton (Robert Donat) ondervraagt zijn jeugdige cliënt. Een der dramatische hoogtepunten uit de jilm Opdat recht geschiede" GEHUWDE VROUWEN ONTSLAGEN? Tijdens het gisteren voortgezette onder zoek naar de ramp van de „Nijmegen verklaarde kapitein Malouin, plaatsver vangend hoofd van het vliegbedrijf der K.L.M. te Prestwick, overtuigd te zijn, dat gezagvoerder Parmentier zich reeds in ernstige moeilijkheden bevond voordat het toestel de hoogspanningskabels raak te, Wat die moeilijkheden waren, kon hij niet zeggen. In dit verband opperde de president de mogelijkheid, dat het vlieg tuig in botsing zou zijn geweest met een vogel. Hierop antwoordde kapitein Malouin: „dat hangt af van het gewicht van de vo gel en van de hoek, waaronder een even tuele botsing zou hebben plaats gevon den". Een grote vogel zou mogelijk de voorruit kunnen breken, ofschoon die van dit toestel nogal sterk was". De kapitein der Britse luchtmacht J. Mcdonald, commandant van de luchtha ven Prestwick, verklaarde dat te Prest wick valken worden gehouden, die wor den gebruikt tegen zwermen vogels, welke het luchtverkeer in gevaar zouden kun nen brengen. Vandaag zullen de wederzijdse advo caten het woord voeren. Op nog eon geheel ander aspect van deze opleidingen legde dr. Mol sterk de nadruk. En om de strekking daarvan te begrijpen moet, men weten, dat ons land vóór de oorlog slechts een viertal scho len voor maatschappelijk werk kende, de opleiding tot sociale gezinsverzorgster ge heel onbekend was, terwijl die tot kraam verzorgster zuiver in de technische sfeer gehouden werd. Om wille van de formele subsidieregeling, welke t.a.v. het Nijver heidsonderwijs bestond, werden deze scholen voor maatschappelijk werk Dij het Nijverheidsonderwijs ondergebracht. Nu echter na de bevrijding het aantal scholen voor maatschappelijk werk snel vermeerderde, tal van opleidingsinstitu ten voor sezinsverzorgsters ontstonden en de opleiding tot kraamverzorgsters meer ih de sociale sfeer werd getrokken, nu 'S er plaats voor de vraag, of het niet hoog tijd wordt al deze opleidingen onder Nij verheid" weg te halen om ze bij een af zonderlijke insnectie onder te brengen. Hier raakt dr. Mol aan een oude kwestie, vvflke, naar wij hopen, spoedig definitief moge worden opgelost. Minister Rutten gaf in zijn antwoord blijk, dat hij de bezwaren van dr. Mol aanvoelde, zegde nadere overweging toe en is met zijn ambtgenoot van Sociale Zaken inzake „Vronestein" reeds In over leg. Moge deze bewindsman er in slagen de ooleidïng tot maatscharmelijke beroe pen in vaste banen te lelden. Th. F. Een geheel afzonderlijke behandeling verdient wel de verpleegstersopleiding, waaromtrent sinds jaren en jaren veel te doen geweest is. maar niets is bereikt d. Tuinbouwveilingen. Reclame. Publ. Centr. Bur. v. 53. Beneden, op de begane grond ontstond een geweldige opschudding, toen de mensen de vreemde achtervolging in de lucht zagen. Een politieagent ging rustig naar een alarm installatie en vroeg de hoofdcommissaris. „Een rommelbal- lon met onbekende inzittenden wordt achtervolgd door een tweemansvliegfiets", zei de agent niet vakkennis- „Neem alle maatregelen", gelastte de commissaris. „Ja, rnaar welke maatregelen?" vroeg de agent. „Dat laat ik aan je fantasie over", antwoordde de commissaris verstandig. „Bedenk, dat Het Tweede-Kamerlid mevrouw For- tanierde Wit (V V.D.i heeft aan de minister van Economische Zaken schrif telijk gevraagd of het waar is. dat de minister per 1 Januari 1949 ontslag heeft verleend aan alle gehuwde vrouwelijke arbeidscontractanten niet-kostwinsters by alle diensten welke onder zijn minis terie restorteren. Zo ja, is de minister in staal mede te deien, of bij de andere ministeries een zelfde gedragslij wordt gevolgd en of deze ontslagen gegeven worden wegens inkrimping van werkzaamheden? Ten slotte vraagt zij of de minister van oor deel is, dat voor deze ontslagen gehuwde vrouwelijke arbeidscontractanten niet- kostwinsters de tijdelijke uitkeringsrege ling 1-49 toepassing kan vinden. Zo neefn. waarom niet i 0

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1949 | | pagina 2