Noord-Atlantisch defensieplan Bestaande uit 5 punten De PATER met Stalin's foto De alles dominerende koningskwestie NIEUWS UIT INDONESIË Bloemencultuur OP GRINT Wereldjamboree in Noorwegen Kamp in de vallei van Skjak ZEVENDUIZEND MAN GAAN „OORLOGVOEREN" Cease fire?" Dienst ouden van dagen UNO-commissie staakt overleg Lening van 15 millioen DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Amerika's minister van defensie verdedigt regeringsprogram Operatie Phoenix LAGEN legermanoeuvres in begin augustus Met communisten is niet samen te werken Accoord is dekmantel voor vervolging Eyskens: Was er geen hoop, dan zou ik de onderhandelingen staken Vóór 8 Augustus Ziektenvri] kweekbed Moh. Hatta naar New Delhi Doodvonnis voltrokken Daan en Aad weer van Etste JAARGANG ZATERDAG 30 JULI 1949 No. 20992 ISlM Voor een bezoek aan de hoofdstad kwam gistermiddag in Amsterdam de zware kruiser Columbusaan, het Amerikaanse vlaggeschip van admiraal Richard L. Conally (rechts). Een bijzonder suggestief affiche, waarmede de Christelijke Demo cratische Partij in West-Duitsland ie verkiezingscampagne heeft ingezet. Rood en blauw k" fun^Ue bekleedde in Tyet^ostowakije TIJDELIJK REGEN MENS OF NUMMER NIEUW INITIATIEF VAN DE K. A. B. De atoomenergie VOOR NEDERLAND De Vierdaagse zit er weer op. Een overzicht van de aankomst in Nijmegen van verschillende groepen Burgers en militairen, allen werden overladen met bloemen DE KANTOREN zjjn tijdelijk gevestigd ln het Gebouw R.K. Volksbond, Lange Haven n, Schiedam, telefoon 67387. - Gironummer 9095 ten name van de „N.V. De Courant De Maasbode Rotterdam. De abonnementsprijs bedraagt t 3-90 per kwartaa 1.30 per maand, f 0 32 per week. Directeur: J KU1JPERS_D Hoofdredactie: Prof. f'^J^ZET Algemeen redacteur: H. A. PAALVAST NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT DE ADVERTENTIE-PRIJS op gewone kolom breedte bedraagt 15 ets. per millimeter hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolom breedte 30 cent per millimeter hoogte. Contract-tarieven tegen gereduceerd.- prijs bij de administratie of bij de erkende advertentie- bureaux verkrijgbaar. KAMPIOENEN tot 20 woorden 1.-. Ieder woord meer 5 ets. Maximum 50 woorden. Uitsluitend bij vooruitbetaling. De stafchef van het Amerikaanse en voor de Amerikaanse verdediging leger, generaal Bradley, heeft voor de commissie voor buitenlandse zaken van het Amerikaanse huis van afgevaardig den een uiteenzetting gegeven van een uit vijf punten bestaand plan voor de verdediging van het Noord-Atlantisch gebied. Het plan luidt: 1. De V. S. zouden worden belast met «et bombarderen van strategische doelen; 2- De Amerikaanse marine en de zee mogendheden van de West-Europese unie zouden de belangrijkste operaties ter zee Uitvoeren, met inbegrip van het schoon houden va-n de zeewegen. De landen van de West-Europese unie en de andere lan den zouden zelf him havens en kusten Verdedigen; 3. Erkend werd, dat de kern van de luchtmacht zou komen uit Europa, ge holpen door andere landen, naarmate zy in staat zijn te mobiliseren; 4. Engeland, Frankrijk en nabijgelegen landen zouden voor het grootst deel aan vallen en bombardementen op korte af stand en hun luchtverdediging voor hun rekening nemen. De V. S. zouden de .tactische" (tactical) luchtmacht voor 'hun eigen grond- en marinestrijdkrachten behouden; 5. Andere landen zouden voornamelijk bijzondere missies vervullen, naar ge- lang van hun ligging ten opzichte van het mogelijke strijdtoneel. Naar aanleiding van de verantwoorde lijkheid der V. S. voor bombardementen op strategische doelen, zei Bradley nog; Wij hebben in dit land herhaaldelijk erkend, dat in de gemeenschappelijKe verdediging voorop moet staan ons ver mogen om de atoombom af te leveren" Het belangrijkste van de algehele strategie was, dat wanneer elk land in staat was zichzelf te verdedigen, ais onderdeel van een collectief strategisch plan er een formidabele macht was en een duidelijk economisch gebruik van krachten, hulpbronnen en mensen-mate riaal. Voor de commissie van buitenlandse zaken van het Amerikaanse huis van afgevaardigden heeft Louis Johnson, Amerika's minister van defensie, giste ren een vurig pleidooi gehouden voor bewapening der pact-landen, voorzien in het Amerikaanse regeringsprogram. „Ons militair hulpprogramma is van es sentieel belang voor de eigen veiligheid van Amerika Het zou dit zelfs zijn, ais er geen Atlantisch pact gesloten was", betoogde Johnson. Het hulpprogramma is overigens tot een minimum beprekt, ging de minister voort. Er is rekening gehouden met de sterkte der strijdkrachten, die de betrok ken landen in het fiscale jaar 1949—1950 op de been kunnen houden, zonder ge vaar voor hun economisch herstel. Bovendien zal een bevredigende rege ling voor de samenwerking der militaire commandanten van West-Europa worden getroffen, voor Amerika tot verzending van wapens overgaat. Johnson meende de duur van het bewapeningsproces op vier a vijf jaar te moeten schatten. Met nadruk verklaarde de minister, dat geen Amerikaanse troepen op grond van het bewapeningsplan naar het bui tenland gouden worden gezonden, wel een beperkt aantal technici en deskun digen in militaire opleiding, om de be trokken landen te helpen en van advies te dienen. Op 2, 3 en 4 Augustus worden in het Oosten van ons land weer legermanoeu V1,e.?, gehouden. Deze zijn nog niet te ver- ge-ijken, met die welke voor de oorlog de aandacht vroegen. Men kan thans eigen- nik beter spreken van de eerste leger- oefeningen op iets grotere schaal, welke na de heropbouw van ons leger worden gehouden. *n dit verband is het begrip „operatie Phoenix wel op zijn plaats. Luitenant- generaal A. T. C. Opsomer, commandant van de strijdkrachten te velde, die me; zijn staf het plan voor deze oefeningen heeft uitgewerkt, deed ijaarover gisteren middag een enkele algemene medede ling. Men moet de komende „strijd" in be gin Augustus zo zien, dat deze een oefe ning is voor enkele hogere staven, een oefening voor de troepen in onderlinge samenwerking en ook een oefening voo<- de verschillende wapens met b.v. de luchtstrijdkrachten. In totaal zullen ongeveer 6.000 tot 7.00c man eraan deelnemen. Het .wordt weer een strijd tussen do rede en blauwe troepen. De algemene „oorlogstoestand" is zo, dat de rode troe- „Maandenlang heb ik geprobeerd loyaal samen te werken niet de rege ring. Toen kwam ik tot de bevinding, dat de communistische leiders van mijn land volkomen onbetrouwbaar waren en de heiligste beloften niet gestand de den' Dit vertelde pater Eiala O.F.M., die onive weren geleden nog een belangnj- als voorzitter van de Tsjecmsene cüari tas. Pater Fiala was tevens pastoor van de St. Jacobuskerk in Praag. Pater Fiala werd kort nadat de com munisten in Februari 1948 in Tsjecho Slowakije aan de macht kwamen, door de rode regering benoemd tot landelijk hestuurder van Ce genationaliseerde Ka tholieke Charitas. Hij werkte nauw met communisten samen en koos openlijk 1 „üde van de r°de regering bij het begin van de strijd tussen Kerk en Stn»t'Tsiechische priester is 36 jaar oud werd 13 Jaar. geleden gewijd. Gedu- He de bezetting was hij een grote van de nazi's en met het oog cp in samenwerking met de communisten na de oorlog kan hij zeker niet als reac- Tinnnair worden betiteld. Voordat ik Praag verliet", zo vertelde 'I Fiala aan een correspondent van Pate „wt-dienst van National Catholic de nieuw-di hgb ik twee bne_ Welfare Mgr Be_ ven geschreven commUnistische rege- ran en een vo „bisschop heb ik mijn ring. Aan mijn aartSD pastoor van de omslag aangeboden dere brief be st. Jacobuskerk. In de aUe beloften, schuldigde ik de reg ,,:„gen niet lastig om de katholieke iast®„ „pf,n enkel op- „tua door Mgr. Beran gewaar schuwd! dat iedereen, die met de rege ring samenwerkte om een nieuwe staats- kathoUeke actie op te richten, automa tisch geëxcommuniceerd ™as- In 1946 kwam pater Fiala naar de Ver enigde Staten om als v.®£te.gen^°°rBf/t van het Slavisch Comité in Praag Derde Nationale Slavische Congres te New York bij te wonen. Hij had kort voordien groot opzien gewekt, omdat een Amerikaanse journalist hem had besenre- ven als „de priester, die een foto van ota- lin bij zich draagt". Hij was later ais propagandist werkzaam voor het minis terie van Voorlichting. Hij werd als een levend voorbeeld voorgesteld als „de K.3- tholieke priester, die tevens communist is en een vurig vereerder van Stalin". In Mei van dit jaar zelfs nog, toen de strijd tussen Kerk en staat zijn hoogte punt bereikte, schreef pater Fiala een artikel in een communistisch dagblad, waarin hij beweerde, aat de regering be reid was een behoorlijke overeenkomst met de Kerk aan te gaan en waarin nij de kerkelijke autoriteit-en verzoent van harte met de staat samen te werken. een in opmars zijn in Zuidelijke richting. Oost van de IJssel. Zij zijn in hevige ge vechten gewikkeld met blauwe troepen Rood won gedurende de laatste dagen moeizaam terrein en is op 28 Juli toi staan gebracht in. de algemene lijn Olst- Raalte-Almelo. In de eerste dagen in Augustus zal men nu kunnen zien hoe de strijd zich verder za] ontwikkelen. De rode troepen zijn herkenbaar aan de baret met helmnetje, de blauwe aan de helm De oefeningen zullen worden bijge woond door vele militaire attaché's en door verschillende vertegenwoordigers van de geallieerde staven. w eerbericht De verwachting geldig van heden- tot morgenavond luidt: Vanavon-d opklarend. Vannacht weer toenemende bewolking ge volgd door regen, eerst in het Noordwesten, later in het Zuidoos ten van het land. Morgen in de loop van de dag enkele verspreide op klaringen Weinig verandering in temperatuur Aanvankelijk afne mende, later matige tot krachtige en langs de Waddenkust mogelijk harde wind tussen Zuidwest en West. Zondag 31 Juli: Zon op 4 59: on der 20 33: maan op 12.25, onder 22.48. Maandag 1 Augustus: Zon op 5.00, onder 20.31- maan op 13.53, onder 23.04 (Telefonisch van onze Brusselse corres pondent). De gehele dag van gisteren is door de kabinetsformateur Eyskens besteed aan consulten. Hij sprak met de C. V. P„ me1 de liberalen, met de socialisten, met Pi- renne, secretaris te Brussel van koning Leopold, verschillende andere personali teiten en tenslotte met de prins-regent. Verder werd nog een langdurige confe rentie gesignaleerd tussen Spaak en van Cauwelaert. De socialisten en de liberalen blijven nog broederlijk samen obstructie voeren tegén de C. V. P. formateur en de C. V P.-commissie der Twaalf. In de sodalis tische en in de liberale pers doet men het nu voorkomen, alsof de katholieken on handelbaar zijn. De verantwoordelijkheid voor het feit, dat Belgie nog steeds geen nieuwe regering heeft zou op hen neer komen. De C V. P. blijft evenwel olym pisch kalm onder deze beschuldigingen. Een katholiek blad uit de hoofdstad be weert thans, dat Spaak, die zich de onver vangbare premier waant, in een besloten vergadering van zijn partij zou gezegd hebben, dat hij al het mogelijke zal doen, om te voorkomen dat een lid van de V. P. minister-president wordt. Inmiddels blijft de C. V. P. integraal op haar standpunt staan: geen percen tage voor de volksraadpleging, geen reis in groep naar Pregny, de koning terug op de troon! Spaak en Devèze, die Donderdag had den te kennen gegeven, elk afzonderlijk naar Pregny te zullen gaan, hebben nog geen gevolg aan dit voornemen gegeven. De heer Eyskens blijft inmiddels zijn besprekingen voortzetten. Hij verklaarde zelfs goede hoop te hebben, dat spoedig de verschillende standpunten elkaar vol doende genaderd zouden zijn, om een re gering der drie partijen mogelijk te ma ken. Of dan de koningskwestie toch nog zou worden uitgesteld, vroegen de journa listen. Eyskens antwoordde, dat de konings kwestie een der belangrijkste punten is en blijft van de nog voortdurende onder handelingen. Is er dan werkelijk hoop op over eenstemming in de koningskwestie? zo werd verder gevraagd. Was er geen hoop, dan zou ik de onder handelingen staken, besloot Eyskens. In Saksen is door het ministerie van volksopvoeding bepaald dat alle bioscoop bezoekers bij het bespreken van plaatsen hun persoonsbewijs moeten overleggen, waarna hun naam en adres op lijsten worden genoteerd. Als motief voor deze maatregel wórdt aangegeven een recht vaardige verdeling van de beschikbare plaatsen. Derhalve nummeren voor de bioscoop. Een eigenaardige methode, waarom trent de bevolking echter vermoedt, dat het de bedoeling is na te gaan. wie Sov jet-Russische films bezoekt en wie niet. Weer is een stukje vrijheid afgenomen door de propagandisten van het rode pa radijs. Wat wordt toch telkens opnieuw ter wille van een systeem of door gebrek aan beschaving de menselijke waardigheid met voeten getreden! Mensen blijven toch maar vaak num mers, niet meer waard dan om als koe lies van achter 't loketje der maatschap pij hun verdiensten in brons of zilver te krjigen toegeworpen. De stekelige daad der minachting. We hebben hier al meer geschreven, dat. wanneer niet uit natuurlijke of aan gekweekte oprechte sociale gezindheid wordt gehandeld, waardoor de sfeer van eerbied voor de mens wordt uitgezet, sociale wetten zeer weinig voor de rust en nog minder voor het geluk van de mensheid zullen betekenen. Op de vergaderingen van de sociale week te Rijssel, waarover we al een en kele maal schreven, is dat alles ook weer duidelijk gebleken. Ter wille van de pro ductie is ten aanzien van de mens nóg alles geoorloofd. Nog bestaan er toestan den. die om wraak roepen. Maar hoe wil men zó oude en jonge werknemers en ook werkneemsters de mogelijkheid van geluk voorhouden, hun God en godsdienst brengen? Hoe wil men zó overtuigen, dat ook het arbeidersschap een roeping is met een eervolle zending? Onder alle groepen der mensheid zijn individuen en kleine gemeenschappen, die in hun bestaan zich weinig van dieren onderscheiden. Toenadering kan een ze kere huivering en terughoudendheid ver oorzaken. Doch in ieder van die wezens huist een door God geschapen ziel. voor de hemel bestemd. Beslagen en bestoft door de neerslaan de wolken van het materialisme, denken we voor ons zelf en voor anderen er te weinig aan, dat de ziel der cultuur de cultuur der ziel is. Daaraan is geen ont komen. Deze cultuur blijft een primaire eis voor waar geluk. Die cultuur begint en eindigt met de mens en zijn ziel. eist vanzelf eerbied voor de mens. Bij een dergelijke gesteld heid is van dat weerzinwekkende num meren geen sprake meer. HENK VAN DER MAZE. in samenwerking mef de algemene technische afdeling van de organisatie voor toegepast natuurwetenschappelijk onderzoek (T.N.O.) heeft een kweker in Heemstéde proeven genomen met bloe mencultuur op grint. Volgens T.N.O. zijn de resultaten gunstig. De kweker had in zijn bedrijf veel last van ziekten; jaarlijks moest de teelaarde in rie kassen ververst of gestoomd wor den hetgeen hoge kosten met zich bracht. In een deel van de kassen werd nu een kweekbed met grint voor 7000 anjers gemaakt. Door dit grint liet men water stromen waarin voedingsstoffen zijn op gelost Voorzieninigen werden getroffen om dé waterstand alsook het gehalte aan voedingstoffen tie reguleren. Voor dit laatste was geregelde analyse noodza kelijk, terwijl ook werd gezorgd voor voldoende lucht in het water. Een proel van tien maanden heeft bewezen, dat men met deze methode volkomen gezonde en krachtige anjerplanten met een gun stige bloemenproductie kan kweken al dus meldt T.N.O. Men ziet ook mogelijk heden voor druiven, perziken, tomaten, komkommers en orchideeën. De instal latie bewees, dat er minder arbeid wordt vereist, dan bij de thans algemeen ge bezigde cultuurmethoden. Te Aalsmeer is reeds een tweede proef installatie voor grint-cultuur in aan- bouw. Het bestuur van de K.A.B, in het bis dom Den Bosch heeft een nieuwe dienst in het leven geroepen en wel voor Ouder, van dagen. Tot deze „Dienst Ouden van Dagen" kunnen toetreden alle katho.. lieke mannen en vrouwen die de leeftijd van 65 jaar hebben bereikt en niet meer in loondienst zijn, alsook weduwen van oud-K.A.B.-leden. Voor eventuele toetreding van niet- katholieken, is goedkering van de gees telijke adviseur vereist. De Dienst stelt zich ten doel. de indi viduele en algemene belangen van de leden te behartigen. Ook zal gezorgd worden, dat op gepaste gezellige wijze de vrije tijd zal kunnen worden doorge bracht. Het ligt niet in de bedoeling, dat de K.A.B. dit nieuwe werk alleen doei, maar wel dat juist door samenwerking met andere standen al degenen die on der een dergelijke dienst kunnen vallen, zo goed en zoveel mogelijk, zowel indivi dueel als gezamenlijk worden geholpen De republikeinse premier Moh. Hatta gaat 8 Augustus voor een tweedaags ver blijf naar New Delhi, waar hij besprekin gen zal hebben met Pandit Nehru. Hij zal worden vergezeld door dr. A. Mara- nies de minister van buitenlandse zaken der. republiek. In Calcutta of New Delhi zullen zij zich voegen bij de andere repu blikeinse afgevaardigden op hun luchtreis naar de Rondetafelconferentie te Den Een woordvoerder van de republikeinen te Batavia verklaarde vandaag volgens Reuter, dat de overeenkomst tot het sta ken van de vijandelijkheden voor Hatta s vertrek zou worden gepubliceerd. Volgens zijn zeggen worden nog meer dan 2000 republikeinen door de Neder landers gevangen gehouden. Daarbij zijn politieke en krijgsgevangenen in begre pen. Hun vrijlating was in de Cease-fire- bepalingen overeengekomen en moet wor den geregeld door een gemengde commis sie. De republikeinse premier, Moh. Hatta en de republikeinse minister van finan ciën, dr. Maramis worden 6 Augustus te New Delhi verwacht. Na een verblijf van drie dagen te New Delhi als gasten van Pandit Nehru zul len zij naar Den Haag reizen voor de Ronde-Tafelconferentie. te vallen en er zich m ge ebben ge zicht mede te bemoeien, te plan schonden. Niemand was va heb om te vluchten op de hoogte vragen". niemand om hulp behoeven wor- „Ik wilde niet, dat mijn naam zou den misbruikt. Bovendien kan IK 8 regering meer vertrouwen, die °P lijk plechtjg gedane beloften heeft schonden en die mij het zwijgen op ze" leggen, wanneer ik in het openbaar zou protesteren". Pater Fiala is zeer pessi mistisch en verwacht niet, dat er ooit een accoord tot stand kan komen tussen Kerk en staat in Tsjechoslowakije. „Als hpt ooit tot een accoord zou komen", zei de pater, „dan zou dit spoedig een mantel zijn, die de vervolging der Kerk zou moeten bedekken". Pater Fiala had waargenomen, dat ondanks de campagne Üif de regering tegen de Kerk, het re- leven in Tsjechoslowakije even ligieuze bl„ft alg vroeger VUo h= enige weken geleden deden in oeruchten de ronde, dat pater de pers gerocn» Praag was. Over het Fiala met ™e® van mening, dat hij algemeen was m® ek 0fwel op aan- ofwei op eigen hejd zich in een sporing van zijn o klfen Zijn af- klooster had teru|t® 0nm'iddellijk na scheid van Praag kwam van Mgr de krachtige herderlijke b verklaar- Beran, waarin de aartsbisscn F lan. de, dat de Katholiekei Chardasin ga- de naam van Katholiek v= daar de organisatie geheel en al staat was overgenomen. Bovendien Ingevolge het Russische verzet heeft de commissie voor atoomenergie van de Ver. Naties gisteren alle werkzaamheden op het gebied van internationale con- tróle van de atoomenerge opgeschort tot de grote mogendheden het eens zijn geworden over een plan in deze. Voor 9 Augustus zijn besprekingen van de vijf grote mogendheden en Canada over deze impasse vastgesteld. De stem verhouding was negen tegen twee. Rus land en de Oekraïne stemden tegen. Bij K B is afwijzend beschikt op het gratieverzoek van E. C. Drost, tot de doodstraf veroordeeld bij sententie van de Groninger Kamer van het Bijzondere Gerechtshof te Leeuwarden. Het vonnis is inmiddels voltrokken. De Wereldbank heeft een lening van 15 millioen aan Nederland verstrekt voor 't kopen van uitrusting in de V.S. Zwitserland en België voor de indus triële opbouw. De lening werd verstrekt ten be hoeve van 24 verschillende projecten, welke „practisch elke sector van de Nederlandse industrie betreffen." Een functionaris van de bank zei, dat in totaal voor een waarde van tachtig millioen dollar in de projecten wordt geïnvesteerd, waarvan ongeveer $18 millioen reeds is besteed. Na het verstrekken van de lening moet nog een tegenwaarde van ongeveer 47 millioen worden verkregen in guldens ponden sterling en andere zwakke valuta's uit Nederlandse bron. De lening zal worden verstrekt in dollars, Zwitserse en Belgische francs. Van 2 tot 12 Augustus zal te Skjak in Noorwegen de vierde wereldjamboree Rover Moot worden gehouden Meer dan honderd Nederlandse voortrekkers zullen van de partij zijn. Een 70-tal jon- I gelui gaat per vliegtuig, anderen gaan i per auto, fiets ofboot. Tot de deelnemers aan die Noorse da- gen behoren ook de aan onze lezerskring bekende Rome - reizigers - voortrekkers Daan Urbanus en Aad Palm Met geest- i drift hebben ze ons van hun plannen ver teld, een en ander ook met het gevolg, dat zij „de krant" op de hoogte zullen houden van wat tijdens de jambore- ge beurt, d.w.z. van resultaten van het of ficiële program en van eigen bijzondere ebeurtenissen. De voortrekkers Urbanus en Palm zou ten vandaag met de boot vertrekken M -i zo'n stevige kustvaarder voor groenten export uit Maassluis. Een tocht van 2L/3 dag. In verband met staking kon de zee reis niet doorgaan, zodat ijlings naar een andere vervoergelegetiheid moest worden omgezien. Ook Daan en Aad hebben nu een plaats gekregen in een vliegtuig. Gisteravond half negen vertrokken ze per fiets naar Schiphol, de startplaats. Hun eigen start is met bijzonder ge lukkig geweest, want de voortrekkers arriveerden pas hedenmorgen half vijf bij het vliegveld. Eén van hen was al in een sloot terechtgekomen. Maar des alniettemin was de telefonische mede deling inzake de nachtelijke belevenissen opgewekt en eindigde in een schaterlach. Hedenmorgen om vijf' uur vertrokken drie machines van Aero Holland van Schiphol naar Oslo. Zondag blijven ae zeventig voortrekkers in de Noorse hoofdstad. Maandag gaan ze per trein naar Otta. Een bus zorgt voor vervoer naar het kamp van Skjak. Het kamp zelf ligt in een typisch Ncor- se vallei. Duizenden Noren en toeristen van andere landen komen hier voor ge zondheid en sportbeoefening klimmen in de zomer en skiën in de winter Ten Zui den van het kamp ligt een bergdistrict, dat uit de Noorse mythologie goed be kend is: Jotunheimen of het land der reuzen. De kampindeling berust op een inde ling van de nationale contingenten van tien personen. Tien van zulke patrouilles vormen een voortrekkerscrew. Doel va dergelijke samenvoegingen is samenwer king tussen de verschillende naties en tegelijk het op gemakkelijke wijze aan knopen van vriendschapsbanden me buitenlanders. De dagen beginnen om 7 uur met een reveille en eindigen om 11 uur met lich uit en stilte". Na morgengebed en ont bijt heeft elke dag zijn eigen program punten Voor het bergbeklimmen en tochten maken in het Jotunheim zijn drie cJaeen uitgetrokken. Op Zondag 7 Augustus zullen speciale gedsdienstoefeningen worden gehouden. Het officiële programboek van de Noorse ontvangende groep bevat overi gens nog talrijke bijzonderheden over en mogelijkheden van natuur- en cultuurge- n.etingen. We zullen daarover in de loop der volgende veertien dagen nog wei rv^r." '-ov-nprnen

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1949 | | pagina 1