Abe Lenstra scoorde 5 goals Morgen de grote strijd SW-BW S.V.V. nam revanche voor zijn enige nederlaag Emma sterk genoeg om ook D.W.S. te overtreffen: 4-1 Verschillende verrassingen op Duindigt Korfbal-Zuid bedwong Noord Heerenveen komt te Iaat in vorm BONDSELFTAL SPEELT TEGEN MIDDLESEX GELIJK H.ïI.Y.C. opnieuw hockey-kampioen van Nederland VRIJDAG 27 MEI 1949 PAGINA 3 A _i Abe: vijf goals. 6 TWEE GOALS VAN GOSENS in de tweede helft Alle cricket verregend den zijnen5 ooïTer?egfntelde WedStnj" B.V.V. naar Curasao Roozenburg geschorst En mèt hem was heel Heerenveen in topvorm Vooral in de tweede helft Met Kremlon haarglans, thans De diepste glans. KRÉMLON Achtste finales om de KNVB-beker Feijenoord „wandelde" en Neptunus won royaal Fouten van Van Raalte afgestraft VOETBALKAMPIOENSCHAP VAN DE MIDDELLANDSE ZEE Titel kwam inderdaad aan de beste ploeg BW miste een stnitsehop - Won niettemin met 2-1 in Apeldoorn DE KWART-FINALES Emma tegen Heracles en Feijenoord-Neptunus STAL GEERSEN VIER MAAL GEKLOPT mmi mmm Door tijdig uitlopen weet A.G.O.V.V.'s doelman Veenhuizen een aanval van B.V.V. af te slaan. Het mooiste doelpunt in de wedstrijd V.S.V.S.V.V.: vallend heeft Gosens met een kopbal Snijders voor de tweede maal gepasseerd. REGEN DEED 'VEEL AFBREUK EN EINDSTAND WAS 2-2 Bob Bonte evenaart zijn wereldrecord DE RONDE VAN LUXEMBURG Het regende en het bleef regenen. En dat was voor ons aanleiding om op de ochtend van Hemelvaartsdag onze me ning over de kansen van SVV in de uit wedstrijd tegen VSV in Velsen radicaal te herzien. Want deze regen betekende voordeel voor SVV, voordeel voor de knappe Schiedamse technici en positie-1 spelers, voordeel voor de behendige I roodgroene aanval tegen de zware eiser verdediging. En zo hw'am het uit ook. Bovendien gaf de SY\-defensie deze! maal aan Van Onselen geen schijn van' kans. Gevolg was dat in stede van de door ons gevreesde nieuwe nederlaag SVV zijn enige tot dusver in deze kampioenscompetitie geleden échec met de fraaie cWJrers 13 heeft weten te revancheren. Met een even mooie als verdiende overwinning. Na een rijtje lauwe succesjes thans weer een glimp van het SVV. En dat betekent, dat de Schiedammers Hun Candida tuur voor de landstitel weer eens nadrukke lijk hebben onderstreept. Voorlopig heeft BVV nog de leiding, ook al tegen de ver wachting in. Werd het vier dagen geleden in.. ®osch 00, thans veroverde BW bij AGOVV in Apeldoorn met 12 beide punten. Met ieder nog twee wedstrijden voor de boeg blijven BW en SVV de grote kanspaarden. Ena.s. Zaterdag (morgen) komen zü tegen elkaarDat wordt stellig een groot gebeurenOp 10 April j.l. vond het eerste treffen plaats in Den Bosch; toen werd het een 2-»3 gelijk spel. Het behoeft geen betoog, dat de winnaar van morgen een schitterende kans maakt om de landstitel in de wacht te slepen en evenmin dat het onzin zou zijn om die winnaar te „tippen". Als het weer een gelijk spel wordt, is dat voor BW het gunstigst, wantSVV moet nog tegenHeerenveen...;! Dat HeerenveenTien dagen geleden 03 winnaar in Tilburg, gisteren tegen hetzelfde NOAD met 7—2 nog duidelijker triomfator. En hoe Want zoals Heeren- veen gisteren speelde, zo is in heel deze kampioenscompetitie nog geen enkele andere ploeg voor de dag gekomen: zo gaaf, zo sterk, zo kundig en zo vurig. Bovendien vijf doelpunten van Abc, die speelde zoals hij in heel deze kampioens competitie nog niet heeft gedaan. Heeren veen heeft nog moed nu het deze wed strijd en deze Abe heeft gezien. Maar toch zijn wij bang voor de Friezen, da/t zij te laat in vorm zijn gekomen. Hun enige kans ligt in een nederlaag van BW tegen SVV en dan een eigen over- winning op SVV. Het zou te mooi zijn (voor Heerenveen dan). Maar.... voet bal blijft altijd voetbal en daarin is bijna alles mogelijk. In eigen hand heeft Heerenveen zijn kans in ieder geval niet meer; daarvoor is het inderdaad te laat in vorm gekomen. De uitslagen luiden: A.G.O. V.V.B.V.V 1—2 V S.V.r-S V.V. 1—3 Heerenveên—N.O.A.D7—2 De stand is nu: gesp.geW.gel.verl, pt. doelp B.V.V 8 4 3 1 11 12— 7 S.V.V 8 4 3 1 11 15—11 Heerenveen 9 5 1 3 11 27—18 A G.O.V.V. 9 3 3 3 9 11— 8 V.S V 10 4 0 6 8 16—18 N.O.A.D. 8 0 2 6 2 4—23 S.V.V. V.S.V. O m Heerenveen 1 Q O Z S.V.V. 0-4 1-0 4-0 V.S.V. 1-3 1-0 0-1 1-4 5-1 A.G.O.V.V. 0-0 3-1 1-2 3-1 B.V.V. 2-2 3-0 0-0 2-3 0—0 Heerenveen 4-4 3—1 1-2 7-2 NOAD 0-1 0-2 1-1 0-3 Beter spel der Schiedammers Ook in hun laatste thuiswedstrijd heb ben de VSV-ers weinig goed spel laten zien In de verdediging rammelde het geducht en de voorhoede had tegen de SVV-verded'iging weinig in te brengen, ondanks het Mt, dat het roodwitte quin tet op volle sterkte dus met Balvers en Strieker op de binnenplaatsenver scheen. Opvallend was vooral het falen van Sterk en van Onselen, die vrijwel niet ,,aan bod" zijn geweest. SV v spe de enthousiast en beter. In den beginne zag het er met curec naar uit, dat SVV de overwinning zou behalen, want ook bij de Schiedammers vlotte het in die periode in de aanval niet bijster. Wel stuwden van Schijndei en van Kan hun voorhoede bij herhaling krachtig op, maar Spaans en Stijger wa ren grote struikelblokken en voor het overige hadden ook de SVV-aanvallers het met het gladde terrein en de vaak doorschietende bal te kwaad. Vlak voor rust bracht Schrumpf snel op, zijn voor zet werd door de Bruyn doorgekopt,^ waardoor de VSV-defensie uit positie ge speeld werd, Köneman kreeg een vrije kans, welke hij niet onbenut liet. In de tweede helft was het verschil in spei- kwaliteit nóg groter. Het vlotte in de Schiedamse aanval beter dan voor de rust en VSV bracht er zo mogelijk nog minder van terecht. Na 10 min. gaf Schrumpf van de vleugel een goede voorzet, Snijders liep uit zijn doel, weifelde even en Gisteren is het de cricketliefhebbers duidelijk geworden, waarom de Studen ten Roeibond indertijd besloot om de Varsity wedstrijden niet meer op Hemel vaartsdag te houden, doch naar een an dere datum te verleggen. Want het was regen over het land en dus ook regen over de cricketvelden. Van elf uur af des morgens tot des middags half drie bleef men wachten in de stille hoop dat de regen eindelijk op houden zou, doch zodra hadden' aanvoerders en umpires zich niet buiten het clubhuis ver toond, of de regen ging over in 'n plens bui. Tegen drie uur besloten de meeste dan ook liever naar hun resp. terug te keren. Alle door de Öp Curasao wordt ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de toonaange vende voetbalclub „Jong Holland" in Augustus a.s. een tournooi georganiseerd. Daaraan zal naast een Viertal Zuid- Amerikaanse clubs ook B.V.V u.t Den Bosch deelnemen- Het B.V.V.-elftal ver- Sekt 28 Juli a s per vliegtuig en keert 15 Augustus uit Willemstad naar het vader min totaal zullen de Bosschenaren vijf WSj^eSPBtsche correspondent ver neemt, zou ook de heer Karei Lot.y reis mèemaken. De beslissingswedstrijd in de Noorde lijke promotie, en degradatie-competitie, gisteren op neutraal terrein te Exloo ge speeld tussen Zwartemeer en Achilles, heeft een 2—0 overwinning voor de As senaren opgeleverd. Ze handhaven zich hierdoor in de eerste klasse. Van de twaalf tweede-klaskampioenen wisten dus alleen RCH en RBC het tot promotie te brengen. Gisteren werden twee wedstrijden in de Belgische ere-divisie gespeeld: Stan dard C. L sloeg Boom met 2—0 en Lyra verloor met 14 van F. C. Mecheler.. Het staat nu vast, dat. de F. C. Boom, evenals Union St. Gilloise, moet dagra-- deren. Gosens profiteerde hier handig van (0-2). Acht minuten later schóót van Gelder hard tegen Köneman aan en via deze vloog de bal over de enige meters voor zijn doel staande Snijders in het net '(03). Daarna deed de VSV-aanvai zich wal meer gelden.' Uit een voorzet van Sterk kopte van Onselen de bal feil loos langs Ópschoor (13). Er dreigde nu nog gevaar voor SVV, maar Balvers en daarna Strieker schoten tegen de paal, hetgeen aan de overzijde Gosens over kwam.Zo won SVV welverdiend met lr—3. ?e jaarlijkse algefnene vergadering aPLaLÏÏ<^1er.ia,'ldse Dambond werd me- ntf leden P. Roozenburg en D. van dei Staay voorlopig zijn geschorst wegens handelingen in strijd met de be langen van de N.D.B. Bij de bestuursverkiezing werd de 2e voorzitter P. van der Sleen (Amsterdam) herkozen, terwijl in de vacature van penningmeester werd voorzien door de benoeming van de 'heer V. Troner (Rot terdam); de wedstrijdleider, de heer A. van Bockel (Vught) werd herbenoemd. 'Doordat Noad zich in de eerste helft veel beter aan de moeilijke terreinom standigheden aanpaste dan de gastheren, had Heerenveen vóór rust zeer veel moei te de Tilburgenaren van zich af te schud den. maar na de pauze demonstreerden de Noordelijken zulk groots spel dat Noad- onder de voet werd gelopen. Abe Lenstra was in een formidabele vorm; hij demon streerde technisch zulk hoog spel, dat de Tilburgse achterhoede er dikwijls moedeloos onder werd en bekroonde dit met talrijke prachtige schoten. Reeds na 2% minuut wist hij de score te openen, toen Van der Sanden het leer half raakte en dit via Brandsma bij hem belandde: de internationaal schoot de bal keihard in de hoek. Onmiddellijk hierop scoorden de Tilburgenaren, die zonder Van Heeswijk uitkwamen, door Vriens de gelijkmaker. Door een fout van Veenstra doelpuntten de gasten enige minuten la ter opnieuw, maar de scheidsrechter an nuleerde het doelpunt om onbegrijpelij ke redenen. Na een kwartier plaatste Abe de bal keurig naar Jonkman, een voorzet volgde en Brandsma voltrok het vonnis (21). Wel was de thuisclub nu het meest in de aanval, doch door een aar zeling van Jan Lenstra in de 27e' min. wist Vriens zich snel vrij te maken en met een laag schot Veenstra te passeren (22). Noad kwam hierna geducht op zetten; maar Veenstra weerde zich goed, zodat een viertal hoekschoppen de Til burgenaren niets opleverden. Vlak voor de rust kreeg Abe een bal voor zijn voe ten en met een formidabele kogel bracht hij de stand óp 32. In de tweede helft overspeelde Hee renveen de bezoekers volkomen. Na 10 min. scoorde Abe een juweel van een doelpunt. Terstond hierop loste hij weer een hard schot. Den Turk stompte de bal het veld in en de toesnellende Hofma joeg het leder in de touwen. De arbiter annuleerde echter dit doelpunt wegens buitenspel, hoewel de bal het laatste door een tegenstander (de doelman) was ge speeld. Heerenveen bestormde thans de Noad-veste en na 20 min. schoot Abe uit een hoekschop weer keihard en zuiver in (52). Vijf minuten later bood hij Brandsma na een staaltje schitterend so lo-spel de bal op een presenteerblaadje aan en het was 62 en 12 min. voor het einde benutte Abe nog eens een pass van Brandsma en bracht hij met zijn vijfde doelpunt de stand op 72. Brillantine "V Het be%te Y-Oor uw; haarf-'j. 77 ct. ineL we*ld«WMtl«8 Het niïpf KRïMt.ON alléén isuw waar borg voor «fe ÉCHTK Brilbn'tttV 'Ruise Onder ongunstige weersomstandighe den en op een in sleohte staat verkerend V.U.C.-veld heeft gisteren een bonds- elftal tegen Middlesex Wanderers met 3—3 gelijk gespeeld. De bondsploeg be stond uit: Doel: Van Raalte (Blauw Wit); achter: Boonkamp (Blauw Wit) en De Jong (ADO); midden: v. d. Engel (OHO, Altink (Blauw Wit) en Schwencke (H. B. S.); voor: De Jager (DFC), Meijer (Spartaan), v. Geen (Scheveningen), Wes ters (Spartaan) en B. de Harder (VUC). Het bonds-team was direct iets in de meerderheid, doch bij een aanval der Engelsen bleek v. Raalte niet klem- vast te zijn, hetgeen zich later nog dui delijker demonstreerde. De behoorlijk opgezette aanvallen van het bondsteam brachten aanvankelijk geen succes, door dat voor doel het spel te kort werd ge houden. De Harder bracht enige aardige combinaties met Westers tot stand en in de verdediging speelde Altink een goede partij als stopperspil. De zware bal gaf de Engelsen de gelegenheid hun tech nisch kunnen te demonstreren en voor al links-binnen Kelleher was voortdu rend een gevaar voor de Ned. verdedi ging. Hij bracht echter een haast niet te missen kans uit een voorzet van mid- voor Stannard om zeep door naast te schieten. Zes minuten voor rust herstel de hij zijn fout door een voorzet van Reilly, die de bal Keurig had opgebracht, na slecht wegwerken van de bonds-ver- dediging, in te schieten (0—1). Van Geen, die overigens op een goede wed strijd kon terugzien, faajde aan de an dere zijde hopeloos, door een bal, die De Harder hem als het ware op de voet legde, hoog over te schieten. Direct daarop herstelde hij zich eveneens door een voorzet van Meijer op prachtige wij ze in te kogelen (11). Er waren 7 minuten in de tweede Italië heeft het te Athene gehouden voetbaltournooi om het kampioenschap van de Middellandse Zee gewonnen door een 32 overwinning op Griekenland. Italië heeft alle drie de andere landen, die aan het tournooi dèelmamen Tur kije, Egypte en Griekenland versla gen. (A.P.) Bij de op het kanaal van Terneuzcn gehouden regatta van Terdonck (B won Triton (Utrecht) het nummer jonge acht over 1500 meer in 5 min. 3 sec.; de acht van Delftse Sport werd derde. Op het skiff-nummer over 1500 m. werd de Amsterdammer v. d Meer vierde. NS. de verrassende zege van jl. Zondag door Deventer behaald op Venlo, moest in de laatste wedstrijd Deventer—H.H. Y.C. in de koekstad de beslissing vallen voor het kampioenschap. De wedstrijd werd op een goed veld 8esPe™ gun stig weer, want vlak voor het begin hield de regen op (maar niet het_ eindsignaal ontlaadde zich een felle bui k°v®n het terrein, die de vele belangstellenden in aller ijl dekking deed zoeken)- Beide ploegen hadden invallers. De en ter miste Derckx en Roelof sen, ontbeerde de steun van Gallois (die er de voorkeur aan gaf voor H-H-xC. cricketten) en Boerstra. Aanvankelijk was H.H.Y.C. door tech nisch beter spel. sterker, doch geleidelijk kregen de Oostelijke kampioenen weer vat op het spel hunner tegenstanders. Niettemin gaf Kruize op de hem eigen wijze uit een strafhoekslag aan de Hage naars de leiding, doch in het laatste ge deelte van de eerste helft kwam Deven ter, door geweldig enthousiast en snel spel geducht opzetten en het waren de Deventer vleugelspelers Amerschot en Dudok van Heel, die er voor zorgden, dat de rust inging met 21 in het voor deel der gastheren In de tweede helft was eerst Deventer doch de verdediging van gaf toen beter partij dan in de - ste helft. Na een kwartier maakte fraa »e,U^ moeil«ke positie gelijk uit een van Van Heel en laatst- eevrn wr, daarna, na tactisch aan- iSrl ,e veteraan Berkhout, het winnende doelpunt te maken. techniek 6 Tn* verdiend> door qen betere verkregen Sn ïT^tieVeT aanvalsspel riei^daad l^a?P10enschaP is in" 4ei daad beland, bij de club, die meer dan al haar concurrenten in den lande de eretitel waard is. lanae De cijfers, waarmede dit -bereikt werd, tonen dit wel afdoende aan: H.H.YC 8 5 0 1 10 Venlo 6 3 0 3 6 Deventer .6 3 0 3 6 Leeuwarden .61052 34— 4 13—11 14—17 4—33 Voorzitter jhr. mr. W. C. Hooft Graaf land, heeft na afloop de Keppelbeker (schenking van zijn voorganger, wijlen baron R. van Pallandt van Keppel) met een hartelijk speechje uitgereikt. Deven ter bood bloemen aan en nog enige tijd bleef men bijeen, waarna de Haagse auto's koers kozen naar Den Haag, waar de ploeg een hartelijke ontvangst wachtte. Om de dames-titel Door het gelijke spel van Amsterdam in Nijmegen tegen Union van jl. Zondag (1—1), moet ook de laatste wedstrijd van de dames-kampioenscompetitie de beslis sing brengen Het is de wedstrijd Am sterdam-Union, die Zondag in het Wage- ner-stadion gespeeld wordt. Union zelf is thans uitgeschakeld. Doch als de Nij meegse dames winnen, dan moet nog een Beslissingswedstrijd volgen tussen Am sterdam en E.M.H.C. (Eindhoven). l)e hoofdstedelijke dames hebben ech- hL1" eaf=n/en geliJk sPel genoeg, zoals uit de stand moge blijken. Amsterdam E.M.H.C. Union Groningen 16— 6 15—11 7— 7 7—21 helft verstreken, toen een goed door De Harder genomen hoekschop door Van Geen schitterend werd ingekopt (12). Toen Van Raalte wederom niet goed wegwerkte, volgde een sohot van rechts buiten Strcrud tegen de lat en Kelleher scoorde voor de tweede maal (2—2) door de terugspringende bal zuiver langs Van Raalte te plaatsen. De combinatie Reilly- Kelleher werd nu steeds gevaarlijker, doch eerst kwam er nog succes van de andere zijde, waar Westers met een mooi doch zeer gelukkig schot van grote af stand in de rechterbovenhoek scoorde (32). Het was weer een fout van Van Raalte, die de Engelsen gelegenheid tot scoren gaf; een tam schot ven Stannard wist hij te stoppen, hij sloeg de bal ech ter voor de voeten van Stroud en deze had het leder slechts voor het intrap pen (33). De Engelse voorhoede kreeg nog volop gelegenheid haar talenten te tonen, zonder dat er echter verder ge scoord werd. A-G-O.V.V. trad onmiddellijk zeer agres sief op en Hanskamp had al heel gauw een prachtige schietkans, maar de Apel- doornse midvoor was te wild en de bal vloog meters langs het Bossche doel. De verdediging van B.V.V. kon moeilijk vat krijgen op de vlugge Apeldoorners en enkele minuten later ging een schot van Loois juist langs het door Saris verlaten doel. Het bleef angstig druk in het ge bied voor Saris, die enkele malen op fraaie wijze redding kon brengen door bij hoge voorzetten de bal uit de lucht te plukken. Toch raakte A.G.O.V.V. eens lelijk in het nauw en Brummel kwam terug om een handje te helpen. Hij vatte die taalt te letterlijk op en scheidsrechter Schip per moest naar de witte stip wijzen. Van Overbeek schoot de strafschop echter ver naast het doel. Er kwam hierna wat meer vaart in de Bossche aanval, maar Jonker was weer een geducht struikelblok. Toen hij echter na een afgeslagen aanval de bal naar Donhuizen plaatste, gaf deze on middellijk een scherpe pass tussen enkele Apeldoorners door; Van Overbeek rende er achter aan en na een handige schijn beweging schoot hij de bal fraai langs de verraste Veenhuizen (01). A.G.O.V.V. zette nu de tanden opeen en wederom kwam het Bossche doel in ernstig gevaar. Brummel kreeg de bal vrij en had slechts voor het inschieten, maar hij faalde jammerlijk. Maar de gelijkmaker zou niet lang op zich laten wachten. Vijf minuten na het doelpunt van B.V.V. er was toen ruim een half uur gespeeld zette Peters de bal /oor en hoog opspringend kopte Loois fraai in (1—1). Na rust heeft A.G.O.V.V. het meeste initiatief genomen, maar Kri.jgh speelde gaandeweg beter na een zwakke eerste helft en ook v. d. Sluijs en Remmers deden herhaaldelijk goede dingen. Lang zamerhand luwde het Apeldoornse offen sief. Na 25 minuten ontnam Jonker de bal aan Van Overbeek, doch hij speelde het leder voor de voeten van Van Beur den, die met Van Overbeek op het .pel- doornse doel afging; even een duel met Veenhuizen. die het gevaar nog trachtte te bezweren, maar Van Beurden won de strijd en kon uit een moeilijke hoek de bal in het verlaten doel schieten. (12). Veenhuizen moest worden vervangen; De Graaf bleek weinig minder en greep enkele malen voortreffelijk in bij nu veelvuldiger aanvallen van B.V.V. Hij had echter bijna een derde doelpunt op zijn geweten, toen hij onoordeelkundig uitliep en door Van Overbeek werd ge passeerd; maar de Bosschenaar zag '-ans, voor een volkomen ledig doel nog naast te schieten. De acht ploegen die elkaar in de kwart finales om de KNVB-beker zullen bestrijden, zullen elkaar als volgt ont moeten: EmnaHeracles, QuickSport club Emma, Willem IIHelmondia en FeijenoordNeptunus. Drie Westelijke ploegen dus bij de laatste acht, maar één van de drie zal noodzakelijkerwijs geëlimineerd worden, namelijk de ver liezer van FeijenoordNeptunus. Verrassingen deden zich gisteren niet voor. Emma gaf ook nu weer blijk, dat het in de tweede klas eigenlijk beneden zijn stand leeft; na de 4—0 op Xerxes en de 14 op Ajax volgde nu weer een zeer fraaie 41 overwinning op DWS. Dat zijn nu al drie gereputeerde eerste klassers op rij, die door de Dordtenaren zijn uitgeschakeld. En men kan nu niet meer van „reuzenzwaaien" spreken, want men moet nu concluderen, dat dergelijke opmerkelijke prestaties binnen het be reik van Emma's capaciteiten liggen. Eens te meer tonen deze resultaten aan, hoe moeilijk het is om na degradatie weer de eerste klas binnen te komen (ook al kwam Emma dit jaar maar een klei nigheid voor de tweedeklas-titel te kort). EMMA—D.W.S. 4—1 Ook gisteren speelde Emma weer heel goed voetbal en de zege op DWS was dan ook ruimschoots verdiend. Wel na men de Amsterdamse eersteklassers reeds na 5 minuten door Postma de leiding, maar heel spoedig was het door twee weergaloos mooie solo-acties van Em ma's voortreffelijke rechtsbuiten J. v. d. Gijp 21; beide malen spurtte v. d. Gijp van de zijlijn snel naar binnen, zo snel en verrassend dat de DWS-defensie (toch niet de eerste de beste) hopeloos mis greep. Niet voor niets schenkt de keuze- commissie aan deze Janus. v. d. Gijp (die ook nog broers Freek en Wim in Emma's eerste heeft) bijzondere aandacht bij het speuren naar nieuwe spelers voor het Nederlands elftal. En ook de DWS-defen sie achtte het hoogst raadzaam om de kleine buitenman wat meer in de gaten te houden. Toch was hij het weer, die na de rust., ver naar binnen gedwaald, voor de derde maal Emma deed toeslaan; met een listige boogbal was het 31 en DWS was verslagen. En tenslotte was het kort voor het einde andermaal v. d. Gijp, die uit een strafschop de stand op 41 bracht FEIJENOORD—SLIKKERVEER 4—0 Ook Feijenoord kwam heel royaal uit de bus, wat overigens tegen de derde klasser Slikkerveer niet anders te ver wachten was. Het zou vreemd zijn om te veronderstellen, dat Slikkerveer op 'n overwinning hoopte; het moet voor déze derdeklas-spelers al een hele eer en vol doening zijn geweest, om eens een keer in een officiële wedstrijd in dit grote Stadion tegen het machtige Feijenoord te kunnen spelen (en dat is juist het aardi ge van beker-voetbal). Uiteraard was Feijenoord duidelijk de sterkste, maar Slikkerveer verdedigde zich met veel élan en riep daarbij vaak met succes de ren, dat Feijenoord zijn technisch over wicht en veldmeerderheid eerst kort voor de rust door toedoen van Kilsdonk tot uitdrukking kon brengen. In de tweede helft werd het verschil, zonder dat De Vroet c.s. zich noemenswaardig inspan den, steeds groter, zodat de Slikkerveer voorhoede er vrijwel niet meer aan te pas kwam. De derdeklas-defensie vond ook nu veel steun in de buitenspelval, maar desondanks was het door Linssen en v. Hoek na een kwartier al 30. Feije noord geloofde het toen wel en beperkte zich tot een 4—0 eindscore door Steen bergen. NEPTUNUS—W.F.C. 6—1 Ook in Neptunus—WFC was het klas- severschil duidelijk waarneembaar. Hoe wel Neptunus dadelijk in de meerderheid was, opende WFC de score met behulp van Everse. De tweedeklassers verdedig den stug en pas na 20 minuten kon links buiten Lucas gelijk maken. Kort voor de rust werd het door een van grote af stand genomen vrije schop van spil De Kreek 21, toen het schot van de paal op de rug van de WFC-keeper en van daar in het doel sprong. Na de rust bleek WFC te veel van zijn krachten te heb ben gevergd; heel even beet Neptunus nog door, tot Luijten met twee voltref fers de stand op 41 had gebracht; toen geloofden de drietanders het wel en de twee goals tot de eindstand 61 namen zij cadeau. BORSTELWERK? MALAIS ©W. DL WITHSTR 46 - R'DAM WAGENSTR. 115 - DEN HAAG De Westelijke ploeg die verder nog uitgeschakeld werd. was de Amersfoort- se tweedeklasser HVC, die het thuis te- buitenspelval te hulp. Zo kon het geheu gen Willem II weliswaar tot een verdien stelijk 33 gelijk spel wist te brengen maar toch daardoor de gasten naar de kwart finales zag overgaan. Het Noorden bekert niet meer mee; de enige verte genwoordiger Velocitas werd met 01 door Heracles uitgeschakeld. De twee wedstrijden in Zuid leverden successen voor de gastheren op (al hadden wij de bezoekers hoger aangeslagen): Helmondia stuurde MVV met een 43 nederlaag huiswaarts en Sportclub Emma haalde het stoute stukje uit om Sittardse Boys met 30 te kloppen. In het Oosten won Quick met 30 van Enschedese Boys. Hóe zien nu de vier kwart finales er uit? Emma, dlat zioh inmiddels van de gianse beker-sympathie van heel West heeft verzekerd, komt nu voor de eerste maal tegen een ploeg uit een ander district te staan, te weten teigen H-eracles uti Almelo. De Dordtenaren helblben nu al wel zo veel vertrouwen gevestigd, dat wij aannemen, dat zij normaal in staat zullen blijken om ook deze kracht proef tot een' goed einde te brengen. Dan is er een Westelijke derby en wel te Rotterdam tussen Feijenoord en Nep tunus; voor de compettie heeft Feijenoord met 31 verloren en met 11 gelijk gespeeld (ook al *s Feijenoord beter) ma,ar misschien komt nu de revanche; intussen zijn we met de 'beker-strijd nu zo ver, dat er diverse factoren optreden die de wedstrijden op ongebruikelijke dagen schuiven; zo wordt Feijenoord Neptunus pas a.s. Woensdagavond om 7 uur gespeeld. Een Zuidelijk duel in Willem II contra Helmondia, terwijl in Nijmegen Oost en Zuid elkaar ontmoeten in Quick contra Sportclub Emtna. Het beste paard struikelt wel eens en de beste pikeur wordt wel eens geklopt, maar met Geersen gebeurde dat op Duin digt vier maal, terwijl hij slechts één overwinning wist te behalen, n.l. met Ma dame B. Waar zit hem dat nu in, zal de leek vragen: de ene week vrijwel alles winnen en de volgende week nergens zijn. O.i. zat het ditmaal in de weersomstandig heden, die de baan zeer zwaar hadden ge maakt. Geersen nu is een der weinigen, die thuis een mooie trainingsbaan tot zijn beschikking heeft, waaraan de paarden gewend raken. Komen zij nu plotseling de laatste weken is er vrijwel geen regen gevallen op een zwaar pad, dan is dat voor hen een dubbele handicap ten opzichte van de paarden, die aan een minder fraaie trainingsgelegenheid ge wend zijn. Het aantal verrassingen was door deze slechte terreinsomstandigheden dan ook groot, met als gevolg goede uitbetalingen De traditionele ontmoeting tussen de vertegenwoordigende twaalftallen van Noord-Holland en Zuid-Holland vormt een der hoogtepunten in 't Nederlandse korfbalwereldje en daarom behoeft het niet te verwonderen, dat het treffen „NoordZuid",, hetwelk gisteren op het DHC-terrein te Delft verwerkt werd, ondanks de slechte weersomstandigheden nog heel wat belangstelling trok. Op de goed. bezette overdekte tribune waren naast vele K.N.K.B.-officials. ook Delft's burgervader, mr. G. E. van Walsum, de wethouders J. Bühler en A. Sipman en de heer H. A. M. Hermans, ambtenaar voor de lichamelijke opvoeding en sport, aanwezig. Onder leiding van de Dordtse scheids rechter J. Ramberg, stelden de teams zich als volgt op. Zuid-Holland. Aanval dames: M. Vonk (Ons Eibernest), R. Vlier (Spangen); heren: H. Berens (Ons Eibernest), A. Sloof (Ons Eibernest); midden dames; M. v. d. Wijngaard-Biejer (Vicus Oriën- tis), G. Hofwegen-v. d. Graaf (Deetos); heren; G. Seits (Deetos), K. Mulder (Ons Eibernest); verdediging dames: H. Merks- Schuyten (Het Zuiden) B. Schuyten (Het Zuiden); heren: W. den Hartigh (Het Zuiden), J. Bezemer (Het Zuiden): Noord-Holland: aanval dames: R. Smittenaar (Olympia), T. Heespelink (Westerkwartier); heren: H. Helder (BI. Wit), C. Karsen (Rhoda); midden dames: A. Koper-van Es (Westerkwartier), L. Vlietman (Weaterkwartier); heren: D Stoeltie (Westerkwartier), G. Challa Luto); verdediging dames: C. Helder- Vlietman (Blauw Wit) S. Fronczek (Vic toria); heren: J. Vermunt (Blauw Wit), P. Doeven (Koog-Zaandijk). Met negen internationals in de gele deren waren de Noorderlingen vooral als winnaars gedoodverfd, maar Zuid, dat over „slechte drie internationals da beschikking had, dacht er anders over en ontwikkelde reed direct na het aan- vangssignaal een licht veld-overwicht Tegen de krachtverhoudingen in gaf aan voerder Karsen in de vijfde minuut Noord de leiding (0—1) Op gelijksoor tige wijze d.i. met 'n prachtig schot van verre afstaü bracht twintig mi nuten later Berends de partijen op ge lijke voet (11) en Bezemer hielp nog vóór rust Zuid aan een verdiende voor sprong: 21. Ook na de thee gingen door slecht schieten aan beide kanten goede kansen verloren: Stoeltie zorgde in de twintig ste minuut voor de gelijkmaker (22) en verder bleven beide korven onge schonden (22) en verder bleven beide korven ongeschonden. Zij nog vermeld, dat door het spek gladde terrein en de uiterst moeilijke hanteerbare bal het spelpeil beneden de technicus als Seits, had alle moeite om het leder onder contróle te krijgen. Woensdagavond werden in de Leidse overdekte zweminrichting nationale zwemwedstrijden gehouden. Hoewel over het algemeen goede prestaties werden geleverd, werd aan de gestelde verwach tingen niet beantwoord. Een recordpoging van de R.D.Z.-dames om het Ned. record 3 m. 50 meter wisselslag (1.41.4 van de Meeuwen) te breken, mislukte, terwijl de poging van Nel Garritsen om het op haar naam staande wereldrecord op de 100 meter vlinderslag scherper te stellen, eveneens niet gelukte. Zij bleef nl 0.6 sec. boven haar best gemaakte tijd. Het beste bracht Bob Bonte (Z.A.R.) het er nog af. die op de 100 meter school slag zijn officieus wereldrecord en het Ned. record evenaarde door een tijd van 1 min. 15.2 sec. te maken. De voornaamste uitslagen zijn: 100 m. schoolslag dames: 1 N. Garrit sen (R.D.Z.) 1.23,2 en 3 Hannie Caspers (L.Z.C.) en A de Groot (A.D Z.) 1.27; idem heren: 1 Bob Bonte (Z.A.R..) 1.15.2; 2 en 3 J. M Wiltenburg (DJ K.) en J. Sievers (H.Z.C.) 1.22.2. 100 m. rugslag dames: 1 G. Gaillard (A D.Z1.16.4; 2 G. J. D. Overvoorde (D.Z.V.^I 1 23.8; 3 L Seur (A.D.Z.) 1.28; heren: 1 C. Rol (D.J.K.) 1.13.4; 2 J. F. van Rijk (D.J.K.) 1.17.3; 3 E. Slegtenhorst (Z.I.A.N.) 1.18. 100 m. borstcrawl dames; 1 Irma Schu macher (R.D.Z.) 1.7.4; 2 H. Massaar (R.D.Z.) 1.9.8; 3 W. Langeveld (A.D.Z.) 1.11 6; heren 1 R. Bollen (Z.I.A.N 1.1.2; 2 J. Tjebbes (H.P.C.) 1.1 5; 3 H. Witter- mans (Z.I.A.N 1.2.9. 3 m. 100 m. wissels'lag heren: 1 D.J.K. 3.40; 2 Z.I.A.N. 3.45; 3 H.P.C. 3.51.8. 3 m. 50 m. wisselslag dames; 1 R.D.Z. 1.45.2; 2 A.D.Z. 1.45.8; 3 A.D.Z. II 1.52,6. aan de totalisator. De hoogste waren weggelegd voor Lady V en onze favoriet in de laatste ren Karina, die resp. 11 en 10 gulden brachten. Dat de publieke be langstelling nog mee viel, bewijst wel de omzet aan de totalisator van ruim 55.000. In de eerste course nam Mondargon de kop en het leek, dat Geersen op stap zou gaan winnen, doch al spoedig kwam Lentekoning, op wie de vrij talrijke Frie zen hun hoop hadden gevestigd, roet in het eten gooien. Lentekoning leek toen een zekere winner, doch het zware pad bleek ook hem te machtig en hij werd op het laatste moment gepasseerd door Mon sieur Hollo, die het nu beter deed dan. te Alkmaar. De verkoopsren was een wandeling voor Duroc van de heer Englebert, die een klasse beter bleek dan zijn jaargeno ten. Duroc is stellig een grote aanwinst voor de Ned. coursebanen. De winner werd te koop gesteld voor 3650.doch er kwam geen bod op, zodat hij aan zijn eigenaar bleef. In de Belle Etoileprijs kan de favoriet Martine van Axkit de benen niet vinden. Lady V kon de kop daardoor van begin tot einde behouden. Kind van Cy werd tenslotte nog goede tweede. De Hengsten-Productenren leverde een verrassende overwinning op voon Flying Peter, die de favoriet Marvellous met 3 lengten klopte. Er verschenen slechts vier paarden aan de start, zodat de split» sing tussen hengsten en merriën over bodig was. I In de Begoniaprijs bracht Geersen j Nikosa snel naar voren. Van de aanvang af lag Kalida goed in de course en in de rechte lijn raakte bij Nikosa de stoom op en toen kon Kalida gemakkelijk win- nnen, voor Louise de la Maire B. De de Merriën-Productenren vijf paar den, waarvan Metropole Palace II de kop kon nemen. Haar uithoudingsvermogen schijnt echter wel sterk begrensd te zijn, want al spoedig liet zij het zitten, waar door Qualissa gemakkelijk kon winnen voor Marlotta. Het merkwaardige feit deed zioh hier voor, dat de koppelwed denschap minder opbracht dan de winner. In de Billy Bunkerprijs behaalde Geer sen met Madame B eindelijk een over winning, in de snelste tijd van de dag, n.l. 1.29.4, hetgeen voor dit zware pad een opmerkelijke verrichting was. Lucky Saint was hier een zeer goede tweede, doch kon toch op de winner geen indruk maken. Intrepid bewees opnieuw haar super klasse door ook op dit zware pad de grote stayers, die haar concurrenten wa ren, het nakijken te geven. De wijze waarop de jonge Van Leeuwen haar ter overwinning reed, was indrukwekkend. Tot slot nog een ren van zeven paarden, waarin Stal Prospero favoriet was. Onze favoriet bij afwezigheid van Liberie Kariria behaalde hier echter een zeer mooie overwinning, met Qualle in de plaats. De Stal was nergens. Brunhildeprijs 1900 M-: 1 Monsieur Hollo (J. v. Leeuwen Jr.) Km. tijd 1.43.4, 2 Lente koning 1.43.5, 3 Little Anton D 1.43.9. Totali sator: winnend 5.80, plaats 2.40, 4.80, 1.60. Belle Etoile-prijs 1900 M.: 1 Lady V (M. Vergay) 1.38.9, 2 Kind van Cy 1.37.7, 3 Mar tine van Axkit 1.37.8; totalisator: winnend 11.plaats 1.90, 1.70, 1.40. Begoniaprijs 2060 M.: 1 Kalida (W. Leeu wenkamp) 1.31.8, 2 Louise de la Maire B 1.33.7, 3 Kentucky's Queen B 1.34: totalisator: winnend 4.80, plaats 1.80, 5.10, 3.10. Billy Bunker prils 2100 M.: 1 Madame B (Geersen) 1.29.4, 2 Lucky Saint 1.29.3, 3 Luck Heny 1.32: totalisator: winnend 2.60, plaats 1.40, 1.70, 1.30; koppel: 6.40. Bellonaprijs 2120 M.1 Entrepid (v. Leeu wen) 1.30.6, 2 Heny's Gold 1.29.9, 3 Jonoschka 1.29.9; totalisator: winnend 2.20, plaats 1.30, 3.1.60, koppel: 13.40. Bassanoprtjs 900 M.: 1 Duroc (Delbrassinne) tijd 1.00.8, 2 Flying Brit, 3 Flying Miss; tota lisator: winnend 1.90, plaats 1.20, 1.30, koppel (1-2): 2.90. Hengstenproductenrenprijs 1600 M.: 1 Flying Peter (Pex) 1.49.4, 2 Marvellous, 3 Taxlol; totalisator: winnend 3.50, koppel 4.10. Merriënproductenrenprijs 1600 M.1 Qua lissa (J. v. Yperen) tlid 1.48.4, 2 Marlotta, 3 Constance: totalisator: winnend 1.40, plaats 1.10, 1.20, koppel: 1.30. Sceptreprijs 1800 M.: 1 Karina (J. v. Ype ren) tijd 2.02.5. 2 Qualla, 3 Ramana; tota lisator: winnend 10.70, plaats 4.1.50, kop pel: 7.80. Woensdag werd de eerste étappe van de Ronde van Luxemburg verreden. Deze étappe Luxemburg-Mondorf <210 Km.) werd gewonnen door de Fransnvn Brule in 6 uur 32 min 05 sec.; 2 Ernrer (Lux.), 3 Sforacchi (It.), 4 Sciardis (It.), 5 Le Niverhy (Fr.), 6 Diederich 'Lux.). 7 Walkiers (Belg,) 8 Janssen (Ned.). 9 Van Steen (Belg), 10 Sijen (Ned.), allen in dezelfde tijd als Brule. De tweede etappe Mondorf les Bains- Wiltz (243.6 Km.) werd gewonnen door de Luxemburger Diederich. die de af stand in 8 uur 15 sec. aflegde. De uitslag luidt: 1 Diederich (Lux.) 8 uur 15 sec., 2 Sforacchi (It.) 8 uur 4 min. 19 sec., 3 Ernzer (Lux.) zelfde tijd; 4 Kemp (Lux.) 8 uur 7 min. 3 sec. De tijd van Janssen (Ned.) bedroeg 8 uur 7 min. 15 sec., die van Syene 8 uur 9 min. 47 sec. Het algemeen klassement na de tweede etappe luidt: 1 Diederich (Lux.) 14.32.20, 2 Sforacchi (It.)-14.36.24, 3 Ernzer (Lux 14.39.04. 4 Nezberv <Fr.) 14.39.08; 5 Brule (Fr.) 14.39.20, 8 Janssens (Ned.) zelfde tijd), 7 Sciardis (It.) 14.40.25, 8 Kemp (Lux.) 14.40.50, 9 Syen (Ned.) 14.41.52, 10 Kirchen (Lux.) 14.12.22, I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1949 | | pagina 3