JUSTITIEBEGROTING EN DE RECHTSSTAAT KATHOLIEKE VOORLICHTING BIJ HUWELIJK avonturen van Frederik ADIO De Schuchtere 'WOENSDAG 13 APRIL7 1949 'mcamera DEVIEZEN VOOR VACANTIE- GANGERS Prioriteit voor wie ze nog nog nooit kreeg PASPOORTEN IN BENELUX DE „LEMSTERKERK" IN ENGELAND DAMESRIT DER K. N. A C. De A. N. W. B. deelt mede, dat In de toekomst bij de toewijzing van reisdevie- zen voor toeristische doeleinden diegenen de voorkeur zullen krijgen, die sedert de bevrijding nog geen reisdeviezen voor vacantieverblijf in het buitenland ont vingen- De Nederlandsche Bank, die tot dusverre met het feit, dat een aanvrager in een vorig jaar reeds deviezen voor dit doel had ontvangen, bij de loting geen rekening fiield, zal thans binnen de gren zen van het beschikbare bedrag aan de bovenbedoelde categorie prioriteit ver lenen. In verband hiermede kan voor een toewijzing van deviezen voor Zwitserland voor de periode Juli, Augustus en Sep tember 1949. waarvoor de aanvragen voor 31 Mei moeten geschieden, reeds prioriteit worden aangevraagd. den waren., doordat vele confiscaties mo reel niet gerechtvaardigd waren. Het ging alweer over het herstel van de rechts staat, waarop wij steeds zo trots waren geweest. Spr. herinnerde aan de onrecht vaardigheid ten aanzien van de Ned. vrouwen, die v$ór de oorlog reeds met een Duitser huwden en die trouw ble ven aan het Nederlandse volk. Hier moet rechtsherstel plaats hebben, zo betoogde de afgevaardigde. Heden zal de minister op dit alles na der ingaan. Het comité Benelux heeft zich weder om tot de minister van Buitenlandse Zaken gewend teneinde hem te ver zoeken thans over te gaan tot afschaffing van het gebruik der paspoorten in het onderling verkeer tussen de drie Benelux- landen en deze te laten vervangen door de goedkope bewijzen van Nederlander schap. Bij informatie op het ministerie van Buitenlandse Zaken bleek, intussen, dat men het daar niet wel mogelijk acht op dit verzoek in te gaan zolang de pas poorten mede gebruikt worden voor aan tekeningen in verband met deviezen- controle. Maandag is de „Lemsterkerk" in de Clyde aange omen. Het schip had op de reis uit Oslo door de weersomstandig heden twee dagen vertraging. De ..Lem sterkerk", d e ruim 7.000 ton meet, is een van de vijf Nederlandse schepen, die in de tarievenoorlog in de vaart op India tot „invasie" in Engeland zullen overgaan Meil verwachtte, dat het schip goederen! bestemd voor India. Pakistan en Ceylon aan boord zou nemen, doch te Greenock, waar voor anker gegaan werd, is geen vracht ingenomen of ont laden. Dinsdag ordt de reis naar Liver pool voortgezet. Het spreekt vanzelf, dat men uit het re sultaat van dit onderzoek geen conclu sies mag trekken ten aanzien van de re actie der jeugd in het algemeen. Het on derzoek is immers uitsluitend beperkt gebleven tot oudere meisjes, die boven dien een kloosterschool bezochten en dus een zekere ontwikkeling hadden. Maar wel bewijst het resultaat van dit onderzoek, van hoeveel belang een zekere ontwikkeling is bjj een juiste beoordeling van de films. Dit dient een reden temeer te zijn om onze jeugd zo goed mogelijk voor te lichten. Het oganiseren van goede filmcursussen door jeugdverenigingen ls derhalve niet slechts wenselijk, doch zelfs noodzake lijk. Vogens Roy Rowland, een regisseur van de Metro Goldwyn Mayer, heeft de filmindustrie verscheidene „geheime wa pens" in petto om zich te verdedigen te gen de televisie. Hij noemde: een nieuwe magnetische geluidsfilm, welke de produc tiekosten tot de helft van de tegenwoor dige zal doen dalen en tevens de ge luidsweergave zal verbeteren; een Franse vinding, waardoor zwart-wit-films in kleuren op het doek kunnen worden ge- Nachten van lijden - jaren van leed - door rheumatische pijnen. En dat, terwijl toch voor velen de afdoend» remedie voor 't grijpen ligt; Kruschen Salts! De meeste rheumatische aandoeningen komen voort uit onzuiver bloed Daar brengt de bloedzuiverende Kruschen-kuur uitkomst De zes minerale zouten waaruit Kruschen ts samengesteld hebben - regelmatig gebruik! - een weldadig aansporende werking op lever, nieren en ingewanden De kleine da gelijkse dosis Kruschen spoort ze aan tot krachtiger werking: onzuiverheden in het bloed worden afgevoerd, in plaats van zich vast te zetten In spieren en gewrichten, waar ze anders oorzaak zouden worden van die ondraaglijke pijn. - Volg het voorbeeld van die talloze Rheumatieklijders over de hele wereld, voor wie het leven weer kleur kreeg nu ze vrij zijn van die tergende slopend» pijn Vraag Kruschen. bij Uw Apotheker of Drogist. Reel Frederik zich af. Benieuwd opende hij zijn kamerdeur en liep de trap af om zijn licht op te steken Maar halfweg werd hij tegengehouden door de eerste mensen van het opstootje dat hij op straat gezien had. „Daar is één' van die zwendelaars!" riep een man met samengegroeide wenk brauwen. „Goud maken! Ha! Bah! Hoe komt hij er bij. Wie loopt daar nou in, hè?" Vorsend keek hij achterom om een be vestiging van zijn vraag te vinden. „Alleen maar goedgelovige domkop pen!" eindigde hij triomfantelijk. „Vertel ons eens: waar is jouw baas, hè?" Verbaasd haalde Frederik zijn schou ders op. „Hoe zou ik dat weten?" zeide hij, „ik heb met die man niets te maken. Hij heeft mij óók bestolen". Uit dé troep steeg een ongelovig ge mompel op. „Pak hem op!" riep toen iemand uit de achterste rij. 64. Notaris Zwingelhout begaf zich naar buiten, om door de frisse avondlucht een wandelingetje te maken. Nu zag Frederik zijn kans schoon. Hij haastte zich, zodra zijn baas verdwenen was, naar diens kamer. Zo vlug mogelijk doorzocht Frederik alle laden en kasten en koffers en opeens slaakte hij een kreet van vreugde: onder een stapeltje schone boorden van de no taris lag de zo lang gezochte toverring, ..Hoera!" sprak Frederik. „Nu lean mij niets meer gebeuren!" Hij stak de ring aan zijn vinger en begon: „Ik wens...." Plotseling werd Frederik afgeleid door een vreemd rumoer op straat. Hij liep naar het venster en keek naar buiten: een enorme, menigte met knuppels en para- pluies gewapende mensen deinde langs heft hotel, de hoofdingang door naar bin nen. „Wat zou hier aan de hand zijn?" vroeg op het ogenblik verblijf hield, althans met voor zij haar mededelingen had kunnen doen Deze woorden waren door Patricia dik onderstreept en zij verzocht Ralph, overeenkomstig Sue's wens te handelen. Hij was er allesbehalve over gesticht. De Yard deed haar uiterste best, Miss Young op te sporen en nu trad Pat met haar in contact, daarbij een beroep op geheimhouding doende. Het vermoeden, dat Sue z|ch had. verdronken bleek er naast te zijn; het maakte de dame nog verdachter. Ralph besloot dan ook het verzoek in de wind te slaan en Goodchild op de hoogte te stellen, doch toen hij Pats briefje overlas zag hij het onuit voerbare ervan in, want zij had verzuimd Sue's adres mede te delen. En hij geloof de niet aan een onwillekeurig verzuim. Ralph begaf zich naar de tafel waarop de schrijfmachine stond. De vorige dag had Pat een contract getikt voor de leider van een dansorkest met het Grosvenor House. Het stuk lag er niet, ook niet in de lade. Pat was nogal slordig; ze liet de boel slingeren en wist dan zelf na een uur niet waar ze het zoeken moest. Ralph zette zich achter de machine om een nieuw exemplaar te tikken doch toen dacht hij er aan, dat de werkster was geweest. Die bezat de manie, om alles wat slingerde in de muurkast op te bergen. Inderdaad bleek het daar te liggen. Hij neusde nog even rond en ontdekte een dik cahier. In eens herinnerde hij zich, wat het was: een verzameling recensies, welke Lydia Worynckzy hem voor Sheridan had mee gegeven. Lydia Worynckzy, over wie nooit meer een recensie zou geschreven worden Hij ging aan zijn bureau zitten en las de krantenknipsels door. Lydia's artisten- weg was niet over rozen gegaan. Op de bijgevoegde programma's prijkte haar naam geruime tijd bovenaan. Ralph Was lang genoeg in het vak om te weten, wat dit betekende; een variété-artist nummer één geplaatst, gold voor een middelmatig heid en werd dienovereenkomstig geho noreerd. Een tijd later had zij het tot derde gebracht. Weer een poos later ge noot zij zowaar de eer. het eerste gedeel te te mogen afsluiten. Toen trad Zij echter niet meer alléén op, doch had een mede werkster in Susan Tower. Het programma vermeldde opera-duetten voor tenor en bariton. De naam Tower kwam Ralph yaag bekend voor, maar hij slaagde er niet in, hem thuis te brengen. In de laatste pro gramma's die hij doorkeek, had Suzan To wer zich na de pauze óók in een ander genre laten bewonderen: als transformatie- artiste. Symonds stapte het kantoor binnen. Ralph maakte hem deelgenoot van zijn ontdekking en de detective scheen te ont ploffen. „Jou ongeschorgn uilskuiken!", viel hij woest uit: „Waarom niet eerder met dat cahier op de proppen gdkomen? Je dien de in een cel gestopt te worden! Susan Tower transformatie-kunstenares! Al die tijd was je in het bezit van de sleu tel. waar ik me gek naar zocht!" Ralph gaapte hem aan: „Sleutel? Ik?'k Snap er geen snars van!" „Sla een Frans woordenboek opl Wat is Het reglement voor d>e zesde Damesrit der KN AC., welke op Zaterdag 14 Mei wordt gehouden, is verschenen. Daaruit blijkt, dat het aantal deelnemende auto mobielen is bepaald op 75' en dat In Iedere wagen ten hoogste twee dames mogen plaats nemen. Des morgens te 10 uur vindt nabij Hotel Park 1813, Leme- lerberg in de gemeente pmmen de start plaats vooy een kort ochtendtraject, be staande uit het op tijd rijden van een bepaalde afstand over zandwegen. Des middags zullen de deelneemsters een tra ject van ongeveer 45 k.m. krijgen af te leggen, te rijden op een zg. blinde kaart. De inschrijving sluit 7 Mei,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1949 | | pagina 2