OWBOY-ROMANTIEK IN OPTIMA FORMA Steun van dode Sipo- generaal avonturen van Frederik Uit de sportwereld Herstel materiële oorlogsschade Greta Andersen zwemt wereldrecord Was Nederlands industrieel collaborateur Europees kampioen schap drie banden borstelwerk? malais VRIJDAG 25 FEBRUARI 1949 „RED RIVER'' ZWALUWEN NAAR RIJSSE'L STUDENTEN-ELFTAL WINT Het Ned. Studenten voetbal-elftal speelde gisteravond een wedstrijd tegen V.U.C. en won met 4—1. de korfbalcompetitie Sw DE WITHSrk 46 «dam WAGENSTR. 115 - DEN HAAG afgeleverd en Wayne zijn muitende pleegzoon inhaalt. De diepe genegen heid tussen beide mannen en de ..zachte hand" van een vrouw (Jeanne Dru) voorkomen echter het ergste en bewer ken een gelukkige verzoening en een happy ending. Alle mogelijkheden van dit weinig ge compliceerde .veedrijversepos zijn door regisseur Howard Hawks volledig uit gebuit. De verschillende scenes zijn voortreffelijk gefotografeerd en goed ca merawerk verleent een prijzenswaardige realiteit aan de eindeloze tocht van de geweldige kudde, voortgedreven door een troepje vastberaden mannen die alle moeilijkheden weten te overwinnen. Er De eerste grote trek langs het Chisholm Trail op het witte doek geromantiseerd „Red River" is een Wild West-film van de oude stempel, zoals we er niet veel meer op het moderne witte doek te zien krijgen. Zij roept herinnerin gen op aan films als „The Covered Wagon", „Cimaron" en „Stage Coach" of aan het meer recente Australische epos „The Overlanders", waarvan zij de Amerikaanse tegenhanger is. Onderwerp en wijze van uitbeelding zijn vrijwel gelijk aan laatstgenoemde film. ..Red River" is namelijk het gero mantiseerde verhaal van de eerste gro te trek over het Chisholm Trail, waar langs een duizendkoppige kudde vee uit Texas over een afstand van 1600 kilo meter naar de spoorweg in Abilene (Kansas) wordt gedreven door een groepje onversaagde cowboys, die aan vankelijk onder leiding staan van Tho mas Dunson (John Wayne) Deze vast beraden koeienfokker heeft zich rond 1840 door middel van een schietpartij het eigendomsrecht verzekerd van een stuk land in Texas en kweekt daarop in 15 jaar een kudde vee, die groot genoeg is om alle vleesbonnen in ons lieve landje overbodig te maken. Er is echter niemand om al dat rondwandelende vlees te consumeren. Geen wonder overi gens, als men ziet, hoe het eenzame graf dat hem het eigendomsrecht op zijn grond verzekerde, in dezelfde tijd is uit gegroeid tot een flink kerkhof, waar degenen rusten, die hem dit eigendoms recht betwistten. Om een markt te vinden voor zijn vee, begint Wayne zijn eindeloze trek met Missouri als einddoel. De zucht om dit doel te bereiken, wordt hem echter een obsessie. Hij drijft zijn mannen en zijn vee veel te snel voort. Er ontstaan con flicten, revolver- en vuistgevechten en tenslotte muiterij, waarbij zijn pleegzoon (Montgomery Clift) de leiding van het transport met geweld overneemt om het leven te redden van twee der mannen, die wegens desertie door John Wayne met de dood worden bedreigd De afrekening vindt tenslotte plaats in Abilene in Kansas, als het vee veilig is De Deense Olympische kampioene Greta Andersen, die de laatste tijd in topconditie verkeert, heeft gisteravond te Svendiborg het wereldrecord voor de 100 yards borstcrawl verbeterd. Zij maakte de fenomenale tijd van 58.2 sec. (oud wereldrecord Fritze Nathansen 59.4 sec., Aarhus 27 April 1944) en deze prestatie was nog te fraaier omdat zij alleen zwom zonder de stimulans van mededingsters. Tevens hadden internationale wedstrij den plaats met mededinging van Neder landse zwemsters. Tony Hom werd twee de op de 200 m. schoolslag in 3 min. 03.3. De 100 meter rugslag was voor Dicky van Ekrls, ditmaal in 1 min. 15-3, waar mee ze haar beste persoonlijke prestatie (1 min. 15) benaderde, terwijl Wies Vaessen met 1 min. 09 sec. derde werd op de 100 meter borstcrawl. De driemaal vijftig meter wisselslag estafette bracht een succes voor de Ne derlandse meisjes met een tijd van 1 min. 45.2 sec. In het tornooi om het Eur. kampioen schap driebanden te Angouieme hadden de Nederlandse deelnemers gisteren geen succes. In de tweede ronde werd Wevers door de Belg Dessark met 50—43 ge slagen en verloor Broekhuizen met 5045 van de Spanjaard Domingo. In de derde ronde verloor Broekhuizen met 5044 van Vingerhoedt en Wevers met 50—35 van Ventura. In de vierde ronde verloor Wevers met 5042 van Lagache. Onze landgenoten bezetten de onderste plaatsen op de ranglijst De leiding heeft de Belg Vingerhoedt. om CaseHa te doen", bevalt me anders helemaal niet. Tenminste met in de be- tekenis, door jou er san gehecht. Zij ziet in hem de zanger, die luister aan haar soirée bijzet en er royaal voor wordt be taald, Met geen woord heeft ze er zelfs maar op gezinspeeld, dat ze iets om hem zou geven. Daar zijn geen woorden voor nodig; jij leverde zoeven 't bewijs- Dit is een feit als je verliefd kijkt, zie je er niet op zijn voordeligst uit. Je draaide met je ogen als een schelvis op 't droge! Dank je. Je vergelijkingen zijn bui tengewoon vleiend eerst een kalf, nu een schelvis. Armstrong nam jas ei hoed van de kap stok. 'k Zal mijn best doen, honderd pond te verdienen. Om nu óók nog een uitstapje in 't vogelrijk te maken 'k was een uil wanneer 'k zo'n kans liet schieten. Hm. Als 't Muriel McLean niet was geweest'k Geloof, dat je voor haar 't vuur uit je sloffen zou lopen! Ga je naar Casella Ja. Kom je terug zodra je hem aan Miss McLean hebt afgeleverd? Waarom zou ik? Patricia besloot te capituleren, al wan 't hard tweemaal achtereen. Ze zag hem glimlachend aan. Ralph, je bent de allerbeste. Voor Casella is geen plaats meer in mijn hart. Pff!,... Alsof hij ooit notitie van je Zondag 3 April zal te RÜssel een voet balwedstrijd worden gespeeld tussen een prof-elftal van de Ligue du Nord en een Ned. Zwaluwenteam. Noord-Holland: DED—Rohda; SVK—Oos terkwartier; Koog Zaandijk—Swift; Archi pel—Westerkwartier. Zuid-Holland: Rozenburg—OSCR; Zuiden Vic. Orientis. Oosten: NaasBI. Wit. Noorden: LDOAdvendo; WKWWMD' Vitesse—VKC.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1949 | | pagina 2