Fausto Coppi won moordend gevecht tegen de tijd Bartali stormt naar voren in het algemeen klassement R Alle „groten" zijn present voor de nationale athletiek-titels DE RUYTER SPAARDE ZICH VOOR DElBeASSER T.T. L r Toch nog Coppi? De Hoog snelste Nederlander Een bom sloeg ADIO programma Weinig uitgesproken favorieten en dus op de meeste nummers felle strijd Zware jongensrazen door Drente De klassementen J YRUDAG 8 JULI 1949 T AGIN A 8 Dc Santi breekt los Zo draaide Fausto Coppi ongeveer 40 km. per uur, in ad tijdrace naar La Rochelle. Bartali volgde op viÜ minuten. Haarden Drie minuten De moed van Marinelli Fanny Blankers en Wim Slijkhuis, Gerda v. d. Kade en Gabe Scholten, Nel Kar else en Sjef Lataster, Gre de Jongh en Aat de Bruijn, Nel Zwiers en Klaas Knop alle groten van de Nederlandse athletiek komen morgen en overmorgen bij elkaar op de sintelbaan aan de Laan van Poot in Den Haag. En insiders verwachten daar de meest interessante strijd die er ooit om de persoonlijke nationale athletiekkampioenschappen is gele verd. Nederland is sinds de jongste Olympische Spelen meer athl etiek-„minded" geworden en de Haagse athletiekvereniging Vlug en Lenig verwacht dan ook voor deze kampioenschappen grote belangstelling DE HOOG STREED TEGEN HET NOODLOT BUITENLANDERS-LEGIOEN GROTER DAN OOIT De étappe Algemeen De ploegen WIE EEN SIGAARKOOPT VOOR EEN A NDER, WORDT ZELF DE DUPE. INTERN. TORNOOI L.T.C. HILLEGERSBERG LAURA-RIT VERGT THANS HEEL WAT PRESTATIE Maar toch geen uitvallers NED. NEDERLAGEN TE ANTWERPEN OM DE SILO-WISSELTROPHEE Door MARTIN \V. DUYZINGS LES SABLES, Donderdagavond 7 J uli Op de wielerbaan van La Rochelle driehonderd meter stroef lopend beton in de onmenselijke broeihitte van een dreigend onweer, draaide Fausto Coppi zijn laatste ronde. Nog éénmaal dook dc magere, markante kop van de campionissimo wat dieper weg tussen de hoekige, smalle schouders, nog éénmaal staarde de paar duizend op de tribunes, die het daar méér dan vier ondragelijke uren lang hadden uitgehouden, naar de man, die in een weergaloze stijl, met de onbewogen regelmaat van een perfecte machine en met een moyenne van bijna veertig kilometer per uur, in de moordende, loom-makende zon door de dorre, uitgestorven woestenij tussen Les Sables en La Rochelle gegaan was en die nu, koel en met alle verpletterende grandezza, welke zijn stijl nu eenmaal heeft, zijn laatste meters reed. Op het volsla gen dorre mid denterrein van de vélodróme van La Rochelle ston den de Belgen. Het deerde hun niet, dat alles Wat Italië heette in deze karavaan, zijn opgekropt gemoed luchtte in een krijgsge huil, zoals wij dat in deze 36e Tour de France nog al tijd niet hadden beleefd; het deer de hun niet, dat de menigte rond de vélodröme. RIK VAN STEEN BERGEN Prestatie als een tijdbom volkomen meegesleurd door het matelo ze gemak waarmee de campionissimo zijn laatste ronde had gedraaid, om Fausto Coppi juichte en juichen bleef.... zij wachtten slechts op 't verlossende woord van de man met de chronometer. Want nauwelijks twintig minuten tevoren was Rik van Steenbergen, minder koel doch haast even stijlvol als de campionissimo, de wielerbaan opgestormd en ook hij had een moyenne van rond de 39 kilometer per uur gedraaid en dat was in het Bel gische kamp ingeslagen als de spreek woordelijke bom! v,JfJwijl c°PPi nog vér voor La Rochelle „was.de prestatie te verrichten, die 'ddeliyk weer te midden van 7ffavorieten van deze Tour j Was Rik van Steenbergen door de verzamelde fotografen in alle mogelijke va onmogelijke standen ge- knipt en ren de Belgische journalisten naar de batterij telefoons achter de over dekte tribune gestormd om het vader land te laten eten dat België tóch nog een uitstekende kans had om deze tijd- race te Winnen, ook al waren dan van de andere Belgische favorieten wereld kampioen Schotte (die zich niet al te best in deze broeihitte houden kon) en de specialist Raymond Impanis (die met een te kleine versnelling reed en dóér- aan zijn falen toeschrijft) zó ver in de achterhoede dat het voor de Belgische collega's haast pijnlijk was om aan te Maar men had nog altijd Rik van Steenbergen En van Steenbergen, die de ene dag tot de wonderlijkste dingen in staat is om dan een dag later. vo1" komen lusteloos onder te gaan massa van een peloton of in de vergetel heid van een zwaar geslagen achter hoede, deze van Steenbergen had tussen Les Sables en La Rochelle opnieuw zo wel zijn vrienden als zijn critici verbaasd door meer, véél meer te doen dan men ooit van hem had durven verwachter- Twee uur, 20 minuten en 57 seconden hadden voor van Steenbergen de chrono meters gestopt en zelfs in het Italiaanse kamp was men er tamelijk stil van' ge worden. Want tot aan het ogenblik, waarop van Steenbergen hier in La Rochelle arriveer de, had er in het Italiaanse kamp op het dorre middenveld een stemming ge heerst, die voor het eerst herinnerde aan de triomfantelijke mededelingen, waarop de Italiaanse kolonie ons vergastte, toen wij haar twee dagen voor de start te Parijs van de trein haalden. En om de waarheid te zeggen hadden de Italianen vandaag inderdaad meer dan één reden om luidkeels te juichen. Want voordat, vooral voor de Italianen vol komen onverwacht, dan eindelijk de bom-van Steenbergen insloeg, had Italië in het voorlopig klassement der étappe de vier eerste plaatsen te pakken. Niet méér en niet minder I De loensende, sombere De Santi, die sedert Parijs dag-in-dag-uit de grootste moeite had gehad om het tempo van welk peloton dan ook te volgen en die dientengevolge in het algemeen klasse ment niets, maar dan ook niets te oe- tekenen heeft, was vanmorgen met een geestdrift de smalle, slingerende kustweg naar het zuiden opgestormd, die zelfs de Italiaanse volgers deed vrezen, dat het hier een gecompliceerde poging' tot zelf moord gold. Doch ook in de heuveltjes rond Luchon was de Italiaan als een wildeman te keer blijven gaan en zelfs toen het noodlot hem tweemaal achter elkaar een lekke band bezorgde het geen in een tijdrace doorgaans een zekere dood betekent had dit de Italiaan alleen maar opgejaagd tot een nóg hoger tempo. Zó was hij dan in La Rochelle ge arriveerd met een tijd van 2 uur, 21 minuten en 28 seconden en wanneer men J31?* twee lekke banden at- trekt, dan houdt men een prestatie over die hetgeen de super-specialist Fausto Coppi leverde, glansrijk overtreft. Weliswaar arriveerde De Santi hier als derde gestart passeerde hij onder weg zowel de Zwitser Aeschlimann als onze, met een langzaam leeglopende band Henk de Hoog allesbehalve fris in La Rochelle en hij reed van pure geest drift ook na zfjn laatste ronde nog ais een dolleman verder, zodat zijn soigneur hem ongeveer met geweld van zijn fie's moest halen. Doch hij mocht zich later troosten met de wetenschap, dat lieden als Brambilla en de Luxemburger DTede- rieh, welke laatste zich zó leeggereden had, dat hij een uurlang aan één stuk met wartaal vol praatte om vervolgens bij zijn aankomst in hotel Terminus, zowel van zijn stokje als van de trap der eerste verdieping te vallen, er zonder overdrijving nóg erger aan toe waren. Zo leidde dan De Santi nog aitfjd net voorlopig klassement dezer étappe, toen men in het hotel der Italianen aan de Rue Gargoulleau al enige tijd met man, macht en reukzout bezig was hem weer enig begrip voor de realiteit bij te bren gen. En alsof de Italianen aan De Sanü's verbluffende prestatie nog niet voldoen de hadden, maakten ook Binda's disci pelen Pasquini, Corrieri en de kleine Ausenda van de Italiaanse B-ploeg tijden die hen achter De Santi voorlopig dé eerste plaatsen deden bezetten. De enigen, die van deze in aanmaak zijnde Italiaanse massatriomf de dupen werden, waren de brave, lieve kindertjes in Rome en aan huisvlijt doende dames uit de gegoede middenstand van Milaan en wijde omgeving. Aangemoedigd door de geestdrift der Italiaanse radiorepor ters en in de verheffende wetenschap, dat zowel de beide campionissimi als Magni, de kaalhoofdige leider van de Italiaanse cadetti, zoals de Italiaanse B-ploeg in de wandeling geheten wordt, nog onderweg waren om de Italiaanse triomf straks nóg indrukwekkender te enorme sortering f 169, (190, (21Ü, 1230 etc. BROERSVELD 137-139 SCHIEDAM maken, lieten Radio Roma en Radio Mi- lano respectievelijk het kinderuurtje en de 242ste les van de naai- en knipcursus zonder enige gewetenswroeging verval len en mocht de Italiaanse woordenwa terval op het middenterrein van de vé lodróme van La Rochelle zonder enige onderbreking zijn gang gaan. Het effect van de bom-Van Steenber gen duurde intussen niet lang. Welis waar was Magni door een even haperend versnellingsapparaat zó van stuur ge raakt. dat hij zijn cadans niet meer vin den kon en hij in het algemeen klasse ment kostbare minuten verloor; welis waar bleek de ondoorgrondelijke Zwit ser Kubler met zóveel haast en zóveel briesende vechtlust uit Les Sables ver trokken te zijn, dat men ook van hem een opmerkelijke prestatie verwachten mocht; weliswaar was het halverwege La Roehelle al duidelijk, dat Gino Bar tali ver van een specialist op dit ge bied alles zou moeten geven om zich tussen de eerste tien van deze etappe te klasseren; maar dat alles was niets ver geleken bij de verbluffende mededeling, dat Fausto Coppi te Luchon, na vijftig kilometer, al drie minuten voorsprong had op Van Steenbergen en dat, naar even later bleek, ook de Zwitser Kubler over deze eerste vijftig kilometer nog altijd ruim een minuut langer had ge daan dan de campionissimo. Zo waren, van seconde tot seconde, dan ook de kindertjes van Rome en de dames uit de gegoede middenstand van Milaan en wijde omgeving er getuigen van hoe Fausto Coppi op weg was naar zijn eerste etappe-overwinning in zijn eerste Tour de France. En toen de cam pionissimo, tien kilometer voor de finish, nog altijd royaal twee minuten voor sprong had 01 Van Steenbergen, viel aan zijn overwinning niet meer te twijfelen. En inderdaad; terwijl Coppi, stug ais géén ander, op het middenterrein onder dook in de massa der journalisten, sup porters en fotografen, terwijl de radio sprekers de mensheid meldden, dat Faus- to's zegevierend gemiddelde om nauw keurig te zijn 39.951 kilometer per uur had bedragen, terwijl Frankrijk de ene klap na de andere incasseerde, een Ro- bic, een Apo Lazarides, een Bobet, een Teisseire, die de laatste mede tengevolge van twee lekke banden, opnieuw kost bare minuten verloren; terwijl Bartali, kennelijk zonder zijn reserves aan gesproken te hebben, dan tóch maar zes de werd en terwijl als laatste van de- lange, met tussenafstand van telkens drie minuten gestarte „reuzen van de weg", Marinelli opnieuw zjjn gele leidersshirt zat te verdedigen, met een moed, welke zelfs zijn naaste bloedverwanten nooit in dit kleine, ietwat timide mannetje hebben kunnen vermoeden; terwijl aldus het drama-Tijdrace langzamerhand zijn ontknoping naderde en er in het alge meen klassement de merkwaardigste din gen gebeurden, was het nog slechts de Zwitserse fou-pédalant, Ferdi Kubler, die tien kilometer voor La Rochelle, nog altijd met recht mocht vechten voor zijn grote kans: Coppi te slaan in diens eigen specialiteit. De Zwitser arriveerde op de wieler baan met ,een sprint alsof het er alleen maar om begonnen was het wereldrecord j over de 200 meter met vliegende start 1 te verbeteren; doch hoewel hij inderdaad de tweede plaats veroverde, kwam hij bij Coppi toch altijd nog anderhalve mi nuut te kort Het gelaat 'van de Zwitser, vertrokken in een holle grijns, weerspiegelde élles, wat er aan bittere teleurstelling opging in zijn afgebeuld gemoed toen men hem dat meedeelde „En hoe hij na dit alles de prestatie van Fausto Coppi vond?", vroegen in koor de Italiaanse journalisten. „Onmenselijk!", zei de Zwitser. Toen nam nij zijn fiets en verdween Waren het voorheen de incidentele prestaties, die de aandacht vroegen en de vooruitgang in rechte lijn in de top, die de bloei van onze athletiek markeerde, thans is vooral de consolidatie ofwel de ontwikkeling in de breedte aan de orde, aldus meent de insider aan wie wij dit ontlenen. Er zijn nog maar weinig onaan tastbare uitblinkers over; de propagandis ten hebben achter zich een leger van vol gelingen, die eveneens „op peil" zijn ge komen. Wie éér of twee jaar geleden nog kop- en topman was, is nu beducht voor de concurrentie van hen, die door zijn stimulans ook groot in de wedstrijdathle- tiek zijn gaan worden. Ai steken een Fanny Blankers en een LA ROCHELLE, Donderdagavond Nederland mag niet klagen In de tijdrace hebben de drie muske tiers van onze gehalveerde ploeg het zeker niet slecht gedaan, ook al staan hun prestaties dan in de schaduw van dat, wat lieden als Coppi en Kubler vandaag tussen Les Sabies en La Rochelle de wereld te aanschouwen hadden gegeven. De rustdag in Les Sabies óók door Sijen nog volledig meegemaakt, omdat hij zijn trein naar Parijs op het laatste ogenblik miste heeft onze ploeg kennelijk goed gedaan. De stem ming steeg duidelijk waarneembaar i met enkele graden en Piet Gommans, j onze mecano nam de fietsen nog eens van voor tot achter onderhanden. Zó startte ons ploegje vandaag opge- l wekt in deze moeilijke tijdrace, ook al wist men van tevoren, dat slechts De Ruyter een kans zou maken om zich tus- i sen de eerste twintig te klasseren. Het j is daarom, dat de 61e plaats, welke De 1 Ruyter vandaag bezette, achteraf bezien, j wellicht teleurstellend is. Men vergele echter niet, dat practisch de hele buiten- Zo ooit, dan zijn de vooruitzichten voor de T.T.-races bij Assen, die mor sen voor de 18de maal in de historie van^de Motorclub „Assen en Omstre- ken" worden gehouden, wel buiten gewoon gunstig. De inschrijving im- raers is van dien aard dat practisch vf "'®rk en elke coureur, die iets in oe Hedendaagse internationale motor betekenen, van de partij zijn. Het feit, dat de Dutch T.T. met die van Man België, Zwitserland. Italië en Ierland van Invloed zal zijn op het dit seizoen voor de eerste maal op nieuwe leest geschoeide wereldkam pioenschap, houdt daarmede vanzelf sprekend nauw verband. De F.I.M., de internationale organisatie van motorwegrenners, j,, namelijk afge stapt van het systeem, <j« titel van jaar tot jaar aan een bepaald cir-uit te ver binden, en heeft het vorig najaar be sloten, dat een puntentelling, toe te pas sen in de races tn de juist genoemde landen, de toekenning van het kampioen schap zal bepalen. Van de rond 100 rij ders, die zich nu voor de Drentse wed strijden hebben aangemeld, zijn er bijna 2/3 van buitenlandse origine- Acht natio naliteiten zijn erin vertegenwoordigd. En meteen springt de vraag naar voren: Welke rol zal ons land tn deze snel heidskamp om de Europese hegemonie spelen? Onze grote troef wordt gevormd door Dick Renooy. die het vorig jaar op Eysink voor een nationaal succes in de 125 cc-klasse wist te zorgem Zijn voor naamste rivalen tui ar het zich na Bern laat aanzien zijn dc jockeys van verschillende Italiaanse machines, waar van aan sommige een fantastische snel heid wordt toegeschreven. Maar of zij in de zware race opnieuw de betrouw- baarhieid van het, Nederlandse product zullen kunnen overtreffen? Met zijn 47 ingeschreven renners is de 350 ce-klasse alleen al de reis naar het Drentse parcours waard. Tientallen ..zware jongens" komen hier aan de start. Namen als die van Frith. Daniell, Locket, Doran en zoveel anderen im mers klinken als klokken. De favorieten moeten waarschijnlijk worden gezocht W.ï de berijders van de bekende Engelse merken: Velocette, AJS en Norton Tenzij JPe.n van Italiaanse kant via de Guzzi Wln noe met een daverende verrassing V7r de dag zou komen. 11 halve liter-klasse evenwel zal u „ua-j EnselandItalië pas in volle hevigheid ontbranden. Niet alleen im mers komen in de 500 cc-groep dezelfde Britse beroemdheden weer in de start vakken. maar de Gilera- en de Guzzi- bemanningen zullen hier stellig eveneens van zich doen spreken. Nogmaals: Sportief bekeken zijn de voortekenen voor de komende wedstrij den voortreffelijk. De vraag, de oude vraag is slechts, of niet in bet aanvangs stadium van de gevechten reeds al te veel in de soep gedraaide machines het veld zodanig zullen dunnen, dat de koers ontijdig een eenzijdig karakter krijgt. Dal immers heeft al zo vaak het plezier voor het publiek bij Assen bedorven! Aan te nemen valt, dat bij de grote rivaliteit de snelheid van het vorig jaar wel zal worden overtroffen. Artie Bell's ronde van ruim 140 K.M- per uur was toen de snelste. Maar men vergete niet, dat Karl Gall er in 1937 al een rondje van boven de 150 K.M. heeft uit gedraaid! Sindsdien zijn de compressor en de wedstrijd-brandstoffen evenwel in de ban gedaan, en zo is het nu de pure. steeds voortschrijdende techniek, die deze achterstand in speed zal moeten compenseren. De Asser organisatoren hebben niets achterwege gelaten, om het circuit waar mogelijk nog te verbeteren, en de vei ligheid nog te vergroten. De startplaats is verbreed, tal van bomen zijn ge rooid en overal heeft men nu vanuit de bochten de gelegenheid geschapen, dat de falende rijder zonder een tuimeling in de aangrenzende sloten veilig kan uit rijden. In de anders zo rustige Drentse hoofd stad knetteren de laatste dagen de mo toren al onophoudelijk. En vannacht zal de grote trek beginnen naar de Haar. Laaghalen. Laaghalerveen. ja overal waar tienduizenden kijkers gelegenheid zullen krijgen, de rijvaardigheid en de beheersing van Europa's beste weg-ren- ners te bewonderen. landse concurrentie'vandaag met speciale uiterst lichte bandjes fietste, een voor deel dat vooral in een tijdrace over bijna 100 kilometer, zéér zwaar kan wegen. Bovendien reed De Ruyter vandaag niet voluit; op advies van de Luikse soigneur, die met zóveel nadruk op de komende gebeurtenissen in de Pyreneën wees, dat De Ruyter het niet meer aandurfde zich in deze tijdrit volledig te geven. Zo bleef hij dan rustig hangen tussen twee Fran sen, waaronder Bobet, die respectievelijk drie minuten vóór en na hem waren gestart éif daar deze béiden vandaag lang niet tot de besten behoorden, werd ook De Ruyter's tijd maar matig. Verrassing Het was blijk baar ook voor de chef d'équipe een verrassing, dat De Hoog het er met zijn 57ste plaats nog beter afgebracht had. De Hoog was vanmorgen om half elf in Les Sables als eerste van heel de lan ge sliert van s'art gegaan en dat is altijd een handi cap. Een lang zaam leeglopen de band ten spijt slaagde De Hoog e. niettemin in de Zwitser Aeschlimann, die achter hem gestart was, royaal achter zich te houden. Slechts door de wilde man De Santi, die zes minuten achter De Hoog was gestart, werd hij voorbij Luchon gepasseerd. Pauwels startte ongelukkig; vóór hem de snelle Rosello en achter zich de vinnige Pasquini. De Kialdrechtenaar, DE HOOG Hij was de beste La Rochelle, Donderdagavond 7 Juli. Italië heeft vandaag een beste dag! Bartali klom op naar de zevende plaats in het algemeen klassement en is ongetwijfeld in staat de zich nog altijd wanhopig verdedigende Marinelli straks te verpulveren. En Coppi won niet alleen de étappe, maar heroverde bovendien zijn zelf vertrouwen. Pas vanavond hebben de Italianen toegegeven, dat het enige dagen lang met dat zelfver trouwen van Coppi niet bepaald schitterend gesteld was. Hoewel de campionissimo nog niet van opge ven sprak, leefde hij toch al in de overtuiging, dat deze Tour voor hem verloren was. Totdat hij vandaag ontdekte, dat hij, zeker in zijn spe cialiteit, nog altijd sterker is dan héél de rest var, het concurrerende gezelschap. „Let op!" heeft Alfredo Binda van avond verklaard, „van morgen af zult ge een andere Coppi aan de slag zien, een Coppi die nog aan kansen gelooft!? y En op deze andere Coppi zit nu de hele karavaan in spanning te wach ten! die in een tijdrace altijd pas na een kilometer of veertig behoorlijk op dreef komt, werd dan ook héél gauw zowel door Pasquini als door de weer drie minuten later gestarte Fransman Kamou- leux gepasseerd. Pauwels liet hem rustig gaan en bleef zijn eigen tempo draaien, een tempo dat toch nog altijd stukken hogei lag dan dat van buitenlandse oe- faamdheden van het genre Van Dijcs, Marcellac, Ricci en Cailens, eens de dra ger van de gele trui, nu slechts een hulpeloze figurant. Van de zevende étappe, welke van Les Sabies naar La Rochelle, een afstand van 92 km tegen het horloge werd gereden, luidt als uitslag; 1. Coppi (Italië A) 2 uur 18 min., 10 sec. 2. Kubler (Zwits.) 2.19.42; 3. Van Steen bergen (Belg. A) 2.20.57; 4. De Santi (Italië A) 2.21.28; 5. Pasquini (Italië A) 2.21.59; 6. Bartali (Italië A) 2.22.41; 7. Ausenda (Italië B) 2.23.00; 8. Corrier (Italië A) 2.23.05; 9. Dusseau (Centraal Zuid-West) 2.23.24; 10. Lauredi (Zuid- Oost) 2.23.50; 11. Gyselinck (België A) 2.23.51; 12. Biagioni (Italië A) 2.24.17; 13. De Prez (Frankr.) 2.24.51; 14. Tacca (lie de France) 2.24.52; 15. Cogan (West- Noord) 2.25.06; 16. Dos Reis (Centraal Zuid-West) 2.25.08; 17. Lapébie (Frankr.) 2.25.11; 18. Pedroni (Italië B) 2.25.15; 19. Rolland (Zuid Oost) 2.25.25; 20. Rosselo (Italië A) 2.25.28; 21. Ramouleux (Cen traal Zuid West) 2 25.29; 22. Marinelli (lie de France) 2.25.42. De Hoog was 57e in 2.29.01; De Ruyter 61e in 2.29.33 en Pauwels 78e in 2.31.52. Na de zevende étappe luidt het alge meen klassement: 1. Marinelli (lie de France) 44.47.43; 2. Kubler (Zwitserl.) 44.56.12; 3. Magni (Ita lië B) 45.05.07; 4. Dupont (Belg. Bi 45.05.16 5. Tacca (11e de France) 45.05.30; 6. Oc- kers (Belg. A) 45.07.10; 7. Bartali (Italië A) 45.08.01; 8. Cogan (West Noord) 45.10.46 9. Camellini (Zuid Oost) 45.11.32; 10. Teis seire (Frank.) 45.14.05; 11. Lambrecht (Belg. A) 45.14.58; 12. Goldschmidt (Lux.) 45.15.18; 13. Caput (lie de France) 45.15.38; 14. Coppi (Italië A) 45.15.43; 44. De Ruy ter (Ned.) 45.37 09; 77. Pauwels (Ned.) 46.24.42; 88. De Hoog (Ned.) 47.49.58. Het landenklassement na de zevende étappe luidt: 1. lie de France (Marinelli. Tacca, Ca put) 135 uur 08 min. 48 sec.; 2. Italië (Bartali, Coppi, Sciardis) 135.40 07; 3. WestNoord (Cogan, Goasmat, Robic) 135.44.29; 4. België (Ockers, Lambrecht, Impanis) 135.50.52; 5. Frankrijk; 6. Zuid —West (Camellini, Fachleitner, Brambil- laü 136 00.00; 7. Luxemburg (Goldschmrt, Diederich, Kirchen) 13607.57; 8. Italië B (Magni, Martini, Pedroni) 136 08 53- 9. België B (Dupont, Geus, Verheart) 136.11.11; 10. Centraal—Zuid—West (Le- veque, Massal, Desbats) 13641.34; 11 Zwitserland (Kubler, Aeschlimann, Wei- lemann) 136:47.01; 12. Nederland (De Ruyter, Pauwels, De Hoog) 139.51.49 Wim Slijkhuis nog met kop en schouders boven de anderen uit, op de meeste num mers zal blijken, dat de strijd geheel open is en dat vaak vijf of zes gelijkwaardige candidaten een serieuze gooi naar de titel doen. Zo vormen de sprintnummers bij de heren de twee grootste krachtmetingen; Lammers, Kleijn, Scholten en Zwaan zul len hun reputatie met hand en tand moe ten verdedigen tegen de nieuwkomers Holst en Saat. En grootser wordt mis schien nog wel de strijd op de 800 meter, waarop uitkomen Kist, Meyborgh, Knop, Vaal, Ribbens, Elstak en v. Son. En inte ressant wordt ook de 400 meter met De Kroon, Nusse, Bakels en Mahieu. Fanny Blankers schreef voor vijf num mers in; alleen haar deelneming aan de 80 meter horden en de 100 meter vlak is definitief, maar waarschijnlijk zal zij ook op een of meer van de andere nummers uitkomen. En Wim Slijkhuis schreef zowel voor de 1500 als de 5000 meter in, al moet worden afgewacht of hij beide afstanden zal lopen dan wel een keus zal maken. Bij elkaar zullen 250 athletes en athleten elkaar aan de Laan van Poot te Den Haag de diverse nationale titels betwisten. Wij noemen o.a. nog op de werpnummers Lut- keveld, Houtzager, Vorenkamp, De Bruijn en v.d. Poll, op de springnummers Lamo- ree, Naaktgeboren en v. Egmond, op de lange afstand Lataster en Walstra. Meer dan enig ander sportgebeuren be hoeft de athletiek een rustige sfeer. De organiserende vereniging Vlug en Lenig verzoekt het publiek dan ook, zich tijdig van kaarten te voorzien en vooral tijdig te komen, opdat de organisatie in goede orde kan verlopen. Tevens vestigen wij dt aandacht er op, dat weliswaar de grote nummers op Zondag plaats vinden (aan vangend te 2 uur maar dat ook Zaterdag (aanvangend 5 uur) reeds enige interes sante programmapunten worden verwerkt, zoals de series 80 m horden en 200 m dames en de 100 en 200 m heren, alsmede enige technische nummers van de dames en de 1500 en 10.000 m en de 400 m hor den van de heren. Ongeveer 100 motorrijders zijn gisteren op audiëntie geweest bij Z.H. de Paus. Het waren deelnemers aan de interna tionale wedstrijden, die op 17 Juli in Castellazzu Bormidi gehouden zullen worden De Paus ontstak een devotielampje, dat door de motorrijders in een kerk in Castellazzo Bormidi zal wordetl geplaatst. ©1360 Meer dan een partij wordt op dit aar dige tornooi uit verloren positie gewon- nen. Den Hoed begon er mee: hij was 25 en twee wedstrijd-punten-tegen in zijn partij -tegen Oudshoorn en won niettemin, goed vollerend, met 7—5! De jonge Belg Van Opstal kreeg niet min der dan 12, zegge 12 wedstrijdpunten tegen zich, tegen Lemm spelend en wist niettemin op zijn vierde te winnen, met 8—6 in de derde set. Windt, de bekende imitator, speelde met listige variatie te gen Van der Kruk, die helemaal in de put raakte en zich traag bewoog (tussen de games door te veel tijd nemend) en kwam op 4—0 in de derde set. Windt ging toen aanvallend spelen, doch dit deed van der Kruk opleven en deze won zes games achtereen! De Zwitser Valestra heeft zich tegen Den Hoed als een speler met aantrekkelijk en goed spel doen kennen; hij won met 64 61. Heren-enkelspel, tweede ronde: Windt sl. van Kooten 6—0 61; van der Kruk s-L van Dijk 6—0 6—0; Dehlholm (Den sl. v. d. Hout 6—1 6—4; Pieterse sl Derkse 6—2 6—2; van Opstal (B.) sl. Lemm 63 64 6; derde ronde: Stas sl. Teschmacher 7—5 fr—3; v. d. Kruk sl Windt 7—5 4—6 6-4. Dames-enkelspel: mevr. Garm Ander son (Den.) sl. mevr. de Boer 61 6—3; mej. Charbonnier (Zwits.) sl. mevr. van Haeren 62 63; mevr. v. d. Pol sl. mej. Hooghoudt 60 63; mej. Munthe Fog (Den.) sl. mej. Versteeg 6—1 6—1. De jonge Zwitser Balestra heeft eerder dan vermoed was zijn einde in het heren enkelspel gevonden. Stas bleek goed op dreef, won de eerste set door iets groter vastheid, verloor de tweede door scherper plaatsen van de Zwitser, doch had suc ces, toen hij zijn aanvallend spel inzette en goed vollerend een voorsprong nam, die hem tot 62 bracht De Franse speler Schaff heeft een goede kans om de finale te bereiken. Hij won van Van Dalsum, hoewel hij de eerste set met 16 verloor, de beide volgende na 44 met 64, met een juiste inzet van verhoogde pressie in zijn speL In het dames-enkelspel plaatsten mej. Charbonnier (Zwitserland) en mej. An dersen (Den.) zich in de laatste vier. De laatste blijkt over een fikse drive te be schikken, waarmee zij mevr. Vlielander HeinDijckmeester met 60 62 sloeg. Heren-enkelspel, tweede ronde: Bardey (Fr.) sl. Swarte 6—1 6—2; Schaff sl. Bu- ningh 62 60; derde ronde: Schaff sl. van Dalsum 16 64 64; Poulsen (Den.) sly. v. Opstal (B.) 6—4 6—2; Dehlholm (Dr.) sl. Pieters 63 6—1; kwart-eind strijd Stas sl. Balestra (Zwits.) 7—5 3—6 6-2. Dames-enkelspel kwart-eindstrijd: mej. Gram Anderson (Den.) sL mevr. Vlielan der Hein 60 6—2; mej. Charbonnier (Zw.) sl. mevr. v. d. Pol 6—2 61. Dames-dubbelspel, kwart-eindstrijd: mej. Charbonnier en mej. v. Kuyk sl. mej Versteege en mevra Voskamp 63 36 61. Herendubbelspel, tweede ronde: Pieters en H. Goris sl. den Hoed en Swarte 62 06 63; van Dalauin en Windt sl. Lund- gren en Nordebïck 63 63; Poulsen en Dehlholm sl. Maifr' llattern en Slavenburg 62 61; van Dalsum en Windt sl. Pie ters en H. (.'toria 2 6—4; van Reekum en v Oort al. Ballhausen en Christian sen 26 6—4 6—3; kwart-eindstrijd: Kar- sten en Teschmacher sl. Poulsen en Dehl holm 6—4 ZATERDAG 9 JULI HILVERSUM I (301 M.) KRO 7.00 Nws, ochtendgymn., gram; 7.45 Morgengebed: 8.00 Nws: 8.15 Pluk de dag; 9.00 V. d. Vrou>v: 9.05 Utr. Sted. Ork; 10.00 V. d. kleuters: 10.15 Muziek houdt fit; 10.55 TT-races; 11.15 V d. zieken: 12.00 Angelus; 12.03 Kamermuziek v. Mozart en Fauré; 12.33 TT-races; 12.45 Amusements-ork.; 12.55 Zonnewijzer: 13.10 Ned. Strijdkr.; 13.30 Amusements-ork.; 13.50 Film en toneel; 14.10 Gram.; 14.30 Gemengd koor; 14.45 Boekennieuws: 14.55 TT-races: 15.15 Ork. z. Naam; 15.50 „De vliegende Hol lander"; 16.00 Gregoriaans; 16.30 TT-:aees; 16.45 Franse chansons; 17.00 De Wigwam; 18.00 Walsen v. J. Strauss; 18.05 Actual. 18.15 Journ. weekoverz.; 18.30 Ned. Strijdkr; 19.00 Nws; 19.15 Kampvuren langs de evenaar; 19.30 Ork. Victor Sylvester; 19.45 Rcgerings- uitz.: 20.00 Nws. 20.05 De gewone man; 20.12 Ouv. „Berenice", Handel; 20.20 Lichtbaken; 20.45 Symph. dansen 1, 2 en 3, Grieg; 21.09 Zomersproeten; 21.45 Krokruisklankpuzz.c; 22.00 Metropole-ork.; 22.30 Wij luiden de Zondag in; 23.00 Nws; 23.30 Avondconcert. HILVERSUM II (415 M.) VARA 7.00 en 8.00 Nws, gram; 8.40 Orgel; 9.00 Zweedse en Italiaanse muziek; 10.00 VPRO; 10.20 Feuille ton: 10.35 V. d. arbeiders; 11.30 Sonate in A, Franck; 12.00 Vincentino; 12.33 Sextet Ch. Ernesco; 13.00 Nws; 13.20 Ork. Malando; 14.00 Het Ned. lied; 14.20 A'damse Politie- kapel; 15.00 Gronings progr.; 15.25 Raaio Phllh. ork.; 16.10 Komt U binnen; 16.25 Piano-duo; 16.45 Sport; 17.00 Gram.; 17.30 V. d. jeugd: 18.00 Nws; 18.15 TT-races; 1B.X0 Liedjes en melodietjes; 19.00 Artist, staalk 19.30 VPRO: 20.00 Nws: 20.12 Toespraa.^ 20.20 Promenade-ork.; 20.45 Revue; 21.45 Social, comment.; 22.00 Vindobona Schram- mel'n; 22.25 Flitsen uit het leven; 22 -10 „Breng eens een zonnetje": 23,00 Nws: 23.15 Sfeer en rhythme; 23.35 Ork. Edmundo Ross. RADIODISTRIBUTIE III: 7.00 VI. Br.; nws; 7.05 gram.'; 7.30 kron.; 7.40 gymn.; 7.50 gram.; 8.00 nws; 8.05 gram.; 9.00 Eng. L.P.: nws; 9.10 verz.pr. huisvr.; 10 00 The Rendez-vous players; 10.30 Eng. H.S.: Van Dam en ork.; 11.00 BBC Schots Ork-; 12.00 VI. Br.: salonork.; 12.30 weerber.; 12.32 licht ork.; 14.30 nwe gr.pl.; 15.00 klass. verz.pr.; 16.00 lichte gr. muz. en report. „Tour de France": 17-00 Kootwijk: Batavia; 18.00 VI. Br.: Maurice Pauwels, accord.; 18.15 Raie da Costa; 19.00 nws en report. Ronde van Frankrijk; 19.30 chansons; 19.50 Fr. Br.: nws en actual.; 20.00 Omr.ork.; 21-15 VI. Br.: Geraldo en Ork.; 22.00 nws; 22.15 verz.pr.; 23.00 nws; 23.05 jazzmuz-; 23.30 gramofoon. RADIODISTRIBUTIE IV: 7.00 Eng. H.S.: nws en pr.overz.; 7.15 South. Sere nade Orch.; 7-50 „Lift up your hearts": 7.55 weerber.; 8.00 (na Eng. tijdsein) Fr. Br.: nws; 8.10 Fr. Br.: ocht.conc.; 900 VI. Br.: nws; 9.05 Rom. muz.; 10.00 div-; 10.30 Eng. L.P.: v. d .sold; 1100 parlem 11.15 sportoverz.; 11.45 mil. ork.; 1215 ,.The Spa Orchestra"; 13.00 Eng. H.S.: nws; 13.10 gevar. pr.; 13.50 cricketuitsla gen; 13.55 arb.ork.; 14.30 BBC North. Orch.; 15.30 VI. Br.: Jozef Berden (or gel); 16 00 conc.; 16.40 Sonate Mozart (gram.); 16.55 West Europ. comment.; 17.05 nws; 17.15 Maurice Pouwels (accord.); 17.30 gram. en verslag Ronde Frankrijk; 18.00 Fr. Br-: v. d. sold.; 18.25 Eng. H.S.: „Those were the days"; 18.55 Fr. Br.: Etudes van Chopin (gram.); 19.15 report. Ronde Frankrijk; 19-30 Eng. L.P.: ,,The Vagabond King"; 20.15 Eng. H.S.: „Music Hall"; 21.00 Eng. LP-: ver sterkt BBC Revue ork. m. sol.; 21.30 Arb.orkesten; 22.00 nws; 22.15 Edmundo Ross en Rumba-ork. en Paul Adam en Mayfair Ens.; 23.15 gram.; 23.56 nws. De Alphense wieler-vierdaagse beoogt een prestatierit te zijn en zo bezien mag men niet mopperen, wanneer de weers omstandigheden niet steeds ten volle medewerken. Op de tweede dag stond er weer een stevige bries die de deel nemers sledhts in een klein gedeelte van de 124 km. lange tocht tot steun was. Op de heenreis langs het Aarkanaal en de kronkelende Amstel had men de wind beurteling op zij, voor en tegen, zodat de rit naar Amsterdam al niet bepaald gemakkelijk was. Van de hoofd, stad naar Hilversum echter ging het haast vanzelf en bij de tweede stempel post in het Tolhuis kreeg men dan ook volop gelegenheid zich te prepareren voor het Itatste traject Hilversum Alphen via Vreeland, Loenersloot en Uithoorn. Men zocht steun bij elkaar, er werden enige grote groepen gevormd, waarbij de heren wel zd sportief waren om beurten de kop te nemen; en zo werden de laatste 50 km. ondanks de neerplensende regen in de beste stem ming afgelegd. Er was 10 uur rijtijd voor deze 2e rit, maar verreweg de meesten waren reeds belangrijk eerder binnen. De derde dag van de Alphense wieler- vierdaagse is gisteren verreden en nog steeds zijn er geen uitvallers. Hoewel het zonnetje zich gisteren niet heeft laten zien en een druilerige motregen het weer nog droefgeestiger maakte, hebben de deelnemers toch wel genoten van het prachtige parcours. Van Alphen aan de Rijn ging het v;a Boskoop en Waddinxveen naar Gouda vervolgens binnendoor over Haastrecht en Oudewater naar Utrecht en verder via De Bilt, Soestdijk, Baarn, Hilversum en Maartensdijk terug naar Utrecht en ten slotte langs de Oude Rijn weer naar Alphen. Niettegenstaande deze rit nog 18 KM. langer was dan die van Woensdac, was men algemeen van oordeel, dat deze minder van het uithoudingsvermogen vergde, omdat er belangrijk minder wind stond dan de eerste twee dagen. Enkelen presteerden het zelfs de gehele tocht .n ongeveer 7% uur te volbrengen, terwijl de toegewezen tijd 10% uur bedroeg. Vandaag is het de laatste dag, die de Laura-rijders over Hazerswoude en Bleis- wijk naar Rotterdam en vandaar via Nieu- werkerk, Gouda en Reeuwijk naar Bo- degraven zal brengen. Hier zullen de ae - nemers in hotel Van Rossum op wachten om dan eendraehtel-jk met mu ziek voorop voor het laatst naar Alp* aan de Rijn te fietsen. In het heren-enkelspel van het inter nationale tennis-tornooi van de Be - schot Club te Antwerpen zijn Wilton er. Van Meegeren reeds in de eerste ron.L uitgeschakeld. Wilton's drives werden op de trage banen te veel afgeremd en men daardoor niet buiten bereik van de góed-spelende Belg Peten. Wilton raakte geleidelijk in de forcering van zijn vaal t de controle kwijt en ver oor met -6 2—6! Van Meegeren had tn elk opzicht in Massip, de Spaanse kampioen, zijn meerdere. De Spanjaard was veel scher per in zijn plaatsen, vooral m de korte schuine drive en boekte een overwinning met 6—3 63. Ln het herendubbelspel wonnen Wilton en de Belg Moreau van de Belgen Kahn en Roman met 26 64 63 in een partij die niet op hoog peil kwam. Mej. Rollin Couquerque neemt o-k aan het tornooi deel; zij kreeg de eerste partij wegens niet opkomen van haar tegenstandster gewonnen. Doordat Spartaan van Coal met 5-1 heeft gewonnen, heeft zij de leiding ge nomen in de nederlaag-serie, die Coal heeft uitgeschreven om de Silo-wissei- trophee.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1949 | | pagina 3