Nieuws uit STAD en OMTREK i LAATSTE BERICHTEN VAN DE CRICKET-VELDEN Ronde-borreltaf el-conferentie v. d. Schouw verkeek zich en H.C.C. trok er de winst van ST. RADBOUD-FESTIVAL WAS EEN WAAR FEEST m Hermes D.V.S. toont zich de meerdere van Vlaamse ere-klasser Vriendelijke woorden en muzikale daden Batavia roept op tot waardige, viering van 17 Augustus Hoffman wil stout moedige daden „Professor Pootjes eindelijk gepakt DINSDAG 16 AUGUSTUS 1949 PAGINA 2 30 SCHIEDAMMERS IN JUNI ER BIJ URSUS WON De feestgangers proppen door de straten van Kethel op hun weg naar het feestterrein, waar het in de afgelopen dagen aan serieuze en vermaaksmuziek niet heeft ontbroken. SCHIEDAM SLOOT HONKBAL- SEIZOEN MET GROTE ZEGE SchiedamCeleritas 20 8 NEDERLAAG-SERIE MARTINIT LIERSE STADSDIENSTEN SPEELDEN GELIJK TÉGEN G. T. B. ERRMIK Wat zo'n uitwisseling met Wandsworth op de duur gaat betekenen, zagen we Zaterdag op 't Schiedumse Stationsplein, toen de bloem, van Schiedams zwem sters en zwemmers met het gehele arsenaal van schoon- en mogelijkheden uittrok ter bestorming van Wandsworth waterveste. AUTORIJSCHOOL WALDO EXCELSIOR WINT MET 23 RUNS VAN V.V.V. 1 De nieuwe volautomatische vul-, spoel- en droogmachmes waren nog voldoen de nieuws voor de leden van de E. T. C., dat zij zich over deze technische installatie uitvoerig lieten voorlichten. BEZOEK VAN MIN.-PRES. VAN PASUNDAN AAN SCHIEDAM De tijd is buitengewoon kort Een htlis met onderdmh- Voorsieningen BURGERLIJKE STAND H.C.C.—HERMES-D.V.S. S. V. V. ATIILETIEK DUIVENSPORT DAMCLUB SCHIEDAM GRADUS STRAFT EEN [REUERAAR At In Juni werden levend geboren 61 jon gens en 59 meisjes. Er overleden 18 man nen en 17 vrouwen. Een geboorteoverschot dus van 85 totaal Door vestiging kwamen er 67 mannen en 70 vrouwen bij. maar door vertrek verminderde de bevolking met 105 man nen en 87 vrouwen- Een vestiginsiékort dus van 55- De uiteindelijke totale vermeerdering bedroëg 5 mannen en 25 vrouwen, zodat de totale bevolking op het einde van de maand omvatte 35.929 mannen en 36.283 vrouwen; totaal 72.212 Schiedammers. Voor de gevleugelde bal heeft Ursus zieh vöor dé volgende ronde geplaatst. Zij speelde tegen Hilleslüis gelijk 1—1, maar wist zich, door' beter strafschoppen te nemen te plaatgen. De wedstrijd was het aankijken best waard en de uitslag 1—1 gaf de verhouding goed weer. Hille slüis nam, nadat de rust met 0—0 was ingegaan, spoedig de leiding; Ursus reageerde direct door enige felle aan vallen te ondernemen en uit een daarvan kwam de gelijkmaker. De belde doelver- dedigerS wisten hüh doelen voor verdere doorboring te vrijwaren, zodat er in deze prettig gespeelde wedstrijd geen verande ring meer kwam. A.s. Zaterdag speelt Ursus tegen de winnaar van HOVNep- tunus 2. In de voormalige raadzaal van het voormalige gemeentehuis van Kethel nam Zaterdagmiddag een Schiedamse Wethouder, de heer H. v. d. Kraan, plaats In de voormalige zetel van de voormalige voorzitter. Dat was dan zo om en nabij alles wat er in het Raad huis aan voormeligs was, want voor de rest vulden gasten en leden van een zeer actieve en nog bij lange na niet voormalige vereniging het kleine zaal tje. Het had allemaal te maken met het 60 jarig bestaan van St. Radboud, waarover wij vorige week reeds uitvoerig hebben geschreven. De heer A. de Vette, Czn., voorzitter van het uitvoerend comité verwelkomde aan het begin van zijn openingswoord een lange rij sprekers aan wie de vereniging dank verschuldigd was. Hij "wees er met klem op, dat maar wei nig mensen de betekenis van de blaasmu ziek kermen. Velen gaan er met een soort minachtend gebaar aan voorbij en weten in hef geheel niet, welke mogelijkheden er- in de beoefening van deze muziek schui len, .Mep kan de vreugde van de muziek niet., beter leren kennen, dan door haar zelf te beoefenen. Dan pas begint men iets te begrijpen van opbouw en instrumen tatie; dan leert.men bewonderend luiste ren haar de componisten, die de werken schiepen. Muziek is de medicijn van de geest: de moedertaal van hét hart. Daar om is muziek geen kunste, maar een gun ste.' zoals de Spreker op Gezellé's woord varieerde. Wethouder v. d. Kraan sprak namens de burgemeester, die buitenslands ver toeft. Hij sprak de wens uit, dat in het grotere Schiedam, dat naar het landelijke Kethel toegroeit .St. Radboud, zijn cul turele taak zou blijven vervullen. Als er gekprókén wordt over gemeenschapszin en culturele verheffing, dan moeten wij constateren, dat dit niets nieuws is, want de oprichters van St. Radboud hebben 60 jaar geleden hun taak in dit opzicht reeds begrepen. Hij verklaarde het muziekfestival voor geopend en sprak de wens uit, dat het naar de wens van de organisatoren zou slagen. Pastoor vap Kampen bracht de ére- wijn-toast uit. Hij gaf een verhandeling óver de oude bisschop van Utrecht, St. Radboud, over de oude Pastoors van Kethel in hun verhouding tot de harmonie en in hün vergetenheid wat betreft be- grofenisdata. Naméns de Schiedamse Federatie noem de de heer C. Landsbergen, St. Radboud, dat- na de oorlog tot de federatie toetrad een -der trouwste, maar Ook een der nog te bescheiden leden. De federatie kon geen mooier geschenk aanbieden, dan het optreden tijdens het festival van alle aangesloten corpsen zon der uitsondering. Onder ideale weersomstandigheden is Zondag Op „Boshoek" de laatste thuis wedstrijd van de zwartwitten gespeeld, die een flinke overwinning opleverde op een zich met hand en tand verdedi gend Celeritas, dat na deze nederlaag de onderste plaats niet meer kan verlaten en naar de derde klas zal moeten degra deren- Nadat werper Zonneveld de. eerste slagman „4 wijd" had gegeven, kwameh dé slagballen en Celeritas zag slechts 1 punt op het scoringbord verschijnen als beloning voor de eerste slagbeurt. De werper van Celeritas had zijn dag niet Bovendien bood hij een cadeau onder couvert aan. Andere sprekers waren nog de heer v. d. Loo namens de Oranje Vereniging,. Dr. P. v. d. Kuy, die aandacht vroeg voor de geestelijke volksgezondheid eri de goede vrije-tijdsbestedlng, waarin St. Radboud De wedstrijd Martinitde Mussen was wél de slechtste wedstrijd, welke wij tot op heden aan de Spieringshoek hebben gezien. De Musschen bracht een slecht elftal binnen de lijnen voorts telde ook het Martinit-elftal een viertal invallers. Dat de score niet- hoger werd dan 3—1 vpor de thuisclub, was zeker niet té wij ten aan het sterke spel van de Musschen. Het slechte schieten en het nogal veel vuldig zondigen tegen de buitenspelregel van de ManinU-voorhoede was oorzaak dat de scqre niet hoger Werd, Voor de rust scoorden Gouka en Lem Lier is Zaterdag weer op bezoek ge weest. Niet in verband met een culturele uitwisseling, maar sportend. Er wordt een driéhoekscompetitic gespeeld lussen de elftallen van de GTB. dé SPSV en de Lierse Stadsdiensten. Overwon GTB vorige week met 62 van de Schiedamse politie, de Lierenaren bleken een m nder gemakkelijke prooi voor de bedrijvige technici. Het eind kwam met 2—2. Al vroeg in dg Zaterdag ongeveer om half 12 waren de gasten in Schie dam, waar zij in de zon het zomers-fraaie Julianapark bezochten. De cantine van de gasfabriek, waar de lunch gebruikt werd, was versierd met guirlandes. Dc schenkers schrokken even, toen de Vla- men hun „bekertje" lieten zien, maar het bleek niet de bedoeling te'zijn. dat hier- 'ait de koffie gedronken werd. Het was de beschikbaar gestelde wisselbeker. De volksliederen werden gespeeld en de voorzitter van GTB, de heer A. Noordijk, sprak het welkomstwoord. Hij bracht dank aan de directie, die, vertegenwoor digd door de heer J. van Hartingsveld. zo veel gedaan had voor deze ontvangst. De heer E. de Ruysscher. Ie adj.-com missaris van politic dankte voor het welkom. Tot grote verwondering der Schiedam mers trokken de mensen uit het land van belofte Schiedam in om inkopen te doen. De eerste Schiedamse goal werd er verrassend sne[ in de eerste minuut in gedrukt De GTB-ers buitten het Wind- voordeei ten volle uit, zodat het tweede doelpunt niet uitbleef. De goals werden rêsp. door R. en F. Gordijn gemaakt. Na de rust werden de bordjes verhan gen. De Belgen bleken nu productiever en gelukkiger en maakten gelijk. Het eind van de wedstrijd betékende nog niet het einde van de uitwisseling, want wear was de cantine van de G.T.B. de plaats, waar gezelligheid gezocht en gevonden werd. Over twee weken gaat de politie naar Lier voor het eerste tegen-bezoek. 7 zulk een uitstekend voorbeeld kiest. Men j mens voor Martinit. de Musschen stelden kiest tegenwoordig gemakkelijk de weg hier één doelpunt .tegenover, van de minste weerstand,, maar alleen Na de rust zorgde Hogenboom dat de werkend in de vrije tijd kan men tot iets eindstand 3—1 Werd voor Martinit. goeds komen. Dat heeft St. Radboud be wezen. In het bijzonder dankte hij als voorzitter van de Commissie voor Auto- en Boottochten voor de Ouden van Dagen, die nog nooit zijn uitgetrokken zonder dat 's avonds St. Radboud hen opwachtte om hen met vrolijke tonen thuis te brengen. Spr. kon echter niet beloveh. dat St. Rad boud, op 70 jarige leeftijd, ook in aanmer king zou kunnen komen voor deelneming. Men kwam nu al plaats te kort. De heer C. Brunt, oud-gemeentesecreta ris, sprak, als vriend en namens vrienden van St. Radboud, de heer C. A. Volge- ring vertolkte de vriendelijke gevoelens van de R. K. Zuid-Hollandse Bond. Het gezelschap schaarde zich hierna achter de muziek van het Schiedamse Po litie Muziek Gezelschap voor de tocht naar het feestterrein. Daar stond een mooie muziektent opgesteld. De gehele Zaterdag is er door allé Schiedamse corp sen gemusiceerd. De kermis draaide intus- INSTRUCTEURS-DIPLOMA K.H.A.C. A sen met tal van attracties. Gisteren hebben de corpsen uit de Lièr, Schipluiden, Ter Aar, Berkel, Poeldijk, Naaldwijk en Delft gemusiceerd. St. Rad boud opende gisteren zelf de tweede festi val-middag. Als geheel mag dit jubileum Zeer ge slaagd genoemd worden. Goerl wicketkeepen van Middendorp Gisteren speelde .Excelsior haar laatste thuiswedstrijd van dit seizoen en wel legen V.V.V. uit Amsterdam. Dank zij de welwillende medewerking van het be stuur van.V.O.C. was Excelsior ditmaal in staat deze wedstrijd op het terrein van V.O C. in Schiebroek te spelen efl zodoende leek hot tenminste nog op een thuiswedstrijd. Over het weer hadden de cricketters gisteren werkelijk niet te klagen. Excel sior begon met batten en ditmaal opende aanvoerder Hoenderop met A Oostèrholt. Aanvoerder Hoendêrop maakte het niet lang en eerst toen A. Oostèrholt de steun kreeg vah P. Vollebrègt, werd het totaal énigszins opgevoerd. Het batten van Ex celsior was gisteren lang niet wat het Het secretariaat-generaal van de Ronde Tafelconferentie organiseert momenteel Vöor de deelnemers een aantal bezoeken 'tf.cte.rt. C <w.rtwitt.» op SS «"„.JS'ÏWSSMSvMlK gisteren een groep leden van de B.F.O,, waaronder de minister-president van Pa- sundan, mr. R. T. G. Djumhana Wiri- wijdballen. zodat er in de eerste innings, hoewel er slechts 1 honkslag van P. Smit Jr. te noteren viel, toch 0 punten bin nenkwamen (61). De tweede innings bracht geen van belde partijen een punt op. Het enige punt voor Schiedam in de derde innings was op een honkslag van J. Kins; ook Celeritas scoorde er 1, zodat de stand 7—2 werd. Door de vele veldfouten van de Ha genaars en goed slagwerk van Schiedam werd' er in de vierde innings lustig op los gescoord: 145. De vijfde innings bracht voor Schiedam de 20 op het bord. Nadat Celeritas nog een keer het veld m was gegaan en 3 punten had gescoord, kwam met 20—8 het einde van deze spor- Hiermede is ook voor ~het Schiedamse publiek, dat steeds in groten getaleaan wezig was en zich elke keer enthousias e toonde voor de aantrekkelijk zomersport die honkbal is, een einde gekomen aan dit seizoen- aaditnadja, en zijn minister van Binnen landse Zaken, mr. Ma'hum Soemadip» radja een bezoek aan de distilleerderij van de firma Rijnbende te Schiedam De directeur van de Schiedamse dis- tmeerderii de hèer H. J. Breve, heette het gezelschap welkom. Hij noemde distillateurs ras-echte conservatieven, om dat het voornaamste kapitaal van hun bedrijf de ervaring met oude werkwij zen is. Naast de moderne machines te, voldoening aan de eisen van hygiene en effenriëncy handhaven zich eeuwen-oude methodes en recepten. fti. Van dit feit overtuigden zich .allen tij dens de rondgang, welke door h drijf gemaakt werd. De oude copie-boeken hadden de v ol belangstelling evenals !e fabricage-me- thodes. terwijl het goedkeurend gemom pel boven de Inhoud van het 800 liter grondvat zich voegde bij de opmerkingen van instemming, die de muren hier in vele talen hebben horen weerklinken. Het bezoek had zuiver informele be tekenis. hoewel de indrukken en rela ties, die hierdoor worden gemaakt aldus bevestigde ons. de min,-president van Pasundan zeker van belang kun nen blijken. Deze regeringsleider van Oost-lndone- sië had achttien jaar' geleden met een studie aan de Universiteit in Leiden achter zieh. Nederland verlaten. Hij ver telde ons, hoe totaal veranderd hij de stad Leiden aangetroffen had. hetgêen wel het duidelijkst bleek uit zijn bezoek aan oudé zal^n. dié hem als student zeer goed en bij name gekend hadden, tér- wijl hij er hu volkomen Vreemdeling ge worden was. Het gezelschap heeft reeds een "bezoek gebracht aan Goedewaagen in Gouda, terwijl bezoeken aan Aalsmeer, de Kager- ptassen en Alkmaar voor de komende week zijn. uitgestippeld. De Regerings Voorliohtings Dienst heeft opdracht gegeven om van deze excursies een film-reportage samen te stellen, die o.a. vertoond zal worden voor Amerikaanse televisie-zenders, ter wijl ook copieën naar lndo\eslë zullen gaan ter vertoning in de theaters aldaar. verleden week bij HDVS was, al dient dan ook hieraan direct te worden toege voegd, dat de aanval van V.V.V. sterker was dan cRe van.V.R.A: Toen het scoring bord dan ook 46 aanwees, waren de twee laatste batsmen reeds op de mat Oostèr holt en Middendorp lieten zich echter niet onbetuigd en voerden langzaam maar zeker het totaal op. Vo:ral het bat ten van Middendorp toonde een hele vooruitgang met wat hij tot nu toe heeft laten zien. Het is te hopen, at hij zijn oude vorm weer terug krijgt, want dan zal hij, behalve een goede wicketkeeper ook nog een goed bat worden en dat is iets, wat Excelsior goed kan gebruiken. Toen hij 17 runs achter zijn naam had, werd hij door Pelser °P een lage bal gebowled. Westerholt had hem goed ter zijde gestaan (8 n.o Het totaal van Excelsior \Vas 74. Behalve Middendorf, kwam A. Oostèrholt met 10 en C.Volle- bregt met 19 in de dubbele cijfers. Bowlingcijfers V.V.V.: Aldus 4-*-35, Rut gers- 114, Pelser 5—17 Het was een moeilijke opgave voor Ex celsior om te trachten V.V.V. beneden dit lage totaal uit te krijgen. Dat dit gelukte is niet op de eerste plaats aan het goede bowlen te wijten, maar vooral aan het uitstekende veldwerk, terwijl Middendorf achter de palen uitstekend welk liet zien Hij deed niet minder dan 3 uitstekend vangen en gaf bovendien geen enkels bye weg. Over het batten van VV.V. valt Weinig te vertellen. Het was erg pover Rutgers met 13, Pelser met 14 en Geer- lings met 12 kwam in de dubbele cijfers Bowlingcijfers Excelsior: J- Oostèrholt 5—21. J. Dries 4—33. Daar er nog meer dan voldoende tijd was, wilde V. V. V. het op de 2e innings proberen. Excelsior trok weer naar de mat en Huet liet zien, dat zijn pover aan tal runs de eerste innings maar een ver gissing was. Hij scoorde een keurige 33. P Middendorp batte wederom uitstekend en liet zich door de slows van Rutgers niet verleiden. Als 0e batsman bleef h,j met een onbetaalbare 22 net out. Het Excelsior-totaal werd nu me.t hoog, 87. Daar zij bovendien de eerste innmgs nog 13 runs over hadden, moest V. V V trachten in 1 uur 20 min. 106 runs te scoren. J. Oostèrholt en J. Dries voor kwamen echter, gesteund door uitstekend fielden en wicketkeeper, een fiasco in de 2e innings. Toen V. V. V. 50 runs had voor het verlies van 6 wickets en er bovendien meer dan een ener was ver sleten gaf aanvoerder Alders Van VVV Zijn pogen op. Bowlingcijfers V. V. V 2e innmgs: Pei- ser 4—30, Alders 1—1, Rutgers 5-49. In de 2e innings kwamen Pelser met 13 en Geer lings met 11 in de dubbele cijfers. Bowlingcijfers Excelsior: Oostèrholt 4—20 Dries 2—27. Excelsior won dus deze ontmoeting met. 18 runs Volgende week speelt Excelsior haar laatste wed strijd van dit seizoen en wel in Den Haag tegen H.B.S. Het is jammer, dat Excelsior het zon der Huet moet stellen, die a.s. Zondag met het Nederlands Jeugd elftal spee't Wij zijn echter Zéér benieuwd naar de uitslag en hopen het beste voor onze stadgenoten. De rood-witte vlag, aldus een officiële mededeling uit Batavia, is aangenomen als nationaal symbool van de toekomstige V. S. van Indonesië. De Indonesische re gering heeft dan ook overwogen om up 17 Augustus, welke dag in de toekomst waarschijnlijk als nationale feestdag ge vierd zal worden, de beperkende bepa lingen t.a.v. de rood-wittè vlag op te heffen. Daar dit echter op het ogenblik zou kunnen leiden tot incidenten, is er door de regering nog geen toestemming ver leend tot het houden van demonstraties en optochten in het openbaar. Men acht het van het allergrootste belang, dat zich aan de vooravond van de R.T.C. geen conflicten voordoen en de regering ver zocht eenieder de 17e Augustus op waar dige wijze te herdenken. Van republikeinse zijde zijn intussen besprekingen gevoerd om verzachting van de bestaande verbodsbepalingen te verkrijgen. Van deze zijde wil men toe stemming tot het uitsteken van de rood witte vlag en het zingen van het Indone sische volkslied. De administrateur van het plan-Mars hall, Paul Hoffman, heeft tegenover journalisten verklaard, dat West-Euro pa „stoutmoedige en gedurfde" maat regelen moet nemen cm onafhankelijk te Worden van de dollarhulp. „De taak, die nog wacht, is zelfs nog groter dan die achter ons ligt." zo zeide hij „en de tijd, waarin deze vervuld moet worden is buitengewoon kort." Volgens Hoffman zijn er aanwijzingen te geraken dollars te verdienen. Hoff man zag geen ander constructief middel om een dollartekort te overbruggen, dan door dollars te verdienen. Hij acht het zeker de verkeerde manier Om deze kloof te willen overbruggen door middel van een drastische beperking van de invoer. Dit zou slechts een lagere levensstan daard voor Europa tot gevolg kufthen hebben. Hoffman acht het mogelijk, om een veel groter percentage van fabrikanten en exporteurs in Engeland en op het vasteland Van Europa belangstelling te doen krijgen voor export naar de Ver. 8toten. Dit kan kan alleen bereikt wor den door de fabrikanten te bewerken. Hoffman is vatt mening, dat de V. ft. twee of drie keer zoveel goederen In een periode van vijf Jaar kunnen afne men als thans het geval Is, De markt voor buitenlandse auto's acht Hoffman echter zeer beperkt in de V. S. Hoffman merkte op, dat het vorige jaar de bruto nationale productie in de V. S. een waarde had van 254 milliard, maar dat voor rekening van de Europese ex port naar d? V. S. slechts een bedrag van in totaal 1 milliard kwam. Omtrent de devalutatie zeide Hoffman: „Wanneer goederen te hoog geprijsd zijn zullen zij niet Verkocht worden. Elk land moet Zelf ontdekkene, of zijn wisselkoer sen zodanig zijn, dat de prijs van zijn goederen te hoog is". In Amerika is een afzetgebied voor goederen, In de kost prijs waarvan het arbeidsloon een groot aandeel heetf, daar als gevolg van de zeer hoge lonen in de*V. S. dergelijke goede ren daar duur zijn. Na vele mislukte pogingen is slater avond ill "de woning van „Professor" Pootjes te Hilversum eindelijk een 8ÜS- eesvolle inval gedaan. Niet minder datl vijf uur onderzochten 25 agenten én een technisch ambtenaar het huis, dat door zijn vele verbouwingen talrijke loze ruimten bezit. Onder het schuine afdak vond men een kamertje, waar de timmer^ werk verrichtende agenten de wanden wegbraken. „Wie geeft jullie het recht miin huis af tc breken" riep de verbolgen „professor" uit én prompt viel hij in de armen van de politie. „Professor" Pootjes werd in 1947 voor dc Amsterdamse rechtbank gedraagd. Hij zeide niet eerder jn het maatschappelijk leven te willen terugkeren voordat „zijn grondwet" zou zijn goedgekeurd. Hij werd schuldig bevonden aan het propa geren van desertie in het tijdschrift „De Vrederechter" en gaf hulp aan militairen, die desertie wilden plegen. De eis luidde vier maanden, doch alvorens het vonnis uit te spreken, wilde de rechtbank eeri psychiatrisch onderzoek over de „profes sor" uitgebracht zien. Vervolgens dook „professor" Pootjes onder. Twee jaar bleef hij in zijn huis,, dat toegerust was met een vernuftig alarmsysteem. Vorige week was In zijn hüis twee maal een in val gedaan. Dp eerste maal werd zijn zoon gearresteerd, dié zes maanden we gens desertie tegoed had en de tweede maal een meisje, dat zich aangesloten had bij de schare volgelingen, waarvan de „professor" de leiding heeft. Tn hét kader van het eo-jarig Jubileum speelden Hermes en de Belg. ere-divisie- club Berchem Sport een aardige wed strijd, die in zijn geheel toch niet bood, wat men ervan verwacht had. Voornaam ste oorzaak daarvan zal wel zijn de temperatuur, die zich voor voetbal nog dat er vorderingen gemaakt worden in 1 •5" M"„ar onV het Belgische de richting van economische eenwording met goed leende Maar ook het öeigiscne van Europa, dat er een Europa tot stand spel, dat de grote roep, die Van^ et Bt._ zal komen, dat een enkelvoudige markt zat vormen en dat een veel rijker ver keer van goederen en personen tussen de landen van West-Europa aanstaande is. De meeste West-Europese landen hebben er echter dringend behoefte aan in staat GEBOREN: Lodewicus P. z. v. D. Roe iers en H. Burgerhout; Julius Th. z. v- O. Bolkenbaas en J. C- Verbeek; Erna d. v. J. Ritchi en J. G. Ratelband; Yvonne A. J. d. v. J- v. d. Brug en A. J. Spithoven; Marianne d. v. J. F. Bijl en J. v. d. Noort; Èlselina M J. d. v. W. Janssen en W. Ruij- terkamp; Maartje d. v. J- Boogaard en J. S. Smit; Henderika A. d. v. Ph. A. v. Baaren en A. P. J. H. v- Katwijk; Cor nelia K. d. v. Pals en K. C- Knop; Wil- helmina F. E. d. v. J. R- v. Tessel en C. Menze.- OVERLEDEN: S. Ugteren. 11 j. Vr. v. M. Levering; R. C. v. Wagtendonk 73 j' vr. v- J. v. Bellen; L. Bosselaar, 84 j.; H. A. Hes, 79 j.; G. de Boer. 81 j., weduwe Van E. vah Gelderen. gische'clubvoetbal hier te lande pleegt uit te gaan, geenszins rechtvaardigde. Wel miste de ploeg drie vaa zijn pro minentste spelers, de internationals rechtsback L. Aernaudts en A. de He benevens de semi-international spu Ven, maar dat mag toch zulk een s wicht niet in de schaal teg8e®- voor onze stadgenoten een Uitstekende oefenpartij voor het a.s. z die aantoonde dal men over een goede voorhoede beschikt, waarin alleen Joop Hpvster en Lex Janse ditmaal met zon „rote rei spééMen, terwijl ook de ver dediging wel van degelijke kwaliteit schijnt Slechts het verband tussen beide linies liet ditmaal veel te wensen. De stormlijn was voor de opbouw te veel 0p zichzelf aangewezen. Wellicht dat de spelopbouwer Stolk daar het iwdige aan Kan verbeteren. Het begin brengt de blauWWltten aldra voor de aanvankelijk aarzelend optre dende Belg, keeper. Joop Heyster en Lex Jansep lanceren enige goede schoten. Nadat Pil tot tweemaal toe een góede safe verricht iheeft. kopt Jacq. Heyster luit een vrije scnóp van V/a. Tuyn val lend keihard naast. Gebrek aan. beheer sing doet Cock een vrije kans- missen, maar na een half uur kan Schilders een kei van hem hiet klemvast stoppen, en kan Jacq: Heyster inschieten (1—0). Kort daarop weef echter een keurige indivi duele actie Van rechtsbuiten v. Noten "de balans weer in evenwicht te brengen OAls Berchem het spelttéeid gaat beheersen, weet Joop Héyster de bal in vrije positie te krijgen en tégen dé ver houding ih te doelpunten. Met deze 21 stand gaat de rust in. D« tweede helft begint met een aar dige actie van Cock, Jacq. Heyster en van Lent, die helaas op niets uitloopt als Joop Heyster afgeeft inplaats van te schieten. Van Lent doet aardige ding.m en toont een goed gevoel voor combi natie. Een pittige aanval van de Belg. rechterwing geeft dan midvoor Dries de gelegenheid om gelijk te maken (22), Van Lent heeft een paar maal gé^n ge luk door net naast te koppen of te schieten, terwijl ook Cock's schotteohniek de bal te dikwijls im blaue jaagt. Onver wacht weet Jacq. Heyster met een keurig schot in de hoek te scoren (32). In de Hermes-defensie komt het dan tot enige misverstanden en eenmaal slaat Melief, zij het wellicht onopzettelijk, de bal uit dpel. De Belg. rechtsbinnen Mersie trapt echter naast. Met een Schied. voorsprong komt het einde. ©ISIO De S.V.V-polsstokBpringei'S hebben het afgelopen weekeinde goede successen ge boekt. Zaterdag behaalde J- Kuiper lil Amsterdam, in de landen-jeugd-qntmoe- tlng tussen Nederland en Belgie... de 2e plaats met een sprong van 3.20 m; le werd een Belgische delnemer met 3-30 m. Zon- da<» werd Cor de Vries in Rotterdam op de wedstrijd van de R.A.C. Ie in de A -B.» klasse, eveneens met 3.20 m. De S V.V-athleten die momenteel een vacantle-trip maken in Engeland, zullen Dinsdagmorgen weer in Schiedam ar riveren. -j duivels. Zij hielden de H.C.C.'ers in de verdediging en zorgden er voor, dat de Het had zo anders kunnen zijn. Hermes- j Grote Haagse 00 overs nodig nad om het D V.S., dat Zondag te Den Haag na e6n Hermes-totaal te passeren. Scheffer bowl- spannende wedstrijd met klein verschil de de gehele innings door unchanged verloor van het eerste elftal vah de 30 overs v d. Hammen liet 28 overs, Grote Haagse, heeft geen geluk gehad. I waaronder 12 maidens, los. Captain Nolet Immers, nadat Hermes° 144 had gescoord,had zijn veld prima uitstaan en de H.C.C. stond een kwartier voor de thee de stand moest voor iedere run vechten. Ondanks bij H.C.C. op 3—50 En toen gebeurde de tegenslag vlak voor de thee gingen het; in dit kwartiertje verloor Hermes- de Schiedammers hierna met evênveei D V S. de match, Niet door eigen schuld, vechtlust verder. Gallois werd maar door gebrek aan geluk. Gallois an diend door v. d Hamjhen ingêrekena en de lefthander Born stonden voor H.C.C. direct daarop kreeg Scheller dt lei-na r Born gevangen. Hermes verslapte niet. op de mat. Gallois riep Born op voor een gewaagde derde run, Toen de bal tot dicht bij het wicket was ingegooid in de handen van S v. d. Séhouw, was Gal- itds nog meters uitzijn ertaseTHei^, Donald en de Beus*maakten echter aan Zondag hiéld de Blauwe Doffer een wedvlucht voor jonge duiven uit Maas tricht. Afstand 147 kni. De eerste 23 dui ven kwamen als volgt binnen: Th. v. Weelie 1; Gebr. Lems 2—23; v. Gogh—Kosten 3. 9, 21; BeCkers 4; J. Ver boom 5; J. de Boer 6; A. v- Gogh 7, 10; v. Lindenv. GiezCn 8, 13: v. Leeuwen— Schrumph 11—15; SloótVrauwdeunt 12, 14. 22; J- W. Kazembrood 16; v Haaste ren 17; F. Claes 18; Gebr. v. d- Wind 19: Eerste duif 9.27,15; laatste diuif 9.47,57 Uitslagen van de ohlahgs gespeelde V. d. Schbuw realiseerde zich de situatie niet geheel en gooide innaar hel verkeerde wicket. Een prachtige ruh-out- kans ging hiermede verloren Het begin van het einde. Vlak daarop Werd Galloi? fel gebeten door een prachtbal van Scheffer. De bal miste op een haar na zijn wicket en ging voor 4 byes. Maar dit was nog niet alles, In de volgende over speelde Born een effectvolle bal van dezelfde bowler tn de handen van keeper Keuzellkamp De bal danste enige malen in .en uit zijn handen. Het appeal van Hermes bleef aanhouden en eindigde pas. toen het ronde ding tenslotte toch nog op de grond viel. Tot overmaat van ramp ket werd gevangen. Scheepmaker, als nr, 5 ingekomen, bevestigde ook Zondag weer zijn goede en betrouwbare vorm Hij hield de gehele Hermès-innings stand en was ook wéér degene, die tussen twee détaacles in het hoofd koel hie.li. Van Scheffer kreeg hij op het laatst v9R de innings goede steun. Scheepmaker hield zeer verstandig het bowlen aan zich en wist de stand van 16 ruHs tot 144 runs op te voeren. Jammer was het, dat hü volkomen ten onrechte door de umpire run-out werd gegeven, toen hij door een korte run v d. Hammen van het wicket probeerde weg te krijgen. Hij had in moeilijke omstandigheden 44 runs gescoord. Door dit nog onverwacht hoge totaal en door de vechtlust van de Her- mes-fielders en bowlers, heeft het H C C 1 neel wat moeite gekost de overwinning te behalen, waardoor zij haar kans op "ét kampioenschap heeft behouden. Na afloop richtte de H.C.C.-aanvoerder nog enige woorden tot captain Nolet. Het was nl. de laatste maal, dat Guust Nolet heeft aangevoerd. Hij heeft het besluit „u Dj genomen op 28 Aug. te Schiedam tegen Hermes-illusiés ean einde, door voor- I Haarlem zijn laatste wedstrijd in de eer- Van 6 voor 120 werd het via 7 voor 121 tenslotte 8 voor 135 Alles was nog moge lijk en de spanning was voelbaar. Mae zichtig battend, het Hermes-totaal te pas seren, Op 147 voor 8 sloot H.C.C: haar innings. Vermeldenswaard is nog de vang, waarmede Tettelaar een einde maakte aan de innings van Bakker Aan de rand van het veld stond hij eenzaam en ver laten in de schaduw der bomen. Bakker gaf een geweldige klap en reeds hief de umpire zijn handen op om een zes aan te geven, toen daar plotseling %afiult ie schaduw één hand langzaam de hoogte inging. Waarin de bal muurvast bleef zitten. Dat het nog een zo spannende match sloeg Born, hierdoor van de kook ge- zou worden, is eigenlijk boven alle ver- raakt, een ba! rechtstandig in de hoogte :te klasse te spelen Het zal echter niet het èinde betekenen van" zijn cricket loopbaan, daar deze sympathieke aan voerder zijn sport houw zal blijven als speler en als bestuurslid van de Nèd. Cricket Bond. De gedetailleerde cijfers: Hermes D.V.S 144 runs, waarvan C. Tettelaar 49. A. Scheepmaker 44 én S v d. Schouw 11. Bowlingcijfers H.C C.: C. Bakker 8—f6. A dn Heus 2—43. W. v. d. Bosch 1—17. HCC 147 voor 8. gesloten. Hiervan scoorden: W Gallois 45, H. Klevn 14. A. BOrn 20, L Sillêvis 18 én R. Mac Donald 17 po/ I-lij steeg en steeg en H draaide Scheepmaker wanhopig op 'ie wickets, waaronder die van Stolk en v begane grond in het rond. om de juiste d Ende. vóór slechts 19 runs waren ge- pósitin té zoeken Toen de bal na lange, j vallen Het is dé verdienste geweest van lange tijd met sneeuw bedekt begon té Tettelaar en Scheepmaker, dat zij deze onder dit stijgen wachting geweest. De H C.C dacht reeds oub met Hermes klaar te zijn, toen de 4 kop- vallen, was Scheepmaker onder het Uiten van vertwijfelde uitroepen nog steeds aan het ronddraaien Als een bom sloeg h kerv^edstriiden: d<1 ba' vii,k nsast bem in de grond. Het T de Wilde—W Verhaal 2—0 J. v d. j had 3 voor 50 kunnen zijn, maar daar de WateringM de Houtmg 1-1. W. v d Helde H.C.C.-ers in dit beruchte kwar- po]A Struik -1, J. BremanD tiertje ok nog 30 runs scoorden, brak de Zonneveld"o2. 'beo aan-met dp stand 3—80 ..All is in Borden wedstrijd: M. van Noordennen- the aame'. W. Vermeulen 2—0. I V. d. Hammen en Scheffer bowlden als hopeloze stand veranderd hebben in een alleszins dragelijk totaal. De innings van Tettelaar was ditmaal beheerst, maar in ieder geval toch hard en snel. Hij sloeg vooral de Beus geheel van zijn lengte. Zijn 49 runs waren van onschatbare waarde, daar hij op een stand van 419 ipgpi-nmen hot totaal tot 84 had opge veerd. voordat hii no enigszins ongeluk kige wijze door Rekkers achter het wic- Rowlitigciifers Hermês-D V.S.! F v. d. Hammen 354 en J. Schefte 562. Clverlgp uitslagen: Quick 2—Hermes-fi v.fi s- Herme? f «coorde 65 runs. Quick 2 l'l'l ruhs, zodat Quick 2 met 46 runs won ROTTERDAMSE CRICKET BOND Hermes-D.V.S. 5Sparta 3: Hermes 5 wint met 18 runs. Hermes 5 scoorde 84 runs, Sparta 3 66 runs Sparta 4Hermes D.V.S. 4: Gewonnen dnor Sparta met 98 runs. Sparta 4 maakte 179 runs, Hermes-D.V.S. 4 81 runs.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1949 | | pagina 2