FAANHOF wereldkampioen der amateurs Vinken een kranige derde Rik van Steenbergen, een waar kampioen Schulte, na inzinking, eindigt als vijfde HAAS AZIJN Van Swol en mejuffr. Hermsen winnen twee titels r V r WEK DE GAL IN UW LEVER OP De Wielerivereldkampioenschappen 1949 Succesvolle uitlooppoging in laatste ronde Uitslag amateur- wegwedstrijd V_ Van Beek en Van Est in de achtervolging Coppi kreeg geen kans Uitslag wegwedstrijd voor beroepsrenners Foukje Dillema behaalt dubbele sprintzege in Londen Luc van Dam weer in de lappenmand .mm J I Slot der nationale tenniskampioenschappen MAANDAG 22 AUGUSTUS 1949 PAGINA 4 KOPENHAGEN, Zaterdagavond. Een juichende Faanhof!Een stralende Vinken!En de eerste triomfen in onze handen, niet gedroomd en toch gekregen, in een race waarbij knetter-gevechten tot de uitzonderingen be hoorden, maar waarbij de oranjehemden meer dan voldoende lieten zien, dat ze er ook nog waren; eén race, waarin Faanhof, Wagtmans en Vinken keer op keer aan de touwtjes trokken en de rest der onzen genoeg leven in de brouwerij bracht om dit denderende ^ucces van éen regenboogtrui (van Faanhof) en een derde plaats (van Vinken) volkomen gerechtvaardigd te achten. Faanhof deelt textiel uit Nederland troef Maag-patiënten Remmende uitlopers Gashaarden, KOPENHAGEN, Zondagavond. „Zestiende ronde: allemaal bij elkaar. Zeventiende ronde: dito Achttiende rónde: idem. Negentiende ronde: alles gelijk langs de tribune. Twintigste ronde: peleton nog steeds eensgezind..., Het was alles, wat wij in méér dan een uur tijd, aan onze blocnote toevertrouwden en het spreekt boekdelen over het volkomen ontbreken van enige spanning op een moment, waarop anders in wegwereldkampioenschappen de nodige sensatie de gemoede ren bezig houdt. Het was echter de stilte voor een klein stormpje, dat grote gevolgen zou hebben. Weliswaar waren die eerste uren niet dromerig gepasseerd, maar de uitlooppogingen die in de eerste helft ondernomen werden, waren eigenlijk zo weinig be tekenend, dat ze nauwelijks een belofte voor de toekomst inhielden. Morsdoodl Zondagmorgen in de vroegte Daincs-athlctiekwedstrijd Engeland-Neder land-Frankrijk NIEUW EUROPEES ZWEM- RECORD Dadelijk een kopgroep :'Y*V Lakeman exit En Peters volgde Voetbalseizoen in Engeland begonnen NED. TENNISPLOEG TEGEN BELGIë De beide laatste dagen van de tenniskampioenschappen, te Sche- veningen op de M.E.T.S. gespeeld, hebben in enkele partij®11 111 stekend spel gegeven. Van Swol heeft zijn kampioenschap van het vorig jaar, wederom tegen Van Meegeren in de finale? eves- tigd. Mej. Hermsen volgde mevr. Roos op in het dames"en sPeL Van Swol en Rinkel hernieuwden hun kampioenschap heren- dubbelspel en in de heide andere dubbels waren er nieuwe kam pioenen: mej. Hermsen en Linck wonnen het geiiieiigc dubbel spel, mevr. Blaisse en mevr. Roos het dames-dubbelspel, beide laatste titels na enerverende strijd. De uitslagen Hike „slag" toch nog lang niet in zicht was en al die weglooppogingen meer schijn dan werkelijkheid waren. De Zwitser Hutmacher was zeer actief en trachtte er telkens dan met die en dan met die stiekum tussenuit te knij pen, doch het feest was telkens niet van lange duur. In de vijftiende en zestiende ronde (van de 23) werd het veelkleurige koppel fietsers herhaaldelijk uitgerekt tot één lang lint, doch het bleef au fond een saaie boel met de finish toch duidelijk in zicht. Doch opeens werd het menens: in de negentiende ronde bleek een hele combinatie van veertien renners zich solidair te hebben verbonden, waarbij onze landgenoot Wagtmans een hoofdrol speelde en dit stel slaagde er in èen op dit moment niet onbedenkelijke voor sprong te krijgen van driehonderd meter op een peleton, waarin Faanhof enige lakens uitdeelde, totdat op een onbewaakt ogenblik de Fransoos Varnajo van groep twee via groep één ineens in een zeer hoog tempo reed en met verschillende seconden voorsprong plotseling moeder ziel alleen naar een nog iets te verre eindstreep pedaleerde- Aan die gekheid werd echter subiet een eind gemaakt, evenals echter aan de euveldaad der veertien koplopers, die anderhalve ronde voor de finish bij hun kraag werden ge grepen en alles zat weer hutje bij mudje allerknust bijeen, zodat mqn kon rekenen op een zeer gemeenschappelijk slot. Het resultaat van de wedstrijd over het traject van 193.6 kilome ter (22 ronden van 8.8 kilometer) is: 1. Faanhof (Nederland) 4 uur 53 min. 42 sec. 2. Kars (Luxemburg) op 1 leng te. 3. Vinken (Nederland) 4.54.04. 4. Blusson (Frankrijk). 5. Varnajo (Frankrijk). 6. Bucher (Zwitserland). 7. Born (Zwitserland). 8. Huraux (Frankrijk) allen zelf de tijd als Vinken. Alle andere renners werden op de negende plaats geklasseerd', de gemiddelde uursnelheid was 39.4 km. Snelste ronde afgelegd in 12 min. 54 sec. Een stralende Henk Faanhof, dol gelukkig met zijn prachtige over winning als wereldkampioen der amateur-wegrenners te Kopenhagen, wordt op de schouders van enthou siaste Nederlanders gehesen en zwaait en wuift naar alle kanten. De lange sliert fietsers was prompt op tijd weggegaan voor dit rijkelijk lange en overigens nogal monotone traject van 193 kilometer en men behoefde geen pre sident van de Union Cycliste Internatio nal te wezen om te begrijpen, dat er in die eerste 100 kilometer geen wereld schokkende dingen zouden gebeuren, cmdat elke uitlooppoging dadelijk in de kiem zou worden gesmoord. Het publiek bemoeide zich dan ook voorlopig slechts met de deelnemers van de nieuwbakken staat India, waarvan de heer Avinas Desai na aclrt kilometer zowat drie kilo meter achterstand had en zijn beide Bom- bayse confrères evenmin iets van het voortsukkelend peleton konden ontdek ken, wat hun desondanks het voordeel gaf van een klaterend applaus als ze een van de publieke verzamelplaatsen passeerden. Na een uurtje was de hele Indiase gemeente van het toneel ver dwenen om later, gewassen en gekleed, terug te komen met een stel filmappara ten ter projectie van de wedstrijden in hun nationale theaters. Ook de ploeg van Venezuela was in less than no time van de kaart, achter eenvolgens door maagkramp, maagkramp en maagkramp, welke loudspeaker-mede- deiingen niet nalieten enige hilariteit te verwekken onder de menigte omtrent het Deense eten. Intussen draaide het peleton op deze gladde asfaltwegen zijn toertjes in wat hoger tempo verder, vooral omdat de Deense wind, die men ons had toegezegd, zonder excuus verstek liet gaan, zodat dé vlaggen als vaatdoeken bleven hangen, terwijl de zon kiekeboe speelde, waar om wij telkens van windjack en zonne bril moesten verwisselen. Herhaaldelijk bazuinde men rond, dat iemand (of een verzameling van iemands) honderd me ters voorsprong hadden genomen, maar aan bleek na honderd meter dat die Iemand (of die iemands) weer honderd meter achterstand had en het spelletje van kat en muis duurde zó ongelogen ettelijke ronden voort .Aldus viel er natuurlijk wel eens een kruimeltje van het bord en moest er worden meegedeeld, dat mijnheer zo-en-zo de strijd had ge staakt. doch de eerste afvallige, die ver meldenswaard was, bleek de Zweed Carlsson te wezen, die krek een week geleden op ditzelfde traject alle oeel- nemende Denen duidelijk zijn achterwiel had laten zien. Nadat wij de helft hadden gehad, kwam er lichtelijk deining en werd de wed strijd een beetje wedstrijd Er vormde zich een kopgroep van de Engelsen Ro binson. JMaitland, de Denen Pedersen en Ammerstorp, de Italiaan Albani, de Zwit ser Reiser en de Zweed Lundh, met op zestig meter daarachter een door Faan hof aangevoerd groepje van zes, terwijl pal daarachter Vinken en de Belg Delathouwer machtige pogingen aanwend den om zich bij de vechtende menigte te voegen- Dat was niet zo'n kunst, want voorop remden de beide Denen een beetje om hun collega's in de tweede groep In de winst te doen delen en Albani wachtte kennelijk met dezelfde bedoeling op z(jn vriendjes Valeriani en Isotti en deze ver traging was hét voldoende voor het pe leton om de schade in te halen, zodat de hele santekraam even later weer tezamen en in vereniging langs de officiële tri hune passeerde alsof er geen kou aan oe lucht was geweest. Het was echter het eerste teken van een laat ontwaken Toen misten wij'plotseling onze Dek kers. Hij was bij de ravitaillering die véél te bekrompen was ingericht ge smakt en had het veld moeten ruimen, zodat wjj nog met vijf man in de* koets lagen, een koers, waarvan het oorspron kelijke „veld" van 81 man trouwens al aardig was geslonken- Het restant roerde zich geducht, maar men kon zich niet aan de indruk onttrekken, dat de eigen- Er ging echter een gemurmel door de rangen, nadat dc speaker in het Deens iets had losgelaten, waarin wij het woord „Holland" opvingen. Jawel: ergens aan de overzijde van het parcours had num mer 50 (Faanhof) tezamen met nummer 71 (De Luxemburger Kass) tweehonderd meter voorsprong genomen in de aller laatste ronde. Geen halve minuut later deed men ons geworden, dat deze in tussen tot driehonderd meter was aan gegroeid en alles wat Nederlander was, kwam onder hoogspanning. Daar kwamen ze het rechte eind af, Faanhof vooraan, Kass aan zijn wiel, scherend langs de tribune, waar de Amsterdammer met enkele felle rukken Kass met ruim een lengte sloeg Doch uit het vacuum kwam daarna ineens de sterke Fransman Blusson aanrennen met Huub Vinken er vlak achter. Vinken werkte zich bijtijds los cn eindigde als derde.... En wij werden ons pas véél later be wust, dat Nederland met twee prijzen was gaan strijken in de eerste de beste rit van de wereldkampioenschappen, met de wetenschap, dat een goed begin het halve werk is, zodat deze triomfen een belofte inhouden voor de allernaaste toe komst. Zó won Faanhof het wereldkampioenschap en wereldfaam als wegrenner. De Nederlander is de eindstreep reeds gepasseerd, gaat reeds opzitten, terwijl Kass, de Luxemburger, die tweede werd, nog de laatste meters naar de finish spurt. Aan de achtervolging voor de profes sionals zullen in totaal 14 renners deel nemen, nl. de Belgen Adriaensens en De Beukelaer, de Denen Nielsen en Peder sen, de Fransen Piel en Le Nizerhy, de Italianen Coppi en Benfenati, de Luxem burger Gillen, de Zwitsers Koblet en Schaer, de Oostenrijker Fohnetal. Gerrit van Beek zal met Wim van Est de ach tervolging rijden, aldus een beslissing van de Nederlandse officials. Er was nog sprake van geweest, dat Gerrit Schulte Van Beek zou vervangen, maar na de zeer zware rit van Zondag achtte men het beter om Van Beek, die nog geheel fris is op dit nummer in te zetten. Ruime keu* v.ft- f- 119.-, Speciaal adre* eüOERSVELD OM39 SCHIEDAM Schulte waarschijnlijk niet in staat zou zijn om Van Steenbergen of Kübler in de laatste beslissende rush te kunnen kloppen, maar dat hij i; ieder geval ver zekerd was van een goede plaats, toen bij het ingaan van de op twee na laatste tour blonde Gerrit tot onze stomme ver bazing en bittere desillusie uit het lei dend ó-tal verdwenen bleek te zijn evenals een der Zwitsers; en inderdaad kwam de Bosschenaar pas seconden later door met een gezicht, alsof hij elk ogen blik het tijdelijke met het eeuwige dreig de te verwisselen of, gelijk men het in rennersjargon uitdrukt: „morsdood". Daarmee was zelfs de flauwste kans van de tweede Nederlandse regenboog trui naar de andere wereld geholpen en wist iedereen, dat Lik van Steenbergen maar een beetje vól-gas behoefde te ge ven, om een van zijn vrolijkste avondjes des levens te kunnen vieren. Aldus geschiedde: in een felle eind spurt mikte Rik van Steenbergen collega Ferdi Kübler van zijn Wiel en als derde man kwam maestro Fausto Coppi bin nen. Daarachter zat de Belg Schotte, die uit niemandsland naar voren was geko men en in een eenzame rit van ettelijke ronden zich kranig een vierde plaats veroverde, terwijl Schulte bijtijds uit het fiets-hiernamaals terugkeerde, ondanks de morele tik, welke hij had geïncas seerd en nog als vijfde eindigde, een prestatie waarop op dat moment niemand meer gerekend had. Van het woord „slag" was geen spra ke; daar was het trouwens nog rijkelijk vrecg voor. Maar toen, op twee-derde van het traject, de hele zaak zo dood bleek als een pier, kon men terecht vre zen, dat men in hetzelfde slome tempo aanmerkelijk lager dan dat der ama teurs! naar de laatste ronden zou suk kelen, om tegen die tijd uit te maken, wie het snelst was in de eindspurt. Toén, in de 23ste van de 33 ronden, gebeurde het dan; er vlogen drie ster ren aan het wielerfirmament Schulte, Van Steenbergen en Coppi eensklaps voor de anderen uit, als de bliksem nog gauw even achterhaald door de twee Zwitsers Kübler en Stettler en dit vijftal rook duidelijk lont. Van tien seconden werden het in de volgende omgang 45 seconden en in de daarop volgende wen ding 1 min. 40 seconden en daarna méér dan twee minuten. Het fietsfeest was in volle gang. Wel iswaar was het jammer,, dat Van Est en Janssen niet op het juiste moment hadden gepoogd mee te gèan om Schulte te assisteren, maar ook Coppi, gewend aan een hele stoet van dienaren en knechten, keek vergeefs om naar nade rende blauwe truien, omdat het peleton blijkbaar het princiep huldigde, dat late haver tenslotte ook nog opkomt. En het quintet aan de kop nam meer en meer de benen Wij puzzelden toen uit, dat Zó was dus het 'd- Doch het begon op een winderige Zon dagmorgen ergens twaalf kilometer van Kopenhagen. Daar stond op een onzalig uur de hele verzamelde menigte be roepsrenners klaar voör een .tochtje Van 290 kilometer; de héle geméfente.,.. mi nus de zes Nederlander^ Oudergewoonte hadden deze heren een" oceaan Van Hjd! De starter annonceerde: „Le depart est en deux minutes" en de baan Werd schoongeveegd van journalisten en foto grafen, toen wij ergens tegen het verre korenveld een paar oranje-shirtjes zagen glimmen. Het waren Schulte, Janssen, Van Est en Lakeman, die haast-je-rep-je tussen de reeds lang gereed staande ove rige deelnemers werden gefoezeld en toen: „Encore cinq secondes" werd ge meldEn daar kwamen notabene, eveneens op het dooie gei ak, Peters en Voorting aangepeddeld, alsof ze op weg waren naar een uitvaart. Ze hadden ech ter slechts hun deelneming te danken aan de lankmoedigheid van de man, die het vertreksein moest geven en die, te gen de regels in, zijn stopwatch even had doen stilstaan. De straf op de zonde bleef echter niet uit. Want Voorting, die bij zijn vertraagde film reeds aan zijn band had staan frie melen en natuurlijk geen tijd meer had om nog even van fiets te gaan verwis selen, moest direct na de strart naar de controlepost om een ander karretje te halen en kreeg hierdoo de nodige ach terstand en tevens een daverende morele tik. En het was dus niet verwonderlijk, dat de heer Voorting als eerste van het peleton van 35 man in de derde ronde zijn biezen kon pakken, waarbij wij slechts willen opmerken, dat de N.W.U. dergelijke lieden wel eens kan wijzen op waf hun taak is als afgevaardigde van onze natie in een internationale wed strijd. De uitslag luidt: 1. Van Steenbergen (B) 7 uur 34 min. 44 sec. 2. Kübler (Zwitserland) z.t. 3. Coppi (It.) z.t. 4. Schotte (B) 7.37.46. 5. Schulte (Ned.) 7.38.09. 6. Stettler (Zwits.) 7. 38.12. 7. Diederich (Lux.) 7.38.15 8. Danguillaume (Fr.) 7.39.02. 9. Magni (It.) 10. Diot (Fr.). 11. Idee (Fr.). 12. Van Est (Ned.) zelfde tijd als Danguillaume n.l. 7uur 39 min. 02 sec. 13. Weilcnmann (Zwits.) z.t. 14. Ricci (Italië) z.t. 15. Ernzer (Luxemburg) z.t. 16 Ramon (België) z.t. 17. Maggini (Italië) z.t. 18. Ockers (België) z.t. 19. Impanis (België) z.t. 20. Jansen (Nederland) z.t. 21. Schaer (Zwitserland) z.t. 22. Rey (Frankrijk)z.t. Zaterdag is in White City bij Londen dc eerste internationale damcs-athletiek- wedstrijd sinds 15 jaar, 1c driclanden- ontmoeting Engeland-Neder land-Frank rijk gehouden. Tal van Olympische sterren waren aanwezig, maar de afwe zigheid van Fanny Blankers-Koen werd ten zeerste betreurd. Zij vond echter een waardige plaatsvervangster in het Frie se meisje Foukje Dillema, die een dub bele sprintzege behaalde en zowel op de 100 als op dc 200 meter hardlopen de overwinning bevocht. In belde races kon de Britse kampioene Sylvia Cheeseman het niet verder brengen dan de tweede plaats. Bij de 100 meter was er eerst een valse start, waarbij het Nederlandse meisje bleef staan en de andere 5 con currenten na een meter of twintig wer den teruggeroepen. Dc tweede start was goed en de beide Engelse meisjes namen de kop. Halverwege de baan werden ze echter ingehaald door Foukje, die hen voorbij stoof en met een straffe eind spurt won in 12,1 sec. Tweede werd Syl via Cheeseman (Eng) op 2 meter en derde Dorothy Manley (Eng.). De 200 meter bracht een spannende strijd tussen Sylvia Cheeseman cn Fouk je 'Dillema. Hot Engelse meisje hield stand tot 10 meter voor de finish maar moest toen Fqukje voorbij laten gaan. die met een kleine voorsprong als e^r^Le jver de streep ging in 24.6 scc. haar beste tijd van het seizoen. Sylvia Cheeseman vestigde met 24.8 sec. een nieuw natio naal Brits record. De 4 x 100 meter estafette werd een overwinning voor Engeland voor Neder land en Frankrijk, hetgeen hoofdzakelijk te danken was aan de wissels, die van de Britse ploeg veel beter waren dan van Nederland èn Frankrijk. Bij de laatste wissel hadden de Nederlandse dames reeds een aanzienlijke achterstand en on danks een prachtige honderd meter van Foukje Dillema behielden de Britse meis, jes hun voorsprong. De uitslag was: 1. Engeland 48.5 sec. 2. Nederland, 3 Frankrijk. Bij het speerwerpen werd onze lanü- genote Ellie Dammers tweede met 37.08 meter achter de Franqaise Pinard-Oster- hold die 38.12 meter haalde. Bij het hoog springen was mej. T. van Dijk derde met 1.504 meter. Ans Panhorst-Niessink werd eerste in het discuswerpen met een worp van 40.004 meter. Het totaal klassement werd: 1. Enge land 67 pnt. 2. Frankrijk 54 pnt. 3. Ne derland 48 pnt. Naar wij vernemen heeft Luc. v. Dam vorige week weer voor de eerste maal na zijn herrijzing van het ziekbed ge traind. Deze oefening is hem slecht be komen, want de wond van de operatie, die zeer goed geslaagd was, is weer open gegaan. Van Dam is hiermee niet alleen aan de Achilles-hiel van zijn enkel, maar ook aan die van zijn carrière en zijn be staan geraakt. Tijdens internationale studentenspelen te Boedapest verbeterde de Hongaarse estafette-ploeg 4 x 100 meter vrije slag heren het Europees record, dat sedert 15 December 1946 met 3mln. 58.4 sec. op naam stond van Frankrijk. De Hongaren noteerden een nieuwe recordtijd van 3 min 56.8 sec. U lolt morgens „kiplekker" alt lied springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ;n uw Ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw sptfsvertering en »toel- gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de •al te doen stromen. Etst Carter sLeverpilletje», Reclame Ook Rik van Steenbergen, dc Belg, die op zo overtuigende wijze wereld kampioen der profs werd, gaat na zijn zege te Kopenhagen op de schouders van zijn landgenoten. In de eerste ronden viel er, behalve dit incident, aanzienlijk méér te beleven. Want tegen alle verwachtingen in. werd het peleton uit elkaar gerafeld als een knot sajet en het gevolg hiervan was, dat er zich een kopgroep van negen man van de rest distancieerde, te weten drie Belgen (Ollevier, Impanis en Van Steen bergen) alsmede Schulte, Coppi, de Zwitsers Kübler en Schaert, de Frans man Diot en de Luxemburger Diede- riehs (wiens beroemde landgenoot Gold- schmidt wegens een val als nummer twee de strijd had gestaakt) en op 32 seconden volgde dan het grote gezelschap welk verschil een ronde later reeds uit gegroeid was tot ruim één minuut. In die tussentijd had de volledige (uit twee man bestaande) Oostenrijkse ploeg eieren voor haar geld gekozen en de baan ver laten, zodat er toen alleen nog maar échte wielernaties in de strijd zaten- Dit duurde een poosje en van een tijdelijke ademstilstand maa" en Kübler ^en Mou- jica gebruik om te proberen by het lei dend negental te komen, waarin ze bij na slaagden, maar toen. ze nog dertien seconden hiervan verwijderd waren, kreeg Moujica een droom van een in zinking, terwijl ook Kübler enigszins op apegapen lag, zodat het duo binnen korte tijd weer door de hoofdmacht collegiaal werd ontvangen. In diezelfde ronde de negende kreeg Lakeman een defecte derailleur en met hem was daarmee de tweede Ne derlander van het toneel verdwenen, terwijl de kopgroep steeds meer uitliep en geen sterveling In de achterhoede ook verder maar de flauwste moeite deed om daar eens gedegen een eind te ma ken. In die periode zagen ook wij de Zwitser Aeschllmann niet meer terug, terwijl de Italiaan Martini bij elke nieu we ronde een minuut méér achterstand kreeg, zodat hij na een tijdje een goede kans ging maken om als kopman van het vooropgaand negentèl te worden be noemd! Zo stonden nadat een derde van de afstand was afgelegd practisch nog slechts 28 renners in de baan. Het ver haal van „Vijf-en-dertig- kleine n.eSer" tjes, die zaten in een koers... had dus duidelijk een aanvang genomen. Toen de elfde ronde voorbij was bleek de Internationale Beroepsrenners Vere niging, die tot dan toe bezig geweest was een beetje door een stuk Denemarken te fietsen, Let gevaar van kansloos te wor den duidelijk in te zien. En zo gebeurde het, dat ze begon dertien seconden van hun achterstand in te lopen wenselijk in zoverre het Nederlanders en Italianen betrof omdat Schulte en Coppi zich in die voorhoede niet bijster happy voel den in hun isolement. Dientengevolge be gaven zich zeven man op weg naar de negen leiders. En bij die zeven man za ten twee Nederlanders (Peters en Van Est) plus twee Italianen (Magni en Pezzi) de Fransman Robic, de Belg Ockers en Ernzer Het feest ging, wat Nederland betreft, niet geheel door, want Peters kreeg een lekke band en hij reed niet lang daarna in een luxe wagen langs de verzamelde toeschouwers, zodat het groepje van zeven was gedund tot zes, waarna de stoet besloten werd door een ploeg van twaalf. We geven toe, dat dit niet eenvoudig te volgen is. Derhalve de ligging der eskaders: vóórop negen man met Schulte, daarachter zes man met Van Est, daarna twaalf man met Janssen. Die eerste twee groepen sloten echter een verbond van vijftien, die achtervolgd werd door een stel van twaalf of anders uitgedrukt: de korfbalploeg zat achter de rugbyploeg aan. In de vijftiende ronde werd het contact gelegd en smolten de twee over gebleven formaties ine tot de 27 ac teurs. die tot nog toe vermoeidheid en pech hadden overleefd. Daarmee waren we dus precies zo ver als bij het begin, met dit verschil dat het kaf van het koren was geseheiden en opgeruimd- Hiemede hadden wij dus meteen de eerste acte gehad. Daarna kregen we de in de aanvang geschetste pauze van en kele rondes en de ontknoping als slot. Maar we hebben wel eehs spannender stukken gezien Eerste divisie: Arsenal-Burnley 0—1. Birmingham City-Chelsea 03, Black- pool-Hudderfield 41, Bolton Wand - Stoke City 4—0, Derby County-Manches ter U. 0—1, Fulham-Wolverhanipton 1—2 Liverpool-Sunderland 42, Manchester- City-Aston Villa 3—3, Middlesbrough- Everton 0—1, Newcastle Un.-Portsmouth 13, Westbromwlch-Charlton 10. Tweede divisie: Bamsley-Chesterfield 1—2, Blackburn Rovers-Cardiff 1—0, Brentford-Tottenham Hotspur 1—4, Hull City-Burv 3—2. Leeds Un.-Queenpark 1—1, Luton Town-Westham Un. 2—2 Ply mouth-Bradford 12, Sheffield Wedn.- Leicester City 3—1, Southampton-Grims by Town 1—2, Swansea Town-Preston N.E. 21, Coventry-Sheffield Un. 24. De tijd. waarmee de Japanner Eu- rühasji het wereldrecord op de 800 m. borstcrawl verbeterde te Los An geles, bedroeg niet 9 min. 39.5 sec., zoals eerst werd gemeld, doch 9 min. 35.5 sec. In een wedstrijd van de voorronden om het wereldkampioenschap voet bal heeft Zuid-Slavië te Belgrado met 6—0 van Israël gewonnen. Hans van Swol, wederom tenniskam pioen van Nederland, met de nieuio verivorven trophee. Na afloop van de kampioenschappen heeft de Commissie Buitenlands Tennis van de K.N.L.T.B. de ploeg welke Zater dag 27 en Zondag 28 dezer te Spa de wedstrijd tegen België moet spelen, als volgt samengesteld: Heren-enkelsp' 1: 1 Van Swol, Van Meegeren, 3 Linck, 4 Wilton, 5 Rinkel, 6 Knottenbelt, 7 Van Dalsum, 8 F. Beer- ninik. Dames-enkelspel: 1 mej. Hermsen, 2 mevr. BlaisseTerwindt, 3 mevr. Roos— v. d. Wal, 4 mej. Rollin Couquerque. Herendubbelspel: 1 Van SwolRinkel, 2. WiltonVan Meegeren, 3 LinckVan Dalsüm, 4 KnottenbeltDehnert. Gemengd dubbelspel: 1 mevr. Blaisse Rinkel; 2 mej. HermsenLinck, 3 mej. CouquerqueWilton, 4 mevr. Schmier— Dehnert. Damesdubbelspel: 1 mevr. Blaisse mej. Hermsen, 2. mevr. Roos—mevr. Schmier. Bij de samenstelling is voor een deel rekening gehouden met de omstandig heid dat men het meegaan van spelers voor een enkele partij zoveel mogelijk wilde voorkomen- In het gemengd dub belspel zijn mevr. Blaisse en Rinkel bo ven de nieuwe kampioenen gesteld, om dat zij over meer ervaring beschikken. R A Z U S i 'T* i Op de internationale athletiek-driekamp tussen de damesploegen van Engeland, Frankrijk en Nederland tvon Foekje Dillema zowel de 100 als de. 200 meter. Finish van de 100 meter: Foekje voor v.l.n.r. de Engelse athletes Cheeseman en Manley en een Frangaise. Van Swol heeft het vooral in de halve eindstrijd tegen Linck zwaar gehad. De laatste was een en al aanval, wetend dat hij het tegen Van Swol in vastheid van drives zou moeten afleggen. Bij elke kans, ja bij vele „niet-kansen" ging hij naar voren en zijn reactie was snel. Daarte genover stelde Van Swol een rustiger, meer overwogen tactiek van goede lengte en dan naar het net. Meer dan eens werd deze opzet gebroken door Linck's uitval len. Zo ontstond een zeer levendig en interessant gevecht, dat een overwicht voor Van Swol gaf, wanneer hij zijn tempo en zijn vaart zo hoog mogelijk op voerde, een zware opgave tegen zulk een vlug speler als Linck, maar waarin deze laatste bepaald gevaarlijk was wanneer v. Swol dat tempo even liet zakken. Dit gebeurde na 'n uitstekende eerste set van v. Swol (6—2), op 't einde van de tweede waardoor hij die met 5—7 verloor; een verlies, dat hij inhaalde met een zeer Sterke, onweerstaanbare derde set (61) om na de rust een buitengewoon op dreef zijnde Linck tegen zich tei krijgen (6-4) en in de vijfde alles te moeten geven om deze Linck de baas te blijven. Hij door brak zijn-service na 1 1, behield de lei ding. secuur met de torehand, vast op backhand, sterk serverend, doch raakte bij 43 evert in gevaar van Service-verlies, temeer daar een rechtspraak-onzeker heid de concentratie even brak. Met 64 won hü ifl de vlJfde set (63 5—7 6—1 46 6—4). Tegen Van Meegeren, die na 0—6 in de eerste set van Wilton gewonnen had, moest v. Swol wederom zijn sterkste spel spelen om te winnen. In een partij, welke van weerszijden uitstekende momenten gaf, lange, vaste drives van Van Meege ren, beheerst baseline-spel van Van Swol, besliste het netspel van de laatste, wan neer Van Swol dit met al zijn capacitei ten kon inzetten. Ook hier was de recht spraak enkele malen dubieus. Met 62 75 98 88 WOn Van Swol. \n het damesenkelspel won mej. Herm sen na 2—6 4—5 0.30, uit hachelijks po sitie dus met 8 6 6—3 van mevr. Blaisse, door groter beweeglijkheid en meer con trole in drive en volley, terwijl mevr. «P°» s.n.el was voor mej. Couquerque (b 3 fr—4). in dg eindstrijd speelde mevr. Roos onder de pressie van de vaart en de spreiding van mej. Hermsen verre van vast; de drive met de pols-zwiep er in v/ercl onsecuür; met 36 26 moest zij haar kampioenschap aan mej. Herm an afstaan. Heren-enkelspel, halve eindstrijden: v. Swol slaat Linck 63 57 61 46 64; Van Meegeren sl. Knottenbelt 0—6 6—2 61 62; eindstrijd: Van Swol al. Van Meegeren 62 75 6-8 63. Dames-enkelspel, halve eindstrijden: mevr. Roos-v.d. Wal sl. mej. Rollin Cou querque 6—3 64; mevr. Hermsen sl. mevr. Blaisse-Terwindt 2—6 8—6 6—3; eindstrijd: mej. Hermsen sl. mevr. Roos 63 62. Heren-dubbelspel, halve' eindstrijden: Van Swol en Rinkel sl. Van Dalsum en KarSten 64 63 63; Wilton en Van Meegeren sl. Borren en Knottenbelt 62 6—2 6—3; eindstrijd: Van Swol cn Rinkel sl. Wilton en Van Meegeren 57 64 64 6—1. Gemengd dubbelspel, eindstrijd: mej. Hermsen eh Linck sl. mevr. Blaisse en Rinkel 2—3 7—5 6—3. Dames-dubbelspel, halve eindstrijden: mej. Couquerque en mevr. v. Berkel sl. mevr. Schmier en mevr. Scholten-Klein 63 60; mevr. Blaisse en mevr. Roos sl. mevr. Koopmans en mej. Eggersman 63 68 62: eindstrijd: mevr. Blaisse en mevr. Roos sl. mej. Couquerque en mevr. v. Berkel 06 64 63. O Honkbalcompeditie: WGAHaarlem 7—10, BI. Wit—HCK 3—7, OWO— Schoten 02, HHCAjax 83.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1949 | | pagina 4